Sorularınız

Naruto evreniyle alakalı sorularınızı ve önerilerinizi burada dile getirebilir, genel olarak sitelerin düzeni ve ilerleyişi hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz.
User avatar
Seiko Aren
Kaçak
Kaçak
Posts: 22
Joined: January 24th, 2019, 3:39 am

Re: Sorularınız

Post by Seiko Aren » March 17th, 2019, 11:56 pm

C-Rank Doton, "Moguragakure no Jutsu" ile ilgili, açıklamada yer alan:
Kullanıcı teknik sayesinde yerde ancak bir vücudun sığabileceği kadar bir delik açar ve oradan yerin altına girer. Kullanıcının yerin altına girmesinin ardından ise bu delik kapanır ve kullanıcı tamamen yer altında kalır.
ve
Kullanıcı yer altında istediği mesafeyi katedebilir ve istediği derinliğe inebilir.
Cümleleri hakkında şu sorularımın yanıtlandırılmasını rica ediyorum:

1-) Bu jutsu kullanılarak yerde olduğu gibi duvarda da bir vücudun sığabileceği genişlikte delik açılıp bu delikten geçilerek duvarın içine girilebilir mi?
2-) Bu jutsu kullanılarak istenilen derinliğe inilebildiği gibi zeminin, duvar vb. bir yapı ile birleştiği noktadan bu yapı takip edilerek başlangıçta bulunulan yükseklikten daha yükseğe çıkılabilir mi?
Image
- SO AS I PRAY -
Künye
İsim: Seiko Aren
Yaş: 20
Cinsiyet: Erkek
Element: Doton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 14.000
Prestij: 0
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Güç istiyorum
Rahat yaşamak için güçlenmek istemiş, shinobi olmuş ancak daha sonra bu değişmiştir. Güçlü olmak için güç istemektedir. Güçlü bir shinobi olmayı istemektedir. Bir şey uğruna güç istememekte sadece güçlenmek istemektedir. Bu güç arayışında onu en güçlü shinobi olmak bile tatmin edemez.
Komplikasyon
Gergin Sinirler
Genel olarak sinirli biridir. Derdini anlatamazsa sinirlenebilir ve bu sebeple bir dakika önce dost olmak istediği kişiyle düşman olup ölümüne kavga edebilir. Bir şeyi başaramadığında veya biriyle zıtlaştığında çabucak sinirlenir.
Özellikler
Profil
Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 4
Potansiyel: 10
Varlık: 1
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 2 FAV
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1
Jutsu
Ninjutsu
Tsuchiganji no Jutsu D-Rank:
Kullanıcı ellerini yere koyar ve chakrasını yüzeye yaymaya başlar. 150 metre civarında, hareket eden herkesin yerleri tespit edilebilir, ancak bu tespit aşırı keskin değildir, kabaca yön tayinine yarar. Dokunulan yüzeyden daha aşağıda veya daha yukarıda bulunan hedefler bu teknik ile tespit edilemez. Teknik açık kaldığı sürece chakra yer.
Kabegiri no Jutsu D-Rank:
Kullanıcı elini taştan, kerpiçten, tuğladan veya benzeri bir maddeden oluşan bir duvara koyar ve tekniği uygular. Duvar, git gide çatlamaya ve kırılmaya başlar, ardından kullanıcı basit bir yumruk ile duvarı tamamen delebilir. Bu teknik ile kullanıcının yolunu kapatan bir kaya delinebilir veya acil bir çıkış kapısı oluşturulabilir. Tekniğin bir duvarı tamamen delebilme süresi onun kalınlığı ile alakalıdır.
Moguragakure no Jutsu C-Rank:
Orta seviyede bir el mührü dizisinin ardından kullanıcı tekniği aktif eder. Kullanıcı teknik sayesinde yerde ancak bir vücudun sığabileceği kadar bir delik açar ve oradan yerin altına girer. Kullanıcının yerin altına girmesinin ardından ise bu delik kapanır ve kullanıcı tamamen yer altında kalır. Yer altında olan kullanıcı bu katmanda ilerleyerek kendini gizleyebilir. Kullanıcının hareket etme hızı, standart bir insanın normal koşma hızı ile aynıdır. Öte yandan zemindeki hareketleri sezebilen kullanıcı sürpriz saldırılar gerçekleştirme imkanına sahip olur. Kullanıcı yer altında istediği mesafeyi katedebilir ve istediği derinliğe inebilir. Teknik kullanıcı hareket ettiği sürece chakra yer.
Kebudan no Jutsu C-Rank:
Kullanıcı kısa bir el mührü dizisinin ardından ağzından toz çıkartmaya başlar. Bu tozun içinde büyükçe taş parçaları bulunur. Toz, tazyikli bir şekilde ağızdan çıkar ve kullanıcının önünde bulunan herkes bu tozdan etkilenir. Tozun içinde bulunan ufak taşlar rakiplere çarpar, derilerini sıyırır ve görüş mesafesini düşürür. Göz gibi hassas dokulara zarar verir. Teknik açık kaldığı sürece chakra yer.
Doryuu Heki B-Rank:
Ninja kısa olan el mühürleri serisini Inu mühründe sonlandırır ve iki elinin avuç içini yere vurur. Chakrasını bu şekilde zemine aktaran kullanıcı zemindeki toprağın katılaşarak yükselmesini sağlar. Bu haliyle kullanıcı oldukça etkili bir savunma duvarı yaratmış olur. Duvarın yüksekliği, sağlamlığı, genişliği, derinliği gibi etmenler kullanıcının kullandığı chakra ile orantılıdır. Öte yandan etrafta toprak bir zeminin bulunmaması halinde kullanıcı ağzından dışarıya püskürteceği bir miktar çamurumsu toprakla da kendisine bir savunma duvarı yaratabilir. Ne var ki bu haliyle tekniğin randımanı zeminin toprak olması ile kıyaslandığında daha düşüktür.
Gansekikei no Jutsu B-Rank:
Kullanıcı ortalama bir el mührü dizisinin ardından iki elini de yere koyar ve chakrasını zemine verir. Ardından, kullanıcının arkasındaki zeminden fırlayan kayalar önündeki alanı bombalamaya başlar. Kayalar 1 metre genişliğindedir ve kullanıcı elini çekmediği sürece her saniye 1 tane kaya fırlatabilir. Bu, kullanıcının önündeki büyükçe bir alanda geniş çaplı bir yıkım gerçekleştirmesini sağlar. Kullanıcı kayaların ineceği yeri seçebilir. Kayalar nispeten hızlıdır ve yüksek yıkım gücüne ve hasar kapasitesine sahiptir.
Yomi Numa A-Rank:
Ninja oldukça kısa olan el mühürleri serisini Tora mührü ile sonlandırır ve el mührünü bozmadan durur. Kullanıcının tekniği kullanması ile hedefindeki alan bir bataklığa dönüşmeye başlar. Kullanıcının harcayacağı chakra miktarına göre alanı genişleyen bu bataklık hedefteki obje veya kişiyi içine doğru çeker. Normal bataklıktan farklı olarak chakra alaşımı söz konusu olduğu için de oluşturulan bataklığın çekim gücü daha fazla, kurtulma ihtimali ise daha azdır.
Taijutsu
Rinjoushou D-Rank
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Chakra Hapı ( İyi Kalite )
Yemek Hapı ( Normal Kalite) x3
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 308
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » March 26th, 2019, 9:20 pm

1-) Jutsunun o hali ile hayır, yapılamaz.

2-) Deneyip görebilirsiniz. Karakterleriniz mantıksız bir hareket olacağını düşünmüyordur diye tahmin ediyorum.
Image
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 81
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am

Re: Sorularınız

Post by Kita Usagi » April 1st, 2019, 5:25 pm

Efsanevi Yaratıklar ile ilgili bir kaç sorum olacak.

Sorular kısmını araştırdım biraz ama göremedim, daha önce sorulduysa affola.

"Bir çoğu varolan hayvanların zeki ve büyük versiyonları olarak görünürler, lâkin istisnalar da mevcuttur." Diye yazıyor konuda. Yani gerçek hayvan görünümde olmayıp, atıyorum Çin Ejderi tarzında yaratıklarda var sonucu çıkartıyorum ben bu yazıdan. Eğer öyle değilse bu sorumu direk yoksayabilirsiniz. Eğer doğru sonuca vardıysam, RP-in olarak arasak tarasak, bu tip gerçek dışı yaratıklar ile kontrat kurabiliyor muyuz?

İkinci soruma gelirsek;

" Naruto evreninde oyuncu karakterleri efsanevi yaratıklar ile kontrat yapabilir ve onları istedikleri zaman çağırabilirler. Kontrat sayısında bir sınırlama yoktur, herhangi bir seviyeden kullanıcının istediği kadar yaratığı olabilir, prestij puanını ödediği sürece. Oyuncular kontrat hayvanları için önce bir seviye belirler, ardından aşağıdaki "yaratık kartı"'nı doldurur" diye yazıyor. Bu bağlamda bir karakterin birden fazla hayvan türüyle kontrat yapması mümkün? Seride hatırladığım kadarıyla aynı anda sadece bir hayvan türüyle kontrat yapılabiliyordu. Uchiha Sasuke'nin istisnai olarak 2 hayvan türüyle kontratı vardı ama onları da aynı anda kullanmıyordu. Birde Pain'in birden fazla hayvanı vardı ama o da hatırladığım kadarıyla Rinnegan ile alakalı bir şeydi.

Yani sorum şu ki, oynattığımız karakterlerimiz aynı anda birden fazla hayvan türüyle kontrat sağlayabiliyor mu? Ya da sonradan Kontrat değişimi tarzı bir şey mümkün mü? Örnek vermek gerekirse, kurbağa ile kontratım var, kurbağayı kullandım kullandım, sonra kurbağa ile olan kontratı yok edip yerine kartal ile kontrat aldım?
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 12.500
Prestij: 1
Ün: 17
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
User avatar
Kotegawa Ooki
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 166
Joined: August 31st, 2018, 10:46 pm

Re: Sorularınız

Post by Kotegawa Ooki » May 5th, 2019, 3:35 pm

Dükkandan bir eşya yerine bir hizmette alınabilir mi? Örneğin kılıcımız hasar gördü. Onu tamir ettirebilir miyiz?

Dükkandan kitap, parşömen yada benzeri şeyler alınabilir mi? Bunların rp içinde bir etkisi olur mu? Çok spesifik bir örnek vermek gerekirse " Taijutsu Tarihi " diye bir kitap alıp Judaichi hakkında araştırma yapmam mümkün mü? Yada köyle ilgili bir tarih kitabı alıp oyuncuların bilmediği ama saklıda olmayan köyle ilgili bazı şeyleri öğrenmem mümkün mü?
Image
Künye
► Show Spoiler
Motivasyon/Komplikasyon/Özellik
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Beceri
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar Standart
► Show Spoiler
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 308
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » May 5th, 2019, 5:05 pm

Kita Usagi wrote:
April 1st, 2019, 5:25 pm
"Bir çoğu varolan hayvanların zeki ve büyük versiyonları olarak görünürler, lâkin istisnalar da mevcuttur." Diye yazıyor konuda. Yani gerçek hayvan görünümde olmayıp, atıyorum Çin Ejderi tarzında yaratıklarda var sonucu çıkartıyorum ben bu yazıdan. Eğer öyle değilse bu sorumu direk yoksayabilirsiniz. Eğer doğru sonuca vardıysam, RP-in olarak arasak tarasak, bu tip gerçek dışı yaratıklar ile kontrat kurabiliyor muyuz?
Normal şartlar altında günümüzde bulunan, gerçek hayvanlardan türetilmiş yaratıkları almanıza izin var. Daha egzotik yaratıklar aramak için her zaman maceraya atılma opsiyonunuz mevcut.
Kita Usagi wrote:
April 1st, 2019, 5:25 pm
"Bir çoğu varolan hayvanların zeki ve büyük versiyonları olarak görünürler, lâkin istisnalar da mevcuttur." Diye yazıyor konuda. Yani gerçek hayvan görünümde olmayıp, atıyorum Çin Ejderi tarzında yaratıklarda var sonucu çıkartıyorum ben bu yazıdan. Eğer öyle değilse bu sorumu direk yoksayabilirsiniz. Eğer doğru sonuca vardıysam, RP-in olarak arasak tarasak, bu tip gerçek dışı yaratıklar ile kontrat kurabiliyor muyuz?

" Naruto evreninde oyuncu karakterleri efsanevi yaratıklar ile kontrat yapabilir ve onları istedikleri zaman çağırabilirler. Kontrat sayısında bir sınırlama yoktur, herhangi bir seviyeden kullanıcının istediği kadar yaratığı olabilir, prestij puanını ödediği sürece. Oyuncular kontrat hayvanları için önce bir seviye belirler, ardından aşağıdaki "yaratık kartı"'nı doldurur" diye yazıyor. Bu bağlamda bir karakterin birden fazla hayvan türüyle kontrat yapması mümkün? Seride hatırladığım kadarıyla aynı anda sadece bir hayvan türüyle kontrat yapılabiliyordu. Uchiha Sasuke'nin istisnai olarak 2 hayvan türüyle kontratı vardı ama onları da aynı anda kullanmıyordu. Birde Pain'in birden fazla hayvanı vardı ama o da hatırladığım kadarıyla Rinnegan ile alakalı bir şeydi.

Yani sorum şu ki, oynattığımız karakterlerimiz aynı anda birden fazla hayvan türüyle kontrat sağlayabiliyor mu? Ya da sonradan Kontrat değişimi tarzı bir şey mümkün mü? Örnek vermek gerekirse, kurbağa ile kontratım var, kurbağayı kullandım kullandım, sonra kurbağa ile olan kontratı yok edip yerine kartal ile kontrat aldım?
Birden fazla hayvan türü ile kontrat yapabildiğiniz varsayılıyor. Ödediğiniz PP'ler hayvanlar ile olan kişisel anlaşmanızı temsil ediyor, tür ile bir alakası yok. Yani bir kişi aynı anda C - Rank bir kediye, B - Rank bir köpeğe, C - Rank bir eşeğe, A - Rank'da bir ata sahip olabilir her birinin ayrı ayrı PP'sini ödediği sürece. Bir sıkıntı bulunmuyor bu hususta, kontrat bozmanıza veya hayvan değiştirmenize gerek yok.

Kotegawa Ooki wrote:
May 5th, 2019, 3:35 pm
Dükkandan bir eşya yerine bir hizmette alınabilir mi? Örneğin kılıcımız hasar gördü. Onu tamir ettirebilir miyiz?
Evet, yapabilirsiniz. Genelde eşyanın hasar durumuna göre, eşyanın belirli bir yüzdesini kullanabilirsiniz fiyat olarak. Az yada çok görülürse onay sırasında değiştirilir.
Kotegawa Ooki wrote:
May 5th, 2019, 3:35 pm
Dükkandan kitap, parşömen yada benzeri şeyler alınabilir mi? Bunların rp içinde bir etkisi olur mu? Çok spesifik bir örnek vermek gerekirse " Taijutsu Tarihi " diye bir kitap alıp Judaichi hakkında araştırma yapmam mümkün mü? Yada köyle ilgili bir tarih kitabı alıp oyuncuların bilmediği ama saklıda olmayan köyle ilgili bazı şeyleri öğrenmem mümkün mü?
Bu tarz kitapları veya dökümanları dükkandan almak yerine RP içerisinde varlığını teyit etmeniz gerekiyor. Ardından RP içerisinde gerekli ücreti ödeyip alabilirsiniz.
Image
User avatar
Kotegawa Ooki
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 166
Joined: August 31st, 2018, 10:46 pm

Re: Sorularınız

Post by Kotegawa Ooki » May 20th, 2019, 1:23 pm

Mühürleme ile ilgili iki sorum var.

1. Mühürlenen şeyler stabil olmak zorunda mı? Mesela yere, üstüne düşenleri içine mühürleyen bir boş mühür oluşturup ağacın tepesinden aşağıya bir taş atsam. Taş mühre dokunduğunda mühürlenir mi? Mühürlenirse salınım durumunda taş nasıl salınır? Düşerken mühürlendiği için bunun onun salınımına bir etkisi olur mu veya etki edecek şekilde ayarlanabilir mi? Ayrıca aynı anda bir kaç nesne düşerse bunların hepsi(standart boyut kuralları dahilinde.) mühürlenebilir mi?

2. Mühür oluşturan bir mühür yaratılabilir mi?
Image
Künye
► Show Spoiler
Motivasyon/Komplikasyon/Özellik
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Beceri
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar Standart
► Show Spoiler
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 308
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » June 9th, 2019, 12:49 am

Kotegawa Ooki wrote:
May 20th, 2019, 1:23 pm
Mesela yere, üstüne düşenleri içine mühürleyen bir boş mühür oluşturup ağacın tepesinden aşağıya bir taş atsam. Taş mühre dokunduğunda mühürlenir mi?
Mühürlenir.
Kotegawa Ooki wrote:
May 20th, 2019, 1:23 pm
Mühürlenirse salınım durumunda taş nasıl salınır?
Normal cisimler nasıl dışarı çıkıyorsa.
Kotegawa Ooki wrote:
May 20th, 2019, 1:23 pm
Düşerken mühürlendiği için bunun onun salınımına bir etkisi olur mu veya etki edecek şekilde ayarlanabilir mi?
Düşme anındaki hızı mühürlenmez. "Hareket halinde mühürlenen cisimler geri çağrılırken ilk mühürlendikleri hareketi korurlar" gibi bir durum direkt yapılamıyor, veya şu an aklıma gelmiyor nasıl yapılacağı. Ama zaten bir şeyler salınırken fırlatma opsiyonu ile dışarı çıkartılabiliyor her zaman. Veya mühür birleştirme ile bir şeyler yapılabilir belki. Nasıl yapılacağını anlatırsam keyfi kaçar.
Kotegawa Ooki wrote:
May 20th, 2019, 1:23 pm
Ayrıca aynı anda bir kaç nesne düşerse bunların hepsi(standart boyut kuralları dahilinde.) mühürlenebilir mi?
Gerekli dallara sahipseniz ve mührü öyle hazırlamışsanız neden olmasın?
Kotegawa Ooki wrote:
May 20th, 2019, 1:23 pm
Mühür oluşturan bir mühür yaratılabilir mi?
Mümkün olduğunu düşünmüyorum.
Image
Post Reply

Return to “Sorular ve Öneriler”