Ryuugan Mikauzi

Pasifliğe düşen karakterler buraya alınır.
Post Reply
Ryuugan Mikauzi
Ryuugan Mikauzi

Post by Ryuugan Mikauzi » September 15th, 2018, 7:16 pm

İsim: Ryuugan Mikauzi
Boy: 1.80cm
Kilo: 80kg
Köy: Kusagakure
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Portre
Görünüm: Kendisini yetiştiren aynı isimli eski bir Kirigakure shinobisi olan babası ile aynı türde, klasik kesimlerde ve siyahi tonlarda bir hakama giyer. Siyaha dönük saçları omuzlarının alt kısımlarına kadar uzanır bu yüzden genellikle arkada toplayarak kullanır. Mavinin soluk bir tonu ve hatta griye kaçan mat bir göz rengine sahiptir. Nispeten yaşıtlarına göre uzun boylu olduğundan ince yapılı biri gibi görünür fakat sağlam ve güçlü bir vücuda sahip olduğu söylenebilir. Yürüyüşü bile bir saat tik-tak'ı gibi düzenli ve sabit aralıklı adımlarla gerçekleştiğinden genellikle sakin mizaçlı ve hatta baygınlık derecesinde durgun olarak tanınır.

Kişilik: Babalık.. Sen de benim gibi pek de konuşkan biri değildin yıllardır. Gözlerini yummadan önce anlatacaklarını anlattın ve bir damla göz bir yudum sake bolca anı gittin. Şimdi tam da seni gömdüğümüz bu noktada sen bakacaksın ve ben belkide ilk kez kendimi anlatacağım, kulak ver.

Ben öyle anlı şanlı işler peşinde hiç bulunmadım ama bununla beraber içimdeki ateşinde asla sönmesine izin vermedim. Seni besleyen emeller nasılda kendiliğinden benim oluverdiler bilemiyorum fakat ben de kılıcın yolunda yürüyen biri haline geldim. Kılıcın yolu kaypaklığı kaldırmaz derdin.. öyle. Kaldırmadığı gibi pek çok şeyden feragat ettim tıpkı senin gibi. Ben kendimi her koşulda ve şartta bükülmeden ve pas tutmadan hayatta kalabilen bir katanaya benzetiyorum. Tıpkı sendeki gibi adı olan bir katana.

Verdiğim sözlerden dönemiyorum.. ne kendime ne de insanlara karşı verdiğim sözlerden bir an olsun cayamıyorum. Yaptıklarım ve yapamadıklarımın arkasında dimdik durmaktan iki büklüm kalmış olan benliğimin içine bir katana geçirerek yürümeyi seçiyorum. Uyuduğum ve uyandığım her yeni günde ilk nefeste bu seçimi yaparak başlıyorum hayata. Belki hiç bir zaman en iyisi olamayacağım ve hatta eminim ki en kötüsü bile olmayı beceremeyeceğim fakat ikimizde biliyoruz ki kılıcın yolunda birlikteyiz ve yürüyoruz. Bu yol beni nereye götürürse oraya doğru yürüyorum. Elbette bazen duruyoruz her insan gibi fakat uyurken bile yürüyenler tek gözü ile uyuyanlar hayatta tek bir damlayı bile ziyan etmeyenler bilirler.. yol asla bitmez.

Yaşadıklarımızı, senden gayrı yaşadıklarımı ve önümde uzanan sarp yokuşlarda yaşayacaklarım da söylemlerini bir baba tokadı gibi hatırlatıyorsun." Bükülmek, kırılmaktan kötüdür. Birinde elinden gelenin tamamını verir insan bunun rahatlığı ile parçalanır, ötekinde insan kendisi olmaktan çıkar, yolundan döner.. en kötüsü de geri dönecek bir yolu kalmaz."

Elbette yalan söylüyorum, bunu bana sen söylemiştin.. "Bazen sadece yürüyüp gitmen gerekir" demiştin. Ben o gece üstüm başım kan içinde eve gelene kadar ne demek istediğini anlamamıştım. Fakat şimdi anlıyorum ve egomu zaptediyorum. Her ne kadar kanım kaynasa da kesmiyorum ve biçmiyorum, senden ve senin yaşamından ders alabiliyorum mesela iyi değil mi?

Biraz utanıyorum lakin elbette kadınlardan hoşlanıyorum.. özellikle söyleyecek sözleri ve dik bakacak gözleri olanlardan.Konuştuklarında dinlemeye ilgi ve merak uyandıran azametli kadınları seçiyorum. Fakat kılıcın yolunda yürürken sen de bilirsin ki gidiş geliş satışı yoktur. Tek bilet ile uzarsın kararan geceye de boyanan güneşe de.

Seviyorum babalık.. kısacası herşeyi seviyorum, yaşıyor olmayı, yoğun bir dojo gününden sonraki sakeyi.. İnsanların ılık çimende mırıldanırken asırlık bir çınara dayanıp kitap okumayı. Bunları bil diye değil rahat yat diye anlattım. Katanan, Megumi-Sama 'yı seninle beraber gömdüm.. ikinizi de seviyorum, artık rahat uyuyabilirsin vakti geldiğinde görüşürüz babalık artık sen de annem ile sonsuz döngüne başlayabilirsin.

Özgeçmiş: Ryuugan Mikauzi,bilinmeyen sebeplerden ötürüde olsa kirigakure köyünden bir kahraman gibi azat edilmiş çok az shinobiden biridir, 7 kılıç ustalarının eski bir üyesidir ve Mikauzi'nin babasıdır. Babasının ardından kılıcın yolunda yürüyecek biri olarak yetişen mikauzi, çok küçük yaşlardan beri dojo öğretileri ile büyümüştür. Kendisini küçük şeylerin mükemmelliğine ve yapılması gereken şeyin kılıcın yoluna en uygun şekilde yapılmasına adamıştır. Çok küçük yaşlarda annesini ince hastalıktan kaybettikten sonra babası ile daha sıkı kenetlenerek yaşamış ve babasını mutlak bir ebeveyn olarak görmüştür. Almış olduğu son görevden dönüşte doğal sebeplerden babasını'da ebedi yolculuğa uğurlayınca içerisinde şimdiye kadar hiç hissetmediği bir çalkantı ile kalakalmıştı. Bu süreçte çok fazla yardımda bulunmak isteyen komşularından kendisini istemeden de olsa soyutlayarak uzun bir süre köyün içinde adeta kaçak bir şekilde kendi kendine tahammül etmeye çalışarak yaşamış ve bir çocuk olarak döndüğü evinin içerisinde geçen bir yıldan sonra, asırlık bir ağaç dinginliği ile açmıştır gözlerini hayata, yetmişlik bir dede gibi tersinden olsa da.

- Duvarlada dört dönen gözleri ile kendi içerisine bakan bir kuyuydu adeta o kara günlerde.. Anlam neydi ? hayat peki ya yaşamak bunlardan ötesi vardı, muhakkadı vardı. Su aktığı yeri öperken neden bürünürdü yalnızlığa ? Bir katana keserken akan yağmuru çelik miydi suyu kesen yahut bu suyun kabullenişi miydi ?

Tüm bu garip sancılarla geçen koca bir yıl.. bunlardan daha sancılı bir meditasyon dönemi ve bazen günlerce ardı arkası kesilmeden çizilen katana kataları. Yürürken yıllarca kendisine eziyet eden kılıcın yolu bu dönemlerde adeta bir baba gibi onu kucaklayarak sakinleştirmiş ve ehlileştirmişti. Bir anda açmıştı gözlerini, bir anda. Suyun olağan akışına bir anlam düşmüştü anında. Anında bir kuşun gagasından solucan düşüp girmişti yumuşak balçığa ve bir anda olmuştu.. ısınan su söylemişti ona tıpkı babasının ılık ve kırçıllı sesi ile konuştuğu gibi.

" Küçük şeylerin mükemmelliği ne kadar küçük ve önemsiz gözüktüğünde saklı değildir. O zaten hep küçüktür ve hep mükemmel bir şekilde devam edendir. Hiç durmadan devam eden bu döngü gibi.. her döngü içinde mükemmeldir, bizler kılıcın yolunda yürüyenler ancak kendi içimizde çıktığımız bu yolcuktan gene aynı noktaya dönebildiğimizde misyonumuzu tamamlamış sayılırız."

Mikauzi'nin onca yıldır yürüdüğünü sandığı yolun aslında, henüz bir başlangıçla bile eş değerde olmadığını anladığı an'a denk düşmüştür, tavana çakılan bir çivi gibi açılan gözleri. Kendi içindeki döngü ile baş başa kaldığını idrak ettiği gibi yapacağı ilk iş olta takımını alarak balığa çıkmak ve aç karnını doyurup kendi döngüsüne kaldığı yerden devam etmek olacaktır.

- Sizleri bundan sonrasına davet ediyorum.-

Motivasyon:

Kılıcın Yolu: Kılıcın yolu karaktere kendi lehine olmayacak olsa bile kendi öğretilerine uygun davranmayı zorunlu hale getirir. Hayatını bu zorunluluklara dair kuran bir kimse yoluna ve döngüsüne ihanet etmediği sürece engin bir iç huzura ve duru bir akla sahip olur. Kılıcın yoluna ihanet etmeden yürümek karakterin en çok arzu ettiği şey olmalıdır aksi halde iç huzuru dengesizleşir. Mikauzi için kılıcın yolunda yüründüğünde ruh ve bedeni aynı sayfada demektir. İnsanın ruhu ve bedeniyle arzuladığı veya yapmayı dilediği şeylerin karşısındakilere ise şimdiden başarılar diliyorum.

Komplikasyon: yok

Güç:6
Çeviklik:6
Kondisyon:7
Potansiyel:4
Varlık:1
Zeka:6
Last edited by Ryuugan Mikauzi on September 24th, 2018, 9:40 pm, edited 1 time in total.
Image
Künye
Ryo: 0 ryo
Prestij: -
Ün: 10
Kullanılabilir GP:-

Motivasyon -
Komplikasyon -

Güç: 6
Çeviklik: 6
Kondisyon: 7
Potansiyel: 4
Varlık: 1
Zeka: 6

Motivasyon:

Kılıcın Yolu: Kılıcın yolu karaktere kendi lehine olmayacak olsa bile kendi öğretilerine uygun davranmayı zorunlu hale getirir. Hayatını bu zorunluluklara dair kuran bir kimse yoluna ve döngüsüne ihanet etmediği sürece engin bir iç huzura ve duru bir akla sahip olur. Kılıcın yoluna ihanet etmeden yürümek karakterin en çok arzu ettiği şey olmalıdır aksi halde iç huzuru dengesizleşir. Mikauzi için kılıcın yolunda yüründüğünde ruh ve bedeni aynı sayfada demektir. İnsanın ruhu ve bedeniyle arzuladığı veya yapmayı dilediği şeylerin karşısındakilere ise şimdiden başarılar diliyorum.

Taijutsu

Iaido(stil) b rank

Iaigiri b rank

Ninjutsu

Raijin no Jutsu b rank
Shunshin d rank

Beceri

Form x3 (fav)

Kişisel ekipmanlar

Katana ( Totsuzen'noshi ) İyi kalite.
Cynic
Laplace
Laplace

Re: Ryuugan Mikauzi

Post by Cynic » October 12th, 2018, 1:04 pm

Onaylandı.

Hoş geldin paşam 8-)
Ryuugan Mikauzi

Post by Ryuugan Mikauzi » March 15th, 2020, 2:02 pm

Karakterimin tekrar aktif edilmesini rica ediyorum. 8-)
Image
Künye

Motivasyon -
Komplikasyon -

Motivasyon:

Taijutsu

Iaido(stil) b rank

Iaigiri b rank

Ninjutsu

Raijin no Jutsu b rank
Shunshin d rank

Beceri

Form x3 (fav)

Kişisel ekipmanlar

Cynic
Laplace
Laplace

Post by Cynic » March 23rd, 2020, 3:11 pm

Aktif edilmiştir.
Ryuugan Mikauzi

Post by Ryuugan Mikauzi » October 13th, 2020, 11:37 am

Karakterin silinmesini rica ediyorum.
Image
Künye

Motivasyon -
Komplikasyon -

Motivasyon:

Taijutsu

Iaido(stil) b rank

Iaigiri b rank

Ninjutsu

Raijin no Jutsu b rank
Shunshin d rank

Beceri

Form x3 (fav)

Kişisel ekipmanlar

Maxdown
Phantasm
Phantasm

Post by Maxdown » October 13th, 2020, 4:34 pm

Sistemimizde direkt olarak "karakter sildirme" adı altında bir konsept bulunmamaktadır.

Yalnızca yoklama dönemlerinde, bunu artık halihazırdaki karakteriyle oynamak istemeyen kullanıcılara bir hak olarak sunmaktayız.

Başvurunuz bir sonraki yoklama döneminde değerlendirilecektir.
Image
Post Reply

Return to “Pasif Karakterler”