[1. Tur] Katayama Yoshiro vs. Hayabusa Akihito

Ashikaga Shun
Re: [1. Tur] Katayama Yoshiro vs. Hayabusa Akihito

Post by Ashikaga Shun » May 29th, 2020, 3:43 am

Hasmım havada parande atarak benden kurtulabileceğini düşünmüş, fakat sadece kısmi bir şekilde başarılı olmuştu. Benden kurtulmadan önce, onun bacağındaki kaslardan bir tanesini kesmeyi başarmıştım. İkinci saldırıyı yapmak yerine, arkama geçen hedefime döndüm. Benden yaklaşık beş metre kadar uzaktaydı ve hâlâ arkası dönük vaziyetteydi. Bu durumu görür görmez, hemen harekete geçtim.

Elimdeki wakizashi'yi aniden yere bırakıp, iki elim ile el mühürlerini sessiz ve seri bir şekilde yapmaya başladım. Vücudumda kalan chakra'yı, midemdeki boşluğa kanalize etmeye çalışacak; ardından da bu chakranın ağzıma dolmasına izin verecektim.

'Gian!'

El mühürlerimi bitirdiğim ve artık tekniğin fırlatılmaya hazır olduğu an geldiğinde, rakibimin arkasında olmanın avantajını kullanacaktım. Onun son pozisyonunu (nerede durduğunu / nereye hamle ettiğini) değerlendirecektim. Eğer rakibim herhangi bir yöne doğru hamle ederse (atlar, sıçrar veya zıplarsa); onu havada -kaçamayacağı/ikinci kere sıçrayamayacağı bir pozisyonda- vurmayı deneyecektim. Eğer rakibim herhangi bir yönde koşarsa, onu gördüğüm son pozisyonunu temel alacak ve rakibimin tam gövdesine doğru (sırtı hâlâ dönükse sırtına, önünü dönmeyi başardıysa göğüs kafesine) tekniğimi kusacaktım!

Bu kadar kısa mesafede, gafil avlayacağım hedefimin, tekniğimden kaçamayacağını umuyordum. 'Ve, bana dokunamadan biter!'
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » May 29th, 2020, 6:02 am

Akihito yerine konduğu gibi Raiton no Yoroi'yi açmıştı ve yapacağı hamleyi planlamıştı. Sağ ayağına yediği kesik yüzünden, sağ ayağı üzerinde yapacağı hamleleri tekrar tekrar düşünmesi gerekecekti. Bu yüzden sol ayağını merkez alarak sol tarafa dönmeye başladı tek ayak üzerinde. Planı netti. Sol omuzu tam rakibine baktığı anda sol ayağından destek alıp rakibine doğru fırlayacaktı. Eğer düşündüklerini gerçekleştirip rakibine yaklaşmayı başarırsa, halihazırda yaptığı dönme işleminin momentumunu kullanarak sağ yumruğunu rakibinin suratına patlatacaktı. Sağdan sola yapacağı bu yumruk hamlesinin rakibini birkaç metre geriye fırlatacağına inanıyordu.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » May 30th, 2020, 2:51 am

Yoshiro el mühürlerine başladığında, Akihito sol ayağı üzerinde dönmeye başlıyor ve 90 dereceye ulaştığında zıplıyor hedefine doğru. Gian'ın mühürlerinin kısa olmaması, mesafenin 5 metre gibi nispeten dar bir uzunluk olması, Akihito'nun atletizm becerileri ve Raiton no Yoroi ile hızının artması sebebi ile Yoshiro mühürleri bitiremeden Akihito ona varmış oluyor.

Akihito dönmeden aldığı momentumu kullanarak daha ancak Mi mührüne ulaşan Yoshiro'nun suratına yumruğu tüm gücüyle indiriyor. Yoshiro, suratına inen yumruğu hızından ötürü göremiyor bile. Yumruktan mütevellit kayan görüntüsü ile beraber geriye doğru aşırı kısa mesafe uçuyor ve az önce Akihito'nun çatlattığı duvara sert bir şekilde çarpıyor, Akihito'nun yumruğunun gücü sebebiyle de öne doğru sekiyor duvardan! Görüşü bu sefer tamamen kayboluyor ve şuuru yarım anlığına kapanıyor. Bu sırada, Akihito'nun yakınında bulunduğundan Yoshiro'nun vücudunu düşük akımlı bir elektrik çarpıyor.

Akihito ise indiği yere iki ayağı ile sertçe basmak zorunda kalıyor dengesini kaybetmemek için. Sağ ayağı bu sertçe basmayı çok kaldıramıyor ve sağa doğru iki büklüm oluyor, düşecekmiş gibi oluyor ancak kendini toparlamaya çalışıyor.

Yoshiro'nun şuuru yarım an sonra kendine geliyor. Burnundan akıp gitmekte olan kanları da o sırada fark ediyor. Kırılmış olduğunu düşünüyor. Beyin sarsıntısını atlatmışa benziyor, ancak hala tam kendinde değil. Akihito'da ayağı sebebiyle sendelememekle meşgul. Dip dibesiniz. Yoshiro'nun sırtı arena duvarına bakmakta. Akihito'nun sırtı ise arenaya doğru bakmakta.

Akihito bir kaç saniye önceki patlama sebebiyle aldığı hasarı iyiden iyiye hissetmeye başlıyor bu sırada. Kondisyonu ve formu sebebiyle bir süre bu acıyı yok saymış olsa da artık aldığı her nefes batıyor gibi. Raiton no Yoroi'nin chakrasını aç köpek gibi yemesi de bu durumu körüklüyor gibi görünüyor.

Yoshiro ise beyninin yerinde olmasına şükretmekle meşgul.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » May 30th, 2020, 3:31 am

Arkasını döndüğü vakit karşılaştığı manzara başta hiç iyi gözükmemişti. Rakibini eski pozisyonunda zannediyordu, ve ona göre hamlesini yapmıştı. Ne var ki rakibi de boş durmamış ve ona doğru koşmaya başlamıştı. Başta bir korku hissetse de, sonradan bir şeyi fark etmişti. Rakibinin eli boştu.

Rakibine sert bir biçimde geçirdiği yumruğu, biraz önce Akihito'nun çarptığı duvara bu sefer rakibini mıhlamıştı. İntikamın her zaman soğuk yenmesine gerek yoktu. Bu durumda, dövüşü fazla uzatmanın da bir olayı yoktu. Sağ ayağına yediği kesiği, ve biraz önceki çarpmanın etkilerini iyiden iyiye hissetmeye başladığı sırada dövüşü bitirecek hamlelerini yapacaktı. Başta bütün gücünü sol ayağına verecek, ve dengesini toparlayacaktı.

Ardından sendelemiş olan rakibinin işini tam anlamıyla bitirebilmek için önce sol yumruğunu savuracaktı soldan sağa doğru. Rakibinin suratını hedefleyerek. Bu savurmayı vücudunu aynı yöne çevirmeye başlayarak güçlendirecekti. Bu hamlesini yaparken dengesini tam sağlayabilmesi için sağ ayağına güç vermesi gerektiğinin farkındaydı. Tek bir hamlelik bir güç vermenin aşırı sıkıntı yaratacağını düşünmüyordu. Yumruğunu attıktan sonra bir an bile duraksamadan, vücudunu çevirmesinin verdiği momentumu da kullanıp kendi ekseninde tam tura yakın döndükten sonra sol ayağını iç kısmıyla attığı yumruğu destekleyecekti. Bu durumda hamlelerine daha fazla devam edip edemeyeceğinden pek emin değildi. Şimdilik, sol ayağıyla vuracağı tekme hamlesini bitirdikten sonra ağırlığını tekrardan sol ayağına vermek için sertçe yere koymayı amaçlamıştı.
Image
Künye

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Ashikaga Shun

Post by Ashikaga Shun » May 30th, 2020, 3:50 pm

İşler tam olarak yolunda gitmemiş, tekniği fırlatamadan hemen önce doğrudan bir hamle almıştım. Adamın yumruğu beni geriye yapıştırmış, görüşümün kısa bir saniyeliğine perdelenmesine neden olmuştu. Ama bunu yapmak için çok şey feda etmişti, hedefim sağ ayağının üstüne doğru sendelemiş ve neredeyse düşmenin eşiğine gelmişti. Rakibimin hasarlı vücudunu ona karşı kullanacaktım.

Kendi bedenime hükmedebildiğim ilk anda, yüksek çevikliğimi kullanacak ve herhangi bir şey düşünmeden kendimi yere doğru (sol yönünde) fırlatacaktım. Zemine eriştiğim anda, sol omzumun üzerinde ve yüzüm rakibime dönük olacak bir şekilde, yerde iki parande atacak ve rakibimden uzaklaşabildiğim kadar uzaklaşmaya çalışacaktım. Bu sırada, gerekirse daha fazla efor sarfedecek ve herhangi bir koşulda rakibimden temas almamayı deneyecektim.

Rakibimden yuvarlanarak uzaklaşabilirsem, hemen doğrulacak ve savunma pozisyonumu alacaktım. Şu ana kadar doğrudan bir hamle almış olabilirdim, ama düşmanıma aldığım hasardan çok daha büyüğünü bıraktığını biliyordum. O yüzden, verdiğim hasarın kendisini göstermesini beklemek adına kendimi güvene almaya çalışacak ve onun bir sonraki hamlesini bekleyecektim.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » May 31st, 2020, 1:16 am

Off Topic
Akihito, rakibinin bir önceki tur sana doğru hareket etmedi, olduğu yerde durup teknik kullandı. Hareket ettiğine dair bir ibare bulunmuyor, ne RP'de ne GM turunda. Bunlara dikkat edelim.
Akihito sol ayağına tüm ağırlığını vererek dengesini kuruyor ve sol yumruğunu savuruyor Yoshiro'ya. Yoshiro tam bu anda kendini yumruğun ilerlediği yöne doğru fırlatıyor. Fakat, Akihito'nun Raiton no Yoroi sebebiyle artan hızından mütevellit yanağına yumruğu yiyor. Yumrukla beraber suratında elektrik akımları geziyor acı vererek.

Ancak bu yumruk normalin yarısı kadar bir etkiye sebebiyet veriyor zira Yoshiro yumruktan kaçar konumda. Acı veriyor ancak Yoshiro'nun dengesini bozamıyor. Yoshiro yere düşerken Akihito tekme için hazırlanıyor ve tüm ağırlığını sağ ayağına veriyor.

Bu noktada, Akihito'nun aklına az önce yere sertçe düşüşü ve sağ ayağına da istemsizce basmış olması geliyor. Normalde belki bir saniye kadar ayağı onu kaldıracak olsa da az önce düşmesinin üzerine hemen böyle bir şey denemeye çalışması ayağını olması gerektiğinden fazla yoruyor. Sağ ayağı tekmenin ve dönmenin ortasında mekanik olarak boşa çıkıyor istemsizce ve Akihito tekmesini iptal etmek zorunda kalıyor. Tekrar sol ayağına tüm ağırlığını vererek dengesini kurmaya çalışıyor. Acı çok yok ayağında ancak mekanik olarak onu bu saatten sonra kaldırmayacağını biliyor Akihito.

Bu sırada Yoshiro geriye doğru parendesini atmış ve ayaklanmış oluyor çoktan. Aranızda 2, 3 metre var. Birbirinize bakıyorsunuz. Akihito'nun sol tarafında, Yoshiro'nun sağ tarafında arena duvarı bulunmakta.

Tur sırası bulunmamakta ancak Yoshiro anlık olarak zaman avantajına sahip. Bu onun daha "hızlı" olduğu anlamına gelmiyor, sadece Akihito'dan bir anlığına daha erken hareketine başlayabilir.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » May 31st, 2020, 3:09 am

Düşündüğü saldırı şeklinin yanlış olduğunu gereğinden geç fark etmişti. Sağ ayağına bir anlık bile güç vermenin yanlış olduğunu, o ayağına güç verdikten sonra anlamıştı. Ne var ki, yaptığı bu hamleyle rakibinin işini bitirebileceğini düşündüğünden en başta mantıklı gelmişti. Kısacası evdeki hesabı çarşıya uymamıştı.

Bu durumda yapabileceği çok bir şey yoktu. Elini cebine atıp dört adet shuriken alacaktı. Eline aldığı bu shurikenlerin ikisi rakibine, diğer ikisi de rakibinin sol tarafına gelecek şekilde fırlatacaktı. Rakibine kaçacak yeri kısıtlamayı amaçlamıştı. Shurikenleri fırlattıktan sonra, geriye doğru ters parende atacaktı. Rakibi ile arasındaki mesafeyi biraz daha arttırmak istiyordu. Bu ters parende işlemi sırasında da Raigata için gerekli el mühürlerini yapacaktı. Raigata için gerekli el mühürlerini bitirdiğinde rakibinin konumuna bakacak, tekniğini o konuma doğru salacaktı. Dövüşü yaptığı ters hamleler yüzünden gereğinden fazla uzatmıştı. Rakibini küçümsemişti. Artık böyle bir lüksü olmadığını çok iyi kavramıştı.
Image
Künye

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Ashikaga Shun

Post by Ashikaga Shun » May 31st, 2020, 8:22 pm

Rakibimin yumruğundan güç bela kurtulmuş, omzumun üzerinde attığım iki parande ile kendimi güvene almıştım. Ama bu başarılı savunmada, rakibimin tekmeyi çıkartmamasının(?) etkisininin farkındaydım. Onu kestiğim için, bacağını kullanamıyor olmalıydı.

Üç metre kadar geriye kaçındım, ardından ayağa kalktım. Ayaklandığım anda, el mühürlerini ardı arkasına girmeye başladım. Bu sefer, çok daha kısa mühürleri olan bir teknik deneyecektim. Rakibimin bana bir şeyler fırlatmayı deneyeceğini fark ettiğimde bile mühür yapmaya ara vermeyecektim! Bana gelen olası saldırıyı algıladığımda, sağımdaki duvara doğru aniden hamle edecek ve duvara yapışabildiğim kadar yapışacak; bedenimi eğip bükerek, vücut yüzeyimi olabildiğince küçültmeye çalışarak rakibime doğru harekete geçecektim. Böylece gelen saldırıdan kurtulmayı, rakibimin beni kendinden uzaklaştıramamasını sağlamaya çalışacaktım.

Ama ne yaparsam yapayım, tekniği yapmak için konsantrasyonumdan ve hızımdan ödün vermeyecektim. Adamın basit saldırısı işe yaramasın diye, saldırı yönünden çekilecek, ama olur da işe yararsa çarpışmaya hazırlanacaktım. El mühürlerim bittiği gibi, tekniğimi açığa vuracaktım: 'Raigata!' Hareketlendiğim (sığındığım) duvar kenarından, rakibimin üzerine doğru tekniği aktive edecektim. Rakibimle ilk dövüşmeye başladığımız anda, üzerime bir şeyler atmış ve ardından bu hamlesinin, Raigata'yı uygulamak için bir şaşırtma olduğu ortaya çıkmıştı. Üzerime gelen fırlatma saldırısının, yine ilk saldırıda olduğu gibi bir kandırmaca olduğunu düşünüyordum. Bu yüzden el mühürlerim bittiği anda, rakibim o anda nerede duruyorsa, o yöne doğru yıldırım formuna geçecek ve rakibimi gafil avlamaya çalışacaktım!

Eğer işler yolunda giderse, rakibimin içinden geçtikten sonra, 40 santim kadar arkasında tekrar etten formuma geri dönecektim. Yıldırımın bana verdiği momentumu da kullanacak ve hemen bir yakın dövüş saldırısı yapmak için hazırlanacaktım.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » June 2nd, 2020, 1:20 am

Yoshiro ayaklandığı gibi, el mühürlerine başlıyor. Akihito ise bu esnada Raiton no Yoroi'nin ekstra hızından faydalanarak müthiş bir serilikle ekipman çantasına uzanıp 4 shurikeni fırlatıyor rakibine doğru. Yoshiro bu hamleyi farkettiği an, sağındaki duvara doğru yanaşıp adeta küçülmeye çalışıyor. Gelgelelim, bir yandan el mühürlerini yapmakta olduğundan rakibinin normalin üstündeki hızına yeterli reaksiyonu veremiyor ve shurikenlerden biri karnının sol kısmına derin bir kesik açıyor. Yoshiro, el mühürlerine devam edebilmek adına darbe almayı göze almış olmasına rağmen vücudunda hissettiği bu keskin acı chakrasına konsantre olmasını bir anlığına geciktiriyor.

Yine de duvara sığınma hamlesi, kendisini kalan üç shurikenden kurtarmış bulunuyor. Akihito shurikenleri fırlattığı gibi oldukça hızlı bir şekilde parende atıyor geriye doğru. Bu esnada, el mühürlerine başlıyor o da.

Yoshiro, el mühürlerini rakibi havaya sıçramaya başladığı an bitirmiş oluyor. Ancak aldığı karnına aldığı kesik konsantrasyonunu bir anlığına kaybetmesine sebep olduğu için tekniğini hemen aktifleştiremiyor.

En nihayetinde, ikilinin teknikleri hemen hemen aynı anda aktifleşiyor ve iki enerji, birbirlerine doğru fırlıyorlar. Her şey yarım saniye içinde olup bitiyor. Elektrik akımları arenada yankılanan bir 'bzzt' sesiyle birbirinin içinden trans geçiyor. Bir an sonra, her ikisi de az önce rakiplerinin az önce bulunduğu konumda, birbirlerine sırtlarını dönmüş bir şekilde durmaktalar.

Yoshiro, yeniden insan formuna kavuştuğu anda ensesinden aşağı soğuk terler boşalıyor. Kage Bunshin'lerin halihazırda çoğunluğunu götürmüş olduğu chakrası, iyiden iyiye azalmış durumda. İyi sayılabilecek kondisyonu sayesinde şimdilik çok bir sıkıntı çekmiyor, ancak dövüşü bu şekilde ne kadar devam ettirebileceği konusunda ciddi şüpheleri var.

Akihito da chakra rezervlerinin neredeyse yarısını yemiş durumda. Raiton no Yoroi hala açık durumda, ve her geçen an chakra yemeyi sürdürüyor.

Hem Yoshiro, hem Akihito rakiplerinin tam arkalarında, az önce kendilerinin olduğu pozisyonda olduğunun farkındalar. Aynı anda, arkalarını dönüp yüz yüze geliyorlar yeniden.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kita Usagi » June 2nd, 2020, 7:55 pm

Yüzünü tekrar rakibine döndüğü an rakibinin de Raigata kullandığını anlamıştı. Bu durumda tekrar aynı hamleyi denemesi gerektiğini biliyordu. Ya da aynı hamleyi, ama sadece belirli bir kısmını. Raiton no Yoroi'yi şimdilik açık tutmaya devam edebilirdi. Chakra rezervinin bir süre daha kendisini götüreceğini hissediyordu. Sadece daha fazla Raigata kullanmaması gerekiyordu.

Elini cebine atıp üç tane shuriken alacak ve tekrardan rakibine doğru fırlatacaktı. Biraz önceki fırlattığı shurikenlerden birisi rakibini kesmişti. Bu Akihito için yeterli bir sebepti tekrardan aynı tekniğini uygulaması için. Bu sefer, shurikenlerden ikisini rakibine hedefleyecekti. Kalan sonuncuyu da rakibinin sağına doğru, arenaya kalan kısmına atmayı düşünmüştü. Devamında yapacağı şey ise tamamen rakibini kandırmaya yönelik olacaktı. Raigata için gerekli el mühürlerinin ilkini yapıp duracaktı. Devamını getirmeyecekti. Bunu yaparken de chakra yoğurmayıp sadece rakibinin ne tarafa doğru kaçacağını izleyecekti. Rakibinin kaçtığı tarafı gördüğü anda hızla rakibine doğru koşacaktı. Bu koşusu sırasında rakibinin fırlatabileceği şeylerden de mümkün mertebe kaçınmaya çalışacaktı.

Eğer düşündüğü şekilde rakibine yaklaşabilirse yapacağı şeyler netti kafasında. Koşusunda aldığı ivme ile sağ yumruğunu savuracaktı, soldan sağa doğru. Bu hareketini dönerek destekleyip iki elini birden yere koyacaktı. Bu hareketiyle de sağ ayağına yük vermekten kurtulup, iki ayağını da boşa çıkartmış olacaktı. Ellerini yere koyduktan sonra sol ayağı ile rakibine bir tekme savuracaktı. İnişini ise sol ayağı üstüne yapmaya çalışacaktı hamlelerinin bitiminde.
Image
Künye

Özellikler
► Show Spoiler