Sorularınız

Naruto evreniyle alakalı sorularınızı ve önerilerinizi burada dile getirebilir, genel olarak sitelerin düzeni ve ilerleyişi hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: Sorularınız

Post by Kita Usagi » September 15th, 2020, 1:48 am

Bu seferki sorularım da modlar ile alakalı,

Öncelikle, kullanıcıya sadece yeni bir element bahşeden modlar nasıl işliyor? Ben Hyoton(Buz) elementini almak istiyorum. Ama bu element normal suiton, raiton gibi sadece bu element ile alakalı jutsular yaratmamı sağlayacak. Bu bağlamda bu modun safha ilerlemesi nasıl oluyor? Sonuçta bir element modu olacak. Başlangıç safhasında bile GP+PP sini ödeyerek S-Rank jutsu yaratabilirim. Burası tam kafama oturmayan birinci kısmı. İkinci kısım ise bu modu almak için evrendeki kurallar nelerdir? Yani seride Suiton+Fuuton=Hyoton olarak işlemekte. Fuuton'u öğrenmeden Hyoton alabiliyor muyum?

Bir diğer durum da modların safha atlaması hakkında. Mod Yaratımı Bilgilendirme başlığında şöyle bir ifade geçmekte;
Safha ilerletmek için ise "Tırmanış safhasına geçmek istiyorum." veya "Zirve safhasına geçmek istiyorum." temalı bir mesaj atmanız ve mesaja halihazırda bulunan her bir Atlama'nız için aşağıdaki formu doldurup eklemelisiniz;

Ek olarak yine aynı başlıkta safha ilerletmek için herhangi bir form veyahut benzeri bir şey söylenmemiş, her ne kadar Mod Yaratımı rehberinde neyin nasıl olması gerektiği anlatılsa da kafa karıştıran bir durum ortaya çıkıyor. Burada modun safha atlaması tam olarak nasıl olacak? Yani biz mi belirleyeceğiz özellikleri yoksa siz mi? Çünkü bu yazandan ortaya çıkan anlam biz "Safha ilerletçem" yazıcaz, atlamaların formunu doldurucaz, siz de modun safha ilerleme özelliklerini yazacakmışsınız gibi bir durum oluşuyor. Biraz absürt geldi bana bu durum ama yine de bir sorayım dedim.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » September 20th, 2020, 6:10 pm

Kita Usagi wrote:
September 15th, 2020, 1:48 am
Bu seferki sorularım da modlar ile alakalı,

Öncelikle, kullanıcıya sadece yeni bir element bahşeden modlar nasıl işliyor? Ben Hyoton(Buz) elementini almak istiyorum. Ama bu element normal suiton, raiton gibi sadece bu element ile alakalı jutsular yaratmamı sağlayacak. Bu bağlamda bu modun safha ilerlemesi nasıl oluyor? Sonuçta bir element modu olacak. Başlangıç safhasında bile GP+PP sini ödeyerek S-Rank jutsu yaratabilirim. Burası tam kafama oturmayan birinci kısmı. İkinci kısım ise bu modu almak için evrendeki kurallar nelerdir? Yani seride Suiton+Fuuton=Hyoton olarak işlemekte. Fuuton'u öğrenmeden Hyoton alabiliyor muyum?
Eğer yaratacağınız elementin mantıksal olarak bir standart element kombinasyonu olduğunu düşünüyorsanız (Hava + Su = Buz gibi) buna modu yaratırken sahip olmanızı bekliyoruz. Ancak bu her zaman bu şekilde olmak zorunda değil. Yani bir başkası tamamen farklı bir mantık kurarak buz elementini farklı şekillerde üretebilir, illa element birleştirmesine gerek yok. Sahip olduğu bir ekipmandan bile gücünü alıyor olabilir böyle bir element.

Bu da elementin sınırlarına bizi götürüyor. Sonuçta modu açıklarken bir sınır belirtmeniz gerekiyor. Bu elementler için de geçerli. A ve B kişileri buz elementini ayrı ayrı yaratabilir, ikisi de adına Hyouton diyebilir. Fakat bu iki kişinin elementi ve bundan üretecekleri teknikler farklı olacaktır. Bir element belki kullanıcının vücudundan çıkardığı suyu buzlaştırmasına izin verecekken diğeri sadece vücut dışında bulunan su ile buz oluşturulmasına izin verecektir. Bu noktada elementler arasındaki bağlantı isim benzerliğinden ötesi değildir. Modları siz keşfettiğiniz ve geliştirdiğiniz için birbirlerinden farklı ancak benzer isimlere veya yapıya sahip özel elementlere sahip olabilirsiniz.

Bununla beraber elementlerin kombinasyonlarından oluşan yeni elementler diğerlerine göre daha açık uçlu olabilecekken alternatif yollar ile elde edilmiş elementler daha kısıtlı ve sınırlı olacaktır.

Safha atlama o element üzerinde şahsın kontrolünün artmasını sağlayacaktır. Bu moddan moda değişkenlik göstereceğindne direkt olarak bir örnek veremem. Ama sonuçta "X elementini ürettim." gibi tek cümlelik bir açıklama ile bu elementi yaratmayacaksınız. Elementi yeni keşfetmiş olmanızdan mütevellit onunla S - Rank teknik yaratabilecek olsanız bile onu randımanlı kullanamadıktan sonra pek bir önemi olmuyor. Safha atlatmak da bu noktada devreye giriyor. Belki bir kısıtlama olarak teknik üretimi için Rank sınırı da belirlemek isteyebilirsiniz onay sürecini kolaylaştırmak için.

Kısaca deneyip görmeniz en sağlıklısı olacaktır.
Kita Usagi wrote:
September 15th, 2020, 1:48 am
Bir diğer durum da modların safha atlaması hakkında. Mod Yaratımı Bilgilendirme başlığında şöyle bir ifade geçmekte;
Safha ilerletmek için ise "Tırmanış safhasına geçmek istiyorum." veya "Zirve safhasına geçmek istiyorum." temalı bir mesaj atmanız ve mesaja halihazırda bulunan her bir Atlama'nız için aşağıdaki formu doldurup eklemelisiniz;

Ek olarak yine aynı başlıkta safha ilerletmek için herhangi bir form veyahut benzeri bir şey söylenmemiş, her ne kadar Mod Yaratımı rehberinde neyin nasıl olması gerektiği anlatılsa da kafa karıştıran bir durum ortaya çıkıyor. Burada modun safha atlaması tam olarak nasıl olacak? Yani biz mi belirleyeceğiz özellikleri yoksa siz mi? Çünkü bu yazandan ortaya çıkan anlam biz "Safha ilerletçem" yazıcaz, atlamaların formunu doldurucaz, siz de modun safha ilerleme özelliklerini yazacakmışsınız gibi bir durum oluşuyor. Biraz absürt geldi bana bu durum ama yine de bir sorayım dedim.
Bir form eklemeyi unutmuşuz bununla alakalı. Onu da ekledik, muhtemelen bu soruya cevap veriyordur diye düşünüyorum.
Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Post by Kasumikage Teki » September 20th, 2020, 11:07 pm

Jounin Sınavı hakkında bir sorum olacaktı;

Kuchiyosem ile farklı hamleler yapmam mümkün mü? Örneğin ben nöbet tutucağım ancak kuchiyosemi avlanmaya yollamak istiyorum. Bu durumda ilgili konuya iki farklı hamle formu yollamam mümkün müdür?
Image
ImageImageImage ImageImageImageImageImageImage

Künye
İsim: Kasumikage Teki
Ryo: 30.000
Prestij: 2
Ün: 29

Motivasyon
Bilinmek ve Saygı duyulmak; Teki her zaman saygı duyulan bir insan olmaktan keyif almıştır. Her zaman daha güçlü olmak, tebrik edilmek ister. Bu yüzden de shinobiliğe çok önem verir. Her zaman kendisinin seviye olarak üstünde birileri olacağının bilincindedir ve bu duygu onun çalışmalarına daha fazla enerji harcamasına sebep olur.

Komplikasyon
Karanlık; Karakter Kusagakure ile Riaru arasında geçen savaşta yoğun zihinsel saldırılara maruz kalmıştır. Saldırılar sebebiyle, karakter karanlık ortamlarda sanrılar görmektedir.
Karakter yoğun çabalar sonucunda sanrıları bir nebze de olsa def edebilmeyi başarmıştır. Karakter eğer bir kaç metre önünü görebileceği bir ışık kaynağına sahipse sandırlara negatif bir etki altında kalmadan karşı koyabilir. Bu mesafenin altında, karanlık karaktere ne kadar yakınsa sanrıların şiddeti o kadar artar. Eğer karakter zifiri karanlıktaysa sanrılar standart kuvvetlerine ulaşır.
Sanrılar karaktere olmayan silüetler ve sesler şeklinde gelir. Bu sanrılar karakterin stres seviyesini hızla arttırır, rasyonel düşünmesini engelleyebilir. En ağır şeklinde karakterin bir ışık kaynağı bulana kadar kaçmasına sebebiyet verebilir.

Özellikler

Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 6
Varlık: 6
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 3
[Çeviklik] Akrobasi: 3
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 8 (2. Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 7 (1. Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 2
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1

Kekkei Genkai
Dokuton; Kyousui No Yoroi
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Kage Bunshin no Jutsu
Ninpou; Shunshin
Ninpou; Otonaku Ashi no Jutsu
Ninpou; Kuchiyose no Jutsu; Hiyaki

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)
Suiseiki: Kaidan

Genjutsu

Katana; Kitsune (İyi Kalite) (Aile Yadigarı)
Kar Küresi (Görev Hatırası)
Özel Üretim Siyah Termal Tulum
Özel Üretim Matara
Özel Üretim Bacak Aparatı (x2)
Özel Üretim Koruyucu Gözlük
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
2 İyileştirici Hap (Normal)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)

Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » September 20th, 2020, 11:12 pm

Efsanevi Yaratıklar Rehberi wrote:Çağrılan hayvan bir kaç saat kullanıcının yanında kalır, ardından yok olur.
Bunu göz önüne alarak deneyebilirsiniz.
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » September 22nd, 2020, 11:02 pm

Merhaba, varlık statı ile ilgili bir sorum olacaktı. Sitemizde Ryoken gibi varlık statına ciddi önem veren karakterlerimiz var. Bu statların npc'ler üzerindeki etkisini zaman zaman Ryoken'in konusunu okuyarak görebiliyoruz, ama ben bir oyuncu olarak bu tarz varlık statı yüksek diğer oyunculara nasıl yaklaşmamız gerektiğini merak ediyorum. Ryu üzerinden örnek verecek olursam, Ryoken karakterinden bu kadar nefret ediyorken, varlık statı sebebi ile zaman zaman tıpkı npcler'de olduğu gibi ondan etkilenmesi gerekir mi? Gerçekçi rp yapmak ve bir nevi karşımdaki arkadaşımın emeğine saygı göstermek için bu soruyu soruyorum. Evrenimizde irade statı olmadığını ve işin kişilik ve yaşanmış olaylarda bittiğini az çok tahmin edebiliyorum, ama ufakta bir etkisi olacaksa bile karakterimde bunu bilmek ve ona göre sonraki rollerimi yazmak isterim. Ya da başka herhangi bir başka oyuncunun, Ryoken hakkında bir fikri yokken, ilk gördüğü anda onu normal bir kişiymiş gibi yorumlaması doğru olur mu? Umarım gereksiz bir soru ile sizleri meşgul etmemişimdir, sağlıcakla.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Varlık: 3
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » September 23rd, 2020, 12:11 am

Güzel soru.

Öncelikle RP'nize karışamayız. Bunu belirtmemiz gerekli. Yani siz Varlık statı çok yüksek birisini ikna edici bulmayabilirsiniz. İlk gördüğünüzde onu beğenmeyebilirsiniz, tiksinç bulabilirsiniz. Buna karşılık ilk baktığınız an ona ilah görmüş gibi bir tepki de verebilirsiniz. Bu sizin karakterinizi nasıl yönettiğiniz ile alakalıdır. Free RP'lerde özellikle istediğiniz gibi davranabilirsiniz bu tarz konularda. Karşı tarafın karakterine saygıdan mütevellit onun yüksek Varlık statını göz önüne alarak RP yapmanız tabii ki güzel bir jest olacaktır ama bu bir gereklilik değildir.

Ancak eğer konuda bir GM mevcutsa iş biraz değişiyor. Gene istediğiniz gibi RP yapmakta özgürsünüz aslında, ancak GM size turda aktif olarak bir sınır koyana kadar. Yani, siz RP'lerinizde karakterin ne kadar saçma konuştuğundan bahsedebilirsiniz ve bir sonraki GM mesajında "Ryu X karakterinin laflarını biraz daha düşününce ucundan mantıklı bulmaya başlıyor aslında." diyebilir. Bu andan itibaren RP'lerinizi bu minvalde yapmak zorundasınız, önceki turlardaki gibi "bu adam çok mantıksız konuşuyor" şeklinde bir ibare ile konuya devam edemezsiniz. Laflarında başka açıklar bulabilirsiniz, karakteriniz yüzde yüz o an ikna olmak zorunda değildir ancak en azından adama hak vermesi gereklidir, zira GM'in yönlendirmesi o şekildedir.

Tabii GM her zaman çıkıp "evet, saatlerce tartışınız ve Ryu artık ikna olmuş gibi. Aşırı mantıklı geliyor karşısındakinin lafları." da diyebilir. Bu tarz durumda da ona uygun RP yapmanız gereklidir.

Özetle, GM yoksa dramaya nasıl uygunsa öyle RP yapabilirsiniz karşınızdakiyle anlaşarak. Eğer GM varsa o sizi zaten yönlendirecektir.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » September 24th, 2020, 1:58 am

Jounin sınavında, 9.Alan haritasında uzaklık bilgilerini biliyor muyuz acaba? Üslerin, kaynak noktalarının birbirlerine olan uzaklığı hakkında bilgimiz var mıdır yani?
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » September 24th, 2020, 10:20 am

Haritadaki ikonların boyutu sebebiyle pek belli olmuyor fakat alan büyük.

Alanı yatay doğrultuda bir ucundan bir ucuna bir Shinobi maksimum hızında ortalama 5 saatte kat edebilmektedir.
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » September 29th, 2020, 5:22 pm

Selamlar. Arena hakkında birkaç sorum olacaktı. Öncelikle Jounin sınavında geçen iki turda Shibou no Jutsu kullanmayı denedim, ancak görüşüm kesildi. Jutsu nun açıklamasında geçen, Kullanıcı Tatsu el mührünü yapar ve o anda baktığı kişiyi tekniğin etkisi altına alır. ibaresine göre, sadece bakmam yetiyor. Aynı zamanda jutsunun açıklamasının devamında baktıktan sonra görüşümü kesmem halinde bir bozulma olacağı yazmıyor. Teknik 2-3 dakika kadar açık kalır, ardından tekrar uygulamak gerekir. Bu ibareyle birlikte benim anladığım kadarıyla tekniği birine bakıp etki altına aldıktan sonra, açık tuttuğum süre boyunca devam ediyor ancak süresi dolduğunda tekrardan ona bakmam gerekiyor. Eğer bir yanlışım yok ise, sorularıma geçebilirim.

Butsuo ışık bombası atarken bende el mührünü yapmaya başlıyorum. Tek bir mühür ve baktığım kişiyi görebiliyorum o anda. Işık bombası gelene kadar atamayacak kadar yavaş bir durumda mıydım? Yani Ryoken karakteri el mührünü yavaş mı yapıyor, yoksa Butsuo ondan kat kat hızlı bir durumda mı, yoksa araya başka bir faktör mü girdi?

Diğer sorum ise gene aynı soru. Butsuo sis bombası atmaya kalkarken Ryoken tekrardan tek mührü yapmaya kalkıyor. Burada Butsuo sis bombasını çıkarana kadar Ryoken karakteri tek mührü yapamadı mı? Tekrardan Butsuo'ya göre oldukça yavaş mı kalıyor, yoksa başka bir faktör mü araya girdi?

Ancak buradaki sorun, jutsunun açıklamasına baktığım zaman tamamen görüşümün kesilmesinde başlıyor. Sebebi ise tekniğin etkisine almam için rakibe bakmam gerektiği yazıyor, rakibe bakmaya devam etmem gerektiği konusunda bir şey yazmıyor. Yani anladığım kadarıyla tekniğin etkisine aldıktan sonra tekniği süresi boyunca açık tutmam yeterli olmalı. Şimdiden soruların cevabı için teşekkür ederim.
İŞİNİN EN BÜYÜK TERÖRİSTİ !!!
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Element: Katon
Ryo: 160.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 20
Ün: 22

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 20
Zeka: 18

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 4
[Varlık] Empati: 1 (Favori)
[Varlık] Sosyalleşme: 6
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu. A-Rank
Magen: Bunshin, B-Rank
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank
Jigoku no Ban'nin, B-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » September 29th, 2020, 10:32 pm

Jin Ryoken wrote:
September 29th, 2020, 5:22 pm
Bu ibareyle birlikte benim anladığım kadarıyla tekniği birine bakıp etki altına aldıktan sonra, açık tuttuğum süre boyunca devam ediyor ancak süresi dolduğunda tekrardan ona bakmam gerekiyor.
Doğrudur. Teknik ateşlenirken bakmanız yetiyor.
Jin Ryoken wrote:
September 29th, 2020, 5:22 pm
Butsuo ışık bombası atarken bende el mührünü yapmaya başlıyorum. Tek bir mühür ve baktığım kişiyi görebiliyorum o anda. Işık bombası gelene kadar atamayacak kadar yavaş bir durumda mıydım? Yani Ryoken karakteri el mührünü yavaş mı yapıyor, yoksa Butsuo ondan kat kat hızlı bir durumda mı, yoksa araya başka bir faktör mü girdi?

Diğer sorum ise gene aynı soru. Butsuo sis bombası atmaya kalkarken Ryoken tekrardan tek mührü yapmaya kalkıyor. Burada Butsuo sis bombasını çıkarana kadar Ryoken karakteri tek mührü yapamadı mı? Tekrardan Butsuo'ya göre oldukça yavaş mı kalıyor, yoksa başka bir faktör mü araya girdi?

Ancak buradaki sorun, jutsunun açıklamasına baktığım zaman tamamen görüşümün kesilmesinde başlıyor. Sebebi ise tekniğin etkisine almam için rakibe bakmam gerektiği yazıyor, rakibe bakmaya devam etmem gerektiği konusunda bir şey yazmıyor. Yani anladığım kadarıyla tekniğin etkisine aldıktan sonra tekniği süresi boyunca açık tutmam yeterli olmalı. Şimdiden soruların cevabı için teşekkür ederim.

Teknikler hazırlanırken sadece el mühür yapmak gerekmez. Her bir tekniğin hazırlanış safhası mevcuttur, chakra yoğurmak, onu gerekli yerlere aktarmak gibi. Tekniğin bu hazırlık aşaması bittiğinde, açıklamasında yazdığı gibi ateşlemeden önce Tatsu mührünü yapmanız ve etkisi altına alacağınız kişiye bakıyor olmanız gerekiyor. Bunlar tekniği başarılı bir şekilde uygulama gereksinimleri. Bundan önce teknik açıklamasında yazmasa da chakra yoğurma sürecinden geçmeniz gerekiyor. Bu da zaten rehberlerde yazıyor:
Ninjutsu Rehberi wrote:Gerekli chakra kullanıcının vücudunda gerekli şekilde yoğrulur ve gerekli uzva aktarılır, ardından uygulanan el mühürleri ile tekniğe şekli verilir. Ardından teknik dış dünyayı etkilemek üzere aktif edilir.
Kısaca, sizin bu aşamalardan geçmeniz rakibinizin çantasından bir cisim çıkarıp fırlatmasından bir miktar, çok değil, ama bir miktar daha fazla süren bir durum. Bu olgular sebebiyle başarısız olduğunuzu düşünüyoruz.

Dipnot: Ninjutsu rehberinden alıntı yapmış olsak da benzer konsepler sizin de bildiğiniz üzere Genjutsu için de geçerli.
Post Reply

Return to “Sorular ve Öneriler”