Sorularınız

Naruto evreniyle alakalı sorularınızı ve önerilerinizi burada dile getirebilir, genel olarak sitelerin düzeni ve ilerleyişi hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz.
Seiko Aren
Re: Sorularınız

Post by Seiko Aren » March 17th, 2019, 11:56 pm

C-Rank Doton, "Moguragakure no Jutsu" ile ilgili, açıklamada yer alan:
Kullanıcı teknik sayesinde yerde ancak bir vücudun sığabileceği kadar bir delik açar ve oradan yerin altına girer. Kullanıcının yerin altına girmesinin ardından ise bu delik kapanır ve kullanıcı tamamen yer altında kalır.
ve
Kullanıcı yer altında istediği mesafeyi katedebilir ve istediği derinliğe inebilir.
Cümleleri hakkında şu sorularımın yanıtlandırılmasını rica ediyorum:

1-) Bu jutsu kullanılarak yerde olduğu gibi duvarda da bir vücudun sığabileceği genişlikte delik açılıp bu delikten geçilerek duvarın içine girilebilir mi?
2-) Bu jutsu kullanılarak istenilen derinliğe inilebildiği gibi zeminin, duvar vb. bir yapı ile birleştiği noktadan bu yapı takip edilerek başlangıçta bulunulan yükseklikten daha yükseğe çıkılabilir mi?
Image
- SO AS I PRAY -
Künye
İsim: Seiko Aren
Element: Doton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 6.500
Prestij: 0
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Güç istiyorum
Rahat yaşamak için güçlenmek istemiş, shinobi olmuş ancak daha sonra bu değişmiştir. Güçlü olmak için güç istemektedir. Güçlü bir shinobi olmayı istemektedir. Bir şey uğruna güç istememekte sadece güçlenmek istemektedir. Bu güç arayışında onu en güçlü shinobi olmak bile tatmin edemez.
Komplikasyon
Gergin Sinirler
Genel olarak sinirli biridir. Derdini anlatamazsa sinirlenebilir ve bu sebeple bir dakika önce dost olmak istediği kişiyle düşman olup ölümüne kavga edebilir. Bir şeyi başaramadığında veya biriyle zıtlaştığında çabucak sinirlenir.
Özellikler
Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 4
Potansiyel: 10
Varlık: 1
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 3 FAV
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1
Jutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Chakra Hapı ( İyi Kalite )
Yemek Hapı ( Normal Kalite) x3
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » March 26th, 2019, 9:20 pm

1-) Jutsunun o hali ile hayır, yapılamaz.

2-) Deneyip görebilirsiniz. Karakterleriniz mantıksız bir hareket olacağını düşünmüyordur diye tahmin ediyorum.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » April 1st, 2019, 5:25 pm

Efsanevi Yaratıklar ile ilgili bir kaç sorum olacak.

Sorular kısmını araştırdım biraz ama göremedim, daha önce sorulduysa affola.

"Bir çoğu varolan hayvanların zeki ve büyük versiyonları olarak görünürler, lâkin istisnalar da mevcuttur." Diye yazıyor konuda. Yani gerçek hayvan görünümde olmayıp, atıyorum Çin Ejderi tarzında yaratıklarda var sonucu çıkartıyorum ben bu yazıdan. Eğer öyle değilse bu sorumu direk yoksayabilirsiniz. Eğer doğru sonuca vardıysam, RP-in olarak arasak tarasak, bu tip gerçek dışı yaratıklar ile kontrat kurabiliyor muyuz?

İkinci soruma gelirsek;

" Naruto evreninde oyuncu karakterleri efsanevi yaratıklar ile kontrat yapabilir ve onları istedikleri zaman çağırabilirler. Kontrat sayısında bir sınırlama yoktur, herhangi bir seviyeden kullanıcının istediği kadar yaratığı olabilir, prestij puanını ödediği sürece. Oyuncular kontrat hayvanları için önce bir seviye belirler, ardından aşağıdaki "yaratık kartı"'nı doldurur" diye yazıyor. Bu bağlamda bir karakterin birden fazla hayvan türüyle kontrat yapması mümkün? Seride hatırladığım kadarıyla aynı anda sadece bir hayvan türüyle kontrat yapılabiliyordu. Uchiha Sasuke'nin istisnai olarak 2 hayvan türüyle kontratı vardı ama onları da aynı anda kullanmıyordu. Birde Pain'in birden fazla hayvanı vardı ama o da hatırladığım kadarıyla Rinnegan ile alakalı bir şeydi.

Yani sorum şu ki, oynattığımız karakterlerimiz aynı anda birden fazla hayvan türüyle kontrat sağlayabiliyor mu? Ya da sonradan Kontrat değişimi tarzı bir şey mümkün mü? Örnek vermek gerekirse, kurbağa ile kontratım var, kurbağayı kullandım kullandım, sonra kurbağa ile olan kontratı yok edip yerine kartal ile kontrat aldım?
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Kotegawa Ooki

Post by Kotegawa Ooki » May 5th, 2019, 3:35 pm

Dükkandan bir eşya yerine bir hizmette alınabilir mi? Örneğin kılıcımız hasar gördü. Onu tamir ettirebilir miyiz?

Dükkandan kitap, parşömen yada benzeri şeyler alınabilir mi? Bunların rp içinde bir etkisi olur mu? Çok spesifik bir örnek vermek gerekirse " Taijutsu Tarihi " diye bir kitap alıp Judaichi hakkında araştırma yapmam mümkün mü? Yada köyle ilgili bir tarih kitabı alıp oyuncuların bilmediği ama saklıda olmayan köyle ilgili bazı şeyleri öğrenmem mümkün mü?
Image
Künye
► Show Spoiler
Motivasyon/Komplikasyon/Özellik
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Beceri
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar Standart
► Show Spoiler
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » May 5th, 2019, 5:05 pm

Kita Usagi wrote:
April 1st, 2019, 5:25 pm
"Bir çoğu varolan hayvanların zeki ve büyük versiyonları olarak görünürler, lâkin istisnalar da mevcuttur." Diye yazıyor konuda. Yani gerçek hayvan görünümde olmayıp, atıyorum Çin Ejderi tarzında yaratıklarda var sonucu çıkartıyorum ben bu yazıdan. Eğer öyle değilse bu sorumu direk yoksayabilirsiniz. Eğer doğru sonuca vardıysam, RP-in olarak arasak tarasak, bu tip gerçek dışı yaratıklar ile kontrat kurabiliyor muyuz?
Normal şartlar altında günümüzde bulunan, gerçek hayvanlardan türetilmiş yaratıkları almanıza izin var. Daha egzotik yaratıklar aramak için her zaman maceraya atılma opsiyonunuz mevcut.
Kita Usagi wrote:
April 1st, 2019, 5:25 pm

" Naruto evreninde oyuncu karakterleri efsanevi yaratıklar ile kontrat yapabilir ve onları istedikleri zaman çağırabilirler. Kontrat sayısında bir sınırlama yoktur, herhangi bir seviyeden kullanıcının istediği kadar yaratığı olabilir, prestij puanını ödediği sürece. Oyuncular kontrat hayvanları için önce bir seviye belirler, ardından aşağıdaki "yaratık kartı"'nı doldurur" diye yazıyor. Bu bağlamda bir karakterin birden fazla hayvan türüyle kontrat yapması mümkün? Seride hatırladığım kadarıyla aynı anda sadece bir hayvan türüyle kontrat yapılabiliyordu. Uchiha Sasuke'nin istisnai olarak 2 hayvan türüyle kontratı vardı ama onları da aynı anda kullanmıyordu. Birde Pain'in birden fazla hayvanı vardı ama o da hatırladığım kadarıyla Rinnegan ile alakalı bir şeydi.

Yani sorum şu ki, oynattığımız karakterlerimiz aynı anda birden fazla hayvan türüyle kontrat sağlayabiliyor mu? Ya da sonradan Kontrat değişimi tarzı bir şey mümkün mü? Örnek vermek gerekirse, kurbağa ile kontratım var, kurbağayı kullandım kullandım, sonra kurbağa ile olan kontratı yok edip yerine kartal ile kontrat aldım?
Birden fazla hayvan türü ile kontrat yapabildiğiniz varsayılıyor. Ödediğiniz PP'ler hayvanlar ile olan kişisel anlaşmanızı temsil ediyor, tür ile bir alakası yok. Yani bir kişi aynı anda C - Rank bir kediye, B - Rank bir köpeğe, C - Rank bir eşeğe, A - Rank'da bir ata sahip olabilir her birinin ayrı ayrı PP'sini ödediği sürece. Bir sıkıntı bulunmuyor bu hususta, kontrat bozmanıza veya hayvan değiştirmenize gerek yok.

Kotegawa Ooki wrote:
May 5th, 2019, 3:35 pm
Dükkandan bir eşya yerine bir hizmette alınabilir mi? Örneğin kılıcımız hasar gördü. Onu tamir ettirebilir miyiz?
Evet, yapabilirsiniz. Genelde eşyanın hasar durumuna göre, eşyanın belirli bir yüzdesini kullanabilirsiniz fiyat olarak. Az yada çok görülürse onay sırasında değiştirilir.
Kotegawa Ooki wrote:
May 5th, 2019, 3:35 pm
Dükkandan kitap, parşömen yada benzeri şeyler alınabilir mi? Bunların rp içinde bir etkisi olur mu? Çok spesifik bir örnek vermek gerekirse " Taijutsu Tarihi " diye bir kitap alıp Judaichi hakkında araştırma yapmam mümkün mü? Yada köyle ilgili bir tarih kitabı alıp oyuncuların bilmediği ama saklıda olmayan köyle ilgili bazı şeyleri öğrenmem mümkün mü?
Bu tarz kitapları veya dökümanları dükkandan almak yerine RP içerisinde varlığını teyit etmeniz gerekiyor. Ardından RP içerisinde gerekli ücreti ödeyip alabilirsiniz.
Kotegawa Ooki

Post by Kotegawa Ooki » May 20th, 2019, 1:23 pm

Mühürleme ile ilgili iki sorum var.

1. Mühürlenen şeyler stabil olmak zorunda mı? Mesela yere, üstüne düşenleri içine mühürleyen bir boş mühür oluşturup ağacın tepesinden aşağıya bir taş atsam. Taş mühre dokunduğunda mühürlenir mi? Mühürlenirse salınım durumunda taş nasıl salınır? Düşerken mühürlendiği için bunun onun salınımına bir etkisi olur mu veya etki edecek şekilde ayarlanabilir mi? Ayrıca aynı anda bir kaç nesne düşerse bunların hepsi(standart boyut kuralları dahilinde.) mühürlenebilir mi?

2. Mühür oluşturan bir mühür yaratılabilir mi?
Image
Künye
► Show Spoiler
Motivasyon/Komplikasyon/Özellik
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Beceri
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar Standart
► Show Spoiler
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » June 9th, 2019, 12:49 am

Kotegawa Ooki wrote:
May 20th, 2019, 1:23 pm
Mesela yere, üstüne düşenleri içine mühürleyen bir boş mühür oluşturup ağacın tepesinden aşağıya bir taş atsam. Taş mühre dokunduğunda mühürlenir mi?
Mühürlenir.
Kotegawa Ooki wrote:
Mühürlenirse salınım durumunda taş nasıl salınır?
Normal cisimler nasıl dışarı çıkıyorsa.
Kotegawa Ooki wrote:
Düşerken mühürlendiği için bunun onun salınımına bir etkisi olur mu veya etki edecek şekilde ayarlanabilir mi?
Düşme anındaki hızı mühürlenmez. "Hareket halinde mühürlenen cisimler geri çağrılırken ilk mühürlendikleri hareketi korurlar" gibi bir durum direkt yapılamıyor, veya şu an aklıma gelmiyor nasıl yapılacağı. Ama zaten bir şeyler salınırken fırlatma opsiyonu ile dışarı çıkartılabiliyor her zaman. Veya mühür birleştirme ile bir şeyler yapılabilir belki. Nasıl yapılacağını anlatırsam keyfi kaçar.
Kotegawa Ooki wrote:
Ayrıca aynı anda bir kaç nesne düşerse bunların hepsi(standart boyut kuralları dahilinde.) mühürlenebilir mi?
Gerekli dallara sahipseniz ve mührü öyle hazırlamışsanız neden olmasın?
Kotegawa Ooki wrote:
Mühür oluşturan bir mühür yaratılabilir mi?
Mümkün olduğunu düşünmüyorum.
Asakura Midori

Post by Asakura Midori » July 4th, 2019, 4:46 pm

Başvurabildiğimiz köy görevleri yeniden açılacak mı?
Image
Image
İsim: Asakura Midori
Ryo: 30.00
Prestij: 10
Ün: 10
Element: Raiton
Seviye: C - Rank

Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.

Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, veya bunu hakaret olarak algılarsa, mantığını ve rasyonelliğini bir anda hiçe sayıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındakine saldırabilir.

Özellikler: -

Güç: 9
Çeviklik: 11
Kondisyon: 8
Potansiyel: 2
Varlık: 6
Zeka: 3

Beceri Listesi:

[Güç] Atletizm: 4 [FAVORİ]
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 2 [FAVORİ]
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu: -

Genjutsu: -

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank
Tsukikage no Mai - B Rank

Ekipman/Eşya:

Wabisuke (Katana) (İyi Kalite)
Mor Şeytan (Zırh) (İyi Kalite)

Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » July 4th, 2019, 6:47 pm

Açılacak yakın bir zamanda.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » July 14th, 2019, 9:43 pm

Selamın Aleyküm arkadaşlar ben dijey Usagi.

Şimdi sorum şu, benim savaşta aldığım yara özellik olarak eklendi bana. Özellikler rehberi altında tamamen negatif olan özelliklerin komplikasyon olarak verilmeye çalışılacağı yazıyor. Bunları dikkate alarak, benim kazandığım bu özellik komplikasyon adı altında işlem mi görüyor? Yoksa özellik adı altında mı? Ve bu özellik bariz bir şekilde ağır komplikasyon adı altına gireceği için, görev konularında buna karşılık artı bir ödül alacak mıyım?
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26

Özellikler
► Show Spoiler