[Takım Chisa & Jin Ryoken] Bir Garip Sanatçı

Ülkenin turist aktivitesinin ve ticaretin merkezi.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Re: [Takım Chisa & Jin Ryoken] Bir Garip Sanatçı

Post by Kotegawa Chisa » January 11th, 2020, 12:49 pm

Takımımın Ryoken-san ile beraber göreve çıkacağını öğrendiğim anda biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Açıkçası, her ne kadar itiraf etmek istemesem de, Ryoken-san'ın kötü birisi olabileceğini düşünüyordum... Kaoru-san ve Ryu-san'ı tanıdığım ve kısmen de olsa iyi kalpli insanlar olduğunu düşündüğüm için Kuzuryu-gawa'da ki kazanın sorumlusunun Ryoken-san olduğunu düşünüyordum. Yani Kaoru-san durduk yere birisinin kolunu kopartacak birisi değil, Ryu-san'da bir yoldaşını öyle durduk yere terk edecek birisi değil. Hal böyle olunca suçlu olan kişinin Ryoken-san olduğunu düşünmeden edemedim fakat bir kez daha ön yargılarımın beni yanılttığını gördüm.

Ryoken-san'a nehirdeki hadiseyi sorduğumda Ryu-san hakkında herhangi bir kötü söz söylemedi. Aksine oldukça mütevazi davranarak böyle şeylerin yaşanabileceğini söyledi... Açıkçası Ryoken-san'ın bu sözlerine katılmıyorum. Elbette Ryu-san'ı affettiği için gerçekten de mutluyum fakat Ryu-san'ın yaptığı oldukça yanlış bir şeydi. Ne olursa olsun gözlerinin önünde yaralanmış bir insanı terk edip gitmemelisin! Bu kişi en yakın dostun da olabilir, en azılı düşmanın da!

Konuşmasının devamında Ryoken-san, Kaoru-san hakkında bir kaç soru sordu. İlk başta neyden bahsettiği hakkında herhangi bir fikrim yoktu fakat kısa bir süre düşündükten sonra konuşmaya başladım. "Büyük ihtimalle kolunuzu ışığı kullanarak kesmiştir." Konuşmamı burada bitirme düşüncesindeydim fakat sadece bu kadarıyla Ryoken-san'ın bir şey anlamayabileceğini düşündüğümden ötürü devam ettim. "Kaoru-san ışığa hükmetmesini sağlayan bir Kekkei Genkai'ye sahip. Gerçekten çoooook güçlü olduğunu söyleyebilirim! Ryu-san onunla teke tek dövüşürken bayağı bir zorlanmıştı. Gerçi o zaman ikiye bir dövüşsek dahi ona karşı bir şansımız olmazdı. Bu arada ben tek bir darbeyle savaş dışı kaldım ama söylediğim gibi dövüşmek gibi bir niyetim yoktu zaten." Konuşmama kısa bir ara verdikten sonra birkaç saniye boyunca düşündüm ve tekrardan konuşmaya başladım. "Şimdi dövüştüğümüz takdirde Kaoru-san'ı zorlayabileceğime adım gibi eminim... Gerçi onunla yakın bir süre içerisinde karşılaşacağımı düşünmüyorum. Ama kader bu! Her an her şey olabilir."

Konuşmamı bitirdikten sonra yol boyunca Ryoken-san ile bir çok farklı konu hakkında konuşmaya devam ettik. Yaklaşık 10-15 dakikalık bir muhabbetin sonunda ise Chibu Kasabası görüş alanımıza girdi. Açıkçası hayatım boyunca gördüğüm en güzel manzaralardan biriyle karşı karşıya olduğumu itiraf etmem gerekiyor. Elbette hala birinci sıraya veya ikinci sıraya yerleşecek kadar güzel değil ama ilk 10'un içinde olduğuna adım gibi eminim.

Kışın getirdiği güzelliklerle insanların yarattığı güzellikler bir araya geldiği anda ortaya oldukça güzel bir manzara çıktığını itiraf etmeliyim. Mimari işlerden pek anlayan birisi değilimdir fakat bu ufak kasaba gözüme gerçekten de hoş geldi. Kasabaya baktıkça rahatladığımı hissedebiliyorum. Sıcak bir mekanda, dışarıdaki karları izlerken sıcak bir şeyler içmek istiyorum. Yani burası bana böyle hissettiriyor! Daha önce hiç böyle hissetmemiştim.

Mutluluk, merak, rahatlık ve benzeri bir çok duygu kalbime doğru akın akın ilerlerken bakışlarımı kasabaya odaklayarak konuşmaya başladım. "Hadi gidelim, Sanatçı-san'ın nasıl birisi olduğunu daha çok merak etmeye başladım. Belki bu kasabayı bu kadar güzelleştiren kişi odur! Yolculuğumuza devam ederken birkaç kasabalıya da Sanatçı-san'ın nerede olduğunu sorabiliriz. Eminim onu tanıyorlardır." Konuşmamı bitirdikten sonra neşe dolu adımlarla ileriye doğru olan yürüyüşüme devam ettim.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0
Ün: 40

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 4
Potansiyel: 3
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
B - Rank: Zukokku

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri
D-Rank: Hızlı Adımlar

Genjutsu
D-Rank: Görünmez Kılıç
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu

Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » January 13th, 2020, 2:35 am

Yolun kalanında biraz daha sessiz geçiyordu. Kaoru hakkında sorduğum sorular için cevap bekliyordum. Kaoru ile baş edebilecek güçte olmadığımı biliyordum, ancak bir gün onun karşısına geçtiğim zaman her şeyi bilmem gerekiyor. Onun kellesini Ishichou'nun önüne atmak için sabırsızlandığımı biliyorum. Ishichou'ya bu konuda güvenilmez olduğunu anlamış durumdayım. Bir gün kolumu kopartan insanla masaya oturup anlaşmaya varacağını bilseydim, çıktığım yolculuktan geri bile dönmezdim. Ancak şimdilik sadece iyi tarafımı göstereceğim, köyü için her şeyi kabullenen bir adam gibi gözükeceğim. Ancak intikamım daha önemli. Yavaş yavaş işleyecek ve benim zaferimle sonuçlanacak bir plan, Ishichou'nun anlaşma yaptığını söylemesi ile başlamıştı bile. Geriye kalan tek şey, bilgi edinmek ve güçlenmek.

Chisa Kaoru hakkında bildiklerini anlatmaya başladığında çok dikkatli bir şekilde dinlemeye başladım. Işığa hükmetmesini sağlayan bir Kekkei Genkai'ye sahip olduğunu öğrenmek beni çok fazla şaşırtmadı. Kolumu nasıl kestiği ve Gennosuke olan adamın neden şaşırdığını anlamış oldum. Acaba, o Kekkei Genkai olmadan kolumu bu şekilde kesebilir miydi? Onun gücünü tam anlamıyla görmediğim için bir yorum yapamıyordum ancak elimde bir bilginin olması güzel olmuştu. Chisa'nın dövüşme niyetinin olmaması beni biraz şaşırtmıştı açıkçası. Tek bir darbeyle savaş dışı kalmış olması pek garip gelmemişti. Bende tek darbeyle yıkılmış ve hiçbir şey yapamadan yerde yatmıştım. Ancak, Chisa'da benim gibi bir darbe yoktu. Belki bayılmıştı, bilemiyorum ancak çok şaşıracağım bir durum değildi.

Şimdi dövüştüklerinde Kaoru'yu zorlayabileceğine inanıyordu. Bu muhabbet bittiğinde konu konuyu açtı ve sürekli bir şeyler hakkında konuştuk. Onun hakkında ne düşündüğümü sorsalar, diyeceğim ilk şey çok konuşuyor olurdu heralde. Normalde bu kadar çok konuşmayı sevmiyorum, hala da sevmiyorum ancak konuşmadan gidecek değilim. Köye ulaştığımızda meydan olabilecek bir açıklık etrafına çember şeklinde dizilmiş evleri görüyorduk. Bacası tütmeyen pek ev yok gibiydi. Tüm evler kendilerine has dekore edilmiş ve hiçbir evin çatısında sarkıt bulunmuyordu. Köylüler güvenlik amaçlı onları söküyor olmalıydı.

Bulunduğumuz yol, köye girmeden hemen ikiye ayrılıyordu. Ayrımlardan biri direkt köyün ortasından geçiyor, ancak neresi olduğunu şuanki konumdan seçemediğimiz bir yere gidiyordu. Diğer ayrım ise Chibu taraflarına doğru kıvrılıp genişleyen bir yoldu. Aynı zamanda köye yakın olan kısımların oldukça temiz olduğunu görebiliyorduk. Köylüler temizliyor olmalıydı. Chisa hadi gidelim dedikten sonra bir şey demeden yürümeye başladım. Köyün merkezinden geçen yol daha mantıklı gözüküyordu ve ordan yürümeye başladım. Chisa'nın takip edeceğini düşünüyordum. Bu sanatçının neyden korktuğunu, neden tim istediğini öğrenmenin zamanı geliyordu. Onun bir şeyler sakladığına emindim ve bunu öğrenecektim.
İŞİNİN EN BÜYÜK TERÖRİSTİ !!!
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Ryo: 160.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 20
Ün: 22

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 20
Zeka: 18

Beceri Listesi
[Varlık] Aldatma: 4
[Varlık] Empati: 1 (Favori)
[Varlık] Sosyalleşme: 6
[Zeka] Farkındalık: 1

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu. A-Rank
Magen: Bunshin, B-Rank
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank
Jigoku no Ban'nin, B-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 13th, 2020, 12:26 pm

Off Topic
Chibu Kasabası'na gitmiyorsunuz. Chibu Kasabası'na girmeden, yakınındaki köylerden birine gidiyorsunuz. Detaylara dikkat edelim lütfen.
Ryoken, Kaoru hakkında öğrendiklerini düşünmeye başlayıp daha sessiz bir hale bürünüyor yolun geri kalanında. Chisa'nın talimatıyla da zaten az kalan yolunuza odaklanıyor ve hızlanıyorsunuz. Geninlerin çıkardıkları sesler haricinde sakin geçiyor kalan yolculuğunuz. Zaten onların seslerine de artık alıştınız; Rei bazen bilerek bazen yanlışlıkla ıslak zeminde kayıyor, Tsugi de ona klasik tepkilerinden veriyor.

Geninler arasında son bir atışma daha yaşandıktan sonra resmi olarak köye giriş yapıyorsunuz. Mevsim çiçekleri ve ağaç dalları ile süslenmiş metal bir kemerden geçerek meydana ulaşıyorsunuz. Meydana adımınızı atar atmaz da havadaki is kokusunu ciğerlerinize kadar hissetmeye başlıyorsunuz. Kiminiz rahatsız oluyorsunuz, kiminiz ise nostaljik düşüncelere kapılıyorsunuz. Meydanda ilerledikçe is kokusu yemek kokularına karışmaya başlıyor. Tam ortada cılız bir ağaç, ağacın etrafına da yuvarlak şekilde inşa edilmiş bir bank görüyorsunuz. Bu bankın bir kısmında 3 genç kız oturmakta, bir adet de önlerinde ayakta duran bir başka genç kız var. Bir arkadaş grubu muhtemelen ve goygoy yapıyorlar.

Bu köyde bir han olduğunu, sizi çağıran sanatçının da bu handa beklediğini bilmektesiniz. Köy öyle ahım şahım büyüklükte olmadığı için dolansanız bulursunuz gibi. Chisa, köylülere sanatçının yerini sorarak işleri hızlandırmaya çalışıyor. Gördüğü arkadaş grubuna birkaç adım önden ilerliyor ve ayaktaki kızı muhattap alarak sanatçının ve hanın yerini soruyor. İşittiğiniz ilk cevap kızlardan topluca gelen birkaç kıkırdama oluyor önce, hatta soruların asıl muhattabı olan kız kıkırdamaktan cevap veremeyecek bir hal alıyor. Yanaklarının güldükçe kızardığını ve konuşmaya çalıştıkta biraz daha güldüğünü görebiliyorsunuz. Onun yerine, daha aklı başında olduğunu düşündüğünüz bir başka kız onu zorla oturtup, kendisi ayağa kalkıyor. Boğazını temizleyip önce sanatçının hala handa kalmakta olduğunu teyit ediyor, ardından "Şu hemen arkamdaki yeşil bina. Girişi ön tarafta değildir yalnız, sağındaki yoldan gireceksiniz." diye hanı tarif ediyor. Kız sizinle konuşurken oturmakta olan gruptan "Shinobiler he mi?" "Hı-hı." diye fısırdaşmalar ve şiddeti artan kıkırdamalar duyuyorsunuz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » January 14th, 2020, 9:01 pm

Ryoken-san, Kaoru-san hakkındaki konuşmamı dinledikten sonra büyük bir sessizliğe gömüldü. Gerçi bu çokta garip bir şey değil çünkü burada kolunu kopartmış olan adamdan bahsediyoruz. Bir shinobi için uzuvlarından birini kaybetmek demek ölümle aynı şeydir. Sonuçta artık yıllardır çalıştığınız işte devam edemez hale geliyorsunuz. Amaçlarınız, hayalleriniz, hepsi kaybettiğiniz uzvunuzla birlikte ortadan kayboluyor... Aslında sadece bu kadar olduğunu da düşünmüyorum. Şahsen Ryoken-san'ın, Kaoru-san'dan aşırı derecede nefret ettiğini düşünüyorum. Her ne kadar dışarıya yansıtmıyor olsa dahi bunu hissedebiliyorum. Açıkçası Ishichou-sama ve Ishigakure'den bile nefret ediyor olabilir. Sonuçta Kaoru-san ile masaya oturup bir anlaşma yaptık. Ryoken-san'ın yerinde olsaydım ne tarz bir tepki verirdim bilemiyorum fakat kesinlikle hoşuma gitmeyeceğini söyleyebilirim.

Yolun geri kalanında ikimiz de ağzımızı açmadan yürümeye devam ettik. Normalde böyle sessiz kalmaktan pek hoşlanan biri değilim, boş boş yürürken çabuk sıkılıyorum. Eğer Tsugi-chan ve Rei-kun'un klasik atışmalarını dinlemiyor olsaydım şimdiye kadar Ryoken-san'a onlarca soru sormuş olurdum. Aklımda dönen onlarca soru olmasına rağmen sessiz kalmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Sonuçta onu pek fazla tanımıyorum ve bu tarz sorulardan hoşlanıp hoşlanmayacağını bilmiyorum. Yani birkaç on dakika önce merakıma yenik düşerek bir şeyler sormuştum ve Ryoken-san sorduğum soruların kabalık olmadığını söylemişti fakat bunu nezaketten de söylemiş olabilir. O yüzden şimdilik kendime engel olmalı ve önümdeki işe odaklanmalıyım!

Köyün iç kısımlarına doğru ilerleyişimize devam ettikçe burnuma ağır bir is kokusu gelmeye başladı. Köylülerin neyi yaktığına dair herhangi bir fikrim yoktu ama bu konu üzerinde fazla takılmadan ilerlemeye devam ettim. Zaten ilerlemeye devam ettikçe havadaki iğrenç is kokusu yerini yemeklerden gelen güzel kokulara bırakmaya başladı. Yemek kokularının nereden geldiğine bakmak için gözlerimi etrafta gezdirirken ise Sanatçı-san'ın yerini sorabileceğim bir kaç köylüyle karşılaştım. Üç köylü kızı meydanın tam ortasındaki ağacın altında bulunan bankta oturuyor, bir tane kız ise ayakta diğerleriyle konuşuyordu. Yani hepsi birbiriyle konuşuyordu... Onları gördüğüm anda tatlı bir kıskançlık hissetmeden edemedim. Sonuçta hiçbir zaman böyle bir arkadaş grubuna sahip olamamış bir insanım ben. Hiçbir zaman arkadaşlarımla birlikte oturup boş konular hakkında gülüp eğlenme fırsatım olmadı. Gerçi Shijo-kun ile olmuştu fakat ilişkimiz pek uzun sürmedi. Aslında hala devam ediyor ilişkimiz fakat görüşme fırsatımız olmuyor, malum çocuk hastanede.

Kocaman gülümsememle birlikte kızların yanına gittikten sonra Sanatçı-san'ın nerede olduğunu bilip bilmediklerini sordum. İlk başta birkaç kıkırdaşmadan başka bir cevap alamadım. Ki bu böyle birkaç saniye boyunca devam etti. Ayakta olan kız konuşmaya çalıştıkça daha çok kızarıyor ve daha çok gülüyordu. Açıkçası ilk başta benimle dalga geçtiklerini düşünmüştüm fakat olayın bunla pek alakası olmadığını anlamam sadece birkaç saniyemi aldı. Kızlar dalga geçmekten ziyade utanıyor gibiler ama neyden utandıklarına dair herhangi bir fikrim yok.

Ayaktaki kızın herhangi bir cevap vermeyeceğini fark eden kızlardan birisi hızlıca ayağa kalktı. Ardından az önce ayakta olan kızı oturtarak konuşmaya başladı. İlk olarak Sanatçı-san'ın hala handa olduğunu, sonrasında ise hana nasıl giriş yapabileceğimizi söyledi. Suratımdaki gülümsemeyi koruyarak "Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim." dedim. Hana doğru birkaç adım attıktan sonra "Size iyi günler dilerim." dedim ve yürüyüşüme devam ettim.

Hana kızın tarif ettiği girişten girdikten sonra gördüğüm ilk çalışana Sanatçı-san'ın nerede olduğunu soracağım. Tabii biz gittiğimizde çoktan oradaysa orası ayrı bir hikaye.
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » January 14th, 2020, 10:31 pm

Yolun geri kalanında olmam gerektiği gibi, daha sessiz bir durumdaydım. Düşüncelerimi kafamın içinde toparlıyor ve ne yapacağımı düşünüyordum. Aslında acelesi olan bir durum olmasa bile, kafamın içinde gezinen düşünceleri durdurmak bazen zor olabiliyor. Kaoru, Ishichou, kolumun kopması, kolumu kopartan kişiyle anlaşma yapılması, hepsi birer birer kafamın içinde geziyordu. Ishichou'ya köyüm için böyle bir şeyi kabulleneceğimi söylerek yalan söylemiştim. Ama asıl soru, ne yapmam gerektiği idi. İntikam, aklıma gelebilen tek çözüm yolu olmasına karşın, bu intikamı nasıl alacağım başka önemli bir soruydu. Kaoru ile çarpışabilecek güçte olmayabilirdim, bu durum haricinde Ishichou'nun masaya oturduğu birine aniden saldırmam daha büyük problemlere yol açabilirdi. Gennosuke olan adamın yanına giderken anladığım kadarıyla, Kaoru tek başına birisi değildi. Onun bir arkadaşı daha vardı. Belki daha da fazla arkadaşları vardı. Hepsini düşünmeli, her ihtimali hesaplamalı ve onların kanlarıyla toprakları ıslatmalıydım. Onun cansız bedeninin üstüne basacağım günü, heyecanla hayal ediyordum.

Geninlerin aralarında tartışmaları hafif hafif düşüncelerimi dağıtsa dahi, sürekli kendimi toparlamış ve yoluma devam etmiştim. Çok konuşkan biri gibi gelen Chisa benim gibi sessizdi bu sefer. Sanırım sessiz olduğum için öyle duruyordu, beni fazla tanımadığı için rahatsız etmek istemiyor olabilirdi. Bu benim için daha iyiydi, en azından düşüncelerimle baş başa kalabiliyordum. Geninler arasındaki son atışmadan sonra köye giriş yapabilmiştik. Mevsim çiçekleri ve ağaç dalları ile süslenmiş bir yerden meydana geçiyorduk. Meydana adımımızı attığımızda, ağır bir is kokusunu ciğerlerime doğru çektim. Sanırım, gittiğim diğer görevlerden sonra bu is kokusunu çekmek, basit bir olaydı. Meydanda ilerledikçe is kokusuna yemek kokusu karışmaya başlıyordu. Tam ortada cılız bir ağaç, ağacın etrafına ise bir bank inşa edilmişti.

Bankta 3 kız oturuyor, bir kızda ayakta duruyordu. Aralarında sohbet ediyor olmalıydılar. Onlara baktıktan sonra, etrafıma bakınmaya başladım. Sanatçıyı alacağımız yer bir handı. Köyü hızlıca dolaşsak o hanı bulabilirdik ancak Chisa insanlara hanın yerini sormaya başlayarak işi hızlandırmak istedi. Sanırım bu yüzden kızlara giderek bu hanın yerini sordu. Ancak, soruya karşılık aldığı cevap bir kaç kıkırdama oluyordu. Hatta ayaktaki kız cevap veremeyecek kadar kıkırdıyordu. Dalga mı geçiyorlardı yoksa başka bir şey mi vardı bilmiyorum. Ancak kıkırdamalarını duyduktan sonra Chisa'nın yanına adımladım hızlıca. Ayaktaki kız güldükçe kızarıyor, konuşmaya çalıştıkça daha çok gülüyordu. Onun yerine aklı başında başka bir kız onu oturtuyor ve kendisi ayağa kalkıyordu. Boğazını temizledikten sonra bize hanın yerini söylüyor, ardından diğer kızlar ise dalga geçercesine sohbetine devam ediyordu. Sağdaki yoldan yeşil hana gireceğimizi anladığımda, Chisa onlara teşekkür etti. Benim ise böyle bir şey yapmaya niyetim yoktu. Bizimle dalga mı geçiyorlar yoksa başka bir şey mi vardı emin olamadığım için sadece ayaktaki kızın gözlerinin içine baktım. Yarım ağızla gülümsedikten sonra gözlerimi devirip hana doğru yürümeye başladım. Sanatçıyla karşılaştığım anda onun hareketlerini iyice izleyeceğim. Tedirgin olduğu bir hareket yakalarsam, onunla konuşacak çok şeyimiz olacak.
Image
Image
Künye

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!

Komplikasyon

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.

Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda kolunun kontrolü dışına çıkmasını engellemek için özel yapım bir cihaza erişim sağlamıştır. Bu cihaz basit bir aksesuara benzemekle birlikte kolay kolay kırılmaz, ancak zırh vazifesi de görmemektedir. Cihaz kolunu sıkıca sardığı ve etine nüfuz ettiği için çıkarması oldukça zordur. Cihazın yüzeyi sade bir gri rengindedir, herhangi bir işlemesi veya dikkat çekecek bir noktası yoktur.

Beceri Listesi

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 15th, 2020, 1:53 am

Kızlar epey gevşek bir şekilde hep bir ağızdan "İyi günleeeer." diye bağırıyor arkanızdan. Ryoken bu sırada kızların kendi aralarında tekrar konuşmaya başladığını duyabiliyor. Dikkat kesildiğinde ayaktaki kızın diğerlerine hızlı hızlı "Yaaa, nasıl bakıyordu gördünüz mü?" dediğini seçebiliyor. Korktukları için mi yoksa kendisini çekici buldukları için mi böyle davranıyorlar emin değil Ryoken, fakat kızları oldukça etkilediği kesin.

Kısa bir yürüyüşün ardından hana varıyorsunuz. Üç katlı yapının sürgülü tahta kapısını açıp içeri giriyor ve ufak bir koridor ile karşılaşıyorsunuz. Koridorun sağında duvara yaslı bir şekilde yaklaşık 20 adet dolap bulunmakta. Hepsinin üzerine numaraları yapıştırılmış klasik emanet dolapları. Bu koridoru geçerek resepsiyona ulaşıyorsunuz. Sizi kel, tombik bir beyefendi karşılıyor.

Chisa'nın daha "Sanatçı" kelimesini yeni ağzına almasıyla resepsiyondaki adam "Heee Miyazawa-san için geldiniz." diye araya giriyor. Sanatçının soyismini duymanızla adamın tam ismini tekrar anımsıyor ve isminin Miyazawa Kenzan olduğunu kendinize tekrar hatırlatıyorsunuz. "Hoşgeldiniz hoşgeldiniz, o da sizi bekliyordu zaten, buyrun efenim." diye oturduğu alandan çıkıp önünüze atlıyor ve hemen sağınızdaki merdivenlere yöneliyor. İsminizi cisminizi sorduğu yok, hatta sizi bir an önce adama götürmek için epey aceleci davranıyor. Varış noktanız en üst kat oluyor, sanatçının kaldığı odanın kapısına vardığınızda resepsiyonistin nefes nefese kaldığını görebiliyorsunuz. İçeriden ise bağırış çığırış gelmekte, ne olduklarını anlamak için odaklanıyorsunuz.

"OLACAK DEDİM KARDEŞİM! EN TUTKULUSUNU BİZ YAPACAĞIZ DİYORUM SİZE!" diye anırıyor bir adam. Sesi o kadar yüksek ki ciğerlerini mi yırtmaya çalışıyor akıl sır erdiremiyorsunuz. Resepsiyonist size dönerek mahçup bir şekilde gülüyor ve "Heheh, coşmuş gene. Buyrun geçin siz." diye içeri yolluyor sizi kapıyı açarak. İçerideki manzaraya dair ilk dikkatini çeken detay, ortadaki yer sehpasına bir ayağını dayamış önündekilere bağıran uzun boylu bir adam oluyor. Hem davranışlarından hem de aurasından Miyazawa Kenzan denilen adamın bu olduğuna emin oluyorsunuz ilk bakışta.

Image
Miyazawa Kenzan

Gözlerinizi Kenzan'dan alıp odadaki diğer detaylara göz gezdirmeye başlıyorsunuz. Tam karşısında kocaman ayna tutan, şapkalı bir eleman görmektesiniz. Elindeki ayna odadaki bütün güneş ışığını doğrudan Kenzan'a doğru yansıtmakta, fakat siz girince istemsizce aynayı size doğrultuyor eleman. Gözünüzü hafif bir alıyor durum, biraz da ısınıyorsunuz. Bu adamın sol çaprazında ise tekli bir koltuğa gömülmüş bir kadın görmektesiniz. Spor giyinmiş, afro saçlarını tam tepesinde toplamış. Belinde bir alet çantası asılı, dikkatlice baktığınızda çantanın kenarına ayrı bir kemer ile takılmış makyaj fırçaları görebiliyorsunuz.

Işıkçı ve makyözün sağında ise bir çeşit makina tutan bir eleman görmektesiniz. Uzun saçları olan bu adam kambur bir şekilde durmuş ve makina ile ilgilenmekte. Makinaya odaklandığınızda en başta dev bir fotoğraf makinası olduğunu düşünüyorsunuz. Yanında garip kolları ve tepesinde makaraları olması sebebiyle biraz daha düşündüğünüzde ise, bunun hayatınızda gördüğünüz ilk video kamera olduğunu fark ediyorsunuz.

İçeri girmenizle Kenzan bağırmasını kesiyor ve "Ne var?" diye size dönüyor. Sizi fark ettiğinde ise suratının aldığı sürpriz halini bariz bir şekilde görebiliyorsunuz. "Aha!" yapıyor az önce sorduğu soruyu unutarak. Ayağını indirip pozisyonunu düzeltiyor ve az önceki gür sesini tekrar takınarak "İŞTE! GELMİŞLER!" diye bağırıyor sevinçle. Size doğru yürümeye başlıyor ve sırayla hepinizin, geninlerin de dahil ellerini sıkıyor. Sevinçle suratlarınızı incelemeye başlıyor ellerini beline koyarak.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » January 17th, 2020, 12:08 am

Kızların neden bu kadar garip davrandıklarını anlamam bayağı bir zor oldu ama doğru çıkarımı yaptığımı düşünüyorum... Bence kızlar Ryoken-san'dan etkilendiler. Onu ilk gördüğüm anda ne kadar çekici birisi olduğunu fark etmiştim fakat benim için çekiciliği farklıydı. Onu hiç tanımıyor olmama rağmen bana güven aşılıyor gibiydi. Ne olursa olsun sırtımı yaslayabileceğim bir insan gibi görünüyordu. Elbette yol boyunca onun yanında olmaya alıştığımdan ötürü bu düşüncelerimin bir kısmı ortadan kayboldu ama hala tam olarak yok olmuş değiller. İşin aslı hala Ryoken-san'a güveniyorum ve bu güvenin nedenini bilmemek beni korkutuyor.

Aklımdaki kötü düşünceleri bir kenara attıktan sonra suratımda kocaman bir sırıtma oluştu. Bakışlarımı Ryoken-san'a çevirerek sinsi bir kahkaha attım ve konuşmaya başladım. "Ryoken-san, Ryoken-san~~ Kızlar sizden hoşlanmışa benziyor. Ne yapacaksınız? İsterseniz size biraz özel vakit ayırabilirim." Ryoken-san'ın böyle bir şeye alınmayacağını düşündüğümden ötürü konuşurken hiç tereddüt etmedim. Hem biraz kahve içmelerinden ne tür bir zarar gelebilir ki?

Kısa bir süre sonra hana ulaştık. Üç katlı binanın içerisine girdiğimiz anda gördüğüm ilk şey sağ tarafımızda bulunan emanet dolapları oldu. Biraz daha ilerledikten sonra da resepsiyondaki kel adamla karşılaştık. Ona aradığımız kişinin Sanatçı-san olduğunu söylediğim anda ise Sanatçı-san'ın adını söyledi ve bizi üst katlara doğru götürmeye başladı.

En üst kata geldiğimiz anda aşırı derecede gür bir ses işittim. Bize eşlik eden adam kapıyı açtıktan sonra ona kibarca teşekkür ettim ve içeriye girdim. Dikkatimi çeken ilk kişi uzun boylu, ayağını masaya dayamış diğerlerine deliler gibi bağıran adamdı. Bu kişinin Miyazawa-san olduğunu anlamak benim için pekte güç değildi. Hatta Rei-kun hariç herkesin bunu rahatlıkla anlayabileceğine adım gibi eminim.

Odada biz ve Miyazawa-san hariç üç kişi daha vardı. Bunlardan biri makyöz olduğunu düşündüğüm bir kadındı. Alelacele toplanmış afro saçları ve rahat giyisileriyle her ne kadar bir makyöze benzemese dahi belindeki makyaj malzemelerini gördüğüm anda işinin bu olduğunu anladım... Odadaki bir diğer kişi elinde kocaman bir ayna tutuyordu ve ışığı Miyazawa-san'a yansıtıyordu. Biz girdiğimiz anda refleks olarak ışığı bize doğrulttuğu için gözlerim biraz kamaşmıştı ama ışık sıcağı da beraberinde getirdiğinden ötürü pekte şikayetçi olmadım... Son kalan kişi ise daha önce hiç görmediğim bir makineyle ilgilenen adamdı. Fotoğraf makinesine benziyordu fakat sıradan bir fotoğraf makinesinden çok daha büyük ve olmaması gereken aparatlara sahipti. Kısa bir süre bunun ne olabileceği hakkında düşündükten sonra bunun bir video kamera olabileceği kanısına vardım.

Bütün dikkatimi video kameraya vermiş onu inceliyordum ki Miyazawa-san'ın sesini duydum. Bizi gördüğü anda bayağı bir şaşırdığını ve heyecan yaptığını söylemem gerekiyor. Az önceki gibi gür bir sesle bağırdıktan sonra hızlıca yanımıza geldi ve hepimizin ellerini sıktı. Biraz şaşırdım fakat tatlı bir şaşkınlıktı.

Şaşkınlığımı üzerimden attıktan sonra suratıma her zamanki gülümsememi takınarak konuşmaya başladım. "Tanıştığıma memnun oldum Miyazawa-san, ben Kotegawa Chisa. Bu görev boyunca size eşlik edecek olan ekip biziz."
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jin Ryoken » January 17th, 2020, 5:04 am

Kızlar Chisa'nın cevabına karşılık olarak iyi günler dediği zaman, onların aralarında tekrardan konuşmaya başladıklarını duyabiliyordum. Ayaktaki kızın diğerlerine nasıl baktığımı söylediğinde, tekrardan gülümsedim. Korktukları için mi yoksa çekici olduğumu düşündükleri için mi böyle davrandıklarını bilmiyordum, fakat kızları etkilediğimden emindim. Bazı insanların aciz olduğu düşüncesi tekrardan bir balyoz gibi beynimin ortasına iniyordu. Anlık bir gülümseme tekrardan dudaklarımın hatlarına oturduğu zaman, Chisa'nın bana seslenmesi ile yüzümdeki gülümseme bitti. Bana kızların benden hoşlandığını ve özel bir vakit ayırabileceğini söylüyordu. Kendime olan saygımı henüz yitirmiş değildim, bu yüzden soğuk bir ses tonuyla cümleler ağzımdan döküldü.

"Hayır gerek yok. Ben sert kadınlardan hoşlanırım."

Cevabımı verdikten sonra tekrardan yürümeye devam ettik. Kısa bir yürüşün ardından, gelmemiz gereken hana ulaşmıştık. Üç katlı bir yapının, sürgülü tahta kapısını açtıktan sonra içeri giriyor ve ufak bir koridorla karşılaşıyorduk. Koridorun sağında klasik emanet dolaplarından bulunuyordu. Bu koridoru geçtiğimizde, bizi kel ve tombik biri karşılıyordu. Ardından cümleye giren ise, Chisa oluyordu. Ancak cümlesi sanatçı demesi ile son buluyor ve adam Miyazawa için geldiğimizi söyleyerek cümleyi kesiyordu. Sanatçının soy ismini duymamla beraber, onun Miyazawa Kenzan olduğunu hatırlıyordum. Tombik adam bizi alıyor ve Miyazawa'nın yanına götürmek için hareketleniyordu. Bizi adama götürmek için aceleci davranıyordu. Sanırım bir an önce buradan çıkmasını istiyor olmalıydı.

Miyazawa'nın odasına geldiğimizde içeriden bağrışları duyabiliyorduk. Sesi çok yüksek çıkıyordu, tutkudan falan bahsediyordu aynı zamanda. Tombik adam bize mahçup bir şekilde dönüp, coşmuş gene diyerek kapıyı açıyordu. Bunun ilk coşması olmadığı belliydi. İçeriye girdiğimiz zaman, bizi karşılayan görüntü ortadaki yer sehpasına ayaklarını dayamış, önündekilere bağıran uzun bir adamdı. Davranışlarından ve aurasından aradığımız adamın bu olduğu belli oluyordu. Miyazawa'nın karşısında, kocaman ayna tutan şapkalı bir eleman duruyordu. Elindeki ayna ile bütün güneş ışığını Miyazawa'ya doğrultuyordu. Ancak odaya girdiğimizde ayna bize doğru yönelmişti. Bu durum hem gözümü almış, hemde ısınmama yardımcı olmuştu bir nebze. Ayna tutan adamın sol çaprazında ise spor giyinmiş, afro saçlarını tam tepesinde toplamış, belinde alet çantası ve makyaj malzemeleri taşıyan biri daha bulunuyordu.

Sanırım yolculuğa sadece bu sanatçı değil, aynı zamanda diğer iki elemanda eşlik edecekti. Sonrasında fark ettiğim detay ise, bunların dışında birinin daha olduğu idi. Uzun saçlı bu adam kambur durmuş ve bir makinayla ilgileniyordu. En başta ilgilendiği şeyin dev bir fotoğraf makinesi olduğunu sanmıştım, ancak daha dikkatli baktığım zaman hayatımda ilk kez gördüğüm video kamera olduğunu fark etmiştim. İçeri girdiğimiz zaman, Miyazawa bağırmasını kesmiş ve bize ne olduğunu sormuştu. Bizim kim olduğumuzu anladığında suratında daha ilginç bir ifade belirmiş ve geldiğimizi sevinçle bağırmıştı. Geninlerinde dahil olmak üzere hepimizin elini sıktıktan sonra, sevinçle suratlarımızı inceliyordu.

Aslında incelenmek pek hoşuma gitmiyordu, ancak bunun hakkında bir kelime edecek değildim. Chisa kendini tanıttıktan sonra, sıranın bana geleceğini anlamak çok zor olmadı. Miyazawa'nın gözlerinin içine bakıyordum. Artık çıkmamız gerektiğini düşünüyordum. Sanırım hazırlanıyor olmalıydılar.

"Jin Ryoken. Ne zaman çıkacağız, Miyazawa Kenzan-san?"

Diye sordum.
Image
Image
Künye

Motivasyon

Başarı & Güç

Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank

3 Kunai (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 18th, 2020, 12:10 am

Kenzan ilk olarak Chisa'nın kendini tanıtmasıyla ona dönerek "Momo-kun değil mi? Hakkınızda söylenilenlerden az çok haberim var. Tanıştığıma memnun oldum, çok teşekkür ederim geldiğiniz için." diyor. Suratında hala o kocaman sırıtışı mevcut. Bariz bir şekilde Chisa'yı baştan aşağı süzmekten çekinmiyor. Chisa'nın alışılmadık görüntüsünün onu şaşırttığını fakat düşüncelerinin olumsuz yönde olmadığını hissedebiliyorsunuz. İncelemesi bittikten sonra ellerini çırparak arkadaki ekibine dönüyor, "E hadisenize, siz de tanışın, hadi hadi!" yapmaya başlıyor.

Elemanların toparlanıp o dev aynanın bir kenara çekilmesiyle odayı daha net incelemeye başlıyorsunuz. Oldukça büyük bir odadasınız, bazı mobilyalar alanı daha da genişletmek amacıyla duvara çekilmiş. Ayrıyeten, odada bir yatak bulunmamakta. Duvarlar klasik desenlere sahip bej tonlarında bir kağıtla kaplı ve bu kaplamalar oldukça yıpranmış görünüyor. Hatta, tam sağınızdaki duvarın kaplaması pençe şeklinde yırtılmış, yırtıldığı yerden de sallanır vaziyette bırakılmış.

Odanın bütün pencereleri kapalı, lakin güneşlikleri çekilmiş ve düzgünce birer kenarda toplanmış. Karşı duvarda iki adet pencere saymaktasınız, solunuzdaki duvarda da bir adet mevcut. Hepsi tip olarak birbirine benziyor ve ahşap iskeleden yapılmışlar.

Makyöz hatunun oturduğu yer, gri parlak kumaşa sahip ve oldukça rahat görünen tekli bir koltuk. Kenzan'ın ellerini çırpmaya başlamasıyla kadın derin bir of çekerek gömüldüğü yerden kalkıyor. Işıkçı eleman aynayı koltuğun arka tarafına ittirmekle meşgul iken önden yürüyüp, sizinle tanışmaya geliyor. Size yaklaşmasıyla hatunu da daha net görüyorsunuz. Neredeyse Ryoken kadar bir boyu var, ondan sadece bir kaç santimetre kısa. Ayrıca kalın bir sese sahip. "Mae Koi. Memnun oldum." diyor sade bir şekilde. Sıkıldığı her halinden belli hareketlerle hepinizin elini sıkarak arkasını dönüyor, koltuğuna geri yerleşiyor.

Kadının geri oturmasıyla neşeli bir ses dikkatinizi çekiyor. Kameraman herif yanınıza gelmiyor fakat bir dirseğini kamerasına dayamış bir şekilde bulunduğu yerden "Ben Hideaki! Memnun oldum kızlar!" diye bağırıyor. Göz kırpıp "Ve oğlanlar." diye ekliyor. Hideaki'nin kadınla hemen hemen aynı boya sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Formuna dikkat eden biri olmalı zira kolları hiç de sıska durmuyor. Fakat bariz bir duruş bozukluğuna sahip olduğu belli, sürekli bir öne doğru eğilmeye meyili var ve kamburunu gizleyemiyor. Ayrıyeten, dişleri biraz fazla beyaz. Genel olarak neşeli bir tip gibi durmakta.

Hideaki'yle paslaşmanız da bittiğinde ışıkçı elemana iki laf etmesini bekler gözlerle bakmaya başlıyorsunuz. Aynayı yüzyıllar önce uygun bir yere yerleştirmesi gerektiği halde hala ayna ile uğraşmakta ve sizlerden gözlerini kaçırmakta. Şapkasını da iyice önüne çekmiş. Kısa bir sessizliğin ardından üzerindeki gözlerin baskısına dayanamayıp anlık bir size bakıyor. Ardından hemen geri uğraştığı boş beleş işe dönüp "Juro." diyor minnacık bir sesle. Başka bir şey eklemiyor. Hideaki'nin aksine oldukça sıska bir tipi var. Yüzünü şapka nedeniyle net seçemiyorsunuz, saçları da görebildiğiniz kadarıyla kestane renginde olmalı.

Ekiple olan tanışma faslınız da burada bitiyor. Ryoken'in lafa girmesiyle top tekrar Kenzan'a gidiyor. "Ryoken." diye mırıldanıyor kendi kendine, adını iyice hafızasına atıyor. Gözlerinin Ryoken'in koluna kaydığını görebiliyorsunuz. Bu görüntüyü de inceleyişini saklamak gibi bir niyeti yok adamın.Hatta eli Ryoken'in koluna gider gibi oluyor, fakat daha yeni kaldırmışken bu fikrinden hemen vazgeçip geri indiriyor. "Hep böyle yaralı bir kuş olmasını hayal etmiştim zaten." diye kendince bir yorum yapıyor gülümseyerek. Ryoken'in çıkmakla alakalı sorusu dikkatini tekrar toparlamasını sağlıyor.

"Hele bir oturun önce sayın shinobiler! Siz beni tanıyorsunuz fakat, ben sizi daha hiç tanımıyorum! Konuşalım, muhabbet edelim biraz!" Sağ eliyle az önce ayağını dayadığı sehpanın arkasındaki üçlü bir koltuğu gösteriyor size Kenzan. "Bu kadar aceleci olmaya hiç gerek yok." diye ekliyor. Gerçekten de bir şeylere öyle pek acelesi yokmuş gibi. Oturup oturmadığınızı beklemeden duvara istiflenmiş sandalyelerden bir tane çekerek ilerliyor ve uygun bir noktaya yerleşiyor adam.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » January 18th, 2020, 11:14 pm

Momoiro no Chibi... Açıkçası insanların neden bana böyle bir lakap taktığını anlayamıyorum. Yani pembe kısmını anlayabiliyorum ama cüce kısmını pek anlayabildiğim söylenemez. Benim yaşımdaki kızların boy ortalamasını aldığımız takdirde oldukça normal bir boya sahip olduğum gayet net bir şekilde ortada. Üstelik hala gelişme çağında olduğumu da hesaba katmak gerekiyor. Yirmili yaşlarıma geldiğimde boyunum 170 santimetre barajını geçeceğine adım gibi eminim. O zaman cüce olmayacağım! Bana taktıkları lakabın bir anlamı kalmayacak... Gerçi bir düşününce uzun boylu birisinin cüce lakabı olması gayet havalı olmaz mı? Beni ilk defa gören insanlar bayağı şaşıracaktır. Hmm... Neyse, zaten boy takıntısı olan bir insan değilim. O yüzden istedikleri gibi hitap edebilirler.

Miyazawa-san hakkımdaki söylentileri duyduğunu söylediği anda içimde büyük bir gurur hissettim. Her ne kadar büyük bir iş başardığımı düşünmesem de insanların gözünde iyi bir insan olduğumu bilmek beni mutlu ediyor.

Bakışlarını üzerimde gezdiren Miyazawa-san'ın herhangi bir art niyeti olmadığını anlamak pekte zor olmadı. Kısa bir süre önce insanların bana bakmasından hoşlanmadığımı söylemiştim fakat görüşlerimin tamamiyle değiştiğini itiraf etmem gerekiyor. Artık bana bakmalarını umursamıyorum! Yani umursamıyorum değil de, daha çok herhangi bir kötü şey hissetmiyorum. Karşımdaki insanların bakışları her ne kadar kötü olsa da onlardan bu duyguları almamaya çalışıyorum. Elbette bu sıralar bana art niyetli bir şekilde bakan insanlarla karşılaşmıyorum ama günün birinde öyle insanların çıkacağına adım gibi eminim. Yürüdüğüm yolda ilerlemeye devam ettikçe benden nefret edenler ortaya çıkacak.

Miyazawa-san tanışmamızı söyledikten sonra odayı incelemek için daha iyi bir fırsata sahip oldum. Odanın oldukça düzenli olmasından başka herhangi bir şey dikkatimi çekmemişti açıkçası.

Kendini ilk tanıtan kişi kendisinden hiç beklemediğim bir kalınlıkla konuşan Mae-san olmuştu. Daha birkaç saniye öncesine kadar normal bir boyum olduğunu söylemiştim fakat bu kadının yanında cüce gibi kalıyorum. Ama... Ama umrumda değil! Ne olmuş kısaysam? Hala bir çok insandan daha uzunum!

Mae-san'ın bir hayli sıkıldığını anlamamak için aptal olmak gerekiyordu. Hideaki-san'ın da çapkın olduğunu anlamamak için aptal olmak gerekiyor. Gerçi ilgilendiği cinsiyetin kadınlar mı erkekler mi olduğunu anlamak biraz zor ama pekte önemli değil. Ben insanları her haliyle kabul eden bir insanım.

Hideaki-san kendisini tanıttıktan sonra odadaki herkesin bakışları bunca zamandır aynayı tutan kişiye doğruldu. Birkaç saniye boyunca bakışlarımızın odağı olduktan sonra adının Juro olduğunu söyleyerek işine geri döndü. Hal ve hareketlerinden biraz utangaç birisi olduğunu gözlemledim... Gerçeği söylemek gerekirse Juro-san'da eski beni gördüm. Akademi yıllarımda ben de Juro-san kadar, hayır, Juro-san'dan bile daha utangaçtım. Yine de bu utangaçlığımı üzerimden atmayı başardım! Umarım günün birinde Juro-san'da utangaçlığından başarılı bir şekilde kurtulabilir!

Tanışma faslı bittikten sonra Ryoken-san kendisini tanıttı ve ne zaman çıkacağımızı sordu. Açıkçası neden bu kadar aceleci olduğunu bilmiyorum, bana kalırsa biraz burada kalmalı ve dinlenmeliyiz.

Miyazawa-san'da benimle benzer bir görüşte olsa gerek ki bize koltuğu gösterdikten sonra konuşmamızı istedi. Biraz yorgun olduğumdan bunun işime gelmediğini söylersem yalan söylemiş olurum... Aslında yorgunluğum fiziksel değil, tamamen mental bir yorgunluk. Yaklaşık 6 saattir yürüyoruz ve aşırı derecede sıkıcı bir yolculuktu. Göreve başlamadan önce biraz eğlenmenin hem benim için, hem de çocuklar için iyi olacağını düşünüyorum.

Bakışlarımı diğerlerine çevirdikten sonra "Evet, evet, Miyazawa-san'ın dediği gibi acele etmemiz için bir neden yok. Biraz dinlenelim. Nede olsa uzun ve sıkıcı bir yolculuktan geliyoruz." dedim ve koltuğa doğru yürümeye başladım.

Koltuğa oturduktan sonra Miyazawa-san'a dönerek konuşmaya başladım. "Açıkçası benim hakkımda bir şeyler bilmek isteyeceğinizi düşünmüyorum. Yani çokta harika başarılarla dolu bir hayatım olduğunu söyleyemem ama bilmek istediğiniz bir şey varsa seve seve cevap veririm." Suratımdaki kocaman gülümsemeyi korurken Miyazawa-san'ın gözlerinin içine bakıyordum.

Dediğim gibi, Miyazawa-san'ın merak ettiği her şeyi cevaplamayı planlıyorum. Yani sonuçta saklayacak bir şeyim yok, benim hakkımda bilmek istediği her şeyi öğrenebilir. Ama asıl merak ettiğim şey Ryoken-san'ın bu duruma nasıl bir tepki vereceği. Umarım adamcağıza sert çıkışmaz.
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki

Özellikler

Beceri Listesi