Teknik Geliştirme / Yaratım Bilgilendirme

Burada aklınızdaki teknikleri yaratabilir veya varolan tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.
Locked
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Teknik Geliştirme / Yaratım Bilgilendirme

Post by GM - Naruto » August 27th, 2018, 3:13 am

Konu, Düzen
Teknik geliştirmek ve yaratmak için yapmanız gereken ilk adım kendinize bir konu açmaktır. Konuyu açarken başlığını "[Teknik Yaratım / Geliştirme] Karakter İsmi" şeklinde yapmanız gereklidir. Örnek olarak;
[Teknik Yaratım / Geliştirme] Mitsui Arisa
şeklinde bir başlıkla konunuzu açmalısınız. Ardından bu başlık içerisinde varolan tekniklerinizi "Jutsu Geliştirme" rehberindeki kurallara göre geliştrebilir, yeterli Prestij Puanı'na sahipseniz yeni teknikler üretebilirsiniz.

Teknik Geliştirme
Teknik geliştirmesine başvurmak için öncelikle gerekli GP'ye ve o tekniğe sahip olmalısınız. Ardından aşağıdaki formu doldurup konunuza mesaj atarsınız ve yetkililer başvurunuzla ilgilenir;
Geliştirilecek Teknik: Geliştirilecek tekniğin ismi.
Geliştirme Tipi: Geliştirmenin tipi. 3 farklı tipten birini yazınız; "Chakra Azaltma", "El Mührü Azaltma", "Özel Geliştirme".
Geliştirme Açıklaması: Eğer uygulayacağınız geliştirme "Özel Geliştirme" ise, buraya açıklamasını detaylıca yapmanız gerekiyor. Chakra veya el mührü geliştirmesinde açıklamaya gerek yok.

Code: Select all

[b]Geliştirilecek Teknik:[/b]
[b]Geliştirme Tipi:[/b]
[b]Geliştirme Açıklaması:[/b]

Teknik Yaratma
Teknik yaratımı için de, öncelikle gerekli PP'ye sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Ardından forumu doldurarak yaratım için başvurabilirsiniz;
Tekniğin İsmi:
(Tekniğinizin ismi ya Japonca, ya da Türkçe olmalıdır. Başka dilde yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.)
Tekniğin Türü:
(Ninjutsu, Taijutsu ve Genjutsu olacaktır. Bu üç türün dışında kalan, örneğin Fuuinjutsu gibi yaratımlar şu anda yapılamamaktadır.)
Tekniğin Seviyesi:
(Jutsunuza mantık çerçevesinde bir rank vermeniz beklenmektedir. GM'ler bu kısmı tekniğin açıklamasını da göz önünde bulundurarak değiştirebilir.)
(Ninjutsular için) Tekniğin Elementi:
(Ninpou için element vermenize gerek yoktur)

(Taijutsular için) Tekniğin Bağlı Olduğu Stil:
Tekniğin Açıklaması:
(Buraya tekniğinizi detaylıca açıklayacaksınız.)

Code: Select all

[b]Tekniğin İsmi:[/b]
[b]Tekniğin Türü:[/b]
[b]Tekniğin Seviyesi[/b]
[b](Ninjutsular için) Tekniğin  Elementi:[/b]
[b](Taijutsular için) Tekniğin  Bağlı Olduğu Stil:[/b]
[b]Tekniğin Açıklaması:[/b] Buraya tekniğinizi detaylıca açıklayacaksınız.

Ninjutsu yaratımları için, eğer teknik bir elemente bağlı ise o elemente karakterin sahip olması gereklidir. Sahip olunmayan elementler için teknik yaratılamaz. Ninpou türü teknikleri herkes yaratabilir.

Taijutsu yaratımlarında ise en önemli konu yarattığınız tekniğin hangi stile bağlı olduğudur. Bir stile bağlı olmayan veya sahip olunmayan bir stil için teknik yaratılması mümkün değildir. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise yaratacağınız tekniğin seviyesinin, tekniğin bağlı olduğu stildeki seviyenize eşit veya ondan daha aşağıda olmasıdır.

Bu iki durumun dışında teknik yaratımı konusunda bir diğer sınırlama aynı anda sadece bir tekniğin yaratılabilinmesidir. Yaratılan bir tekniğe onay veya onaylanmama mesajı gelmeden yeni bir teknik yaratılması söz konusu olmamaktadır. Bunların dışında bir sınırlama bulunmamaktadır. Yani bu kurallar içerisinde kalmak koşulu ile S-Rank bir tekniği bile başlangıçta yaratmanız mümkündür.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Teknik Geliştirme / Yaratım”