[Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Hırsız Kim?

Ülkenin turist aktivitesinin ve ticaretin merkezi.
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Re: [Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Hırsız Kim?

Post by GM - Naruto » September 26th, 2018, 2:46 pm

Hızlıca yaptığınız plan çerçevesinde herkes hareketlenmeye başlarken, Kaneru iki shinobi eşliğinde zindana götürülüyor. Ancak Kaneru ve Koji’nin birkaç saniyelik göz göze gelme anında, Koji’nin Kaneru’ya karşı öfkesini ve Kaneru’nun da utancını net bir şekilde görüyorsunuz. Fakat zamanın aleyhinize işlediğini bildiğiniz için, planınızdaki görev dağılımına uygun olarak ayrılıyorsunuz.

Butsuo; Koji ile birlikte oldukça hızlı bir şekilde kasabanın sokaklarını adımlıyorsunuz. Yanından rüzgar gibi geçtiğiniz evler, çatılarında ilerleyen shinobiler… Tam bir film sahnesini andırıyor. Süratle yaptığınız ilerlemede, önünüzdekiler giderek gerinizde kalıyor ve en sonunda yapıların yok olduğu bir düzlükte, önünüzde ilerleyen kişiyi görüyorsunuz. Koji daha önce hiç görmediğin şekilde öfkeyle dolan gözlerini daha da nefrete kaptırırken “Shunso!” diye bağırıyor. Bu bağırış kulak zarını bile parçalamaya yetecek gibi dururken Shunso omzunun üstünden arkasına bakıyor. İstemsizce sen de arkana baktığında, sizi takip eden onca shinobiyi görüyorsun. Bu noktada Koji hızını daha da arttırıyor ve ne kadar uğraşsan da onu yakalaman mümkün olmuyor.

Bundan sonra yaşananlar ise sadece bir göz açıp kapama süresi kadar oluyor. Koji olduğu yerden fırlıyor, birden Shunso’nun ardında beliriyor ve onu yere indiriyor! Yerde kısa bir sürünme faslının ardından ise, Shunso’nun teslimiyeti ile olay neticeleniyor!

Arkandaki 15 kadar shinobiden birkaç saniye önce Koji ve Shunso’nun yanına geliyorsun. Koji iki kolunu tuttuğu Shunso’yu yerde tamamen etkisiz hale getirmiş görünüyor. Sen de bu esnada Shunso’nun üstünü arıyorsun, ancak birkaç kunai ve shuriken dışında bir şey bulamıyorsun. Koji yanınıza gelen shinobilere Shunso’yu teslim ederken, ona ne yapılması gerektiğini soran gözlerle sana bakıyor.

Kazuo; Sumio’nun ardına düşen ekip ile beraber harekete geçiyorsun. Sana öncülük eden ekibin ilerleyişi ise çok uzun olmuyor. Daha önce Koji’nin adını verdiği hana vardığınızda, burada bulunan shinobilerden Sumio’nun kasabadan ayrılmaya çalıştığı bilgisini alıyorsunuz. Gidiş yönüne ilişkin bilgiyi de almanızın ardından ilerleyişiniz kasabanın çıkış noktasına doğru oluyor.

Dakikalar sonra kasabanın çıkış noktasında bir at arabasında ilerleyen Sumio ve ekibini görüyorsunuz. Yaklaşık 20 kişilik shinobi ekibinin lideri olarak tam ortadan ilerliyorsun. Önünüzdeki at arabasını süren kişinin kendini at arabasından aşağıya atmasını gördüğünüz anda, bir shinobiyi adamla ilgilenmesi için görevlendiriyorsun. Sonrası ise, kafanı yormayacağın kadar basit bir şekilde gerçekleşiyor. Sağdan ve soldan iki kol olmak üzere ayrılan shinobilerden sol kanattan gelenler Sumio’ya hamle yaparken, sağdan gelenler de ata müdahale ediyorlar. Bu şekilde Sumio’ya ve ata hiçbir zarar gelmemesini sağlıyorlar. Çırpınan, etrafa küfürler ve tehditler savuran Sumio’nun yanına geldiğinde, meymenetsiz suratlı bu adam aynı şeyleri sana da söylüyor. Ortamda, ekibin lideri olduğun açıkça belli olurken, herkes senin ağzından çıkacak cümleleri bekliyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » September 28th, 2018, 11:19 pm

Vay anasını! Demek Kaneru suçluymuş... Benim de Koji'ye bir özür borcum var herhalde..? Yok lan! İşim bu benim, şüphe etmek. Hiç kusura bakmasın. Kendi de dedi benden şüphe edin falan diye... Şerefsiz erkek Nori zindana giderken Koji, kendinden görmeye alışık olmadığımız bir biçimde öfkeliydi. Hafif tırsmadım da değil aslında... Yine de Koji kendinden beklediğim gibi sakinliğini korudu. Bu kadar iyilik yapıp arkadan bıçaklanınca Kaneru'yu paralamaya da girişebilirdi.

Kaneru götürülürken biz de Shunso'yu kaçırmamak için yola çıktık. Olanca hızımızla Koji'nin peşinde Shunso'yu yakalama umuduyla koşturduk. Tahminimce şu an çok havalıyız... Küçük çocuklara ilham falan oluyor bile olabiliriz. Yani ben böyle aksiyonlu işler yapan bir grup insanı görsem heyecanlanırdım. Yolculuğun son düzlüğü ise kasabanın dışındaki bir düzlüktü. Önümüzde ise bizimle aynı yöne koşmakta olan biri vardı. Shunso... Koji bağırıp kulaklarımı kanatmasa da o adamın Shunso olduğunu biliyordum... Pamuk gibi adam öfkeden alev aldı. Shunso da bu öfkeli sese kayıtsız kalmayıp şöyle bir arkasına baktı. Yüzündeki bakışı görünce bir de ben arkama bakayım dedim. Biz epey bir kalabalıkmışız aslında... Tekrar kafamı önüme çevirdiğimde ise Koji hızını alıp gruptan ayrılıyordu. Ne kadar güvensem de olaylar bitene kadar tekrar Koji'ye yetişemedim. Tanrıya şükürler olsun ki suçlu Koji değil...

Koji, en azından benim beklemediğim, bir hızla olduğu yerden fırlayıp Shunso'nun tepesine bindi. Aynı şekilde beklemediğim bir çeviklikle adamı etkisiz hale getirdi. Shunso da zaten çaresizliğinin farkında. Mücadele etmeden teslim oldu. Koji ve Shunso'nun yanına varır varmaz Shunso'nun üstünü aradım. Şanslı olduğumu varsayıyorum, çakra taşı falan bulamadım. Umarım Kazuo, Sumio'nun yanında bulur hepsini.

Shunso'nun üstünü aradıktan sonra onu öteki shinobilere teslim ettik. Omuzlarımdan kalkan yükle keyifle ortalığı izlemeye başladım. Dünya bir anda daha da güzel görünmeye başladı. Koji'nin gözleri hep bu kadar güzel miydi? Ah, bana bakıyorlar... Bir şeyler demem lazım sanırım. Hala yetkili benim... "Öhm!" Öksürük... Düşünme süremi öksürükle kamufle ettikten sonra Shunso'ya yanaşıp "Taşlar nerede?" dedim. Görevimiz her ne kadar hırsızı yakalamak olsa da taşları bulmadan bize rahat yok. En kısa sürede taşları bulmamız lazım. Sonraki hamlemizi ise gelecek cevaba göre ayarlayacağım. Bir yer, kişi söylerse Koji'den bizi oraya götürmesini rica edeceğim. Ama büyük ihtimalle Sumio'yu bulmamızı söyleyecektir. İki türlü de cevap verdikten sonra Shunso'yu teslim alan shinobilere "Arkadaşlar Shunso'yu zindana götürelim. Mümkün mertebe halkın gözünden uzak bir şekilde olsun." diyeceğim. Shinobiler arasındaki iç karışıklık halka yansımasın. Güvensizlik oluşturmaya hiç gerek yok. Ardından Koji'den Shunso'nun söylediği yere bizi götürmesini isteyeceğim. Bir şey demezse de Kazuo'nun yanına götürmesini isteyeceğim. Yetenekleriyle çok aradığımız yer ya da kişiyi bulması zor olmasa gerek.
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » September 29th, 2018, 1:54 am

Kazuo, kendisinden önce çıkan ekibe kısa bir süre içinde katıldıktan sonra Koji’nin ismini verdiği hana doğru yola koyulmuştu ve oraya vardığında çokta şaşırmadığı bir durumla karşılaşmıştı, Sumio’da kasabadan ayrılmak üzere yola çıkmıştı. Zaman kaybetmeden handan çıkan Kazuo, peşinde ki ekiple birlikte kasabanın çıkışına doğru süratle ilerlerken “Artık sonlardayız.”, diye düşünmüştü. Kafasında nedenini bilmediği bir acaba bulunsa da artık her şey o kadar reddedilemez olmuştu ki bu konuyu önemsememeye karar vermişti.

Yaklaşık yirmi kişiyi kontrol eden Kazuo, Sumio’nun at arabasını gördüğünde aklında oluşturduğu basit planı anlatmıştı herkese, elbette beklemediği şeyse arabadan atlayan kişi olmuştu. Bu planlarında ufak bir değişikliğe neden olsa da bunlar pek köklü şeyler değildi. Plan başarıya ulaşmasıyla Sumio yakalanmış ve etrafa küfürler saçmakta pek zaman kaybetmemişti.

“Ishigakure’yi kandırmaya, dolandırmaya teşebbüsten. Görev başında ki shinobiye iftira atmaktan suçlusun. Ha bir de görev başında ki shinobiyi tehdit etmeyi de eklemek gerek. Bunun dışında belki unuttuğum birkaç suçtan tutuklusun. Tüm mallarına el koyulacak taşlar nerede?”, diyecek ve bekleyecekti.

Her şey güzel giderken bir anda kabaran merakı her şeyi berbat edecek cinstendi. Taşları istediğini fark etmişti belki dikkatli olup güzel bir fırsat yakalarsa bir taş gözden kaçabilirdi, bunu yapıp yapamayacağı konusunda tereddütleri olsa da denemek için uygun bir fırsat bulursa, risk alabilirdi.

In a world without gold we might've been heroes!
Künye
İsim: Shimada Kazuo
Boy: 1.86
Kilo: 72
Köy: Ishigakure
Element: Fuuton
Ryo: 37.500
Prestij: 8
Kullanılabilir GP: 20

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Güç: 4
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 5
Zeka: 6

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 2
[Varlık] Aldatma: 2

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Standart shinobi çantasına benzer çanta
Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
[Ishigakure - Operasyon] Kita Usagi & Shimada Kazuo & Oita Butsuo
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 1st, 2018, 6:12 pm

Butsuo; Shunso'ya taşlarla ilgili sorunu sorduğunda, suratında beliren çaresizlik daha da artıyor ve dudaklarının arasından basit bir “Bilmiyorum.” kelimesi çıkıyor. Bu kelimenin olayı geçiştirmeye çalışmaktan ziyade, gerçek anlamında olduğunu, Shunso'nun yüzündeki yıkılmış ve çaresiz ifadeden anlayabiliyorsun. Shunso'nun zindana götürülmesi konusunda emrini vermenin ardından Koji'den Kazuo'yu bulmasını rica ediyorsun. Koji, Chibu Kasabası'na geldiğinizden beri ilk kez bu kadar rahat ve mutlu bir profil ortaya koyarken “Bu biraz zaman alabilir.” diyor. Sonrasında ise olduğu yerde gözlerini kapayarak odaklanmaya başlıyor. Gerçekten de tahmininden daha uzun süren bir süre sonunda gözlerini açan Koji “Gidelim.” diyor sana. Bu dakikadan sonra etrafınızdaki shinobiler Shunso'yu zindana götürürken, Koji ile sen de Kazuo'nun yanına doğru harekete geçiyorsunuz.

Kazuo; Sumio küfür ve lanet söylemleri eşliğine ağzından tükürükler saçarak konuşmaya devam ederken, sen onun tüm cümlelerini önemsemeden hakkındaki suçlamaları dile getiriyorsun. Sorduğun soruya da cevap vermek yerine küfürlerine devam eden Sumio'nun bu konuda sana yardımcı olacak bir tavır içinde olmayacağını anlayabiliyorsun. Bu sebeple taşları ancak arama neticesinde bulabileceğini anlayabiliyorsun. Tam bu esnada etraftaki diğer shinobilerden birkaçının çoktan at arabası üzerindeki aramaları yaptığını görüyorsun. Arama yapan shinobilerden bir tanesi kısa bir süre sonra yanına gelirken “Chakra taşları burada.” diyor siyah bir kumaşı açarken. Kumaşı açtığında ise, sizin uyurken yanınıza bırakılmış olan taşlara benzeyen yedi tane taş görebiliyorsun. Sumio ise taşların ele geçmiş olmasına daha da öfkeleniyor ve bu sefer ana bacı küfürlerini sıralamaya başlıyor.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » October 1st, 2018, 9:29 pm

Göz açıp kapayıncaya kadar her şeyin bittiğine inanmakta hala güçlük çekiyorum. Buraya geldiğimiz andan itibaren ne yapacağımız hakkında neredeyse hiçbir fikrimizin olmayışı, bize kurulan komplo, sırtlandığımız nefret... Chibu'da olanların peşimizi hiçbir zaman bırakmayacağını düşünmeye başlamıştım. Buraya gelirken başarısızlığı hiçbir şekilde kabul etmiyordum. Başıma gelenleri bu yüzden çok korkunç diye tanımlayabilirim. Ülke genelinde aranan bir suçlu olabilirdim şu an... Kumiko beni bir hırsız, bir hain sanabilirdi... İşte bu yüzden her şeyin bitmeye bu kadar yakın olması garip geliyor. Görevimizi başarıyla tamamlamaya çok yakın olduğumuza inanmak istiyorum, çünkü ortadaki durum bu. Ama hala çıkabilecek pürüzler beni korkutuyor. Şu saatten sonra her şeyden emin olmalıyım. Bu işe çakra taşlarını bularak başlamak ise tek isteğim.

Koji-san'a ciddi bir teşekkür borçluyum. Rütbesini ve namını bir kenara bırakmasından suçluları yakalamamız konusunda yaptıklarına kadar her konuda bize çok yardımcı oldu. Sanırım ona karşı şüphe duymaktan çok ondan nefret ediyordum. Yakasına yapışırken söylediğim gibi, bu kadar mükemmel bir insanın var olması imkansız olmalı. Olmalıydı... Bu gerçek canımı sıkmadı değil. Gel gör ki Koji-san yaptığı her şeyle bana gerçekten böyle bir insanın var olduğunu gösterdi. Yavaş yavaş da olsa benim de sevgimi ve saygımı kazandı. Güçlüymüş de pezevenk, leb demeden Shunso'yu yerlerde sürükledi. Umarım gizli sapık falandır ya... Cidden bu kadar iyi olması sinirimi bozuyor!

Shunso'nun bizi kandırmaya çalıştığını sanmıyorum. İnsanların yüz ifadelerinden bir şeyler anlamak konusunda özel bir yeteneğim yok. Hatta iyi olduğum bir konu bile değil. Ama adamın yüzündeki çaresizliği okumak için özel bir yeteneğe falan gerek yok. Shunso'yla empati kurabiliyorum şu an. Bu işe başarılı olacağını düşünerek girmişti, büyük hayalleri ve bu hayallerini gerçekleştirecek planları vardı. Hatta bir de ortağı vardı. Ama şu an gerçekle yüzleşiyor. Ben de Chibu'ya gelirken ne olursa olsun başarılı olacağımı düşünüyordum. Bir ortağım ve kendimizce bir planımız vardı. Sonra biz de gerçekle yüzleştik. Hiçbir şey beklediğimiz gibi olmadı ve suçlu olarak damgalanmaya oldukça yaklaştık. Şu an tekrar gün ışığını görebilecek mi kendisi de bilmiyordur herhalde. Biz ise görevimizi başarıyla tamamlamaya çok yakınız. Gerçek bu. Normalde Shunso'dan başımızı bu kadar belaya soktuğu için ölesiye nefret ederdim ama pes etmiş birinden nefret etmenin pek bir anlamı yok. Bir de profesyonelliğimi korumam lazım... Yoksa yine de bir iki tokat çarpardım suratına.

Shunso, shinobiler eşliğinde gerçeklerle yüzleşmek için bol bol zamanının olduğu bir yere götürülmeye hazırlanırken ben de Koji-san'dan Kazuo'nun yerini tespit etmesini istedim. Ben adamı yavaştan çözüyorum falan derken yüzünde şu ana kadar görmediğim bir ifadeyle karşılaştım. Hafiflemiş, pamuk gibi olmuş, gözleri parlıyor, yüzü gülüyor... Olayı biraz kişisel sorun olarak aldığını fark etmiştim de bu kadarını beklemiyordum. Koji-san'ı bu kadar mutlu görünce ister istemez ben de sırıttım hafiften. Cidden bu işi bitirmeye yakınız...

Koji-san, beklediğimden daha uzun bir süre gözlerini kapayıp odaklandı. Ben de bu sırada oturup onu bekledim. Koji-san'ın rahatlaması beni de rahatlattı biraz. O odaklanırken oturup boş boş beklemek o kadar tatlı geldi ki anlatamam. Ne öteki shinobileri ne de Shunso'yu umursadım. Arada oluyor böyle, cidden anın içinde oluyorum. Sıkıntılı günleri geride bırakmak üzereyiz hafif bir esinti var... Boş boş oturmanın tadına vardım yani. Koji-san da sağ olsun tadını damağımda bırakmayacak kadar uğraştı işiyle. Kazuo'yu bulup gidelim dediğinde oturma konusunda kendimi tatmin etmiştim... Hızlıca ayaklanıp takıldım peşine. Giderken son bir kez kafamı çevirip Shunso'yu son kez görmeyi de ihmal etmedim.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » October 2nd, 2018, 9:49 pm

Önünde ki parlak taşlara baktı Kazuo. Sabahki gördüklerinin neredeyse aynısıydı lakin anlayamadığı bir farklılık vardı. Daha parlaktı sanki, daha mordu daha güzeldi. Biraz daha düşünse sabahki panik anında taşlara alıcı gözle bakmadığını fark edebilirdi lakin bu kadar düşünmeyi uygun görmedi. Onların güzelliği yerine onları elde edip edemeyeceğini düşünmeye başlaması gerekiyordu zaten.

Shibobi’nin elinde siyah kumaşa doğru uzandı ve eline aldı. Şuan burada ki lider olarak kendisini gördüğü için buna tepki vereceğini sanmıyordu. Sumio’nun küfürleri gitgide edepsizleşirken Kazuo taşları nasıl alabileceği hakkında tahminler yürütüyordu.

“Bir tane, sadece küçük bir taş.”
Diye düşündü. Kuruyan dudaklarını diliyle ıslattı, düşünceleri zapt edilemez olmuştu. İçinde ki mantıklı kısım Kaneru’yla aynı hataya düştüğünü telkin etse de Kaneru için çok silik bir sesti bu zira o taşların nasıl güçler barındırdığını merak ediyordu ve onlarla neler yapabileceğini daha çok merak ediyordu belki Fuuinjutsu öğrendikten sonra bu taşları bir yerlere mühürleyerek absürt özellikler kazanabilirdi belki, belki, belki… En sonunda beyni soru işareti ve belkiler dolup taştı.

Taşlarla neler yapabileceğini bol bol düşündükten sonra onu nasıl alacağını düşünmeye başladı, lakin akıl yürütmeleri her zaman bir yerde takılıp kaldı ve çıkmaza girdi. Bu oldukça beynini ele geçiren merak, yavaş yavaş mantık karşısında güç kaybetmeye başladı. Bir planı en sonuna kadar gitti hatta belki başarılı bile olabilirdi ama Koji’nin sensör olması bu planı da bok eden cinstendi. Tek yol taşları çalıp, kaçak olmak gibiydi lakin bu da şu seviyede aradığı şey değildi.

En sonunda rutin aramaların bitmesini beklemeye koyuldu, taşlardan tamamen ümidini kesmiş olmasa da artık onlar hakkında çok fazla heyecanlanmaması gerektiğini fark etmişti belki tanrının kendisi için güzel bir şans yaratma gibi bir imkanı varsa bunu değerlendirebilirdi ama normal şartlarda taşlarla arasında koskocaman bir engel duruyordu.

Künye

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 3rd, 2018, 4:53 pm

Butsuo ve Koji Kazuo’nun yanına geldiklerinde aramaların da son safhası gerçekleşiyor. Sumio’nun sattığı mallar dışında suç niteliği taşıyan herhangi bir şey aramada ele geçmiyor. Kazuo her ne kadar taşlarla ilgili ümitlerini minimum düzeyde tutsa da, taşları Kazuo’ya gösteren shinobi, bu taşları Koji’ye teslim ettiğinde Kazuo’nun ümitleri tamamen tükeniyor. Gerekli her türlü işlemin bitmesinin ardından da, koruma birliği binasına geri dönüyorsunuz.

Koruma birliği binasında yaşanan olayla ilgili rutin işlemler dönüyor ve sizin Ishigakure’ye yapacağınız geri dönüşte size eşlik edecek shinobi ekibi ayarlanıyor. Shunso ve Kaneru’nun shinobi olması dolayısıyla onları bu seyahatte etkisiz kılacak bağlama önlemleri de alınıyor. Gerçi ikisinin de ruh hali herhangi bir saldırı veya hamleye mahal vermeyecek kadar bitik görünüyor. Sumio ise içine düştüğü dehlizden kurtulamayacağını bilse de, çaresiz küfürlerini savurmaya devam ediyor. Yolculuk için tüm hazırlıklarınız tamamlandığında, Koji Chakra Taşlarının bulunduğu bir keseyi sizlere veriyor. İçinde yedi tane taş olduğundan emin olmanız için bu taşları tek tek gösterip keseye koyduktan sonra, mum ve damga yardımıyla kesenin ağzını mühürlüyor. Bu da kesenin ağzının açılmasına yeterli bir önlem oluyor.

Ishigakure seyahatiniz 4 shinobi eşliğinde oluyor. Ishigakure’ye geldiğinizde, hedefiniz doğruca Ishichou Binası oluyor. Göreviniz kapsamında olanları yetkili bir Jounin’e anlatmanızın ardından gözleriniz Narita Nori’yi arasa da, onu göremiyorsunuz. Shunso, Kaneru ve Sumio’yu teslim etmenizin ardından en kısa sürede görev raporunu yazmanız sizden isteniyor.
Off Topic
Görev sonu raporunuzu yazdıktan sonra konuyu sonlandıracağız, son RP'nizi atın bakalım.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » October 5th, 2018, 1:12 am

Suçluları yakalamış olsak bile hala çakra taşlarını bulmamız gerektiği için elimizden geldiğince hızlı bir şekilde yol aldık ve bence üstünden ağır yük kalkmış iki kişi için gayet de başarılı olduk. Tam olarak, tatil kafasına girmiş ama birkaç hafta daha okulu ve sınavları olan öğrenci kafa yapısına sahibim şu an. Salasım, bırakasım var ama hala halletmem gereken işler var. Bu işlerin ucu benden başka insanlara dokunabileceği için hala böyle kafamı verebiliyorum. Bir de Kumiko var tabii... Eminim vazgeçmem, gevşeklik yapmam hoşuna gitmezdi.

Kazuo'nun olduğu yere vardığımızda Sumio ve at arabası durdurulmuş aramalar yapılıyordu. Bu aramalar bir süredir sürüyor olacak ki biz geldikten kısa bir süre sonra son buldu. Sonuç ise Sumio, çakra taşları dışında tehlikeli bir şey taşımıyor. Beni asıl endişelendiren konu olan çakra taşları ise bize bir sürpriz yapmayarak Sumio'dan çıkmış. Sanırım böylece görevimizin saha kısmı da son bulmuş oluyor. Taşların Koji-san'a teslim edilmesi ve yapılacak işlerin bitmesiyle karakola geri döndük.

Karakola pek bizlik bir iş çıkmadı. Beraber geri döneceğimiz ekip ayarlandı, Shunso ve Kaneru'nun transferi sırasında çıkabilecek pürüzlere karşı önlemler alındı... Sumio'yu ise görmesem de hala sağa sola küfrettiğini söylüyorlar. Umarım en kısa zamanda şişlenir... Yolculuk için her şey hazırlandıktan sonra Koji-san, taşları tek tek bir keseye koyup ağzını mühürledikten sonra bize teslim etti. Toplam 7 tane çakra taşı var kesede. Böylece görevimizin Chibu Kasabası ayağını tamamlamış olduk. Kasabadan ayrılmadan Koji-san'a teşekkürlerimi sunmayı ve beraber çalışmaktan keyif aldığımı belirtmeyi unutmadım. Kendisinin pek keyif aldığını sanmıyorum ama... Benim için iyi bir tecrübeydi yani...

Dönüş yolumuzda bize 4 shinobi daha eşlik etti. Gerek yanımızda taşıdıklarımız gerek ekibin mevcudu gerek de pek acelemizin olmaması dönüş yolunun gelişimizden daha uzun sürmesine sebep oldu. Yine de pek oyalanmadık tabii. Ishigakure'ye varınca ise ilk iş olarak Ishichou Binası'na gittik. Bir yetkiliye olan biteni anlattıktan sonra yanımızdaki kafileden ayrıldık. Bu sırada aklıma Narita Nori gelmedi değil. Kardeşi suçlu çıktı. Onun için üzgün olabilirdim ama ne sevdiğim ne de yakından tanıdığım biri. Ha, onun için üzgün olmam için illa yakını mı olmam lazım, insan empati yapamaz mı? Hayır, ama benim umurumda değil açıkçası. Hem Kaneru da demişti pek de bir ilişkileri olmadığını. Vicdanen rahatım yani.

Son olarak görev raporumuz istendi tabii bizden. Yazdık biz de, ne yapalım.
Görevimizin içeriği Narita Nori tarafından bize açıklandıktan sonra aynı saat içinde Chibu Kasabası'na gitmek için yola koyulduk. Yol iki tam gün sürdü. Üçüncü gün güneş batarken Chibu Kasabası'na ulaştık. İlk iş olarak kasabadaki shinobi yerleşkesine gittik ve yerleşkenin sorumlusu Ametsuchi Koji'den o ana kadar yapılanlar hakkında bilgi aldık. Aldığımız bilgiler arasında sorgu kayıtları, olayla alakalı kişilerin halk arasında nasıl bilindikleri, çalınan eşyaların nitelikleri, mal sahibinin rotası gibi bilgiler vardı. Aynı akşam yolculuk yüzünden yorgun düştüğümüz için dinlenip yarın işe başlamaya karar verdik ve bize tahsis edilen, Ametsuchi Koji tarafından özellikle seçilmiş odalarımızda istirahate çekildik. Odalarımıza kadar bize Maita Shunso isimli shinobi eşlik etti. Ametsuchi Koji tarafından anlatılana göre bizim bu odalarda kalacağımız kimseye duyurulmamış ve yan odalarımız boş bırakılmıştı. Sabah uykumuzdan uyandığımızda ise başucumuzda duran parlak bir taşla karşılaştık. Aynı anlarda kaldığımız hanın alt katlarından gürültüler de gelmeye başladı. Bir komplo kurulduğunu anlayarak taşları da alarak odalarımızın camından kaçtık ve kasabanın ücra köşelerine saklandık. Ne yapacağımızı planlarken Ametsuchi Koji bizi buldu ve bir yanlışlık olduğunu, istediğimiz her şeyi yapacağını söyledi. Kendisine gelen ihbarla çakraların yoğunlaştığı yerin farklı olduğunu söyledi ve kendisini sorgulamamızı istedi. Kendisini zindana atmak istediğimizde de bu isteğimizi onayladı. Böylece yerleşkeye dönme kararı aldık. Yolda kasabada görev yapan shinobilerin olumsuz bakışlarıyla karşılaşsak da Ametsuchi Koji, bu shinobileri bize yardımcı olmaları konusunda uyardı. Yerleşkede görev paylaşımı yaptık ve ben Ametsuchi Koji'yi sorgularken ortağım da zindanda bulunan Narita Kaneru'yu sorguladı. Bu sorgularda Narita Kaneru suçunu ve bu suçu kimlerle planladıklarını itiraf etti. Aynı zamanda benim isteğim üzerine kasabayı tarayan Ametsuchi Koji de kasabadan hızla kaçmaya çalışan, aynı zamanda Narita Kaneru'nun itirafında suça ortak olduğu açıkça görülen, Maita Shunso'yu fark etti. Böylece iki gruba ayrıldık, bir grup Maita Shunso'yu yakalamaya giderken öteki grup diğer suç ortağı Ohori Sumio'yu bulmaya gitti. İki grup da hedeflerini başarıyla gerçekleştirdi ve Maita Shunso, Ohori Sumio ve 7 adet çakra taşı ele geçirildi. Geri dönülen yerleşkede gerekli işlemler ve yolculuk hazırlıkları tamamlandıktan sonra da oyalanmadan Ishigakure'ye gelindi.
Hepsi senin için Kumiko... Bekle, benimle gurur duyacaksın. Bir efsane olacağım. Sadece senin için! Adım adım geliyorum... Sen sadece bekle.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Görev Bilinci
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar

Üç Kişinin Sırrı

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » October 7th, 2018, 11:03 pm

Arabaların aranmasında sonlara yaklaşırken Butsuo ve Koji’yi görmüştü Kazuo bu hayatın taşları alamazsın deme şekliydi. Görevli taşları Koji’ye verdiğinde zor olsa da taşlar konusunda ki hırslarının anlamsız olduğunu kabul etti, şuan onları almasının hiçbir yolu olmadığı aşikârdı. İleride onlardan bir tanesini elde etmek için farklı bir yolculuğa çıkabileceği düşüncesi bu konuda onu teselli eden tek şeydi.

İşlemler yavaş yavaş sona yaklaşırken, Kazuo yorulduğunu fark etti. Bedensel bir yorgunluktan ziyade zihinsel bir yorgunluktu bu, tüm günü birilerinden ve bir şeylerden şüphelenerek geçirmişti ve genellikle yanlış çıksa da bolca çıkarım yapmaktan da geri kalmamıştı zihninde ki bu hızlı trafik ister istemez görevlerin sonlarında bir mayışma etkisi veriyordu.
Koruma birliğinin binasında tamamlanan rutin işlemlerin ardından yolculuk için hazırlıklar başlamıştı, Shunso ve Kaneru’nun yolculuk sırasında kaçmaya çalışmaması için özel önlemler alınmıştı bu sırada Küfürbaz Sumio’ysa Kazuo’nun kendisine verdiği sıfata layık olmak adına anlamsız ve kendisine bir şey kazandırmayacak kelimeler sarf etmeye devam ediyordu.
Koji yedi taşı teker keseye koyup, ağzını mühürlemişti. Taşlar konusunda ki düşüncelerinden az önce vazgeçen Kazuo keseyi Butsuo’nun taşımasını istedikten sonra yolculuk başlamıştı. Kendilerine eşlik eden dört shinobiyle birlikte sıkıntısız bir yolculuğun arından Ishichou Binası’na girip üst rütbeli birisine olayları anlatmıştı. Suçluları Jounin’e teslim ettikten sonra bir kalem ve kağıt alıp köşeye çekildi.

“Son kısım.” , diye iç geçirdi. Siyah mürekkeple beyaz kağıdın bekaretini bozacak ve ardından evine gidip, derin bir uyku çekecekti “Belki uyumadan önce birkaç satır bir şeyler de okuyabilirim.”

“Narita Nori’den görev hakkında aldığımız kısa bilgilendirmenin ardından yola çıktık. Chibu kasabasına vardığımızda birliğin binasına gittik, Koji’yle yaptığımız yalnız konuşma sayesinde olay hakkında epeyce bilgi edindik ve ayrıca sorgu kayıtlarını da aldık. Konuşmanın ardından tarafımıza ayrılmış yan yana iki odaya götürüldük. Bu yolculuğumuzda eşlikçimiz Shunso idi, gözlerimizi açtığım da gördüğüm şey parlak mor bir taştı, bu olayı anlamama yetmiş olmasına rağmen duyduğum sesler her şeyi kanıtlar nitelikteydi. Handan kaçtık, en büyük şüphelimiz Koji’ydi lakin kendisi bizi buldu ve olayı anlattı kendisine tamamen inanmasam da mahzene atılmayı bile kabul etmesinden dolayı ona katıldık. Bundan sonra Kaneru’yla yaptığım başa baş konuşmada olaylar tüm detaylarıyla açığa kavuştu. Kaneru ve Sumio’nun karşılıklı çıkar uğruna yaptığı bu anlaşmada üçüncü bir yardımcı kişi vardı ve bu kişide bize odalarımızı gösteren Shunso idi. Bu bilgiler ışığında Sumio ve Shunso’yu yakalayıp buraya getirdik.”

Sonunda bitti diye iç geçirdi, cümleleri özensizdi ve muhtemelen epey imla hatası da vardı normalin aksine bu sefer önemsemedi ve kağıdı bırakırken artık eve gidip rutin hayatıma dönmek istiyorum diye düşledi.

Künye

Motivasyon

Komplikasyon:

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 8th, 2018, 9:38 am

Her ikiniz de görev sonu raporlarınızı teslim etmenizin ardından gündelik hayatlarınıza geri dönüyorsunuz. Ceplerinizdeki Chakra Taşlarını görev sonunda teslim etmeyerek elinizde bulundurmaya devam ediyorsunuz. Bu konuyu şimdilik ikinizden başka bilen olmadığı için de herhangi bir şüphe duyulmuyor. Geri dönüşünüzün üstünden birkaç gün geçtikten sonra ise, bir akşam vaktinde bir shinobi elinde mühürlü bir zarf ile kapınızı çalıyor. Ishichou’nun mührü barındıran zarfı alıp açtığınızda, içinden bir mektup çıkıyor ve bu mektubu okumaya başlıyorsunuz.
Shimada Kazuo ve Oita Butsuo,

Göreviniz boyunca harcamış olduğunuz emeklere teşekkür ederek cümlelerime başlamak istiyorum. Ishigakure olarak sizin gibi shinobiler sayesinde başarılı geçen görevler, bizlerin geleceğe daha da güvenle bakmasını sağlıyor. Atandığınız görevin üstesinden gelebileceğiniz inancını boşa çıkarmadığınızı görmek ve göreviniz süresince yaşadığınız olumsuzluklara rağmen görevi başarı ile bitirmiş olmanız bizler için gurur kaynağıdır.

Emeğinizin ve çabalarınızın ödülü bizlerin kuru minnet sözcüklerinden daha fazlasıdır. Ancak Ishigakure’nin güvenine sahip olmak, biz shinobiler için en büyük ödüldür. Sizler de bu ödülü fazlasıyla hak ediyorsunuz.

Köye teslim etmiş olduğunuz Chakra Taşları ile ilgili araştırmalarımız da başlamış bulunmaktadır. Bu konuda gerekli görülmesi halinde bilginize başvurulacak ve konuyla ilgili olası bir görevde sizler görevlendirileceksiniz.

Sizlere görevinizdeki başarılarınız sebebiyle bir kez daha minnetlerimi sunuyorum.

Rokudaime Ishichou
Shinkai Kurumi
Locked

Return to “Chibu Kasabası”