[Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Gizli Kütüphane'nin tozlu raflarındaki unutulmuş hikayeler.
User avatar
Seiko Aren
Posts: 32
Joined: January 24th, 2019, 3:39 am

Re: [Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Post by Seiko Aren » August 21st, 2019, 11:49 am

Aklıma gelen komplo teorilerinden sonra adamın nereye gittiğini izliyorum sonra fazla uzaklaşmadığını ve teyzelerle konuştuğunu fark ediyorum. Evlerin arasına girdiği için görüş alanımdan çıkmış durumda fakat duyabildiğim kadarıyla keyfi yerine gelmiş gibi. Konuşmaları ise ilgimi çekecek tarzdan değil.

Sağımdaki kadın gürültüyle evin tahta pervazını indiriyor ve bunu yaparken bana özellikle bakmamaya çalıştığını fark ediyorum. Dört yanı açık olan köyde saklanamayacağımı anlayınca adamı gözümden kaybetmemek adına köyün ortasında yavaş adımlarla yürüyorum.

Yolda yavaşça yürüsem de dikkat çekmeme konusunda başarılı olabildiğimi zannetmiyorum ne de olsa etrafta pek bir insan yok. Fakat adamın evinin yanındaki ufak bahçede, evin önünden geçerken beni izleyen genç bir oğlan çocuğunu fark ediyorum. Gözgöze geldiğimiz anda kafasındaki, babasınınkine kıyasla daha yeni olan şapkasını indiriyor, gözünü benden kaçırıyor ve aceleyle yerdeki bitkilerle uğraşmaya başlıyor. Soldaki evlerin arasından bir adam geliyor elinde taşıdığı testisiyle beraber ve omuzunun üstünden bir bakış atıyor ayrıca az önceki çocuğun yaptığının aksine beni baştan aşşağı süzüyor. Bu beni rahatsız etse de pek belli etmemeye çalışıyorum. Adam daha sonra evine giriyor ve arkasından kapıyı bam diye çarpıyor.

Yavaş adımlarla da olsa on-on beş dakikada yerleşkenin dışında buluyorum kendimi. Seslerini duyamayacak mesafedeyim ancak bambu şapkalı adamın hala teyzelerin yanında olduğunun farkındayım. Burada daha fazla kalırsam ve adamı izlemeye devam edersem köy halkının huzurunu bozacağımdan eminim bu yüzden durumu bir gözden geçirmeye karar veriyorum.

Düşünme eylemi erteleyerek hızlıca yürürlüğe koyduğum planımın üstüne biraz düşününce saçmaladığımı fark ediyorum. Hokutoyu bulmak adına çıktığım yolculukta konuştuğum ilk insan hakkında komplo teorisi kurmakta bu kadar hızlı davrandığım ve bunu bu kadar kolay yaptığım için kendimi paranoyak bir manyak gibi hissetmeden edemiyorum. Bu durum zamanımı harcamış ve köyün bana karşı tutumunu olumsuz yönde etkilemişti. Ayrıca adamın bu yerleşkede en azından insanlarla samimi olabilecek kadar uzun zamandır yaşadığını anlamıştım bundan dolayı da Hokuto olmadığından emin olmuştum neredeyse ki bu da zamanımın tamamen boşa gittiğini gösteriyor çünkü araştırmam adına hiç bir fayda elde edemedim. Kendime resmen sinir oluyorum bunu yapan başkası olsa heralde aptal diye dalga geçerdim diye düşünüyorum.

Burada daha fazla durmamak için diğer hedefime doğru yola çıkmaya karar veriyorum. Diğer hedefim de en başta ovanın orta kısmında gördüğüm yerleşkelerin buranın hemen solunda kalanı. Hedefime köyün içinden geçmeden gitmenin mantıklı olacağını düşünüyorum.
Image
- SO AS I PRAY -
Künye
İsim: Seiko Aren
Yaş: 20
Cinsiyet: Erkek
Element: Doton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 6.500
Prestij: 0
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Güç istiyorum
Rahat yaşamak için güçlenmek istemiş, shinobi olmuş ancak daha sonra bu değişmiştir. Güçlü olmak için güç istemektedir. Güçlü bir shinobi olmayı istemektedir. Bir şey uğruna güç istememekte sadece güçlenmek istemektedir. Bu güç arayışında onu en güçlü shinobi olmak bile tatmin edemez.
Komplikasyon
Gergin Sinirler
Genel olarak sinirli biridir. Derdini anlatamazsa sinirlenebilir ve bu sebeple bir dakika önce dost olmak istediği kişiyle düşman olup ölümüne kavga edebilir. Bir şeyi başaramadığında veya biriyle zıtlaştığında çabucak sinirlenir.
Özellikler
Profil
Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 4
Potansiyel: 10
Varlık: 1
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 3 FAV
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1
Jutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Chakra Hapı ( İyi Kalite )
Yemek Hapı ( Normal Kalite) x3
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1674
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Post by GM - Naruto » August 24th, 2019, 3:35 pm

Tercihini köyden uzaklaşmaktan yana kullanıp yola koyuluyorsun. Ana yoldan biraz sola sapman, ortadaki ovaları görüş açına almana yardımcı oluyor. Islak zeminden bıkmamış adımlarınla aşmaya başlıyorsun bu mesafeyi. Buraya gelirken geçirdiğin süreden ne çok fazla, ne de az bir zaman geçiyor, şimdiki hedefine tamamen ulaştığında.

Çatısı yıkılmış taş bir evin yanından geçiyorsun önce. Kırık camlarından içeri baktığında kullanılmadığını görüyorsun haliyle. Bu evi geçip daha da ilerlediğinde ise, köyün bir önceki yerleşkeden çok bir farkı olduğunu görmüyorsun mimari açıdan. O terk edilmiş ev dışında hepsi yine tahtadan yapılmış, kiremit çatılarla kapatılmış. Üç adet ev sayıyorsun. Hilal şeklinde dizilmişler ve ortalarına bir avlu almışlar. Evler arasında yine hatrı sayılı mesafeler var ve bu boşluklar bir önceki köyde olduğu gibi birer yaşam alanı şeklinde doldurulmuş. Önünde bir nevi siper gibi duran bu evlerin arkasında ise bir başka çatı ile, bir kaç ağacın tepesini seçebiliyorsun. Bunların da arkasında ise nehrin kollarından birinin olduğunu biliyorsun.

Evlere yaklaştıkça ilgini çeken sesler gelmeye başlıyor kulağına. Sesin kaynağını aradığında da, evlerin arka tarafından geldiğini fark edebiliyorsun. Bir bağırış çığırış hali mevcut, fakat feryat figan da değil. Sanki insanlar birbirlerini azarlıyor gibi. Biraz daha ilerleyip neler olduğunu görmeye çalışıyorsun. En sağdaki ev ile ortadakinin arasındaki boşluğa yanaşıyorsun. Bambu bir koltuğun altına sıkış tıkış tünemiş 5-6 adet tavuğu fark edip, iyice karmaşaya yanaşıyorsun.

Dikkatini çeken ilk şey aşırı garip bir açıyla yere devrilmiş, epey kalın gövdeli bir ağaç oluyor önce. Sağdaki evin sırtına inşa edilmiş bir kümesin üstüne devrilmiş. Tamamen yok etmemiş fakat yarısını beraberinde yere mıhlamış. Kümesin olduğu ufak bahçeyi çevreleyen tahta çitler de aynı şekilde ağaçtan nasibini almış. Kümesin sağlam olduğu eski günlerinde çok büyük bir şey olmadığını analiz edebiliyorsun. Beline ancak gelir yüksekliği, boyu da sanırsan bir insan boyu kadar.

Bir çocuğun inatla sana bakıyor olmasından mütevellit, dikkatin kümes ve etrafındaki yapılardan çekilip, sesin asıl kaynağı olan insan grubuna yöneliyor. İki adam dikilmiş, ağacın yanında hararetlice tartışıyorlar. Yanlarında ise sana hala bakmakta olan çocuk var. Dördüncü bir adam sanki çok becerebilecekmiş gibi ağacı ayaklarıyla itelemeye, arada bir kaldırmaya falan kalkışıyor. Ayaktakilere nazaran daha genç olduğu tipinden ve arada yediği "Yahu bir dur." temalı azarlardan fark edebiliyorsun. Biraz daha uğraşmaya devam ediyor, en sonunda da "Eh iyi be!" diyerek pes edip, çamurlu yere kendini bırakıyor. Kendince rahat bir pozisyon alıyor ve durgunlaştığı ilk anda önce çocuğu, çocuğun baktığı yönden de seni fark ediyor. Suratına hafif bir şaşkınlık hali iniyor seni görmesiyle, ufak bir "Ah?" sesi çıkarıyor sana doğru.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1674
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Post by GM - Naruto » September 1st, 2019, 9:19 pm

Off Topic
Pasiflik sınırı belirlemediğimiz için pasiflik vermiyorum ama yine de minik bir uyarı geçmek istiyorum.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Seiko Aren
Posts: 32
Joined: January 24th, 2019, 3:39 am

Re: [Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Post by Seiko Aren » September 4th, 2019, 9:41 pm

Ovaları görüş alanımı almak adına biraz solo saptıktan sonra çok uzun bir süre geçmeden hedefime varıyorum.

Terkedilmiş, çatısı yıkık bir evin yanından geçip ilerlemeye devam ediyorum ve bu köyün mimarisinin de az önceki köydekiyle benzer olduğunu görüyorum. Bir avlunun etrafında hilal şeklinde dizilmiş üç tane ev sayıyorum. Yine geçen ki köye benzer bir şekilde evler arasında bir hayli mesafe var ve bu boş alanlar ev sakinleri tarafından çeşitli şekillerde değerlendirilmiş. Önümde sıra olmuş evlerin arkasında ise bir başka evin çatısını ve bir dizi ağacı görebiliyorum ayrıca bunların arkasında nehrin kollarından birinin olduğunun da farkındayım.

Evlere yaklaşınca bazı sesler duyuyorum. İlgime çeken bu seslerin kaynağını aradığımda ise hilal şeklinde dizilmiş evlerin arka tarafından geldiğini anlıyorum. Bir bağırış çağırış sesi, duyduğum ses ancak feryat figan da değil daha çok birbirini azarlayan insanların sesi gibi. Neler olup bittiğini görmek için biraz daha ilerliyorum. En sağdaki ev ile ortadaki evin arasındaki boş alana yanaşıyorum ve bambu bir koltuğun altına sıkış tepiş tünemiş beş altı tane tavuğu fark ediyorum.

Karmaşaya iyice yaklaşınca dikkatimi ilk önce yere aşırı garip bir açıyla devrilmiş olan ağaç çekiyor. Sağdaki evin sırtına kurulu kümesin üstüne düşmüş ve yarısını dümdüz etmiş. Aynı şekilde kümesin bulunduğu ufak bahçenin çitleri de hasar görmüş durumda. Yarısı dümdüz olan kümesin şu haline bakarak sağlam halinin de fazla büyük olmadığını anlayabiliyorum.

Bir çocuğun inatla bana bakmasıyla dikkatimi sesin gelmekte olduğu insan grubuna doğru yönlendiriyorum. İki adam ağacın yanında tartışıyor. Yanlarında ise bana inatla bakmakta olan çocuk ve ağacı itekleyip duran arada sırada da kaldırmaya çalışan bir adam var. Ağacı iteleyen adamın yediği azarlardan ayaktakilerden daha genç olduğunu fark edebiliyorum. Bir süre daha uğraştıktan sonra pes ediyor ve kendini çamurlu zemine salıveriyor. Rahat bir pozisyon alıp durgunlaştığı anda önce çocuğu daha sonra onun bakışlarından beni fark ediyor. Beni görünce suratına inen şaşkınlık ifadesiyle beraber, bana doğru "Ah?" diye ses çıkartıyor.

Beni fark ettiği için uzaktan izlememin bir anlamı yok diye düşünüyorum. Konuşmak üzere adamların yanına doğru gitmeye karar veriyorum ancak bu sefer doğrudan konuya girmemem gerektiğinin farkındayım. Zira Hokuto hakkındaki bilgilerin önüme gelene sorarak öğrenebileceğim tarzda bir şey olmadığını öğrendim geçen sefer.

Adamlara doğru acele etmeden yürümeye başlıyorum. Aramızda mesafe iki üç metreye indiğinde elimi kaldırıp "Hey" diye selam verdikten sonra ayaktaki adamlara "Kümese yazık olmuş." diyip "Ağaç nasıl böyle düşmüş ki?" diye soracağım şaşkın bir ifadeyle. Selam verdikten sonra konuşurken dikkatimi yerdeki ağaca vermeye dikkat edeceğim sanki harbiden ağacın neden böyle düştüğünü anlamaya çalışıyormuşum gibi.
Image
- SO AS I PRAY -
Künye
İsim: Seiko Aren
Yaş: 20
Cinsiyet: Erkek
Element: Doton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 6.500
Prestij: 0
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Güç istiyorum
Rahat yaşamak için güçlenmek istemiş, shinobi olmuş ancak daha sonra bu değişmiştir. Güçlü olmak için güç istemektedir. Güçlü bir shinobi olmayı istemektedir. Bir şey uğruna güç istememekte sadece güçlenmek istemektedir. Bu güç arayışında onu en güçlü shinobi olmak bile tatmin edemez.
Komplikasyon
Gergin Sinirler
Genel olarak sinirli biridir. Derdini anlatamazsa sinirlenebilir ve bu sebeple bir dakika önce dost olmak istediği kişiyle düşman olup ölümüne kavga edebilir. Bir şeyi başaramadığında veya biriyle zıtlaştığında çabucak sinirlenir.
Özellikler
Profil
Güç: 5
Çeviklik: 6
Kondisyon: 4
Potansiyel: 10
Varlık: 1
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 3 FAV
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1
Jutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Chakra Hapı ( İyi Kalite )
Yemek Hapı ( Normal Kalite) x3
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1674
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Post by GM - Naruto » September 16th, 2019, 12:54 am

Genç adam seslenişine rağmen bir süre şaşkınlığını koruyor. Sen konuşmaya devam ettikçe de açık ağzı yavaştan bir sırıtma haline dönüşüyor, en sonunda "He ya! Biz de anlamadık." diye cevap veriyor sana. Sırıtan ağzı hala o kadar açık ki, sanırsın sinek girecek.

Seni hala izlemekte olan çocuk adeta hipnotize olmuş gibi. Bu yaştaki çocukların klasik kilitlenişlerinden birisi bu aslında. Sizin ufak diyaloğunuz sonrasında "kendine geliyor", hızlıca hala yerde oturmakta olan genç adama koşturmaya başlıyor. Adamın arkasına sokularak saklanmaya çalışırken sana attığı kaçamak bakışlarında çekince var artık. Fakat, genç adamın onu saklamak gibi bir niyeti de yok. Çocuğun hareketlerini bir sinek savuştururcasına "Dur kız." diye yok sayıp ayağa kalkıyor ve paçalarını sallamaya başlıyor. Çocuk ise artık bir siperinin olmayışından mütevellit kümesin etrafından dolanarak kaçıp, gidiyor.

"Geçen sene de bi tane böyle düşmüştü ama kümese falan girmemişti, ya." Onay beklercesine kafasını sallıyor. Konuşurken ön iki dişi arasındaki devasa boşluğu seçebiliyorsun. Hafiften sana adımlayarak yaklaştıkça da çenesindeki ufak, eski bir yara netleşiyor gözünde. "Onu taşımak da kolaydı mesela, ya. Şimdi tavuklara bir şey olmamış diye seviniyoruz da bence Aki-san haketmişti yani böyle bir şeyler olacağı hani belliy..." Konuşmaya başladıktan bir süre sonra aşırı hızlandığını fark ediyorsun. Sanki tam cümlesi bitecekken aklına daha iyi yeni bir cümle gelmiş de dayanamamış gibi bir konuşma stili. Anormal gibi durmuyor, belli ki huyu böyle. Arkadaki amcalardan biri "Lan!" diye genç adama el kol yaparak, konuşmasını kesiyor. Böylelikle cümlenin daha ne kadar uzayacağına şahit kalmıyorsun.

El kol yapan amcayı diğerleri sakinleştirip, hararetli tartışmalarının içine tekrar çekiyorlar. Dilini bir kaç kez şıklatıp sabır dilercesine kafasını sallayan amca ise tartışmaya bir kaç saniyeliğine geri dönse de pek kalıcı olamıyor bu işte. Kafasını minik bir açıyla sana çevirip konuşmadan sıyrılıyor ve seni baştan aşağı bir süzüyor. Bir süre izliyor, gözgöze geldiğiniz anda ise çat diye kafasını karşısındaki adama geri çeviriyor.

Genç adam hala karşında. Fakat dikkati sende değil. Aslına bakarsan dikkati hiçbir şeyde değil şu an. Hatta, bu adamın hayatı boyunca dikkatini bir şeyin üzerinde yirmi saniyeden fazla tutabileceğini sanmıyorsun. Ellerini ceplerine sokuyor, hemen geri çıkarıp saçlarını karıştırıyor. Eğiliyor, az önce kaçan minik çocuğun kaçtığı yöne bakıyor. Arkasını dönüyor, ağacı ayağıyla dürtüyor. Öyle, takılıyor işte.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1674
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Seiko Aren] Hokuto Denen Adam

Post by GM - Naruto » November 16th, 2019, 9:42 pm

Oyuncunun isteği üzerine kapatılmıştır. Hiç yaşanmadığı varsayılacaktır.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Role Play Arşivleri”