[Takım Chisa & Jin Ryoken] Bir Garip Sanatçı

Ülkenin turist aktivitesinin ve ticaretin merkezi.
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: [Takım Chisa & Jin Ryoken] Bir Garip Sanatçı

Post by Jin Ryoken » January 18th, 2020, 11:47 pm

Chisa'ya Momo-kun diye hitap ettiğini duyduktan sonra, gözlerimi ona doğru devirdim. Suratındaki o kocaman gülümsemeyle konuşmasına devam ederken canım sıkılıyordu. Daha doğrusu, içimden başka şeyler düşünüyordum. Chisa'yı baştan aşağı süzerken, bende adamı süzüyordum. Ancak kafamda onun hakkında başka düşünceler vardı. Bizi neden çağırmıştı? Neden inatla bir tim istiyordu? Sanatçıyı tek başına yakalamış olsaydım ona sorabilirdim ancak, yanındaki insanlar varken bu ihtimali eliyordum. Üstelik, Chisa gibi pozitif bir insan bu duruma iyi bakmayabilirdi. Şuanda ön yargı ile yaklaşıyordum, ancak onu tanımadığım için en iyisi bu idi.

Adam, kendisinden sonra takımına kendisini tanıtmasını istedi. Elemanlar kendini biraz daha toparladı, dev aynayı da kenara çektiklerinde odayı daha iyi inceleme fırsatı yakaladık. Alanın genişlemesi için mobilyaların bazıları kenara çekilmişti, hatta odada yatak bile yoktu. Duvarlar yıpranmış kaplamalarla sarılıydı. Sağımızdaki duvar ise pençe şeklinde yırtılmış, yırtıldığı yerden sallanıyordu. Odanın bütün pencereleri kapanmış ve sadece güneşlikleri çekilmişti.

Makyöz karının oturduğu yer tekli bir koltuktu, gri parlak bir kumaşa sahipti. Kenzan ellerini çırptıktan sonra kadın derin bir of çekerek ayağa kalkıyordu. Kenzan onları ya çok uğraştırıyordu ya da tanışmak için bu kadar uğraşmak istemiyordu. Hangisi olduğuna karar verememiştim, pekte umurumda değildi. Karı benden bir kaç santim daha kısaydı. Adı Mae Koi idi, sıkıldığı çok belli oluyordu. Memnun olduğunu söyledikten sonra geri koltuğuna gitti. Pek umurumda değildi, onun hakkında tek düşündüğüm yolda bize ayak bağı olacağı idi. Birinci ayak bağını tanımıştım, sıra ikincisine geliyordu.

Kameraman adam, yanımıza gelmeden bir dirseğini kamerasına dayamış bir şekilde adının Hideaki olduğunu söyleyip memnun olduğunu söylüyordu. Önce kızlar dedikten sonra, oğlanlar diye ekliyordu. İkinci ayak bağı oldukça neşeli bir tipti. Hideaki kadınla aynı boydaydı, formuna dikkat ediyor olmalıydı. Sıska biri değildi, ancak öne eğilmeden duramıyordu. Kamburunu da gizleyemiyordu. İkinci ayak bağı, bir saldırıya uğrarsak bazı saldırıları üstüne alabilirdi belki. Bu ayak bağı diğer karıya göre daha çok hoşuma gidiyordu. En azından kullanılabilir bir yapıya sahipti.

Üçüncü ayak bağına karşı bir iki laf etmesi için bakmaya başladım. Gözlerini bizden kaçırdığı gibi, aynayı yerine bile koymamış hala onunla uğraşıyordu. Şapkasını önüne çekmiş, ya çekiniyor ya da başka bir şeyden dolayı pek iletişim kurmak istemiyor gibiydi. Ancak üzerindeki baskıya dayanamayıp, ismini söyledi. Bu adamla karı benim için aynı kapasitede idi. Juro, oldukça sıskaydı ve şapka nedeniyle yüzünü seçemiyorduk.

Bütün ekiple tanıştıktan sonra, adımı söyledim. Kenzan, adımı tekrarladıktan sonra koluma bakmaya başladı. Eli tam koluma gidecekken geri çekti ve beni sinirlendiren o cümlesini kurdu. "Yaralı kuş". Benimle alay ediyor gibi konuşuyordu. Az daha kolumu ellemeye kalkacak olması sinirimi bozmaya yetmişken, kendince ettiği yorum benim sinirimi oldukça bozuyordu. Çıkmakla alakalı sorumdan sonra henüz çıkmayacağımızı, önce oturmamızın daha iyi olacağını söyledi. Konuşup, muhabbet edelim dedikten sonra, aceleci olmaya gerek olmadığını söyledi. Oturup oturmadığımızı beklemeden, kendisi önden oturmuştu. Chisa bakışlarını bana çevirdiğinde damarlarımdan öfke aktığını hissedebiliyordum. Keskin bakışlarla Chisa'nın gözlerine baktıktan sonra hızla çevirdim. Chisa koltuğa geçtiğinde olduğum yerde kaldım. Chisa adamla konuşurken, konuşmasına dikkatle odaklanmıştım. Chisa'nın konuşması bittikten sonra, olduğum yerde iki kolumu göğsümde kavuşturdum. O anlık sinirim gözlerime ve ses tonuma yansıyor muydu umurumda değildi, Miyazawa'nın gözlerine bakarak konuşmaya başladım.

"Bir daha benim kolumun içinde olduğu bir konu hakkında, gülümsetecek bir şey söyleme. Ben yaşadıklarımda ne yaralı bir kuş, ne gülümsetecek bir yorum görüyorum. Sadece kan ve acı görüyorum, başka bir şey değil."

Dedim oldukça sert ve kendimden emin bir şekilde.
İŞİNİN EN BÜYÜK TERÖRİSTİ !!!
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 160.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 20
Ün: 22

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 20
Zeka: 18

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 4
[Varlık] Empati: 1 (Favori)
[Varlık] Sosyalleşme: 6
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu. A-Rank
Magen: Bunshin, B-Rank
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank
Jigoku no Ban'nin, B-Rank

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 20th, 2020, 1:53 pm

Chisa, Kenzan'ın davetini kabul ederek koltuğa yerleşiyor. Tsugi ve Rei kısa bir süre ayakta bekleyip Ryoken'in kendilerinden önce koltuğa yerleşmesini bekleseler de, Ryoken'den herhangi bir hareket gelmeyince vazgeçip oturuyorlar. Kenzan Ryoken'in oturmayışını çok umursamadan söze başlıyor. Gülümseyerek Chisa'ya dönüyor ve "İşimize başlamadan önce bana Asakura'da yaşadıklarınızı anlatabilirsiniz." diyor. "Ne yaptınız da oranın halkı sizi bu kadar benimsedi? Birilerini mi kurtardınız? Dövdüğünüz haydutlar falan mı oldu? Nasıl dövdünüz?" diye ateş etmeye başlıyor soruları. Suratında büyük bir merak mevcut. Hatta abartıyor, ceketinin iç cebinden ufak bir not defteri ile kalem çıkarıyor. Hideaki'ye doğru hızlıca dönüp "Misafirlerimize içecek sıcak bir şeyler getir." diye nazikçe emrettikten sonra Chisa'ya tekrar odaklanarak "Dinliyorum." diyor. Merakında çocuksu bir neşe hissedebiliyorsunuz.

Ryoken de bu sırada ayakta dikilmeye ve Chisa ile Kenzan arasındaki muhabbeti dinlemeye devam ediyor. Uygun bir an geldiğinde de planladığı gibi kollarını kavuşturuyor ve laflarını bir bir geçiriyor sinirle. Odaya müthiş bir sessizlik hakim oluyor anında. Hideaki elinde bir tepsi ile odaya geri dönüp sessizliğe tepki olarak "N'oluyo ya?" demese sessizlik uzunca bir süre bozulmayacak belki de. Koi gömüldüğü koltuğunda daha düzgün bir şekilde oturmaya başlıyor. Ve şaşkın gözleri yavaşça kısılıyor, dudakları da hin bir gülümsemeye evriliyor. "Aradığını buldun sanırım Kenzan." diyor Ryoken'i hin bir şekilde süzmeye devam ederken. Gülümsemesi daha da büyürken Ryoken'e göz kırpıyor kadın. Kenzan'a dönüyorsunuz.

Suratı şok içinde. Fakat utanç kaynaklı bir şoktan ziyade heyecan içinde olduğunu söyleyebilirsiniz. "Ah... Kan ve acı." diye mırıldanıyor önce. Ardından gözlerini kapatıyor kaşlarını çatarak, bir yumruğunu da sıkıp havaya kaldırıyor. "İşte bu!" diyor tek nefeste. Bir kaç defa yumruğunu salladıktan sonra gözlerini açıyor, yumruğunu da bozarak Ryoken'e uzatıyor. "Lütfen oturun Ryoken-san. Sizinle çok iyi işler çıkaracağımızda eminim. Bir sandalye çekin ve göreviniz hakkında konuşmaya başlayalım." diyor ciddi bir sesle.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » January 20th, 2020, 4:48 pm

Ryoken-san'ın gözlerindeki öfkeyi gördüğüm anda tüylerim diken diken oldu. Miyazawa-san'ın kolu hakkında söyledikleri onu gerçekten de rahatsız ediyor gibiydi fakat bu konu hakkında sessiz kalmayı tercih ediyordu, ki bu gerçekten garibime gitti. Yani Ryoken-san gibi bir adamın Miyazawa-san veya benden çekinecek hali yok, daha doğrusu kimseye karşı çekinecek hali yok. Eminim Ishichou-sama bile onu sinir eden kişi olsa bütün öfkesini kusabilir... Bu gerçekten de harika bir özellik. Açıkçası her insanın böyle olması gerektiğini düşünüyorum çünkü bazı düşünceleri ve hisleri içimizde tutmamamız gerekir. Öfke gibi bir hissi içimizde tutmaya karar verirsek gün geçtikçe daha da şiddetlenir ve günün birinde kendimizi öfkeye kaybetmiş şekilde buluruz. Bunun olmaması için aklımıza gelen her kelimeyi, kalbimize gelen her hissi dışarıya yansıtmalıyız!

Konuyu biraz sapıtmış oldum fakat Ryoken-san gibi birisinin neden sessiz kalmayı tercih ettiğini bilmiyorum. Öte yandan onun bu kararına saygı duymam gerektiğini biliyorum. Onun gibi bir insanın bunu yapmasının bir nedeni olduğuna adım gibi eminim.

Ryoken-san'ın öfkeli bakışlarını üzerime aldıktan sonra yürümeye devam ettim ve koltuğa oturdum. Benden birkaç saniye sonra da Rei-kun ve Tsugi-chan yanıma oturdu. Hemen ardından ise Miyazawa-san konuşmaya başladı...

Miyazawa-san, Asakura'da yaşadıklarımı anlatmamı isteyince suratımdaki gülümseme biraz daha büyüdü. Aslında orada hiçbir şey yapmamış olmam, sadece birisine yardım edilmesi için aracı olmam ve bunun karşılığında bir kahraman gibi karşılanmam oldukça sıkıcı bir hikaye olacak gibi. Yine de eğer istiyorlarsa onlara anlatmamam için herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Tam konuşmaya başlayacağım sırada Ryoken-san konuşmaya başladı. Bunca zamandır içerisinde biriktirdiği öfkesini kusmaya başladı. Onun ağzından çıkan sözcükleri duyduğum anda suratımdaki gülümseme bir anlığına yerinden gidecek gibi oldu fakat tekrardan eski halime dönmeyi başardım! Lakin eski halime dönmüş olmayı başarsam dahi Ryoken-san'ın ne kadar etkili bir insan olduğunu öğrenmem beni şaşırttı. Sadece içinden geçen şeyleri söylemesine rağmen neredeyse ruh halimi tamamiyle değiştiriyordu.

Ryoken-san'ın ağzından çıkan sözcükleri duyan Mae-san, bunca zamandır suratına takındığı bıkkınlığı bir kenara attı ve deliler gibi gülümsemeye başladı. Miyazawa-san'ın verdiği tepki biraz daha garipti. Kalbinin o anda tamamen heyecanla dolu olduğunu söyleyebilirim. Zaten kısa bir süre sonra kendisini tutamayarak patladı.

Miyazawa-san havaya birkaç yumruk salladıktan sonra gayet ciddi bir şekilde Ryoken-san'a bakarak ondan oturmasını istedi. Onların arasındaki bu diyaloğu gördüğüm anda bana artık bir söz düşmeyeceğini fark ettim ve sessizce olacakları izlemeye başladım.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Ryo: 140.000
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0
Ün: 40

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 4
Potansiyel: 3
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Farkındalık: 4

Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
B - Rank: Zukokku

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri
D-Rank: Hızlı Adımlar

Genjutsu
D-Rank: Görünmez Kılıç
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu

Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Katanacığım(Normal Seviye)
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » January 20th, 2020, 10:12 pm

Miyazawa Kenzan. Bir kaç cümlesiyle birlikte öfkemi hissetmemi sağlamıştı. Kolum hakkında neler çektiğimi, neler yaptığımı sadece ben ve birde Gennosuke olan adam biliyordu. İshichou, hiçbir bok bildiği yoktu. Yanımdaki takım arkadaşım, hiçbir bok bildiği yoktu. Arkadaş olarak uyum sağlayabildiğim tek insan olan Ringo, hiçbir bok bildiği yoktu. İnsanlar sadece anlayabileceğini söylüyordu. Anlamıyorlar, anlamak bile istemediklerini hissedebiliyorum. Onların anlamalarına ihtiyacım olmadığı ayrı bir gerçek iken, hiç tanımadığım bir adamın kolum hakkında bana karşı gülümseten bir yorum yapması öfkemi körüklüyordu.

Bu yüzden adamın yanına veya karşısına oturmamış, ayakta kalmayı tercih etmiştim. Çocuklar sanırım beni beklemiş olmalıydı, ben oturmayınca kendileri gidip oturdu. Kenzan, hiçbir şeyin farkında olmadan Chisa'ya bir ton soru yığıyordu. Asakura hakkında, başka şeyler hakkında, teker teker nefessiz bir şekilde sorularını sıralarken cümlelerimi kusmak için uygun bir an bekliyordum. Adamın beni yanlış anlaması, benim gelmemi istememesi umurumda bile değildi. Hatta bir şeylerin farkına varmasını bile beklemiyordum. Tek istediğim öfkemi dışarı vurmaktı. Bunun için en uygun zaman ise, konuşmalarının bitmesini beklemek olmalıydı. Konuşmalarını kesmek, pek anlamlı bir hareket olmazdı. Kenzan olayları abartıp not defteri bile çıkarttığında, nazik bir emirden sonra dinlediğini söylemişti. Lafa girmenin zamanı gelmişti.

Kelimelerimi keskin bir katana gibi sıralamaya başladım. Kelimeler ağzımdan dökülürken öfkemin geçmeyeceğini, daha fazla artacağını biliyordum. Odada büyük bir sessizlik varken, bu sessizliği bozan Hideaki oluyordu. Koi, gömüldüğü koltukta daha düzgün bir şekilde oturmaya başlarken, gözlerim onun gözlerine dikilmeye başladı. Şaşkın gözleri kısılıyor ve gülümseye başlıyordu. Aradığını buldun sanırım dediğinde, neyi bulduğunu düşünmek yerine şeytani bir gülümsemeyle karşılık verdim. Bana göz kırptığında, daha fazla gülümsedim. Neyi aradıklarını merak ediyordum, ancak düşünmüyordum. Bu adamın korumalığını yapacağımızı düşündüğüm zaman, belkide birilerini öldürmemi isteyecekti. Bu düşünce kafama bir anda geldiğinde, gözlerim Koi'den yere doğru çevrildi. Kollarımı istemsizce iki yana saldım ve aç bir kurt gibi hissetmeye başladım. Kana, öldürmeye aç bir kurt gibi.

Kenzan'ın suratı heyecanın verdiği bir şok içerisindeydi. Kan ve acı diye mırıldandıktan sonra, gözlerini kapattı kaşlarını çatarak. Bir yumruğunu sıkıp havaya kaldırdı, işte bu diye bağırdıktan sonra yumruğunu bir kaç kez daha salladı. Ardından yumruğunu bozup bana doğru uzattı. Benimle çok iyi işler çıkarabileceğini ve görevimiz hakkında konuşacağını söyledi. Gözlerim tekrardan Kenzan'ın gözlerine doğru kitlenmişti. Bir koruma görevinden, başka bir göreve mi geçecektik emin değildim. Ancak, damarlarımda aktığını hissettiğim öfke, yerini açlığa bırakıyordu. Nasıl bir görev bilmiyordum ancak koruma görevi ile bağdaştırabildiğim tek şey birilerini öldürmekti. Belkide bunu istiyordu, belkide istemiyordu. Ancak bunu düşündükçe kendimi daha da aç bir kurt gibi hissediyordum. Ancak, söylediğim şeyleri ciddiye almıyor oluşu benim Kenzan'a karşı olan öfkemi biraz daha arttırıyordu. Belki de bu öfkeyi başkalarından çıkartma şansını elde edebilirdim. Lanet bir tanrıyı oynuyordum uzun zamandır, insanların ne zaman öleceğine karar verebiliyordum ve bu his çok hoşuma gidiyordu. Onların, kaderlerinin bir iplik şeklinde elimde olduğunu bilmek muhteşem bir duyguydu. Karşımdaki insanların canını bağışlamak veya orada sonlandırmak, benim elimdeydi. Şimdiye kadar kimseyi bağışlamamıştım ancak, bu bir ilkti. Seni bağışlıyorum, Kenzan.

Suratımdaki şeytani gülümseme kendiliğinden oldukça artıyordu. Sol elimle saçımı geriye doğru atarken, içimde durduramadığım, öfkeyle karışık bir kahkaha patlattım. Ardından, bir sandalye çektim ve tam Kenzan'ın önüne, aramızda en fazla 2 karış olacak bir mesafeye sandalyeyi ters bir şekilde koydum. Yerime oturduktan sonra Kenzan'ın gözlerine kitlenmiştim, ancak gülümsememi durduramıyordum. Damarlarımda hissettiğim öfke gitgide artıyordu. Bu his, kendimi muhteşem hissetmeme sebep oluyordu.

"Bir koruma görevi için gelmiştik değil mi? Şimdi söyle, bu koruma görevinin içindeki asıl şey ne?"

Dedim sinsice. Gerçekten çok merak ediyordum.
Image
Image
Künye

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.

Beceri Listesi

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 20th, 2020, 10:38 pm

Kenzan da kahkahalara katılıyor. Ryoken'in yerleşmesini izlerken sol elinin işaret parmağıyla Ryoken'i göstermeye başlıyor. "İşte bu, işte bu." diye mırıldanmaya devam ettiğini ve kafasını salladığını görebiliyorsunuz. Yerleşme işlemi bittiğinde hala ciddi olan ses tonu ile konuşmaya başlıyor. "Ginbushi beni kırmadı elbette. Sizleri taa buralara gönderdi, beni korumanız için." diyor. Küçük not defterini kapatarak, önünüzdeki sehpaya koyuyor sessiz ve yavaş bir şekilde. Arkasına yaslanarak bir on saniye kadar söyleyeceklerini düşünüyor.

"Fakat korunacak hiçbir şey yok." diye tekrar konuşmaya başlıyor. Yayıldığı haliyle konuşmasına devam etmesini bekliyorsunuz, ancak Kenzan dramatik bir şekilde ayağa fırlıyor. Az önce havaya kaldırdığı yumruğu tekrar yerçekimine meydan okur bir şekilde coşmaya başlıyor adam. "Sizleri buraya sanatta yeni pencereler açmanız için davet ettim. Halkı ezberden uzak, cesaret dolu yöntemlerle çekilmiş filmlerle buluşturmak, shinobi dünyasının estetiğini gerçek dünyaya haykırmak için çağırdım." diye devam ediyor. "Klişe sınırları yıkacağız! Yozlaşmış fabrikasyon eserleri elimizin bir kenarıyle itecek, isimlerimizi sanatın tarih sayfalarına gururla yazacağız!" Yumruğu artık iyice suratına doğru kalkmış, sesi ise onu ilk duyduğunu an kadar yükselmiş. Adam resmen bir duygu patlaması yaşıyor, titrediğini görebiliyorsunuz.

"Bir film çekeceğiz! Sizler ile, gerçek shinobiler ile! Gerçek ninjutsu, taijutsu teknikleri ile! Dublör yok! Uydurma metodlar, kulaktan dolma efsaneler yok!" Sırayla bir Chisa'ya, bir Ryoken'e sesleniyor adam. Bağırışları ara ara geninlere de yöneliyor adamın. "Normal insanlardan üstün olduğunuz halde..." diyor, normal kelimesine özellikle alaycı bir ton ekleyerek. "...nasıl onları korumak, kurtarmak için canla başla didindiğinizi tüm halka gösterecek, heyecan ve aksiyon dolu bir başyapıt çekeceğiz sizlerle!" diye bitiriyor tüm bağırtısınız.

Bir kaç saniye derin derin nefesler alıyor. Alnı ter içinde, fakat silmeye tenezzül etmiyor. Nefesi yavaş yavaş normal ritmine ulaşıyor. "Elbette, kabul ediyorsanız, sayın shinobiler." diyor. Gözü dördünüzün üzerinde sırayla gezmekte iken bir cevap beklemeye başlıyor.
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » January 20th, 2020, 11:11 pm

Kenzan, attığım kahkahalara katılarak karşılık veriyordu bana. Pek ciddi bir adam olmadığını düşünüyordum, konuşmanın devamında ise bundan kesinlikle emin olmuştum. Ben oturmak için yerimi almaya devam ederken, hala beni gösterip işte bu demeye devam ediyordu. Ben yerime geçtikten sonra, İshichou'nun kendisini kırmayıp bizleri yolladığını söyledi, ardından not defterini bırakıp söyleyeceklerini düşünmeye başladı. Bu esnada beni nelerin karşılayabileceğini bekliyordum, bu adamın beklentilerimi aşmasına imkan vermiyor gibiydim. Ancak içimden bir ses, beklentilerimi aşmasını istiyordu. Benden üst düzey bir şey istemesini istiyor gibiydim, bunun için heyecanlanıyor ve öfkeleniyordum.

Ancak, korunacak bir şey olmadığını söylediğinde daha dikkatli dinlemeye başladım. Yayıldığı haliyle konuşmasını beklerken bir anda ayağa fırladı tekrardan havaya salladığı yumruğu ile. Bizi çağırmasının sebebinin bir sanat çalışması olduğunu, halkı ezberden uzak shinobi dünyasının estetiği ile buluşan bir film çekmek istediğini belirtti. Klişe şeyleri aşıp, daha iyi bir film çekeceğimizi belirttiğinde öfkeden daha yoğun bir hissi hissetmeye başladım. Sinirleniyordum. Her şeyi bir oyun gibi görüyor olması, beni sinir etmeye başlıyordu. Ancak bunu göstermemeye çalışıyordum. Konuşması bittiği zaman, belki bu durumu kendisine açıklama fırsatım olabilirdi. Bu yüzden onu dinlemeye devam ettim.

Duygu patlaması yaşayarak, titreyerek cümlesine devam etti. Gerçek ninjutsu, taijutsu teknikleri ile bir film çekeceğini söyledi. Dublör veya kulaktan dolma söylentiler yokmuş. Chisa ile bana sesleniyor, ara ara geninlere bile bağırıyordu. O an pek umurumda olmayan geninlere yöneldi dikkatim. Bu film hakkında ne düşünüyorlardı merak ediyordum. Duygularını daha iyi yaşayan Rei'nin vücut dilinin tepki vereceğini düşünüyordum. Bu yüzden bir ona, bir Tsugi'ye bakmaya başladım. Ne düşündüklerini, ne duygular yaşadıklarını merak ediyordum. Tsugi'den emin olamasam bile, Rei'nin vücut dili bana bir kaç ipucu verecekti, eminim.

Onları nasıl korumak için canla başla çalıştığımızı göstermek istediğini belirttiği cümlesinden sonra gözlerimi geninlerden çektim. Tekrardan Kenzan'a bakıyordum. Bu cümlesinden sonra bağırması bitmiş, bir kaç saniye derin derin nefesler almaya başlamıştı. Öyle bir coşku ile anlatmıştı ki, alnı ter içindeydi fakat silmeye tenezzül etmiyordu. Bir kaç saniye sonra nefesi düzelmeye başladı. Ardından isteyip istemediğimizi sordu. Gözü dördümüzün üzerinde iken, cevap beklediğini anlayabiliyordum. Önce Chisa'ya, ardından geninlere baktım. Sonrasında Kenzan'a dönüp, kendi adıma konuşmaya başladım.

"Beklentilerimi gerçekten aşamadın Kenzan-san, daha ilginç bir şeyler bekliyordum."

Dedim. Gözlerim bu sırada Koi'ye kaydı. Ardından diğer elemanlara bir kez daha baktıktan sonra, Kenzan'a bir kez daha döndüm. Bazı şeyleri sormak gerekiyordu.

"Bunu tek başıma kabul edemem tabi ki. Diğer arkadaşlarımın fikirleri de önemli. Bende Chisa ve geninlerin ardından kabul edip etmeyeceğimi söyleyeceğim. Ancak daha farklı bir soru sormak istiyorum ben, kişisel bir soru..."

Bu sırada yüzümdeki gülümseme düştü. Oldukça ciddi ve keskin bir şekilde sordum.

"Bizim yaşadıklarımız sana bir oyun gibi mi geliyor?"

Kolumun kopması, yeni bir kol için yolda yaşadığım zorluklar, öldürdüğüm insanlar, akıttığım kanlar. Bir kol için, yanımızda duran iki genin gibi geninleri öldürmüş olmam. Shinobi dünyasına karşı gerçekten bir şey biliyor muydu, yoksa sadece duydukları ile mi hareket ediyordu emin değilim. Ancak oldukça sinir bozucu bir durumdu. Bana vereceği cevaba göre kabul edip etmeyeceğimi düşüneceğim.
Image
Image
Künye

Motivasyon

Başarı & Güç

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » January 20th, 2020, 11:29 pm

Sonunda... Sonunda bütün parçalar yerine oturmaya başladı... Kaoru-san'ın, Ryoken-san'ın kolunu kesmesi... Ryu-san'ın onu tek koluyla birlikte bırakıp gitmesi... İlk başta Ryoken-san'ın iyi biri olabileceğini düşünüyordum fakat yanılmışım. Yanıldığımı kanıtlayan şey ise birkaç saniye önceki şeytani kahkaha oldu. Sadece kahkahasını duymama rağmen onun içerisindeki büyük egoyu ve kana susamışlığı iliklerime kadar hissettim... Ryoken-san kesinlikle kötü bir insan. Geçmişinde neler yaptığına dair herhangi bir fikrim yok fakat iyi bir insanın böyle bir kahkaha atmasının imkanı yok. Üstelik sadece bu da değil, az önce verdiği aşırı tepki de tezimi kanıtlar nitelikte... Hayal kırıklığına uğradım. Ryoken-san'ın iyi kalpli birisi olduğunu düşünüyordum. Onun ağzından çıkan kibar sözleri duyduğum anda Kaoru-san ve Ryu-san'ın hatalı olduğunu düşünmüştüm. Köydeki kızların ondan bir bakışta etkilenmesi ne kadar dikkat çekici birisi olduğunu kanıtlıyordu. Onun bu hallerine düşmeyeceğimi sanmıştım fakat beni yolculuğumuzun en başından itibaren kandırdığını yeni fark edebildim. Korkutucu... Ryoken-san'ın insanların üzerinde bıraktığı etki gerçekten de korkutucu.

Ryoken-san'ın çılgın kahkahasından sonra Miyazawa-san'da kahkahalara boğuldu. Onun ve Ryoken-san'ın kahkaha atma sebepleri birbirinden tamamen farklı şeyler olsa dahi işlerin pek hayra alamet gitmediğini hissetmeye başladım. Kısa bir süre sonra haklı olduğumu da fark ettim.

Miyazawa-san tamamen gaza gelmiş bir şekilde film çekmek istediğini söylüyordu. Söyledikleri ve yapmak istedikleri şehvetli bir sanatçının isteklerine uyuyordu fakat kullandığı kelimeleri hiç sevmedim. Özellikle biz, shinobilerin, diğer insanlardan üstün olduğunu söylediği kısım dikkatimi çekti. Elbette fiziksel olarak diğerlerinden daha üstünüz, onların yapamayacağı bazı şeyleri yapabiliyoruz fakat bu onlardan üstün olduğumuz anlamına gelmiyor. Her insanın diğerlerinden üstün olduğu bir konu vardır. Çeşitli teknikler oynayarak gerçeklikle oynayabilirim fakat bir ressam kadar iyi resim çizemem. Katanamla insanlara zarar verebilirim fakat onları tedavi edemem... Kısacası her insanın birbirine üstün geldiği noktaları vardır! Onları değerli yapan da bu noktalardır! Yani birisinin diğerinden üstün olduğunu söylemek tamamen saçmalıktan ibaret! En azından ben öyle düşünüyorum.

Miyazawa-san konuşmasını bitirdikten sonra vereceğim cevap çoktan belliydi fakat durup Ryoken-san'ın konuşmasını bekledim. Açıkçası bunları duyduktan sonra öfkeden dolayı deliye dönmesini bekliyordum fakat o gayet sakince konuşmayı tercih etti. Hatta konuşmasının sonunda yaşadıklarımızın bir oyun gibi gelip gelmediğini sordu... Ryoken-san'ı anlayamıyorum. Gerçekten de garip bir kişiliğe sahip. Bir an sıradan bir insan gibi, bir an iyi bir insan gibi, bir an da şeytan gibi davranıyor. Gerçekten de gizemli bir insan, onu yakın zamanda çözebileceğimi sanmıyorum.

Ryoken-san'ın son söylediği cümlenin üzerine kafamı sallayarak konuşmaya başladım. "Buradaki herkes, hayır bütün shinobiler hayatları boyunca çeşitli zorluklara göğüs germek zorunda kalmıştır. Sizin gözünüzde bu zorluklar bir kahramanlık hikayesi gibi gözüküyor olabilir, bunu anlayabiliyorum ama yaşadığımız şeyler gerçekten de o kadar basite indirgenebilecek şeyler değil." Bakışlarımı bir anlığına Ryoken-san'a çevirdikten sonra tekrardan odadakilere yönelerek devam ettim. "Kendi adıma konuşmam gerekirse çıktığım her görevde daha büyük bir acıyla evime dönüyorum. Her seferinde korumayı başaramadığım insanlar oluyor, başardıklarım da oluyor fakat bir kişiyi bile korumayı başaramadığım anda kendimden nefret etmeye başlıyorum. Elbette herkesi koruyamayacağımı bende biliyorum fakat kimseyi kaybetmek de istemiyorum. Yani birazcık bencil olduğumu söyleyebiliriz." Konuşmamın bu kısmında suratımdaki gülümseme biraz daha büyüdü. "Yani anlayacağınız yaşadığım şeyleri tekrardan yaşamak isteyen bir insan değilim, o yüzden teklifinizi reddedeceğim. Ayrıca adımın bir filmle duyulmasını da istemiyorum, insanların beni bir aktris olarak hatırlamasından ziyade yaptıklarımla hatırlamasını istiyorum." Kısa bir ara verdikten sonra Tsugi-chan ve Rei-kun'a dönerek. "Yine de siz istiyorsanız katılabilirsiniz. Eğlenceli olacaktır."
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 21st, 2020, 10:50 pm

Kenzan alnını silerek Ryoken'in söylediklerini dinlemeye başlıyor. Duyduğu her kelime suratına biraz daha hayal kırıklığı konduruyor adamın. Yaşadığı bütün duyguların ruhundan bir bir çekildiğini hissedebiliyorsunuz. Bir soğukluk hakim olmaya başlıyor odaya. Gözlerini Ryoken'in gözlerine dikiyor Kenzan son duyduğu cümle ile. "Hayır." diyor keskin ve soğuk bir sesle. "Halkın kafasındaki shinobi anlayışını değiştirmek istiyorum, bariz bir şekilde belirtebildiğimi düşünmüştüm." diye devam ediyor konuşmasına. "Bunun bir oyunla alakası yok. Hafife almakla alakası yok. Gerçekleri halka sunmak istememin neresi yanlış? Beyni yıkanmış bir toplumun önüne geçmek istememin, yaşadıklarınıza ayna tutup onları aslında kimlerin koruduğunu belgelememin kolay olmayacağını elbette biliyorum." diye bitiriyor konuşmasını.

Chisa'yı dinlemeye başlıyor bu sırada. Kaşları çatılmaya başlıyor. Zaman zaman araya girmek istercesine ağzını açsa da Chisa'yı bölmekten vazgeçip sabırla devam ediyor dinleyişine. Chisa en sonunda konuşmasını bitirdiğinde ise "Bakın, dediğim gibi istediğim şeyin tartışmalara açık olduğunun, çok fazla tepkiler alacağının farkındayım. Yapmak istediğim şeyin yaşadıklarınızı küçümsemekle uzaktan yakından bir alakası yok." diye yanıtlıyor Chisa'yı. Ses tonunun değişmeye başladığını, sabırsız bir hal aldığını duyabiliyorsunuz. "Fikrinizi ne değiştirir bilmiyorum. Ün, şöhret ve para beklentisinde olmadığınızı biliyorum. Bu nedenle sizi ikna edebileceğim bir konu varsa bana yardımcı olmanızı bekliyorum." diye ekliyor ellerini iki yana açarak. Odanın içinde adımlamaya başlıyor. "Fakat fikriniz değişmeyecekse vakit harcamanın da bir manası yok. Ben bu görevin ücretini köye zaten ödedim. Siz daha gelmeden de görevinizin başarılı geçtiğine dair Ginbushi'ye bir mesaj ilettim. Yani sizi burada zorla tutmak gibi bir isteğim yok."

Ryoken'e doğru tekrar yaklaşmaya başlıyor adımlarını geri alarak. "Bu yüzden son bir kez soruyorum. Arkadaşlarınıza uyacağınızı söylemiştiniz Ryoken-san, kararınız kesin mi? Oynamayacak mısınız?" diye soruyor direkt olarak Ryoken'i muhattap alarak. Ardından geninlere dönüp "Ya siz minikler? Bakın, hocanız da izin veriyor. Ne dersiniz?" diye onları da son bir kez yokluyor. Bu noktada Chisa özellikle olmak üzere, geninlerin tedirgin tavırlarını gözlemleyebiliyorsunuz. Kenzan'ın patlamaya başlamasından beri rahatsız rahatsız kıpırdanan çocuklar direkt olarak adamla muhattap olmak zorunda kalınca daha da zor durumda kalıyorlar. Rei çok karmaşık bir matematik problemine kafa atmışçasına kaşlarını çatmış bir vaziyette yerdeki döşemeyi izlemekle meşgul. Döşemeyi görüyor mudur orası bilinmez tabi. Tsugi ise bir Ryoken'e bir Chisa'ya yardım isteyen gözlerle bakmakta.

Geninlerin bir yanıt veremiyor ve rahatsız tavırlar sergiliyor olmalarından ötürü onlar adına karar almanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Özellikle Chisa'nın ağzından çıkacak bir karar akıbetlerini belirleyecek.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » January 21st, 2020, 11:43 pm

Eskiden oldukça içine kapanık bir insan olan ben, shinobilik kariyerine başladığımdan beridir insanlara yardım etmeyi seviyorum. Sokakta gördüğüm yaşlı bir teyzenin elindeki poşetleri taşımaktan, birilerinin hayatlarını kurtarmaya kadar her türlü aktivitede insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bugüne kadar da oldukça başarılı bir iş çıkardığımı düşünüyorum. İnsanlar benden yardım istediği zamanlarda onları asla kırmadım. Zaman zaman benden yapamayacağım şeyler istediler fakat elimden gelen her şeyi yaparak onlara yardımcı oldum... Yine de karşımdaki adama, Miyazawa-san'a yardımcı olamam. Bu kararı verirken aşırı derecede zorlandığımı itiraf etmem gerekiyor çünkü kalbimin bir kısmı ona yardım etmek istiyor. Diğer kısmı ise ona yardım ettiğim takdirde bugüne kadar ölen arkadaşlarıma ihanet etmiş olacağıma söylüyor. Sadece onlara değil, köyde sıkı bir şekilde çalışan herkese ihanet etmiş olacağım.

Miyazawa-san uzun konuşmasını bitirdikten sonra benim kabul etmeyeceğimi anlamış olsa gerek ki Tsugi-chan ve Rei-kun'a baskı yapmaya başladı. Aslında pek baskı yaptığı söylenemez fakat çocuklar oldukça zor bir durumda gibiydi. Tsugi-chan gözleriyle benden yardım istiyor, Rei-kun ise gözlerini yere dikmiş vaziyette bekliyor. Kısa bir süre onları izledikten sonra içimden gelen kahkahaya engel olamadım ve gülmeye başladım.

"Rahatlayın, rahatlayın! Ortada bu kadar stres yapmanızı gerektirecek bir durum yok." Konuşmamı bitirdikten sonra birkaç saniye boyunca çocukların gözlerinin içine baktım. Az önceki stresli halleri gözlerimin önüne geldiğinde tekrardan kahkaha atmaya başladım.

Kahkaha atma faslı bittikten sonra gözlerimden akan yaşları sildim ve Miyazawa-san'a döndüm. "Köye burada neler yaşandığını iletecek ve paranızın size geri gönderilmesini isteyeceğim, tabii eğer mümkünse." Yavaşça ayağa kalktıktan sonra "Miyazawa-san arzuladığınız şeylerin yanlış olduğunu düşünmüyorum, hatta oldukça güzel olduklarını düşünüyorum. Yine de ben ve takımım size yardımcı olamayacağız. Sadece biz değil, herhangi bir shinobinin size bu konu hakkında yardımcı olacağını düşünmüyorum." dedim.

Saygılı bir şekilde eğildikten sonra "O halde size iyi günler dilerim." dedim ve kapıya doğru yöneldim. Bakışlarımı arkama çevirmeden "Hadi gidelim." dedim ve odadan çıkarak dışarıya doğru ilerleyişime devam ettim.
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 24th, 2020, 11:51 am

Off Topic
Jin Ryoken'e bir pasiflik uyarısı.
Locked

Return to “Chibu Kasabası”