[Mod] Kasumikage Teki

Karakterinize özel, doğaüstü yetenekler yaratabileceğiniz ve bunları kurgulayabileceğiniz bölüm.
Post Reply
User avatar
Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 157
Joined: October 22nd, 2018, 2:54 am
Künye:

[Mod] Kasumikage Teki

Post by Kasumikage Teki » July 8th, 2019, 2:11 am

Mod İsmi: Dokuton

Arkaplan:

Kasumikage klan gücü olan Dokuton aslında sadece saf kan Kasumikage üyelerinde ortaya çıkabilmektedir. 4. Büyük Ninja Savaşı sonrası klan üyeleri dünyanın dört bir yanına dağıldığı için o zamandan beri yeni bir Dokuton kullanıcısı bilindiği kadarı ile ortaya çıkmamıştır. Bu durum Teki için de geçerli olduğu için kendisi de güçlerine kavuşamamış ve babası Yamamoto tarafından bilgilendirilmemiştir. Yamamoto da yılların verdiği yorgunluk ve dinlenme ihtiyacından kaynaklı olarak kendi klan güçlerini kullanmamayı tercih ettiği için, oğlunu bilgilendirmek için herhangi bir heves hissetmemiştir.

Fakat bunca yıldır yanlış bilinen bir gerçek olduğu Teki sayesinde ortaya çıkmıştır. Kasumikage klan güçlerine sahip olmak için saf kan olmaya gerek yoktur. Sadece saf kan bir klan üyesinin güçleri kendini belli edip, doğumundan itibaren kişi ile gelişirken, melez olan Kasumikage'lerin güçlerini aktif hale getirebilmeleri için ciddi bir fiziksel ya da psikolojik travma yaşamaları gerekmektedir.

Riaru kuvvetleri ile gerçekleşen çetin savaşta gerek fiziksel, gerekse psikolojik olarak çok fazla darbe alan Teki'nin güçleri ise savaş sonrası evinde geçirdiği sürede ortaya çıkmıştır. Aniden vücudunun salgılamaya başladığı garip sıvı karşısında şaşkınlığını gizleyememiş ve durumu ailesine anlatmıştır. Babası Yamamoto ise Teki'nin durumuna şaşırmakla beraber oğluna Klan ve güçleri hakkında daha fazla bilgi vermesi gerektiğini anlayarak, bizzat kendisi güçlerini kullanmayı öğretmeye karar vermiştir.

Normal bir Kasumikage'ye göre güçlerine 20 yıl geç kavuşmuş olan Teki için Dokuton kullanımında gelişmek vakit alacak olsa da, şimdiden yeni bir yola sahip olduğu ve klanını içinde hissedebilmeye başladığı için hayatta yeni bir sayfa açılmıştır. Babası tarafından kendisine verilen Klan Lideri titrine sadık kalarak hem güçlerini kontrol edebilmeyi, hem de hayatta kalmış Kasumikage üyelerini bulmayı amaçlar hale gelmiştir.

Kasumikage Klanının oluşumu ve Kekkei Genkai güçlerini nasıl kazandıklarını içeren konu;
[Kasumikage] Sisteki Gölgenin Oluşumu

Kurguya ön ayak olması açısından daha önce lejantıma eklediğim Teki tarafından bilinen klan bilgileri;
[Lejant] Kasumikage Teki

Babası Kasumikage Yamamoto tarafından Teki'ye klan hakkında anlatılanları içeren konu;
Geçmiş Hakkında; Sisten Çimene, Üzgün Bir Sürgün.

Başlangıç Safhası:
Dokuton, Kasumikage klanı tarafından güçlerine bir kimlik kazandırma amacı ile seçilmiş olan kelimedir. Mod, bu Kekkei Genkai'yi klan üyelerine bahşeder.

Bu Kekkei Genkai, klan üyelerinin derilerinin altında sahip oldukları özel hücreler sayesinde porlarından mavi tonlarında yapışkanımsı bir zehir salgılayabilme özelliği verir. Bu salgılanan zehir daha sonra chakra aktarılarak sertleştirilebilir.

Kişi minimal bir odaklanma ile vücudunun istediği herhangi bir bölgesindeki porlardan dışarıya bu zehri salgılayabilir. Zehir bir, bir buçuk saniye içerisinde bir eli tamamen kaplayabilecek bir hızda dışarıya yayılır. Alan büyüdükçe kaplama süresi artar. Salgılanan sıvı miktarı kadar chakra harcanması gerekir ancak bu miktar çok yüksek değildir. Salgılanan sıvı balımsı bir kıvamdadır ve dokunulduğunda yapış yapış hissettirir. Zehrin çokça salgılanması kişiyi susatmaya başlar ve dehidrate eder. Vücudunda yeterince su bulunmayan kullanıcılar zehir salgılayamaz.

Kullanıcı eğer isterse sıvıyı yaymak yerine bir yerde toplanarak damlamasını sağlayabilir. Kullanıcı ile temasını kaybeden sıvı, eğer birisinin vücudu içerisine girmemişse iki - üç dakika içerisinde tüm özelliklerini yitirerek buharlaşır ve kaybolur. Kullanıcının derisi ile teması devam eden zehir genelde kurumaz veya buharlaşmaz ancak ve yapışkan doğası sebebi ile hareket sırasında sağa sola saçılmaz. Aşırı hızlı veya ani hareketler sırasında dağılma ihtimali vardır.

Kullanıcı eğer isterse refleksif bir odaklanma ile vücudunun herhangi bir bölgesine yayılmış olan ve onunla temas halinde bulunan sıvıyı sertleştirebilir. Bu odaklanma kullanıcı için çok rahat ve ani bir şekilde gerçekleştirilebilir, bir uzuv kullanılıyormuş gibi hissettirir. Sertleşen sıvının mavi tonlarının arasına gri haleler karışır. Sertleşen sıvı esnek olmadığından özellikle eklemleri kaplıyorsa kullanıcının hareketlerini kısıtlama ihtimali vardır. Zehrin sert tutulması için minimal de olsa bir chakra harcanması gerekmektedir. Bu chakra kesildiği anda zehir gri halelerini kaybeder ve tekrar sıvı formuna döner.

Sertleşen sıvı bulunduğu bölgeye yapılacak olan ezici ve kesici darbelere karşı iyi bir koruma sağlar, ancak delici darbelere karşı olan savunması ortalama bir seviyededir. Genelde tek bir darbeden sonra parçalanarak zırh dağılır ve kullanıcının derisinden ayrılır. Bu parçalar tekrar sıvılaştırılamaz ve kısa bir süre sonra yok olur.

Zehrin bu sertleşme özelliğine klan arasında "Kyosui no Yoroi" adı verilir ve bir teknik olarak sınıflandırılır.

Salgılanan sıvının zehir özellikleri gerçekten hafiftir. Bir rakibi etkileyebilmesi için içilmesi veya açık yaradan bulaşması gerekmektedir. Yaralardan içeri girerse yanma hissi oluşturur. İçilirse bu yanma midede ve vücudun genelinde rastgele yerlerde görülür. Zehir daha fazla nüfuz ederse kademeli olarak etkileri artar ve sırasıyla bulanık görme, gözlerde kuruluk, baş dönmesi, baş ağrısı, kusma ve bayılma semptomlarına sebep olur. Zehrin açık yaradan sisteme yayılma hızı, içildiği durumlara kıyasla daha yüksektir. Zehir direkt olarak bir canlıyı öldüremez.

Zehir kullanıcıyı etkilemez ancak başka bir Kasumikage'nin zehrine karşı koruma da sağlamaz. Bunun sebebi olarak kişide bulunan özel hücreler gösterilebilir. Bu hücreler zehir salgıladıkları gibi bu zehrin panzehrini de salgılamaktadırlar, ancak bu panzehir sadece kullanıcının zehri için geçerlidir.
Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Künye
İsim: Kasumikage Teki
Yaş: 20
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 30.000
Prestij: 2
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Bilinmek ve Saygı duyulmak; Teki her zaman saygı duyulan bir insan olmaktan keyif almıştır. Her zaman daha güçlü olmak, tebrik edilmek ister. Bu yüzden de shinobiliğe çok önem verir. Her zaman kendisinin seviye olarak üstünde birileri olacağının bilincindedir ve bu duygu onun çalışmalarına daha fazla enerji harcamasına sebep olur.

Komplikasyon
Karanlık; Karakter Kusagakure ile Riaru arasında geçen savaşta yoğun zihinsel saldırılara maruz kalmıştır. Saldırılar sebebiyle, karakter karanlık ortamlarda sanrılar görmektedir. Bu sanrılar genel olarak savaşla ilgili anıları içerirken, ileri seviyede korku nöbetlerine dönüşebilir. Karakter bu etkiler nedeniyle karanlık ortamlarda sağlıklı kararlar veremeyeceği gibi zihinsel kapasitesi düşmektedir. Özellik, komplikasyon etkilerinden kaçınıldığı sürece geçici olup; etkilerin yoğun bir şekilde görülmesi durumunda iyileşme süresi uzamaktadır.

Özellikler

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 6
Varlık: 6
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 3
[Çeviklik] Akrobasi: 3
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 8 (2. Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 7 (1. Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1


Kekkei Genkai
Dokuton; Kyousui No Yoroi
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Kage Bunshin no Jutsu
Ninpou; Shunshin
Ninpou; Otonaku Ashi no Jutsu
Ninpou; Kuchiyose no Jutsu; Hiyaki


Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)
Suiseiki: Kaidan


Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katana; Kitsune (İyi Kalite) (Aile Yadigarı)
Kar Küresi (Görev Hatırası)
Özel Üretim Siyah Bodysuit
Özel Üretim Matara
Özel Üretim Bacak Aparatı (x2)
Özel Üretim Koruyucu Gözlük
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
2 İyileştirici Hap (Normal)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)

User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 511
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: [Mod] Kasumikage Teki

Post by Cynic » July 18th, 2019, 11:11 pm

Düzenlendi ve onaylandı.
User avatar
Kasumikage Teki
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 157
Joined: October 22nd, 2018, 2:54 am
Künye:

Re: [Mod] Kasumikage Teki

Post by Kasumikage Teki » September 8th, 2020, 10:10 am

Mevcut PP: 5

Atlama Adı; Zırh Refleksi

Atlama Etkisi;Uzun süren antrenmanlar sonrasında Teki, vücudundan salgıladığı zehri, alacağı olası darbe durumunda zırh haline getirmesini sağlayan bir kas hafızası geliştirmiştir. Bu sayede dövüşün başında tüm vücudundan salgılayıp, sıvı halde bıraktığı zehri, savaş içerisindeyken tam darbe alacağı noktada zırh oluşacak şekilde kontrol edebilir. Bu durum tamamen refleks olarak işler ve özellikle darbe alacağı noktada modun aktif hale gelmesi için düşünmesi ya da uğraşması gerekmez, ancak Teki'nin saldırı yönünü bilmesi veya darbenin ineceği yeri iyi tayin etmesi gerekir. Vücudunun hali hazırda zehirle kaplanmış olması yeterlidir. Atlama, modun bütün çakra kullanım ve dehidrasyon kurallarına bağlıdır.

Onaylanması durumunda kalan PP: 2
Image
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Künye
İsim: Kasumikage Teki
Yaş: 20
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 30.000
Prestij: 2
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Bilinmek ve Saygı duyulmak; Teki her zaman saygı duyulan bir insan olmaktan keyif almıştır. Her zaman daha güçlü olmak, tebrik edilmek ister. Bu yüzden de shinobiliğe çok önem verir. Her zaman kendisinin seviye olarak üstünde birileri olacağının bilincindedir ve bu duygu onun çalışmalarına daha fazla enerji harcamasına sebep olur.

Komplikasyon
Karanlık; Karakter Kusagakure ile Riaru arasında geçen savaşta yoğun zihinsel saldırılara maruz kalmıştır. Saldırılar sebebiyle, karakter karanlık ortamlarda sanrılar görmektedir. Bu sanrılar genel olarak savaşla ilgili anıları içerirken, ileri seviyede korku nöbetlerine dönüşebilir. Karakter bu etkiler nedeniyle karanlık ortamlarda sağlıklı kararlar veremeyeceği gibi zihinsel kapasitesi düşmektedir. Özellik, komplikasyon etkilerinden kaçınıldığı sürece geçici olup; etkilerin yoğun bir şekilde görülmesi durumunda iyileşme süresi uzamaktadır.

Özellikler

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 6
Varlık: 6
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 3
[Çeviklik] Akrobasi: 3
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 8 (2. Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 7 (1. Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1


Kekkei Genkai
Dokuton; Kyousui No Yoroi
Atlama;Zırh Rekleksi

Ninjutsu
Suiton; Suiwa
Suiton; Mizurappa
Suiton; Bousen No Jutsu
Ninpou; Kage Bunshin no Jutsu
Ninpou; Shunshin
Ninpou; Otonaku Ashi no Jutsu
Ninpou; Kuchiyose no Jutsu; Hiyaki


Taijutsu
Shigure Stili (A-Rank)
Shigure Kenjutsu; Hadan
Shigure Kenjutsu; Hade
Suiseiki Stili (C-Rank)
Suiseiki: Kaidan


Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katana; Kitsune (İyi Kalite) (Aile Yadigarı)
Kar Küresi (Görev Hatırası)
Özel Üretim Siyah Bodysuit
Özel Üretim Matara
Özel Üretim Bacak Aparatı (x2)
Özel Üretim Koruyucu Gözlük
Minik El Feneri
Zippo Çakmak
2 Kan Hapı (Normal)
1 Çakra Hapı (Normal)
2 Kondisyon Hapı (İyi)
2 İyileştirici Hap (Normal)
1 Yemek Hapı (Normal)
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)

User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 511
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: [Mod] Kasumikage Teki

Post by Cynic » September 11th, 2020, 8:29 pm

Düzenlendi ve onaylandı.
Post Reply

Return to “Mod Yaratımı”