Page 1 of 1

[Mod] Jirou Ryu

Posted: July 10th, 2019, 11:52 pm
by Jirou Ryu
Kage no Senshi


Arkaplan: "Işığın olduğu yerde, gölge de vardır."

Her şeyin başlangıcı Jirou Ryu'nun karmaşık zihninde beliren bu söz ve sözün hayal dünyasında oluşturduğu imgeydi. Kaoru ile yaptığı mücadelenin ardından aldığı derin mağlubiyet her şeyin fitilini yakan şeydi. Güçlenmesi gerektiğinin farkındaydı; ama bu gücün nasıl ve ne şekilde edineceğine dair şüpheler vardı zihninde. Bu noktada araştırmaya başladı. İnsanların güç olarak tanımladığı atılımları ve gücün tam olarak neyi temsil ettiğini. Bu noktada dikkatini çeken bir şey oldu. Neredeyse güçlü sayılan, dünyada bir nama ulaşmış herkesin bir imzası olduğunu! Bu imza insanların kendine özel güçleriydi. Başka kimsede olmayan ya da sadece belirli kişilerde olan şeyler. Uzumaki Naruto'nun efsanevi Kyuubi modu ya da Uchiha Sasuke'nin destanlara gebe olmuş gözleri. Kazekage Gaara'nın kumları... Destansı savaşta rol alan bu figürlerin, gene o savaşta kullanmaktan çekinmediği bu güçleri Ryu'nun ilerlemesi gereken yolda edinmesi gereken güç şeklinin ne olduğuna dair bir fikir edinmesine vesile oldu. Kendi imzasını yaratmalıydı; ama ona doğuştan verilen bir şey yoktu. Bir kez daha, hayatın her noktasında yaptığı gibi, sıfırdan ve tamamen kendi çabasıyla bunu yapmalıydı. Normal yaşantısına devam ederken bir yandan araştırıyor ve diğer yandan düşünüyordu. Kendi hayal dünyasında oluşturduğu figürüne bir imza uydurmaya çalışıyordu. Biliyordu ki, eğer önce aklında bir şeyleri planlamadan bir yola çıkarsa her şey karman çorman olacak ve eline geçen tek şey kuru bir başarısızlık olacaktı.

Esasen savaşa kadar henüz bir şey bulamamıştı. Ama savaştayken, Heizo'nun onları köşeye sıkıştırdığı o anda gördüğü zihnindeki o imgeler ona sonunda imzasının ne olacağında karar vermesinde yardımcı olmuştu. Ve zihninde o söz tam olarak bu olaylardan sonra can bulmuştu.

"Işığın olduğu yerde, gölge de vardır."

Bu süreçten sonrası yoğun bir çabaydı. İshigakure'de herkesin bir şeylerle uğraşıp, bir şeylerle hırsını diri tuttuğu bu zamanda Ryu boş boş durmak yerine kendi imzasını oluşturmak için bir arayış ve uğraş içerisine girmişti. Chakra kontrolü hakkında edindiği derin araştırmalar ona Chakrası'nı kontrol edip, nasıl farklı cisimlerle entegre edip onlarla bir olacağını öğretmişti. Bu noktada edindiği bilgileri pratiğe dökmek kalmıştı. Chakrasını manipüle edip, içine girmek istediği gölge ile aynı forma sokmak ve gölge ile bir olmak için günlerini harcamıştı. Her gün bir ağacın gölgesine girmek için çabalıyor, güneş bittiğinde ise bu çabası bir lambanın altında sürüyordu. Bunun üzerine kafa yorup çalışmadığı tek an, uykusuydu belki de ama kimi geceler uykusunda bile yaptığı pratikler esasen bunu yalancı kılıyordu.

Günler üstüne bine bine ilerlerken Ryu zamanla pratiklerinin ve çabasının sonucu alan gelişmeler ediniyordu. Bazen kolunu gölge ile bir yapıyor bazen de ayak bileğini; ama sonunda o gölge ile kendini aynı forma sokup, bir olabiliyordu. Bu noktada doğru yönde ilerlediğini gören Ryu'nun geriye yapması gereken tek şey daha fazla çalışmaktı ve bundan hiç gocunmayarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmişti.

Bir gün, güneş batmaya yüz tutarken, Ryu bir ağacın gölgesinin altında, bir anda yok olmuş ve saniyeler sonra tekrardan ortaya çıktığında, sadece bunu kendisi fark edebilmişti. Ağacın dallarına konmuş kuşlar her şeyden habersiz bir şekilde ötüşüne devam ederken güneş batmış ve Ryu sonunda başarmıştı.

Başlangıç Safhası: Mod, Ryu'ya gölgenin içine girme ve kendini orada muhafaza etme yetisi verir.

Ryu bir kaç saniye boyunca odaklanıp chakrasını yoğurarak onu gölge ile aynı forma sokar, ardından mod aktifleşmiş olur. Modun aktif olması ile birlikte, Ryu kendi vücudunu sığdırabileceği ve en fazla bir kol mesafesi uzaklıkta olan herhangi bir gölge ile bir olabilme yeteneği kazanır. Mod aktif olduğu sürece gölge ile herhangi bir temas olmasa bile minimal oranda chakra tüketir.

Ryu girmek istediği gölgeye yaklaştıktan sonra kısa bir süre odaklanır, ardından bir kaç saniye içerisinde gölgelere çekilerek kaybolur. Gölge içerisinde Ryu dışarıyı izleyebilir, konuşulanları duyabilir, fakat kendisi dış dünyaya müdahale edemez, teknik uygulayamaz. Dışarıdan bakan insanlar Ryu'yu göremez, onlar için gölgede herhangi bir anormallik yoktur. Sadece sensör yeteneğini geliştirmiş Shinobi'ler Ryu'nun farkına varabilir. Ryu gölgeler içerisinde saklandığı sürece modun chakra kullanımı artar, ancak yüksek seviyelere çıkmaz.

Ryu isterse gölgeden dışarı bir uzvunu veya vücudunun bir kısmını çıkartabilir. Böyle bir durumda teknik veya ekipmanlar ile dış dünyayı etkileyebilir hale gelir. Ryu'nun bir uzvunu dışarı çıkartması ani bir hareket ile gerçekleştirilebilecekken teknik kullanmak için vücudunun bir kısmını çıkartması bir kaç saniyeyi bulabilir. Ryu isterse aniden gölgeyi terk edebilir, modunu kapatmadığı sürece sığabileceği ve yeterince yakın olduğu bir gölgeye tekrar odaklanarak girebilir. Ryu gölgelerin içerisinde kendi ekipmanlarına erişebilir, onları kınından veya çantasından çıkartabilir, kullanmaya hazırlayabilir.

Gölge yeterince büyükse veya hareket halindeyse, Ryu onun içerisinde hareket edebilir. Bu hareket Ryu'nun normal koşma veya yürüme hızındadır. Ne kadar hızlı hareket edilecekse modun chakra kullanımına da o kadar bir yük biner.

Ryu'nun girebildiği gölgeler için tek sınırlama boyut ve ona olan mesafesidir, canlı veya cansız, hareketli veya hareketsiz boyutu ve yakınlığı tuttuğu sürece bir gölgeyle bir olabilir, chakra kullanımı da canlı - cansız arasında değişmez. Gölgeye girdikten sonra o gölgenin hareketine uyum sağlayamazsa veya gölgenin boyutu bir şekilde küçülürse Ryu aniden olduğu yerde geri belirir.

Ryu gölgeler içerisindeyken hasar alabilir, bulunduğu gölgeye temas eden bir saldırı onun kapladığı alana denk geliyorsa Ryu'ya da zarar verir. Tekniği uygulayan kişi Sensör olmadığı sürece aktivasyon sırasında rakibin görülmesini gerektiren Genjutsu tekniklerinden etkilenmez. Alan etkili Genjutsu tekniklerinden normal olarak etkilenir. Aktivasyon sırasında kullanıcıya bakılmasını gerektiren tekniklerden de normal işler, eğer Ryu o anda gölgeler içerisinden kullanıcıya bakıyorsa tekniğin etkisi altına kapılabilir.

Ryu "Kai" mührünü yapıp chakra akışını anlık bozduğunda Mod sonlanır. Bununla beraber herhangi bir şekilde chakrasında dalgalanma yaratan etkiler de Ryu'nun modunun onun isteği dışında kapanmasına sebep olacaktır.

Re: [Mod] Jirou Ryu

Posted: July 28th, 2019, 3:12 pm
by Cynic
Düzenlendi ve onaylandı.