[Lejant] Kasumikage Teki

Burada karakterinizin diğerleriyle olan bağlarını açıklayabilir ve sosyal çevrenizi oluşturabilirsiniz.
Post Reply
Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:
[Lejant] Kasumikage Teki

Post by Kasumikage Teki » October 29th, 2018, 1:57 am

Kasumikage Klanı

Image
Tarihçe;
Babam küçüklüğümde bana pek bilgi vermemiş olsa da, sonradan klan hakkında bir çok bilgi sahibi olmayı başardım. Özellikle güçlerimin aktif hale gelmesi itibari ile hem bana gerekli bilgiyi verdi, hem de elindeki az sayıda kalan kaynağı okumama izin verdi. Talihsiz bir zehirlenme hadisesine tanrının küçük bir "dur!" demesi diyebiliriz Kasumikage klanı için. Zira bu zehirlenme klana sahip oldukları zehir gücünü bahşetmiş. Yıllar boyu bu güçleri şekil değiştirmiş olsa da, temelinde sabit kalmış ve klan üyelerinin kendilerine "zehirbaz" demesine yol açmış. Ben de bir zehirbaz olmayı amaçlıyorum. Ancak daha ilerleyecek çok uzun bir yolum var.

Kasumikage klanının geçmişinde Kirigakure'den başka bir köy olmamış. Hayatlarını tamamen Kirigakure'yi ve halkını korumak için harcamışlar. Kısmen sonlarının gelmesine de aynı amaç sebep olmuş.

Klan oluşumu hakkında detaylı bilgi için;
[Kasumikage] Sisteki Gölgenin Oluşumu

Kekkei Genkai;
Dokuton, Kasumikage klanı tarafından güçlerine bir kimlik kazandırma amacı ile seçilmiş olan kelimedir. Mod, bu Kekkei Genkai'yi klan üyelerine bahşeder.

Bu Kekkei Genkai, klan üyelerinin derilerinin altında sahip oldukları özel hücreler sayesinde porlarından mavi tonlarında yapışkanımsı bir zehir salgılayabilme özelliği verir. Bu salgılanan zehir daha sonra chakra aktarılarak sertleştirilebilir.

Kişi minimal bir odaklanma ile vücudunun istediği herhangi bir bölgesindeki porlardan dışarıya bu zehri salgılayabilir. Zehir bir, bir buçuk saniye içerisinde bir eli tamamen kaplayabilecek bir hızda dışarıya yayılır. Alan büyüdükçe kaplama süresi artar. Salgılanan sıvı miktarı kadar chakra harcanması gerekir ancak bu miktar çok yüksek değildir. Salgılanan sıvı balımsı bir kıvamdadır ve dokunulduğunda yapış yapış hissettirir. Zehrin çokça salgılanması kişiyi susatmaya başlar ve dehidrate eder. Vücudunda yeterince su bulunmayan kullanıcılar zehir salgılayamaz.

Kullanıcı eğer isterse sıvıyı yaymak yerine bir yerde toplanarak damlamasını sağlayabilir. Kullanıcı ile temasını kaybeden sıvı, eğer birisinin vücudu içerisine girmemişse iki - üç dakika içerisinde tüm özelliklerini yitirerek buharlaşır ve kaybolur. Kullanıcının derisi ile teması devam eden zehir genelde kurumaz veya buharlaşmaz ancak ve yapışkan doğası sebebi ile hareket sırasında sağa sola saçılmaz. Aşırı hızlı veya ani hareketler sırasında dağılma ihtimali vardır.

Kullanıcı eğer isterse refleksif bir odaklanma ile vücudunun herhangi bir bölgesine yayılmış olan ve onunla temas halinde bulunan sıvıyı sertleştirebilir. Bu odaklanma kullanıcı için çok rahat ve ani bir şekilde gerçekleştirilebilir, bir uzuv kullanılıyormuş gibi hissettirir. Sertleşen sıvının mavi tonlarının arasına gri haleler karışır. Sertleşen sıvı esnek olmadığından özellikle eklemleri kaplıyorsa kullanıcının hareketlerini kısıtlama ihtimali vardır. Zehrin sert tutulması için minimal de olsa bir chakra harcanması gerekmektedir. Bu chakra kesildiği anda zehir gri halelerini kaybeder ve tekrar sıvı formuna döner.

Sertleşen sıvı bulunduğu bölgeye yapılacak olan ezici ve kesici darbelere karşı iyi bir koruma sağlar, ancak delici darbelere karşı olan savunması ortalama bir seviyededir. Genelde tek bir darbeden sonra parçalanarak zırh dağılır ve kullanıcının derisinden ayrılır. Bu parçalar tekrar sıvılaştırılamaz ve kısa bir süre sonra yok olur.

Zehrin bu sertleşme özelliğine klan arasında "Kyosui no Yoroi" adı verilir ve bir teknik olarak sınıflandırılır.

Salgılanan sıvının zehir özellikleri gerçekten hafiftir. Bir rakibi etkileyebilmesi için içilmesi veya açık yaradan bulaşması gerekmektedir. Yaralardan içeri girerse yanma hissi oluşturur. İçilirse bu yanma midede ve vücudun genelinde rastgele yerlerde görülür. Zehir daha fazla nüfuz ederse kademeli olarak etkileri artar ve sırasıyla bulanık görme, gözlerde kuruluk, baş dönmesi, baş ağrısı, kusma ve bayılma semptomlarına sebep olur. Zehrin açık yaradan sisteme yayılma hızı, içildiği durumlara kıyasla daha yüksektir. Zehir direkt olarak bir canlıyı öldüremez.

Zehir kullanıcıyı etkilemez ancak başka bir Kasumikage'nin zehrine karşı koruma da sağlamaz. Bunun sebebi olarak kişide bulunan özel hücreler gösterilebilir. Bu hücreler zehir salgıladıkları gibi bu zehrin panzehrini de salgılamaktadırlar, ancak bu panzehir sadece kullanıcının zehri için geçerlidir.

Image
İşleyiş;
Kasumikage klanı hiçbir zaman kalabalık bir klan olamamış. Bunun en temel sebebi ise klan güçlerinin suikast görevlerinde çok kullanışlı olması ve Kirigakure'nin, üyeleri Hunter-Nin olarak kullanma politikası kabul edilmiş.

Az sayıdaki klan üyeleri, liderlerini hep oylama yöntemi ile seçerlermiş. Lider/Yönetici ölmedikçe ya da görevi bırakmadıkça değiştirilme gereği duyulmazmış. Babamın aktardığına göre şu ana kadar 13 tane klan lideri olmuş. 13. Lider Kasumikage Yamamoto, yani babam bilinen son lider durumundaymış. Benim, babam tarafından 14. Lider seçilmiş olmam sadece aramızda bir ünvan...
Image
Klan tarihi boyunca yöneticilere, kabzasının altında klan sembolü olan bir katana verilmiş. Özel bir katana değil, sadece sembolik bir güç belirticisi. Katananın kırılmasına sebep veren yöneticiler bile olmuş babamın söylediklerine göre. Önemli olan kabzanın kendisi olduğu için hiç bir zaman sorun olmamış bu durum.

Babam katanaya "Kitsune" adını vermiş. Savaşta ölen dostu yüzünden bu ismi seçtiğini söylemişti. Kılıcın kınındaki mavi kürkün de gerçek Kitsune'nin kürkü olduğunu söylemişti.

4. Büyük Ninja Savaşı ve Çöküş;
Savaş belkide ninja dünyasında en çok Kasumikage klanına zarar vermiş. Çünkü Kirigakure yönetimi ve ordu kumandanlarının aldığı kararlar neticesinde düzenli olarak savaşın ön cephelerinde savaşmak zorunda kalan Kasumikage klanı çok fazla üye kaybetmiş. Zaten çok kalabalık olmayan klan, bu kadar kaybın üzerine yok olma tehlikesi ile karşı karşıya iken babam, en son kardeşinin, kendisinden uzakta, başka bir cephede ölmesi ile beraber büyük bir karar almak zorunda kalmış. Klanın dağılma işlemini başlatmış.
Image
Savaşın bitişi ile beraber henüz ordular köylerine dönmemişken kalan tüm üyelerle toplantı yapma şansı elde etmiş babam. Kirigakure'yi terk edeceklerini ve dağılacaklarını emretmiş. Özellikle dağılmak zorundalarmış çünkü köy dışı bir şekilde klanın varlığını devam ettirirler ise kaçak oluşum olarak köye düşman olma ihtimallerinin bilicindeymiş... En azından babam bu ihtimali düşünmüş... Zaten çok az kişi kalmışlarken bir köye düşman olmak tamamen Kasumikage soyunu kuruturdu yüksek ihtimalle...

Köy kayıtlarında Kasumikage'ler hakkında nasıl bahsedildiğini babam da bilmiyor, ben de... Ancak babam halen yaşadığı için köy tarafından "Kaçak" olarak damgalanmadığını düşünüyor.
Last edited by Kasumikage Teki on May 16th, 2022, 4:43 pm, edited 4 times in total.
Image
ImageImageImage ImageImageImageImageImageImage

Künye
İsim: Kasumikage Teki
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 30.000
Prestij: 2
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Bilinmek ve Saygı duyulmak; Teki her zaman saygı duyulan bir insan olmaktan keyif almıştır. Her zaman daha güçlü olmak, tebrik edilmek ister. Bu yüzden de shinobiliğe çok önem verir. Her zaman kendisinin seviye olarak üstünde birileri olacağının bilincindedir ve bu duygu onun çalışmalarına daha fazla enerji harcamasına sebep olur.

Komplikasyon
Karanlık; Karakter Kusagakure ile Riaru arasında geçen savaşta yoğun zihinsel saldırılara maruz kalmıştır. Saldırılar sebebiyle, karakter karanlık ortamlarda sanrılar görmektedir.
Karakter yoğun çabalar sonucunda sanrıları bir nebze de olsa def edebilmeyi başarmıştır. Karakter eğer bir kaç metre önünü görebileceği bir ışık kaynağına sahipse sandırlara negatif bir etki altında kalmadan karşı koyabilir. Bu mesafenin altında, karanlık karaktere ne kadar yakınsa sanrıların şiddeti o kadar artar. Eğer karakter zifiri karanlıktaysa sanrılar standart kuvvetlerine ulaşır.
Sanrılar karaktere olmayan silüetler ve sesler şeklinde gelir. Bu sanrılar karakterin stres seviyesini hızla arttırır, rasyonel düşünmesini engelleyebilir. En ağır şeklinde karakterin bir ışık kaynağı bulana kadar kaçmasına sebebiyet verebilir.

Özellikler

Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 6
Varlık: 6
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 3
[Çeviklik] Akrobasi: 3
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 8 (2. Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 7 (1. Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 2
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1

Kekkei Genkai
Dokuton; Kyousui No Yoroi
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Kage Bunshin no Jutsu
Ninpou; Shunshin
Ninpou; Otonaku Ashi no Jutsu
Ninpou; Kuchiyose no Jutsu; Hiyaki

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)
Suiseiki: Kaidan

Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katana; Kitsune (İyi Kalite) (Aile Yadigarı)
Kar Küresi (Görev Hatırası)
Özel Üretim Siyah Termal Tulum
Özel Üretim Matara
Özel Üretim Bacak Aparatı (x2)
Özel Üretim Koruyucu Gözlük
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
2 İyileştirici Hap (Normal)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)

Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Re: [Lejant] Kasumikage Teki

Post by Kasumikage Teki » October 29th, 2018, 2:44 am

Aile

Image
Kasumikage Yamamoto
Eski Kirigakure Ninjası - 13. Klan Lideri - Babam
Hayatta en saygı duyduğum iki insandan biri. Onun hakkındaki çoğu şeyi 20 yaşıma kadar bilmeden yaşadım. Bana hayatını anlattığında büyük bir şok olmuştu. Zor bir hayat yaşamış ve zor kararlar almak durumunda kalmış. Bunların hepsi saygımı daha da arttırıyor kendisine. Kendimi bildim bileli emekli bir shinobi babam. Hiçbir zaman tam ve gerçek gücünü görmedim. Ancak, katana kullanmayı ve Shigure stilinde ustalaşmayı öğrenmemde çok yardımı dokundu. Şu anda da bir Zehirbaz olabilmem için vaktini olabildiğince bana yardımcı olarak geçiriyor. Emekli geçirdiği bunca zamana rağmen bana halen bir şeyler öğretmekte bu kadar başarılı ise, gücünün tepe noktasında yaşadığı zamanlar nasıldı çok merak ediyorum. Ayrıca kendisi pek göstermiyor olsa da tam olarak 48 yaşında.
Ev sınırlarının dışına çıkmayı pek sevmez. Buna rağmen benimle Otonashi düzlüklerinde antrenman yapmaktan zevk alır. Çoğunlukla meditasyon yapar. Bu alışkanlığı annemden kazandığını anlatırdı hep. Senseim ve takım arkadaşımı kaybettiğimde hem bana hem de Sakuma'ya çok yardımcı olmuştu. O zamanlar anlamalıymışım aslında... Sevdiklerimi kaybettiğim zaman bana yardımcı oluşu, kendisinin de böyle tecrübeler yaşadığının kanıtıydı resmen. Asla anlayamamışım...

Image
Kasumikage Sencha
Emekli Kusagakure Ninjası - Kenjutsu Öğretmeni - Annem
Babamla evlenmeden önce Nirayaki soyadına sahipmiş annem. Sonrasında Kasumikage olmuş. Kusagakure'de doğmuş ve burada yetişmiş bir kunoichi kendisi. Genjutsu ve Ninjutsu bilgisi neredeyse sıfır. Hiç bir zaman öğrenmemiş ve öğrenmek istememiş. Çocukluğundan beri çeşitli taijutsu stillerinde ve taijutsu silahlarında ustalaşmaya başlamış. En büyük tutkusu ise katana kullanımı ve Kendou stili üzerine olmuş. Bir açıdan babam gibi, hatta daha çok benim gibi. Tamamen onların çocuğu olduğumu hissediyorum bunları düşündükçe. Annemi şu ana kadar katana düellosunda hiç ama hiç yenemedim. Hatta karşısında baskı bile kuramadım. Beyaz kınlı, yeşil demirli bir katanaya sahip. Bir gün o katanaya sahip olmayı çok istiyorum.
Kendisi 49 yaşında. Babamı bundan yıllar önce köye getiren kişi. O zamandan beri mutlu bir ilişkileri var. Emekli olduğu için köy görevlerinde aktif bir ninja değil. Ara ara akademide öğrencilere kenjutsu dersleri veriyor. Bu sebeple kendisine, Kusagakure sokaklarında görenlerin selam vermesini sağlayacak kadar saygı duyuluyor. Her zaman beyaz giyiniyor çünkü kıyafetlerinin, ten rengi ve kar beyazı saçları ile uyumlu olmasını çok seviyor. Meditasyona özel bir ilgisi var. Sakin kişiliğini buna borçlu olduğunu bol bol dile getiriyor ve bana da meditasyon yapmam konusunda ara sıra baskı yapıyor. Babamı ele geçireli çok oldu. Beraber evin bahçesinde bol bol meditasyon seansları yapıyorlar. Bana Kendou stilini öğretmeyi çok istiyor. Ancak diğer öğrenmek istediğim teknik ve stillerden dolayı ona vakit ayıramıyorum. Umarım bir gün bu isteğini yerine getirmeyi başarırım.
Last edited by Kasumikage Teki on April 26th, 2022, 3:41 pm, edited 3 times in total.
Image

Künye

Motivasyon
Bilinmek ve Saygı duyulmak; Teki her zaman saygı duyulan bir insan olmaktan keyif almıştır. Her zaman daha güçlü olmak, tebrik edilmek ister. Bu yüzden de shinobiliğe çok önem verir. Her zaman kendisinin seviye olarak üstünde birileri olacağının bilincindedir ve bu duygu onun çalışmalarına daha fazla enerji harcamasına sebep olur.

Komplikasyon
Karanlık; Karakter Kusagakure ile Riaru arasında geçen savaşta yoğun zihinsel saldırılara maruz kalmıştır. Saldırılar sebebiyle, karakter karanlık ortamlarda sanrılar görmektedir.
Karakter yoğun çabalar sonucunda sanrıları bir nebze de olsa def edebilmeyi başarmıştır. Karakter eğer bir kaç metre önünü görebileceği bir ışık kaynağına sahipse sandırlara negatif bir etki altında kalmadan karşı koyabilir. Bu mesafenin altında, karanlık karaktere ne kadar yakınsa sanrıların şiddeti o kadar artar. Eğer karakter zifiri karanlıktaysa sanrılar standart kuvvetlerine ulaşır.
Sanrılar karaktere olmayan silüetler ve sesler şeklinde gelir. Bu sanrılar karakterin stres seviyesini hızla arttırır, rasyonel düşünmesini engelleyebilir. En ağır şeklinde karakterin bir ışık kaynağı bulana kadar kaçmasına sebebiyet verebilir.

Özellikler

Beceri Listesi

Kekkei Genkai
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Shunshin

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)

Genjutsu

Özel Üretim Matara
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)

Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Post by Kasumikage Teki » October 30th, 2018, 12:45 am

Kusagakure Takım 4

Image
Hayakari Aoba
Sensei - Jounin - Ölü
Ailemden sonra olduğum kişiye dönüşmemdeki en büyük etkiye sahip kişi... Kusagakure Takım 4 olarak ilk tanıştığımız gün dün gibi aklımda. İçimdeki heyecanı asla unutamıyorum. En korktuğum şeylerden birisi; Katı ve aşırı kuralcı bir takım kaptanına denk gelmekti. Aoba-sensei ile tanıştığım anda ise korkularım kaybolmuştu. Aşırı anlayışlı ve sevecen birisiydi kendisi. Tüm takım ile özenle ilgilenirdi. Onun yanındayken istemsizce kendinizi güvende hissederdiniz. Kendisini talihsiz bir şekilde kaybettiğimde büyük bir yokluğa düşmüştüm. O talihsiz görev bu yüzden hayatımda kara bir anı olarak yer etti. Sakuma ile elimizden hiçbir şey gelmemiş olması halen kötü hissettiriyor. Ancak shinobi hayatının tehlikelerle dolu olduğunun bilincindeyim. Uzun süre yas tutmadım arkasından. Acımı da onunla beraber mezarlıkta bıraktım. Halen mezarını ziyarete giderim. Hayatımdaki gelişmeleri ona anlatmayı seviyorum. Bana öğrettiği dersleri, takım olarak çıktığımız görevleri ve kurulu düzenimizi çok çok özlüyorum. Bazen mezarının başında oturmuş, ona hayatımdaki gelişmeleri anlatırken sanki arkamda beni izliyor ve dinliyormuş gibi hissediyorum. Vücudu bu dünyadan göçeli çok oldu ancak varlığı ile bana güç vermeye devam ediyor.

Image
Rasho Rei
Takım Arkadaşı - Dost - Ölü
Bir zamanlar en yakın dostum olan kişi. Şu anda onunla geçirdiğim günler, yavaşça silinmekte olan anılar resmen. Aoba-Sensei ile aynı görevde kaybettim dostumu. Halen yaşıyor olmasını çok isterdim. 20 yaşımıza bastığımızda beraber gidip sarhoş olduktan sonra düello yapma gibi saçma bir sözümüz vardı. Tutamadık bu sözü. Aynı Aoba-Sensei gibi Rei'nin de mezarını ziyaret ediyorum elimden geldiğince. Yaşadıklarımı ona anlatmayı seviyorum. Bir yerlerde bana destek oluyormuş gibi hissetmemi sağlıyor. Taijutsu konusunda kendimi geliştirecek hevesi hep onun sayesinde bulmuştum. Gerisinde kalmak istemiyordum hiçbir zaman. O ise ölümüne kadar hep benim önümde bana yol açan ortağımdı.

Image
Kumo Sakuma
Yakın Dost - Takım arkadaşı
Takım 4'ten geriye kalan tek arkadaşım. Sakuma ile o vahim görevde, farklı yöne giderek hayatımızı kurtarmıştık adeta. Belki de takım arkadaşlarımızın hayatlarını ellerinden almıştık. Cevapsız bir soru... Hiçbir zaman öğrenilemeyecek. Üzücü hadiseden sonra Sakuma ile daha da yakınlaştık. O zamandan beri sanki "Kader Dostu" konumundayız. Sıkıntılı bir aile yaşamı var. Benimle beraberken sorunlarının birazda olsa geride bırakabildiğini hissedebiliyorum. Arkadaşlığımızın ona yararlı olduğunu hissedebiliyorum böylece.
Aoba-Sensei, çalışmalar ve görevlerde hep Sakuma ile takım yapardı beni. Sebebinin ise elementlerimiz olduğunu söylerdi. Sakuma, katon, ben suiton kullanıcısıyım. İki büyük zıtlık. Beraber çalışabilirsek çok başarılı bir takım olacağımızı söylerdi. Öyle de yaptık bu zamana kadar. Şimdilik kötü bir iş çıkarmadık. İki zıt güce sahip olsak bile birbirimizi söndürmeden yaşıyoruz...
Ayrıca Sakuma benim içki partnerim. Her ne kadar alkol alması yasalar gereği legal olmasa da, onunla içmeyi seviyorum. Eğlenceli oluyor...
Sakuma ile aramızdaki ilişkinin Riaru kuvvetleri ile yaşanan savaş sonrasında tamamen değiştiğini de belirtmek isterim. Maalesef o savaş sonrasında ikimiz de psikolojik olarak çok hasar gördük. İlk başta kendimizi eski halimize getirmeye çalışsak da maalesef Sakuma bunu başaramadı. Artık eskisi gibi aktif olarak görevlerde yer almıyor. Uzun süredir onu görmedim bile. İyi olduğunu ve yaşamaya devam ettiğini biliyorum fakat sanki aramızda görünmez bir duvar varmış gibiyiz. Eskisi gibi olamıyoruz onunla.
Image

Künye

Motivasyon

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Kekkei Genkai
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Shunshin

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)

Genjutsu

Özel Üretim Matara
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)

Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Post by Kasumikage Teki » April 26th, 2022, 9:03 pm

Ölü Kasumikage Klan Üyeleri
Babamdan dinlediğim kadarı ile bir çok Kasumikage hakkında sınırlı olsa da bilgiye sahibim. Hiçbirinin akibetini ya da savaştan sonra nereye gittiğini bilmemekteyim. Ölü olanlar hariç.

Image
Kasumikage Rufus
Halam - Zehirbaz - Ölü
Babamın her şeyden çok sevdiği kardeşi, benim de hiç tanışamadığım halam. Çok genç yaşta ölmüş. Yaşasaydı benden sadece 9 yaş büyük olacaktı sanırım. Klan içerisinde dahi olarak bahsederlermiş ondan. Bu sebeple genç yaşında hem jounin olmuş hem de zehirbaz ünvanını layıkı ile taşımaya başlamış. Klan zehrini büküp, yılan şekli vererek dövüştüğünü söylerdi babam. Küçüklüklerinde çıktıkları bir macera esnasında babamın hayatını kurtarırken vücudunun sol bölgesine büyük bir hasar almış ve yarasının izi hiç geçmemiş. Babam hep kendini kötü hissedermiş o yarayı gördükçe. Halam ise kafasına takmamasını söylermiş her seferinde. Babamın gölgeler arasındaki koruması gibiymiş halam. Hayatının sonuna kadar da babamı korumaya devam etmiş. Savaşta nasıl öldüğünü maalesef hiç kimse bilmiyor. Cesedi bağlı olduğu bölüğün çok uzağında bulunmuş. Sanki bir şeyi kovalıyormuş ama tuzağa düşmüş. Babamın tüm klanı dağıtma kararını alma sebebinin de aslında halamın ölümü olduğunu düşünüyorum. Sanki çektiği tüm acıların son damlasıymış onun ölümü. Sonrasında tamamen boşluğa düşmüş babam.

Image
Kasumikage Shishi
Amcam - Zehirbaz - Ölü
Babamın şapşal kuzeni. Ben demiyorum bunu. Bizzat babamın onu betimlediği kelimeler bunlar. Aklı bir karış havada, hiçbir zaman ne düşündüğü tahmin edilemeyen bir belaymış Shishi. Abisi öldükten sonra bu hale geldiğini söylüyor babam. Öncesinde gayet sessiz, sakin bir çocukmuş aslında. Yaşadığı kayıp onu deliliğe itti der hep. Özel üretim bıçaklar kullanırmış. Klan zehrini o kadar ince bir şekilde sertleştirebilirmiş ki, aynı Sunagakure'nin kukla ustaları gibi çakra ipleri oluştururmuş klan zehri ile. Aklım almıyor bunu nasıl yapabildiğini. Ek olarak kendine özel o bıçakları kukla gibi kullanırmış klan zehrinden oluşturduğu iplerle. Özel dövüş stilinin çok da güçlü olmadığını söylemişti babam. Sadece havalı gözüktüğü ve rakibe çok acı çektirebildiği için bunu kullanırmış. Garip biri gerçekten. Savaş esnasında Shishi de hayatını kaybedenler içindeymiş. Babam her ne kadar Shishi'nin ölümüne üzülse de, dünyanın potansiyel bir psikopattan kurtulduğunu da söylemişti.

Image
Kasumikage Suu
Jounin - Taktik Uzmanı - Ölü
Babamın söylediklerine göre, onun jenerasyonu içerisinde Suu'dan daha akıllı birisi yokmuş. Adeta vücudunun güçsüzlüğünü beyni ile örtermiş bu kunoichi. Hiçbir zaman Zehirbaz ünvanını alamamış. Klan zehrini farklı yollarla kullanma yeteneğini de elde edememiş. Sadece Kyousui no Yoroi tekniğini kullanabilmekteymiş. Fakat hem Kasumikage klanı hem de Kirigakure'ye beyniyle çok büyük hizmetlerde bulunmuş. Önemli görevlerin kurgulanması, operasyonların en az kayıpla bitirilmesi gibi bir çok konuda taktik yetenekleri ile öne çıkmış. Hatta kısa bir dönem 5. Mizukage Mei Terumi'ye kişisel asistan olarak hizmet bile etmiş. Aynı kendisi gibi çok çok akıllı bir öğrencisi de varmış. Shinobi savaşı sırasında da cephelerde değil, taktik bölgesinde mücadele vermiş. Juubi tarafından yapılan saldırı sonucunda tüm istihbarat birimi ile hayatını kaybetmiş. Babam o patlamadan kimsenin sağ çıkamamış olması gerektiğini söylüyor. Cesedi bulunamamış olsa da, Suu'nun yaşadığına dair hiç inancı yok.

Image
Kasumikage Hara
Chuunin - Çırak - Ölü
Suu'nun öğrencisi olan Kasumikage üyesi. Hara da aynı Suu gibi klan güçlerinde çok yetenekli değilmiş. Bu yüzden de küçük yaşlarındayken Suu'nun dikkatini çekmiş ve onun tarafından kendine çırak seçilmiş. Suu nereye giderse o da oraya gitmiş. Suu kime yardım ederse o da aynı kişiye yardım etmiş. Aralarındaki bu dinamik dolaylı yoldan da olsa Hara'nın ölümüne yol açmış tabii. Suu'nun onun için oluşturduğu shinobi kariyerinde, ustasının yanıbaşında, istihbarat merkezindeki saldırıya kurban gitmiş. Hara'dan bahsederken gözleri dolmuştu babamın. Shinobiliğe hiç yeteneği olmayan Hara'nın sırf aklını kullanabilmesinden dolayı bu sistem içinde hayatını kaybetmesi onu çok üzmüş olsa gerek. Bir köyde normal bir insan olarak yaşayıp, yaşlanıp, ölmesi gerekirdi demişti.

Image
Kasumikage Gonzou
Jounin - Takım Kaptanı - Ölü
Klan içindeki güvenilir eğitmenlerden birisiymiş Gonzou. Aynı zamanda tamamen Kasumikage'lerden oluşan Kirigakure Takım 28'in de kaptanıymış. Kasları beyninden daha güçlüydü diyip gülmüştü babam Gonzou'dan bahsederken. Klan zehrini ellerinde toplayıp, devasa yumruklar oluşturarak önüne geleni dövermiş. Babamın anlatışına göre gerçekten güçlüymüş Gonzou. Savaşta hayatını kaybetmesini beklediği son kişilerden birisiymiş hatta babamın. Fakat o ve öğrencileri çok şanslı değillermiş. Maalesef ki Uchiha Madara'nın savaş alanında belirdiği yıldırım çölü cephesinde savaşmaktalarmış. Tam olarak hayatını nasıl kaybettiği bilinmiyor ama yüksek ihtimalle Madara tarafından gökten indirilen devasa göktaşlarının altında can verdi Gonzou ve öğrencileri.

Image
Kasumikage Mira
Chuunin - Medic - Ölü
Gonzou'nun yönettiği Takım 28'in sevimli üyesi. Genin olduğu zamanlardan beri medikal jutsular özelinde eğitim almaktaymış Mira. Gonzou'nun takımında da eğitimi sebebiyle medic-nin olarak görev yapmaktaymış. Kasumikage Kenzen'in çırağı olmak hayattaki en büyük amaçlarından biriymiş. Kenzen gibi klan zehrini, medikal jutsular ile birleştirerek, daha etkili bir şekilde kullanabilmek istiyormuş. Maalesef ki bunları başaramamış. Mira'nın da hikayesi Madara'nın göktaşları altında ezilerek yok olmuş. Babamın hatırladığına göre takım arkadaşı Azuki ile baya mutlu bir ilişkisi de varmış. Herkes onlara klanın gelin ve damadı dermiş. En azından yan yana ölebildikleri için mutlu olduğunu söylemişti bir keresinde. Son anlarını beraber geçirebilmiş olmaları babama az bile olsa huzur veriyormuş.

Image
Kasumikage Azuki
Chuunin - Ölü
Takım 28'in diğer üyesi, Gonzou'nun öğrencisi ve Mira'nın biricik sevgilisi. Dünyanın en güler yüzlü insanlarından birisiymiş Azuki. Şiddeti pek sevmezmiş ve shinobilik yapmaktan da öyle çok keyif almazmış. Her zaman Mira'nın yanında olmak ve onu ne pahasına olursa olsun koruyabilmek için bu yolu seçmiş. Tüm bu isteksizliğine rağmen yetenekliymiş de. Zehir zırhı fazlası ile dayanıklıymış. Şekillendirme konusunda da yaşıtlarına göre çok daha öndeymiş. İçindeki istek azlığını da Mira sayesinde kapatmış ve başarılı bir shinobi olmuş. Her ne kadar bir an evvel emekli olup Mira ile mutlu bir hayat sürmeyi hayal etse de başaramamış bunu. Ustası, aşkı ve dostu ile aynı anda can vermiş Uchiha Madara'nın gücü karşısında. Onu shinobiliğe zorlayan sistem canını da elinden aldı demişti babam. Umarım bir yerlerde Mira ile mutlu bir hayat yaşıyorlardır.

Image
Kasumikage Arauma
Jounin - Zehirbaz - Ölü
Takım 28'in en başarılı üyesi. Aynı adının anlamı gibi tam bir vahşi at olduğunu söylemişti babam Arauma'nın. Azuki ve Mira'dan çok daha önce Chuunin olmuş, onlar daha Chuunin olamadan Jounin olmayı da başarmış. Bir dövüş stilini 10 dakika izlese temel hareketleri yapabilmeye başlar demişti babam. Çok erken yaşta Zehirbaz ünvanını almayı başarmış ve çeşitli silahlarla klan zehrini kullanabildiği özel bir dövüş stili üretmiş. Sanki 6-7 farklı dövüş stilinin birleşimi gibiymiş Arauma'nın stili. İşin asıl şaşırtıcı kısmı ise silah kullanmazmış Arauma. En azından bildiğimiz silahları kullanmazmış. Klan zehrini kullanarak, neredeyse gözle takip edilemeyecek bir hızda bir çok silah üretebilirmiş. Katana, wakizashi ya da tantou. Fark etmezmiş Arauma için. Dövüşün ortasında birden geri zıplayıp, tam o anda zehirden ürettiği yay ile rakibine oklar sıkmaya başlayabilirmiş. Babam kendinden sonraki potansiyel klan lideri olarak görürmüş onu. Tanışmayı çok isterdim kendisiyle.

Image
Kasumikage Senku
Jounin - Zehirbaz - Ölü
Babamın en yakın arkadaşlarındanmış Senku ve kardeşi. Yanyana evlerde büyümüşler. Bu yüzden de neredeyse tüm hayatları beraber geçmiş babamla Senku'nun. İkisi de 5 yaşındayken Senku'nun kardeşi Joyaku doğmuş. O andan itibaren yeni bir üçlü grup doğmuş. Babam, Senku ve Joyaku her beraber oynarlarmış. Akademiye başladıklarında arkalarından ağlayan Joyaku'ya beraber gülmüşler. Alın bandlarını takmaya başladıklarında Joyaku'nun karşısında beraber poz kesmişler. joyaku da akademiden mezun olup, bir genin olduğunda onu eğitmek için beraber ter dökmüşler. Hiç bozulmamış arkadaşlıkları. Babam klan lideri olduktan sonra da onun yanında durmuş Senku. Daija'nın klanı ele geçirme planlarının engellenmesinde de rolü büyükmüş. Senku'nun, sahip olduğu Fuuton çakrası ile klan zehrini birleştirip, zehri gaz formuna sokara kullandığı kendine özel bir dövüş stili varmış. Fakat maalesef ki sonu hazin olmuş Senku'nun. Savaşın ilk gecesinde yaralıları medikal kampa taşıdıktan sonra kampın korunması ile ilgilenirken içeri sızıp, kardeşi Joyaku'nun kılığına girmiş bir Zetsu tarafından kalbine kunai saplanması sonucu hayatını kaybetmiş Senku. Anlatırken gözleri dolmuştu babamın. Senku'yu kaybetmenin acısını halen net bir şekilde hissettiğine eminim.

Image
Kasumikage Joyaku
Chuunin - Ölü
Senku'nun kardeşi Joyaku da abisi ve babamın ardından başarılı bir shinobi olmak için elinden geleni yapan biriymiş. Babamdan çok şey öğrenmiş hayatı boyunca. Rufus'la çok iyi anlaşamazlarmış çünkü Rufus hep üstünlük kurarmış ona. Joyaku da bir süre sonra ona yetişemeyeceğini anladığı için kafasındaki rakip rolünden Rufus'u çıkarmış. Aynı abisi gibi Fuuton çakrasına sahip olduğu için klan zehrini gaz hale getirebileceğini düşünmüş ancak bunu başaramamış. Senku ne kadar ona yardımcı olmaya çalışmış olsada başaramamış bu gücü kazanmayı Joyaku. Yakın dövüşü çok severmiş. Klan zehri ile oluşturup, sertleştirdiği sivri tırnaklar ile bir kedi gibi dövüşürmüş savaş alanında. Savaşın ilk gecesi abisi ile görev aldığı medikal kampta yaşanan hadise sonucu abisinin ölümüne şahit olduktan sonra sinir krizi eşliğinde, gözünü karartarak düşman birliğine saldırmış. Kim tarafından nasıl öldürüldüğü bilinmiyor. Savaşın 2. günü cesedini bulabilmişler sadece.

Image
Kasumikage Reiyou
Jounin - Kılıç Ustası - Ölü
Babam, o benim çocukluk aşkımdı diye bahsetmişti Reiyou'dan. Aileleri onları utandırmak için hep çift esprileri yaparlarmış. Bir süre sonra babamla birlikte Reiyou da bu şakaya uymuş ve birbirlerine karıcım, kocacım diye seslenir olmuşlar. Gerçekten yakın arkadaşmış babamla Reiyou. Birlikte bir çok göreve katılmışlar. Ayrıca usta bir kılıç ustasıymış Reiyou. Bir gün Kirigakure'nin 7 Kılıç Ustası'ndan birisi olma hayaliyle yaşıyormuş. Kaderin bir cilvesi olarak ölümü de eski bir 7 Kılıç Ustası'ndan olmuş. Hatake Kakashi'nin yönetimindeki cephede, Houzuki Mangetsu tarafından canından olmuş. Vücudundaki tüm sıvı emilmiş ve bir poşet parçası gibi kenara atılmış cansız bedeni. Yoğun sis sebebi ile cesedini ölümünden çok zaman geçtikten sonra bulabilmişler.

Image
Kasumikage Ate
jounin - Zehirbaz - Ölü
Kasumikage klanının babamdan önceki lideri Kasumikage Shibutsu'nun kardeşi. Ate'nin her zaman Shibutsu'dan çok çok daha güçlü ve yetenekli olduğunu söylerlermiş ancak o bunu kabul etmezmiş. Klan liderinin de abisi olmasını, çünkü göz önünde olmadan hem klanı hem de abisini çok daha rahat koruyacağını istermiş hep. Abisi ile klanın canlı kalan en yaşlı üyeleri olma şerefine sahiplermiş o dönem. Özellikle Kasumikage'ler için zor elde edilen bu başarı yüzünden çok saygı duyulurmuş ikisine. Tamamladıkları tüm görevlere ve geçirdikleri onca aktif yıla rağmen hayatlarını kaybetmemişler. Klan zehrini o kadar iyi kontrol edermiş ki, dışarıdan görenler onun özenle hazırlanmış kaliteli bir zırh giydiğini sanarmış. Tüm bu başarılarına ve tecrübesine rağmen maalesef savaşı canlı atlatamamış Ate. Edo Tensei ile diriltilmiş Akatsuki üyesi Kakuzu ile dövüşürken, Kyuubi formundaki Kumogakure'li Kinkaku'nun saldırısı sonucu hayatını kaybetmiş. Ortadan ikiye ayrılan vücudunu ise abisi Shibutsu bulmuş.

Image
Kasumikage Shibutsu
12. Klan Lideri - Zehirbaz - Ölü
Klanın babamdan önceki, 12. Lideri Shibutsu. Yaşına rağmen çok atik ve yetenekli bir shinobi imiş. Geçirdiği yıllar dolayısı ile burnunun biraz kalkık olduğunu söylemişti babam, ama buna rağmen yine de zamanı geldiğinde liderliği bırakarak babamın önünü açmış. Kardeşi Ate ile aynı cephede savaşmışlar. Kanlı geçen savaşta gayet başarılı bir şekilde mücadelesini verse de, kardeşinin iki ayrılmış bedenini bulduktan sonra kayışı koparmış. Bunca yıllık tecrübeye sahip olmasına rağmen o durum karşısında sakinliğini koruyamamış. Daha acısı tazeyken, savaş alanında beliren Uchiha Obito'yu durdurmak ve savaşı kısa yoldan bitirebilmek istemiş fakat gücü buna yetmemiş. Babamın anlattığına göre vücudunun ilginç bir su deposu varmış. Tüm Suiton tekniklerini klan zehri ile kullanabilirmiş ve vücudu sıvısız kalmazmış. Bunca yıl sonra bile babam halen bunun nasıl mümkün olduğunu bilmiyormuş.
Last edited by Kasumikage Teki on May 17th, 2022, 12:18 pm, edited 2 times in total.
Image

Künye

Motivasyon

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Kekkei Genkai
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Shunshin

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)

Genjutsu

Özel Üretim Matara
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)

Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Post by Kasumikage Teki » April 28th, 2022, 12:06 am

Akibeti Bilinmeyen Kasumikage Klan Üyeleri
Babamın, en azından klanın dağılma emrinin verildiği an hayatta olduğunu bildiği klan üyeleri. Nerede veya ne yaptıklarına dair hiçbir fikrim yok. Eğer bir gün klan üyelerimi bulmaya çalışacaksam aramam gereken shinobiler bunlar.

Image
Kasumikage Kama
Hunter-Nin - Zehirbaz - Akibeti Bilinmiyor
Kasumikage klanı shinobi tarihinin neredeyse başından beri Kirigakure'nin ANBU birliği için çalışmaktaymış. Her jenerasyon için de Kirigakure ve Kasumikage klanı arasındaki ilişkileri yönetecek bir kişiye ihtiyaç duyulurmuş. Bu kişi hem klana köy hakkında bilgi verir, hem de ANBU birliği içindeki Kasumikage'lerin kontrolünü ve denetimini sağlarmış. Kama da babamın döneminde, ANBU birliği içindeki Kasumikage yöneticisiymiş. Babam onun gerçek adının Kama olmadığını ama ne olduğunu da unuttuğunu söylemişti. Baya komik gelmişti bu detay bana. Çok konuşkan birisi değilmiş Kama. Kirigakure ve ANBU birliğine tamamen bağlı olsa da, Kama'nın da aynı diğer Kasumikage'ler gibi asıl bağlılığı klanaymış. Bu yüzden de babamdan dağılma emrini aldığı gibi hiç sorgulamamış ve emrindeki 2 Kasumikage üyesini de yanına alarak ortalıktan yok olmuş. Babam herkese yalnız yaşamaları gerektiği ve sıfırdan bir hayat sürmelerini söylese de, Kama ilk defa babamın emrini yerine getirmeyerek emrindeki shinobileri bırakmamış. Nerede ve nasıl bir hayat sürdüğünü bilen yok. İşler eğer normal seyrinde ilerlediyse yanında 2 Kasumikage üyesi ile yaşıyor olması gerekiyor. Umarım bir gün onlarla tanışabilirim. Bana en çok bilgi verebilecek kişi oymuş gibi hissediyorum.

Image
Kasumikage Daija
Jounin - Zehirbaz - Akibeti Bilinmiyor
Babamın doğuştan rakibi. Daija, babamdan sadece 1 hafta büyükmüş ve bu yüzden doğdukları zamandan beri rakip olarak büyümüşler. Akademiden aynı anda mezun olmuşlar. İlk görevlerine aynı zamanda çıkmışlar. Düşman değillermiş. En azından ilk etapta. İkisi de jounin olduktan sonra aralarındaki fikir ayrılıkları daha da ortaya çıkar olmuş. Babam her zaman daha ılımlı ve köy ile işbirliği içinde olan taraf olmuş fakat Daija köye güvenmiyormuş. Babamın aksine o, Kasumikage klanının sonunun Kirigakure tarafından getirileceğinden %100 eminmiş ve bu düşüncesinde yanılmamış da. Yeni klan liderinin seçileceği gün Daija ile babam son dövüşlerini gerçekleştirmişler. Babamın kazandığı bu dövüş sonrasında Daija adaylıktan çekilmiş ve lider babam olmuş. Daija daha sonra Giru ve Nibui ile klan yönetimini ele geçirmek için eylem planlaması yapmış ancak Kama'nın engellemesi sayesinde bunu da başaramamış. Babam bu olaydan dolayı Daija'ya ve diğerlerine bir yaptırım uygulamamış. Bu ılımlı yaklaşım Daija'yı daha da sinirlendirmiş. Babam şu anda Daija ile yaşadığı anıları her düşündüğünde onu daha da haklı bulduğunu söyler. Dediklerinin hepsi doğru çıkmış çünkü. Gerçekten de Kirigakure yönetimi Kasumikage klanının sonunu getirmiş ve babam buna karşı hiçbir önlem alamamış. Daija'nın klan zehrinin diğer her üyeninkinden daha kuvvetli olduğunu söyler babam. Ek olarak sahip olduğu 6 metrelik mor yılanla savaş alanında karşısındakilere hiç acımazmış. Babam klanın dağılma emrini verdiğinde tek yaptığı babamın yüzüne tükürmek olmuş. Sonrasında küfür ede ede, Giru ve Nibui'yi de yanına alarak uzaklaşmış oradan. Nerede nasıl yaşadığını babam bilmiyor. Fakat onu özlediğini ve hakkını yediği için büyük bir özür borçlu olduğunu söylüyor Daija hakkında konuşurken. Bir gün onunla tanışma şansım olursa kesinlikle babamın söylediklerini ona ileteceğim.

Image
Kasumikage Shikomu
Öğretmen - Zehirbaz - Akibeti Bilinmiyor
Kasumikage klanının içinde kurulduğu günden beri öğretim görevini üstlenen bir alt dal olmuş. Bu dala mensup aileler klan zehrinin inceliklerini ve kullanım alanlarını araştırmışlar hayatları boyunca. Nesilden nesile öğrenip, aktardıkları bilgiler sayesinde de bir çok Kasumikage'nin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasında etkili rol almışlar. Kasumikage Shikomu ise bu alt dalın bilinen en genç üyesi. Bir çok shinobinin zehrini nasıl kullanacağını bizzat kendisi öğretmiş. Kiminin zehrinin özel güçlerinin ortaya çıkmasında yardımcı olmuş. Babamın söylediğine göre eğer Shikomu halen yaşıyorsa onu bulmam çok önemliymiş. Zehrimin gerçek gücünü ve onu nasıl daha efektif kullanabileceğimi bana Shikomu'dan daha iyi öğretebilecek kimse olmadığını söylüyor hep. Shikomu'nun klan zehrini kullanma yöntemi ise oldukça ilginçmiş. Nasıl yapıldığını babam da bilmiyor ancak Shikomu zehrini saç tellerinden bile salgılayabiliyor ve saçlarını çakrası ile kontrol ederek çok ilginç jutsular kullanarak dövüşebiliyormuş. Klanın dağılma anında babamın kararına saygı duyarak yüzünde buruk bir gülümseme ile ortamdan ayrıldığını söylemişti babam. Nerede olduğunu bilen yok ancak bir yerlerde yolunu kaybetmiş ya da güçlerini nasıl kontrol edeceğini bilemeyen shinobilere yardımcı olduğunu düşünüyor babam.

Image
Kasumikage Kouyou
Kaçak - Zehirbaz - Akibeti Bilinmiyor
Babam Kouyou'dan bir kaçak olarak bahsettiğinde ilk başta hiç garipsememiştim. Sonuçta bir açıdan tüm Kasumikage'ler şu anda kaçak durumunda diyebiliriz. Fakat Kouyou'nun durumu biraz daha farklı. Savaştan çok zaman önce kaçak bir ninja olmuş Kouyou. Kendisi babamın çocukluktan arkadaşı. Hatta Kouyou, Daija ve babam beraber çok antrenman yapmışlar küçüklüklerinde. O zamanlardan beri de Kouyou'nun biraz garip olduğundan şüpheleniyormuş babam. Anlattığına göre Kouyou'nun klan zehri hep parlak kızıl renginde akmaktaymış. Bir kan gibi... Ayrıca Kouyou her zaman zehir salgılarken canının yandığını belirtiyormuş ancak klan gücünün böyle bir yan etkisi o zamana kadar bilinmemekteymiş. Senku hep çekinirmiş Kouyou'dan. Ondan iyi enerji almadığını söyleyerek mesafeli davranırmış. Kouyou'nun klan zehrinin yanıcı bir özelliği de bulunmaktaymış. Sahip olduğu Katon elementiyle birlikte kullanabiliyormuş Kouyou klan zehrini. Anlamsız, gayet normal bir günde annesini, babasını ve küçük kardeşini öldürerek köyden kaçmış. Daija ve babam kendisini durdurmaya çalışmışlar ancak tek yapabildikleri şey sol omzuna kalıcı bir yara bırakmak olmuş. O günden beri de Kouyou'yu gören olmamış. Babam hep yüzü ekşiyerek bahseder ondan. Sebebinin de Kouyou'nun tüm ailesini vahşice katletmesi olduğunu söyler. Kolları ve bacaklarını kestikten sonra boyunlarından tavana asmış annesi, babası ve kardeşini. Düşüncesi bile iç ürpertici.

Image
Kasumikage Yumizu
Chuunin - Akibeti Bilinmiyor
Kama'nın klan dağılırken yanına aldığı 2 Kasumikage'den birisi Yumizu'ymuş. Kama'nın öğrencisiymiş aynı zamanda kendisi. Tessenjutsu kullanarak dövüşürmüş ve oldukça güçlüymüş de. Geleceği parlak çocuktu diye bahsediyor babam ondan. Savaşta hem Zetsu'lara hem de Edo Tensei shinobilere karşı başarılı bir şekilde savaşmış. Bir tane ikizi varmış Yumizu'nun fakat klanın dağılma anında onu görememiş babam. İkizi de savaşta hayatını kaybeden Kasumikage'lerden birisiydi diye düşünüyor o yüzden. Kama'nın Yumizu'yu yanına alma sebeplerinden birisi kardeşinin ölmüş olması da olabilir. Yumizu'nun o acı ile tek başına yaşaması belki de mümkün olmayacaktı. Eğer her şey yolunda gittiyse halen Kama ile bir yerlerde yaşıyor olmalı. Hakkında babamın da öyle çok detaylı bilgisi yok.

Image
Kasumikage Yuugi
Chuunin - Zehirbaz - Akibeti Bilinmiyor
Kama'nın yanına aldığı diğer Kasumikage üyesi. Aynı Yumizu gibi Yuugi de Kama'nın öğrencisiymiş. Yumizu'dan farklı olarak Yuugi, aynı Kama gibi ANBU birliği içerisinde çalışıyor ve Kama'nın halefi olmak için eğitim görüyormuş. Çok yetenekli bir kenjutsu kullanıcısı olduğunu söylüyor babam. Hatta annemin yetenekleri ona hep Yuugi'yi hatırlatırmış. Klanın bir diğer incisiydi diye anlatmıştı bana Yuugi'yi. Bir yerlerde halen Kama ve Yumizu ile yaşadığına inanıyor. Hatta bu inancından güç alıyor. Klan zehrini, kenjutsu teknikleri ile birleştirip "Dokuken" denen özel bir dövüş stili kullanırmış Yuugi. Babam, Yuugi'nin yüzünü en son o daha küçücük bir veletken görmüş. Anlattığına göre Kama onu daha çocukken seçmiş ve halefi olarak yetiştirmeye başlamış. Sonrasında da güvenliği ve güvenilirliği için yüzünü hep saklamasını sağlamış.

Image
Kasumikage Benishin
Jounin - Mentor - Akibeti Bilinmiyor
12. Klan lideri Shibutsu'nun kızı, babama klan liderliğine doğru giden yolculuğunda mentorluk yapan kunoichi. Büyük bir saygıyla bahsediyor babam ondan. Shinobilik hayatında kendisine en çok şey öğreten kişinin Benishin olduğunu söylüyor hep. Her ne kadar Benishin'in ailesi öğretim görevlisi olan aile dalından gelmese de, yakın arkadaşı Shikomu ile bir çok Kasumikage'nin eğitimiyle ilgilenmiş. Bir Zehirbaz olmasa bile öğrenci olarak bellediği herkesin potansiyelini ortaya çıkarabilmesi için uğraşmış. Usta bir katana kullanıcısıymış. Babama Shigure stilindeki tüm incelikleri o öğretmiş. Yani aslında dolaylı yoldan bana da Shigure stilini öğreten kişi Benishin-san. Babası ve amcasının ölümünü ciddiyetle karşılamış ve herhangi bir duygu belli etmemiş. Klan dağıldıktan sonra babamı takip etmiş bir kaç gün boyunca. Sonrasında ise babamın isteği doğrultusunda kendi başına devam etmiş yolculuğuna. Şu an nerede olduğunu babam da bilmiyor. Fakat ara ara Benishin tarafından takip ediliyormuş gibi hissediyormuş. Mühürleme konusunda da ustaymış Benishin. Vücuduna kazınmış mühürler sayesinde savaşta ihtiyaç duyacağı bir çok şeyi anında temin edebilmekteymiş.

Image
Kasumikage Sayamaru
Jounin - Kılıç Ustası - Akibeti Bilinmiyor
Klanın samurayı olarak bahseder babam Sayamaru'dan. Daha akademiye gittiği dönem, Demir Ülkesi'nden Kirigakure'ye gelmiş bir samuraydan etkilenmiş ve tüm kişiliği o anda değişmiş Sayamaru'nun. Kendini samuray öğretilerine adamış. Dışarıdan gören birisi Sayamaru'nun shinobi olduğuna inanmazmış. Shinobi gibi de savaşmazmış. Ninjutsu veya Genjutsu kullanmazmış. Öğrendiği bir çok farklı Kenjutsu stilini kullanır, zorunda kalmadıkça klan zehrini de aktif etmezmiş. Samuray geleneklerini gerçekleştirir, aynı samuraylar gibi konuşurmuş. Fakat buna rağmen klanına bağlıymış ve diğer üyeleri çok sever, onları korurmuş. Klanın dağılma emri verildikten sonra gözlerinden birer damla yaş aktığını ancak duygularını belli etmemek adına anında ortamdan uzaklaştığını söylemişti babam. O günden sonra Sayamaru'yu hiç görmemiş. Babama göre Demir Ülkesi'ne gitmiş olması çok muhtemel fakat bunu kanıtlayacak bir şey yok ortada.

Image
Kasumikage Giru
Klanın en güçlüleri arasında ve neredeyse asla konuşmayan Kasumikage Giru. Çekingen birisi olduğu için mi yoksa üşengeç birisi olduğu için mi neredeyse hiç konuşmadığını babam da bilmezmiş. Babamın görüşlerine karşı olan kişilerden olduğu için zaman geçtikçe kendini Daija'ya daha yakın bulur olmuş ve klanı ele geçirebilmek için yaptığı planda Daija'ya yardımcı olmuş. Başarısızlıkları sonrasında Giru da, Daija gibi babamdan bir ceza almamış ve klana bağlı olarak hizmet etmeye devam etmiş. Reiyou'nun cesedini teşhis eden kişi de Giru imiş. Savaşta bir çok Edo Tensei shinobinin mühürlenmesine yardımcı olmuş ve yüksek sayıda Zetsu katletmiş. Daija ve Nibui ile yola çıktıktan sonra bir daha ondan haber almamış babam. Çok çevik ve hızlı bir shinobiymiş. Tüm zehrini kollarında salgılayıp, kollarını büyük birer kılıca dönüştürerek dövüşürmüş. Hızlı olmaması durumunda asla verim alamayacağı bu dövüş stili ile çok görev başarmış. Kendi sükunetinin aksine Raiton elementi ile birleştirdiği dövüş stili fazlasıyla göz alıcı ve etkileyiciymiş.

Image
Kasumikage Nibui
Daija ve Giru grubunun son üyesi. Nibui çocukluğundan beri babama kinli biriymiş. Nedenini bunca sene geçmiş olmasına rağmen babam bile tam bilemiyor. Hiçbir zaman anlaşamamışlar. Babam ne kadar arkadaş olmaya çalışsa da Nibui onu kabul etmemiş. Görüşlerine de hiçbir zaman saygı göstermemiş babamın. Daija liderlik dövüşünü kaybedip, adaylıktan çekilmesine rağmen Nibui hep Daija'yı 13. Lider olarak kabul etmiş. Haliyle Daija'nın yönetimi ele geçirme planında da ona yardım etmiş. Başarısızlıkları sonrasında babam tarafından bir ceza almaması itibari ile araları daha da açılmış. Kararımı onlara açıkladıktan sonra bir daha bir kelime bile konuşmadı benimle demişti babam. Savaşın ilk gecesi Senku'nun ölümüne Nibui de şahit olmuş. Sonrasında Joyaku'nun sinir krizi geçirip, düşmana tek başına saldırmasını da hiçbir şey yapmayarak izlemiş. Babam o an Nibui'nin kafasındaki tek düşüncenin ondan intikam almak olduğunu düşünüyor. Yakın arkadaşının ölümü ile ona zarar vermek istemiş babama göre. Klan zehrini ellerinden kırbaç gibi salgılayabiliyormuş Nibui. Bu kırbaca zehir dikenler ekleyerek rakiplerine yüksek acılar çektirebiliyormuş. Ağaçlara tutunup kendini çekebiliyor ve vücudunu sallandırabiliyormuş. Daija ve Giru ile gittiğinden beri ondan da hiç haber almamış babam. Alacağını da düşünmüyor zaten. Dünya üzerinde kendisini görmek isteyen son insanın Nibui olduğundan emin.

Image
Kasumikage Kenzen
Jounin - Medic - Akibeti Bilinmiyor
Kasumikage tarihi boyunca Kenzen kadar yetenekli bir medic-nin yetişmemiş. Hiçbir shinobi zehir ve medikal jutsuları birleştirmeyi düşünmemişken Kenzen daha genç yaşlarında kendine özel bir medikal dal yaratmış. Belki de hayatı boyunca bu dalı mükemmelleştirmeye çalıştığı için hiçbir zaman Zehirbaz ünvanını kazanamamış ama buna rağmen çok fazla insanın hayatını kaybetmesini engellemiş. Kişinin vücuduna soktuğu klan zehrini sertleştirip, temas halinde olmamasına rağmen kontrol ederek, vücut içerisinde dilediği gibi hareket ettirebiliyormuş Kenzen. Bu kontrol ettiği zehir parçalarıyla vücut içindeki iç kanamaları tedavi gerçekleşene kadar kolaylıkla durdurabiliyormuş. Zehrin sıvı formuna dönmesine izin vermediği için de kişinin zehirden zarar görmesini engelleyebiliyormuş. kana karışmış başka yabancı maddeleri toplayıp, vücuttan geri atabiliyormuş. Tanışsaydı, efsane medic-nin Tsunade'nin bile şaşıracağı tekniklere sahipmiş Kenzen. Fakat bilgilerini her zaman klan içinde tutmuş. Dışarı sızmasını istememiş ve bahsedilmesini yasaklamış. Klandakiler de onun kararına saygı duymuşlar. Babam, Kenzen'in halen bir yerlerde, sahip olduğu üstün yetenek ile birilerine yardım ettiğini düşünüyor.

Image
Kasumikage Takehi
Hunter-Nin - Bisento Ustası - Akibeti Bilinmiyor
Bir melez olmamasına rağmen klan güçleri çok geç yaşta açılan biriymiş Takehi. Bu yüzden çocukluğunda onunla çok dalga geçmişler. Babam, Daijo ve Senku onu korumuş hep. Klan gücünün eksikliğini hep daha fazla çalışarak gidermeye çalışmış. Kama'nın önerisi ile Chuunin olduğu gibi Hunter-Nin'lere katılmış ve gücünü burada da kanıtlamış. Sonunda klan güçleri kendini belli etmeye başladığında Takehi çoktan başarılı bir Jouninmiş. Geç açılan güçlerini geliştirecek çok zamanı olmadığı için zehrini sadece zırh olarak kullanmış ve kendine özel teknikler üreterek bir Zehirbaz olmamış. Çift bisento kullandığı bir dövüş stiline sahipmiş ve görenleri kendine hayran bırakırmış. Fazlasıyla sevimli bir suratı olduğunu ve bu yüzden demir maskesini neredeyse hiç çıkarmadığını söylemişti babam. İnsanların onu sevimli görmesini ve hafife almasını istemiyormuş. Çocukken yaşadıklarının bununla bağlantılı olabileceğini düşünüyorum. Babam hiçbir şekilde Takehi'nin nerede olabileceğini bilemiyor. Kendini çok dışa vuran bir insan olmadığı için hayattan beklentileri ya da sevdikleri hakkında kimsenin bir bilgisi yokmuş. Onu kendime biraz yakın görüyorum. Çünkü ikimiz de klan güçlerimize doğuştan sahip olamamışız.

Image
Kasumikage Churoko
Chuunin - Sensör - Akibeti Bilinmiyor
Shikomu tarafından yetiştirilen son kişilerden birisiymiş Churoko. Çok güçlü bir vücuda sahip olmadığı ve fazlasıyla ince olduğu için taijutsudan hep uzak durmuş. Zehirden oluşturduğu zırh bile onu darbelere karşı doğru düzgün korumazmış. Bu yüzden Shikomu'nun önerisi ile sensör yeteneklerinde kendini geliştirmeye başlamış, ardından da önce Yumi-Dou stilini benimsemiş. Bu stilde yeteri kadar geliştiği gibi Benishin'in yardımları ile kendine özel bir dövüş stili oluşturmuş. Yumi-Dou sayesinde ustalaştığı hedef alma ve hedefi tutturma yeteneklerini klan gücü ile birleştirmiş ve parmaklarının ucundan mermi gibi zehir topları fırlatabilir hale gelmiş. Bu tekniği sahip olduğu sensör yetenekleri ile birleştirince ortaya bir keskin nişancı çıkmış. Savaş boyunca bir kez bile yaralanmamış Churoko. İçinde bulunduğu tüm cephelerde düşmanla mesafesini koruyarak, onların işini bitirmiş. Klanın dağıldığı son toplantıda üstü başı kanla ve lekeyle kaplı olmayan tek kişi oymuş. Daija ve diğerleri sırf bu yüzden onu savaştan kaçmak ve bir köşede saklanmakla suçlamış ancak Churoko bu suçlamaları kabul etmemiş. Zaten Daija ve grubu dışındaki kimse böyle bir şeyden şüphelenmiyormuş. Klanın dağılma anında da herkesin farklı yönlere gidişini izleyen kişi Churoko olmuş. Herkes hayatındaki yani bölüme başlarken Churoko'nun ağlama sesleri eşliğinde adımlarına devam etmişler. Babam en çok onu geride bıraktığı için üzüldüğünü söylemişti. Nerede ve ne yaptığını çok merak ediyor.

Image
Kasumikage Zukehi
Hunter-Nin - Zehirbaz - Akibeti Bilinmiyor
Kasumikage klanının en başına buyruk üyelerinden birisiymiş Zukehi. Ne köy klan ilişkisi ile ilgilenirmiş ne de klan içindeki olaylarla. Sadece aldığı görevi yerine getirir ve hizmetini tamamladıktan sonra gece rahatça kafasını yastığına koymak istermiş. Reiyou ve Gonzou ile çok yakın arkadaşmış. Her akşam ikisiyle birlikte içki içmeyi çok severmiş. Klan zehrini kullanarak kendine ek uzuvlar yaratabilme gücüne sahipmiş Zukehi. Zehirbaz ünvanını kazanmasında da bu yeteneği çok etkili olmuş. Fazladan ürettiği dört kolu ile toplam altı kol sahibi bir şekilde taijutsu stillerini kullanabilmekteymiş. Ashura gibi gözükürdü tekniğini kullandığı zaman der babam. Fazlasıyla korkulu bir rakip olurmuş karşısındakiler için. Babam kendisi ile bol bol dövüşme fırsatı elde etmiş. Bir çok kez onu yenmiş ancak tek hatasında kendini yerde buluyormuş her seferinde. Her saniye her adımını düşünmen gerekirdi Zukehi karşısında demişti. Dostları Reiyou ve Gonzou'nun ölümünü öğrendikten sonra çok farklı bir moda girmiş ve son görüşme boyunca bir kelime bile konuşmamış. Babamın verdiği emirle herkes dağılırken Zukehi de bir yöne doğru sessizce yürümeye başlamış ve bir daha onu gören olmamış.
Last edited by Kasumikage Teki on May 5th, 2022, 10:37 pm, edited 1 time in total.
Image

Künye

Motivasyon

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Kekkei Genkai
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Shunshin

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)

Genjutsu

Özel Üretim Matara
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)

Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Post by Kasumikage Teki » April 29th, 2022, 4:40 pm

Mokuro Ailesi
Kusagakure'deki en iyi dostlarımız ve aile olarak en yakın olduğumuz kişiler onlar. Mokuro ailesinin Yujiro'su ile annem Sencha çok uzun yıllar önce arkadaş olmuşlar ve bu arkadaşlık hiç bozulmamış. Bugünlerde olabildiğince beraber vakit geçiriyoruz. Hem annem hem de babam Yujiro'nun dostluğundan çok keyif alıyorlar. Ben de Riku ve Riko ile arkadaşlığımı elimden geldiğince geliştirmeye çalışıyorum. Ayrıca köy sakinleri içerisinde babamın bizzat başından geçenleri anlattığı aile dışından tek kişi Yujiro diye biliyorum.

Image
Mokuro Yujiro
Jounin - Aile Dostu
Ailenin babası Yujiro-san. Kusagakure'li bir jounin kendisi. Annemle çok uzun yıllar önce başlamış ve halen devam eden bir arkadaşlıkları var. Saygı duyduğum birisi. Zamanında annemden kenjutsu konusunda eğitim bile almış. Eğitim derken, öyle öğrenci-öğretmen dinamiğinde değil ama... Annem, Yujiro'nun senpaisiymiş aslında. Arkadaşlıkları boyunca da Yujiro'nun yeteneklerini geliştirmesinde elinden geldikçe yardımcı olmuş. Babamın Kusagakure'de olmadığı 4 yıl boyunca benimle de ilgilenmiş Yujiro. Annemin üstündeki yükü elinden geldiğince azaltmaya çalışmış. 4. Shinobi Savaşı başladığındaysa annem, Yujiro'nun ona yaptığı iyiliklerin karşılığını vermiş ve yeni doğmuş Riko ve Riku'ya, babaları geri dönene kadar bakmış. Hayal meyal hatırlıyorum o günleri. Bebek Riku ve Riko ile ben de ilgilenmiştim anneme yardımcı olmak için. Bazen onları kucağıma alır, güldürebilmek için şapşal hareketler yapmaya çalışırdım. Yujiro aynı zamanda Mokuro ailesinin kedi bağımlılığının da başlangıcı. Riku ve Riko'ya da kedi sevgisini aşıladığı için evlerindeki kedi nüfusu hiçbir zaman azalmadı. Aksine artmaya devam etmekte.

Image
Mokuro Riko
Chuunin - Arkadaş
Ailenin "şapşal" denebilecek üyesi Riko. Her ne kadar Riku'nun ikizi olsa da, cüssesi yüzünden çoğunlukla Riku'nun abisi sanıldığı dönemleri hatırlıyorum. Kişilik olarak da Riku ile çok zıtlar diyebilirim. Riku ne kadar sakin ve sükunetli ise Riko o kadar enerjik ve yerinde durmaz. Tip olarak Yujiro'ya daha çok benzeyen de Riko aynı zamanda. İkisini yan yana görünce akraba oldukları kesinlikle belli oluyor. Yanlış hatırlamıyorsam bisento kullanıcıydı Riko. Başarılı olduğunu da eklemek isterim. Bir kez beraber göreve çıkma şansımız olmuştu. Bu sayede Riko'yu daha iyi tanımıştım. Görev esnasında daha ciddi bir kişiliğe sahip oluyor. Büyük bir değişim geçirmiyor ancak daha dikkatli ve düşünceli olduğunu anlayabiliyorsunuz. İleride gayet başarılı bir shinobi olacağını düşünüyorum. Köyümüzü gururla temsil edecek birisi bence.

Image
Mokuro Riku
Chuunin - Okçu - Ortak
Her ne kadar Riku'yu bebekliğinden beri tanıyor olsam da, aslında onunla tanışalı çok uzun zaman olmamış gibi hissediyorum. Genel olarak çok dışa dönük bir insan değildir Riku. Kişilerle mesafelidir. Çok konuşmayı sevmez. İnsanlara karşı soğuk bir tavır takınıyormuş gibi algılanması da bu yüzden olsa gerek. Halbuki kimseye özellikle soğuk davranmak gibi bir huyu da yoktur. Sadece kişiliği böyledir Riku'nun. Boş konuşmalardan ya da enerji dolu anlamsız hareketlerden hoşlanmaz. Gerektiği yerde, gerektiği şekilde konuşur, öğrenmesi gerekeni öğrenince de boş vakit harcamaz. Kendisiyle şu ana kadar sadece bir kez baş başa göreve çıkma şansım olmuştu. Başka bir köyün kaçağını teslim etmek için yola çıkmıştık. Bir kaç düşman ile dövüşmemiz gerekmişti fakat ayrı düşmüştük Riku'yla. Bu yüzden ok kullanması ve Fuuton çakrasına hükmediyor olması dışında yetenekleri hakkında çok detaylı bilgilere sahip değilim. Öte yandan Hiyaki, Riku ile yan yana mücadele etme şansına sahip olduğu için benden daha çok bilgiye sahip. Düşünce tarzını ve taktiksel zekasını çok beğendiğini söylemişti Hiyaki, Riku'nun. İleride onu güzel günlerin beklediğini düşünüyorum. Aynı Riko gibi Riku da Kusagakure'ye başarılı bir şekilde hizmet edecek bir shinobi. Ayrıca benimle ara ara dango yemeye geliyor ve bundan da çok keyif alıyorum.
Image

Künye

Motivasyon

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Kekkei Genkai
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Shunshin

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)

Genjutsu

Özel Üretim Matara
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)

Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Künye:

Post by Kasumikage Teki » May 20th, 2022, 12:54 pm

Efsanevi Yaratıklar
Bir noktada hayatıma etkide bulunmuş yaratıkların listesi. Kimi halen hayatımda, kimi ile hiç tanışmadım bile. Tek bildiğim her birinin beni ben yapan etmenlerde bir katkısının olduğu.

Image
Kitsune
Mavi Tilki - Ölü - Kasumikage Yamamoto
Tanışma şansına hiçbir zaman sahip olamadığım ve olamayacağım o canlı, Kitsune. Babamın en yakın arkadaşlarından. En uzun süreli ortağı, en güvendiği kişilerden... Katanamın adını aldığı yegane kişi. Kürkünden bir parçası katanamın kabzasına bağlı bir şekilde duruyor. Hiç tanışmamış olsam da her gün bir parçasını görüp, ismini zikrediyorum Kitsune'nin. Babamın anlattıklarında göre Hiyaki'ye çok benziyormuş aslında Kitsune kişilik olarak. Sadece daha ciddiydi demişti anlatırken onu. Babamı çok azarlarmış hatta, eğer bir hatasını görürse. Yıllarca beraber savaşmışlar. İlk tanıştıklarında normal bir tilki boyutundaymış Kitsune. Son zamanlarında ise babamın sırtına binebilmesini sağlayacak kadar büyükmüş vücudu. Maalesef savaşta onu da kaybetmiş babam. Çetin savaşın neredeyse son çeyreğinde Çakra Ağacı tarafından yakalanmış ve vücudu tamamen kurutularak, ağaç tarafından emilmiş. O kadar hızlı gerçekleşmiş ki bu olay, babam Kitsune'yi yanına ışınlayamamış bile. Bir anda kaybetmiş hayatını Mavi Tilki.

Image
Hiyaki
Altın Maymun - Kasumikage Teki
Babam için Kitsune ne ise benim için Hiyaki odur. Altın Maymun ile ilk tanıştığımdan beri hep kafamda bu düşünce var. Aslında bu konuda biraz yalan söylemiş olabilirim. İlk tanıştığımda çok sevmemiştim Hiyaki'yi. Fakat beni kurtarmış ve kendime gelmeme büyük oranda yardım etmişti. Ayrıca ilk tanışmamızda ortaklık olmamıştı aramızda. Aksine ikimiz de birbirimize veda edip, hayatlarımıza devam etmiştik. Sonrasında Sakuma'nın hayatımda daha az yer edinmeye başlaması ile Hiyaki'nin hayatıma girişi bir olduğu için benim yalnızlık çekmemi engelleyen en büyük etken de kendisi oldu. Güçlerimizin aşırı derecede benzer temellere dayanması da hem dostluğumuzu hem de uyumumuzu kat kat arttırdı diyebilirim. Beraber ürettiğimiz kombolar ve dövüş planları ile bir çok görevi başarılı ile tamamladık. Sadece bir ortak diyemem bile Hiyaki'ye. Yeri geldiğinde beni eğitmeyi de çok çok iyi biliyor. Gözüm kapalı güvenebileceğim nadir kişilerden. Hayatın bizi ne noktaya sürükleyeceğini de çok merak ediyorum. Sonumuzun babam ve Kitsune gibi olmaması için elimizden geleni yapacağız.

Image
Fuuma
Beyaz Kaplan - Kumo Sakuma
Sakuma'nın devasa kedisi, Fuuton çakrasına hükmeden beyaz kaplan Fuuma! Eski hayatında bir sirkin bünyesinde kötü bir yaşam sürdüğünü anımsıyorum Fuuma'nın. Sonrasında bizzat Sakuma tarafından kurtarılmış ve köye getirilmişti. O gün yaşadığım şoku halen unutamıyorum. Birden, koca bir beyaz kaplanın sırtına binmiş Sakuma'yı evimin önünde görmeyi hiç planlamamıştım. Pofuduk, sevecen ve güçlü biri olarak tanımlayabilirim Fuuma'yı. Normal hayatta ne kadar sakin ve sevimliyse, savaş anında tam tersi bir kişiliğe bürünür. Özellikle Riaru kuvvetleri ile olan savaşta hem bana hem Sakuma'ya büyük yardımları dokunmuştu. Özlüyorum onu. Sakuma ile artık eskisi kadar çok görüşmediğimiz için haliyle Fuuma'yı da daha az görür oldum.
Image

Künye

Motivasyon

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Kekkei Genkai
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Shunshin

Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)

Genjutsu

Özel Üretim Matara
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
1 Yemek Hapı (Normal)