[Jin Ryoken & Okawa Ringo] Dalgalar

Diğer ninja köylerine sahip ülkeler.
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure

Re: [Jin Ryoken & Okawa Ringo] Dalgalar

Post by Okawa Ringo » May 14th, 2019, 2:30 am

Ryoken'in kendi ile ilgili açıklamalarını dikkatle dinledikten sonra kulaklarımı bir an olsun çevredeki seslere kabartmıştım. Buraya geldiğimden berri tenimde hissettiğim yakıcı soğuk, nedense şimdi kulaklarıma doluyordu. Soğuğun sesini duymak ise ayrı bir garipti benim için. Psikolojik olarak biraz daha yakın hissediyordum buraya. Yıllardır içinde bulunduğum görev, aldığım eğitim her koşulda kendimi bir yere adapte etme yeteneğimi kazandırmıştı bana. Sanırım gecenin burada biraz daha güzel ve ılımlı olduğunu düşünüyordum artık. Artan soğuğa ve çektiğim açlığa rağmen... Ryoken' sorduğum soruya karşılık, onun da aç olduğunu öğrenmemle potansiyel gidebileceğimiz mekanları gözlerimle taramama devam ettim. Soğukta kalmamak, biraz ısınmak çok mantıklı olacaktı.

Gözlerim çok uzaklara gidip gelse de yakınımızdaki bir kaç yer bizim ihtiyacımız olanları bize verebilirdi. Beni bir diğer düşündüren konu ise cebimde hemen hemen hiç para olmamasıydı. Bu konuda sanırım takım arkadaşıma güvenmiştim. Onda da para yoksa, aç kaldık demektir. Olsun, bir şekilde halledebiliriz. Sorunların en büyüğü böyle olsun diyerekten adımlarımı atmaya başladım. Gideceğimiz yer ufak, az dikkat çeken ve ucuz bir yer olmalıydı. Lakin buradaki hanların bir çoğu böyle gözüküyordu zaten. Gezgin ve yolcular seyahat halinde de zaten pek lüks aramazlar. Bunun için uğraş verilmemiş olması mantıklı gelmişti. Biraz daha sessiz sedasız yürüdükten sonra bir yer sonunda gözüme ilişmişti. Aslında gidebileceğimiz bir kaç yer daha olabilirdi ancak karnımdan çıkan sesler ve artan soğuk bana 'Artık gir şu kapıdan..' demeye başlamıştı. Göz ucuyla baktığım hanı yine gözümle Ryoken'e işaret ettikten sonra ardıma bir dönüp baktım. Kasabanın genel durumuna son kez göz gezdirdikten sonra bir hayli dışına doğru ilerlediğimizi farketim. Bu saatten sonra zaten hemen hemen her yere bakındığıma göre pek de lüks olmayan, ufak bu yere girmek iyi bir fikir olacaktı. Biz de öyle yaptık. Ağır fakat istekli adımlarla hanımıza doğru yöneldik...

İçeri girdiğim andan itibaren içimi sıcaklık kaplamıştı. Hem biraz olsun dinlenmek, hem de sıcak bir yerde biraz sakinleşmek üzerimdeki negatifleşen stresi uzaklaştırmamı sağlayacaktı. Kapının sürgüsünü yavaşça geri örttükten sonra ortama bir göz gezdirmiştim. Aslında olması gerektiği gibi, tahmin edilebilir bir yerdi. Bana hoş bile gelmişti. Lüks restoranlar hiç bir zaman birinci tercihim olmamıştır zaten... Soylu biri veya özel rütbeli biri değildim. Halktan biri olarak her zaman halkla iç içe yaşamayı sevmişimdir. Bir gün daha üst rütbeden biri olduğumda da bunun değişeceğini sanmıyorum. İsrafı ve şatafatı sevmeyen bir yapım var. Fakat günün birinde hayatımda güzel bir kız olursa, o zaman durum değişebilir. Sahi ya, bu durumları hiç düşünmüyorum. Bazen kendi kendime diyorum, akademide yaşadığım platonik ilişkiler haricinde benim hiç bir zaman bir sevgilim olmadı. Herhalde kendimi fazlasıyla göreve ve köyümün içinde bulunduğu duruma kaptırıyorum. Benim için gayet mantıklı ve geçerli bir sebep ayrıca. Sanırım önceliğim olmayan konular hakkında düşünmüyorum bile. Tıpkı şu anki gibi. Hiç paramın olmaması, nedense yemek yiyip dinlenecek olmamın önüne geçemiyor. Bir şekilde halledebileceğimiz bir durum olsa bile yarın ki gemi yolculuğuna paramız yetecek mi emin değilim. Bu sorularla boğuşmak yerine Ryoken'e basitçe sormalıyım. Biraz daha etrafa göz attıktan sonra buradayı aydınlatan tek bir şömine olduğunu görmüş ve oldukça az müşterisi olduğunu farketmiştim. Hancının bizi hemen farkedip selamından sonra masamıza gelmesilyle birlikte ona isteklerimizi belirtmiştik. Kısa ve öz bir şekilde karnımızı doyuracak kadar bir şeyler almıştık. Ne yiyeceğimi ve tadının nasıl olacağını pek de umursamıyorum. Zaten yemekle aram hiç bir zaman olmamıştır. Doymak için yiyorum işte... Oturduğumuz yerin iyi ısındığını ve neredeyse buz tutan derimin bir nebze ısındığını fark edince oldukça da keyiflenmiştim...

Yemeğimin artık sonuna gelmiştim ve karnımın yavaştan doymaya başladığını hissediyordum. Fakat Ryoken'e sormam gereken şeyi soramamıştım. Sanırım yemek yemekle fazlasıyla meşguldük, masaya geçtiğimizden beri pek konuşmamıştık. "Ryoken-san, sanırım yanımda pek para yok.. Öyle apar topar çıkınca alamamışım..." dedikten sonra biraz yüzüm düşmüş gibi hissettim. Bunu erken farkedip toparladım. Gururlu bir yapım var ve bu maddi konularda da böyle. Birinden para istemek benim için hiç kolay değil ve aynı şekilde ondan bana yemek ısmarlamasını istemekte bir o kadar öyle değildi. Fakat ben borçlarıma büyük bir onurla bağlıyımdır. Ne şekilde olursa olsun halledebilirdim. "Umarım yanına para almışsındır Ryoken-san... Daha gemiye bineceğiz... Ehe..." dedikten sonra kafamı kaşır bir şekilde suratına bakıyordum. Hafif tebessümüm biraz acıydı. Gururlu olmak zor tabi... Keşke yanıma para alsaydım fakat uzunca bir süredir devriye görevlerinden de para alamamıştım. Gidip istemiyorum diye oluyor bunlar hep. Para için bu mesleği yapmak benim en son nedenim olsa da bazen paraya ihtiyaç oluyor işte. Değersiz gibi gözüken, değerli bir olgu bu. Hancının bize doğru hareketlendiğini görünce yolda ona nezaketen başımla gülümseyerek bir selam vermiştim. O da yanımıza gelip başka bir isteğimizin olup olmadığını sormuştu. Aklıman uyumak dışında pek de bir şey gelmiyordu zaten. Ryoken-san'a bir baktım. Eğer onun da bir isteği yoksa bana belirttikten sonra "Teşekkür ederiz..." şeklinde nazik bir şekilde olmadığını belirtecektim. Ardından masadan kalkıp yavaşça odaya gidebilirdik. Sabah ise bizi bekleyen yolculuğu daha fazla bekletmemek için, yola koyulabilirdik...
Image
Künye
Image
İsim: Okawa Ringo
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 500
Prestij: -
Ün: -
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocukken yaşadığı ağır ve derin travmalar, dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 6
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 4 - Favori Beceri
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1
Ninjutsu
Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank

Taijutsu
Ninja Ekipman Ustalığı - C Rank
Kullanıcı antremanlarını ilerletir ve fırlattığı kunailerin hızını bir üst seviyeye taşır. Kunaileri döndürerek atmayı tercih ederse, havada onlara falso verdirtebilir. Kunai ile daha rahat defansif hamleler yapmaya başlar ve başarılı defansif hamlelerin oranı yükselir. Fırlatılan shurikenlerin hızları da artmaya devam eder.
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası (3 Kunai, 5 Shuriken, 2 Sis Bombası, 1 Patlayıcı Parşömen, 5 mt. Sentetik Misina)
Özel Üretim Cüppe
Kunai(İyi Kalite) x3
Shuriken(Normal Kalite) x10
Shuriken(Düşük Kalite) x5
Image
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure

Re: [Jin Ryoken & Okawa Ringo] Dalgalar

Post by Jin Ryoken » May 19th, 2019, 12:50 am

Gene bu han meselesi ile karşı karşıya kalmıştım. Lüksten uzak, insanların pek tercih etmeyeceği yerlere gitmemiz gerekiyordu. Ayrıca samuray kılıklı herifler kesinlikle olmamalıydı. Gerçi bu sefer kendimi çok iyi savunabileceğimi biliyorum ancak, onlar gibi insanlarla uğraşmak istemiyorum. Sürgülü kapıyı açıp minik bir salona geçtik. Bir şöminenin ışığıyla aydınlanan bu yere baktığımda tekrardan anılar canlandı gözümün önünde. Bana saldırmak isteyen samuraylar, Kaoru’nun arkadaşı. Boğazını kestiğim samurayın önümde ölüşü. Hepsi bir anda tiyatro sahnesi gibi canlandı gözlerimin önünde. Kafamı hafifçe salladıktan sonra etrafı incelemeye devam ettim.

Düzensizce yerleştirilmiş masalardan sadece biri dolu idi, ondada iki sarhoş sızmış gibi görünüyordu. Hancı gibi gözüken içeri girmemizle birlikte geliyor ve bizi başıyla selamlıyordu. Pek müşteri çekmeyen bu yerde keyiflenecek ve karnımızı doyuracak kadar yemek söylemiş, ardından kalacak oda olup olmadığını sormuştuk. Hancı bu soruya olumlu cevap verdikten sonra ısınmak için şöminenin yanına geçiyor ve sıcak yemeklerimizi yemeye başlıyorduk. Hancı gitmeden başka bir isteğimiz olup olmadığını soruyordu.

Önce Ringo’nun dediklerine odaklandım. Sanırım yemek ve oda olayı bana kitlenmişti. Ancak, bunların ne kadar tutacağını bilmiyordum. Benimde yanımda pek fazla para yoktu. İkimizin hesabını ödemek sıkıntı değildi ancak parasız olmak büyük bir sıkıntıydı. Sanırım ikimizde yolculuğa başlamadan önce bu tür şeyleri düşünmeliydik. Onun hafif gülümseyişine baktıktan sonra kafamı yere eğdim. Keşke biraz daha paramız olsaydı diye düşünüyordum sadece. Hancıyla bu konuyu en baştan halletmeli veya sabaha doğru hızla kaçmalıydık buradan. Hangisi olmalıydı bilmiyorum. Hancı isteğim olup olmadığını soruyordu değil mi? Evet var. Bana ne kadar borcumuz olduğunu söyle.

“Hancı, bizim borcumuz ne kadar tutuyor? Sabah uyandıktan sonra vereceğim sana.”

Diyecektim. Eğer cebimdeki paradan fazla tutarsa sabaha karşı paramı bir kenara koyup hızla kaçacağım buradan. Ringo’yu da alacağım tabiî ki. Bakalım kaç para tutacak.
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 10.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 70

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 10
Zeka: 10

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1