[Flashback] Anlat bana; duygu dediğin şey nedir?

Toprak Ülkesi ve Kaya Ülkesi sınırını oluşturan dağ.
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
[Flashback] Anlat bana; duygu dediğin şey nedir?

Post by Jirou Ryu » September 16th, 2018, 6:14 pm

Unutulmaya yüz tutmuş geçmişin paslı kolları beni sardı ve sessizce fısıldadı,
"Sen ve ben biriz, beni unutamazsın!"

Bu, benim ilk görevimdi. Tanışmamızın üstünden henüz iki gün bile geçmemiş, shinobi olmanın nasıl bir duygu olduğunu çözümleyememiş çocuklardık. Hafif bir heyecan, ufukta gözüken hayallerin yüzeye yansıttığı o ışık süzmeleri ile birleşince kalbimin nasıl da küt küt attığını dün gibi hatırlıyorum. Elime tokuşturdukları alın bandının, hayallerim uğruna gösterdiğim çabanın ilk meyvesi olduğunu ise halen kabul ediyorum.

Tek başıma yaşadığım; küçük ve bir o kadar da pasaklı tek odalı evin penceresine iki kere tıklatılmıştı. Güneş henüz doğmamış, sadece ufak bir kısmı kendini yavaş yavaş göstermeye başlamıştı. Karanlıkla aydınlık arasında kalmış o kararsız havada, hasır şapkasını görmüştüm. Keskin gözleriyle buğulu camın arkasından, tam gözlerimin içine bakmış ve camı açmamı umarak bir kaç saniye beklemişti. Sadece hasır şapkasını görmeme rağmen, onun kim olduğunu anlamıştım; ama gene de kuşkucu dürtülerim, aceleci bir adım atmamam için önce bacağıma bir yılan gibi dolanmış; ardından kollarıma doğru nüfuz etmeye başlamışlardı. Usulca yatağımın baş ucunda duran, ekipman çantasına uzanmış ve atacağım o adımdan önce elime aldığım kunai'yi uzun kollu tişörtün kollarına gizlemiştim.

En az benim kadar, benden bağımsız hareket eden dürtülerim de ikna olmuş olmalıydı ki, kaskatı kesilmiş vücudum gevşemişti. Pencere kolunu hafifçe geriye doğru çekerek aradaki buğulu engeli ortadan kaldırmıştım. Kuşkucu gözleri ile beni süzerken, bakışları çok kısa bir anlığına kollarıma takılmıştı. Ardından hafifçe sırıtmış ve gözlerimin içine, o hırs dolu gözlerini dikmişti.

"Henüz aptal bir çocuk olabilirsin; ama nasıl hayatta kalınacağını çoktan öğrenmişsin." demişti boğuk sesiyle. Ardından manasız manasız onu süzen bakışlarımdan nem kapmış olmalı ki, sabahın köründe neden evimde olduğunu açıklamıştı. "Bir saat sonra meydanda ol, görev var."

Tepkisizce, herhangi bir duygudan mahrum baş sallaması, sensei'nin gitmesi için yeterli olmuştu. Sonrasında kendimi istemsizce yatağa atmış, ardından kolumdan süzülerek büyük bir gürültü ile yere düşen kunai sayesinde, çok sürmeden yataktan kalkmıştım. Acı bir sessizlik evi kaplarken, önce pencereyi kapatmış, sonra ise hazırlanmaya başlamıştım. Hoş, tek yaptığım ekipman çantamı belime takmak ve henüz yeni yeni duygularımı gizlemeye başlamış bana yardımcı olacağına inandığım siyah peçeyi ağzıma tıkıştırmak olmuştu.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Varlık: 3
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
Post Reply

Return to “Shinano Dağı”