Oh Misaki

Karakterlerinizi yaratacağınız bölüm. Bu işleme başlamadan önce tüm rehberleri okuduğunuzdan emin olun!
Post Reply
User avatar
Oh Misaki
Posts: 1
Joined: July 30th, 2020, 7:54 pm

Oh Misaki

Post by Oh Misaki » July 31st, 2020, 2:39 am

İsim: Oh Misaki
Yaş: 19
Cinsiyet: Kadın
Boy: 157
Kilo: 53
Köy: Kaçak (Kusagakure)
Element: Katon
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin

Portre
Görünüm: Siyah saçlı, beyaz tenli, yuvarlak hatlı bir kadındır. Renkli kıyafetler giyip mutlu hissetse de, ona daha çok koyu kıyafetler yakışır. Lacivert ya da siyah giyindiğinde ister istemez gözünüze batar. Hareketleri zarif ve yumuşaktır. Hep bir rahatlık içindedir. Eğer sizden etkilenirse, gözleri sanki ruhunuza bakar, yüzündeki gülümseme daha muzip bir hal alır. Konuşmaları biraz daha hızlanır. Beyaz teninin yanaklarına verdiği tatlı pembelikler oluşur. Sıkıldığında ise göz devirip, dudak büker. Ayağı ile ritim tutup ıslık çalar. Sağ bacağını hızlı hızlı sallar. Mutlu olmadığını, rahatsızlık duyduğunu rahatça belli eder. Konuşurken sağa sola sallanır. Hiperaktivite işaretleri gösterir. Gerçekten bir savaş alanında değilken, zihinsel ya da fiziksel sorunlarına aşırı tepki gösterip insanların yüreklerini ağızlarına getirir.

Kişilik: Bir incelip bir düzelen, yavaş ve gevşek sesi ile insanların sabır sınırlarını zorlayan bir hanımdır. Çevresine neşe ve mutluluk saçmasının yanı sıra, çok coşarsa bir anda şarkı söyleyip dans edebilir. Fazla ciddi bir insan değildir ve ciddi olaylardan da çabuk sıkılır. Doğaçlama yeteneği gelişmiştir. Çok zorda kaldığında kaçar. Hakkındaki soruları, içtenliği ve çekiciliği ile savuşturmayı sever. Hatta o kadar güzel aptal taklidi yapar ki insanlar onun zararsız olduğunu düşünürler. Her zaman en rahat, en güzel yerlerde kalmış; en güzel yemeklerden yemiştir ve son zamanlarında bunları yapamadığı için davranışlarına huysuzluk da eklenmiştir. Güzel bir banyo en büyük hayallerinden olmuştur. Sıcak su... Sabun... Tarak... Her an flörtleşebilme özelliği sayesinde, erotik bir aura yaymaktadır. Eğer karşısındaki kişide beğendiği bir nokta varsa kadın-erkek fark etmeden övgüler yağdırır. Bu kişiyi göklere çıkarır. Tabi şımarık bir çocuk olduğundan çabuk da sıkılır. Sıkılınca ilgisizleşir ve göklere çıkardığı insanlar onun için hiç olur. Yeni çiçeklere konma vakti gelmiştir. Şu ana kadar sadece bir kişiye aşırı bağlanmıştır. O kişinin peşinden de heryere gitmiştir. Çok tutkulu bir kadındır. Karşısındaki çekici geliyorsa, bu kişiyi yaşamak onun için zevktir. Seçimlerinde belli bir mantık yoktur. İsterse birine yardım eder, isterse bir tekme de o vurur. Çoğunlukla duygularına göre yaşar. Sonunu düşünmeyi de çok sevmez zaten. Taraf tutmaz. Yanındakiler kötü duruma düştüklerinde onları kurtarmak yine Misaki'nin zevkine kalmıştır. Bir göreve sadık kalmak da onun için zordur. Eğer çok uzarsa sıkılıp vazgeçmeye meyillidir bu yüzden yanındaki insanlara zorluk çıkarır. Zor duruma düşen kişi kendisiyse, her türlü acıtasyonu yapıp durumunu düzeltmek için uğraşır. Kurallar vs pek umurunda değildir. O anki duyguları her zaman daha üst seviyededir.

Üstüne çektiği bu saf, yardıma muhtaç kız maskesi kendi geçmişinin sorgulanmasını engelleyip çevresindeki insanları başka yönlerine dikkat etmeye zorlar. Aslında neler yaşamış, neler görmüştür... Hala hayatı deneyimlemesinin yanı sıra, eskiden yaşadıklarından da sürekli ders almıştır. Olanları geri alamayacağını öğrenmiştir. Bir sürü kişiye zarar vermiş, bir sürü kötü olaya neden olmuştur. Bu yüzden içten içe kendisini cezalandırıyordur. Bunu yalnız başına kaldığında yaptığı için artık tek başına kalmaktan korkar olmuştur. Üstelik yaptığı hatalardan dolayı ailesinin zenginliğinden yararlanamaması konusu hem kendine hem de kendini kaptırdığı o kişiye sövmesi için oldukça mantıklı bir nedendir. Aşırı sosyal olması da bir nevi düşünceleri bastırmak içindir. Başka bir insan ile ilgilenirken kendinizle konuşamazsınız. O kişiyi dinleyip onun fikirlerini öğrenmek. Hayatını bilmek ve sıkıcılaştığında da bir kenara atmak Misaki için en büyük hobilerden biri olmuştur. Kendisini ise anlatmaz. Bazen karşısından bir şeyler öğrenmek için hikaye salladığı olur ama pek yalan söylemez. Kendisi insanlara güvenir ve güvenilir bir görüntü verir ancak bunun tam tersine, asla güvenmemeniz gereken biridir. Bir grup çalışmasında, insanları manipule etmek dışında pek bir yararı dokunmaz. Daha çok zorluk çıkarır. Zaten bir iş ciddiye binerse ya dikkati dağılır başka işlerle ilgilenir, ya da kaçar. Çocukluğundan gelen bir huydur bu. Değiştirmesi gerektiğini düşünmez.


Özgeçmiş: Babası zengin bir tüccar, annesi ise çok güzel bir kadındır. Aralarında 25 yaş olan ebeveynleri daha çok iş ve sefa yaptıkları için Misaki'ye sevgiyi parayla göstermişlerdir. Tek çocuk olarak büyüyen Misaki'nin her isteği karşılanmış, şımartılarak, sevgiyle büyümüştür. Shinobi olmak istemiştir, eğitimini almıştır. Beyaz bir at istemiştir, akademiye atıyla gitmiştir. Prensesler gibi büyümüştür. Çocuk yaşlarında bu tarz siyasi meseleler hiç umurunda olmamıştır ve bu durum büyüdüğünde de değişmemiştir. Ergenlik yaşlarında artık kimseye hesap vermemeye başlamış olan Misaki, Kusagakure'nin gizli saklı yerlerinde ortamlara akmaya, farklı ve sadece parası için yanında bulunan insanlarla vakit geçirmiştir. Partiler, gruplar, çeteler derken bir shinobi olarak bulunmaması gereken yerlerde keyfine bakmıştır ve onunla bu mekanlarda tanışmıştır...

Yukiko.

Çok hırslı ve asi olan bu kadını ilk gördüğü anda çekilmiştir. İlk olarak bir sohbetle başlayan bu ilişki ileri seviyeye çok çabuk geçmiş ve bağlanmaktan aşırı sıkılan Misaki'nin sırılsıklam aşık olması ile sonuçlanmıştır. Yukiko için neler yapmamıştır ki? Harcanan paralar, çiğnenen kurallar, ölüm tehlikeleri, vatan hainlikleri... Yukiko'nun sürekli bağlantı kurduğu bir adam için, bizzat Misaki'nin köyden bilgi sızdırması ellerinde mavi bayraklarla köyden kaçmakla sonuçlanmıştır. Bu olaylar kulağa aşırı kötü gelmiş olabilir. Ancak Misaki'nin buradan hatırladığı, uyuşturucuların da etkileri ile, aşırı mutlu bir zaman aralığıdır. Geceleri köy dışına çıkarken yaşadıkları heyecanlar. Yukiko'nun gülümsemesinin güzelliği. Ormanda geçirdikleri baş başa saatler. Anlattıkları. Küsmeleri. Barışmaları...

Bilgi sızdırması konusu ortaya çıkınca Misaki endişelenmemiştir aslında. O zamana kadar hep yaptığı hatalar parayla karşılandğı için Bunu da böyle geçirebileceğini düşünmüştür. Fakat Yukiko bu seferkinin ciddi olduğuna onu ikna etmiş ve köyden birlikte kaçmaları konusunda Misaki'yi doldurmuştur. Misaki ise özgür bir şekilde Yukiko ile dünyayı gezmek düşüncesine kendini kaptırıp pek düşünmeden peşine takılmıştır kızın.

Tabi olay bu şekilde gerçekleşmemiştir.

Misaki'nin hayalleri kaçak shinobi kampına vardıklarında yıkılmış, buradaki insanların yaşamları, tipleri, davranışları kendisine tiksinti vermiştir ve asıl kötü olan şey... Yukiko sürekli Riari adında bir adamdan bahsedip onu övüp duruyordur. Hafif kıskançlık ve ortamın huzursuzluğuyla Misaki da daha ilgi beklerken, Yukiko'nun ilgisi git gide azalmış artık Misaki ile takılmak bir yana dursun bazı zamanlar yanına bile gelmemiş, gelince de sürekli Misaki'nin örgüt için savaşması hakkında nutuk vermeye başlamıştır. Sürekli Riari'nin fikirlerinden bahsedip duruyordur. Misaki'nin orada olmasının tek sebebi Yukiko'dur. Üstelik siyaseti sıkıcı bulduğunu da unutmayalım. Tabi yalan söylemek gibi olmasın, kasabalara atılan baskınlarda aşırı eğlendiğini de söylemek gerek. Yine de hayatının aşkı olarak nitelendiği kadını, güçlü ve söz sahibi bir erkeğe kaybettiğini izlemek... Üstelik kendisi tüm parası ve itibarını arkada bırakmışken...

Misaki'nin hayatında aşırı mutsuz ve umutsuz hissettiği tek an ise, iki köyün birleşip örgüte saldırdığı zaman bu olayın kötüye gittiğini fark edince Yukiko'ya birlikte kaçmalarını söylediği an olmuştur. Bu savaş Misaki'nin savaşı değildir ve bu uğurda ölmeyecektir. Fakat Yukiko kaçma lafını duyduğu an Misaki'ye saldırmıştır. Nasıl böyle bir şey düşünebildiğini, Riari'nin fikirlerini savunmaları gerektiğini, kendisini düşündüğü için bencillik ettiğini, her zaman böyle olduğunu, başka bir şey düşünmediğini... Aklına gelen ve yıllarca içinde biriktirdiği her şeyi söylerken Misaki'ye vuruyor bir yandan da ağlıyordur. Shinobi olmadığı için fiziksel bir acı bırakmasa da, daha derin bir acı vermiştir.

Misaki'nin 2. kaçışı da burada gerçekleşmiştir. Yenilen tarafta olmak mantıksızdır. Bir şeye çok bağlanmak da öyle. Yukiko'ya bağlılığının sadakatten olmadığını burada anlamıştır. Karşısına çıkıp onu engellemeye çıkan köy shinobileri dışında kimse ile savaşmamıştır ama kaçarken bu kişilerden bazılarını öldürmekten de çekinmemiştir.


Şimdi ise, hem köyden, hem de bir örgütten kaçan; tek amacı biraz eğlenmek olan bir genç kızdır. Ayakları onu nereye götürürse oraya gidiyordur. Eski zengin yaşantısından oldukça uzak yerlerde konaklamak zorundadır. Arkasında bırakması gereken bir aşk, kendisinin bile tahamul etmesi gereken bir kişiliği vardır.

Motivasyon:

Tadılacak Tatlar: Misaki her şeyi deneyimlemek ister. Burada "Şey" olarak bahsedilen; insan, meyve, heyecan, madde vb... Bu kendisini aşırı açık görüşlü yapar. Bir insan eğer ilgi çekiciyse onun her özelliğini, her şeyini öğrenip sıkılınca bırakır. Yeni bir teknik mi var? Öğrenmek ister. İnsanlar çılgınca, ölüm tehlikesi olan bir şekilde mi eğleniyorlar? Evet, Misaki kesinlikle bunu dener. Uçlarda yaşar. Çocukluğundan beri her istediği olduğu için bazı şeylerden heyecan duyması zorlaşmıştır. İyi ve kötü olguları da umurunda olmadığı için denemek istediği şeylerin yelpazesi oldukça geniştir.

Komplikasyon:

Çok Sıkıcı!: Bulunduğu odada siyaset mi konuşuluyor? Yoksa bir plan var ve yanındaki kişi ona planı mı anlatıyor? Bu gibi sıkıcı durumlar Misaki'nin dikkatinin hemen dağılmasını sağlar. Ortamı terk edebilir, gözüne takılan başka bir şeyi seyredip onu düşünebilir, kendi kendine şarkı mırıldanabilir... Bu gibi durumlarda karşısındaki onu odaklamaya zorlamazsa kurulan planın içinde doğaçlama takılan bir Misaki ile uğraşmak zorunda kalacaktır. Sürekli aynı şeyleri yapmak ve aynı insanlarla takılmak da bu ilgisizliği tetikleyen şeylerdendir. Misaki'nin dikkat edebilmesi için etrafındaki olayların ve kişilerin gerçekten yeni ve kendine has olması gerekir.


Profil
Güç: 3
Çeviklik: 3
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Varlık: 7
Zeka: 7
Post Reply

Return to “Karakter Yaratımı”