[Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Hırsız Kim?

Ülkenin turist aktivitesinin ve ticaretin merkezi.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: [Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Hırsız Kim?

Post by Oita Butsuo » September 9th, 2018, 12:28 pm

Kendime notlar:
Tüccar taşları nerede satmayı planlıyormuş?
Kaneru'nun yaşadığı çevredeki insanlar sorgulanmış mı? Eve girip çıkan yabancı birine ya da girip çıkmaya dair bir ize rastlanmış mı?
Taşlar Kaneru'nun evinde nerede bulunmuş? Kaneru, o kadar soru sorarak şüphe çektikten sonra taşları çalıp kaçmayacak kadar aptal biri mi? Zeka seviyesi nedir bu Kaneru'nun!?
Koji'nin sesi Kaneru hakkında konuşurken bir titredi ama bakışları pek bir ilgisizdi. Üzüntüden sesi titriyorsa bakışları niye bu kadar boş?
Chibu Kasabası'ndaki shinobi yerleşkesinin geçmişini, tarihçesini, görev, olay ne olduysa kayıtlarını araştırmak istiyorum. Ben bu Koji'den de şüphelendim açıkçası...
Görevimiz sırasında gizli gizli hareketlerimiz takip edilecek mi? Koji de şüpheli gözümde sonuçta...
Taşlar şu an nerede saklanıyor?

Evet, umarım bunları unutmam. Unutmamak için şöyle bir aklımdan tekrar ettim kendime bıraktığım notları. Arkadaş, ben büyük komplo teorilerine inanacak kapasitede biriyim. Hele çalınan taşların böylesine güçleri olduğu iddia ediliyorsa. Belki de legal yollarla bu taşları köy zimmetine geçirmek için bir oyunun içindeyizdir. Belki biri kendi zimmetine geçirmek istiyor taşları da biz de farkında olmadan oyunun bir parçası oluyoruz. Koji de şüphe uyandırıyor. Çok mükemmel bir tipe benziyor ama kimse bu kadar mükemmel olamaz. Şu kayıtlara, tarihçeye falan bir bakalım bakalım sandığımız kadar müthiş birimiymiş. Bunun haricinde Kazuo'nun da dediği gibi üçüncü bir kişinin olayın içinde olması ihtimali var ve yüksek bir ihtimal gibi duruyor. Üçüncü kişinin olduğunu varsayarsak bu kişi kimdir, nedir, kimlerdendir bilinmez ama çaktırmadan bir eve girip çıkabilecek seviyede biri olduğuna göre shinobi olsa gerek. Olay güvenli bir şekilde çözülmeden de kasabadan ayrılacağını sanmam. Bir kaçaksa parasını almak isteyecektir ki şu durumda imkansız. Sumio o kadar cimriyse peşin para vermemiştir. Görev bitince verecektir. Bir köye bağlıysa da her şeyin sorunsuz şekilde gerçekleştiğini görmek isteyecektir.

Bu kadar düşünme yeter. Kafama takılanları bir de ben sorayım Koji efendiye! Küçük bir öksürükle niyetimi belli ettim. Sonra başladım sorularımı sormaya. "Sumio'nun taşları nerede satmayı planladığı, yolculuğunun nereye devam edeceği hakkında bir bilginiz var mı? Kaneru'nun komşuları, çevrede yaşayanlar eve girip çıkmayla ilgili şüpheli bir şeye tanık olmuşlar mı ya da eve zorla girip çıkmayla ilgili bir iz var mı?" Bu sorulardan sonra hem Koji'ye zaman vermek hem de nefes almak için kısa bir ara verdim. Sonra devam ettim. "Kaneru akıllı biri midir? Sumio'yla bu kadar konuştuktan sonra taşları çalıp evinde saklayacak bir tip midir? Akıllı bir insanın yapmayacağı bir harekete benziyor..." Fikir belirtmek pek hoşuma gitmiyor görevim yüzünden ama sorunun anlaşılması için gerekliydi. Son sorumu da çok beklemeden sordum. "Taşlar şu an nerede saklanıyor? Üzerlerinde hiç inceleme yaptınız mı?" Yerleşkenin tarihini, kayıtlarını daha sonra isterim. Önce cevapları alalım.

Vallahi billahi pis kokular alıyorum. Büyük bir pislik çıkmaz umarım bu işin altından. Kibarsın, iyisin, hoşsun falan ama sende bir bokluk çıkacak Koji...
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » September 9th, 2018, 4:29 pm

Planladığı tüm sorularını düzgün bir şekilde ifade etmişti Kazuo. Soruları arasında birazcık beklemiş bu sayede Koji’nin soruları aklında daha kolay tutmasını sağlamıştı, böyle temiz ve düşünceli birisiyim işte ben. Üzmeyin benim gibi temiz çocukları.

Sorularına verdiği cevapları dikkatle dinlerken bir yandan dazihnine kaydediyordu. İlk kısımda İsimlerden ve Kazuolar gelene kadar olayların nasıl işlediğinden bahsetmişti. İkinci kısımsa çok daha ilgi çekiciydi özellikle Kazuo için. Buraya gelene kadar kendilerine taşların özel bir yönü olduğundan bahsedilmemişti bu yüzden sadece parlak renkleri ve dış görünüşü yüzünden satılanlardan olduklarını sanmıştı Kazuo. Chakra Taşı’nı daha önce duyup duymadığı konusunda net bir fikri yoktu, birkaç kitapta gördüğünü sanıyordu lakin emin değildi zira bir shinobi’nin gündelik hayatında o kadar çok “chakra” ile ilgili kavram ve efsane vardı ki bir zamandan sonra hepsi birbirine karışıyordu.

Muazzam bir chakranın yanı sıra Senjutsu chakrası demek, işte böyle bir şeyi asla unutmam. Bu içinde bulunduğum meseleyi çok daha ciddi bir hale getiriyor. İş, basit bir hırsızlık olmaktan çıktı. Çözmek zorunda olduğumuz suç, kolay yoldan para kazanma arzusuyla işlenmemişti. Güce doyulan sonsuz bir açlığın sonucunda işlenmiş bir suçtu ve bu her şeyi iki hatta üç kat daha da zor hale getiriyordu lakin bizim sormamız gereken soruysa değişmemişti: kim?

Aldığım bilgileri bu gece iyice düşüneceğim diye iç geçirdi, şimdi sıcak sıcağına derin bir analizin fayda vermeyeceğini hatta daha çok kafasını karıştıracağını düşünmüştü.

Olayların güç elde etme arzusuna dönmesi, üçüncü bir kişinin olayın içinde olduğu yönündeki hissiyatının da artmasına neden olmuştu.

Koji özellikle Kaneru’nun tanımlamasını yapıktan sonra epeyce hüzünlenmiş gibi görünüyordu, titreyen sesi ve dalgın bakışları bunu zor bir çıkarım olmaktan alıkoyuyordu lakin yine de eklediği son cümleyle, Kazuolara birkaç soru işareti bırakmıştı. Bu hüzüne inanmaması için bir sebebi yoktu lakin yine de şüpheci kimliği, inanmamasını söylüyordu. Gözyaşları bir kadının en büyük silahıdır demişti bir zamanlar fahişe annesi. Küçük yaşına rağmen babamı da böyle mi kapakladın diye düşünmüştü. Aradan yıllar geçince, bu sözü biraz daha geliştirmeye karar vermişti Kazuo. Çıktığı ilk dedektiflik tarzı görevinden sonra “Gözyaşları, kadınların ve suçluların en büyük silahıdır.”, diye düşünmüştü. O görevde neredeyse kandırmıştı gözyaşları kendisini, neredeyse. Şimdiyse belki ağlamıyordu Koji lakin hüzünlü suratına aldanmamam gerekiyor diye düşündü Kazuo.

Koji’nin cevaplarının ardından Butsuo’nun sessizliğini koruması herhalde soru sormayacak diye düşünmesine sebep olmuştu lakin kısa bir sessizliğin ardından kendi sorularını sorarken Kazuo’da cevapları beklemeye başladı.

In a world without gold we might've been heroes!
Künye
İsim: Shimada Kazuo
Boy: 1.86
Kilo: 72
Köy: Ishigakure
Element: Fuuton
Ryo: 37.500
Prestij: 8
Kullanılabilir GP: 20

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Güç: 4
Kondisyon: 4
Potansiyel: 4
Varlık: 5
Zeka: 6

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 2
[Varlık] Aldatma: 2

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Standart shinobi çantasına benzer çanta
Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
[Ishigakure - Operasyon] Kita Usagi & Shimada Kazuo & Oita Butsuo
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 9th, 2018, 6:00 pm

Koji'nin cümleleri sonlandıktan sonra kısa bir süre sessizlik oluyor. Bu sessizliği bozan ise Butsuo'nun dikkat çekmek istediğini gösteren öksürüğü oluyor. Butsuo'nun öksürüklerini takip eden sorularını iyice dinleyen Koji, ellerini masasının üzerine koyup hayali daireler çizmeye başlarken “Sumio'nun anlattığına göre güzergahı Iwagakure'den başlayıp Sunagakure'de sonlanacak şekildeymiş. Bu taşları da Sunagakure'de satmak niyetindeymiş. Taşlar Sumio'nun malı olduğu için, bu taşlar üzerinden bir inceleme yapmamız mümkün olmadı ve taşlar şu anda Sumio'nun kendisinde.” diyerek sorulardaki Sumio faslını sonlandırıyor.

Koji Kaneru ile ilgili sorulara ise “Kaneru parlak çocuk olarak tasvir edebileceğimiz biri değil, ama bir Chuuninin taşıması gereken tüm özellikleri de barındırmakta. Kaneru buradaki otellerin birinde kalmakta, yani bir senin söyediğin gibi bir evi bulunmuyor Butsuo-san.Taşları çalması durumunda, onu saklayabileceği en güvenli yer odasıdır. Yani, eğer bir işbirlikçisi bulunmuyorsa, bir shinobinin kaldığı yerden daha güvenli bir yer bulmak mümkün değildir. En azından benim düşüncem bu...” dedikten sonra kısa bir nefes molası veriyor. Bu kısa aranın ardından ise “Otel sahibi ve diğer konaklama yapanlarla yaptığımız görüşmede, herhangi bir şüpheli duruma rastladıklarını söyleyen olmadı. Kaneru'nun o gün otele giriş yaptığında da şüpheli bir davranışı bulunmamış ve her zaman yaptığı gibi, otelde çalışan güvenlik personeli ile otelde herhangi bir sıkıntı olup olmadığı yönünde ufak bir sohbetin sonunda odasına çekilmiş. Sonrasında da o gece odasından bir daha hiç çıkmamış.” diyerek konuşmasını sonlandırıyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » September 10th, 2018, 6:56 pm

Yani... İnsanların ilk bakacakları yere taşı saklaması çok mantıklı olmazdı ama saklayabileceği en güvenli yerin odası olduğu da doğru.

Bir şey çıkmadı sanırım... Taşları Suna'da satacakmış, taşlar şu an Sumio'daymış, Kaneru sıradan biriymiş, otelde kalıyormuş ve kaldığı otelde şüpheli bir hareket yapmamış. Anlatılanların kısa özeti bu. Elimize geçen önemli bir bilgi olmadı sanırım. Bu olayı çözmeye nereden başlayacağımız hakkında hiçbir fikrim yok. Yeni edindiğimiz bilgilerde Kazuo'nun da dikkatini çeken bir şey olmadıysa ilk kararlaştırdığımız planı uygulamayı deneyebiliriz.

Olayın parayla alakalı olmaması ihtimali beni rahatsız ediyor. Omzumuzdaki yükün ağırlaşmasını pek istemiyorum açıkçası. Bunun yanında olayı en kısa sürede çözmemiz bekleniyor ve elimizde araştırmaya başlayabileceğimiz güvenilir bir ipucu yok gibi duruyor. İşler hiç de iyi gitmiyor gibi görünüyor. Yine de bir şeyler söylemek için çok erken. Chibu'ya daha şimdi geldik. Hem Kazuo'yu da dinlemedim daha. Belki o bir şeyler yakalamıştır...

Tekrar düşündüm de kasaba ve kayıtlar hakkındaki sorularımı sonraya saklayacağım. Bu konuyu önce Kazuo'yla konuşmak istiyorum. Akıl akıldan üstündür sonuçta. Hem Koji'den şüpheleniyor olsam bile bunu onun bilmemesi işimize gelir. Şimdilik komplo teorilerini bırakıp elle tutulabilecek, güvenilir bir başlangıç noktası ve hareket planı bulmaya öncelik göstermeliyiz.

Daha fazla soracak sorum yok. Kafamı hafifçe sallayarak Koji'ye anladığımı ve cevaplar için teşekkür ettiğimi belirttim. Ardından olacakları ise Kazuo'ya bıraktım. Onun da soracak sorusu yoksa oluşan kısa sessizlikten gitme zamanımız geldiğini anlayacaktır.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » September 11th, 2018, 11:44 am

Kazuo, Butsuo’nun sorularını dinlemeye devam etti. Koji soruları cevapladıktan sonra ellerine yine bir ipucu geçmemişti aldıkları şeyler sadece bilgilerden ibaretti yine de bu Kazuo’nun moralini bozmamıştı. Onlar işi çözmüş olsaydı, biz burada olmazdık.

Sessizlik bir süre daha devam etti Butsuo’dan da ses çıkmamasıyla birlikte buradaki işlerinin bittiğinin farkına vardı Kazuo lakin saat çok geç olmuştu. Her ne kadar kasabaya geldiğinde direk sahaya girme taraftarı olsa da artık işler değişmişti.

“Sanırım biraz geç oldu. Yarın iş başı yapsak daha iyi olur, emrinizde ki shinobilerden biri bize kalacağımız odayı veya odaları gösterebilir mi? Bir de yarın tüccarı nerede bulabiliriz?”, demişti olabildiğince saygılı bir şekilde. Bu sırada Kaneru otelde kalıyordu yani kendilerine burada bir oda verilmeyebilirdi. Geleceğimizi biliyorlardı, hazırlık yapacak kadar nezaketlilerdir umarım belki de bir hana falan yönlendirirler bizi.

Her ne şekilde olursa olsun odasına girip sessizlikle kucaklaştığında kendini düşünce denizine bırakacak ve düşünecekti.

Kaneru zirvesi Chuunin olan sıradan bir shinobi olması acaba tavanını yükseltmek için taşlara başvurmak isteyebilir mi? İnsanların hedefleri uğruna kişiliklerinden taviz verebileceğini daha önce de gördüm. Kaneru’yu sorguladığı sırada dikkat etmem gereken bir husus daha, shinobiliğe olan aşkı. Cidden çok yükseklere çıkmak gibi bir arzusu var mıydı yoksa bulunduğu yerden memnun muydu? Diğer bilgiyse taşlarla ilgili, hala tüccardaymış. Soruşturma da bir delil olduğu için shinobi birliğinin ona el koyacağını ve saklayacağını düşünmüştüm ve Koji buranın en yetkili kişisiydi o delillere ulaşması çok zor olmazdı ama hala tüccardaymış.

Ardından çantasından sorgulamanın parşömenleri çıkardı ve bir daha okudu, daha önce kendilerine söylenmeyen bir şey veya küçük bir ipucu bulma umuduyla.

Tüccarın ifadesine göre Kaneru taşlar hakkında çok meraklıymış, Kaneru’ya bu konuda soru sorulmaması garip belki de kayıtlara geçilmemiştir. Her neyse yarın ben soracağım umarım sıradan bir “merak” cevabından fazlasını alabilirim.

Düşüncelerinin sonuna geldiğinde kendini sonsuz karanlığa bırakıp, uyuyacaktı ve derin bir uykunun ardından yarın erkenden sahaya inip görevine başlayacak, bitirecek ve evine dönecekti en azından böyle umuyordu.

Künye

Motivasyon
Fuuinjutsu Öğrenmek: Fuuinjutsu’ya abartılı derecede bir ilgisi vardır, derinlikleriyle Fuuinjutsu öğrenmek hayatta ki tek hedefidir hatta. Bunun uğruna Shinobi olmaya karar vermiş, şuanda çıktığı sıkıcı görevlere katlanmasının tek sebebi bir gün Fuuinjutsu’da ustalaşma hedefidir.

Komplikasyon:
Merak Belası: Normalde mantıklı karar verme yetisine sahip olan Kazuo. Bir şeyi merak ettiğinde kontrol mekanizmasını tamamen yitirir bunun sonucunda mantıklı veya mantıksız kararlar alabilir. Normalde pek zararlı bir şey gibi görülmese de Kazuo’da ki seviye tamamen farklıdır, aniden bir şeyi merak eder ve bunun mantıklı bir merak olmasına gerek bile yoktur.. Örneklemek gerekirse “Cübbeli adamı gizlice takip et.” Görevindeyken aniden beynine doluşan “Adamın kafası kel mi acaba?” sorusuyla birlikte kendini aniden adamın üstünde bulabilir. Bu problem, bazı görevler de kendisine sıkıntı yaratmıştır.

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 11th, 2018, 3:53 pm

Araştırma işinde aldığınız ilk bilgilerden sonra, enerjisini tekrar toplayarak ve dingin bir kafayla görevinize devam etmek maksadıyla Koji’nin görevlendirdiği bir shinobi ile birlikte bir hana gidiyorsunuz. Koji’nin bu hanı özellikle seçtiğini, sizlerin bu handa kalacağı bilgisini kimseyle paylaşmadığını ve böylece siz dinlenirken sizinle irtibata geçebilecek kimse olamayacağını söylemesi üzerine tedirginliğiniz azalıyor. Hana iki tüccar olarak giriş yapıyor ve yan yana ki oda size tahsis ediliyor. Aynı zamanda odalarınızın sağındaki ve solundaki odalar da boş bırakılarak maksimum konfora ve güvenliğe ulaşmanız amaçlanıyor.

Odalarındaki küçük özel banyolarınızda duşunuzu alıp rahatlarken, aklınız hala yaşanan olayda oluyor. Tüccarın konakladığı yer size Koji tarafından söylenmiş olduğu için, olayda adı geçenleri bulma derdinden tamamen kurtuluyorsunuz. Yorgunluğunuz en üst seviyeye ulaştığında ise, rahat yataklarınızda uykuya çekiliyorsunuz.

Gün ışırken gözlerinizi açtığınızda, deliksiz çekmiş olduğunu uyku sizi son derece mutlu ediyor. Gün boyu uğraşacağınız saçma sapan işler aklınıza dahi gelmeden güzelce geriniyor ve olduğunuz yerde esniyorsunuz. Vücutlarınız artık kalkmaya hazır bir kıvama geldiğinde ise, yer yatağınızdan hafifçe doğruluyor ve hemen yanı başınızda duran içinde hafif parıltılar barındıran, pürüzsüz, alt kısmında saçak gibi duran uzantıları bulanan, mor renkte ve avuç içine sığabilecek büyüklükteki taşları görüyorsunuz! Bu taşın görüntüsü bile, normal bir taş olmadığını açıkça ortaya koyarken handaki gürültüler dikkatinizi başka yöne çekiyor. Bu gürültülerin ise sizin açınızdan çok da hayırlı olduğu söylenemez.

Taşın Temsili Görünümü
Image
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » September 12th, 2018, 2:44 pm

Kazuo'nun da soracak bir şeyleri kalmamış demek ki. Koji'den kibarca izin istedi ve bizi kalacağımız yere götürmelerini rica etti. Tam aradığım şey: Dinlenmek ve olan bitenler hakkında düşünmek. Bize tahsis edilen odalara gidene kadar kafamı boşaltmaya çalıştım. Uyumadan önce bu konuda düşünmeye fırsatım olur.

Bize eşlik eden shinobi bizi bir hana getirdi. Bize verilen bilgiye göre burada kalacağımız gizli bir bilgiymiş. Ayrıca yan odalarımız da boşmuş. Epey bir önlem alınmış olması rahatlatıcı ama bir yandan da beni tedirgin ediyor. Etmeli de zaten sanırım... Uğraştığımız işin parayla alakası olmadığını öğrendiğimden beri eskisi kadar rahat değilim. Daha önemsiz bir işi, basit bir hırsızlık işini çözmeye geldiğimizi düşünüyordum hep. Bir de şimdi bak, o kadar önemliyiz ki gizli, izole odalarda falan kalıyoruz... Bir yandan da seviniyorum ama. Ortada kendimi ispatlamam için ciddi bir fırsat var. Önemli bir iş verildi bize ve bu görevin ödülü de getireceği ses de büyük olacaktır. Kumiko için bu işi sıkıntısız bir şekilde çözeceğim! Başarısızlık bir ihtimal değil!

Odada uzun zaman sonra ilk defa ulaştığım yalnızlıktan faydalanarak daldığım düşüncelerden sıyrıldım kafamı sağa sola sallayarak. Temizlenip en kısa zamanda gücümü toplamaya başlamalıyım. Yorucu, belki uykusuz günler bizi bekliyor olabilir. Hatta büyük ihtimalle öyledir...

Banyo yaparken harcadığım vakti de boşa geçirmeyeceğim. Banyo, insanın en yaratıcı olduğu yerlerden biridir. Diğeri de tuvalet... Elimizde ne var ne yok sıcak suyun altında tekrar gözden geçirdim. Ne yazık ki ne bir bağ kurabildim ne de aklıma araştırmaya başlayabileceğimiz bir nokta geldi. Yorgunluğa verdim. Dinlenmem gerekiyor sonuçta. Banyodan çıktıktan sonra çok oyalanmadan kendimi bana hazırlanan yatağa attım. Sonra da deliksiz bir uyku...

Gözlerimi tekrar açtığımda ilk aklıma gelen şey uzun zamandır bu kadar iyi bir uyku çekmediğim oldu. Çok tatlıydı lan! Başladım bir sağa bir sola gerinmeye. İşte o sırada fark ettim başımızın belada olduğunu. Yanı başımda duran parlak, püsküllü taşı gördüğüm an o taşın Kaneru'nun odasında bulunanla aynı taş olduğunu anladım. Yine bu sıralarda handan gelen sesler dikkatimi çekti. Sıçtık...

Uyuduğum uyku doğal bir uyku muydu? Bir yerlerde bir şey yeyip içtim mi? Taş... Gürültü... Kazuo'nun odasında da taş var mı? Yoksa bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor olmalılar. Burada kalacağımızın gizli bir bilgi olduğu söylenmişti... Koji... Yan odalar boş denmişti... Bu taş nasıl kullanılıyor?

Hızla gözlerimi kırparak kısacık bir anlığına daldığım düşüncelerden uyandım. Kaçmaktan başka çaremiz yok! Kazuo'ya güvenmeli miyim? Yolculuk ve dün yapılan konuşmalardan sonra taşı çalmayacağımı, çalsam bile yanımda taşımayacağımı tahmin edebilir. Ona da haber vermeliyim.

Aniden aldığım kararla Kazuo'yla odalarımızı arayan duvara birkaç kez sertçe vurdum ve "Kazuo kaçmalıyız!" diye bağırdım. Sesimi sadece Kazuo'ya gidecek şekilde ayarlamaya çalıştım ama ne kadar başarılı oldum fark edemeyecek durumdayım. Ekipman çantamı aceleyle toparlayıp taşı da içine attıktan sonra odaya kısaca göz gezdireceğim. Bir cam varsa oradan kaçmak en mantıklı seçenek olacaktır. Duruma göre tekrar "Cam!" veya "Kapı!" diye bağırarak kaçış yolumuzu da bildireceğim Kazuo'ya. Umarım hanın etrafı sarılmamıştır...
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Görev Bilinci
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar

Üç Kişinin Sırrı

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Shimada Kazuo

Post by Shimada Kazuo » September 12th, 2018, 9:45 pm

Koji’den aldığı olumsuz enerjiye rağmen saygılı bir biçimde onunla saygılı bir biçimde konuşmuştu Kazuo ve diyaloglarının sonuna geldiğinde nazik bir dille yorulduklarını dile getirmiş ve yardım istemişti. Shinobi yerleşkesinde kendilerine verecekleri bir oda olmamasından ötürü kendileri için ayarlanan hana gitmişlerdi bir shinobi eşliğinde. Oda tutulurken gizliliğe ve güvenliğe epeyce dikkat edilmişti, handaki kimse kendileri hakkında bir şey bilmiyordu ayrıca yan taraflarında ki odalar da yine güvenlik maksadıyla boş bırakılmıştı. Temiz iş diye düşündü Kazuo.

Yollarda geçen günlerin ardından sıcak bir odaya kavuşmanın mutluluğuyla küvetini doldurdu ve anne rahminden çıktığı gün kadar çıplak bir şekilde içine girdi. Beyaz teni, sıcak suyun etkisiyle kızıla boyanırken Kazuo ellerini küvetin iki kenarına atmış ve kafasını arkaya yatırmıştı. Edindiği bilgileri gözden geçirirken birkaç ufak çıkarım dışında bir şey yapmasa da bunu çok dert etmedi zira onların vereceği bilgilerle olayı çözebilecek olsaydık burada olmazdık diye düşündü. Yarın çok önemli diye ekledi düşüncelerine ve yarın Kaneru’yu sorgularken soracağı soruları düşündü.

Suyun artık eski sıcaklığını kaybettiğini fark ettiğinde küvetten ayaklandı ve havluya erişene kadar su damlalarının tahta zemine akmasına izin verdi. Ellerine ve ayağına baktı, derisi buruş buruştu, saatlerdir suyun içinde olmalıyım diye iç geçirerek kurulandıktan sonra sıcak yatağına girdi ve kendini derin bir uykuya bıraktı, istediğinden çok daha fazla derin bir uykuya.
Ardından uyandı, esnedi ve artık sahaya çıkmaya hazırım diye düşünürken doğruldu. Tam bu sırada solgun gözleri kafasının yanındaki garip taşı gördü. Parlak, pürüzsüz mor bir taştı fazla büyük değildi ve tam neler oluyor lan diye düşünürken duyduğu gürültüler içine düştüğü komployu fark etti. “Lanet olsun.”

Hemen ayaklandı ve eşyalarını topladı bu sırada Butsuo’nun sesini duyduğu kaçmamız gerektiğini söylüyordu. “Ona güvenmeli miyim? Başka çarem yok.” Cam diye bağırdığını duydu bu sırada bakışları taştaydı.

“Onu almalı mıyım? Onunla yakalanırsam işim tamamen biter ama burada bırakıp kaçarsam ve yakalanırsam korkudan taşı odasında bırakmış gibi basit ve sığ bir bahaneyle yine işim biter. Sanırım işimin bitmemesi yakalanmamaktan geçiyor.”

Taşı alıp shinobi çantasına attıktan sonra camdan atladı, düşüşün etkisini azaltmak havadayken bacaklarını chakrayla güçlendirmişti.

Künye

Motivasyon

Komplikasyon:

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin No Jutsu
Shinkuutai
Shinkuu Gyouku
Kaiten Shuriken
Zanshuu no Jutsu
Taijutsu
Musatsu - C Rank

Fuuinjutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
Raigen
► Show Spoiler
► Show Spoiler

Ödüller:
Hırsız Kim - C Rank
4. Yoklama
Chakra Taşları
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 13th, 2018, 5:44 am

Off Topic
GM - Naruto wrote:
August 25th, 2018, 9:08 pm
Bir diğer husus ise giysileriniz ve ekipman taşıma kapasiteniz. (...) Ayrıca, bu ufak çantaya başka herhangi bir ekipman koyamaz ve ekipman sayısında oynama yapamazsınız zira cepleri ona göre düzenlenip ayarlanmıştır ve standarttır.
Daha detaylı bilgi için Ekipmanlar ve Fiyat Listesi isimli rehberi tekrar okumanızı tavsiye ediyorum.

Taşları ekipman çantanıza değil, kıyafetinizin cebine koyduğunuzu varsayıyorum. Ancak bu gibi bir durumun tekrarı halinde tur iptali yaparak karakterinizin o tur hareketsiz kaldığını varsayacağım uyarısını da yapıyorum.
İkiniz de yanıbaşınızda duran taşları kıyafetinizin cebine atarak, odanızın camından dışarıya çıkıyorsunuz. Zaten pek yüksek olmayan odalarınızdan sokağa inerken herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Ancak kasabada camdan insanların atlaması pek sık yaşanan bir durum olmayacak ki, insanların arasına inişiniz sivil halkta hem bir heyecan hem de bir korku yaratıyor. Kaldığınız hanın giriş kapısı, sizin iniş yaptığınız yerin yan kısmında kaldığı için, o kısımda neler olduğuna dair bir fikriniz bulunmuyor. Tabi bu durum aynı zamanda sizin açınızdan bir avantaj olarak da görülebilir.

Şu an için bir ara yol üzerinde bulunuyorsunuz ve yolun size göre sağ tarafı, hanın giriş kapısının da üzerinde bulunduğu ana yola çıkarken, sol kısmı arka mahallelere doğru ilerliyor. Dolayısıyla yolun solundan yapacağınız ilerleme sizleri sakin bir yola sürükleyebilir, fakat koruma birliğinin karargahı olan binaya ulaşmanız için ana yola çıkmanız gerekiyor gibi görünüyor.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » September 13th, 2018, 9:03 pm

Hiç vakit kaybetmeden camdan çıktık. Şansımıza yerle aramızdaki mesafe çok yüksek değildi. Bu durum iniş sürecimizi hızlandırdı. İlk iş olarak etrafa bakındım. Yaptığımız şeyin pek alışıldık bir şey olmadığını etraftaki insanlara bakarak anlamam çok zor olmadı. İlk bakışta gözüme çarpan bizi bekleyen bir shinobi yok. Hanın girişi sağ tarafımızda kalıyor. Aynı zamanda karakola giden yol da sağda. Sol tarafımız ise... bilmiyorum buraların yabancısıyım ama bizi daha güvenli bir yere götürdüğü kesin.

Burada kaldığımızı cidden shinobi karakolundakiler biliyorsa ihanete uğradık demektir. Bu işi yapan başka biriyse daha da kötü. Epey yetenekli biriyle uğraşıyor olmalıyız. Yine de bana ihanete uğradığımız ihtimali daha yakın geliyor. Taşlar odamıza konmuş olsa bile aynı sabah odalarımızı kontrol etmek için birilerinini gelmesi beni bu yönde düşünmeye itiyor. Aşağıdan gelen gürültülerin bununla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu olayın üstüne karakola gitmememiz bizi suçlu konumuna düşürecektir. Yine de bize ihanet edenler onlarsa kendimizi onların eline bırakmamalıyız. Şerefsiz Koji yüzümüze gülüp arkamızdan iş mi çevirdi yani... Bizi dışarıdan birileri ihbar etse bile bizler Ishichou'nun emriyle gelmiş görevlileriz. Ishichou'nun bizi seçmiş olması bile güvenilir olmamız için yeterli bir sebep. Dışarıdan gelen bir ihbarla bizi odamızda basmaya çalışmak pek normal bir durum gibi değil. Ya ihbar önemli, güvenilir birinden gelecek ya da Koji bir şeyler çeviriyor. Aynı durumun iki kere yaşanması, ve biri olayı çözmeye çalışanlarla yaşanıyor, bile bu işte bir bokluk olduğunun kanıtı. Yine de Koji'ye güvenip güvenmeme konusunda şüphelerim var. Şu an karakola gitmenin bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Kısacık bir karar verme aşamasından sonra Kazuo'ya dönüp "Güvenli bir yere gidelim." dedim. Koşarsak daha fazla şüphe çekeriz. Sol tarafa doğru olabildiğince hızlı yürüyerek handan uzaklaşacağım. Olabildiğince çok sağa sola dönerek izimizi kaybettirmeye çalışacağım. Özellikle ilk dönüş çok önemli. İlk gördüğüm aradan gireceğim, sağ sol fark etmez. Görüş alanından kaçmamız lazım. Yeterince uzaklaştığımızda durumu değerlendirebiliriz.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Görev Bilinci
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar

Üç Kişinin Sırrı

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Locked

Return to “Chibu Kasabası”