Sorularınız

Naruto evreniyle alakalı sorularınızı ve önerilerinizi burada dile getirebilir, genel olarak sitelerin düzeni ve ilerleyişi hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz.
Post Reply
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1287
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Sorularınız

Post by GM - Naruto » August 26th, 2018, 2:42 am

Site ve Naruto evreni ile alakalı aklınıza takılan her türlü soruyu buradan bizlere ulaştırabilirsiniz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Saitou Shirai
Posts: 24
Joined: August 31st, 2018, 9:34 am

Re: Sorularınız

Post by Saitou Shirai » August 31st, 2018, 7:05 pm

Diyelim ki takım kaptanı oldum ve ilk takımımı başarıyla mezun ettim. İkinci ya da ondan sonraki takımlarda sağladığım başarıdan ötürü Jounin olmamama rağmen iki genin yerine üç genine eğitim verme ihtimalim söz konusu mudur?
Image
Künye
İsim: Saitou Shirai
Yaş:18
Cinsiyet: Erkek
Element: Raiton
Seviye: C
Rütbe: Chuunin
Ryo: 50.000
Prestij: -
Kullanılabilir GP: 10

Motivasyon

Bodyguard!

Ya da, kahraman. Koruma içgüdüsü öylesine güçlüdür ki, harekete geçmesi için ortada korumaya değer en ufak bir değer olması bile yeterlidir. Köy, köy halkı, shinobiler, masum siviller, hatta yeri gelirse başka köyün halkları. Kendisi bu konuda gözünü karartır ve koruması gereken şeyler için ne gerekiyorsa, her şeyi yapar. Her şeyi, HER ŞEY. Ölür de, öldürür de.

Komplikasyon

Kayıp
Henüz ikinci kez deneyimlemediği için farkına varmamış olsa da Shirai, korumakta olduğu değerleri kaybeder ve bu hususta başarısız olursa adeta yanar. Kendisini başarısız olmakla, yetersiz olmakla suçlar. Eğer bu biri yüzünden olduysa gözü intikamdan başka şey görmez olur.

Özellikler

Profil
Güç: 3
Çeviklik: 6
Kondisyon: 3
Potansiyel: 7
Varlık: 7
Zeka: 8

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] [Favori Beceri] Ninshuu: 3
[Varlık] Aldatma: 3
[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 3
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu

Dendou no Jutsu, D Rank
Shunshin no Jutsu, D Rank
Kangehika, C Rank

Taijutsu
Shinshouki - D Rank
Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 379
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » August 31st, 2018, 7:07 pm

Eğer karakterin takım yetiştirme konusunda yeterince bilgili olduğuna kanaat getirilirse, ki bu RP içi bir olaydır, karakterin standart bir 3 kişilik Genin takımına liderlik etmesine izin verilebilir. Ama o vakte kadar karakter çoktan seviye atlamış, Jounin veya Tokujo olmuş olma ihtimali de yüksek.
User avatar
Shimada Kazuo
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 125
Joined: September 1st, 2018, 1:31 am

Re: Sorularınız

Post by Shimada Kazuo » September 1st, 2018, 1:38 am

Mühürleme Sanat'ı üstüne bir karakter oluşturmayı planlıyorum, sorum ise şu: Başlangıçta alacağım Funyuu Fuin; kendi kurgum ve konularım sonucunda Mühürleme Sanatı'nın daha farklı ve ilgi çekici taraflarını keşfedersem ve öğrenmek istersem bana bir yarar sağlar mı? Yoksa Funyuu Fuin öğrenmesem de aynı mı olur? Umarım anlatabilmişimdir.


In a world without gold we might've been heroes!
Image
Künye
İsim: Shimada Kazuo
Yaş: 20
Cinsiyet: Erkek
Boy: 1.86
Kilo: 72
Köy: Ishigakure
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 37.500
Prestij: 8
Kullanılabilir GP: 20

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Profil
Güç: 4
Çeviklik: 7
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 5
Zeka: 6

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 2
[Varlık] Aldatma: 2
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Standart shinobi çantasına benzer çanta
Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
[Ishigakure - Operasyon] Kita Usagi & Shimada Kazuo & Oita Butsuo
► Show Spoiler
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 379
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » September 1st, 2018, 3:57 am

Soruyu kavrayamadım, daha açık bir şekilde sorarsan yardımcı olabilirim.
User avatar
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 142
Joined: August 31st, 2018, 5:11 am

Re: Sorularınız

Post by Jin Ryoken » September 1st, 2018, 4:06 am

Merhabalar. Rehberden okuduğum kadarıyla ve gözümden kaçmamış ise sharingan tarzı şeylere sahip olamıyoruz. Büyük ihtimal bütün kurgum ve karakterimin ölümüne kadar olamadığını var sayarsak, genjutsu işi biraz sıkıntılı hal alıyor. Nedenini şöyle söylemek istiyorum, eğer genjutsu başlığındaki yeteneklere bakarsak S-Rankta bile aşırı agresif bir genjutsumuz yok. Bu durumda, bize sharinganlı birine denk bir agresiflikte jutsu yaratmamızı mümkün kılacak mısınız?
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Yaş: 19
Cinsiyet: Erkek
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 10.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 70

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.
Profil
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 10
Zeka: 10

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma:
[Varlık] Empati: 1 (Favori)
[Varlık] Sosyalleşme: 6
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu. A-Rank
Magen: Bunshin, B-Rank
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank
Jigoku no Ban'nin, B-Rank

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 379
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » September 1st, 2018, 5:16 am

Genjutsu teknikleri ile Sharingan yokluğunun alakasını çözemedim. İkisi farklı şeyler gibime geliyor.

Mümkün kılmaktan kasıt ne onu da anlayamadım. Prestij puanını ödeyince kafanızdaki herhangi bir tekniği yaratabiliyorsunuz. Puanınız yetiyorsa S - Rank bir şeyler bile yaratabilirsiniz. Veya derdiniz varolan bir tekniği geliştirmek ise gelişim puanı ile o tekniği genişletip güçlendirebilirsiniz. Prestij Puanı ile Genjutsu tekniklerini güçlendiren veya benzer etkiler sunan bir Mod da alabilirsiniz, mesela.

Sistemler gayet açık yazılmış ve sorduğunuz şeyi karşılıyor diye düşünüyorum.
User avatar
Arashi Nobu
Posts: 7
Joined: September 1st, 2018, 9:32 am

Re: Sorularınız

Post by Arashi Nobu » September 1st, 2018, 9:36 am

Merhabalar yine ben, Ender :lol:

Daha önce bu sistemle açtığınız evrende sormuştum ama üzerinden zaman geçince unuttum, o yüzden tekrar sormak durumundayım. Bunshoku stili ile zinciri silah olarak kullanabilir miyiz? Savurma üzerine bir stil olduğu için bana mantıklı geldi. Teşekkür ederim :D:D
Image
Künye
İsim: Arashi Nobu
Yaş: 22
Cinsiyet: Erkek
Element: Katon
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 50.000
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon

Vatansever; Nobu, tam bir vatanseverdir. Çocukluğundan beri köye bağlı olarak yetiştirilmiş ve ülkesine iyi hizmet etme düşüncesi ona aşılanmıştır. Bu yüzden iyi bir shinobi olmak ve köyünü yüceltmek için çaba göstermektedir.

Altın Shinobi; Nobu'nun köyüne bağlılığı onu sürekli iyi olmaya itmektedir. Eğer dünyadaki en iyi shinobi olursa köyünün de en iyi köy olacağını düşünmektedir. Bu yüzden her zaman en iyi olmak için çalışır. Bu konuda oldukça hırslıdır.

Özellikler

Profil
Güç: 6
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 4
Varlık: 4
Zeka:4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 2
[Çeviklik] Akrobasi (Favori): 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form (Favori): 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Housenka No Jutsu
Taijutsu
Shinshouki (B - Rank)
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3/3 Kunai (Normal Kalite)
5/5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. / 5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1/1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2/2 Sis bombası (Normal Kalite)
User avatar
Kotegawa Ooki
Posts: 167
Joined: August 31st, 2018, 10:46 pm

Re: Sorularınız

Post by Kotegawa Ooki » September 1st, 2018, 1:19 pm

Bir kaç tane sorum var.

1. Yanlış hatırlamıyorsam önceki sitede becerileri geliştirme limiti vardı. Bu bağlantılı olduğu statın yüksekliği ile ilgiliydi. Bu kalktı mı? Beceri rehberinde bu konuda bir şey yazmıyor ama duyurularda da bunla ilgili bir değişiklik yapıldığı belirtilmemiş.

2. Sensörlerde Meishou-dou'nun B-Seviyesi için gizli olmayan tüm teknikleri inceler yazıyor. Bu Ninshuu becerisiyle çakışmıyor mu? Yani ilgili beceride sensörleri destekler diyor ama bahsi geçen sensörde ise Ninshuu beceresinin sağladığı katkının çok büyük bir kısmı sadece B yapılarak veriliyor.

3. Önceki sitede para => pp ve para => gp dönüşümleri vardı. Daha önceki siteden bildiğim kadarıyla bir süre sonra iyileşmek dışında oyuncuların kazandıkları parayı harcayabilecekleri bir yer olmuyor. Ben kazandığım paraları doğrudan olmasada rp içi dolaylı yoldan GP/PP'ye çevirebilir yada onların yerine kullanabilir miyim? Yani örnek vermek gerekirse normal bir vatandaş gibi parası ile köye görev vermem mümkün mü? Yada görev panosu yada benzeri bir panoya " Bana xxx jutsusunu öğretene 100.000 ryo. " gibi bir şey yazmam ve bu yolla birilerini bulmam mümkün mü?
Image
Künye
► Show Spoiler
Motivasyon/Komplikasyon/Özellik
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Beceri
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar Standart
► Show Spoiler
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 379
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: Sorularınız

Post by Cynic » September 1st, 2018, 1:45 pm

Ender wrote:
September 1st, 2018, 9:36 am
Merhabalar yine ben, Ender

Daha önce bu sistemle açtığınız evrende sormuştum ama üzerinden zaman geçince unuttum, o yüzden tekrar sormak durumundayım. Bunshoku stili ile zinciri silah olarak kullanabilir miyiz? Savurma üzerine bir stil olduğu için bana mantıklı geldi. Teşekkür ederim
Ben de açıkçası ne cevap verdiğimi hatırlamıyorum :lol: Fakat şu an için sistemi olduğu gibi işletme taraftarıyım. Yani bu seferki cevabım "Hayır" olacak :| Hoş geldin bu arada 8-)

Kotegawa Ooki wrote:
September 1st, 2018, 1:19 pm
1. Yanlış hatırlamıyorsam önceki sitede becerileri geliştirme limiti vardı. Bu bağlantılı olduğu statın yüksekliği ile ilgiliydi. Bu kalktı mı? Beceri rehberinde bu konuda bir şey yazmıyor ama duyurularda da bunla ilgili bir değişiklik yapıldığı belirtilmemiş.
Cynic wrote:
August 31st, 2018, 1:05 am
Nikkougakure'yi arkamızda bırakmamız sebebiyle sistemlerdeki bütün sınırlamalar kaldırıldı; eğer yeterli prestij puanına sahipseniz S-Rank teknik bile öğrenebilir veya yaratabilirsiniz!
Yazmıyorsa bir sınırlama yoktur. Fakat okumak güzel şey.
Kotegawa Ooki wrote:
September 1st, 2018, 1:19 pm
2. Sensörlerde Meishou-dou'nun B-Seviyesi için gizli olmayan tüm teknikleri inceler yazıyor. Bu Ninshuu becerisiyle çakışmıyor mu? Yani ilgili beceride sensörleri destekler diyor ama bahsi geçen sensörde ise Ninshuu beceresinin sağladığı katkının çok büyük bir kısmı sadece B yapılarak veriliyor.
Niye çakışsın ki? Ninshuu sadece teknik tanımayla alakalı bir beceri değil. Yönelim ise çok spesifik bir şeyi karşılıyor. Ninshuu'nun etki ettiği başka tonla alan var. Kaldı ki 125 GP (50 + 75) + 5 PP veren adam bence o yeteneği hakediyor.
Kotegawa Ooki wrote:
September 1st, 2018, 1:19 pm
3. Önceki sitede para => pp ve para => gp dönüşümleri vardı. Daha önceki siteden bildiğim kadarıyla bir süre sonra iyileşmek dışında oyuncuların kazandıkları parayı harcayabilecekleri bir yer olmuyor.
Standart ekipman alabilirsin. Onlar kesmiyorsa özel ekipman yaratabilirsin. Bunlar kırıldığında tamir edebilirsin. Ki zaten bir noktadan sonra "Operasyon"'a çıkmayı bırakıp karakterin kişisel kurgusunu kovalamak isteyeceksin. O konulardan para gelip gelmeyeceği muamma. Sürekli bir kazanç söz konusu değil yani. Karakter kurgusu kovalamak yerine sürekli operasyon yapacağım diyorsan... Zengin bir karakterin olur.
Kotegawa Ooki wrote:
September 1st, 2018, 1:19 pm
Ben kazandığım paraları doğrudan olmasada rp içi dolaylı yoldan GP/PP'ye çevirebilir yada onların yerine kullanabilir miyim? Yani örnek vermek gerekirse normal bir vatandaş gibi parası ile köye görev vermem mümkün mü? Yada görev panosu yada benzeri bir panoya " Bana xxx jutsusunu öğretene 100.000 ryo. " gibi bir şey yazmam ve bu yolla birilerini bulmam mümkün mü?
RP içi olayları deneyerek görmen lazım.
Post Reply

Return to “Sorular ve Öneriler”