[1. Tur] Katayama Yoshiro vs. Hayabusa Akihito

Ashikaga Shun
Re: [1. Tur] Katayama Yoshiro vs. Hayabusa Akihito

Post by Ashikaga Shun » June 2nd, 2020, 10:36 pm

İki farklı elektrik akımı, birbirinin içinden zararsızca geçmiş ve birbirimize zarar vermeyi başaramamıştık. Tekrar insan formuma kavuştuğumda, vücudumun artık eskisi gibi olmadığını iyiden iyiye kavramıştım. Aldığım chakra hapına rağmen, stoğumun büyük çoğunluğunu harcamıştım. Karnıma aldığım kesik ise cabasıydı. Dövüşü kaybetmenin eşiğinde durduğumun farkındaydım. Ama, tam olarak istemeden de olsa, rakibim ile az önceki yerlei takas ettiğimizi fark ettiğimde... Bir şansımın daha olabileceğini gördüm.

Rakibimin tekrar elini cebine sokması ile, deminki gibi bir hata yaşamamak için, tüm odağımı saldırıdan kaçmaya toplayacaktım. Az önce, normalden daha hızlı olan shurikenlerin hızına gözümün alışmış olmasını umarak; aniden geriye doğru sıçrayacak ve gelen shurikenlerden büyük bir dikkat ile kaçmaya çalışacaktım. Hemen ardından, yere konduğum vakit, elimi cebime sokacak ve bir sis bombası alıp; rakibimin önüne (bana olan görüşünü engelleyecek bir pozisyonda, maksimum 1 metre önüne) fırlatacaktım! Bu sis bombası işe yararsa, rakibime bir sürpriz hazırlayacaktım.

Demin, tam olarak wakizashi'yi bıraktığım konumda olduğumdan ve rakibimin görüşünü sis bombası ile keseceğimden; hemen wakizashi'mi yerden alacak ve geriye doğru koşarak rakibim ile olan mesafeyi bir miktar daha açmaya çalışacaktım. Bu hareketlenme sırasında, omzumun üstünden rakibimi inceleyecek; sisin içinden çıkıp çıkmadığını, bana saldırıp saldırmadığını kontrol edecektim. Kalın sis perdesi üzerinden, deminki gibi bir uzun menzilli saldırı yaparsa tam olarak isabet ettirememesine güveniyordum.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » June 6th, 2020, 2:21 am

Off Topic
Yoshiro, Wakizashi hemen yanında değil. Akihito Raigata öncesi geriye zıplamıştı ve silahın olduğu yerden uzaklaşmıştı. Siz yer değiştirdiğinizde de silahtan uzak olan konuma gelmiş oldun, Gian yaparken yere silahı bıraktığın yere değil. Şu anda bu durum turu etkilemese de lütfen dikkat edelim, bir dahakine direkt tur iptaline sebebiyet verebilecek bir detay.
Akihito'nun elini cebine sokmasıyla beraber Yoshiro da dikkatli bir şekilde geriye doğru sıçrıyor. Fakat shurikenler onun ayağının olduğu yere değil direkt üzerine atıldığı için geriye doğru zıplaması onlardan kaçmak için pek bir şans vermiyor kendisine. Bir tanesi göğsüne saplanıyor, diğeri ise yanından geçip gidiyor onu ıskalayarak.

Bu sırada, Yoshiro el mührü yaptığını görüyor Akihito'nun. Beklemeden daha önceden planladığı gibi sis bombasını atıyor Akihito'ya doğru ve Bunshin için el mühürlerine girişiyor.

Akihito ilk el mühürünü bitiriyor ve tam o sırada yaptığı işi bozmak istiyor fakat çok zeki birisi olmadığından kas hafızası ellerinin kontrolünü devralıyor ve istemsizce chakra yoğurmadan 3 el mührü yapıyor. Bu, üzerine gelen sis bombasını sadece izlemesine sebebiyet veriyor. Sis bombası patladığında el mührü yapmayı kesmiş oluyor.

O sırada ise hiç beklemiyor. Planladığı gibi, rakibinin olduğu yere doğru koşmaya başlıyor.

Sisin içerisinden fişek gibi çıkıyor ve rakibini el mührü yaparken görüyor. Raiton no Yoroi'nin verdiği hızı kullanarak birden el mühürlerini daha ancak bitirmiş ancak tekniği başlatamamış rakibinin dibinde bitiyor.

Akihito bu aşamada sağ elini yumruk yapıp soldan sağa doğru bir taşı rakibinin suratına çalarmış gibi geçiriyor. Suratına yumruğu tersinden yiyen Yoshiro geriye bir adım sendeliyor ve kafasını yukarıya kaldırmak zorunda kalıyor yumruğun kuvvetinden dolayı. Vücuduna sert bir elektrik akımı yayılıyor. Akihito durmadan kendi etrafında dönüyor ellerini yere konumlandırmak için. Dönüşünü tamamlayıp kendini yere fırlattığında sırtı Yoshiro'ya dönük, elleri yerde havaya kalkma konumunda oluyor. Ellerinde havaya kalkarken dönüşünü durdurmuyor, sol ayağını Yoshiro'nun göğsüne yandan geçiriyor o daha kendini tamamen toparlayamadan. Nefesini bir anlığına kesiyor ve geriye ikinci bir adımla sendelemesini sağlıyor. Elektrik akımı tekrar Yoshiro'nun vücudunu sarsıyor.

Yoshiro geriye sendelerken kendini toparlamaya çalışıyor, bu sırada Akihito'nun kendisini sağ ayağının üzerine doğal bir şekilde indirmesi gerekirken sol ayağını bunun için seçiyor. Bu dengesini kaybetmemesi için güzel bir seçenek olsa da ona bir an kaybettiriyor. Bundan mütevellit Yoshiro kendine bir tık gelmiş oluyor, ancak olayları tamamen kavramış ve kendinin kontrolünde değil.

Akihito sol ayağı üzerinde düzeldiği anda, vücudu Raiton no Yoroi'yi kapatmaya zorluyor onu. Vücudunu elektrik terk edip kasları normal refleks seviyelerine düşerken aşırı derin ve sıcak bir nefes veriyor. Chakrasının epey bir miktarını harcadığını biliyor. Alnından soğuk terler akmakta. Bunshin Bakuha sebebiyle aldığı hasarı da kondisyonu ve formu da artık geride tutamıyor ve tüm acısıyla ve yorgunluğuyla hissediyor. Eğer savaşı bitiremezse vücudu onun için bitirecekmişe benziyor.

Yoshiro ise ardı ardına aldığı seri yumruk darbeleri sonucunda toparlanmakta güçlük çekiyor. Daha fazla darbe alırsa artık bilincinin yarım saniyeden fazla kapalı kalma ihtimali olduğunu biliyor ve bunun bir yakın dövüşte ölüm fermanından farksız olduğunu da algılayabiliyor. Dayanma gücünün sınırlarında olduğunu söylüyor ona vücudu. Dövüşün uzamasının onun yararına olmadığını biliyor. Aklından bunlar geçerken ise tam olarak kendine gelebilmiş değil. O bağlamda dezavantajlı bir konumda.

Aranızda 1.5 metre kadar bir uzaklık mevcut. Yoshiro geriye sendelemesini düzeltmiş durumda ancak duruma hakim değil. Akihito'nun hamle avantajı mevcut.

Tur sırası: Akihito -> Yoshiro
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » June 6th, 2020, 9:22 am

Bütün hamlelerini bitirip, rakibi ile karşı karşıya durdukları anda istemsizce Raiton no Yoroi'yi kapatmıştı. Vücudunu saran elektrik akımı hızla yok olurken derin bir nefes almıştı. Dövüşün başında aldığı darbelerin etkisini de yavaştan hissetmeye başlamıştı. Bu hisli anının ardından, dövüşün biraz sonra biteceğini anlamıştı. Öyle ya da böyle.

Hemen önünde sendelemesini neredeyse yeni düzeltmiş rakibine bastırmayı düşünmüştü daha fazla boşluk vermemek için. Sol ayağı ile rakibine doğru bir adım atıp tekrar sol yumruğunu savuracaktı rakibine soldan sağa doğru. Vücudunu da aynı yöne döndürerek. Sonrasında vücudunun momentumundan faydalanarak kendi etrafında tam tura yakın dönerken sağ yumruğunun dışı ile bir hamle daha yapacaktı. Yumruk hamlesini yaparken sağ ayağını yaklaştıracaktı rakibine. Yüzünü neredeyse rakibine döndüğü sırada sağ ayağı sol ayağından daha yakın olacaktı rakibine. Bu anda da vücudunu belinden arkaya doğru bükerek ters parende atacaktı. Bu parendeyi atarken de sağ ayağıyla da rakibinin çenesine sert bir darbe indirmeyi düşünmüştü.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Ashikaga Shun

Post by Ashikaga Shun » June 6th, 2020, 9:40 pm

Kendimi toparladığım anda, kendimi geriye doğru atıp yerde (kafam geriye doğru dönecke şekilde) yuvarlanmaya çalışacağım. Bu sırada, cebimden son sis bombamı çıkartıp (ne olursa olsun) ayağımın dibine atıp onu patlatmaya çalışacağım. Oluşmasını beklediğim sis içerisinde durup, yerimi mümkün olduğu kadar değiştireceğim ama sisini içinden asla çıkmayarak rakibimin beni bulamamasını umacağım. Eğer her şey yolunda giderse, bir chakra hapı içip dövüş pozisyonumu tekrar geri almayı deneyeceğim.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » June 9th, 2020, 1:39 am

Akihito nefesini toplarlıyor ve ileriye sağlam bir adım alıyor sol ayağıyla. Devamında solundan bir yumruk çıkartıyor. Bu sırada ise rakibi Yoshiro kendini geriye bırakıyor geriye doğru takla atmak için. Akihito'nun yumruğu rakibini son anda, bir kıl inceliğinde ıskalıyor. Yoshiro o anda eğer başka bir şeyle vakit kaybetse yumruğu net bir şekilde yemiş olacağını anlıyor.

Yoshiro geriye doğru yuvarlanışını başlattığında Akihito kendi etrafında dönüp ikinci yumruk hamlesini deniyor ancak bu da rakibini ıskalıyor yeri değiştiğinden mütevellit. Yoshiro geriye olan hamlesi bittiğinde Akihito da yumruğunu bitirmiş ve harekete hazır konumunu almış oluyor. Tam o sırada, Yoshiro'nun sis bombası patlıyor.

Sis bombası Yoshiro'yu merkez alacak bir şekilde 1 metre yarıçapında bir sis küresi oluşturuyor. Akihito ve Yoshiro'nun o andaki konumları kabaca 1 metre kadar olduğundan Akihito tam sınırında bulunuyor sisin. Yine de bundan etkileniyor ve nefesini düzeltmek için vakit kaybediyor bir anlığına. Bu sırada, Yoshiro rastgele bir konum alıyor sisin içerisinde ve ayağı kalkıyor.

İkiniz de birbirinizi görmüyorsunuz. Yoshiro da Akihito da rakiplerinin konumlarını bilmiyor. İki dövüşçü de nefeslerini kontrol altına alıyorlar ve ortama bir sessizlik çöküyor.

Akihito bir adım geri alırsa sisten çıkacağının bilincinde. Yoshiro ise sisin içerisinde rastgele bir yerde. Kendisine özel mesaj ile yeri bildirilmiştir.
Ashikaga Shun

Post by Ashikaga Shun » June 10th, 2020, 1:34 am

Sisin içinde rastgele bir konuma geçmiş olmanın avantajını kullanacak ve elimi direk çantama atıp, iki kunai çıkartıp; kalan iki patlayıcımı üzerlerine yerleştirecektim. Bu noktadan sonra, rakibimin sesini dinleyecektim. Eğer sis dağılmadan herhangi bir ses işitir veya hareketlilik sezersem; kunaileri o yönde (sesin olduğu yöne doğru, sağlı sollu olacak şekilde) fırlatacaktım. Ancak rakibim sessizliğini bozmaz ve sisin yavaş yavaş aralanmaya başladığı anda, bu bekleyişe bir son verecek, rakibimi son gördüğüm yeri hesaplamaya çalışacaktım. 180 derecelik görüş alanımda, adamın ses çıkarmamasını da hesaba katarsak, çok fazla yer değiştirmediğine emin olacaktım. Bu yüzden, rakibimin olabileceği noktayı üç aşağı beş yukarı hesaplayıp, bu noktaya doğru hem solumda hem de sağımda kalan alanı kapatacak şekilde iki kunai fırlatacaktım. Amacım, önümde kalan alanın tümünü patlatmaktı. Eğer hesaplamalarım doğruysa, kunailerim rakibimin olası pozisyonlarının tamamını kapsamalıydı.

Rakibimin sesine / hareketine karşı kunaileri fırlatmam yada onu tahmin etmem bir şeyi değiştirmeyecekti. Her iki senaryoda da kunaileri elimden çıkardığım anda, kendimi geriye doğru fırlatacak ve mümkün olduğunca patlayıcının etkisinden kurtulmaya çalışacaktım. Rakibimin devamlı üzerime koşma huyunu bildiğimden, havadaya geriye süzülürken, elimi tek elimi tek bir el mührü yapacak ve patlayıcıları devreye geçirecektim! Adam üzerime koşsa da, benden kaçınmaya çalışsa da, üzerine gelen iki patlayıcının farkında olmamasını tahmin ediyordum. Mesafeyi ve çevikliğimi de kullanarak, son patlayıcı hamlem ile dövüşü bitirmeye odaklandım.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » June 10th, 2020, 11:43 am

Sis bombasının tam sınırında bulunmasının avantajını kullanmayı düşünmüştü Akihito. Geriye doğru gidip sisten çıkmak yerine cebinden bir chakra hapı çıkartıp yutacaktı. Bacaklarını chakra ile güçlendirdikten sonra önüne doğru bir adım atıp var gücüyle önüne, yukarı doğru sıçrayacaktı. Aşağı yukarı 45 derecelik bir açıyla. Sonrasında yere inmeyi beklemeden cebinden kalan son shurikenlerini çıkartıp sisin içine doğru fırlatacaktı.

Shurikenleri elinden çıkarttığı gibi Raigata için el mühürlerine başlayacaktı. Rakibini gördüğü anda ise Raigata'yı kullanacaktı. Bu sefer de başka bir bunshin oyununa kurban gitmemek umuduyla.
Image
Künye

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » June 11th, 2020, 2:13 am

Off Topic
Akihito'nun turu 24 saati geçmesi sebebiyle iptal edilmiştir. Yerinde durduğu varsayılmıştır.
Yoshiro sisin içerisindeki sessizlikte kunaileri çıkartıyor ve onlara birer patlayıcı parşömen yapıştırıyor. Çevreyi dinlemeye koyuluyor ancak geçen saniyelerde herhangi bir ses veya rakibinin yerini belli edecek başka bir ipucu yakalayamıyor. Bu yüzden, sis yavaş yavaş dağılırken planını uygulamaya koyuyor.

Rakibini son gördüğü yer ile arasında kalacak alanı, rakibin olduğu yeri de içine alacak şekilde patlatmak amacıyla kunaileri fırlatıyor. Biri sağa, biri sola doğru gidiyor.

Ardından büyük iki patlama gerçekleşiyor, bu sırada da sis dağılıyor. Akihito iki patlamanın arasında kalıyor. Patlamaların merkezi onun önünde olduğundan mütevellit geriye doğru, arenanın ortasına doğru fırlıyor. 3-4 metre havada geri uçtuktan sonra bir kaç defa da yerde sekiyor, ardından bir metre de yerde sürükleniyor. Yüzü yere gelecek şekilde yerde yatmakta ve vücudundan dumanlar çıkmakta. Vücudunun ön kısmı ciddi bir şekilde hırpalanmış durumda olduğunu hissediyor.

Yoshiro, geriye zıplayışının ardından ayağı kalkmaya hazırlanıyor. Bu sırada da Akihito da ayağı kalkmak için ellerini yere koyuyor ve kafasını kaldırıyor. Görüşü bulanık, kulakları çınlıyor, tüm kasları ağrıyor ve şokun etkisinde. Kendine anca gelebilmiş bir durumda fakat durumu epey kötü görünüyor. Bir gözü tam açık olsa da diğer yarım açık. Yoshiro hareket etmeye hazır olduğunda Akihito'da sağ dizi yerde olacak şekilde anca ayaklanmış oluyor.

Aranızda 7, 8 metre var. Yoshiro ayakta ve harekete hazır ancak Akihito şokun etkisinde ve berbat halde. Rakibi bunu görebiliyor. Akihito da çok fazla dayanma gücü olmadığının bilincinde, ancak kondisyonu ve formu ona son bir şans daha sunuyor. Yoshiro'da aslında çok iyi değil. Bu hamle onun moralini düzeltmiş olsa da vücudu alarm zillerini çalmaya devam ediyor.

Her iki shinobi de alacakları herhangi bir darbeden sonra pek de devam edemeyeceklerinin bilincinde.

Tur sırası bulunmuyor ancak Yoshiro'nun hamle avantajı bulunmakta.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » June 11th, 2020, 12:19 pm

Patlayıcı kunailerin patlamasının ardından geriye doğru fırlamıştı. Patlamaya bu kadar yakın olması yediği hasarı da büyük oranda arttırmıştı. Gözlerini açıp kendine gelmeye başladığı sırada hiç beklemeden biraz önceki düşüncesini gerçekleştirmek için el mühürlerini yapmaya başlamıştı. Raigata'yı istediği gibi kullanabilirse bu dövüşü kazanırdı. Kullanamazsa da kendisini yere bırakıp ölümün onu bulmasını bekleyecekti.

El mühürlerini yapmaya başladıktan sonra, rakibinin fırlatabileceği herhangi bir saldırısından kaçınmak için yan tarafına doğru yuvarlanacaktı. El mühürlerini bitirdiği anda da Raigata'yı rakibinin üstüne doğru kullanacaktı.
Image
Künye

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Ashikaga Shun

Post by Ashikaga Shun » June 11th, 2020, 7:32 pm

Rakibimin dumanlar çıkan bedenine nazaran, ayaktaydım ve görece daha dirayetli sayılırdım. Bu avantajı kullanabilmek için hemen harekete geçtim! Elimin iki parmağını ileriye doğru açacak ve vücudumda kalan chakrayı odaklayacaktım. Chakra hapının da etkisiyle, 7-8 metre kadar ufak bir mesafeyi adımlarken tükenip gitmeyeceğime inanarak tek el mührünü devreye sokacaktım:

'Shunshin!'

Hasmım herhangi bir şeye kalkışamadan, tam olarak onun dibinde bitmeye çalışacaktım. Adımlamayı başardığım anda momentumumu kaybetmeden gelişine bir tekme çıkartacak ve rakibimi kafatasından vurmaya çalışacaktım. Adamın ne kadar hareket potansiyelinin kaldığını bilmiyordum, ama ne olursa olsun, bu tekmeden sonra durmayacaktım. Bunun son hamlem olduğunun bilincindeydim. Bu yüzden vücudumun kalan sınırlarını kullanacak, ilk tekmem yere indiği anda, (adamın o an meylettiği yöne doğru) ikinci bir tekme çıkartacaktım!

Kötü durumdaki rakibime atmayı planladığım tekmeler ile yıldırmaya çalışacak, herhangi bir şey deneyemeden onun işini bitirmeye çalışacaktım. İkimizden birinin enerjisi bitene kadar kendimi zorlayacak, her bulduğum açıklıkta saldırarak adama bir hamle şansı tanımamayı amaçlamıştım.
Locked

Return to “Karşılaşmalar”