[Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Chakra Taşları

Diğer gizli ninja köyleri.
Locked
Shimada Kazuo
Re: [Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Chakra Taşları

Post by Shimada Kazuo » January 31st, 2019, 7:03 pm

Iwagakureli shinobilerle karşılaşmamak adına patikalardan geçerek Ishigakure’ye varmıştık. Yalan söylemeyeceğim, bu sınırlara canlı olarak geri dönmek üstümden ağır bir yükü almıştı. Ayyaşları ve evsizleri geride bırakarak gecenin soğuk dakikalarında ilerledik. Ishichou’nun odasında yanan cılız ışığın pusulamız olduğu bu sürecin ardından binaya vardık ve bizimle aynı rütbeli bir shinobi arayıcılığıyla geldiğimizi haber vermiş ve birkaç saniye sonra odaya girmiştik.

Dağınık bir oda, dört bir yanı düşman ve başarısız shinobi dolu bir lider karşıladı bizi. Uzun süredir burada olduğu her halinden belli olan Ishı-chou’nun ruhu çekilmiş halini görünce görevde yaptığım hatalar derin bir karanlık olarak üzerime çöktü.

Yol boyunca hatta görevin bir kısmı boyunca dut yemiş bülbül olan Butsuo şimdi tam tersi bir şekilde konuşmaya epeyce istekliydi. Doğru ya da yanlış yaptığım hataları fazlaca vurgulamaya çalıştığını hissettim. Ve yüzümde acıklı bir gülümseme belirdi. Kendi tercihlerinin de olumsuz bir takım sonuçları olmuştu lakin bunları göz ardı ediyordu veya fark edemeyecek kadar gururluydu. Kazuo bir iddia koydu. Doğru, kesinlikle benim hatam lakin beni durdurmayan sendin değil mi? Hatsuka’nın yerine ilk olarak Kage’yle muhatap olmaya karar veren de sendin bunun o zaman yanlış olduğunu hissetmiştim lakin seni durdurmadım, bu benimde hatamdı. Yine de bunları söylemeyecektim, münazara yapmaya gelmemiştim buraya raporumu verecek ve dinlemek isterse kendi açıklamamı yapacaktım. Ishigakure ajanı? Yapma Butsuo. Kageden bizzat aldığımız görevde üçüncü bir kişi mi? Her neyse. Olabilir.

Butsuo lafı bıraktığında derin bir nefesi akciğerlerime doldurduktan sonra konuşmaya başlayacaktım. “Butsuo’nun anlattığı her şey doğru. Bu arada belirtmeyi muhtemelen unuttuğu bir kısım var. Taşlar hakkında söylediğimiz doğruydu, görevden kalma birer taşa sahibiz.

Bunun dışında görev hakkında diyebilecek pek bir şeyim yok sadece ufak bir öneri zihnime kazındı onu ekleyeceğim. Önemsiz olabilir lakin belki birkaç çıkarım yapmanıza olanak tanır.

Tanışmamızdan itibaren Sanraku sık sık taşlar için köye geleceğinden bahsetti, bunu zihnimde hep bir hırsızlık olarak canlandırmıştım lakin Seka’nın gitmeden önce söyledikleri bu konuda bir şüphelenmeme sebep oldu. Her şeyi söylerse buraya geldiklerinde ne konuşacakmışız. Bu tarz bir cümleydi ve gördüğünüz üzere epeyce yoruma açık. Sizinle bir anlaşma masasına oturmayı düşünüyor olabilirler biliyorum fazla çılgınca ama Sanraku’nun güveni bunu yapabileceğini söylüyor. Bunun dışında daha makul bir çıkarımsa, bu kaçırma operasyonuna içeriden birini dâhil edebileceklerini. Butsuo veya ben olma olasılığımız yüksek, Butsuo’nun da güzelce vurguladığı gibi gösterdiğim sıcak tavır benim olma olasılığım daha yüksek olduğunu söylüyor. Belki sadece söylemiş olmak için söylenmiş sözlerdir bilemiyorum. Bu konuda karar size kalmış, rütbeli bir shinobi tarafından gözetlensem hatta mümkünse gözetlensek daha iyi olur diye düşünüyorum. Yine de ne zaman gelecekleri meçhul bu da sıkıntılı bir durum tabi ki.”

Bu kısım bittiyse asıl mevzuya geçmeye bakalım. Yaptıklarımı açıklama aşamasına tabi izin alırsam. “Yorgun görünüyorsunuz ve baya uzunca bir rapor oldu. Yaptığım davranışların açıklamasını yapmak isterim elbette ama bunlar size bahanelerle dolu cümleler olarak gelebilir. İzniniz ve ilginiz olursa anlatmak isterim veya belki daha ciddi bir yargılanmayı hak ediyorumdur.”, diyecek ve alacağım cevaba göre cümleme başlayacak veya susacaktım.

“İlk hatamız, iddia mevzusu. Aslında ilk değil öncesinde Tsuchikage’ye gitmek gibi bir hata yaptık sanırım. Her neyse iddia mevzusunda kesinlikle yüzde yüz suçluyum.”, dedim ve durakladım saçlarımı karıştırdım ve devam ettim: “Bizi yakından takip ettiğinizi biliyorum biraz sıkıntılı olduğumu biliyorsunuzdur. Merak bu dünyada dizginleyemediğim tek şey olabilir bu yüzden daha öncede başarısız oldum. Yine aynı hikaye, iddiayı koyarken taşlar hakkında en ufak bir bilgi koparma amacım yoktu sadece bizi Kage’nin yanına götüren adam hakkında önemsiz birtakım sorular türetmişti kafam ve bende bunlara cevap ararken Tsuchikage mevkisine yakışır bir şekilde bunu kullandı ardından çokta geri dönme fırsatı vermedi. Elbette bu ders kitaplarında yer edecek kadar başarısız duygularını bastıramayan bir shinobi örneği olduğum gerçeğini değiştirmiyor.”, dedim. Burada keşke Butsuo beni durdursaydı demek istedim, insan içgüdüleri işte ne düşünürsen düşün göze göz, dişe diş mantalitesine uygun davranmak istiyor ama onları dinlemedim.

“Ben Butsuo’nun aksine o adamın söylediği kişi olmadığını anlamıştım lakin görevden önce isimlerimizin verilmiş ve antlaşmanın çoktan yapılmış olması inanılmaz derecede kısıtlamıştı bizi. Sözlü bir şekilde bir şeyler öğrenmek imkansıza yakın bir olguydu ve başaramamıştık da zaten, eğer Sanraku gelmeseydi gece daha kanlı yöntemler denemeyi düşündüm ama Hatsuka'nın durumu yüzünden bu da öncekinden daha muhtemel değildi.

Ve asıl kısım ihanetim. Göreve gönderirken her türlü yetkiye sahip olduğumuzu söylemiştiniz, öldürmek dahil. Butsuo tekniği bilmediği için sadece tek kişiyi baskıdan kurtarabileceğimi bilmiyor. Ve bu kişi olarak Sanraku’yu seçtim çünkü bu teknikle Sanraku’yu yakalamaya çalışsam hiçbir işe yaramayacağına neredeyse emindim. 15 kişi arasındayken gösterdiği rahatlık bunu bana net bir şekilde hissettirdi. Butsuo’nun önerisiyse açıkçası, hiç mantıklı değildi. Sanraku’nun ne olduğu belli, nasıl biri olduğu da. Üstelik Tsuchikage'yle konuşmak birazdan söyleyeceğim sebeplerden dolayı görev açısından bir ilerleme kaydettirmeyecekti bizlere, bence.

Geriye iki seçenek kaldı, bir şey yapmadan beklemek veya Sanraku’ya yardım etmek. İkincisini yaptım çünkü görevin amacı, taşlar hakkında bir şeyler öğrenmekti Kage’nin kapısından geçtiğimiz gerçekliklerin hiçbiri böyle bir bilgiye ulaşma potansiyeli sunmuyordu ki bize. Üstelik köyden gelecek shinobileri zaten bildirmiştiniz, Araştırma Merkezinde Sanraku epeyce dikkat çekmişti Kage'nin böyle haberdar olduğuna inanıyorum, bu durumda Sanraku'yu tanımıyorlarsa arkalarından iş çevirdiğiniz için sizi suçlayacaklardı. Tanıyorlarsa o zaman zaten muhtemelen o köyden çıkamazdık. Çıksak bile buraya gelirken yanımızda diplomatik bir savaş getirirdik ve bunun aksine hiçbir bilgi öğrenemezdik. Tsuchikage antrenman dövüşümüzde uyguladığı yüksek seviyeli teknikler ve gösterdiği ciddiyetle taşlar hakkında niyetini net bir şekilde belli etmişti.

Barış dedikleri bu ortamda çok güçlü olduğu belli olan bu taşların bilgisini sadece kendine saklamaları bile düzen hakkında yeterince şey ifade ediyor. Bundan dolayı bilgi alabileceğimiz tek kaynak Sanraku kalmıştı o an olmasa bile gelecekte olabilirdi. Hiçbir şey yapmasam da Sanraku’nun o shinobileri öldüreceği gerçeği de yadsınamaz tabiki. Bende ileri ki konuşmalarda ilişkileri iyi tutmak adına ona yardım olmanın en mantıklısı olduğunu düşündüm. Sanraku onları tek başına da öldürecekti bende dediğim sebeplerden dolayı kendime pay çıkarmak adına tekniğimi uyguladım. O an, görevin iyiliği için bir kahraman ihtiyacı yoktu, gereğini yapacak birine ihtiyacı vardı ve bende bunu yaptım en azından gereğinin bu olduğunu düşünerek. Elbette taşlara duyduğum kişisel merakımda beni bu konuda destekledi.

Tahminlerime göre shinobilerin ölmesiyle iki seçenek ortaya çıkacaktı. Görgü tanığı olmaması, bu kesinlikle umduğum bir durumdu. Köye dönebilir ve olaylarla bir bağlantımız olmadığını söyleyebilirdik ve her şey iyi giderse yaptığım şeyden ötürü Sanraku’nun bir nebze saygısını kazanmış da olabilirdik bilgiye ulaşma konusunda atacağımız birkaç adım daha. Diğer olasılık, Sanrakulara bahsettiğim ve Butsuo’nun anlattığı olasılık. Birileri olayı görmüş olsaydı, köyün başını belaya sokmayacak şekilde bir süre köyden uzak durmak. Hatta düşük bir ihtimal olan yanında kalma mevzusu gerçekleşir ve Sanraku’nun yanında kalırsam bu sürede yeni bilgilerle köye geri dönmek, yapabilirsem. Bu olasılık benim için kötü köy içinse yine iyi sonuçlar getirecekti. Muhtemelen ben bir shinobi tarafından avlanırken siz tüm olanları benim üstüme yıkabilir ve biraz da şanslıysak Butsuo’nun muhtemel elde edeceği bilgilerle ilerleme kaydedebilirdiniz. Butsuo’yu tekniğin dışında bırakmamamın olumlu bir sonucu da buradaydı. Kendisine neden Sanraku’yu ve kötü arkadaşını durduramadığı konusunda bir suçlama yöneltilme imkanı tanımayacaktı bu yaptığım.

İkisi de olmadı, üçüncü bir kişi planlarımı bozdu. Şuan buradayım lakin ters giden planım yüzünden buradaki varlığımın köyler arasında sıkıntı yaşatacağını düşünüyorum. Seka’ya bu yüzden durumum hakkında soru sordum, aldığım cevap yine buraya gelmememi gerektiriyordu bana kalırsa. Ama onların isminin bu sıkıntıyı biraz da olsa önleyeceğini ima etmesinden dolayı buradayım. Umarım haklıdır değilse bilmiyorum belki arka kapıdan çıkmama izin verirsiniz veya zindanda bir süre zaman geçirmem gerekebilir veya aklıma gelmeyen bir çözüm bulursunuz, dediğim gibi bilmiyorum.

Son olarak, tüm bu açıklamaları cümleleştirmem gerekirse yaptığım şeylerin doğru olmadığını biliyorum lakin görevin amacına ulaşmak için bunun olması gerektiğine inandım. Açıkçası, öğrendiğimiz şeylerde bu “yanlışımın” yoğun bir etkisi olduğunu da düşünüyorum. Son olarak köye gelmeme olasılığının asla tercihim veya isteğim olmadığını burada olmamın gösterdiğini düşünüyorum. Elbette bunun dışında görev konusunda epeyce başarısız olduğumuz konusunda diyecek bir şeyim yok.”
, diyecektim. Eğer konuşmama gerek duymazsa o zaman susacak potansiyel yargılamayı bekleyecektim cümlelerim için veya belki direk cezalandırırım bilemiyorum…
► Show Spoiler

In a world without gold we might've been heroes!
Künye
İsim: Shimada Kazuo
Boy: 1.86
Kilo: 72
Köy: Ishigakure
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 37.500
Prestij: 8
Kullanılabilir GP: 20

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Güç: 4
Çeviklik: 7
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 5
Zeka: 6

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 2
[Varlık] Aldatma: 2
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Standart shinobi çantasına benzer çanta
Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
[Ishigakure - Operasyon] Kita Usagi & Shimada Kazuo & Oita Butsuo
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 1st, 2019, 11:40 am

Ishichou’nun kısa ve net cümlesinin ardından ilk konuşmaya başlayan Butsuo oluyor. Kaşları çatık ve ciddi bir ifadeyle Butsuo’yu dinleyen Ishichou’nun, Tsuchikage ile olan iddia olayına ilişkin bilgileri dinlerken yüzünün bir hayli ekşidiğini, hatta bu durumdan hiç de memnun olmadığını belirten bir yüz ifadesi takındığını görüyorsunuz. Köyde iki tane daha taşın olduğu yönünde söylemleriniz karşısında ise, yüzündeki öfkenin tonunun arttığını fark ediyorsunuz. Hatsuka ile olanlar konusunda yüzündeki ifadeyi pek de değiştirmeyen Ishichou, Sanraku’nun ilk gelişine dair bilgileri aldığında, bilinmezlik ve merak dolu bakışlar ile dinliyor Butsuo’nun anlattıklarını. Butsuo Sanraku’nun ismini telaffuz ettiğinde ise, şaşkınlıktan gözleri büyüyor ve az önceki öfkeli ifadesi yerini kocaman bir şaşkınlığa bırakıyor. Sanraku’nun da söylediği gibi, Ishichou’nun bu yüz ifadesinden kendisinin Sanraku hakkında bilgi sahibi olduğunu anlayabiliyorsunuz, ancak olayların anlatımını bölmemek adına bu konuyu sona saklıyor Butsuo.

Butsuo Iwagakureli shinobilerle giriştiğiniz mücadele faslını dinlerken Kazuo’nun yaptıkları karşısında ona sinirli, anca yargılamadan uzak birkaç kaçamak bakış atmakla yetiniyor. Seka’nın olaya müdahil olması ve akabinde yaşananlar konusunda ise, anlaşılmaz bir yüz ifadesi takınmayı yeğliyor. Kazuo’nun Sanraku ve Seka ile yaptığı konuşmalar faslında ise, bir öncekine benzer bakışlarla Kazuo’yu süzen Ishichou, Butsuo’nun mola vermesiyle derin bir nefes alıyor. İkinizin de üzerinde bakışlarını gezdiren Ishichou, Butsuo’nun tekrar konuşmaya başlamasıyla odağını ona yönlendiriyor.

Sanraku ve Seka’nın size karşı tavırlarına ilişkin bilgileri dinlerken, yüzünde belli belirsiz bir şaşkınlık ifadesi var olan Ishichou bu ikilinin köye uğrayacağına ve lakaplarına ilişkin bilgiler karşısında hem şaşkın hem öfkeli bir surat ifadesi sergiliyor. Taşlara ilişkin bilgileri ise meraklı bir şekilde dinlenmesinin ardından, Butsuo’nun sorularını dinliyor derin derin birkaç nefes alıp verirken.

Ishichou Butsuo’nun soruların cevap vermek yerine, olayları bir de Kazuo’nun ağzından dinlemek istediğini gösterircesine gözlerini ona kaydırdığında, Kazuo da konuşmaya başlıyor. Kazuo kendilerinde de birer taş olduğunu söylediği anda, Ishichou’nun yüzü, şu ana kadar görmediğiniz bir öfke ve hiddetle kızarmaya başlarken, omuzlarındaki ufak hareketlenme ve yumrukları sıkması, bu durum karşısındaki tavrını net bir şekilde ortaya koyuyor. Ancak yine de bir şey söylemeden Kazuo’yu dinlemeye devam ediyor ve bu arada kafasını sağa sola yatırarak kendisini yatıştırmaya çalışıyor. Kazuo’nun rütbeliler tarafından izlenme önerisi karşısında dişlerini gıcırdatıp önemsiz bir detayla uğraşıyor gibi yüzünü ekşitmesine rağmen, yine bir şey söylemeden Kazuo’yu dinlemeye devam ediyor. Yüzü şekilden şekle giren Ishichou, kendisini izah etmek için müsaade isteyen Kazuo’ya konuşmanın başından beri ilk kez yüzüne yapıştırdığı gergin bir tebessümle “Açıklanması gereken onca şeyi yapmış olmanıza…” derken, buradaki çoğul kavrama özellikle vurgu yapan Ishichou bakışlarını hafifçe Butsuo’ya kaydırıp tekrar Kazuo’ya döndürürken “… bakılırsa, sizi susturmak adil olmaz. Lütfen devam et.” diyor.

Kazuo’un kendini ve eylemlerini anlatan uzun konuşmasını belirgin bir yüz ifadesi takınmadan dinleyen Ishichou, tüm konuşmaların sonlanmasının ardından derin bir nefes alıyor ve “Birkaç ciltlik bir roman bitirmiş kadar oldum.” diyerek aldığı nefesi hızla dışarı veriyor. Bu cümlesinin ardından birkaç saniye de olsa sessiz kalıp gözlerini kapatan Ishichou, kısa süreli dinlenme faslından sonra gözlerini ansızın açıyor ve yüzündeki bir tebessümle “Hadi evlerimize gidip yatalım desem ne güzel olur, değil mi?” diyor. Bu cümlesine ufak bir kahkaha da iliştiren Ishichou sırtını sandalyesine iyice yasladıktan sonra “Şimdi bir bakalım, elimizde neler var…” diyor. Ortamdaki gergin havayı biraz da olsa yatıştırmak için yaptığı küçük şakalardan sıyrılan Ishichou “Açıkça konuşmamı isterseniz, görev sürecindeki tercihleriniz konusunda ciddi tereddütlerim var. Tsuchikage ile iddiaya girmek mi? Hem de bir dövüşte? Gerçekten bunun olacağını düşündünüz mü? Diyelim ki iddiayı kazandınız, gerçekten size doğru ve istediğiniz bilgileri verecek miydi? Bu konuda ciddi şüphelerim var, ancak size en başında bir şey söylemiştim. Görev kapsamında her türlü yetkiniz vardı ve siz de bu yetkiyi kullandınız. Bu sebeple bu konuyu bir eleştiri olarak almanız dışında söyleyeceğim bir şey yok.” diyor.

Yüzü son cümlelerinden itibaren bir anda ciddileşen Ishichou “Fakat köye teslim etmeniz gereken taşları kendinizin alması, her şeyden önemlisi bu konuda bana bilgi vermememiz ve hatta bana yalan söylemeniz kabul edilebilir değil! Bu konuyla ilgili olarak ayrıca konuşmamız gerekecek, fakat şimdi olaya odaklanalım.” diyor. Yüzündeki ifade ve ses tonundaki ciddiyetten, başınızın belada olduğunu anlamanız çok da güç olmasa da, bir şekilde kendinizi Ishichou’nun devam eden konuşmasına verebiliyorsunuz. Ishichou dikkatle kıstığı gözlerini ikiniz üzerinde gezdirirken “Hakuryu Seka ve Seido ile ilgili hiçbir bilgim yok. Ancak Arita Sanraku veya bilinen lakabıyla Maei Kirigakure’deki eğitimlerim sırasında ismi kulağıma fısıldanmış biri. Kirigakure’nin 7 Kılıç Ustası’nı duymuşsunuzdur… Zamanında Sanraku da 7 Kılıç Ustası’ndan biri olmak için eğitilmiş biriymiş. Bahsi geçen olay, 7 Kılıç Ustası’nın en güçlü jenerasyonundan, yani Hoshigaki Kisame ve Momochi Zabuza’nın jenerasyonundan önceki döneme tekabül ediyor. Anlatılan hikayeye göre, Sanraku genç yaşında 7 Kılıç’ın tamamını da ustalıkla kullanabilmeye başarmış ve Kirigakure tarihinde bunu başarabilen ilk kişiymiş. Bu sebeple kendisine İblisin Silüeti anlamına gelen Maei lakabı takılmış. Ancak Sanraku, 7 Kılıç’tan hiçbirinin kendisine uygun olmadığını ve 7 Kılıç Ustası’nın da yeteneklerini kısıtlamak dışında bir işe yaramadığını söyleyerek Kirigakure’yi terk etmiş. Elbette bu kararı onun ölüm fermanını imzalaması anlamına geldiği için, Kirigakureli shinobiler peşine takılmış. Fakat Sanraku Kirigakure’nin bulunduğu adayı terk ettiğinde, ardından 200’e yakın ceset bırakmış.” diyerek Sanraku hakkında duyduklarını size anlatıyor. Son olarak Ishichou “Biliyor musunuz, Sanraku’nun Kirigakure’den ayrılmasının ardından, hiçbir çocuğa Sanraku ismi verilmemiştir.” diyerek bu konuyla ilgili verdiği ek bilgi ile konuşmasını sonlandırıyor.

Ishichou Sanraku ile ilgili anlatımlarını bitirmesinin ardından “Esas konuya gelecek olursak…” diyor ve masasına yaslanıp ellerini çenesinin altında birleştirirken “Taşların nasıl kullanıldığına ilişkin olarak Seka’nın size verdiği bilgiyi aklımızdan çıkarmamamız ve köyümüze geleceklerini bu kadar güvenli söylemelerini de ayrıca değerlendirmemiz gerekiyor. Bu konuda Kazuo’nun fikirlerini de dikkate almamız lazım, ne var ki ikinizin gözetim altında tutulması gibi bir duruma ihtiyacımız yok. Sizinle irtibata geçmeleri durumunda, bunu derhal bize bildireceğinizi veya duruma uygun olarak köyün çıkarlarını gözeterek hareket edeceğiniz düşünüyorum.” dedikten sonra bakışlarını sertleştirip kinayeli bir ses tonuyla “Yani, köyden taşları saklamanız konusundaki hareketlerinizin aksine davranırsınız diye umut ediyorum.” diyor. Hemen ardından ise “Iwagakure’de yaşananlar nedeniyle bugün veya yarın bir haber alacağımız kesinleşti ve önemli olan bizim burada takınacağımız tavır. Önümüzdeki seçenekler ise oldukça kısıtlı.” demesinin ardından bir nefes molası veriyor ve “İlk olarak yaşananları Sanraku ve Seka’nın üstüne yıkabiliriz. Dost veya düşman… Bu konuda bir fikrimiz yok, ancak sizi bir şekilde olayların dışında tutmaları, kısa vadede hareket planımızı etkileyecektir. Sizin baskı altında veya tehditlerle böyle bir şey giriştiğiniz söylenebilir, kulağa inandırıcı gelmese de. Ancak köyde taşları bulundurmamız ve bunun köy yönetiminden habersiz olduğuna kimse ihtimal vermeyecektir. Ben bile sizin taşları sakladığınızı düşünmemişken, başkalarının bu şekilde düşünmesi mümkün değil. Bu durumda elbette ilişkilerimiz bir hayli kötü etkileyecektir. İtibarımızı shinobi dünyasında bir hayli zedeleyecek… Hem anlaşmaya uymuyoruz hem karşımıza çıkan shinobilere karşı geliyoruz ve sonunda da hiçbir şey olmamış gibi davranıyoruz… Durum sıkıntılı.” diyor don cümlelerinde derin bir iç çekerek.

Ishichou bu anda kendi söyledikleri arasında boğulmuş bir şekilde düşüncelere dalarken, aslında kısa, ancak sizlere oldukça uzun gelen bir sessizlik odayı kaplıyor. Ishichou bir derin nefes daha aldıktan sonra “Anlayacağınız üzere yapabileceğimi fazla bir şey yok… Sizi asi shinobiler olarak ilan etmek tek çare gibi görünüyor.” diyor derin bir üzüntüyle. Her ikinize de dikkatle bakan Ishichou “Derhal köyü terk etmeniz gerekiyor. Köy açısından önemli bilgileri saklama, Iwagakure shinobilerine karşı bilinmeyen kişilere destek vererek politik krize neden olma ve köye ihanet suçlamalarından dolayı Bingo Kitabı’na gireceksiniz. Ishigakure olarak sizin peşinize kimseyi takmayacağım, ancak konumunuz itibariyle özellikle Iwagakure’nin baskıyla Shinobi Birliği tarafından aranacaksınız. Durum bu.” diyor üzgün bir ifadeyle. Bu can sıkıcı cümleleri kurmak Ishichou açısından bile oldukça zor görünürken, sizlere bu cümlelerin önemini anlamanız için bir süre sessizlik bahşediyor.

Odaya giderek hakim olan derin sessizlik bir anda Ishichou “Ancak bu bize yakışan bir tutum olmaz, değil mi? Hem sizlere her türlü yetkiyi verip sonra da kullandığınız bu yetkilerden dolayı sizi kaçak ilan etmek iki yüzlülüğün daniskası olurdu! Öte yandan, hiçbir Ishigakure shinobisini ardımda bırakacak değilim! Her zaman geleceğin sizin ellerinizle şekilleneceğini söyleyen biri olarak sizi Ishigakure’nin dışındaki aç köpeklere teslim edemem! Her ne yaptıysanız, bunun sonuçlarına tüm Ishigakure olarak katlanacağız ve bir çözüm yolu bulacağız.” diyor. Oldukça ciddi bir şekilde bu cümleleri sarf eden Ishichou “Ancak taşları saklamanız bizim iç problemimiz ve bu konu cezasız kalmayacak. Taşları derhal tarafıma getireceksiniz ve ben de burada sizi beklerken cezanızı düşüneceğim. Anlaşıldı mı?” diyor. Bu cümlesiyle şimdilik konuşmasının sonlandığını beyan eden Ishichou sizin taşlarla geri dönüşünüzü beklemeye koyuluyor.
Off Topic
Elinizdeki taşları getirmek isterseniz, Ishichou’nun konuşmasının hemen ardından odadan çıkarak evinize gidip taşları aldığınızı ve sonrasında tekrar Ishichou’nun odasına geldiğinizi belirtebilir, konuyla ilgili konuşmalarınızı yapabilirsiniz. Taşları verme niyetiniz yok ise, o zaman nasıl istiyorsanız o şekilde davranabilirsiniz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » February 2nd, 2019, 5:19 am

Butsuo konuşmaya başladı ve bu süreç boyunca İshi-chou’nun yüzüne bakarak hangi konuda ne düşündüğünü rahat bir şekilde anlamıştım. İddia olayında sanki ağzının içine bir çuval limon sıkılmış gibi yüzünü ekşitmişti ardından sakladığımız taş mevzusunda yüzü yoğun bir öfkeye ev sahipliği yapmıştı. İçinde bulunduğum durumdan ötürü bunu sorgulamaya hakkım olmadığını bilsem de bir liderin duygularını böylece açık etmesi, garipti muhtemelen Ishi-chou’da istediği zaman ikinci bir kişiliğe geçebilenlerden olmalıydı zira böyle bir liderin diplomatik oyunlarda başarılı olma şansı imkansızlıktan halliceydi.

Sanraku mevzusunda derin bir şaşkınlık, gözlerini büyütmüş ve tüm vücuduna merak enjekte etmişti. Aslında bu çok merak ettiğim bir mevzu başka insanlar için merak nasıl bir duygu? Onunla nasıl baş edebiliyorlar, onu nasıl görmezden gelmiyorlar. Bir gün bunu birine sormak istiyorum, tabi bu kadar samimi olduğum biriyle tanışırsam…

Kendimi defalarca Chuunin sınavından kalmış, babasından azar yerken halı desenlerini inceleyen bir çocuk gibi hissediyorum.
Konuşma Iwagakureli shinobilere yaptığıma gelince Ishi-chou’nun kaçamak bakışlarını fark etmiştim, ilginç bir şekilde bu sefer bir anlam çıkartamamıştım Butsuo bunun ardından yaşananları anlatırken benzer bakışlara yine maruz kalmıştım.

Sonra sıra bana geldi, ilk yaptığım şey taş mevzusunu açıklamak olmuştu ve işte o zaman Ishı-chou’nun yüzünde net bir öfke gördüm öncekilerle kıyaslanmayacak bir tepkiydi bu ten renginin birkaç dakikalığına kan kırmızısı olduğuna dair çok riskli bir iddiaya girebilirim. Beden dili de bundan daha az korkutucu değildi, yumruklarını sıkarken dişlerini garip bir ritimle gıcırtadıyordu lakin konuşmam bittiğinde kendimi açıklamak istediğimi belirttiğimde izin verdi. Bende uzun bir konuşma yaptım bu sırada tamamen duygusuz bir ifadeyle dinledi ve konuşmam bittiğinde yüzünde bir tebessüm belirdi. İçinde bulunduğumuz durumdan ötürü oldukça ürkütücü bulduğum bu gülümsemeyi alaycı bir cümle ve ufak bir kahkaha ile süsledi.

İddianın sorumluluğunu tamamen üstüme almış ve açıklamamı yapmış olsam da Ginbushi bu konuda bir eleştiri yaparak başlamıştı cümlelerine. Devamında taşları saklamamız hakkında ciddi bir azar yemiştik, yapacak bir şey yok. Açgözlüce yapılmış bir hataydı ve bu hatanın ortaya çıkmasını yine bizler neden olmuştuk.

Sanraku’nun kim olduğunu öğrendiğim anda derin bir korku parmak uçlarıma kadar kendini hissettirdi. Genç yaşlarda Sis’in 7 Kılıç’ının hepsini kullanmak mı? Hem de tarihte ilk olarak. Nasıl bir adamla uğraşmıştık biz, anlaşma masasından bilgiyle kalkmak için yaptığımız o konuşmaları düşündüğümüzde o masadan canlı kalkmamız bile bir mucize gibi geliyor. Köyden ayrılırken ardında iki yüz ceset bıraktığını düşünürsek bize gösterdiği merhamet çok saçma geliyor. Bilgi verme konusunda Seka kadar anlayışlı olmayabilir lakin yakın düzeyde bir merhamet anlayışına sahiti. Eğer bu bize karşı oynadığı bir oyun değilse, hiçbir şey anlam kazanmıyor. Çok saçma! 200 kişiyi öldürmüş bu adam, tanımadığı iki shinobiyi kurtarmak için niye uğraştı? Yaşlılık ona bir merhamet kazandırmış olabilir mi acaba? Bilmiyorum, bilemeyeceğim.

Fikirlerimi değerlendirmeye almış lakin istediğim cevabı vermemişti. Kendi anlattığı şeylerin ardından Sanraku’nun gözetimi altındayken köye nasıl bunu haber verebileceğimi düşünüyor ki? Cevaplanmayan bir soru daha.

Ve artık sonuçları düşünmeye başlamıştı. Taşlar mevzusunda bize inanmayacaklarını düşünmemiştim, bunu kanıtlayabileceğimizi inanıyorum. Epeyce gerçekçi –gerçek olmasından ötürü-, herhangi boşluk olmayan detaylı bir olaydı. Dediklerimizi onaylayacak tüccar, ihanet eden shinobiler, bölgedeki shinobilerin lideri gibi isimler de vardı. Bu objektif bakan birini çok rahat ikna edebilirdi lakin bize inanmak istemeyeceklerini şimdi fark ediyorum.

Ve tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır. Ishı-chou bizi kaçak ilan etmeye karar vermişti, bu benim daha önceden aldığım bir karardı. Yine de Ginbushi’den duymak garipti üstelik Bingo Kitabına girme sebeplerimizi söyleyince, maksimum bir ay yaşarım diye bir düşünce beynimde hızla dolaştı. Yapacak bir şey yok…

Lakin kısa süre sonra bunla tezat düşecek şeyler söylemeye başladı. Bu benim için iyi bir haberdi lakin Ginbushi’nin takındığı bu tavır daha önce sahip olmadığım veya olduğunu fark etmediğim bir milliyetçilik duygusu aşıladı bana. “Bunun sonuçlarına tüm Ishigakure olarak katlanacağız.” Merhamet gösterildiği kişiye hoş gelir lakin dışardan bakan insan için yanlış bir karar olabilir ve ben dışarıdan bakan göz olarak düşündüğümde bunun yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum ama ne yapabilirim ki? Bunu göze aldığımı zaten söylemiştim, aynı bokun lacivertini söylemek onun kararını değiştirmezdi. Üstelik Butsuo faktörü vardı, Sanraku ile aramızda yaşananlardan ötürü onun böyle bir şey yapmasına gerek kalmayacağın düşünmüştüm ama öyle olmadı.

“Anlaşıldı. Ishichou-sama. Bu şansı iyi değerlendireceğiz yine de kaçak olma durumundaki bireysel görüşümü hatırlatmak isterim. Köyün geneli için hangisi daha olumlu sonuçlar getirecekse onu yapmaktan çekinmeyin. Benim için ne denirse densin bağlılığım Ishıgakure’ye olacaktır.”, diyerek cümlelerimi bitirecek ve alacağım cevap fark etmeksizin taşları gidip getirmek için hızlı adımlarla evime doğru ilerleyecek ve taşı alıp geri döneceğim.

Bu son cümleler çok bana ait gibi durmuyor, ölümden uzak olmanın getirdiği rahatlık mı söyletiyor bana bunları yoksa cidden Ginbushi-sama’nın takındığı bu tavır, şu ana kadar doğduğum yerden fazlası değil dedirten benim görüşlerimi değiştirdi sanırım bunu öğrenmem için bir süre daha yaşamam gerekiyor…
Last edited by Shimada Kazuo on February 2nd, 2019, 6:52 pm, edited 1 time in total.

Künye

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
► Show Spoiler
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » February 2nd, 2019, 10:58 am

Beklemediğim çok fazla şey oldu... Elimizdeki taşların varlığı Ishichou'nun da bildiği bir şey artık. Ki Sanraku'nun kim olduğunu duyduktan sonra bu iyi bir şey. Cezamı çekmeye hazırım. Bu herif köyümüze geldiğinde onu durdurmamıza yardımcı olacaksa benim hiçbir itirazım yok.

İddia mevzusunda hatalı olabiliriz, evet... Yine de bunu Kazuo'nun suçu olarak görmüyorum. Fikir ondan çıkmış olsa da bu kumara girmeye ben de oldukça hevesliydim. Kendi adıma orada toyca davrandığımı söyleyebilirim. Tsuchikage gibi biriyle dövüşmek pahasına görevi tehlikeye atmaya hazırdım ki öyle de oldu.

Jutsu konusu ise... Cidden, bu jutsunun bu şekilde işlediğini bilmiyordum. Ama bunu bana daha önce de söyleyebilirdi. Bilmiyorum... Ishichou bu konuda bir şeyler söylemediğine göre haklı olsa gerek. Jutsu bilgisi yüksek biri olduğu aşikar ve iyi bir bilirkişi bu konuda. Şunu da itiraf etmek gerekir ki Kazuo tüm görev boyunca benden daha çok inisiyatif kullandı ve görevin ilerlemesinde de bu yaptıklarının çok etkisi oldu. Geri dönüp baktığımda doğru ya da yanlış bir şeyler yapılmış ve bunların kararını veren ben değilim. Gelecek görevlerde bu konuda daha etkin olmam gerektiğini düşünüyorum. Kazuo'ya da bu konuda hakkını teslim etmeliyim tabii.

Sanraku... Herifin öz güveni boşa değilmiş. Allahtan adama bir terso yapmadık. Evet, gizemliydi. Evet, güçlü görünüyordu! Ama epey hayvan gibi bir kişilikmiş. Gerçi beklemiyor da değildim. Iwagakure'de yargı dağıtacaktı adam kaç taş aldınız diye. Ishichou ile karşılaştırınca kötü adam gibi geldi bana...

Kaçak shinobiler ilan edildiğimiz an ise... oldukça kötüydü. Kumiko'nun beni bir suçlu olarak göreceği fikri aklımı kaçırmama yetecek cinstendi. Sikerim köy dışında yaşamayı! Kumiko bunu duyarsa ne olur lan! Hayatım biter benim... Uğruna yaşadığım tek amaç yok olur. Yaşamam daha iyi!

İşte Ishıchou, nasıl bir insan olduğunu o anda gösterdi. Ben sessizlikte yavaştan titremeye başlarken tekrar söze girdi. Bu sefer de ağlatacaktı beni... Ulan köyün ağzına sıçtık, kendin de dedin tek çare bu gibi görünüyor diye. Yine de sahip çıktı bize... Ulan... Minnettarım... Hayatımın sonuna kadar minnettar kalacağım! Yaptığım tüm hataları birer birer düzelteceğim! Mecburum artık buna, minnettar olmak bunu gerektiriyor.

Taşlar... Ceza... Tamamdır! Kafamı sallayarak emri anladığımı belli ettikten sonra olanca hızımla Ishichou'nun odasından çıktım. Yine olanca hızımla, ki hızlı zamanlarımı yaşıyorum, eve gidip Çakra Taşı'nı bıraktığım yerden alıp aynı hızda geri döneceğim. Ishichou'ya cezamı düşünmeye fırsat bile vermeyeceğim... Çabucak cezamı çekip yaptıklarımı telafi etmek için çalışmaya başlamak istiyorum.

Out: Ben de biraz sıkışığım, kalitesizlik için özür dilerim.
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 4th, 2019, 11:33 am

Ishichou’nun sözleri ardından Kazuo birkaç cümle kursa da, Ishichou bunların gereksiz detaylar olduğunu belli eden bir ifade takınıyor. Kazuo’nun sözlerine başkaca herhangi bir karşılık verme gereği duymuyor ve siz de Ishichou’nu odasından çıkarak evlerinize gidiyor, taşları alıyor ve sonra tekrar aynı prosedürleri uygulayarak Ishichou’nun odasına geliyorsunuz.

Elinizdeki taşları Ishichou’nun dağınık masasının üstüne bırakıyor ve onun tereddütlü bakışlarından bir nebze de olsa tadıyorsunuz. Sizler taşları verdikten sonra bir şey söylemeden “Umarım bir daha benzeri bir durumla karşılaşmayız.” diyor. Taşlara elini sürmeden bekleyen Ishichou son olarak “Cezanızı da düşündüm…” diyerek sizin açınızdan önemli olan bir noktaya geliyor. Ishichou derin bir nefes aldıktan sonra “Aslında bu tip bir durumda sizi zindana kapatmam, sorgulatmam ve oluşacak duruma göre shinobiliğinizi gözden geçirmem gerekiyor. Fakat şu an size ihtiyacımız var… Bilinmezlikle temas eden kişilerin aktif görevlerde yer alacak olması tahmin edebileceğiniz gibi sıkıntılı bir durumdur. Fakat ben bu inisiyatifi alıyorum ve sizleri aktif görevden uzaklaştırmıyorum. Ancak görevlerde elde ettiğiniz nakit akışı tamamen benim kontrolüm altında olacak.” dedikten sonra bakışlarını biraz keskinleştirerek “Buna görevde elde ettiğiniz ganimetlerde dahil.” diyor. Hemen ardından bir başka konuya değinmek için koltuğunda dikleşen Ishichou “Yaşananları köyümüzdeki diğer yetkin shinobilerle paylaşmam gerekiyor. Dolayısıyla bu durum onların nezdinden sizin hakkınızda kötü bir imaj da yaratacaktır. Güvenilmez olarak adlandırılmak bu yeni imajınızın en iyi tarafı olacak. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz?” diyor. Aslında bir sorudan ziyade söylediklerini teyit ettirmek amaçlı bu sorusunun ardından Ishichou “Eğer görevle veya başka bir şeyle ilgili ekleyeceğiniz veya söylemek istediğiniz bir şey yoksa, istirahata çekilebilirsiniz.” diyor.
Off Topic
Başka bir durum yoksa konuyu sonlandıracağız, ona göre son RP'leriniz atın.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » February 4th, 2019, 11:56 am

Uyuklayan ayyaşlara yenileri eklenirken hızla epey özlediğimi fark ettiğim evime doğru koşuşturuyordum. Ama Ishichou'nun sözlerinden sonra "Zaten evimdeyim..." gibi söylense yüz ekşitecek şeyler de hissetmiyor değilim. ISHIGAKURE EVİMİZ ISHICHOU BABAMIZ!

Aldığım gazla hemen eve vardım, çoraplarımı biraz karıştırarak parlamaya devam eden Çakra Taşını aldım ve hızlıca cebime attım. Evden çıkmadan tekrar cebimi kontrol etme ihtiyacı duydum. Şu an bir terslik yaşansın istemiyorum. Bu cep kontrollerini dönüş yolu boyunca da devam ettirdim. Zaten ne olduğunu anlamadan kendimi tekrar Ishıchou'nun odasında buldum. Taşları emredildiği gibi masaya bıraktık ve boynumuz kıldan ince bir şekilde cezamızı beklemeye başladık.

Bir iyi niyet dileğiyle başlayan Ishıchou, ara sıcağa gerek duymadan konuyu cezamıza getirdi. Maddi bir ceza umduğumdan da iyi bir seçenek. Zaten geçinip gidiyoruz, fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Diğer durum ise... daha sorunlu. Güvenilmez olmak kadar kötü bir şey en iyi özelliğimiz olacaksa herhalde insanların gözünde vatan haini olarak görüleceğiz. Ya da en azından yüksek rütbeliler arasında. Yine de aktif görevden uzaklaştırılmadık. Yani hala sahaya inip tersini insanlara ispat etme fırsatımız var. İtibarımızın yerlerde olması bu konuda da önümüze taş koyacaktır ama yapacak bir şey yok. Bunu hak ettik. Elimizden gelen elimizden geleni ardına koymadan çalışmak. Bu görüşü değiştirecek fırsatın ve özgürlüğümüzün hala elimizde olması yeter de artar! Zor olacak ama göreve hazırım. Ama önce, uyku! Bu görev hem fiziksel hem de mental olarak beni yordu. Özellikle mental olarak... Dinlenmeliyim. Bu yüzden Ishıchou'nun son sözlerinden sonra "İyi akşamlar, efendim." demekle yetindim. Onun da dinlenmeye ihtiyacı var gibi zaten... İki taraf da kazansın.
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » February 4th, 2019, 4:37 pm

Çıkarken tekrarlama amaçlı söylediğim şeylere bir cevap vermemişti Ishi-chou. Bunu tahmin etmiştim yine de bundan sonra köyün düşeceği zor durumda kendimi bir nebze daha rahat hissetmeme neden olacak bu cümleleri kurmanın rahatlığıyla eve doğru hızlı adımlarla ilerledim.

Kasadan Chakra Taşı’nı aldım, mor bilinmez elimde parıldarken kirli bir buz parçasını andıran gözlerimi onun üstünden ayırmadım. Ona duyduğum bir okyanus dolu merakıma rağmen Seka’dan en fazla birkaç bardağı dolduracak kadar bilgi almıştık. Öğrenmem gereken o kadar çok şey vardı ki? Nereden geldiler, daha önce kullanan oldu mu, dört büyük Ninja savaşında çok büyük avantaj sağlayacak bu taşlar neden kullanılmadı, kullanıldıysa nasıl bu kadar iyi bir şekilde saklandı? Savaşlardaki casusluk faaliyetlerini düşününce bunların bir şekilde sızdırılmamış olması, çok mantıksız.

Şeytanın sesi hala kulağımdaydı lakin bize verdiği ikinci şanstan sonra böyle bir şey yapamam. Henüz o seviyede değilim. Çok ilginç, başka birisinin başına gelse zayıf bir lider dememe neden olacak bu hareket bana yapıldığında ister istemez ona bir bağlılık hissetmeme neden oldu.

Bu düşüncelerin ardından taşı keseye koydum ve koşar adımlarla tekrar binaya geldim, tereddütlü bakışların eşliğide yürüyüp masanın üstüne bıraktıktan sonra cezamı duymayı bekledim.

Aktif görevlere çıkmamızı engellememesine rağmen kazançlarımızı kontrol edeceğini söylemişti. Bu kontrol edişin bir kısmını kesmek mi yoksa hiç para vermemek mi olduğunu tam olarak kestirememiştim ve ne yazık ki sormaya cesaretim yoktu. Hiçbir ödeme yapılmayacak olması açlıktan öleceğimin garantisidir! Zaten zar zor geçiniyorum üstüne yakın bir zamanda öğrenmek için somut adımlar atmayı düşündüğüm Fuuinjutsu ile ilgili metaryellerin fiyatları var, bunları almak için para biriktirmem gerekiyor. Biraz biriktirdim de zaten ama daha fazlası lazım lütfen yarısını falan alsın hatta çeyreğini de alabilir ama tamamı olmasın.
Ve güvenilmez olarak adlandırılmak. Başkalarının düşüncelerini çok fazla önemsemiyorum –Ishıchou hariç.- yine de bunun kafaya takmamakla atlatılabilecek bir problem olmadığının da farkındayım. Bugün milyonlarca kez dediğim gibi yapacak bir şey yok. Bekleyip neler olacağını göreceğiz.

Butsuo’nun sözlerinin ardından “İyi akşamlar Ishichou-sama.”, diyerek Shinobi Shimada Kazuo’nun bugünlük işini bitirme vakti gelmişti. Derin bir uyku özlemiyle eve doğru yürümeye başladım.

Künye

Motivasyon

Komplikasyon:

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 5th, 2019, 9:24 am

Off Topic
Konu sonlanmıştır, hadi geçmiş olsun. Sahip olduğunuz taşları köye teslim etmiş olmanız nedeniyle imzanızdan silmeniz gerekmektedir.
Shimada Kazuo ve Oita Butsuo aşağıdaki özellikleri kazanmıştır, imzalarına eklemeleri gerekmektedir;
Off Topic
Güvenilmez Shinobiler
Karakter gerçekleştirdiği eylemler neticesinde yüksek rütbeli shinobiler arasında sevilmemekte ve güvenilmez olarak lanse edilmiş durumdadır. RP içerisinde yüksek rütbeli Ishigakure shinobileri tarafından olumsuz bir tutumla değerlendirilen karakter, köy sistemi içerisinde güven gerektiren işlere görevlendirilmeleri konusunda da olumsuz tavırlarla karşılaşmaktadır. Köy hizmetlerinden faydalanırken bu olumsuz durum zaman zaman karakterin karşısına çıkabilmektedir. Köyün güvenini tekrar geri kazanacak bir olay gerçekleştirene kadar bu durum sürecektir.
Off Topic
Gelir Kaybı
Karakter gerçekleştirdiği eylemler neticesinde, karakterin bundan sonra atanacağı görevlerde kazanacağı gelirden kesinti yapılmaktadır. Bu kesintiler RP içerisinde karakterin gerçekleştireceği diğer eylemler de dikkate alınarak Ishichou tarafından yapılmaktadır. Ishichou’nun bir sonraki emrine kadar bu kesintiler devam edecektir. Bu özelliği kaldırılması için karakterin kendisini Ishichou’ya ispat etmesi gerekmektedir.

Ödüller

Shimada Kazuo
Detaylar:
  • Görev Sonu:
    • 50 GP
    • 150.000 Ryo
    • 2 PP
  • Bonus:(Özel Bilgi ve Kişilere Erişim)
    • 50 GP
    • 150.000 Ryo
    • 1 PP
  • Penaltı (Pasiflik):
    • -10 GP
  • Penaltı (Özellik: Gelir Kaybı):
    • 150.000 Ryo
Sonuç:
  • Net:
    • 90 GP
    • 75.000 Ryo
    • 3 PP

Oita Butsuo
Detaylar:
  • Görev Sonu:
    • 50 GP
    • 150.000 Ryo
    • 2 PP
  • Bonus: (Özel Bilgi ve Kişilere Erişim)
    • 50 GP
    • 150.000 Ryo
    • 1 PP
  • Penaltı (Pasiflik):
    • -5 GP
  • Penaltı (Özellik: Gelir Kaybı):
    • 150.000 Ryo
Sonuç:
  • Net:
    • 95 GP
    • 75.000 Ryo
    • 3 PP
Locked

Return to “Diğer Köyler”