[Mod] Fukase Naegi

Karakterinize özel, doğaüstü yetenekler yaratabileceğiniz ve bunları kurgulayabileceğiniz bölüm.
Post Reply
User avatar
Fukase Naegi
Kaçak
Kaçak
Posts: 63
Joined: September 30th, 2018, 6:05 pm
Location: fuckase naegay

[Mod] Fukase Naegi

Post by Fukase Naegi » July 27th, 2019, 6:44 am

GENSUI
Arkaplan
Adını Naegi'nin çocukken duyduğu hikayerlerin birindeki lanetli köylerin birinden alan Mod, aslında Miyazawa adlı bir bilim adamının yağmur ülkesi sınırları içerisindeki ufak bir kasabanın çevresinde keşfettiği ve geliştirdiği bir mantar türüdür. Solunum yoluyla içeriye alınan ve akciğerler üzerinden vücudun tüm kılcallarına, oradan da hüclerine işler. Hücrelerin devamlı olarak yenilenmesini yavaşlatmakla kalmayıp aynı zamanda organik bileşikleri daha ufak inorganik bileşiklere parçalar.

Yarı açık bilinci yaptığı yolculuk sonunda bir ormanın bitim noktasında uyanan Naegi başına neler geleceğini bilmeden ilerlemeye devam ederken yaşamın tam olarak var olmadığı bir kasabaya varmasıyla başlar. Canlılığın tek izlerini taşıyan bir binaya girmesiyle de Miyazawa adlı bir bilim adamıyla tanışır. Tüm bu yolculuğu sırasında havada uçuşan mantar sporlarından dolayı Gensui mantarının ilk belirtilerini göstermeye başlayan Naegi'nin bu adamla olan diyaloğu ikisinin de tatmin edebilecek bir sonuca çıkar. Miyazawa mantarın yarattığı yıkımı yok etmeyecek fakat yavaşlatacak bir iğne ile Naegi'ye kendi lanetini yaratması fırsatını tanır. Miyazawa'nın bebeği olarak adlandırdığı projesi yaşamaya ve kapana kıslıdğı dünyanın dışına ilerlemeye devam ederken Naegi kazanacağı ufak yeteneği ile hem korkularının kaynağı olan bir kavram, hem de bir varlık olduğuna inandığı Ölüm ile tanışmayı umacaktır.

Detaylar için:
- Çürük Kokuları
-

Başlangıç Safhası
Mod, Naegi ve Gensui mantarlarının simbiyotik ilişkisinden ortaya çıkmıştır ve Naegi’ye dokunduğu organik yüzeyleri chakrası aracılığıyla çürütebilmesi yeteneğini sağlar.

Gensui matarları her zaman aktif değildir. Naegi, yılan mührünü yaparak mantarları aktifleştirir ve modu çalışır duruma getirir. Aktivasyonun ardından Naegi'nin chakrası temas ettiği organik yüzeyleri çürütebilme yetisini kazanır. Bu çürüme bozulma olarak başlar ve ileri seviyelerde organik maddenin inorganik maddelere ayrışmasına sebep olur.

Bunun için Naegi'nin chakrasını bir şekilde hedefindeki organik yüzeye bırakması gerekmektedir. Bu genelde el teması ile gerçekleşir. Temasın süresi, sıklığı ve kuvveti chakranın organik yüzeye nasıl yayılacağını belirler. Temasın süresi arttıkça chakra daha geniş bir yüzeye yayılır. Sık gerçekleşen temaslarda chakra yüzeyin çevresine çok yayılmaz ancak temas alanındaki etkisini sürdürür. Sert yapılan temaslar, yani yumruk veya sıkıca tutma gibi, tek seferde daha fazla chakranın temas yüzeyine bırakılmasını sağlar ancak yayılma hızı değişmez, bunun için temel parametre süredir.

Alana chakra bırakıldıktan sonra toplanan chakraya göre çürüme hızı değişir. Çok chakranın bırakıldığı alanda çürüme daha hızlı, az chakranın bırakıldığı alanda daha yavaş gerçekleşir.

Çürüme, dört temel safhadan oluşur;
  1. Taze: Çürümenin başladığı, Naegi’nin chakrasının ilk olarak yüzeye temas ettiği andır. Bu safhada yüzeyde minik renk değişimleri dışında pek bir değişiklik görülmez.
  2. Şişme: Dokuların zedelenmeye başladığı safhadır. Temas edilen bölge kısmen şişer, sertleşir ve kademeli olarak sıcaklığı azalır. Temas edilen bölgedeki sinir uçları ölmeye başlar, bu bağlamda bölgede hissizlik ve uyuşmalar hissedebilir. Bölgeden çürük et kokusu yayılmaya başlar. Eğer bölgede bir yara var ise yaranın iyileşmesi zorlaşmaya başlar. Açık yaralar kolay kolay kapanmaz, kanayan yaralar daha tehlikeli bir hal alır.
  3. Çürüme: Çürümenin gerçek anlamda başladığı safhadır. Bölgedeki deri, et ve kaslar parçalanmaya ve bozunmaya başlar, işlevlerini giderek yitirirler. Bölge epey kararır ve kurur. Hedef herhangi bir acı hissetmez ancak kuruyan ve çatlayan yaradan kan kaybetmeye başlayabilir, parçalanmaya başlayan kaslarındaki performans düşer, daha alt katmanlardaki dokular ve kemiklere çürüme yayılabilir hale gelir. Tamamlanması en uzun süreçtir. Bölgede açılan veya açılacak olan yaraların iyileştirilmesi yüksek derecede zorlaşır.
  4. Kuruma: Bölgedeki tüm organik maddelerin daha basit inorganik maddelere parçalanmasının tamamlandığı süreçtir. Yaralar kesinlikle bu aşamada kalıcıdır. İnorganik maddelerin kana karışması ile zehirlenmeler görülebilir. Bu safhadan sonra, bölgede Naegi'nin chakrası kalmasa da çürüme doğal olarak kendi kendine devam edebilir.
Naegi chakrasını bölgeye tekrar aktarmazsa ve dağılmasına izin verirse safhalar geriye doğru ilerler ve semptomlar yok olur. Dördüncü safhada ise geri dönüş yoktur, çürüme kendi kendini ilerletecek aşamaya gelir.

Mod aktif kaldığı sürece minimal oranda chakra yer. Çürümenin uygulanması için de Naegi'nin chakrasını katalizör olarak kullanması gerektiğinden her uygulama da az da olsa ayrı bir chakra kullanımı anlamına gelmektedir. Ten ile temas arasında kalan kıyafetler çürümenin yayılmasını negatif olarak etkiler. Giysi kalınlaştıkça çürüme kaynağı olan chakranın tene yapışması zorlaşır. Yeterince kalın giyinen kişiler çürümeden etkilenmeyebilir.

Naegi her modu aktif edişinde içten içe çürümeye başlar. Mod aktifken Gensui mantarları Naegi'nin vücudunun rastgele yerlerini etkiler, bu etki hem içeriden, hem de dışarıdan olabilir ve safha safha ilerler. Mod kapatıldığında normal bir şekilde iyileşme süreci başlar ancak Naegi'deki iyileşme süreci diğer insanlara göre oldukça yavaştır. Bununla beraber Naegi isterse vücudundaki bir bölgeye odaklanıp orayı çürütebilir. Genelde bunu sinir uçlarını öldürmek ve acısını azaltmak için yapar ancak daha seri çürümenin de önünü açabilir.

Gensui mantarları güçlenip yeni özellikler kazandığında Naegi üzerindeki bu negatif etkilerin kuvveti de artacaktır. Naegi eğer bir şekilde Gensui mantarlarından tedavi olup kurtulur ise bu modu kaybeder.[/size]
Last edited by Fukase Naegi on July 29th, 2019, 7:16 am, edited 2 times in total.
Image
Künye
İsim: Fukase Naegi
Yaş: 17
Cinsiyet: Erkek
Element: Doton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chunin
Ryo: 50.000
Prestij: 0
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Yaşamak: Yaşamak en azından dünya üzerine kendi adını sonsuza kadar yaşatacak bir iz bırakana kadar yaşamak. Var olmanın nedenini çözemeyen Naegi için bu tüm bu sorunlarını çözebilmek için kullanabileceği bir yöntem. Çünkü eğer bedeni ölse bile adı veya imzası dünya üzerinde yaşarsa fiziksel bedeni ölse bile varlığının ölümsüz kalacağına inanıyor.

Komplikasyon
Hafıza Kayıpları: Bir yıl önce yaşadığı hafıza kaybından beri düzensiz aralıklarla kendisinin bile kim olduğunu soracak kadar seviyelerde hafıza gitgelleri yaşıyor. Her hangi bir medikal yardım almadığı için sorununun neden gerçekleştiği hakkında bir bilgisi olmadığı için bu git gellerin bir gün tüm hafızasını yok edip onu neredeyse fotosentez yapan bir canlıya mı çevireceği yoksa ömrü boyunca katlanacağı bir komplikasyon mu bir bilgisi yok

Saatli Bomba: Karakter, kimliğini bilmediği Çiy üyesinin uyguladığı bir teknik sonrasında adeta saatli bombaya dönüşmüştür. Naegi, süresi bittiğinde içten içe yanacağına, lav benzeri bir hal alarak tamamen yok olacağına şahitlik etmiştir. Bu etki günlük yaşamda Naegi'ye herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Gözle görülen tek şey, dilinden başlayarak soluk ve yemek borusundan aşağı süzülen siyah şekillerdir.

Çiy üyesinin Naegi'ye verdiği süre bir yıl, geçen mevsimlerle birlikte Naegi'nin altı aylık ömrü kalmış durumda

Özellikler
---------

Profil
Güç: 3
Çeviklik: 5
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 6
Zeka: 8

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3 (Favori)
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 3
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 3
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Shunshin [Ninpou] D-Rank 10 GP
Karasu Bunshin no Jutsu [Ninpou] C-Rank C Rank - 15GP
Sanzengarasu [Ninpou] C-Rank C Rank - 15GP
Tsuchi no Te [Doton] B-Rank 25GP
Doryuu Shiki [Doton] C-Rank 15Gp


Taijutsu
Suiseki D-Rank - 20GP

Genjutsu
Kasumi Juusha [Genjutsu] C-Rank 15 GP
Kanryousou [Genjutsu] C-Rank 15GP
Rishuu [Genjutsu] C-Rank 15 GP

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
• 3 Kunai (Normal Kalite)
• 5 Shuriken (Normal Kalite)
• 5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
• 1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
• 2 Sis bombası (Normal Kalite)
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 426
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: [Mod] Fukase Naegi

Post by Cynic » August 17th, 2019, 12:39 am

Düzenlendi ve onaylandı.
Post Reply

Return to “Mod Yaratımı”