[Saitou Shirai & Kasai Shigeki] Cep

Gizli Kütüphane'nin tozlu raflarındaki unutulmuş hikayeler.
Saitou Shirai
Re: [Saitou Shirai & Kasai Shigeki] Cep

Post by Saitou Shirai » September 17th, 2018, 12:18 am

Biz otururken adam da muhtemelen rutin dünyasındaki işlerinden biri olan yemek yapmakla ilgileniyordu. Handa kalanlara mı servis ediliyor yoksa sipariş üzerine mi yapıyorlar acaba? Hepsinden önce, burada kalınabilecek bir yer var mı ki? Ah, tüm bunlardan önce... İNSAN BİR KADEH SAKEYLE DİREKT ÇARPILIR MI?! Hayır hayır, hayır Shirai-chan... Hepsinden çok daha öncesi var... Sen bunu nasıl unutursun?!

Sipariş verdiğimizde önüme getirdiği sakeyi içmeyecek ve elimden gelirse Shigeki'nin de içmesine engel olmam gerekiyordu. Bunun için elimi sakelerle masa arasına dik bir şekilde koymuş ve ardından monoton hayatını dışa vuran monoton konuşma biçimiyle bize cevap veren adama dinlemeye koyulmuştum. Sorumu garip karşılamış olacak. Sanırım hayatında aksiyonun sıfır oluşundan dolayı birinin gelip böyle bir şey demesine şaşırmış olmalı. Mimikler... Jest ve mimiklerini takip etmem gerekiyor. Herhangi bir şeyi gözden kaçırmamalıyım.

Demek onlar sağlıyor. Vay canına, shinobiler olmadan da birileri mutlu olabiliyor demek ki. Hep dediğim gibi, biz neden varız lan? Hem buradakiler bizi de istemiyor. Ah sahi, bizler onların gücünün yetmeyeceği konulara müdahale etmek için varız. Evet evet, işin aslı bu. Aynı zamanda vasıflarımızdan biri de dudağımızın kenarları kulaklarımıza değmeden gülümsemek ve bazı durumların ciddiyetini kavramak tabii.

Bir sorun? Hayır bir sorun yaşamadık ama yaşatmaya geldik! Bakalım sır perdesini aralayışımızın ilk adımı nasıl işleyecek, hmpfh. Dedikoduculuk yapabiliyorlarsa ve buranın küçük olması sebebiyle her şey kulaktan kulağa yayılabiliyorsaaaa

"Hayır, şu an için tek sorunumuz işimizin olmaması." deyip sake bardağına hafifçe fıske atarak "Onları ödeyemeyecek kadar kötü olmasak da..." diyecektim. Ardından adamın gözlerinin içine bakarak "Bizler kiralık ninjalarız. Herkesin korunmaya ihtiyacı vardır, anlarsın ya. Bazen işler yolunda gitmez ve böyle durumlarda biraz destekten zarar gelmez. Tabii biraz ödeme yapmaktan da! Peki bunu yayabilir misin?" diyerek sözlerimi sonlandıracaktım.

Geriye manidar bir gülümseme eşliğinde cevap beklemek kalıyor.

Belki bu iş için rüşvet falan gerekebilir, fakat yine de ödeyebileceğim miktarlarda olduğu sürece kolay kolay sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Öte yandan, kurduğum cümleleri ayna karşısında kendime söylerken düşündüm de, mide bulandırıcı. Utanç verici. Meslekten soğutur insanı. Ah ah, Kusagakure. Senin için yemeyeceğim bok yok, çok şanslısın. Eğer çevremde bana benim sana olduğum kadar sadık birileri olsaydı inan sırtım yere gelmezdi.
Last edited by Saitou Shirai on September 18th, 2018, 10:48 pm, edited 1 time in total.
Image
Künye
İsim: Saitou Shirai
Element: Raiton
Seviye: C
Rütbe: Chuunin
Ryo: 50.000
Prestij: -
Kullanılabilir GP: 10

Motivasyon

Bodyguard!

Ya da, kahraman. Koruma içgüdüsü öylesine güçlüdür ki, harekete geçmesi için ortada korumaya değer en ufak bir değer olması bile yeterlidir. Köy, köy halkı, shinobiler, masum siviller, hatta yeri gelirse başka köyün halkları. Kendisi bu konuda gözünü karartır ve koruması gereken şeyler için ne gerekiyorsa, her şeyi yapar. Her şeyi, HER ŞEY. Ölür de, öldürür de.

Komplikasyon

Kayıp
Henüz ikinci kez deneyimlemediği için farkına varmamış olsa da Shirai, korumakta olduğu değerleri kaybeder ve bu hususta başarısız olursa adeta yanar. Kendisini başarısız olmakla, yetersiz olmakla suçlar. Eğer bu biri yüzünden olduysa gözü intikamdan başka şey görmez olur.

Özellikler

Güç: 3
Çeviklik: 6
Kondisyon: 3
Potansiyel: 7
Varlık: 7
Zeka: 8

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] [Favori Beceri] Ninshuu: 3
[Varlık] Aldatma: 3
[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 3
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu

Dendou no Jutsu, D Rank
Shunshin no Jutsu, D Rank
Kangehika, C Rank

Taijutsu
Shinshouki - D Rank
Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 20th, 2018, 8:37 pm

Off Topic
Diyalog odaklı ilerleyeceğimiz için Shigeki'nin pasiflik bildirisine rağmen turu devam ettiriyorum. Shigeki geri döndüğünde hızlıca ilerlemiş oluruz. Ek olarak pasiflik süresini 48 saate çıkarıyorum. Sevgiler.
Shirai'nin işsizlik vurgusundan sonra adam 'haaa' dercesine kaldırıyor kafasını. Bardan çektiği elini beline koyarak dikiliyor karşınızda. Suratında da mutlu bir sırıtma. Hık deseniz işe alacak sanki sizi, öyle mutlu. Shirai'nin cümlelerinin devamında bu sırıtma hafiften siniyor, ancak yine de adamın aklında dolanan tilkileri sanki görebiliyorsunuz. Parmağıyla masaya vurup, Shirai'ye sallıyor muzip muzip. "Anladım anladım. Çok iyi anladım." Geriye birkaç adım atarak tezgaha dayanıyor, ocağı kapattıktan sonra ellerini birleştiriyor göğsünde. "Dediğim gibi kasaba içinde güvenlik sorunu olmaz. Herkes kendi işinde. Rüya gibi değil mi ?" Biraz dalga geçer gibi bitiriyor cümlesini. "Ama bu kasabadan geçip giden kervanların elbet birkaçı sahipsiz topraklardan geçmek durumunda kalıyor. Bireysel olarak koruma tutmak zorunda kalıyor elbette. Onlara yamanabilirsiniz." Birkaç saniye bekliyor. Ufak bir kararsızlık. "Ancak sahipsiz topraklara giden kervanlar bunu açık açık söylemez hedef olmamak için. Genelde onlar 'birine' danışır, o biri de koruma yapabilecek kişileri kervan gelirinden pay vererek ayarlar. Eğer isterseniz bu bağlantıyı sağlayabilirim. 60.000 Ryo yeterli bunun için." Sırıtması büyüyor adamın. Cevabınızı bekliyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kasai Shigeki

Post by Kasai Shigeki » September 25th, 2018, 3:05 pm

Adam otomatikman sakeleri getirdiğinde alkışlamamak için zor tuttum kendimi. Yiğidim bu nasıl hızdır. Yatakta da bu kadar hızlı mısınız? Valla helal olsun sizi tanımak istiyorum. Her neyse free sake dimi?

Tam alıp kafama dikecektim ki sakeyi Shirai'nin kolu önümde, bir hatunu koruyan amguard gibi kapandı. Bana dedi ki, "Bağyan rahatsız oluyor koçum hadi naş naş." Mutsuz bir ifade ile Shirai'nin aşırı turn off koluna baktım bir süre.

Adam harigayız biz korumaya ihtiyacımız yok laflarını sıraladı bu sırada. Ya siktir git, bok yok korunmaya ihtiyacınız. Dolandırıcı donunuzu çalmış hala ötüyorsunuz shinobi olmasın diye. Buna karşı Shirai de aga paramız yoh, bize iş bul gibi laflar söyledi. Ben de tulumba gibi kafamı sallıyorum yukarı aşağı. Masum ve mağrur gözükmeye çalışıyorum. Hani fakir ama gururluyuz falan ifadeleri sergiliyorum. Shirai adama bizim işsiz olduğumuzu iş aradığımızı yaymasını falan söyledi. Bu orospu çocuğu da başladı gülümsemeye. Bu işin sonu iyi değil baba. Hissettim ben.

Anladığını söyledi ilk. Tabi bendeki mağrur ifade yok oldu. Tek kaşımı kaldırdım bakıyorum herife, bakalım ne yarrak yumurtlayacak. Herkes harika dedi. Herkes mutlu dedi. Ama dedi. Bazı kervanlar sizi işe alabilir dedi. Açık açık söylemezler siz bana güvenin dedi. Bana söylerler kervanlar dedi. 60.000 ryo verin dedi. İşinizi halledeyim dedi. Bu sırada nasıl gülümsüyor orospu çocuğu.

Şimdi katanamı çıkarıp kafanı koparsam ne yapabilirsin amına koyayım ya?

Köylü kurnazı bizi kekleyecek.

60k'ya ben kaç gün yemek yerim?

Fakiriz paramız yok çalışmak istiyoruz diyoruz piç para istiyor.

Senin ben götünü sikeyim ya.

Kalk gidelim Shirai.

Burada görev yapmaya başladığım anda bu piçi vergi manyağı yapmazsam şerefsizim.

Dellendik fıttırdık, katana çıkardı yavşak nereden çıkardıysa. Aman dedim dur orda. Onun da çoluğu çocuğu var dedim. İki sake ona yeter.

İttirdim Shirai'nin kolunu. Çok ciddi bir şekilde önce ilk sakeyi, sonra ikinci sakeyi fondipledim. Sonra da ellerimi masaya vurarak kalktım yerimden. "O iş olmaz gardaş." dedim. Amına koyayım cebimde 15k var. Herif 60k istiyor. Kimi sikiyorsun sen ya.
Image
Künye
İsim: Kasai Shigeki
Element: Suiton
Seviye: C-rank
Ryo: 15.000 ryo
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
"O" : Shigeki şu hayatı boyunca aşırı saygı duyduğu, yolundan gitmeye değer gördüğü bir insan ile karşılaşmamıştır. Ancak tanışınca sürekli o kişiyi haklı görmeye, ona yardım etmeye kendini adayacak ve bir nevi o kişi için yaşamaya başlayacaktır. O kişiyi elde edemese, sevgisini kazanamasa da mutluluğu için uğraşacaktır. Bu kişinin yaşı, cinsiyeti, amacı, fikri önemli değil. Önemli olan tek şey Shigeki'nin bu kişiyi değer görmesidir. Bu da zamanla oluşacak bir şeydir.

Komplikasyon
Introvert: Bu durum bir çok açıdan kendini gösterebilir. Tanımadığı bir kişi ile ilk sohbeti açmakta zorlanmaktan tutun, çok zor bir insanla geçirilen bir kaç saat sonrası uzaklaşıp yalnız zaman geçirme isteğine kadar etkileri vardır. Alışınca oldukça sevimli bir insan olsa da, o duruma gelmek için bir süre geçmesi gerekir. İnsanlarla uğraşmak odağını ve enerjisini harcadığı için yalnız olduğunda daha verimli olur. Genel olarak kişilik özelliği olduğu için aşabilinecek bir durum değildir.

Özellikler
-

Çeviklik: 3
Kondisyon: 4
Potansiyel: 6
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Zeka] Farkındalık: 1

Ninjutsu
Shunshin
Mizurappa
Niji no Jutsu
Kasui no Jutsu
Mizu Subari no Jutsu

Taijutsu
Iaido (C-rank)

Genjutsu
Magen: Henge
Kuroshiki
Kanryousou
Raigen

Katana (normal kalite)
Saitou Shirai

Post by Saitou Shirai » September 28th, 2018, 2:11 am

Biraz zor durumda olduğumuzu ve iş aradığımızı dile getirmemin ardından karşımızdaki eleman birden küheylan kesilmişti. Bak sen aslan parçasına, ne cevherler varmış da parlatılmayı bekliyormuş. Eh, neticede elmas bile kömür madeninden çıkar değil mi? Bizi ne gibi numaralar bekliyor acaba?

Evet, evet. Bu bıyık altı sırıtışı biliyorum, ben bununla doğdum. Peki o tiksinç parmak sallama nedir? Gerçekten bana sökeceğini mi düşünüyorsun? Ah, hayır hayır kesinlikle manipüle olmayacağım. Anlamış olman, benim anlatmamamdan kaynaklanıyor. Her neyse...

Bu abartı ve göreceli olarak saçma jestleri sergiledikten sonra tezgaha yaslanarak ocağı kapatıp kollarını çaprazlamıştı. Vay canına, gerçekten o kadar götün kalktı mı lan? Bilsem daha önce söylerdim. Adam hayata döndü anasını satayım. Meğer buranın pis işleri burada dönüyormuş. Sahi, pis işler demişken... Bizim aradığımız dolandırıcı bu olmasın lan? Neden olmasın? Harbi, olmasın. Zaten elemana kılım, gırtlağını söker ızgara yaparım.

Demek buradan geçen kervanlar "sahipsiz topraklar" olarak nitelendirilen yere gidiyorlar ve buraya giderken de korumaya ihtiyaç duyuyorlar. Anladım, tamam. Hmm, evet. Bu elemanın dolandırıcı olma ihtimalini tekrardan değerlendirmem gerekecek gibi. Fakat ufak bir ihtimal ve birkaç yumruk 60.000 Ryo etmez gibi sanki.

İşte tam bu sırada, ben plan proje aşamasındayken Shigeki aptalı kolumu çekerek iki sakeyi de içmiş, üstüne bir de racon kesmişti! BAK SEEEN! HERKESİN İÇİNDEKİ ASLAN KÜKRÜYOR! Tch. Anlaşılan söze girmenin vakti geldi.

"Sssh.. Para her zaman ikinci plandadır. Hem mühim olan güven değil mi?"

Tek kaşım kalkık şekilde, deminki hareketi ödetircesine parmağımı adamı merkez alan bir daire şeklinde çevirerek "Pekiii sana nasıl güveneceğiz?" diyecek ve hemen sonra tam merkezde sabitleyip ani bir şekilde ileriye doğrultarak "Ya bizi dolandırmaya çalışıyorsan?!" diye sözlerimi bitirecektim.

Ardından, adamın herhangi bir jest, mimik ya da herhangi olağan dışı bir tepkisini pürdikkat takip edecektim. Belki alnından düşen bir damla ter, belki ufak bir yutkunma, belki çenesini sıkma. En ufak bir yalan ya da saklama belirtisi göreceğimi seziyorum.

Eğer göremezsem de "Önce güvenimizi kazanırsan, payını fazlasıyla alırsın." diye ekleyecektim. Hmpfh. Yine de içimden bir ses bir şeyler çıkacak diyor ama.
Image
Künye
İsim: Saitou Shirai
Element: Raiton
Seviye: C
Ryo: 50.000
Prestij: -
Kullanılabilir GP: 10

Motivasyon

Bodyguard!

Ya da, kahraman. Koruma içgüdüsü öylesine güçlüdür ki, harekete geçmesi için ortada korumaya değer en ufak bir değer olması bile yeterlidir. Köy, köy halkı, shinobiler, masum siviller, hatta yeri gelirse başka köyün halkları. Kendisi bu konuda gözünü karartır ve koruması gereken şeyler için ne gerekiyorsa, her şeyi yapar. Her şeyi, HER ŞEY. Ölür de, öldürür de.

Komplikasyon

Kayıp
Henüz ikinci kez deneyimlemediği için farkına varmamış olsa da Shirai, korumakta olduğu değerleri kaybeder ve bu hususta başarısız olursa adeta yanar. Kendisini başarısız olmakla, yetersiz olmakla suçlar. Eğer bu biri yüzünden olduysa gözü intikamdan başka şey görmez olur.

Özellikler

Çeviklik: 6
Kondisyon: 3
Potansiyel: 7
Zeka: 8

Beceri Listesi
[Potansiyel] [Favori Beceri] Ninshuu: 3
[Varlık] Aldatma: 3
[Varlık] Empati: 3
[Zeka] Farkındalık: 3

Ninjutsu

Dendou no Jutsu, D Rank
Shunshin no Jutsu, D Rank
Kangehika, C Rank

Taijutsu
Shinshouki - D Rank
Genjutsu

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 1st, 2018, 7:08 pm

Shigeki yumruğunu masaya vurarak dikiliyor. Adam da refleks olarak tezgahtan ayrılıyor. Shigeki'in ani tepkisi handaki birçok insanın size bakmasına sebep oluyor. Bir, belki iki saniyelik bir duraksamadan sonra herkes devam ediyor kendi işine. Shirai sözü aldığında ise adam da sakinleşiyor.

Shigeki'nin gösterdiği sert hareket nedeniyle adamın hevesli duruşu bozuluyor biraz. Tek kaşı havada, sanki geçiştirircesine dinliyor Shirai'yi. Ancak diğer yandan kafasını sallayarak da dikkatini belli ediyor. Konuşma bittiğinde sakince arkasını dönüp yemeği karıştırıyor ve Shigeki'yi tamamen yoksayarak devam ediyor. "Evet önemli olan güven delikanlı. Hak verirsin ki yerim yurdum belli, bu handa yatar burada uyanırım. Sen ise bu kasabada daha önce görmediğim bir yüzsün. Hangimizin daha güvenilir olduğu konusunda yeterli bir ölçüt bu." Tek elini çenesine götürüp başlıyor kaşımaya, düşüncelere dalıyor. "Diğer yandan benim sizi bağlayacağım kişiler biraz şey... Şey işte. Ortaya koyduğunuz bir para yoksa ciddiyetinize inanamam. Sizi oraya bu şekilde götürmem kendimi riske atmam demek. Hah." Suratına tekrar konuyor gülümseme, hevesi de geri dönüyor. "Ama sana güzellik yaparım. Yarı fiyatına. Ancak işi verecek adamla anlaştığında kazandığın paranın yarısını da alırım. Sen bağlantına kavuşursun ben ihtiyacım olan nakite. Konu kapanır. Bu da son teklifim." Barın altından şişeyi çıkararak boşalmış iki kadehi tekrar dolduruyor Shigeki'ye küfür gibi bir bakış atarak. "Benden bu. İç de kendine gel."
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 4th, 2018, 11:34 pm

Off Topic
Saitou Shirai ve Kasai Shigeki birinci pasiflik uyarısını almıştır.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 9th, 2018, 9:13 pm

Off Topic
Saitou Shirai ve Kasai Shigeki ikinci pasiflik uyarısını almıştır.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 12th, 2018, 12:00 am

Off Topic
Saitou Shirai ve Kasai Shigeki üçüncü pasiflik uyarısını almıştır. Konu hiç yaşanmamış varsayılacaktır.
Locked

Return to “Role Play Arşivleri”