[Kütüphane] Shimada Kazuo

Karakterlerinizin hikâyesini burada derleyebilirsiniz.
Post Reply
Shimada Kazuo
[Kütüphane] Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » February 5th, 2019, 10:53 pm

Hiç sevmediğim ama yararlı olmasını umduğum günlük, Iwagakure'den yaklaşık bir hafta önce döndüm ve o zamandan şuana kadar kafamın içinde dolaşan sesler iyice can sıkıcı bir hal almaya başladı. Hepsi manyak karı Tsuchikage'nin attığı Genjutsu'dan sonra olmaya başladı ama elbette benim beynimde uçmaya biraz müsait durumdaymış. Her neyse konudan çok sapmadan sana anılarımı yazmaya karar verdim çünkü okuduğum kitaplar bunun fayda sağlayabileceğini söylüyor. Biraz da bir şeyler çizeceğim sana çok yetenekliyim bu konuda. Eğer bana faydalı olmazsan seni yakacağımı açık açık bildiriyorum! Ona göre hareket et!

Hırsız Kim?
Image
Ben Butsuo-san ve Koji-san'ın yanyana olduğu sanatsal çalışmam.
Evimin önünde bulduğum parşömenle birlikte kendimi bir görevde buldum, bir tüccar shinobiyi taş çalmakla suçlarken shinobide ısrarcı bir şekilde taşları çalmadığını söylüyormuş. Görevi Narita Nori adlı shinobiden aldık hırsızlıkla suçlanan kişiyse onun abisi miydi kardeşi miydi neydi çok hatırlamıyorum. Neyse bu bize hiçbir fayda sağlamadı zaten önemsiz bir detay.

Görev arkadaşım Butsuo ile birlikte bahsi geçen yere vardık ve Shinobi karargahına gittik. Buranın lideriyle tanıştık ismi de Koji'ydi. İnsanları yönelimlerine göre yargılamak istemem ama erkek görünümündeki kız gibi bir şeydi. Çok nazik kibar ve kırılgan görülüyordu söylemlerinde pek bir problem olmasa da okuduğum romanda karşıma çıksa katil bu diyeceğim bir tipi vardı. Ona güvenip güvenmemek konusunda kaldığım ikilemi askıya alıp gece uyumak için bir shinobinin eşliğinde yanyana iki odaya yerleştirildik Butsuo ile. Herhangi bir sakınca görmediğim için koydum kafamı uyudum, Koji denilen herif gerekli önlemlerin alındığını söylemişti zira.

Sabah uyandığımda başucumda parlayan mor bir taş görmemle afalladım lakin aşağıdan gelen seslerle olayları hızlıca kavrayıp camdan tüydüm Butsuo'da aynısını yaptı. Taşları da yanımıza aldık, bu sırada baş şüpheli tabi ki Koji'ydi. Buna göre birtakım planlar kurarken yılan gözlü herif yine çıktı karşımıza. Bizi eliyle koymuş gibi bulmuştu lakin bir saldırı yerine özürle gelmişti yanımıza. Gittiğimiz hanın ayarladıkları han olmadığını söyledi, biz güvenir miyiz buna? Saf değiliz, iyice önlemimizi aldık ve onu zorlayacak birkaç karar aldık ve o da buna uydu. Shinobi Karargahı'na gittiğimizde şüpheli shinobiyle yalnız bir şekilde konuştum ve tüm suçu itiraf etti. Çok basit oldu lan böyle diyerek biraz daha üstüne gittim sözcükleri değişmedi. Tüccar, bu hain shinobi ve ikinci bir hain shinobi akıllarınca Ishıgakure'yi kandıracaklar. Bu ikinci shinobi de bizi yanlış hana götüren shinobiymiş bu arada.

Eş zamanlı sayılabilecek bir operasyonla tüccarı ve diğer shinobiyi yakaladık, görev böyle sona erdi. Tüccarın diğer taşlarını alıp, köye verdik. Bu taşlara duyduğum meraka burada fazla değinmeyeceğim çünkü yarın yazacağım sayfada uzun uzadıya anlatacağım zaten. Ta en başında bu hain shinobinin bizi suçlu durumuna düşürmek için odamıza bıraktığı taşları söylemiştim ya, benle Butsuo dışındaki herkes bundan bihaberdi aslında komployu kuranlar ifadelerinde söyler diye tahmin ediyordum ama olmadı o tarz bir şey ve bizde taşları ödünç aldık. İllegal bir şekilde...

Yarın çok önemli bir konuda yazacağım sakın kaybolma bir yerlere. Açıkçası şuana kadar pek bir faydanı görmedim ceza olarak iki yaprak yırtıyorum senden yarın daha faydalı ol hadi bakıyım...

In a world without gold we might've been heroes!
Künye
İsim: Shimada Kazuo
Boy: 1.86
Kilo: 72
Köy: Ishigakure
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 37.500
Prestij: 8
Kullanılabilir GP: 20

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Güç: 4
Çeviklik: 7
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 5
Zeka: 6

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 2
[Varlık] Aldatma: 2
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Standart shinobi çantasına benzer çanta
Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
[Ishigakure - Operasyon] Kita Usagi & Shimada Kazuo & Oita Butsuo
► Show Spoiler
Shimada Kazuo

Re: [Kütüphane] Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » February 10th, 2019, 7:01 pm

Chakra Taşları

Bu görevin bana etkisi o kadar büyük ki, Shimada Kazuo'nun ikinci milatı -birincisi Fuuinjutsuyla tanışmam- olarak adlandırabilirim bunu. Yinede tüm olayları ve benim üstümdeki etkisinin tamamını yazmaya çalışırsam kalemim bitebilir veya belki de bu etkilerle yüzleşemeyecek kadar korkağım, bilmiyorum.

Görevin amacı bir önceki görevde bulduğumuz Chakra Taşlarını Iwagakure'ye teslim etmek ve onlardan bilgi almaktı lakin Ishıgakure ile Iwagakure arasında yapılan antlaşma taşları verip hiçbir şey almamak üzerineydi. Yasa dışı yöntemleri kullanabileceğimizi söyleyen Ishı-chou aynı zamanda kimliklerimizin Iwagakure'ye açıklandığını da söylemişti. Çok kısıtlı bir çalışma alanımız vardı kısaca.

Yola çıktık ve köye vardık. Bu anlattığım iki cümlelik kısım görev boyunca yaptığımız tek başarılı icraattı sanırım. Bundan sonra Hatsuka denilen bir kunoichinin yanına gitmemiz gerekirken Tsuchikage'nin yolunu tuttuk. Amacım basit ve görevle hatta taşlarla alakasız suale cevap almakken güzel bir şekilde oltaya düştüm ve Tsuchikage'yle iddiasına bir dövüşün ortasında buldum kendimi. Buradan geri dönmek soracağı soruya istediği yanıtı vermekle aynı şey olacaktı zaten ileriye gittik. Savaştık, fena da değildik sanki lakin Tsuchikage'nin yaptığı yüksek seviyeli Genjutsu tekniğine boyun eğmekten başka çarem yoktu.

Yenildik. Köyümüzde dört taş vardı, ikisi benle Butsuo'daydı diğeri köy yönetiminde. En iyi yalanlar bir parça gerçeklikle tatlandırılmış mottosuyla birlikte bizdeki taşları ifşa ettik, köydeyse hiç taş olmadığını söyledik.

Bunun ardından başında yapmamız gerekeni yaparak Hatsuka'nın yanına gittik. Kendisi tam bir deliydi! Onu burada anlatmak istemiyorum zira onu hatırlamak uyanıkken görülen bir kabus gibi. Bu deliliğin bir fırsat olduğuna dair birkaç saniyelik yanılsamaya kapıldım ama dediğim gibi çok uzun sürmedi.

Kendisinin bir şey söylemeyeceği belli olsa da koşulları zorladık, elimiz boş. Odadan çıktık, ne yapabilirdik ki? Yapacağımız tehditkar bir hamle direk bir savaş sebebi olabilirdi. Anlaşmaysa zaten yapılmıştı hiçbir salak bize bir şey söylemeyecekti.

Mağlubiyetle odadan ayrılırken karşımıza birisi daha çıktı. Yaşlı kurt lakabını yakıştırdığım herif bizden sorumlu olduğunu söylemişti. İnandırıcı değildi lakin o zaman düşündüğüm gibi, denize düşen yılana sarılır. Onunla birlikte bir ara sokağa gittik yine birileri taşlar hakkında sorular soruyordu ve kimse sorularımızı duymak istemiyordu. İsmi de Sanraku'ydu bu arada.

Buradan da eli boş dönecekken Iwagakureli shinobiler çevremizi sardı, Tsuchikage'yle görüşmemizi istiyorlarmış. Kaçak olmayı göze alarak Zanshuu no Jutsu yaptım, Sanraku dışında tüm herkesi diz çöktürmeme rağmen kimse ölmedi. Sonradan isminin Seka olduğunu öğrendiğim kadın Iwagakureli shinobiye bir şeyler fısıldadı ve derisi bir anda ceset gibi bembeyaz olan Iwagakureli shinobinin emirleriyle öylece arkalarını dönüp gittiler. Tabi bu sırada Seka'nın sözlerinden dolayı tekniği bırakmıştım.

Seka ve Sanraku güvenilmez olmalarına rağmen sürekli bizi içine düşürdükleri ateşten kurtarmaktan bahsediyordu, bundan dolayı Seka, Sanraku'nun aksine taşlar hakkında birtakım şeyler söylemişti.

Köye döndük, olanları anlattık ve gerçekleri söyledik. Güvenilmez shinobi yaftasını alırken Ishı-chou bizi kaçak ilan etmenin en doğrusu olduğunu kendi ağzıyla söylemişti lakin yine de bizleri diğer köylerin köpeklerine yem etmeyeceğini söyleyerek ikinci bir şans vermişti. Bu zamana kadar doğduğum yerden fazlası değil dediğim Ishıgakure, Ishı-chou'nun bu kararı yüzünden dolaylı olarak manevi bir değer kazanmıştı bende...

In a world without gold we might've been heroes!
Künye
İsim: Shimada Kazuo
Boy: 1.86
Kilo: 72
Köy: Ishigakure
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 37.500
Prestij: 8
Kullanılabilir GP: 20

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Güç: 4
Çeviklik: 7
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 5
Zeka: 6

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1