[Aktif Operasyon | Arashi Nobu] Bıyıklı Tüccarlar

Gizli Kütüphane'nin tozlu raflarındaki unutulmuş hikayeler.
Locked
GM - Naruto
Game Master
Game Master
[Aktif Operasyon | Arashi Nobu] Bıyıklı Tüccarlar

Post by GM - Naruto » September 9th, 2018, 12:28 pm

Birkaç on iki saat öncesinde Kusachou binasına gidip ismini veriyorsun herhangi bir görevlendirmeye gönüllü olduğuna dair. İsmini alan kadın, birkaç gün içinde geri dönüş olacağını söylüyor. Kusachou binasından çıktıktan sonra günlük hayatına devam ediyorsun. Ufak bir antreman patlatıyor, favori mekanında yemek yedikten sonra ufak işlerini halletmek için birkaç yere uğruyorsun. Belki yolda karşılaştığın bir tanıdığınla laflıyorsun. Uzun bir gün oluyor ve güneş tamamen gökyüzünü terkettiğinde anca yollanabiliyorsun eve. İki elin cebinde, üzerinde hafif bir yorgunluk. Birşeyler okuyup yatmanın planlarını yapıyor, kapını yavaşça açarak evine giriyorsun.

Kapıyı açtığımnda, içeriye vuran ay ışığı kapının tam önüne, yere koyulmuş parşömeni aydınlatıyor. İnce, kırmızı bir iple sarılmış, üzerinde herhangi resmi bir mühür bulunmuyor. Açıyorsun.

"Ben görevlendirilmelerinizden sorumlu Gyaku.

Aktif bir göreve hazır olduğunu bildirmenden ötürü bu mesajı sana iletiyoruz. Okuduktan sonra mesajı yakacak ve kimseye bahsetmeyeceksin.

Yaklaşık 4 gün önce iki ticari loncanın kavgasında bazı tutuklamalar yaşandı. Kavganın haksız tarafı, aslında bizim el altından büyümesine destek verdiğimiz 'Bıyıklı Tüccarlar' grubu. İçlerinde birçok eski shinobi var ve bu grup, sadece tüccarlık değil yeri geldiğinde bizim için istihbarat toplama işlerini de yürütüyor. Tüccarların girip çıkamadığı bir yer olmadığını düşününce fazlasıyla işe yarar bir grup. Bu grubun Amegakure yetkilisi olan Gashi, bize topladığı bilgileri verdikten sonra bu kavgaya dahil oldu. Karşı tarafın kervanlarını parçalayıp birkaç kişiyi de sağlam bir şekilde elinden geçirdi. Yararlarını düşününce gözardı edebileceğimiz birşey ancak dikkat çekmemek için tutuklayıp zindana tıkmak zorundaydık. Üç aylık bir ceza süreci var.

Gashi'nin üç ay boyunca zindanda durması bizim için büyük bir kayıp olacak. Planlarında iki gün sonra gerçekleştireceği bir mal teslimatı var. Bu teslimat sırasında Bıyıklı Tüccarların Ishigakure yetkilisiyle görüşecek, oradan gelecek bilgiler de fazlasıyla önemli. Bu sebepten Gashi zindandan çıkarılmalı. Bunu resmi bir emirle yapmamız, tüccarın güvenilirliğine leke sürecek. Zaten herkesin birbirine şüpheyle yaklaştığı bu dönemde büyük bir kayıp olacak bizim için. Gashi'nin senin tarafından zindandan çıkarılmasını istiyorum. Kaçırabilir yahut görevli shinobileri resmi bir iş olduğuna inandırabilirsin, bunu nasıl başaracağın sana kalmış. Gashi zindandan çıkarıldıktan sonra Hizeu ormanına götürülecek ve sonrasında Bıyıklı Tüccarların Ishigakure yetkilisiyle yapacağı görüşmeye dek eşlik edilecek. Görevin bu kısmı için gereken ayrıntıları ormanda sizinle buluşarak vereceğim.

Görevin gizlilikle yürütülmesi, Gashi'nin zindandan çıkarılırken diğer shinobilerin bu görevden haberdar olmaması fazlasıyla önemli. Ayrıca Gashi'nin görüşmesi iki gün sonra, oraya yetişmesi için önümüzdeki yirmi dört saat içinde zindandan çıkarılmalı."

Parşömen elinde, arkanı dönerek sokağa göz atıyorsun. Hiçbir hareket yok.
Off Topic
Pasiflik süresi 48 saattir.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Arashi Nobu

Re: [Aktif Operasyon | Arashi Nobu] Bıyıklı Tüccarlar

Post by Arashi Nobu » September 9th, 2018, 10:47 pm

Sabahın erken saatlerinde uyandım. İçim içime sığmıyordu. Yorganı üzerimden fırlatıp yataktan zıplayarak çıkarken kendi kendime her sabah tekrar ettiğim kelimeleri tekrar ettim "Bugün ilerleyecek ve köyüme en iyi şekilde hizmet edeceğim!" Bu benim hayatımı adadığım yol, benim ninja yolum. Çocukluğumdan beri beni sarıp kollayan, nefes alıp vermemi sağlayan, bana bir tür yaşama sebebi köyüm benim her şeyim. Onu korumak, kollamak, ilerlemesini ve büyümesini sağlamak, içindeki insanların refah içerisinde yaşamasına yardımcı olmak benim ilk görevim.

Yataktan çıktığım gibi kaslarımı açmak ve uykunun verdiği uyuşukluğu üzerimden sıyırmak için bir iki ufak egzersiz yaptım. Hemen yatağımı toparlayıp, odamın havalanması için camı açtım, temiz havayı ciğerlerimi çekip üzerimi giyinip, aynanın karşısında en fiyakalı halime büründüm. Koşturarak annemin hazırladığı kahvaltıyı mideye indirdim ve hızla köyün sokaklarına attım kendimi. Hedefim Kusachou binasıydı. Bugün onlardan gönüllü olarak görev isteyecektim.

Kısa sürede içinde adımı bir kadını yazdırıp, bana haber vereceklerini öğrendikten sonra binadan dışarı çıktım. Gün boş geçmesin diye antrenman sahasına geçip ısınma, menzilli atış, biraz taijutsu ve çakra alıştırması yaptıktan sonra öğle yemeğine geçtim. Güneş tam tepedeyken yeni bir restaurantta karnımı doyurdum. Bir kaç arkadaşıma denk gelip, günümü onlarla bir kaç yeri gezerek geçirdim ve karanlık çöktüğünde evime doğru yöneldim.

Uzun bir günün ardından...

Evin kapısını açıp içeri girdiğimde, geceyi aydınlatan ve açık kapıdan içeri düşen ayışığının aydınlattığı yerde bir parşomen takıldı gözüme. İlk işim refleksif olarak dışarıya göz atmak oldu. Sokak boştu, çatılarda ya da ara sokaklarda kimse yoktu. Sanırım görevim geldi. Kapıyı kapattım ve bağlı parşomenin kurdelesini çözüp okumaya koyuldum. İlk kez okumayı bitirdikten sonra iyice anladığımdan ve detay kaçırmadığımdan emin olmak için iki kez daha okudum. Her şeyi iyice aklıma yazdıktan sonra mutfağa geçtim ve bir kabın içine koyup, aynen söylendiği gibi parşomeni yaktım.

Benden bir tüccar görünümlü shinobiyi, köyün ajanını gayriresmi olmayan bir yolla, köyün itibarını zedelememek için zindandan çıkarma görevi verilmişti. Bu tarz şeyler dışarıdan bakıldığında köye ihanet gibi görünebilir ancak bizler shinobiyiz, daha büyük bir şeyin küçük parçalarıyız. Köyümüze hizmet etmek için feda edilebiliriz, ateşe atılabiliriz. Bu görev beni köyümün adına ateşe atıyordu ancak bunu yapabilecek daha iyi kimsenin olmadığına da eminim. Köyüm için ufak bir fedakârlık yapacağım ama zaten yakalanmayı düşünmüyorum. Bu görevi net olarak başarılı bir şekilde bitireceğim. Zindandan birisini çıkarmak ne kadar zor olabilir? Hem görevde izleyeceğim rota tamamen bana kalmış, sadece tamamen gizli kalması gerekiyor ki köy yönetimi işin içinden hasar almadan kurtulabilsin.

Bu işi başarmak için 24 saatim var, bu yüzden hemen evden çıktım. İlk işim gözetlemek ve bilgi toplamak. Zindan Kusachou binasının altında bulunuyor ve oraya elimi kolumu sallaya sallaya giremem. Gece orayı izlemeliyim, nöbet tutanlar, nöbet değişimi vs. Bu yüzden hemen ara sokakları kullanıp, sanki köyde gezinen sıradan bir vatandaş edasıyla Kusachou binasına doğru gideceğim. Oraya yaklaşmayacağım, önünü rahatça görebileceğim ve saklanabileceğim, kimsenin beni fark etmeyeceği bir yere saklanarak binayı izleyeceğim. Nöbetçileri sayacak ve ne kadar sürede nöbet değişimi olduğuna bakacağım. Tabi nöbetçileri rütbelerine de göz atmayı unutmayacağım. Henüz saldırmayı tabi ki düşünmüyorum, 24 saat uzun bir süre ve bir görevi başarmanın en önemli ayrıntısı istihbarat sahibi olmaktır. Önce istihbarat sonra hareket.
Image
Künye
İsim: Arashi Nobu
Element: Katon
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 50.000
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon

Vatansever; Nobu, tam bir vatanseverdir. Çocukluğundan beri köye bağlı olarak yetiştirilmiş ve ülkesine iyi hizmet etme düşüncesi ona aşılanmıştır. Bu yüzden iyi bir shinobi olmak ve köyünü yüceltmek için çaba göstermektedir.

Altın Shinobi; Nobu'nun köyüne bağlılığı onu sürekli iyi olmaya itmektedir. Eğer dünyadaki en iyi shinobi olursa köyünün de en iyi köy olacağını düşünmektedir. Bu yüzden her zaman en iyi olmak için çalışır. Bu konuda oldukça hırslıdır.

Özellikler

Güç: 6
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 4
Varlık: 4
Zeka:4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 2
[Çeviklik] Akrobasi (Favori): 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form (Favori): 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Housenka No Jutsu
Taijutsu
Shinshouki (B - Rank)
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3/3 Kunai (Normal Kalite)
5/5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. / 5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1/1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2/2 Sis bombası (Normal Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 13th, 2018, 9:55 am

Akşam saatleri. Geceye kısmen daha yakın. Yürüdüğün sokaklardaki evlerin çoğu uyuyor olsa da hala bazılarının ışıkları açık. Gülüşmeler, derin sohbet cümlelerini duyuyorsun. Yolda elinde poşetlerle evine giden insanlarla da karşılaşıyorsun. Sokaklar insanlardan arınmış sayılmaz, belki birkaç saati vardır.

Yükselti artıyor ve sokaklardaki kesim normal halktan shinobi güruhlarına dönüşüyor. Göreve çıkanları, evine dönenleri, orada sadece dolaşan shinobileri görüyorsun. Gizlenmek gibi bir durumun söz konusu olmadığı için normal davranmayı seçiyorsun. Bir shinobisin ve shinobilerin eylem merkezi olan chou binasınınn çevresinde olman kadar normal birşey yok. Sana selam verenlere selam veriyor, belki seni lafa tutan birkaç tanesiyle konuşuyorsun.

Kusachou binası her zamanki gibi canlı. En üst katta, chou odasının ışıkları da yanıyor. Binanın girişinde iki shinobi bekliyor. Ve daha önce bildiğin üzere, içeri girdiğine sol taraftaki bankoda duran danışmanı hatırlayabiliyorsun. İç kısımlara geçtikçe koridorlar, brifing odası, ekipman odası gibi şeyler seni karşılıyor. Zindana hiç girmek zorunda kalmadığın için sadece girişinden haberdarsın. Chou binasının arka taraflarında, kullanılmayan bir odanın içinden giriş yapılıyor alt kısımlara. Arka taraflara giriş yapabileceğin pencere, kapı var mı emin değilsin.

Gizlenmek için de chou binasının çevresi pek elverişli değil. Tepe yamacında olduğu için çevresinde çok fazla ev yok. En yakın ev yaklaşık 60 metre uzakta ki bu da yükseltiden ötürü binayı rahatça inceleyebileceğin bir yerde değil.
Arashi Nobu

Post by Arashi Nobu » September 15th, 2018, 9:33 pm

Herhangi bir hazırlık yapmadan evimden çıktım ve Chou binasına doğru yürümeye başladım. Bir kaç ara sokak, geniş yollar ve köyde ilerledikçe hava yavaş yavaş daha da kararmaya başladı. Adımlarımı hızlı atmıyordum, yavaş yavaş, sakin sakin ilerliyordum. Zira herhangi bir yere varmak için acelem yoktu. Chou binasının etrafına ne kadar geç varırsam, karanlık o kadar çökecek, sokaklar şuan olduğundan daha ıssız ve benim için avantajlı bir konuma gelecektir.

Her zaman gidip geldiğim hatta daha henüz sabah uğradığım Chou binasının 50 metre aşağısında biten ev sıralarının ucuna gelmiştim. Bulunduğum sokaktan çıkmamış, elimi cebime atıp çıkan bir kaç yemek fişini okuyormuş gibi durmuştum. Çevrede hala shinobiler dolaşıyordu. Herhangi bir şüphe uyandırmayacağım aşikardı zira ben bu köyün chuuniniyim ve burada olmam kadar doğal bir durum yok. Sima olarak tanıdığım bir kaç kişi yanımdan topluca geçerken selam vermişlerdi. Onların hemen ardından gözlerimi çevreye diktim. Chou binası açıkta ve biraz tepede duruyordu. Bu yüzden bu kadar uzaktan orayı inceleyebilmemin imkanı yoktu. Bu yüzden ilerlemeye başladım. Sıradan bir akşam gezmesi edasıyla salına salına yürüyecek ve 20 - 25 metre mesafemi koruyacaktım binaya.

Kısa sürede vardım ve kapının önünden binaya bir göz attım. İki jounin kapının önünde, Kusachou'nun ışığı yanıyor ve içeride de eminim halen bulunan jounin, chuunin rütbesi kişiler vardır. Şöyle bir kafamdan binanın planını geçirdim. Daha önce çok kez içeri girip çıkmamdan ötürü nerede ne var tahmin etmek ve kaba taslak hayali bir harita çıkarmak benim için imkansız değildi. Zindana daha önce hiç uğramadım. Ama girişi tam arkada kalıyor, muhtemelen aşağı doğru bir tür merdivendir. Zindanların aşağıda olması avantaj mı yoksa dezavantaj mı kestirmek zor. Arka tarafı incelemek zorundayım. Şuan sadece yapabileceğim hareketlerin planını oluşturmak için istihbarat topluyorum. Bulabildiğim her şey yolumu aydınlatacak ve köyüme hizmet etmem için önümdeki engelleri kaldıracaktır.

Ağır adımlarımın istifini bozmadan binanın arkasına doğru hareketlendim. Arka tarafa geçtiğimde kapı, pencere belki de havalandırma vardır diye dikkatlice bakacağım. Havalandırma olasılığı çok harika olur. En azından havalandırmadan içeri sızarsam bunu eminim kimse beklemeyecektir. Köyün içinde, Kusachou binasının altında kimse zindana böyle bir girişi beklemiyordur eminim. Bu da sanırım köyün eksilerinden birisi oluyor. İlk ihtimalim kaçırma üzerine oynamak ama riskleri çok büyük, chou binasının çevresinden ve köyden çıkış zor olacaktır. Her şeyi adım adım götürelim. Onların da planlaması yapılır. Önce şu arkada bakalım neler var?
Image
Künye
İsim: Arashi Nobu
Element: Katon
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 50.000
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon

Vatansever; Nobu, tam bir vatanseverdir. Çocukluğundan beri köye bağlı olarak yetiştirilmiş ve ülkesine iyi hizmet etme düşüncesi ona aşılanmıştır. Bu yüzden iyi bir shinobi olmak ve köyünü yüceltmek için çaba göstermektedir.

Altın Shinobi; Nobu'nun köyüne bağlılığı onu sürekli iyi olmaya itmektedir. Eğer dünyadaki en iyi shinobi olursa köyünün de en iyi köy olacağını düşünmektedir. Bu yüzden her zaman en iyi olmak için çalışır. Bu konuda oldukça hırslıdır.

Özellikler

Güç: 6
Çeviklik: 6
Kondisyon: 6
Potansiyel: 4
Varlık: 4
Zeka:4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 2
[Çeviklik] Akrobasi (Favori): 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form (Favori): 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Housenka No Jutsu
Taijutsu
Shinshouki (B - Rank)
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3/3 Kunai (Normal Kalite)
5/5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. / 5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1/1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2/2 Sis bombası (Normal Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 16th, 2018, 2:56 am

Off Topic
Kapıdakiler jounin değil. Belki de öyledirler. Ama olsalar tanırdık sanki.
Bina çevresinde dolaşırken olabildiğince rahat davranmaya çalışıyorsun. Binanın arka tarafları yamacın üstlerine gittiği için herhangi bir yol vesaire yok. Dolayısıyla çok ziyaretçisi de yok. Basit bir yürüyüş edasındasın.

İlk katta çok fazla pencere, havalandırma olduğu söylenemez. Binayı dolaşmaya sağ taraftan başlıyorsun. Sağ tarafta iki adet pencere var yaklaşık 4 metre yükseklikteler. Bunlar bilindik odalara açılıyor. İlki ekipman odası. Işıklar açık, içeride iki kişiyi görüyorsun. Biri ağzında sigara duvara yaslanmış. Diğeri ise kitli dolaplarda birşeylerle uğraşıyor. Aralarında sohbet ediyorlar. Diğeri arşiv odası. İçeride yaklaşık 7 kişi görüyorsun. Başlarında, shinobi gibi giyinmemiş bir kadın bulunuyor. Elindeki defterden birşeyler okuyor gibi. Diğerleri ise hızla yazıyorlar. Arka tarafa geçiyorsun. Dümdüz bir duvar. Sol tarafta ise, tek bir pencere bulunmakta erişebileceğin. Toplantı odası. Aldığın sayısız görevin çıkış noktası da bu oda. İçeride Gyaku duruyor. Loş bir ışık mevcut. Masasına dayanmış, elindeki bir kağıt parçasını okumakta. Sırtı pencereye dönük. Saatlerdir çalıştığı zaten köyce bilinen birşey. Muhtemelen gece boyu da burada olacak.

Bir ağaca dayanıyorsun. Ön taraftan gülüşme sesleri yükseliyor. Yaklaşık 3-4 shinobi, binadan çıkarak köy merkezine doğru yavaşça yürüyor.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 19th, 2018, 9:57 pm

Off Topic
Arashi Nobu ilk pasiflik uyarısını almıştır.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 22nd, 2018, 9:30 pm

Off Topic
Arashi Nobu ikinci pasiflik uyarısını almıştır.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 25th, 2018, 11:05 pm

Off Topic
Arashi Nobu'ya 3.pasiflik uyarısını almıştır. Konu iptal.
Locked

Return to “Role Play Arşivleri”