[Jin Ryoken] Son veya Başlangıç (Part 3)

Diğer ninja köylerine sahip ülkeler.
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: [Jin Ryoken] Son veya Başlangıç (Part 3)

Post by Jin Ryoken » March 11th, 2019, 9:48 pm

Tüm anlattıklarımı dikkatle ve şaşkınlıkla dinliyordu İshichou. Aslında ona küçük bir gösteri sunuyordum neler kazandığıma dair. Yaptığım şeyleri kırparak anlatmak benimde hoşuma gitmiyordu lakin bunu böyle bilmeliydi. Konoha olayı hiç yaşanmadı ve sadece Gennosuke'yle benim aramda. Katanamı kırmak için çakramı yönlendirdiğimde, Kyuwa'nın nodachisine oranla daha uzun sürüyordu. Sanırım bu, benim çakramla alakalı bir durum olmalıydı. Katanamı parçaladıktan sonra şaşıran İshichou, konuşmasına başladığında cümlelerinin beni bu kadar etkileyebileceğini hiç düşünmüyordum.

İshichou'nun kuşkulu tavırları, bana karşı biraz daha sözü olduğunu gösteriyordu. Handaki kadın hakkında biraz daha detay istiyordu. Oraya neden takıldığını bilmiyordum, aslında samurayların bana tecavüz etmek istediğini söylemek istemiyordum. Genede detay istiyorsa bunu aktarabilirim. Ama aklımda kalan nokta, onun Kaoru'nun arkadaşı olup olmadığını söylemeli miydim bilmiyorum. Bunu söylersem daha çok detaya inebilir lakin onun hakkında bilgim sınırlı. Bu yüzden o kısmı aktarmak gibi bir düşüncem yok. Zaten, bu detay kimin ne işine yarayabilir ki?

İshichou, Gennosuke dediğim kişinin intikamla işi olmadığını belirttiğinde ona karşı bakışlarım keskinleşiyordu. Benim bahsettiğim kişinin kendi tanıdığı Gennosuke olmadığını ve bu yüzden şüpheci davrandığını söylüyordu. İshichou'nun bahsettiği kişi kimseye zarar vermemeye kendini adayan, düşmanını bile hayatta tutmaya yemin etmiş biri iken benim karşılaştığım Gennosuke bir şeytan gibiydi. İntikam arzusunu, yaptığı sanatı çok iyi görebiliyordum. Hem, o olmasa kim olacaktı ki? Başka biri onun yerine nasıl geçebilir veya onun bildiklerini nasıl bilebilir ki?

"İki ihtimal var İshichou-sama. Ya siz Gennosuke'yi yeteri kadar tanımıyorsunuz, ya da benim konuştuğum kişi kesinlikle Gennosuke değil."

Dedikten sonra derin bir nefes alıp verdim. Ona Gennosuke hakkında düşündüğüm her şeyi aktarmalıydım.

"Öncelikle han olayına geri döneyim. Bütün yol boyunca bir shinobi yerine, zorbalığa uğramış ve kötü insanlar tarafından kolu kopmuş bir gezgindim. Handaki samuray kılıklı tipler beni masasına davet edip zorbalık yapmaya kalkınca, onların bunun kötü bir şey olduğunu söyleyerek kendimi acındırmaya çalıştım. Tabi ki onlar beni dinlemedi, fakat bana acıyan bir kadın yardım etti. Sadece yardım dilenen bir gezgindim orada. O kadının bu yüzden yardım ettiğini biliyorum. Kendisinin adını bilmiyorum. Bana laf atan ve saldırmak üzere yürümeye başlamışken onu durduran kadını hiçe sayarak samurayı öldürdüm. Bu sırada Kaoru'nun kolumu keserken ki lafı aklıma geldi, onu kendime uyarlayıp samuraya söylemek istedim. Söylediğimde ise, kadının bana saldırması ile onun Kaoru'nun arkadaşı oldığunu öğrendim. Beni çok fazla dövmedi. Aslında karşı da koyamadım, oldukça güçlüydü fakat ona kolumun Kaoru tarafından koptuğunu söylediğimde bıraktı. Sonrasında hemen kaçtım. Gennosuke konusuna gelirsek, benim gördüğüm Gennosuke'yi anlatayım size."

Dedikten sonra önce koluma bir baktım. Bana yaptırdıkları, onda gördüklerim aklıma geldi. Sonrasında İshichou'ya bakarak konuşmama devam ettim.

"İyi bir insan gibi görünen bir şeytandı. Bu kol, onun bir deneyi. Belki de intikam olayını sadece deneyini denemek için uydurmuştur. Bilmiyorum ama onun yüzüne baktığımda, daha doğrusu baş başa kaldığımızda o şeytanı görebiliyordum. Aç bir kurt gibiydi. Başka insanlara gayet normal davranıyor olsa bile, bana gerçek yüzünü gösteriyordu. Ayrıca oldukça acımazdı. Ölenler sanki onun umurunda değilmiş gibi davranıyordu. Sakin biriydi dışarıdan. Ayrıca sizin yaşlarınızda, griye çalan yeşil saçları bulunan ve gözlük takan biriydi. Bu anlattığım kişi, sizin Gennnosuke'niz ile uyuşuyor mu?"
İŞİNİN EN BÜYÜK TERÖRİSTİ !!!
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 160.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 20
Ün: 22

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 20
Zeka: 18

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 4
[Varlık] Empati: 1 (Favori)
[Varlık] Sosyalleşme: 6
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu. A-Rank
Magen: Bunshin, B-Rank
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank
Jigoku no Ban'nin, B-Rank

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » March 14th, 2019, 9:19 am

Handa yaşanan olayları anlattığın sırada, ağzından Kaoru’nun ismi çıktığı anda, Ishichou’nun bakışlarındaki değişikliği görebiliyorsun. Normalde senin kolunu koparmış olan bu adam karşı takınan tavrı bildiğin için, Ishichou’nun öfkelenmesini veya sinirlenmesini beklesen de, yüzünde beliren karışık ifade sana bir şeylerin ters gittiğini anlatmaya yetiyor. Olayları anlatmaya devam ettiğinde, kadının Kaoru’nun arkadaşı olduğunu söylemenle bu ifade daha da garip bir hal alıyor. Ancak anlatacakların devam ettiği ve Ishichou’nun da zaten bu konularda söyleyecek bir şeyleri olduğunu bildiğin için, Gennosuke ile ilgili bölüme geçiş yapıyorsun.

Gennosuke ile ilgili bilgileri vermeye başladığında, Ishichou’nun konuşmasına gerek olmadan aslında konuştuğun kişinin Gennosuke olmadığını anlayabiliyorsun. En azından Ishichou’nun tanıdığı Gennosuke olmadığı konusunda pek bir tereddüdün kalmıyor. Yine de anlattıklarını bitirdikten sonra Ishichou’nun bir şeyler söylemek için lafa girmesiyle onu dinlemeye başlıyorsun.

“Bu kötü…” diyerek lafa başlayan Ishichou “Tasvir ettiğin kişi kesinlikle Gennosuke değil! Ne söylediğin hareketler ona uyuyor ne de belirttiğin fiziksel özellikler…” diyor. Derin bir nefesi öfkeli bir şekilde verip kısık bir sesle “Lanet olsun!” dedikten sonra zihnini toparlamaya çalışan Ishichou “Peki bu adam Gennosuke olarak sana neden yardım etti? Senin bir kola ihtiyacın olduğunu nereden biliyordu? Anlattığın kişinin özelliklerine bakarsak, intikamını pek tabi kendisi de alabilecek gibi duruyor. Masaki Kyuwa isimli kişiyi öldürmeni neden istedi acaba? Lanet olsun, sorunlar bitmiyor Ryoken-san!” diyor öfkeli ancak içine düştüğü çıkmazda sıkışmış gibi.

Ishichou’nun kısa süren sessizliği, ne yapıp yapamayacağını düşündüğü anlar olarak sana yansırken, Ishichou’nun bu sessizliğini bozmamak için öylece duruyorsun. Sonrasında Ishichou “Kaoru ve arkadaşına gelirsek…” diyerek aklı hala Gennosuke’de kalmış olsa da, sana yeni bir şeyler söyleyecek gibi gözlerini dikiyor. İstemsizce sol koluna attığı kaçamak bakışlar eşliğinde Ishichou “Sen gittiğinden beri bazı şeyler değişti… Eminim adını duymuşsundur, Yağmur Ülkesi’ndeki Riaru’nun senin kolunun koptuğu olaydaki nehir zehirlenmesi vakasını planlayan kişi olduğunu öğrendik. Aslında bunu bize Kaoru ve arkadaşları söyledi, bizim araştırmamızla elde edilen bir bilgi değildi. Köyümüzün aleyhine olan başkaca birçok olayın daha kaynağının Riaru olduğu bilgisine ulaştık. Öte yandan Iwagakure ile aramızda bazı sorunlar çıktı ve açıkçası dünya yeniden şekillenirken tek başımıza kalakaldık. Bu sebeple, Kaoru ve arkadaşlarıyla geçici bir ittifak kurduk. Bize Riaru’nun askeri üslerinin olduğu yerlerin, zayıf noktalarının ve buna benzer bilgileri verdiler. Elbette bunun bir karşılığı da vardı. Ancak şimdilik, Kaoru ve arkadaşları müttefikimiz.” diyor. Bu cümleleri sırasında senin olası tepkinden çekindiği belli olan Ishichou “Durumunu anlayabilirim, ancak şartların bizi getirdiği nokta bu. Şu anki ittifakımız, koluna yaşananları unuttuğum anlamına gelmiyor kesinlikle!” diyor ciddi ve kararlı bir tonla.

Bu anlatımlarından sonra, aslında esas konuya bir kez daha dönmeyi yeğlediği belli olan Ishichou “Gennosuke… Daha doğrusu onun yerine geçen adamla ilgili başkaca bilgilerin veya gözlemin var mı? Her gün yeni biri çıkıyor ve biz her çıkan hakkında bilinmezliklerle baş etmek durumunda kalıyoruz. Bu can sıkıcı ve o yüzden her bir detayın önemli olduğunu düşünüyorum.” diyerek sözü sana bırakıyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » March 14th, 2019, 8:31 pm

"Geleceği görmek mi istiyorsun Ryoken? İnsanların yüz ifadelerini, mimiklerini ve tepkilerini dikkatlice süzmelisin! Onların bu hareketleri, kesinlikle geleceğe yönelik bir bilgi verecektir sana..."

Demişti babam bir keresinde. Kendisiyle fazla anım olmasa bile, onun bana öğrettiği bir kaç şeyi hala hatırlıyorum. Bunlardan biriside kesinlikle bu idi. Kaoru ismini andığım anda İshichou'dan daha öfke dolu, kızgın bir ifade bekliyorken daha karışık ifadelere bürünüşü bir şeylerin ters gittiğini anlatıyordu bana. Haklısın baba, insanların tepkileri geleceği gördürebiliyor. Kaoru hakkında İshichou çok farklı bir şey biliyor. Üstelik, kadının Kaoru'nun arkadaşı olduğunu söylediğimde tepkisi dahada ilginçleşiyordu. Ne çıkacağını bilmiyordum fakat merak ediyordum. İshichou o anda lafımı bölmemiş, bu konu hakkında bir şey söylememişti. Bende bu durumla birlikte Gennosuke hakkında konuşmaya başladım.

Onu anlatmamla birlikte, İshichou'nun bir şey söylemesine ihtiyaç duymamıştım. Onun tanıdığı Gennosuke o değildi, benim tanıdığım Gennosuke onun yardım istediği Gennosuke'de değildi. Başka birine hizmet etmiş, başka biri için Konoha'ya gitmiştim. O anda kafamda Gennosuke'nin intikamı canlandı. Bir arkadaşının intikamını almak isteyen Gennosuke, daha doğrusu onun yerine geçen kişi Gennosuke'nin mi intikamını aldırmıştı? Belki de asıl arkadaş o idi ve bir anıyı yaşatıyordu. Arkadaşının anısını ölümsüzleştirmeye çalışıyordu belki de...

İshichou bunun kötü olduğunu belirtip bir kez daha onaylıyordu benim bahsettiğim kişinin Gennosuke olmadığını. Üstelik fiziksel özellikleri bile bir yakınlık taşımıyordu. Sonrasında İshichou'nun sorularına verecek bir kaç "tahmini" cevabım vardı fakat Konoha olayına değinmek zorunda kalacaktım. Bunu istiyor muyum? Tabi ki hayır. Eğer tahminim doğruysa, bana yardım etmesinin tek sebebi Gennosuke'nin anılarını yaşatıyor olmak. Kola ihtiyacım olduğunu ise parşomenden biliyordu. Kendisine parşomen yollanmıştı, böylelikle onu Gennosuke sandığı için onun eline geçmişti parşomen. İntikamını kendisi almıyor, bunun sebebi ise kimseye zarar vermeme yemini olması. Eğer bu sebep doğru değilse diğer sebebi kendisini riske atmak istememesi. Aslında birinci sebebi daha uygun buluyorum. Oradakileri öldürmüş olsa bile bunu isteyerek yapmadı. Onlara o kolları zarar vermesi için vermedi. Onlar bu kolu taşıyamadı.

Ben bunları düşünürken İshichou kısa süren bir sessizliğe boğuluyordu. Ne yapıp yapmayacağını düşünüyor gibi duruyordu, bu yüzden onun sessizliğini bozmadan bekliyordum. Aklı hala Gennosuke'de kalmış bir şekilde Kaoru ve arkadaşından bahsetmeye başlıyordu. İşte onun tepkilerinden anladığım kadarıyla kötü kısım şimdi gelmek üzere idi. Ben gittiğimden beri bazı şeylerin değiştiğinden bahsederek giriyordu konuya. Bizim çıktığımız görevde nehri zehirleyen, daha doğrusu bunu planlayan kişi Sagi Riaru imiş. O kişiyi bingo kitabından biliyorum. Üstelik bu bilgiyi Kaoru ve arkadaşları İshichou'ya veriyor, kısacası bizim köyümüzün araştırmasıyla elde edilmiyor bilgi. Kaoru yüksek ihtimalle bunu bildiğinden bizden çabuk bir şekilde müdahale etti. Tam bilmiyorum, bizim yakalamamız gereken kişiyi de konuşturmuş olma ihtimali bulunuyor. Ancak en merak ettiğim konu, Kaoru'nun bu durumla ne ilgisi olduğuydu...

Köyümüzün zararına olacak bir çok şey Riaru tarafından planlanıyormuş. İwagakure ile problemler yaşanması sonucu ile yalnız kalmış köyümüz. Yalnız kalmak dediğinde, Kaoru ile müttefik olacağız demesinden bir nebze dahi olsa korkmuştum. Kaoru ve arkadaşları ile geçici ittifak kurduk dediği anda sol yumruğumu sıktım istemsizce. Öfkelendim. Benim kolumu koparan kişiyle ittifak olmak, köyündeki shinobiye ihanet değil midir? Riaru'nun askeri üslerinin yerini, zayıf noktalarını ve buna benzer bilgilerini vermiş Kaoru ve arkadaşları. Şartların getirdiği noktanın bu olduğunu belirten ishichou'ya karşı gözlerimi büyük bir keskinlikle diktim istemeden. Sol yumruğumu hala sıkmaya devam ediyorken, derin bir nefes aldım ve elimi yavaşça gevşettim. Biraz daha rahatlamam gerekiyordu.

Sonrasında İshichou Gennosuke ile ilgili başka detaylar bilip bilmediğimi soruyordu. Aslında İshichou'ya Gennosuke olan adamla ilgili söyleyecek o kadar çok şeyim var ki. Kaoru'nun, yani bizim müttefiğimiz olan kişi kolumu koparmışken, belki de bir düşman bana kolumu geri verdi. Hangisi daha düşmancıl İshichou-sama?

"Sizin sorduğunuz bir kaç soruya tahmini cevap vermek istiyorum."

Dedim soğuk bir ses tonuyla. Kaoru'nun konusu geçtikten sonra ses tonum oldukça soğuk bir hale geliyordu.

"Gennosuke gibi davranan kişi, onun yerine geçmiş olabilir. Benden haberdar olması, sizi tanıyor gibi davranması, üstelik bana yardım etmesinin sebebi bu olmalı. Sadece tahmini konuşsam bile, aklıma başka bir tahmin ya da teori gelmiyor. Masaki Kyuwa konusuna gelirsek, bana kimseye zarar vermeyeceğine dair yemin ettiğini söyledi. Ancak bunun altında daha ilginç bir şey yatıyor. Bu kolu bana denettirdi. En azından ben öyle düşünüyorum. Kyuwa denen kişi, bir çok köye saldırmış ve benim geldiğim köye de saldırmıştı. İnsanların uzuvlarını koparmış, onları ölüme terk etmişti. Bana söylediği ise onların intikamını almamdı. Yani, hem kolu gerçek bir savaşta deneme imkanı sağladı, hemde intikam aldırdı. Ayrıca onun bir düşman olabileceği kısmına pek katılmıyorum. Öyle olsa, beni oracıkta öldürebilirdi. Bunun için çok fazla fırsatı vardı hemde. Ameliyat edecek diye ben tepki veremeden bayılttığı oldu. Bence Gennosuke'nin yerine geçmiş birisi ve onun anısını yaşatıyor. Yapamadıklarını yapmaya devam ediyor. Bunların hepsi tahmin, ancak hakkında başka hiçbir detay bilmiyorum."

Dedim. Sonrasında biraz daha rahatlamış durumda boynumu hafifçe gevşettim. Kaoru hakkında çok şey düşünüyorum. Ancak köyüm için, buna bir laf edecek değilim Köyümün Kaoru'ya ihtiyacı var ise ve benim kolumu koparmış olmasına rağmen ittifak kurmasına göz yumabilirim. Ancak sonrasında, ben ondan intikamımı alacağım. Şimdilik, bunlara göğüs germeliyim.

"İshichou-sama, aslında bu Kaoru durumuna kötü bir gözle baktım bir anlığına. Ancak, bende İshigakure shinobisi olarak, İshigakure için en iyisini istemekteyim. Eğer siz onlarla geçici bir ittifak olmayı uygun görmüşseniz, ben sadece saygı duyarım. Köyüm için, kişisel problemlerimi her daim aşabilirim."

Dedim gülümseyerek. Köyüm için ve Kaoru'yu sonrasında daha rahat öldürebilmek için böyle davranmam gerekiyor. Kaoru'yu öldürmek daha kolay bir durum olacak sonrasında.

"İshichou-sama, izin verirseniz sizi de işinizden alıkoymak istemem. Söyleyecek bir şeyiniz yoksa, gidebilir miyim?"

Evime gidip rahat bir uyku çekmek istiyorum artık. Uzun zamandır, güzel bir uyku çekmiyorum.
Image
Image
Künye

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.

Beceri Listesi

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » March 18th, 2019, 9:03 am

Konuşmalarını dikkatli bir şekilde dinleyen Ishichou, senin kafandan geçen teorileri kendince tartarak bir sonuca ulaşmaya çalışıyor gibi duruyor. Ancak genel duruşu itibariyle, işin içinde sadece senin anlatımlarınla çıkamayacağını da anlamış gibi görünüyor. Anlattığın durum karşısında, başta koluna yönlendirdiği meraklı bakışlar, giderek yerini şüpheci bir havaya bırakırken, sen de konuşmalarını sonlandırıyorsun. Ishichou kısa bir sessizlik molasının ardından kafasını topluyor ve “Anlattıklarını da dikkate alarak durumu araştıracağım. Bu konuda gerekli olması halinde seninle de irtibata geçeceğim. Şimdilik dinlenmeye çekilebilirsin, ancak kolunu medic ekibimizden insanların da incelemesini istiyorum. Elbette bunun için şu an uygun bir zaman değil… Yağmur Ülkesi ile yaşananlar bittikten sonra, kolunla ilgili inceleme yapılması için bir ekip ayarlayacağım. Bu süre içerisinde sen de kendine dikkat et ve konuyla ilgili gözden kaçırdığın en ufak bir detay aklına gelirse bunu benimle paylaş. Tabi, kolunda veya genel olarak bünyende yaşadığın en ufak bir farklılıkta da beni haberdar etmeyi unutma.” diyor. Bu cümlelerinden sonra yüzüne zoraki bir gülümseme yerleştiren Ishichou “Kendine dikkat et Ryoken-san.” diyerek seni uğurluyor.
Off Topic
Genel bir yoğunluk içerisinde olduğum için siteye girecek vakti bile buladım. Bu yüzden biraz gecikmeli yazdım, kusura bakma.

Son bir RP daha alalım senden ve sonrasında konuyu bitirip, beklediğin ödül faslına geçelim. :lol:
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » March 18th, 2019, 11:23 pm

Konuşmaların devamının buraya bağlanacağını az da olsa düşünüyordum aslında. İshichou'nun güvendiği biri yerine, onun yerine geçmiş başka birinden bir kol alıyordum. Neden yardım ettiği bilinmiyor, üstelik durum kendisinin bir yabancı olması olduğunda daha da şüpheli oluyordu. Sahiden, bana niye yardım etmişti? Gerçekten, benim dediğim gibi Gennosuke'nin yerine geçmiş ve onun intikamını mı aldırıyordu, yoksa işin içinde daha kötü bir komplo mu vardı bilmiyorum. Aslında onun tamamen iyi biri olduğuna da inanmak istemiyorum. Bir kol yüzünden köyümün başına gelebilecek kötü bir olay da olabilir. Bunu nasıl yapabilir bilmiyorum ancak ihtimalleri düşününce mümkün gözüküyor. Ancak gerçekten Gennosuke'nin anılarını yaşatıyorsa, sadece bir kol vermişte olabilir.

Bunları düşününce, İshichou'nun şüpheli bir şekilde yaklaşmasını anlıyorum. Köyü için daha detaylı ve daha derinden düşünüyor. İshichou durumu araştıracağını belirttiğinde kafamla onayladım. Ardından mediclerin de kolumu incelemesini istediğinde hafifçe gülümsedim. Kolumu geri almak istemezlerse benim için problem bulunmuyor. Aslında kolda köyü zora sokacak bir şey çıkmadığı takdirde, tek problem kanla beslenmesi olacaktır. Bu kısma kötü bir gözle bakılabilir ancak kimseyi umursayacağımı düşünmüyorum. Zoraki bir gülümsemeyle bana kendime dikkat etmemi söyleyen İshichou'ya karşı önce saygıyla eğildim, sonrasında kapıya doğru yönelirken durdum ve cümlelerimi dudaklarımın arasından bütün içtenliğimle iletmeye başladım.

"Benimle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim İshichou-sama. Savaşla alakalı, yardımım dokunacaksa lütfen beni çağırın."

Buradan çıktıktan sonra, evime gidip uyuyacağım. Hemde ayılar gibi uyuyacağım.
Image
Image
Künye

Motivasyon

Başarı & Güç

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » March 25th, 2019, 9:19 am

Konuşmanın ardından Ishichou yorgun ve düşünceli bakışlarla seni süzdükten sonra, bakışları sol kolunda sabitleniyor ve "Bir ihtiyaç olursa seni görevlendiririm." diyor. Ancak esas cümlelerini sona sakladığı belli olan Ishichou "Fakat önceliğimiz senin kolun... Onunla ilgili çalışmalar yapmak niyetindeyim. Öncelikle Riaru'nun icabına bakalım, sonrasında kolunla ilgili planlarım da olacak. O ana kadar dediklerimi unutma." diyerek seni uğurluyor. Sen de Ishichou'nun odasından çıkmak için hareketlendiğin sırada Ishichou "Kolunun kana ihtiyacı olduğunu söylemiştin, değil mi? Neredeyse unutuyordum." dedikten sonra "Kolun için sana kan ayarlamaya çalışacağım, ihtiyaç olduğunda bana bildir. Ayrıca unutmadan... Kolun için aldığın ağrı kesicileri geri iade etmelisin. Sanırım artık onlara ihtiyacın kalmadı." diyor. Bu cümleleri onun seninle şimdilik son cümleleri oluyor ve sen de Ishichou'nun odasından çıkarak evine gidiyorsun.

Ödüller

Detaylar:
  • Görev Sonu:
    • 100 GP
    • 6 PP
  • Bonus (GM Pasifliği):
    • 2 PP
  • Özellikli Sol Kol (Ölümsüz Kol):
    • -5 PP
Sonuç:
  • Net:
    • 100 GP
    • 3 PP
    • Özellikli Sol Kol
Off Topic
Ölümsüz Kol

Off Topic
"Ölümsüz Kol" özelliğini imza geçirmelisin ve ayrıca kalan hapları iade ettiği varsayılacağı için imzandan onları da silmelisin.
Locked

Return to “Diğer Ülkeler”