[Saitou Shirai & Kasai Shigeki] Cep

Gizli Kütüphane'nin tozlu raflarındaki unutulmuş hikayeler.
GM - Naruto
Game Master
Game Master
[Saitou Shirai & Kasai Shigeki] Cep

Post by GM - Naruto » September 4th, 2018, 1:25 am

Gece vakitlerinde aldığınız çağrıya uyarak sabah saatlerinde sağlam birer kahvaltı çektikten sonra Kusachou binasına gidiyorsunuz. Bolca saygı dolu selamlaşmalar, yol göstermeye çalışan birkaç chuunin ile beraber brifing odasına ilerliyorsunuz. Bina ve çevresi çok kalabalık sayılmaz. Keza görevlerin yoğunluğu, ortadan kaybolan geninlerin endişesiyle birlikte herkes bir tarafa dağılmış durumda.

Odaya girdiğinizde sizi Gyaku karşılıyor. Her zamanki ciddiyetii duruşuna, suratının gözüken kısmına işlemiş durumda. Önünde durduğu masa evraklarla dolu. Sizi gördüğünde kafasıyla selamladıktan sonra elindeki son evrağı tepenin üstüne koyuyor. Gyaku'nun çıkmaya hazırlandığını tahmin edebiliyorsunuz. Şayet shinobi ekipmanlarını tamamen kuşanmış, uzun silahı ise sırtındaki kılıfında. Hareketlerindeki acele ise rahatlıkla anlaşılıyor. Oturmak yerine, kapının yanında bekliyorsunuz konuşmasını. Gece yapılan çağrıda görevin içeriği size çıtlatılmasına rağmen buraya gelişiniz ise ayrı bir olay. Muhtemelen Gyaku'nun aşırı titizliğinden kaynaklanıyor bu.

"Yola çıkmadan önce tüm detayları benim ağzımdan duymanızı istiyorum. Gideceğiniz kasabanı adı Boda. Köyden bozma bir yer, yeni yeni büyüdüğünü söyleyebiliriz hatta. Bugüne dek adam akıllı gelir kaynakları dahi yoktu. Şimdilerde ise Kusa ticari yollarından birkaçı bu kasabadan geçecek şekilde ayarlandı. Haliyle orada yaşayan insanların da cepleri doluyor."

Gyaku'nun sözleri yanınızdaki kapının açılmasıyla yarıda kesiliyor. İçeriye son derece normal giyimli bir kadın giriyor. "Özür dilerim Gyaku-sama." dedikten sonra Gyaku'nun masasının karşısındaki sandalyelerden birine çöküyor. Kağıt kalem çıkararak Gyaku'nun ağzına kilitleniyor ve o konuştukça not alıyor. Adam soğuk bir şekilde kafasını sallayarak geçiştiriyor onu. "Buna ek olarak, ticari yolun Boda kasabasına yönlenmesinden sonra oraya bir shinobi yerleşkesi kurmamız zorunluluk haline geldi. Ancak kasaba içinde inatçı birkaç yaşlının sağlam karşı çıkışları oldu. Gözardı edilebilir elbette ancak Nise-sama olayın tatlı bir şekilde çözülmesini istedi." Az önce odaya giren kadın Gyaku'nun söylediği her kelimeyi not alıyor defterine. Gyaku gözlerini devirip ona bakıyor ve devam ediyor. "Aradığımız kişi basit bir dolandırıcı. Oradaki insanların zenginleşmesini bilerek, biraz tatlı dille birlikte evlerini onaracağını, büyüteceğini, bakım yapacağını söyleyerek birtakım anlaşmalar yapıyor. Bunu yaparken ise kendisini o güne dek kasabanın tek hanını işleten adamın torunu olarak tanıtıyor. Halk buna nasıl kandı yahut nasıl farkedilmeden işi ilerletti bilmiyoruz. Fakat işimize gelen bir olay olduğunu reddedemeyiz. Dolandırılanların arasında inatçı yaşlılar da var. Eğer herifi yakalar paraları da kurtarırsak çenelerinden kurtuluruz. Başaramazsanız veyahut onları memnun etmeyecek birşeyler yapar batırırsanız orada kurulacak yerleşkeye bizzat sizleri atayacağım. Dırdırlarını siz çekersiniz." Kadın kısık bir sesle gülüyor. Gyaku ise buz gibi. Olay ciddi mi yoksa şakadan ibaret mi emin olamıyorsunuz. Gyaku kadının işini hallettiğinden emin olduktan sonra odadan çıkmak için kapıya yöneliyor.

"Sorunuz varsa eşlik edebilirsiniz. Yoksa yola çıkabilirsiniz."
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kasai Shigeki

Re: [Saitou Shirai & Kasai Shigeki] Cep

Post by Kasai Shigeki » September 4th, 2018, 11:58 am

Boş ve boşlukta hissediyorum. Kafamda bir remix şarkı var sürekli söylediğim. Yapanlara küfredesim geliyor sürekli. Bu kadar iğrenç bir şarkının kafama takılmasına neden hakim olamıyorum? Bir de "Genjutsucuyuq moruq!" diye geziyorum. Daha siktiriboktan bir şarkıyı kafamdan atamıyorum.

"Kalbimi kırdın bin defaa!"

Şarkıyı kafamdan söylerken bir sürü kişinin önünde eğilip büküldüm saygı amaçla. İlk onların beni selamlamasını bekliyordum. Çünkü belki de rahatsız olurlar benim onları selamlamamdan. Bazı insanların yanından sessizce geçtim bu yüzden. Fazla mı düşünüyorum? Bilmiyorum. Belki de sadece selamlamalıyım...

"Sakın dönme ardına!"

Dün göreve çıkmam konusunda haber salmışlar. Bu gün yola hazırlanırken babam yüzünde bir gülümseme ile yan komşunun kızına bir bakmamı, bana almak istediğini falan söyledi. Bayılacak gibi oldum. Böyle durumlarda insanı sıcaklık basıyor. Ortamı terk etmek istiyor. Komşunun kızı dediği, benim çocukluk arkadaşım. Hiç o gözle bakmadığım, bizim ikizlerden bir farkı olmayan bir kız. Hem kendi hayatımı düzeltememişim. Onunkini neden kendime bağlıyorum? İster istemez beni uzak bir yere göreve yolladıklarını ve kızın da beni evde beklediğini hayal ettim. Ölürsem köy maaş bağlıyor mu acaba? Düşünmemeliyim. Babama rest çekmeliyim. Biliyorum. Sadece "Bakarız baba." dediğimde kendimden tiksindim. Sorun çıkarmak istemediğim için bu adama kaçıncı taviz verişim, saymadım...

"Son kez geldim kapına..."

Görevin ayrıntılarını alacağımız odaya girdiğimde yanımda Saitou Shirai adında bir Chuunin de vardı. Göreve birlikte gideceğiz. Shirai ile belli bir sohbetim yok. Akademi zamanlarımda, Chuunin sınavında falan görmüştüm. Benim yaşlarımda olmalı. Belki biraz daha küçük. Kendi halinde bir insana benziyor. Yine de dönüp bir merhaba demeye utanıyorum. Bu yüzden dönüp elimden gelen en içten şekilde gülümsedim. Bir süre birlikte takılacağız, benimle yetinmesi gerekecek. Ona ayak bağı olmamak için elimden geleni yapacağımı bu samimi gülümseme ile anlamasını bekliyorum. Shinobi çevresinde genel olarak fazla kendini önemseme ve çevresindekileri ezikleme sorunu var. Daha önce çıktığım bir sürü görevde aynı olayı yaşadım. Bu insanlarla uğraşmak yerine elimden geldikçe ipleri onlara vermeye çalışıyorum. İstedikleri olmasına rağmen başarısız olmaları kendilerini sorgulamalarına sebebiyet veriyor. Shirai'ye önyargı ile yaklaşmayacağım. Kimseye yaklaşmam aslında. Yine de biraz tedbirli olmakta sakınca görmüyorum.

"Tüm aşkların adına!"

Birlikte kapının önünde evlatlık çocuk gibi bekliyorduk Shirai ile. Gyaku denen bu önemli Jounin, bu kadar çalışıp kendini geliştirmiş bir insan. İnsanların gözüne girebilmek için kendisinden taviz vermiş ve tamamen başka birine dönüşmüş. Ancak şimdi karşımda evrak işi yapıyor. Ah zalim dünya. Kaşlarım kalktı ve nedense hoşnut bir ruh haline büründüm. Belki de çıkıp Gyaku-san'a evrak işi yapmak istediğimi söylemeliydim. Masa başı işlerin adamı olduğumu düşünüyorum.

Boda kasabasına gidecekmişiz. Köyün biraz küçüğüymüş. Ticaret yollarının yerleri değişince bunlar da zenginleşmiş. Gyaku-san bunu biraz ezer gibi söyledi ama bence bir sorun yok adamların zenginleşmesinde. Eğer Kusagakure'ye bağlı bir yer zenginleşiyorsa bu gayet iyi bir durum değil midir?

Daha Gyaku-san ayrıntıları bitirmeden kapı açıldı. Hmm... Biraz ayıp değil mi böyle aniden girmek? Sabahtan beri önüme gelene selam veriyorum saygıdan şu Kusagakure'de. Kapı çalmadan brifing odasına atlamak nasıl bir mantık. Bu yüzden, kendisini rahatsız hissetsin diye dönüp baktım kadına. Neyse ki özür diledi. Yine de yerine oturana kadar gözlerimi çekmedim üzerinden. Köyden değil mi acaba? Daha önce görmedim. Gözlerim ister istemez bir alınbandı aradı üstünde. Gyaku-san kadının böyle rahatça bu odaya girmesine izin vermiş, üstelik görev konusunda otu boku not etmesini de sorun etmemişti. Neler oluyor? Kayıt altında falanız sanırım. Cidden köy dışı biri değildir o zaman. Eğer öyleyse sömürgecilik hoşgeldin.

Gyaku-san konuşmaya devam edince gözlerimi ona çevirdim. İçten içe hala "Yeminler senin tövbeler benim, ne oldu gücüne mi gitti?" diye şarkı mırıldanıyorum.

Kasabada shinobi yerleşkesi kurulacakmış. NE? Oha! Gözlerim büyüdü ister istemez. Yani, yeni zenginleşen bir köyde shinobi yerleşkesi kurulacak! BEN DE GİDİP BİR SORUNLARINI ÇÖZECEĞİM ŞU AN? Anasınısatayım ne kadar sevindim bir anda! Ailemden uzaklaşma şansı var önümde bildiğin! Üstelik aşırı bir şey de değil! Elim ayağım titriyor şerefsizim! Yaşlılar sorun çıkarıyormuş. Shinobiler gelmesin mi yani? Aslında var ya, köylüler bunlar kesin haksız kazanç falan sağlıyorlardır. Gelip görmemizi istemiyorlar. ULAN! TAM BENLİK İŞLER BUNLAR! Hiç heyecan falan yok! Onu bunu dövmek yok! Bir kaç yaşlı ile koşuşturacağım!

Bu mal köylüler dolandırılmış. Gyaku-san dolandırıcıyı ve yaptıklarını anlatınca istemsiz kıkırdadım. Sonra da fazla sesli olmayan bir şekilde "Bir de shinobi yerleşkesi istemiyorlar..." dedim. Eğer dolandırıcıyı yakalarsak, yaşlıların çenesi kapanırmış ve rahatça işlerimizi halledebilirmişiz. Eğer yakalayamazsak bizi oraya atarmış. Tehehe, bilerek işleri berbat etmemi mi istiyorsun Gyaku-san?

Sorumuz olup olmadığını sorduğunda atlamak istedim söze ama bir şey tuttu içten içe beni. Bu yüzden elimi kaldırdım utangaç bir şekilde. Adam kapıya yönelip kapıyı açınca arkasından gittim ve düzgün bir ses ile "Nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, yeni kurulan yerleşkeye atanmak istiyorum Gyaku-san." dedim. Nedenlerini söylemeli miyim? Gyaku-san bunu bilmek ister mi? Bence istemez. Bu yüzden sormazsa söylemem. Söylediğimin cevabını alınca Shirai ile Boda köyüne yola çıkabiliriz.
Image
Künye
İsim: Kasai Shigeki
Element: Suiton
Seviye: C-rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.000 ryo
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
"O" : Shigeki şu hayatı boyunca aşırı saygı duyduğu, yolundan gitmeye değer gördüğü bir insan ile karşılaşmamıştır. Ancak tanışınca sürekli o kişiyi haklı görmeye, ona yardım etmeye kendini adayacak ve bir nevi o kişi için yaşamaya başlayacaktır. O kişiyi elde edemese, sevgisini kazanamasa da mutluluğu için uğraşacaktır. Bu kişinin yaşı, cinsiyeti, amacı, fikri önemli değil. Önemli olan tek şey Shigeki'nin bu kişiyi değer görmesidir. Bu da zamanla oluşacak bir şeydir.

Komplikasyon
Introvert: Bu durum bir çok açıdan kendini gösterebilir. Tanımadığı bir kişi ile ilk sohbeti açmakta zorlanmaktan tutun, çok zor bir insanla geçirilen bir kaç saat sonrası uzaklaşıp yalnız zaman geçirme isteğine kadar etkileri vardır. Alışınca oldukça sevimli bir insan olsa da, o duruma gelmek için bir süre geçmesi gerekir. İnsanlarla uğraşmak odağını ve enerjisini harcadığı için yalnız olduğunda daha verimli olur. Genel olarak kişilik özelliği olduğu için aşabilinecek bir durum değildir.

Özellikler
-

Güç: 3
Çeviklik: 3
Kondisyon: 4
Potansiyel: 6
Varlık: 7
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin
Mizurappa
Niji no Jutsu
Kasui no Jutsu
Mizu Subari no Jutsu

Taijutsu
Iaido (C-rank)

Genjutsu
Magen: Henge
Kuroshiki
Kanryousou
Raigen

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katana (normal kalite)
Saitou Shirai

Post by Saitou Shirai » September 4th, 2018, 1:56 pm

Henüz gökyüzünü saran karanlık perde aralanmamışken, pek de hoş bir sabaha uyanmayacağımın bilincindeydim adeta. Çalar saat zırlayan bir bebek gibi beni uykumdan etmek adına öterken dönüp sağlam bir yumruk patlatmış ve akabinde yataktan fırlayarak doğrudan banyonun yolunu tutmuştum. Soğuk bir duş alıp, üstüne günlük hijyen ihtiyaçlarımı karşıladıktan sonra mutfağa gidip patates kızartacaktım ki, saate bakmam ve geç kalmak istemememle birlikte bu fikir hızlıca bir serpme kahvaltıya dönüşmüştü. Nitekim öyle de yapmış, sağlamca atıştırıp evden fırlamıştım.

Yola çıkıp Kusa-Chou binasına yönlendiğimde, ah... Bayramlaşıyormuşçasına herkesle "Evet efendim, pek tabii efendim." diyerek sanki halkın kaymaklı insanlarından biriymiş gibi ilerlemek adeta midemi bulandırmıştı. Neyse ki, kolay kolay suratlarına kusacak biri değildim de çenemi kapalı tutabiliyordum... Her neyse, yanımızda birkaç Chuunin ile birlikte brifing odasına ilerlemiştik.

Saatin henüz çok erken olmasından kaynaklanıyor olacak ki, buralarda pek insan yok gibi. Yoksa kesinlikle köydeki tüm süper havalı görevlere başkaları gittiği için böyle kenarda kıyıda kalmış ayak işlerine gidecek kadar adam kaldığından, tüm köy yoğun bir tempoyla çalışıyorken bu tür istenmeyen işleri yapacak kazıntı elemanlar olduğumuzdan değil yani. Yanlış anlaşılma olmasın.

Odadan içeriye adım attığımda, karşımda ultra gizemli Jounin Gyaku-san'ı görüyordum. Eh, evet. Pek hoş bir gün olmadığı gibi bir de mahkeme suratlı biri. Neyse, aşılamayacak durumlar değil bunlar, ssh. Yapabilirim. Bir an önce şu görev başlasın ve bitsin istiyorum! Belki de şu anda dostlarım tehlikedeyken ben neden ne idüğü belirsiz bir sahtekarın peşinden koşturmak zorundayım ki? Uu, yalnız dikkat edince, Gyaku-san'ın da süslenip püslendiğini görmemek işten değil. Anlaşılan o da süper eğlenceli görevlerden birine gidiyor. Sırtında kılıcı, üstünde shinobi kıyafetleri... Harika, harika. Bizi nereye yolluyorlar? Dinleyelim.

Hı hı. Evet, detaylar. hı hı. Dinlerken bir yandan anahtar kelimeleri zihnime kazımak iyi olacak gibi. Belki herhangi bir yerde işime yarar. Yeni yeni büyümekte olan köyden bozma Boad Kasabası, Kusa ticari yollarının birkaçının oradan geçmesiyle birlikte gelir kaynağı elde etmiş. Evet... Şeklinde kendimce not alırken, aniden yanımızdaki kapı açılmıştı!

Bir ümit belki köy saldırı altındadır da biraz shinobi olmaya değer bir iş yaparım belki diye elim yavaşça ekipman çantama doğru gitmiş olsa da, içeri giren normal giyimli kadın "Gyaku-sama" ibaresini kullanınca, burada da hiçbir problem olmadığını anladım. Kadın problemli miydi? Evet. Gyaku'nun ağzından çıkan her şeyi kutsal bir varlıkmışçasına not alıyordu, fakat bunu görmezden gelebilirdim sanırım. Puhahah! Gelemezdim. Cümlelere nasıl başlıyor acaba? "Şöyle buyurdu Gyaku-sama; Kendini torun olarak tanıtan adamı bulun ve yaşlıların dilinden kurtulun. Yoksa orada kurulacak yerleşkeye bizzat ikinizi atarım."

Hahaha! Ne?! NE YERLEŞKESİ LAN?! OLUM BEN ORADA BUNALIRIM, SIKILIRIM, DARAL GELİR DARAL! O NE SAVAŞ GAZİSİ EMEKLİ SHINOBI GİBİ?! GELEMEM BEN ÖYLE İŞLEREEEE, ALOOOO!

Bu cümleden sonra, faltaşı gibi açılmış gözlerimin ucuyla yanımdaki Shigeki'ye anlık bir bakış atmış, ardından tekrardan Gyaku-san'a dönmüştüm. Hay anasını. İşler şimdi ciddiye bindi anlaşılan. Kariyerimin geri kalanı için bu görevi mutlak başarıyla yerine getirmem gerekiyor... Kesinlikle ve kesinlikle orada görev yapmak istemiyorum... Olmaz... Derin düşünceler, derin düşünceler...

Gyaku-san'ın odadan çıkmasıyla birlikte ben de peşinden çıkmış ve onunla konuşmakta olan Shigeki'nin cümlelerine kulak vermiştim. Gerçekten o yerleşkede kendi isteğiyle çalışmak mı istiyor?! Erken emeklilik? Huh... Zaman kaybetmemeliyim, bir an önce şu görev bitirilmeli ve tüm sorunlar aşılmalı.

Gyaku-san'ın söyleyeceklerini dinleyecek ve ardından görev yerine doğru yola çıktığımızda Shigeki'ye çatık kaşlar ve manidar bir gülümseme eşliğinde"Kesinlikle oradaki yerleşkede görev yapmak istiyorum. Umarım görev mutlak başarısızlıkla sonuçlanır." deyip muhabbet açmaya çalışacaktım. Yanlış yönlendirme, yeni tanışılan insanlara karşı oldukça önemli tabii ki.
Image
Künye
İsim: Saitou Shirai
Element: Raiton
Seviye: C
Ryo: 50.000
Prestij: -
Kullanılabilir GP: 10

Motivasyon

Bodyguard!

Ya da, kahraman. Koruma içgüdüsü öylesine güçlüdür ki, harekete geçmesi için ortada korumaya değer en ufak bir değer olması bile yeterlidir. Köy, köy halkı, shinobiler, masum siviller, hatta yeri gelirse başka köyün halkları. Kendisi bu konuda gözünü karartır ve koruması gereken şeyler için ne gerekiyorsa, her şeyi yapar. Her şeyi, HER ŞEY. Ölür de, öldürür de.

Komplikasyon

Kayıp
Henüz ikinci kez deneyimlemediği için farkına varmamış olsa da Shirai, korumakta olduğu değerleri kaybeder ve bu hususta başarısız olursa adeta yanar. Kendisini başarısız olmakla, yetersiz olmakla suçlar. Eğer bu biri yüzünden olduysa gözü intikamdan başka şey görmez olur.

Özellikler

Çeviklik: 6
Kondisyon: 3
Potansiyel: 7
Zeka: 8

Beceri Listesi
[Potansiyel] [Favori Beceri] Ninshuu: 3
[Varlık] Aldatma: 3
[Varlık] Empati: 3
[Zeka] Farkındalık: 3

Ninjutsu

Dendou no Jutsu, D Rank
Shunshin no Jutsu, D Rank
Kangehika, C Rank

Taijutsu
Shinshouki - D Rank
Genjutsu

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 5th, 2018, 10:49 am

Gyaku ellerini arkada birleştirerek odadan çıkıyor ve yürümeye başlıyor. Shigeki yapışıyor peşine isteğini sıralayarak. Gyku kafasını çeviriyor, suratındaki afallamış ifadeyi maskesine rağmen görebiliyorsunuz. Devam ediyor yoluna. "Benim sizi oraya tıkmamla oraya atanmanız arasında inan çok büyük bir fark var Shigeki. Görevi başarıyla bitirin. Çok istiyorsan kuruluş aşamasında yerleşkede tecrübeli birini düşünür, 'atama' yaparız."

Öğle vakitlerine yaklaşıyorsunuz. Güneş tepeye çıkmak için sabırsızlıkla yükseliyor, nem artıyor, teninizde oluşan ter damlalarını hissediyorsunuz. Yolculuğunuz sorunsuz, hatta huzurla dolu. Yeri geliyor hızınızı arttırıyor, yeri geliyor gördüğünüz bir çayın dibine çöküp boğazınızı ıslatıyorsunuz. Yolda gördüğünüz insanlar fazlasıyla hoşgörülü. İkramlar, hal hatır sormalar, çocukların 'Anaaa ninja' diyip peşinizden koşmaları. Ufukta bir gökkuşağı gözükse tam bir çocuk kitabı görseli olacaksınız. Shigeki'nin on dakika çimenlere uzanıp ufak bir piknik patlatası da yok değil.

Akşama doğru Boda kasabası tam karşınızda olacak şekilde görüş açınıza giriyor. Şaşalı bir yer değil, Büyük bir tepenin yamacına kurulmuş. Tepenin yüksek kısımlarından aşağıya doğru ise kasabanın belirgin farkları açığa çıkıyor. Yüksek taraflarda ahşap binaları seçebiliyor gözleriniz, aşağıya indikçe ahşap yerini taşlara ve tuğlalara bırakıyor. Sokaklar daha düzenli, kalabalık daha canlı.

Tepenin bittiği, düzlüğe ulaştığı noktadan size doğru 20-25 metre uzağa ise genişçe bir yol yapılmış. Yol sağ tarafınızdan, ucunu bir yerden başlıyor, kasabaya paralel olarak önünden geçip, sol tarafınıza doğru yine göremediğiniz ufka doğru ilerliyor. Bu yol üzerinde büyükçe bir ahır görüyorsunuz. Aynı zamanda yol kenarına kurulmuş 2-3 han bulunuyor. Gyaku'nun sözlerini hatırlıyorsunuz. 'O güne kadar kasabanın tek hanını işletmiş...' Daha kasabaya girmeden şüpheli birşeylerle karşılaşıyorsunuz.

Kasaba tahmin ettiğinizden, Gyaku'nun anlattığından daha büyük. Tek bakışta 30-40 kadar bina sayabiliyorsunuz. Kasabadan yüksek bir uğultu yükselmekte, kalabalığı işaret ediyor. Yavaş adımlarla, hem kasabaya uzaktan bakıyor hem de ne yapacağınızı tartışıyorsunuz.

Sizin sağ, kasabanın sol tarafından bir kervan yol üzerinden ilerlemekte. Muhtemelen kasabaya uğrayacak bir tüccar.
Kasai Shigeki

Post by Kasai Shigeki » September 6th, 2018, 1:55 am

RP OUT: Bir kurgu değişikliği olarak Shirai ile eski takım arkadaşları olma kararı aldık. Bu yüzden önceki rp'de onun hakkında yazdıklarım iptal tamamen.

Ben Gyaku'nun bu dediğini, "olumluya oldukça yakın bakarız" olarak değerlendiriyorum. Sonunda içimde bir mutluluk hissedebilmek güzel bir şey. Ya aslında depresif bir herif değilim. Bana küçük bir olumluluk verin, ben ondan mutlu olurum da... Uzun süredir güzel bir olay olmuyor ki tutunacağım.

Yola çıkmak için ayrıldık Gyaku-san'dan. Shirai de hemen atladı, konuşası geldi sanırım. Diyor ki keşke görevde başarısız olsak da orada çalışsam. Sinirli bir şekilde döndüm buna, kızacaktım, diyecektim ki çüktür git ben çalışacam orada, ama bir baktım piç piç gülüyor. İç çektim. "Dalga geçme Shirai-kun. Aksiyon sevmediğimi biliyorsun." dedim üzüntülü bir şekilde. Ben böyle insanların sarkastik davranışlarını anlamakta zorlanıyorum. Atara geliyorum ciddi sanıp... Engelliyim galiba.

Yol düşündüğümden eğlenceliydi lan. Ben daha çok bol shunshinli, sağdan soldan adam atlamalı, dandik bir aksiyon yolu hayal etmiştim. Sıcaklık dışında hiç bir sorun yoktu. Yani, o kadar shinobiyiz bir iki ter tanesine erimeyiz. Bu yüzden onu da sayma. Öğle zamanları bir kaç nine gelip bize yolluk verdi mesela. Ben yanıma yemek almamıştım. Bu yüzden harika oldu bu. Kusagakure insanları kibar olduğu kadar sevecen de! Bolca teşekkür, eğilip kalkma vs ile alıp mideye indirdim yemekleri Shirai ile paylaşarak. "Ya Shirai-kun! Şu ağacın altına oturup mu yeseydik baksana rüzgar ne tatlı esiyoooor!" diye şımardığım da oldu. Red cevabını bekliyordum zaten bu yüzden fazla üzülmedim. Yine de yolda kafama takılan şarkıyı sesli söyleyip Shirai'nin burnundan da getirmeyi eksik etmedim.

"Yeminler senin tövbeler benim noldu, gücüne mi gitti? Başrol gitti film mi bitti noldu, zoruna mı gitti?" Burada duraksıyorsun. Arkada dıptıs dıptıs, genjutsu ile Shirai'nin kafasına müzik koyuyorum bir yandan. "Eyşan prodakşın, teytimiti!" diye mal mal bir söz söyleyince -çünkü orada ne dediğini tam anlayamadım 1000 kere dinlemiş olsam da- "KALBİMİ KIRDIN BİN DEFA!" diye anında bağırıp kendi kendime dans ediyorum. "SAKIN DÖNME ARDINA SON KEZ GELDİM KAPINA TÜM AŞKLARIN ADINAA!"

Shirai için güzel bir işkenceden sonra bir kaç çocuk peşimize takıldı bizim alın bantlarını görüp. Ben de rezil olmamak için dans etmeyi kestim. Shirai'nin yanında dans ederim. Bir kere yanında donumu bile değiştirdim. Herif benim her yerimi görmüş bir insan neden utanayım yani?

Çocuklar peşimizden koştururken şöyle bir iki havalı hareket yapayım diye katanamı çıkarıp sağa sola savurdum. Kendou bilmiyorum ama, gördüğüm kadarı ile duruşlarını falan gösterdim çocuklara. Daha havalı duruyor kınında bir katana ile beklemekten açıkçası. Bebelerin ağzı açık kalınca da memnuniyetim daha da arttı. Ya ben cidden böyle bir hayat yaşamalıyım ya! Shinobi olmadan. Sıradan insanlarla. Onlar daha mutlu her zaman.

Boda'ya geldiğimizde güneş artık yavaş yavaş bizi terk ediyordu. Baya sallana sallana geldiğimizi düşünürsek oldukça normal. Tepenin üst tarafları bu kasabada zengin taraf için yapılmış diye düşündüm. Diğer yerlerde daha çok işlevsellik ön planda. Bu şehrin yakınından geçen yol da belli ki Gyaku-san'ın bahsettiği ticaret yolu. Elimi çeneme götürüp kafalarını yeni çıkarmış sakallarımı kaşıdım düşünceli bir şekilde. Yoldaki hanlara baktım ilk. Yandan gelen kervana döndüm. En son da Shirai'ye bakıp "Geldik bence." dedim öküz gibi. Tabi sonra dayak yememek için gardımı alıp "Şaka yapıyorum! ŞAKA!" diye de ekledim.

Hanları gösterdim "Gidip bir şeyler içebilir, milletle sohbet edebiliriz." Kafamdaki Kusagakure bandını göstererek "Bunsuz." diye de ekledim. Ceketi de gösterip "Hatta bunsuz da..." dedim. Sonra da kafamla kervanı işaret ederek "İstersen şunun peşine takılıp yem olarak da kullanabiliriz. Şu tek hanın sahibinin oğlu-" birden fazla han olduğu için kıkırdadım "yeni ava gelir gibi."

Şu an genel olarak köye bakınca biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim. Hayat oldukça hareketli duruyor. İstediğim sıkıcı ve normal hayat böyle bir görüntüye sahip değil hayallerimde. Karar verme konusunda kötüyüm. Bu yüzden Shirai'ye bırakıyorum. Yeni bir plan da kurabilir. Ne derse uyacağım için sorun yok.
Image
Künye

Motivasyon
"O" : Shigeki şu hayatı boyunca aşırı saygı duyduğu, yolundan gitmeye değer gördüğü bir insan ile karşılaşmamıştır. Ancak tanışınca sürekli o kişiyi haklı görmeye, ona yardım etmeye kendini adayacak ve bir nevi o kişi için yaşamaya başlayacaktır. O kişiyi elde edemese, sevgisini kazanamasa da mutluluğu için uğraşacaktır. Bu kişinin yaşı, cinsiyeti, amacı, fikri önemli değil. Önemli olan tek şey Shigeki'nin bu kişiyi değer görmesidir. Bu da zamanla oluşacak bir şeydir.

Komplikasyon
Introvert: Bu durum bir çok açıdan kendini gösterebilir. Tanımadığı bir kişi ile ilk sohbeti açmakta zorlanmaktan tutun, çok zor bir insanla geçirilen bir kaç saat sonrası uzaklaşıp yalnız zaman geçirme isteğine kadar etkileri vardır. Alışınca oldukça sevimli bir insan olsa da, o duruma gelmek için bir süre geçmesi gerekir. İnsanlarla uğraşmak odağını ve enerjisini harcadığı için yalnız olduğunda daha verimli olur. Genel olarak kişilik özelliği olduğu için aşabilinecek bir durum değildir.

Özellikler
-

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin
Mizurappa
Niji no Jutsu
Kasui no Jutsu
Mizu Subari no Jutsu

Taijutsu
Iaido (C-rank)

Genjutsu
Kuroshiki
Kanryousou
Raigen

Katana (normal kalite)
Saitou Shirai

Post by Saitou Shirai » September 6th, 2018, 4:36 am

Sabahın yerini öğlene bırakması ve Güneş beylerin gökyüzündeki tahtına oturmasıyla birlikte hava da ısınmıştı. İster istemez sıcak basmasından dolayı terlemeye başladığımda, yolun orman ve gölgeden geçmesi için umut ediyordum. Neyse ki, Kusagakure'nin eşsiz doğası gereği öyle olacağını düşünmekte sorun yoktu. Sorunsuz bir yolculukla birlikte gerektiğinde tempolu gerektiğinde tıngır mıngır ilerliyorduk.

Masal gibi ilerleyiş hem içimde şüphe uyandırmış hem de bu kadar rahat olmanın verdiği rahatsızlığı doğurmuştu. Ne yani, shinobiyiz biz. Doğamız gereği böyle barışçıl ortamlarda pek yapamıyor olmamız gerekiyor bence. Neden her yer huzur dolu? Ya da her yerde bu kadar huzur varsa sorumlusu biz miyiz? Eham, bir başka deyişle, tüm bunların kaynağı bizsek ya da değilsek ve öyle ya da böyle barış ortamı varsa, biz neden hala varız? Bu sadece benim mi aklıma takılıyor? Sanki, sanki bir şeyler olacakmış gibi.

Bir yandan da Shigeki baş belasıyla uğraşma durumu vardı tabii. Bu ne çocuk çocuk hareketler lan, başımıza bir iş gelecek! Gördüğü yerde vay efendim şurada iki dakika ağaç gölgesine çömüp de yemek mi yesekler, rüzgar çok tatlı esiyormuşlar. Gösterirler sana rüzgarı! Bir yersin sağdan Fuuton'u feleğin şaşar yemin ediyorum. Shinobisin sen, az edep yahu... Öte yandan, geninlikten bu yana kendisinden pek bir şey eksiltmemesi ve hala hayat dolu olması güzel tabii. En azından içlerindeki çocuk ölmemiş, bu da bir şeydir.

Peşimizden koşturan çocukları görmedim varsayıyorum, zira buraların maskotu olmak istemediğim aşikar. Onun dışında, görevle ilgili tek ilerleme Badou Kasabası'nın sonunda kadraja girmiş olmasıydı. Kocaman bir yamaca kurulmuş bir kasaba, fakat buralara kıyasla daha gelişmiş olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Burada beşeriyetin ve belli bir düzenin olduğu ilk andan beri belli gibi. Anlaşılan, hakikaten şu ticaret yolundan gelen kazancı kasabayı geliştirmeye harcıyorlar. Bunu sevdim.

Ne?! Geldik bence mi? Valla mı? Sen ciddi misin?

"Aa gelmiş miyiz?" demiştim, hiçbir duygu ya da şaşkınlık barındırmayan bir sesle. Hatta olabildiğince bayık. Umarım anlayabilmiştir. Sonrasında da, hanları göstermişti bizim Shigeki veledi. Hemen ardından alın koruyucusunu ve yeleğini gösterip bunları da çıkarmamız gerektiğinden bahsetmişti. İşte o sırada kafamda şimşekler çakmıştı. Evet, tabii ya. Zaten ceket giymiyordum, sadece alın koruyucum vardı yanımda.

Yüzümde şeytanlara mahsus bir sırıtışla birlikte "Hıhıh. Hıhıhıh." şeklinde ara ara gülerek alın koruyucumu paketleyecek ve hemen ardından han sahibini paketleyebilmek için kurmuş olduğum planı ufaktan Shigeki'ye tıkırdatacaktım. Uzun uzadıya anlatacak değilim, artık ne kadarına hakim olabilirse.

"Bundan sonra köyüyle hiçbir şekilde bağlantısı olmayan kiralık ninjalarız. Herkesin korunmaya ihtiyacı vardır, özellikle de günahı büyük olanların." diyecek ve hana oturmaya gidecektim.

Plana gelecek olursak, eh... Bir dolandırıcıyı dolandırmak bana şeytanın dadılığını yapıp pabuçlarını giydirdiğim günleri hatırlatıyor. Umarım herhangi bir başarısızlıkla karşılaşmayız da şu illet yerde görev yapmak zorunda kalmam.

O halde haydi hana! Orada ufaktan kendimizi duyurmaya başlarız. Eğer dolandırıcı kardeşimiz de olan biteni takip ediyorsa kasabaya kiralık ninjaların geldiği haberini alır gibi geliyor. Ufaktan ırgatlık yapmamız gerekecek, ama sorun değil. Bir ömür boyu yaşlılar heyetiyle go oynamaktan iyidir.
Image
Künye

Motivasyon

Bodyguard!

Ya da, kahraman. Koruma içgüdüsü öylesine güçlüdür ki, harekete geçmesi için ortada korumaya değer en ufak bir değer olması bile yeterlidir. Köy, köy halkı, shinobiler, masum siviller, hatta yeri gelirse başka köyün halkları. Kendisi bu konuda gözünü karartır ve koruması gereken şeyler için ne gerekiyorsa, her şeyi yapar. Her şeyi, HER ŞEY. Ölür de, öldürür de.

Komplikasyon

Kayıp
Henüz ikinci kez deneyimlemediği için farkına varmamış olsa da Shirai, korumakta olduğu değerleri kaybeder ve bu hususta başarısız olursa adeta yanar. Kendisini başarısız olmakla, yetersiz olmakla suçlar. Eğer bu biri yüzünden olduysa gözü intikamdan başka şey görmez olur.

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu

Dendou no Jutsu, D Rank
Kangehika, C Rank

Taijutsu
Shinshouki - D Rank
Genjutsu

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 7th, 2018, 10:38 am

Out: Yazılmış birşey için iptal diyemeyiz normalde. Görev hatta evren başı olduğu için bu seferlik gözleri kapadık.

Kasabaya yaklaşıyor, geniş yolu geçerek önüne dikiliyorsunuz. Yan yana 4 adet büyük bina var. Binalar fazlaca yeni ve mimari olarak birbirinin tıpatıp aynısı. İki katlılar, her katta iki adet pencere bulunmakta. Pencerelin yanlarındaki dar kapılarla, yine pencerelerin altındaki balkonlara çıkabiliyorsunuz. Çok elverişli bir genişliğe sahip değiller ama balkonu yok diyemez kimse.

Yeni olmalarının en bariz belirtisi, önünde bulunduğunuz binanın henüz tamamlanmamış boyası oluyor. İkinci katın yarılarına kadar nizami bir şekilde boyanmış, kalanı hala duruyor. Binanın bir köşesinde boya kaplarını, fırçaları görebiliyorsunuz. Burası size en yakın han, herhangi bir tabela vesaire yok. Gördüğünüz ikinci han ise bir sağınızdaki bina. Bu ikisi kasabanın girişinin tam ortasını kaparak muhtemelen parayı da kırıyorlar.

Binaların arasıda 10-15 metrelik boşluklar bulunuyor, bu boşluklardan tepenin üstlerine doğru giden sokaklar açılıyor. Direk olarak hana gittiğiniz için çok fazla inceleme şansınız olmuyor. Ancak duyduğunuz sesler, gözünüze takılan şeylerle esnafların çoğunlukla oltuğunu görebiliyorsunuz. Kasaba sadece ticaret yolu edinmekle kalmamış, aynı zamanda kendi çapında bir ekonomik pazar da oluşturmuş gibi. Muhtemelen Gyaku'nun öngöremediği şey de bu olmuştu.

Hana önden Shirai, peşine Shigeki giriş yapıyor. Dekordan yoksun, ahşap zeminli büyük bir salon. Sol üst köşede dönen bir merdiven üst katlara çıkıyor, en fazla bir kişinin sığabileceği genişlikte. Salonun sağ köşesinede bar-mutfak karışımı bir yer yapılmış. Mutfak dediğimiz iki ocak, bir tezgahtan oluşuyor. Ocakta pişen birşeyler olduğunu görebiliyorsunuz, koku ise hemen ocağın dayandığı duvarda bulunan camdan uçup gidiyor. Burada bulunan çalışan 30-35 yaşlarında, genç, fit bir erkek. Kısa saçları, kirli sakalıyla birlikte o kadar çirkin duruyor ki, hanın dekorsuzluğuna uyum sağlıyor.

Barın önünde 3 tane boş, ufak iskemle bulunmakta. Bunun dışında salonda toplamda yedi adet masa var. Masaların hepsi insan gruplarıyla dolu. Kimi zar atıyor, kimi birşeyler içip muhabbet ediyor. Küçümsenmeyecek ama sizi rahatsız etmeyecek bir canlılık var insanlarda. Keyifleri yerinde. Girişinizi size bakan birkaç kişi dışında önemseyen de yok.
Saitou Shirai

Post by Saitou Shirai » September 8th, 2018, 7:29 pm

Kasabanın girişine çıktığından emin olduğumuz, ticaret yolu olması sebebiyle geniş olduğunu düşündüğüm yolu geçmiştik. Dört tane büyükçe binanın yeni yapıldığı ve kasabalının cebinin para görmesinin bir eseri olduğu ortadaydı. İki katlı, her katta ikişer de pencere bulunan bu binalar birbirine tıpatıp aynı olarak dizayn edilmişti. Eğer bunun özel bir sebebi yoksa kasabalının çeşitlilik ve göz zevkinden biraz uzak olduğu aşikar emektir. Pencerelerin yanındaki nispeten ufak kapılar da balkonlara çıkıyordu. Eh, en azından balkon koymuşlar. Balkonu var denebiliyor en azından.

Peki yeni olduğunu nereden mi çıkardım? Çünkü hala boya badanası bitmemişti. Yani, ikinci kata kadar ola kısım boyansa da devamı gelmemişti. Ben bu boya badana ve tadilat işlerinden pek hoşlanmıyorum ya, gerçekten. İşi gücü bırakıp bununla uğraşman gerekiyor ve o zamana kadar başka şeylere kolay kolay odaklanamıyor, ilgi gösteremiyorsun. Hal böyle olunca da birçok işini aksatman gerekebiliyor. Öhm, neyse... Devam etmek gerekirdi, öyle de yapmıştık.

İkinci bir hanın önüne geldiğimizde, buranın konumu sebebiyle muhtemelen gelir kapısının da açık bir yer olduğu anlaşılabiliyordu. Etrafındaki binaları incelemiş fakat bunun için pek imkan bulamamıştım. Binalar arasında yine bir binalık bir boşluk bulunuyor gibiydi. Hafif yokuştan da sokaklara yol açılıyordu. Fakat devamını görmek için hana gitmek yerine inceleme yapmak gerekirdi, ve biz bunu yapmadan hana girmiştik. Görev başarısız olursa burada çok vakit geçireceğiz zaten!

Yine de kulağıma çalınan sesleri düşündüğümde, buranın esnafının oldukça çığırtkan olduğunu söyleyebilirdim sanırım. Ya da bir başka deyişle, burada çok fazla esnaf olduğu! Eh, ticaret yolunun neden buradan geçtiği anlaşılıyor gibiydi. Halk ticaretle oldukça içli dışlıydı ve bir de pazar durumu söz konusuydu.

Hana önden ben, arkamdan da Shigeki-kun girmişti. İçerisi ilk başta tahmin ettiğim gibi dekoratif zevklerden uzaktı. Ahşap zeminli koca salon, sol köşedeki dönen merdivenle üst kata çıkıyordu. Merdiven oldukça dardı ve muhtemelen bu yüzden dönen merdiven olarak koyulmuştu oraya. Salondaki alandan feragat etmek istemiyorlardı. Üst katta ne vardı, konaklamak için odalar mı?

Salonun sağ tarafındaysa mutfakla barı birleştirmeleri sebebiyle bir tezgah vardı diyebiliriz sanırım. İki ocak ve fokurdayan tencereler. Aspiratör sistemi olarak oldukça doğal bir şekilde pencerenin yakınında olması kullanılmış, koku içeriye varamadan pencereden dışarıya çıkıyor. Pencereler, tencereler! Ben sıkıldım lan! İşimi görmek istiyorum artık, burada on dakika bile duramam ben!

İçeride çalışanlara bir göz gezdirdiğimdeyse, otuzlu yaşlarında bir adam görmüştüm. Sivil olmasına rağmen yine de vücudu iyi duruyordu. Keşke, yüzü de iyi durabilseydi. Hafif çirkince bir elemandı, yalan yok. Kısa saçlı ve kirli sakallıydı, at hırsızı gibi tipi vardı. Dediğim gibi buradakiler görsel zevklerden uzak. Bana kalsa, şu eleman dolandırıcının ta kendisi bile derdim anasını satayım. Lan, yoksa? Hmm. Hayır, ssh. Paranoyakça yaklaşma olaya. Ya da yaklaş. Shirai? Hey, bzzt. Beynin, beynini fazla kullanma. Dur, hayır. Sınırını belirlemezsen düşünceler akar. Düşünceler, renkler. Kagoro... Ssh. HEY!! SAKİN OL!

Pekala, zihnimi kontrol altında tutmak için işe atılmam gerekiyor. Barın önündeki iskemlelerden birine kıçımı yerleştirip ilk interaksiyona girerek bunu çözebilirim sanırım. Salon içerisindeki yedi masanın tamamı da dolu gibi. Bunlarsa sonraki aşamamız olacak. Zarlaşıyor, bir şeyler içiyorlar. Kendi halinde takılan bu elemanlar bile gözüme o kadar şüpheli geliyor ki... Herkes, herkes olabilir aradığımız adam.

Peki neden keyifliler? Neden sadece birkaçı bize baktı? Demek ki buraya çok fazla yabancı geliyor, o sorunun cevabı anlaşılır ama, neden keyifliler? Yani bu adamlar yakın zaman içerisinde dolandırılmadılar mı? Bize mi güveniyorlar? Meh, sanmıyorum. Her neyse, iskemleye oturacağım. Muhtemelen Shigeki-kun da benimle birlikte gelecektir.

Sipariş almaya şu at hırsızı tipli eleman geldiğindeyse konuşmaya başlayabilirim sanırım. "İki kadeh sake." söyleyecek, onlar geldiğindeyse elemanla konuşmaya çalışacaktım.

"Baksana, bir şey soracağım." deyip bekleyecek ve dikkatini çekebilirsem devam edecektim.

"Buranın güvenliğinden kim sorumlu?" diyerek de sözlerimi sonlandıracaktım. Olabildiğince tekinsiz davranmam en doğrusu olurdu sanırım. En nihayetinde burası Çimen Ülkesi'ne bağlı ve muhtemelen korumasıyla da Kusagakure ilgileniyordur, ve bu bizim işimize gelen bir şey işte.

Umarım Shigeki, görev uğruna köyü için atıp tutmak konusunda başarısız olmaz. Kiralık ninjaların tek bir bağlılığı vardır çünkü, para! Peki dolandırıcıların? Para! İşte bir ortak nokta yaratmayı başarabildik.
Image
Künye

Motivasyon

Bodyguard!

Komplikasyon

Kayıp

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu

Dendou no Jutsu, D Rank
Kangehika, C Rank

Taijutsu
Shinshouki - D Rank
Genjutsu

Kasai Shigeki

Post by Kasai Shigeki » September 9th, 2018, 1:34 am

Planlar konusundan bahsettiğimde Shirai pis pis gülmeye başladı. Belli ki bir planı vardı ve ben de buna uymaya hazırdım. Alın bandını çıkarınca, ben de çıkardım ve yeleğimi çıkarırken çocuğun dediğini dinledim. Köyüne bağlı olmayan kiralık shinobiler olacakmışız. Orospu çocuğu olacakmışız.

"Aman Shirai-kun, tadımız kaçmasın..."

Alın bandımı shinobi çantama tıkıştırıp yeleğimi de bir ağacın kenarına bıraktım öylece. Hana yürümeye başladığımızda içimden bir ses bu görevin planladığım gibi sorunsuz ve sakin geçmeyeceğini söylüyordu. Yani, insanlara sorsak onlar bize gösterse sonra adamı bulup haciz falan getirsek hanına? Baya devlet memuru gibi. Neden ninjalık yapıyoruz öf. Omuzlarım düştü ve biraz isteksiz bir şekilde yürümeye başladım. Yalanlar söylemek konusunda sorunum yok da, kalabalık bir handa dikkat çekip insanlarla konuşmak konusunda aşırı isteksizim.

4 tane ayrı bina var yol kenarında. 4'üz binalar diyeceğim bunlara. Çünkü aynılar. Dördü de aynı şekilde yapılmış bir de yeni yapılmışlar. Mis gibi duvar boyası kokuyor burası. Şöyle balici gibi içime çektim kokuyu. Seviyorum böyle sikimsonik kokuları. İki tane az odalı han yapıp karşı karşıya dikmişler gelen geçeni konaklatıyorlar belli ki. Ancak kafamdan geçen şey, bu dolandırıcı tek hanın sahibinin oğluydu, şimdi iki tane görüyoruz ve ikisi de yeni yapılıyor. Yani herif cidden topladığı paralarla kendisine han yaptırmış olamaz mı? Belki de çok uzakta aramamalıyız?

Köyün tahmin ettiğim gibi çok sakin olmaması bir yönden iyi. Çok da sıkılmam yani. Ancak aşırı sessiz olsa da severdim yani... Baksana millet eğleniyor, kendi hallerinde alışveriş falan yapıyorlar. Kusagakure'den güzel geldi bana.

Hana girdik Shirai ile. Ben biraz utandığım için Shirai'nin arkasından, duvara yakın ilerlemeyi tercih ettim. Çevreye bakınınca hoş bir kahverengi-turuncu ortam görmek rahatlatıcı. Tabi insanlar ve sohbetleri yüzünden birazdan başımı ağrıyacak gibi hissediyorum. Yine de böyle bir yerde yemek yapmak isterdim. Bizim lokantalara benziyor. Tabi biz bizimkilere sevgi gösteriyoruz. Silip, temizleyip, yeni gelin gibi süslüyoruz. Burası gibi bakire durmuyorlar. Dedem böyle bir köyde dükkan açmak isterdi kesinlikle. Keşke... Neyse tekrar girmeyeceğim shinobi olmasaydım muhabbetine. Moralimi bozmak istemiyorum.

Shirai gidip bardaki sandalyelerden birine oturunca ben de köle gibi gidip yanına, insanlardan uzak olan tarafına oturdum ve sırtımı duvara verip çevreme bakınmaya başladım. İnsanlar mutlu mutlu eğleniyor işte. Ne kadarı buralıdır ki? Biz değiliz. Onlar da değildir. Köye gelirken burada durmuş olabilirler. Belki de gideceklerdir.

Orta yaşlarda bir çalışana gözüm takılana kadar boş boş etrafı inceledim. Sonra bu adamda kaldı gözüm. Kafamda hemen senaryolar dönmeye başladı. Bence adam yaşam enerjisini kaybetmiş bir insan. Çünkü çalıştığı, hatta belki sahibi olduğu bu hana hiç sevgi göstermemesinin yanı sıra; kendisine de bakım yapmıyor gibi. Dirseğimi bara yaslayıp, elimi yanağıma koydum. Acaba neden böyle olmuş? Geçmişte çok sevdiği birini kaybedip artık başkasını bulamayacağını düşünmüş olabilir. Bu yüzden de kendisine bakmıyordur çünkü buna gerek duymuyordur. Yaşayayım da öleyim kafasındadır.

Ben böyle boş boş hayaller kurarken Shirai yanımda iki kadeh sake falan dedi. Ben de kendime geldim. Sake mi?

Fısıldayarak "Shirai-kun!" dedim rahatsız olmuş bir ses tonu ile "Alkol alınca sapıttığımı biliyorsun! Hem-" çevreme bakındım yakında biri var mı diye, duyulmayacağından emin olunca da "Görevde ne sakesi..." diye ekledim.

Şahsen ben alkol kullanmayı seven biri değilim. Bu yüzden az içiyorum. İçince de... Çarpıyor yani. Şimdi ortamın amına koymak istemem. En son bir havuz partisinde sarhoş olmuştum. Parmaklarım girmemeleri gereken yerlere girmişti. Öhm...

Her neyse, istendiyse istendi. Üstelik Shirai'den. Enayi parası diye, geldiği an fondipleyeceğim sakeyi. Bana sormadan istedin Shirai-kun. Sarhoş olduğumda da sike sike bakarsın bana ben anlamam. Zaten konuşma işini falan takım arkadaşıma bırakmayı planlıyorum. Ben böyle çevreye bakınıp garip bir şey olup olmadığını anlarım diyordum da, alkol alınca o da boş olacak. En azından bir şey olursa yem falan olurum.
Image
Künye

Motivasyon

Komplikasyon

Özellikler
-

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin
Mizurappa
Niji no Jutsu
Kasui no Jutsu
Mizu Subari no Jutsu

Taijutsu
Iaido (C-rank)

Genjutsu
Kuroshiki
Kanryousou
Raigen

Katana (normal kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 14th, 2018, 1:24 am

Siz sandalyelere otururken bardaki adam tencerenin içinde birşeyleri karıştırmakla uğraşıyor. Sizi farkettiğinde siparişinizi alıyor ve hızlı bir şekilde önünüze getiriyor sakelerinizi. Adam biraz robota bağlamış durumda, amuda kalk deseniz sorgulamadan yapacak gibi. Bu nedenle Shirai'nin sorusu adamı biraz afallatıyor. Önce karşınıza dikiliyor, ardından elini genişçe açarak tüm hanı işaret ediyor. "Bizler sağlıyoruz efendim." Elleri beline gidiyor büyük bir gururla. "Burada çok sorun yaşanmaz. Yaşandığında da kendi aramızda çözmeyi biliriz." Hanın içindeki insanların suratlarını anımsıyorsunuz. Gerçekten hepsi mutlu, huzurlu, suratlarında koca birer gülümseme. İçip içip sızanlarda bile belirli bir mutluluk ibaresi var. Kusagakure halkına benzer bir tutum bu. Buradaki fark ise, kasabadaki huzur shinobilerin güvencesinden yoksun bir şekilde sağlanmış. Üzerine politik meselelerden uzak oldukları da düşünülünce...

"Bir sorun mu yaşadınız ? Varsa öyle birşey yayalım hemen lafı, halledilir." Tek eli barda sizi dinliyor.
Locked

Return to “Role Play Arşivleri”