Kaitai Kai

Karakterlerinizi yaratacağınız bölüm. Bu işleme başlamadan önce tüm rehberleri okuduğunuzdan emin olun!
Hiwatari Kai
Kaitai Kai

Post by Hiwatari Kai » October 20th, 2021, 7:55 pm

Künye
İsim: Kaitai Kai - ismimim değiştirilmesini istiyorum.-
Boy: 1,81
Kilo: 75
Köy: Kusagakure
Element: Katon
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin

Portre
Görünüm: Siyah saçlı, yine siyaha yakın tonda gözlere sahiptir. Belirgin, sert ve hatlı yüz hatlarına sahip oluşundan yüzünde devamlı ciddi bir tavır görünümü mevcuttur. Genelde üstü çıplak gezse de sosyal hayatta farklı giyinmeyi sever. Çıplak olmanın kendisine çok yakıştığını düşünmektedir. -Gray Fullbuster alınacaktır görünüm olarak.-

Kişilik: Bazı insanlar vardır, sadece dünyanın yanmasını izlemek ister. Kai'de aynı şekilde dünyayı yanarken seyretmek ister. İnsanlara karşı içinden gram sevgi besleyememektedir ya da içinden gelmemektedir. Ancak insanları yönlendirmeyi ve hitap etmeyi çok sever. Sarışın kadınlara da karşı inceden zaafı vardır. Canlı konusunda tek hassas olduğu nokta hayvanlar. Hayvanların zarar görmesine dayanamamakla beraber, bir hayvanın insanın zarar görecek olması olasılığında her zaman insanın zarar görmesi gerektiğini düşünmektedir. Bulunduğu ortam ve gruplarda lider olma gibi bir takıntısı vardır. Emir altında olmaktan nefret eder ancak zorunlu kaldığında disiplin duygusunun getirdiği güdü sebebiyle emirleri uygular. Prensiplerinin sınırları aşılmadığı sürece görevinin gerektirdiklerini olabildiğince yerine getirir. Herhangi bir dini inancı yoktur Kai'nin. İnançsızdır, vicdani değerlerine göre olayları yargılar, değerlendirir her zaman. Chaotic evile yakın bir karakter yapısına sahip diyebiliriz.

Özgeçmiş: Varlıklı bir ailenin çocuğuydu. Standart bir çocukluk, ergenlik geçirmiştir. Devamlı hayatı, insanları, varoluşu sorgulayan bir yapısı vardı her zaman. İnsanlığın amacının ne olduğu, dünyaya geliş amacının ne ve ne için sorusu devamlı aklındaydı Kai'nin. Çocukluğundan beri ilgisi olan konularla araştırmalar yapmıştır. İnsanlara hitap etmeyi ve onları manipule etmek gibi bir takıntısını 8 yaşında fark etmiştir. Chuunin sürecinde amacına ulaşmak için çok acımasız davrandığı da olmuştur. Ancak Kai'nin başından öyle ekstrem olaylar geçmemiştir. Ne annesini kaybetmiş ne babasız büyümüştür. Varoluş sancısı çeken, içindeki öfkenin, ateşin ve soru işaretlerinin sebebini öğrenmeye çalışmaktadır. Ve ve en önemli nokta; insanlığın bu denli yozlaşmasının nasıl sonlanacağı. İçinde yaşadığı toplumu gördükçe hep şunu söylerken bulurdu kendini; 'Bir ateş ve insanlık arınacak.' Belki de ergenlik sancılarıydı ama yıllar geçtikçe bu düşüncesinden uzaklaşması gerekirken daha da sarıldı. Bir de Kai'nin sıradan hayatında ilgisini çeken başka bir mevzu daha vardı. İnançlarla alakalı kitaplar okurken çok alakasız bir dinin adı takıldı önce gözlerine, sonra dudaklarına; Jashinism. Hiwatari Kai'nin basit hikayesi chuunin olduktan sonra başlıyordu aslında. Bir motivasyonu vardı; yozlaşmış düzeni değiştirmek ve bu yolda gerekli donanımları kazanmak. Bir de Jashinism, bu konu üzerine düşüp araştırmak.

-Karakterimin hikayesini basit tutmak istedim. Kendim gelişen olaylar üzerinden şekillendirip öyle olgunlaştırmak istiyorum. Bir de Jashinism ile alakalı bir şey görmedim bilmemiz, duymamız yasak mı diye. O yüzden karakterimi ilerde o alana yönlendirmek için bir şekilde kurguma dahil ettim.

Motivasyon: Yozlaşmış düzeni değiştirmek, Amacı uğruna önünde engel olan insanlara zarar vermek.
Komplikasyon:

Güç: 5
Çeviklik: 4
Kondisyon: 5
Potansiyel: 6
Varlık: 5
Zeka: 5
Post Reply

Return to “Karakter Yaratımı”