[Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Gizli Kütüphane'nin tozlu raflarındaki unutulmuş hikayeler.
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1587
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Post by GM - Naruto » February 21st, 2019, 9:19 pm

Off Topic
Pasiflik verecektim ancak ben de pasif olduğumdan vermiyorum. Ödeştik. Herhangi bir yaptırım yok.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1587
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Post by GM - Naruto » February 24th, 2019, 2:14 pm

Off Topic
Fuu bir kaç tur otopilotta kalacak. Kagami ile devam.
Kagami: Tekniğini yapmakla beraber ayağının çıkardığı bütün sesler kesiliyor. Kapıya doğru ilerlemeye başlıyorsun. Garip bir deneyim, sürekli ayak seslerini duymaya alışık olmana rağmen şu anda, yerde ses çıkaracak yapraklar olmasına rağmen bir şey duymuyorsun. Başkalarının da duymadığına eminsin. On saniye sürüyor kapıya varman. Vardığın gibi kapının yanındaki duvara siniyorsun ve göz ucuyla içeriye bakıyorsun.

İçerisi loş ancak Yami no Me tekniğini kullanmanı da gerektirmiyor. Kapının bir menteşesi sökülmüş ve öylece tek menteşe ile rüzgarda sallanıyor. İçeriye baktığında, kulübenin içerisinde biraz çapraz duracak bir şekilde kayadan bir duvar seçiyorsun. Duvar bir uçtan diğer uca kaplıyor kulübeyi ve ortasından ilerisini görmeni engelliyor. Kulübenin senin olduğun taraftaki iç kısmı epey dağılmış. Yerde kırık bir yer masası var ve bir kaç sandalyenin parçalarını görüyorsun. Zaten yerden fırlayıp çıkan kaya duvar da kulübeyi ortadan ikiye bölmüş; duvarlar da kaya duvarın çıktığı yerlerden kırılmış ve parçalanmış görünüyor. İçerisi bir metrekare falan. Birilerini göremiyorsun.

Tek dikkatini çeken şey, yerdeki kan izleri. Duvarın dibinden başlıyorlar ve çıkışa doğru gidiyorlar. Toprak zeminde de bir yarım metre ilerliyorlar ve yok oluyorlar ardından. Kurumuşlar, baya eskiler.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Hirobayoshi Kagami
Posts: 35
Joined: December 18th, 2018, 5:02 am

Re: [Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Post by Hirobayoshi Kagami » February 24th, 2019, 9:10 pm

İçeriyi gözlemlemek için görüş tekniğimi kullanmama gerek kalmadı. İçeriye baktığımda etrafın dağılmış olduğunu gördüm. Kırık sandalyeler ve yer masası seçebildiğim objelerdendi. Kayadan duvar ile duvarları parçalanmış ufak bir alan vardı karşımda. Kulübenin kalanı şu karşımdaki duvarın arkasındaydı. Zihnimde "Doryuu Heki..." dedim fısıldar tonda. Yüzüm hafiften asılmış ve yerdeki kan izlerine bakmıştım. Çıkışa taraftı. Muhtemelen Takamura'nın kurtardığı chuuninlere aitti.

Burası apaçık dövüşün olduğu mekandı. Aynı süpriz saldırı bize de gelir mi bilemiyordum ama sağ elimdeki kunaiyi bacağımdaki yerine sokup, elimi dayanıklı olduğu için yakın dövüşte kullandığım cebimdeki kunaiye götürdüm. Sağ elim cebimde ve tetikte, sol elimdeki fırlatma kunaimin yönünü aşağı bakacak şekilde çevirip kısmen boşta kalan elimle Fuu'ya belli mesafeyle beni korumasını rica etmek için işaret edecektim. Duvarın arkasına içeriden geçiş yoksa dış tarafından dolanıp kulübenin arka tarafına bakacaktım. Dövüştükleri shinobinin hala içeride beklediğini hiç sanmıyordum. Arka tarafı yıkıp geçmişti muhtemelen. Sonrasında olanları düşünmek istemiyordum.

Duvarın arkasında Takamura'yı görmek istemiyordum aslında. Göreceğim şeyin onun cesedi olacağı düşünceleri hala yaşadığına olan inancımı büyük ölçüde bastırıyordu. Cevapları öğrenmek ise en fazla bir dakikamı alacaktı. Bu yüzden sukunet ve sabırla ilerleyecektim.
Künye
İsim: Hirobayoshi Kagami
Yaş: 18
Cinsiyet: Kadın
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 2.500
Prestij: 0
Ün: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon

Günümüze yakın zamanlarda görevlere odaklansa da sonunda dönebileceği bir ailesi, köyü olduğu için içi rahattır. Köyüne olan her türlü tehdidi bertaraf etmek ve halkını korumak için azimli olması gerektiğinin farkındadır. Bunun için kendini geliştirmek, gücüne güç katıp kendi değerlerini korumak için çalışıp çabalar. Daha konuşma sırasında bile ‘köy için’ denildiğinde bu yaptıklarında daha pozitif yönde amaca yönelik hale getirir.

Komplikasyon

Tabiri caizse ‘kadınlar üzerinden siyaset yapılması’ ve onunla kadınsal özellikleri konusunda dalga geçilip aşağılanması onu bir ezergeçer haline getirir. Bu durumda sözler boşunadır. Sadece öfkesi geçene kadar fiziksel olarak durdurulabilir hale gelir.

Özellikler

Profil
Güç: 6
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 4
Varlık: 4
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1 (Favori)
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Raiton:
Kizetsu no Jutsu
Yusubi no Jutsu
Dendou no Jutsu

Ninpou:
Otonaku Ashi no Jutsu
Yami no Me

Taijutsu
Ninja Ekipman Ustalığı(B-Rank)

Genjutsu
Rakumei no Jutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

-9 tane kunai depolayabilen, bacağı sarılan kumaş çanta x2
Çantalara yerleştirilmiş Kunailer: 3'lü Paket(Normal Kalite) x6
Paltonun ceplerindeki Kunailer: 3'lü Paket(İyi Kalite) x1
Sis Bombası, 2'li Paket(Normal Kalite) x1

Ekipman çantası:
3 Kunai (Normal Kalite)

5 Shuriken (Normal Kalite)

5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)

2 Sis bombası (Normal Kalite)
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1587
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Post by GM - Naruto » March 1st, 2019, 1:17 am

Evin arka tarafına geçmek senin olması gerekenden fazlaca vaktini alıyor.

Duvar komple evin bir yarısını diğerinden ayırdığından mütevellit öncelikle dışarı çıkman gerekiyor. Kulübenin yan tarafına geçtiğinde, sık bir kaç ağaç sebebiyle yürüyebileceğin bir yer tam bulamıyorsun. Kafanı evin çatısına çevirdiğinde ise dalların ve çeşitli odunların oluşturduğu zemin sağlam görünmüyor. Evden bir 5-6 metre kadar uzaklaşıp bir çember çiziyorsun ve anca ağaçların arasından bir açıklık bulup evin arkasına geçebiliyorsun. Ev yapılırken kasti burası seçilmiş gibi zira doğal bir "arkabahçe" oluşturuyor ağaçlar. Belki de baştan böyle ekilmiş. Bilemiyorsun.

Evin solundan arka tarafına geçtiğinde, ilginç bir manzara ile karşılaşıyorsun. Doryuu Heki ile oluşan duvarın diğer tarafındaki ev tamamen parçalanmış. Resmen duvar evi ortadan ikiye bölmüş ve evin bu kısmı yokolmuş gibi. Etraf tahta parçaları ve kerestelerle dolu. Doton ile oluşturulan duvar senin bilgin dahilinde epey sert ve dayanıklı olmalı, ancak bu yüzü çatlaklarla kaplı. Büyükçe bir patlama olmuş gibi görünüyor. Çevrede kan izi görmüyorsun.

Bulunduğun yer 2-3 metreye 4-5 metrelik bir alan. Dar kenar, evin artık yerinde olmayan arka cephesi. Diğer yönler ise çeşitli çalı ve ağaçlarla kaplı kabaca doğal çitler. Ağaçlar bu bahçemsi yere doğru eğilmiş duruyorlar ve dallar güneş ışığını kapatıyor. Loş bir ortam var. Zemin çim, ancak şu anda parçalanmış tahtalarla kaplı. Evin duvarının olması gereken yerden bir kaç metre içeride Doton duvarını görüyorsun. Bir çöplüğe benzetir bir sivil burayı, ancak sen etrafa bakınca burada bir savaşın döndüğünü anlayabiliyorsun.

Etrafta şöyle bir yürüdüğünde, yerdeki ufak bir tahtanın altında bir şey dikkatini çekiyor. Bahçenin orta taraflarında. Etrafta kimselerin olmadığından emin olduğunda yaklaşıyor ve tahtayı kaldırıyorsun. Altında, yarım metre uzunluğunda silindirik bir tüp buluyorsun. Parşömen taşımak için üretilmiş. Siyah, ancak yer yer kapalı mavi tonları barındırıyor. Ortasında sarıya çalan bir kağıt yapıştırılmış. Muhtemelen bir marka veya başka bir şey. "Nenrei" yazıyor. Spesifik bir anlamı yok, ancak özel bir şekilde yazılmış. Bir zanaatkar logosuna benzetiyorsun.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Hirobayoshi Kagami
Posts: 35
Joined: December 18th, 2018, 5:02 am

Re: [Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Post by Hirobayoshi Kagami » March 11th, 2019, 1:36 am

Duvarın karşısına geçmek biraz pürüzlü bir iş haline dönmüştü. Dışarı çıkıp kulübenin yan tarafına geçtiğimde ağaçlar yüzünden geçecek bir yer bulamamıştım. Çatıdan çıksam mı diye düşünsem de yukarı baktığımda zemin hiç de tekin görünmüyordu. Ben de etrafını iyice araştırıp geçecek bir yer bulma amacıyla şöyle bir uzaklaşıp adeta çember çizdim. Bu aşamada nihayet bir geçiş yolu bulabildim kendime. Fare gibi ağaçların arasından geçtim bunun için. Evi buraya dikene lanet etmeden önce arkaya geçtiğime memnundum olmasına da, az önceki düşüncelerim yüzünden Takamura'nın cesedini göreceğim düşüncesiyle umutsuz ve ciddi bir şekilde buradan "arkabahçe" ye geçmiştim. Sonuç ile oldukça ilginç, duygusal yönden ne hissedececeğimi bilemeyeceğim bir şekilde buradaki dövüş kalıntılarını görmem olmuştu. İlk etapta Takamura'nın cesedinin olmamasıyla bir oh çektim. Dahasında Doryuu Heki'ye bakıp çatlakları inceledikten sonra burada patlama gerçekleştiği kanaatine vardım. Katon mu parşömenden dolayı mı buna karar verememiştim ama hislerim patlayıcı parşömenden yanaydı. Etrafta bakındıktan sonra kan izi görmemek iyice yatıştırıcı bir etki yaratmış ve beni "peki ne oldu burada?" diye düşünmeye zorlamıştı. Evin bu kısmı yok olmuş, çevreye parçalanan tahta ve keresteler saçılmıştı. Saldıran kişi 3 chuunine karşı 2 sini doğrudan alt edecek şekilde saldırmıştı. Pusuya yatıp saldırsa tuzaktan dolayı bu duruma düşeceklerini düşünürdüm ama ilk saldıran bizim taraftı. Sonuçta ise Takamura diğer ikisini kurtarmak durumunda kalmıştı. Takamura'nın güç farkından dolayı böyle olmuştu sanırım. Peki yine de bu güç kimliği belirsiz shinobiyi alt edecek kadar yeterli miydi? Burada belli ki alt edilmemişti ama alt etmemişti de. O halde şu an nerede bu adam?

Usulca bir nefes verdikten sonra "bunu öğrenicez..." diye içimden geçirmiştim. Etrafı şöyle bir yürüdüğümde bahçenin ortasında bir yerde yerde minik bir tahtanın altındaki bir şey görmüştüm. Burada yalnız olduğumdan emin olup oraya yaklaştım ve tahtanın altına baktım. Tahtanın altındaki şey yarım metre uzunlukta silindirik bir tüptü. Belli ki parşömen için üretilmişti. Detaylıca inceledim ve "Nenrei" yazısını gördüm. Özel bir anlamı olmasa bile belki bunu yapanı bulmam gerekirse diye kılıfın şeklini unutmamaya çalışacaktım. Chuuninleri alt eden güç belki de bu kılıfın içinden çıkan parşömenden geliyordu ama bunun hakkında da bir bilgi verilmemişti. Yani sonradan Takamura'ya kullanılmış da olabilirdi. Bunu henüz bilmesem de saldıranın ne tür teknikler kullanabileceği hakkında ufak bir detay yakalamıştım sanırım. Bu düşünceyi şimdilik bir yana bıra bırakıp dövüş izlerinden arta kalanlarla nereye gidildiğinin tayinini yapmaya çalışacaktım.
Künye
İsim: Hirobayoshi Kagami
Yaş: 18
Cinsiyet: Kadın
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 2.500
Prestij: 0
Ün: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon

Günümüze yakın zamanlarda görevlere odaklansa da sonunda dönebileceği bir ailesi, köyü olduğu için içi rahattır. Köyüne olan her türlü tehdidi bertaraf etmek ve halkını korumak için azimli olması gerektiğinin farkındadır. Bunun için kendini geliştirmek, gücüne güç katıp kendi değerlerini korumak için çalışıp çabalar. Daha konuşma sırasında bile ‘köy için’ denildiğinde bu yaptıklarında daha pozitif yönde amaca yönelik hale getirir.

Komplikasyon

Tabiri caizse ‘kadınlar üzerinden siyaset yapılması’ ve onunla kadınsal özellikleri konusunda dalga geçilip aşağılanması onu bir ezergeçer haline getirir. Bu durumda sözler boşunadır. Sadece öfkesi geçene kadar fiziksel olarak durdurulabilir hale gelir.

Özellikler

Profil
Güç: 6
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 4
Varlık: 4
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1 (Favori)
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Raiton:
Kizetsu no Jutsu
Yusubi no Jutsu
Dendou no Jutsu

Ninpou:
Otonaku Ashi no Jutsu
Yami no Me

Taijutsu
Ninja Ekipman Ustalığı(B-Rank)

Genjutsu
Rakumei no Jutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

-9 tane kunai depolayabilen, bacağı sarılan kumaş çanta x2
Çantalara yerleştirilmiş Kunailer: 3'lü Paket(Normal Kalite) x6
Paltonun ceplerindeki Kunailer: 3'lü Paket(İyi Kalite) x1
Sis Bombası, 2'li Paket(Normal Kalite) x1

Ekipman çantası:
3 Kunai (Normal Kalite)

5 Shuriken (Normal Kalite)

5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)

2 Sis bombası (Normal Kalite)
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1587
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Hirobayoshi Kagami & Kitamura Fuu] Yıldıztozu

Post by GM - Naruto » March 13th, 2019, 9:58 pm

Off Topic
Kitamura Fuu, kontenjandan çıkarılmıştır. Kendisi hala Free RP yapabilir ancak sistemsel olarak "pasif" bir karakter olarak ele alınacaktır.

Konu bir türlü rayına oturmadı ve bu gelişme de görevin gidişatını RP dışı sebeplerden ötürü sekteye uğratıyor. Bu bağlamda konuyu iptal edeceğim. Hiç yaşanmadığı varsayılacak.

Hirobayoshi Kagami ise 30GP, 25.000 Ryo kazanmıştır.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Role Play Arşivleri”