[Lejant] Okawa Ringo

Burada karakterinizin diğerleriyle olan bağlarını açıklayabilir ve sosyal çevrenizi oluşturabilirsiniz.
Post Reply
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
[Lejant] Okawa Ringo

Post by Okawa Ringo » January 6th, 2020, 3:45 pm

Image
Annem ve Babam

Evet, sadece gölgeleri ve zihnimin karanlık dehlizlerinde bir kara dumana benzettiğim anıları. Bende hiç olan o amansız yokluklarını kendimi tanıdığımdan beri hissediyorum. Kapalı tutulduğum o hücre odasından ne seslerini, ne de yüzlerini gördüm. Beni izlediler, kontrol ettiler ve ardlarını dönüp sanki hiç dönmemek üzere gittiler. Öyle bir gittiler ki, bir daha hiç dönmemelerine rağmen ben bile geldiklerini unuttum. Varlıkları gitmişti. Onlar hakkında bildiğim, kendime anlatabileceğim tek bir şey yok. Aile kavramını onlar sayesinde öğrenemedim. Kendi kendime öğrendim. Ağladığımda, bir yerlerimi incittiğimde sarılabileceğim bir annem olmadı. Başarılarımdan gurur duyacak, üzüntülerimi ve dertlerimi benimle paylaşacak bir babam olmadı. Hayat bunu bana vermedi ve bende sitem etmeyi uzun zaman önce bıraktım. Bazenleri, daha küçücükken onları hayal edip hayalimdeki halleriyle oyunlar oynardım. Annem yumuşak mizaçlı ve sevecendi. Babam ise güçlü ve otoriterdi. Aile ve çocukları neler yapardı birlikte pek bilmezdim ama sonuçta hayal dünyamdı ve onlara sarılmam mutlu olmam için yetiyordu. Büyüdükçe bu hayalleri kurmak artık çok sıkıcı bir hal aldı. Mantığım duygularımın önüne geçince her şey daha net gözükmeye başlamıştı. Onları görmedim ve tanımadım. Onlardan uzun zaman tüm benliğimle nefret ettim. Bu nefretin beni karanlığa sürüklediği zamanlar oldu ve intikam adı verilen bu dikenli yolda düşe kalka yürümeyi denedim. Ama nafileydi. Kendime gelip hayatıma tekrar baktığım zaman amacımın intikam gibi basit ve değersiz bir şey olmadığını anladım. Ben bir shinobiyim. Hayatımın nasıl ve ne şekilde bu hale geldiğini kendime açıklayamasam da, onları her fırsatta suçlasam da yaşadığım hiç bir şeyi değiştiremem. Onlar yok, ben ise varım. Benim için önemli olan her şeyi bana hatırlattığınız için teşekkürler.

Image
Shinkai Kurumi

Saygı ve minnet duygularımın en yoğun şekilde belirdiği, shinobi olduğum zamandan beri kendime örnek olarak aldığım tek kişilik belki de. Gücü, otoritesi ve yapısına duyduğum hayranlık ile birlikte Ishigakure'ye karşı hissettiğim her güzel duygunun sonu ona çıkıyor. Köyüme olan sevgim ve bağlılığımla perçinlenmiş bu aidiyet, onun için yapamayacağım hiç bir şey olmadığını her defasında bana hatırlatıyor. Ben olanca kuvvetim ve yeteneğim yettikçe çabalar, çalışırken bana olan güvenini hiç kaybetmemesi, benim vazgeçmeyi düşündüğüm o karanlık anlarda bile böyle bir ihtimalin asla var olamayacağını gösterdi bana. Savaşma arzumu her defasında onun sayesinde pekiştirdim. Hırsımı onun sıcak gülümsemesiyle güçlendirdim. Son görevimde ise bana olan güvenini biraz daha ortaya belli etmişti. Başkalarının bilmemesi gereken gizli bir bilgiyi benimle paylaşması bile benim kıvançla dolmama yetmişti. Onun güvenini daha fazla kazanabilmek ve asla beklentilerini yarı yolda bırakmamak için çabalıyorum. Köyüm için en doğrusunu ve iyisini düşündüğünden hiç bir şüphem yok. Ölümle yüz yüze her gelişimde kendime onu bir daha görememenin bende yaratacağı acıyı hatırlatıyorum. Galiba her hayatta kalışım, aldığım nefesin her bir zerresinde onu hissediyorum.

Image
Fujimi Chiriku

Chiriku-senpai benim gözlerimi özgürlüğe açışımdan itibaren benimle birlikte. Bana ettiği dostluk ve abiliğin değerinin paha biçilemez oluşu hep yüzümü gülümsetir. Tutulduğum o hücreden beni ilk çıkaran, Ishigakure hastanesinde gözümü açtığım andan itibaren sorumluluğumu alan bir insandı. Eğer benimle bu kadar ilgilenmeseydi, olacağım konum çok farklı olurdu. Bana shinobi olmanın ne demek olduğunu göstermiş, yıllardır da göstermeye devam ediyordu. Chiriku-senpai ile bir çok kez antreman yapmıştım ve aynı zamanda dertleşmiştim. Bana yardımcı olmadığı tek bir konu bile yoktu. O yüzden ona olan saygım ve minnetim çok fazlaydı. Akademide bir Tokujo olarak kendi alanıyla ilgili eğitimler veriyor ve oldukça saygın bir shinobi. Aşırıya kaçtığımı düşündüğü, yanlış olduğunu düşündüğü her konu ile alakalı beni uyarması ve hala beni bir çocuk gibi görmesi biraz canımı sıksa bile bunu bana karşı hissettiği sevgiden yaptığını biliyorum. Hiç ailesi olmayan biri olarak ben, bu hayatta çok iyi bir abiye sahibim sanırım. Chiriku'ya sonsuz güveniyorum, umarım başımdan asla eksik olmaz.

Image
Takım 5

Sizi o kadar özlüyorum ki... Nasıl ifade edebilirim bilemem. Genin iken hayat daha farklıydı. Sorumluluklarımız yine vardı ama daha bir kolaydı belki. Shima-Sensei bizim yerimize her şeyi yapıyormuş meğer... Çıktığımız görevler, paylaştığımız anılar çok başkaydı. Çocukluğum ve yetişkinliğim arasında bir köprüydü güzide takımım. Hepimiz farklı yollardan gittik ve Takım 5 tarihe karıştı. Ancak fotoğrafımız, her zaman masamın ucunda durmakta. Her baktığımda ise sizleri duygulanarak hatırlamaktayım. Zaru-chan, sana diyecek hiç bir şeyim yok zaten. Aniden ortadan kayboluşun bizi üzse bile seni bir sene sonra çok daha farklı biri olarak görmek gerçekten şaşırtmıştı beni. Anbu timine katıldığını kimse bilmese bile, ben biliyorum. Yani en azından tahmin ediyorum. En yeteneklimiz her zaman sendin ve seninle tekrar antreman yapmayı her şeyden çok isterdim. Tabi beni tek hamlede felç bırakacağın için, bundan kaçınıyorum. Hotaru... Seni özlemiyorum aslında. Gıcık birisin ve hemen her gün yüzünü görüyorum. Yine de kavgalarımıza dair özlediğim şeyler var. Beni gerçekten sinir edebilen ender insanlardan birisin. Antremanlarımız, görevlerimiz... Shima-sensei'nin bize kızdıktan 5 dakika sonra bizden beter hale gelip çocukca kavga etmesi... Her ne olursa olsun biz iyi bir takımdık ve birbirimizi her zaman kolladık. Hepiniz hala benim yoldaşımsınız ve hala da sizin için canımı ortaya atabilirim. Bir gün yeniden bir araya gelirsek çok mutlu olurum. Sensei, Zaru-chan ve Hotaru... Benim ilk takımım ve ilk arkadaşlarımdınız.

Image
Jin Ryoken

Son görevimde yeni tanıştığım bir arkadaşım. Yaşadığı zor duruma rağmen soğukkanlılığını kaybetmemişti. İyi bir ikili olmuş, birlikte gezginler gibi seyahat etmiştik. Onu iyileştirmek için gittiğimiz onca yoldan sonra, onunla ilgili bir çok şeyi öğrendiğimi söyleyebilirim. Garip bir hayat hikayesi vardı, tıpkı benim sahip olduğum gibi. Ancak o benim gibi değildi. Bana güvendiğini ve hatta sevdiğini biliyordum ama benim aksime o çok daha içine dönük biriydi. Bilmiyorum, benden daha zeki birisi olduğu aşikar ancak onu hayattan bu kadar koparan ve sürekli düşünmeye sevk eden ne varsa bulup çaresine bakmak gerekiyor. Bazen atarlı biri olabiliyor ve aslında benden daha derinlemesine düşünebiliyor. Ciddi ve asabi bir yanı olsa bile, verdiğim emirlerin dışına pek çıkmamıştı. Aksine, beni desteklemiş ve eksikliğine rağmen hünerli bir shinobi olduğunu bana göstermişti. Benim aksime daha az konuşkan ve genel olarak ciddi biri olsa bile yaptığım her iğneleyici şakaya güler yüzle karşılık vermeyi bilmişti. Bu yüzden benim için değerli bir yoldaş olduğunu göstermişti. Shinkai Kurumi'den alacağım ve sorgulayacağım tek bir emir bile yokken onun dostluğuna ihanet etmemek adına aldığım görevi tam bir gece boyunca sorgulamıştım. Fakat sonunda onun da iyiliğine olacak bir karar verdiğimi düşünüyorum. Verdiğim karardan dolayı bir gün incinecekse, bunun için kendimi suçlarım.
Last edited by Okawa Ringo on April 12th, 2021, 3:02 am, edited 2 times in total.
Image

Image
Künye
İsim: Okawa Ringo
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.500
Prestij: 0
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 0
Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocuk iken yaşadığı ağır ve derin travmalar; dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret, kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar, ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Özellikler
Sır Tutucu
Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda başka bir shinobinin sırrına vakıf olmuştur. Bununla birlikte, Ishichou'dan görevde eşlik ettiği shinobinin bilmemesi gereken başka bir emir almıştır. Bu, Ishichou'nun karaktere güvendiğini göstermekle birlikte karakteri olası ters bir durumda sorumluluğu alması gereken birinci kişi haline getirmiştir.

Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 7
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceriler
Atletizm: 4
Akrobasi: 4 - Favori Beceri
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 3
Form: 2
Ninshuu: 1
Aldatma: 1
Empati: 1
Sosyalleşme: 1
Tıp: 1
Farkındalık: 3
İzcilik: 1

Mod

Jūryokugan

Efsanevi Yaratık

Kaya Kartalı | Gin

Ninjutsu

Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki no Jutsu - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank
Fuuton - Sairi no Jutsu - B Rank [Gizli]

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin no Jutsu - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank

Taijutsu

Ninja Ekipman Ustalığı - A Rank
Kullanıcının elinde kunai, bir tantou veya wakizashi kadar etkili bir ölüm silahına dönüşür, hasar potansiyeli aşırı yükselir. Kunainin dayanıklılığı yettiği sürece defansif hamlelerinin etkisi tavan yapar. Havada hareket eden shurikenleri veya kunaileri bir başka shuriken veya kunai ile çarptırarak yönlerini değiştirebilir, yüksek derecelerde falso hareketini böylece oluşturabilir, bu hareketleri düşerken veya zıplarken yapabilir.

Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası
Kunai (Normal Kalite) x3
Shuriken (Normal Kalite) x5
Sis Bombası (Normal Kalite) x2
Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) x1
5 mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

Özel Üretim Cübbe
Kunai (İyi Kalite) x9
Shuriken (İyi Kalite) x10
Shuriken (Normal Kalite) x10
Shuriken (Düşük Kalite) x5
Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite) x4
Patlayıcı Parşömen Bağlı Kunai x3
Fuuma Shuriken
5 mt. Zincir Halat
Sargı Bezi

Kan Hapı (İyi Kalite) x1
Kondisyon Hapı (Normal Kalite) x1
Yemek Hapı (Normal Kalite) x1
Chakra Hapı (Normal Kalite) x1
İyileştirici Hapı (Normal Kalite) x1

Ekipmanların Kıyafet Üzerinde Dağılımı
► Show Spoiler
意志

Kütüphane | Lejant
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Re: [Lejant] Okawa Ringo

Post by Okawa Ringo » February 5th, 2020, 6:53 pm

Image
Sekino Teijo

Hanamishi adlı suçluyu takas etmek üzere görevlendirilmiştik. Görev boyunca sakin, seviyeli diyaloglarımız olmuştu. Birbirimiz hakkında pek fazla şey bilmiyorduk. Yolculuğumuzun başından sonuna kadar sevdiğim ve güvendiğim biri olmuştu aslında. Chuunin sınavı öncesinde gördüğüm ve tanıdığım birisi değildi. Benim insanlara karşı yaklaşımım soğuk ve gelgitli iken, onun bu yaklaşımının ise 'dostane' olarak adlandırılmaya pek uzak olduğunu farkettim. Ama kendimi tanıyordum. Sevsem de, sevmesem de günün sonunda herkese karşı aynıydım. Biraz kırıcı, şakacı ancak sıcakkanlı... Kim olduğunu bilmesem de köyümden olan her yoldaşıma aynı saygıyı besliyordum. Görev sırasında benim aksime daha sakin ve yer yer şüpheci davransa da ondan uzak bir profil çizmemiştim. Görev sonunda elimizde bir artı veya eksi olmadan köye dönmüştük. Pek fazla muhabbet etmemiştim. Neden bilmiyorum fakat herkese yaklaştığım gibi ona da yaklaşımım sabitti. Bunun tek nedeninin Teijo'dan kaynaklandığını söyleyebilirim. Görevin ardından merkeze çağırılıp uyarılar almamın arkasında ise onun raporunun olduğunu söyleyebilirdim. Ah.. Ringo! Herkes senin gibi mi! Yoldaşlarıma olan saygım, çoğu zaman o saygıyı haketmeyecek sürtükler yüzünden suistimal ediliyor işte! Bu köyü seviyorum. Üstlerim, altlarım, sokakta oynayan küçük çocuklar, şu anda devriye nöbeti tuttuğumuz ve nasıl kunai tutulacağını dahi bilmeyen salakları bile! Fakat bu sevgi, sınırlı bir sevgi. Yoldaşlarıma karşı sınırsız güven beslemenin bir yanlış, büyük bir yanılgı olduğunu biraz geç anladım sanırım. Teijo, garip birisi. Şüpheciliği ve dikkati benim takdirimi kazanmıştı. Fakat anlıyorum ki, artık raporunda ne yazdıysa; bu davranışlarının altında çok daha fazlası var. O sarı kafasının altında yatanlardan bihaberim fakat onun hakkında söyleyebileceğim pek az şey var. Sanırım herkesle dost olamam. Kurumi-sama ve Chiriku-san'ın da söylediği gibi herkes benim kadar cömert ve cesur değil.

Korkak herifin teki. Yazdıklarını yüzüme söylemeye cesareti olmayan bir pısırıktan fazlası değil Teijo. Shinobileri, insanları ve her bir toprak parçası için canımı vermeye hazır olduğum Ishigakure, böyle osuruktan bozma herifleri hak etmiyor.
Image

Image
Künye
İsim: Okawa Ringo
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.500
Prestij: 0
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 0
Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocuk iken yaşadığı ağır ve derin travmalar; dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret, kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar, ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Özellikler
Sır Tutucu
Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda başka bir shinobinin sırrına vakıf olmuştur. Bununla birlikte, Ishichou'dan görevde eşlik ettiği shinobinin bilmemesi gereken başka bir emir almıştır. Bu, Ishichou'nun karaktere güvendiğini göstermekle birlikte karakteri olası ters bir durumda sorumluluğu alması gereken birinci kişi haline getirmiştir.

Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 7
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceriler
Atletizm: 4
Akrobasi: 4 - Favori Beceri
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 3
Form: 2
Ninshuu: 1
Aldatma: 1
Empati: 1
Sosyalleşme: 1
Tıp: 1
Farkındalık: 3
İzcilik: 1

Mod

Jūryokugan

Efsanevi Yaratık

Kaya Kartalı | Gin

Ninjutsu

Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki no Jutsu - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank
Fuuton - Sairi no Jutsu - B Rank [Gizli]

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin no Jutsu - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank

Taijutsu

Ninja Ekipman Ustalığı - A Rank
Kullanıcının elinde kunai, bir tantou veya wakizashi kadar etkili bir ölüm silahına dönüşür, hasar potansiyeli aşırı yükselir. Kunainin dayanıklılığı yettiği sürece defansif hamlelerinin etkisi tavan yapar. Havada hareket eden shurikenleri veya kunaileri bir başka shuriken veya kunai ile çarptırarak yönlerini değiştirebilir, yüksek derecelerde falso hareketini böylece oluşturabilir, bu hareketleri düşerken veya zıplarken yapabilir.

Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası
Kunai (Normal Kalite) x3
Shuriken (Normal Kalite) x5
Sis Bombası (Normal Kalite) x2
Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) x1
5 mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

Özel Üretim Cübbe
Kunai (İyi Kalite) x9
Shuriken (İyi Kalite) x10
Shuriken (Normal Kalite) x10
Shuriken (Düşük Kalite) x5