[Sekino Teijo & Okawa Ringo] Suç ve Ceza

Toprak Ülkesi ve Kaya Ülkesi sınırını oluşturan dağ.
Sekino Teijo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: [Sekino Teijo & Okawa Ringo] Suç ve Ceza

Post by Sekino Teijo » February 3rd, 2020, 3:09 pm

Arabanın yanına yaklaştığımız zaman derin bir nefes alabildim. Uzaktan sağlam olduğunu görsem bile hala tam olarak emin değildim. Arabada uzaktan fark edemeyeceğim bir zararın olmasından korkuyordum. Neyse ki bu korkumun daha fazla büyümesine gerek kalmadı. Artık araba ya da atlar hakkında endişelenmeme gerek yoktu. Hepsi bıraktığımız gibi sapa sağlamdı. Tek değişen şey rüzgarın hızlanmasıyla etkisini daha fazla göstermesi bunun nedenle de havanın giderek daha fazla soğumasıydı. Zaten geri dönüş yolumuzda olduğumuz için birazcık soğuğa katlanmakta çok büyük bir sorun değildi. Paketimiz de kendine veya bize zarar verecek bir eyleme kalkışmadığını için küçük hain sorunumuzu saymazsak ortada büyük bir problem yoktu. Köye gidene kadar dişimi sıkıp ardından da tüm bu konuları geride bırakmama çok az kaldı. Sadece biraz daha dayanmam lazım.

Arabanın yanına iyice yaklaştığımız zaman paketimiz değişik semptomlar göstermeye başladı. Bilerek yavaş yürüyerek kaçınılmaz sonu ertelemeye çalışıyor gibiydi. Aslında bu pekte şaşırtıcı bir hareket değil. Kim olsa o boğucu kutuya girme konusunda istekli olmazdı. Hatta havanın giderek soğumasına rağmen eminim dışarda yolculuk etmeyi tercih ederdi. Ne yazık ki bulunduğu konum gereği çok fazla seçme hakkı olmadığından bu hayalini gerçekleştirmesi mümkün değil. Şu zamana kadar uslu bir şekilde dediklerimizi dinlese de bu bundan sonra gerçek kişiliğini ortaya çıkarmayacağını göstermez. Sonuçta bir katil her zaman katildir. Bu sebeple eski dostu kafes ile beraber seyahat etmek zorundaydı.

Paketimizin kutusunun yanına geldiğimiz zaman Ringo’nun bir hamle yapıp yapmayacağından endişelenmeye başladım. Bu görev için bir dönüm noktasıydı. Şimdi hamle yapmak için son şansıydı. Benim beklentilerimin aksine Hanamishi ile dalga geçerek kutunun içerisine girmesini sağladı. Oyunu kaybettiğini anladığı için taraf değiştirmeye çalışıyor olabilir. Bu numaraları benim üzerimde işe yaramadığı için sakince kafesi kapatıp ardından bana söylediği şeylere cevap vererek “ Haklısın yavşaklar daha fazlasını hak eder.” Diyecektim. Sözlerimi bitirdikten sonra onunla beraber temkinli bir şekilde arabaya binerek köye geri dönüş yolculuğumuza başlayacaktık.
Özel olarak seçildiğim görevde herhangi bir sorun yaşamadan Okawa Ringo ve paketimiz ile birlikte Shinano Dağına ulaştık. Dağa ulaştıktan sonra araba yolu bizi engelleyene kadar gidebileceğimiz yere kadar at arabasıyla ilerledik. At arabasıyla daha fazla ilerleyemeyeceğimizi anlayınca durup bendeki anahtar ile kafesi sorunsuz bir şekilde açarak paketimiz ile beraber buluşma noktasına doğru yaya olarak ilerlemeye başladık. Bu kısa yolculuğumuz sırasında Ringo zaman zaman duygularına yenik düşerek paketimizin kışkırtmalarına karşı koyamayarak bariz bir şekilde hareket ve davranışlarıyla sinirlendiğini belli etti. Yine de ne kadar çok sinirlenirse sinirlensin kendisini tutarak ona karşı fiziksel şiddet uygulamaktan kaçındı. Sadece 1-2 kez sözlü bir şekilde ölüm tehdidinde bulundu. Buluşma noktasına gittiğimiz zaman ise karşı taraf çoktan hazır bir şekilde bizi bekliyordu. Üç kişiydiler. Hiçbirinin suratı gözükmüyordu. Sadece bizimle konuşmaya başladıktan sonra adının Danka olduğunu öğrendiğimiz kişi cübbesini açarak suratını bize gösterdi. Kel, ellili yaşlarında ve top sakallı biriydi. Karşı taraftan sadece o konuştu. Paket ile birbirlerini tanıdıkları belli oluyordu. Kendinden emin ve soğukkanlı birisiydi. Onun dışında diğerleri tüm konuşma sırasınca ses bile çıkarmadılar. İçlerinden bir tanesi kadındı ve belinde iki tane de wakizashi taşıyordu. Konuşma boyunca bir uzlaşı sağlayamadık. Karşı taraf tekliflerinde katı ve kesin olduğu için bir anlaşmaya varamadık. Parşömeni yanlarında getirmediklerini iddia edip pazarlığın üstünlüğünü ele geçirmeye çalıştılar. Olası bir çatışmada paketin can sağlığı tehlikeye gireceğinden herhangi bir hamlede bulunmadık. Ayrıca parşömenin üstlerinde olup olmadığı hakkında da net bir bilgimiz olmadığı için temkinli davrandık. Eşit bir takas teklifinde bulunmama rağmen bize güvenmediklerinden kabul etmediler. Kayıtsız şartsız paketi serbest bırakıp Ganseki’ye gitmemizi istediler. Dediklerine göre bu şartı yerine getirirsek parşömeni daha sonra bize ulaştıracaklardı. İlk başta Okawa Ringo dediklerini yapacağı sırada ona engel olarak yapmasına izin vermedim. Karşı tarafa güvenmediğim için bu planlarını kabul etmeyerek paketi alıp geri döneceğimizi söyledim. Ringo ilk başta bu kararıma sert bir tepki gösterse de ardından beni destekleyerek paketle beraber Ganseki'ye gidip takası orada gerçekleştirmemizi teklif etti. Hatta yeri ve zamanı seçmeyi de karşı tarafa bıraktı. Neden bu kadar taviz verdiği anlamasam da olası bir iç çatışmayı önlemek için ses çıkarmadım. Karşı taraf yine kendi tekliflerinde diretince bizde gitmeye karar verdik. Buluşma yerinden ayrılırken karşı tarafı kışkırtmak için paketi öldüreceğimiz konusunda imalı cümleler kurarak platodan ayrıldık. İlk başta duygularına yenik düşmesi sonra anahtar ve karşı tarafa verdiği imtiyazlar nedeniyle ona güvenmemeye başladım. Bu davranışlarına anlam veremiyordum. Yinede buna rağmen ona karşı bir hamlede bulunmayıp sadece kendisinde bulunan anahtarları bana vermesini istedim. Bu isteğimi karşı çıkmadan kabul etti. Ardından paketi tekrar kafesine yerleştirerek köye geri dönüş yolculuğumuza başladık. Öfke krizini ve takas sırasındaki bazı davranışlarını görmezden gelirsem görev boyunca oldukça destekleyici davrandı.

Chuunin Sekino Teijo
Künye
İsim: Sekino Teijo
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 25.000
Prestij: 2
Ün: 10

Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Medikal Ninja olmak. Detay vermem gerekirse kendimi eğitecek birini bulduktan sonra Medikal Ninja olup hali hazırda yaralandıkları zaman yakalanma korkusu ve fahiş fiyatlardan tedavi olmak zorunda kalan yeraltı dünyası sakinlerine bir alternatif olmak istiyorum. Zamanla onları tekelime bağlayarak hem güç hem de bolca para elde etmek istiyorum.

Komplikasyon
Paranoyak. Özellikle her şey istediğim gibi güllük gülistanlık gittiği zamanlarda bir anda herkesten ve her durumdan şüphelenebilirim. Bu durum benim elimde olan bir şey değil. Yıllarca yalnız olup kimseye güvenmediğim için kazandığım kötü bir alışkanlık/hastalık.

Özellikler

Taijutsu
Iaido C-Rank
Çift Silah Stili D-Rank(Katana)
Kendou D-Rank(Katana)
Shigure D-Rank(Katana)
Temel Taijutsu E-Rank
Temel Ninja Ekipmanları Eğitimi E-Rank

Ninjutsu
Raijin no Jutsu B-Rank
Kangehika C-Rank
Yusubi no Jutsu D-Rank
Dendou no Jutsu D-Rank
Girigiri D-Rank
Kawarimi no Jutsu E-Rank
Bunshin no Jutsu E-Rank
Henge no Jutsu E-Rank
Nawanuke no Jutsu E-Rank
Kakuremino no jutsu E-Rank

Güç: 4
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 4
[Çeviklik] Saklanma: 2
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 4
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 2 [Favori]
[Zeka] Farkındalık: 3
[Zeka] İzcilik: 1

Ekipman/Eşya
Katana(İyi Kalite)
Katana(İyi Kalite)
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Image
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Re: [Sekino Teijo & Okawa Ringo] Suç ve Ceza

Post by GM - Naruto » February 5th, 2020, 6:21 pm

"Onlara yoldaş diyorsan sen de ölmeyi hak ediyorsun." diyor siz metal kutunun kapağını kapatırken Hanamishi, ardından başını öne eğiyor sanki bir celladın baltasını boynunun arkasına isabet etmesini beklermişçesine. At arabasının ön tarafına geçiyor, Ishigakure istikametine arabayı döndürüyor ve yola çıkıyorsunuz.

Sorunsuz geçen yarım günlük bir ilerleyişin ardından köye varıyorsunuz.

Raporunuzu teslim ediyor, Hanamishi'yi de görevlilere bıraktıktan sonra dinlenmek için evlerinize dağılıyorsunuz. Teijo bundan sonra Ringo'ya kesinlikle bir daha güvenmemek adına içinden yemin ediyor.

Ringo bir kaç gün sonra merkeze çağrılıyor. Merkezde bir Jounin'den görevlerdeki davranışları hakkında bir kaç öğüt ve uyarı dinliyor. Bunlar genelde fevri hareketleri ve ruhsal gelgitleri üzerine oluyor. Bu ufak konuşmanın ardından herhangi bir sıkıntı olmadan görevlerine ve sorumluluklarına geri dönüyor. Bu çağrının ve konuşmanın Teijo'nun raporunda yazanların sonucu olduğunu biliyor ancak rapor içeriğine erişimi olmadığından emin olamıyor.

Hanamishi'nin hakkında herhangi bir haber duymuyorsunuz. Eğer merak ediyorsanız bir konu açarak GM istemeniz gerekmekte, eğer meraklıysanız.
Off Topic
Ringo ve Teijo karakter geliştirmesi ve dükkan harcaması yapmadan önce birbirlerini lejantlarına eklemek zorundadırlar. Teijo, Ringo'ya kesinlikle güvenmediği ve ondan hoşlanmadığı bir lejant girdisi yazmak zorunda. Ringo için ise bir sınırlama bulunmuyor.
Okawa Ringo
Detaylar:
  • Görev Sonu:
    • 55 GP
    • 75.000 Ryo
    • 2 PP
Sonuç:
  • Net:
    • 55 GP
    • 75.000 Ryo
    • 2 PP

Sekino Teijo
Detaylar:
  • Görev Sonu:
    • 55 GP
    • 75.000 Ryo
    • 2 PP
  • Dezavantaj Bonusu:
    • 10 GP
Sonuç:
  • Net:
    • 65 GP
    • 75.000 Ryo
    • 2 PP
Konu sonlanmıştır.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Shinano Dağı”