[Kotegawa Chisa] Kervan Koruyucusu

Kaya ülkesinin başkenti ve en büyük şehri.
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Re: [Kotegawa Chisa] Kervan Koruyucusu

Post by GM - Naruto » July 23rd, 2019, 3:34 pm

Jotaro’ya güzergahınızı değiştirmekle ilgili fikirlerini söylediğinde, neredeyse ardına pısmış bir halde olan Jotaro yüzündeki korku ifadesini gizleyemeyerek kafasıyla teklifini onaylamakla yetiniyor. Bu noktada at arabalarıyla gidebileceğiniz tek güzergahın ancak geriye dönüp 500 metre kadar gerinizde bulunan sapak olduğunu anlayabiliyorsun. Bu sebeple atların geri çevrilmesi için bir talimatta bulunacağın sırada, çevredeki ufak taşların hareketleri neticesinde, yalnız olmadığınızı anlıyorsun.

Bakışlarını geldiğiniz güzergaha çevirdiğinde, on kişilik bir grubun ardınızda belirmesine şahitlik ediyorsun. Tek tek bulundukları yerden çıkan, kimi kayaların ardından kimisi ise tepeden aşağı inerek karşınıza geçen on kişinin tamamının gri ve yeryer yırtıkları olan kapüşonlu pelerinler giydiğini ve yüzlerinin sadece göz kısımlarının açık kaldığını görüyorsun. Bu noktada ister istemez kendini onların karşına atıyorsun ve Rei ile Tsugi de hemen yanına geliyorlar. On kişilik haydut grubuyla aranda 25 metre kadar bir mesafe bulunurken, grubun ortalarında duran uzun boylu bir adam “Siz shinobilere zarar verme niyetinde değiliz. Jotaro’yu bize teslim edin ve hepimiz yolumuza bakalım!” diyor. Sözleri pek tehditkar olmasa da, gerçekten sizinle bir meseleleri olmadığını anlayabileceğin tonda konuşan adamın hemen yanında duran bir diğer adam kendini öne atarak “Bizden daha ne kadar kaçabileceğini sandın ki, sahtekar herif! Paranla satın aldığın shinobilerin ardına saklandığın günlerin sonuna geldin!” diyor. Adamın bu sözleri, sizinle konuşan kişiyi rahatsız etmiş olacak ki, onun göğsüne elinin tersini koyan adam “Shinobiler ile bir derdimiz yok, sakin ol!” diyor. Bu sözlerin ardından başkaca bir tepki vermeyen adam, olduğu yerde kalmaya devam ederken, sizinle konuşan adam bir kez daha bakışlarını sana doğrultarak “İstemediğimiz şeylerin yaşanmaması için Jotaro’yu teslim edin.” diyor ses tonunu koruyarak.

Karşınızda bulunan haydut grubu genel olarak yan yana dizilmiş gibi görünüyor. Bu haliyle yolun neredeyse tamamını kapatan adamlar, sizin geçmenize müsaade etmeyecekleri kesin gibi duruyor. Öte yandan yolun sağında veya solunda bulunan kayalık alanlar, at arabalarının bu noktalardan ilerlemesine engel olacak gibi duruyor. Jotaro, arkanızda bulunan at arabasının hemen yanında, oldukça korkmuş bir şekilde bekliyor. At arabalarını süren kişiler ise, yavaşça at arabalarından inmeye hazırlanıyorlar. Genel olarak onların da bir mücadeleye girmek isteyeceğinden emin olamıyorsun, zira henüz daha yola çıkma aşamasındayken Jotaro’ya attıkları bakışlar, canlarının Jotaro’dan daha değerli olduğunu sana anlatmış durumda.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » July 25th, 2019, 2:45 am

Düşüncelerimi Jotaro-san'a ilettiğim anda korku içerisindeydi. Onu sakinleştirmem gerektiğinin farkındayım fakat bunu yapmayacağım çünkü benden bir şeyler sakladığını hissediyorum. Yolculuğumuzun başından itibaren Tsugi-chan ve Rei-kun'u yetersiz buluyor oluşu, bu görev için özellikle beni istemesi aklımda biraz şüphe uyandırdı. Beni istemesinin nedeninin merak olduğunu söyledi fakat böyle düşünmüyorum. Tüccarlar için en önemli şey paradır! Hayatları tamamen para üzerine kurulmuş insanlardan birinin, sırf bir shinobiyi merak ettiği için normal ücretin birkaç kat üstünü vermesi ne kadar mantıklı? Hiç... Hiç mantıklı değil... Jotaro-san'ın bir şeyler sakladığından artık eminim. Asakura'da hakkımda yayılan abartılmış söylentileri duyduktan sonra beni kiralamaya karar verdi çünkü arabalardan birinde koruması gereken önemli bir şey var. O şeyin ne olduğuna dair herhangi bir fikrim yok fakat gerçekten de önemli bir şey olsa gerek. Yoksa beni kiralamak için Ishigakure'ye bu kadar para vermeye razı olmazdı.

Jotaro-san'dan onayı aldıktan sonra yeni rotamızı düşünmeye başladım. Birkaç rotaya sahiptik fakat en yakın olan yaklaşık yarım kilometre gerimizde bulunan sapaktı. Atları çevirmelerini söylemek için arkamı döndüğüm anda dikkatimi çevredeki taşların hareketi çekti. Tuzağı ilk fark ettiğimiz anda çevremizde kimse olmadığından gayet net bir şekilde emindim fakat yanılmışım. Sanırım hala çevre algımı geliştirmem gerekiyor.

Bakışlarımla etrafı taradığım sırada gizlenen insanlar teker teker ortaya çıkmaya başladı. Karşımızda yaklaşık 10 kişi bulunuyor fakat daha fazlasının saklandığını düşünüyorum. Giyindikleri gri kıyafet onların bu karlı ortamda mükemmel bir şekilde kamufle olmasını sağlıyor, o yüzden dikkatli olmalıyım.

Hızlı adımlarla ilerledim ve adamların karşısına geçtim. Jotaro-san'a, kervana veya kervanın sürücülerine herhangi bir şekilde zarar vermelerine engel olmak için bunu yaptım. Benim hemen ardımdan ise Rei-kun ve Tsugi-chan harekete geçti. Olabildiğince hızlı bir şekilde yanıma geldiler. Onlar geldikten hemen sonra ise haydutların lideri gibi gözüken adam konuşmaya başladı.

Bize herhangi bir şekilde zarar verme niyetleri olmadığını anlamam pek zor olmadı, zira karşımdaki adam yalan söylemiyordu. Lider gibi gözüken adamın sesinin tonu, vücut hareketleri bana bunu anlatmak için yeterli oldu.

Bakışlarımı arkama çevirdiğimde kaçabilecek herhangi bir yerimiz olmadığını fark ettim. Hemen arkamızda tuzak, karşımızda ise yolumuzu tıkayan on kişilik bir grup vardı. Yol dışındaki yerler kervanın ilerlemesi için uygun değildi. Bunu fark eden tek kişi ise ben değildim, kervanın sürücüleri de olayın farkındaydılar. At arabalarından inmek için hazırlanıyorlardı fakat bu dövüşmek için değildi. Sadece kaçmayı düşünüyorlardı.

Bakışlarımı tekrardan önümdeki adama çevirdim ve konuşmaya başladım. "Jotaro-san'ı size öylece teslim edemeyeceğimi biliyorsunuz." Kısa bir süre bekledikten sonra "Yine de burada sizinle dövüşmeye niyetim yok... Aranızdaki sıkıntıyı konuşarak halletmek gibi bir şansımız yok mu? Jotaro-san'ın size ne yaptığını, neden onun peşinde olduğunuzu söyleyebilir misiniz? İki tarafta sakin bir şekilde konuşursa bence sorunlarınızı çözebiliriz." dedim suratımda büyük bir gülümsemeyle.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0
Ün: 40

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 4
Potansiyel: 3
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
B - Rank: Zukokku

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri
D-Rank: Hızlı Adımlar

Genjutsu
D-Rank: Görünmez Kılıç
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu

Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » July 26th, 2019, 2:33 pm

Karşılaştığınız grubun sunduğu teklifi reddetmen ve akabinde yeni bir teklif sunman, grup tarafından pek de sıcak karşılanmıyor. Her ne kadar homurtular halinde çıkan sesleri anlamak senin için pek mümkün olmasa da, bu homurtuların iyi niyetli kelimeler barındırmadığı konusunda tereddüdün bulunmuyor. Dolayısıyla grubun konuşmaya yanaşacağını pek düşünmesen de, grubun lideri olduğu düşündüğün kişi “Jotaro’nun yaptıklarını anlatmak ve bunlara konuşarak bir çözüm bulmak artık zor shinobi! Görevin gereği onu koruman gerektiğini biliyorum, ancak onu bize teslim edersen, emin ol görevinden çok daha kutsal bir şey yapmış olacaksın.” diyor. Adamın sözleri ilginç bir şekilde sana ikna edici gelirken Jotaro bulunduğu yerden “Karşınızda kim var sizin, biliyor musunuz pislik herifler! Kotegawa Chisa’nın ta kendisi! Nam-ı diğer Momoiro no Chibi! Hadi şimdi gelin götünüz yiyorsa!” diye çemkirmeye başlıyor.

Jotaro’nun sözleri üzerine karşında bulunan grupta bir hava değişimi yaşandığını gözlemleyebiliyorsun. Özellikle biraz önce Jotaro’nun sahtekar bir herif olduğunu söyleyen agresif adamın bile, görebildiğin kadarıyla, gözlerindeki agresif ton dalgalanmaya başlıyor. Bu noktada sizinle konuşan uzun boylu adam “Demek öyle.” diyor kararsız bir ses tonuyla ve hemen ardından “Sizi tanıyamadığımız için kusura bakmayın Momo-san. Fakat, sizi gerçekten sıkıntıya sokmak istemiyoruz… Bizler Asakura bölgesindeki tüccarların dostlarıyız. Yani ekmeğimizi onlar veriyor ve biz de bunun karşılığında onları ve kervanlarını koruyoruz.” diyor. Kim olduklarını bu açıklıkla dile getiren adam sözlerine “Fakat Jotaro bizlerin canını çok yaktı! Onun yüzünden işleri bozulan ve ailesi dağılan insanlar oldu, ama en kötüsü Mitsukuni-san’ın başına gelendi!” şeklinde devam ediyor. Bu andan sonra bakışlarındaki o yumuşaklık hiddetli bir öfkeye dönüşürken adam gür bir sesle “Onu hatırlıyorsun değil mi Jotaro? Hani tüm malını üç katı parayla satacağını söyleyip, yaptığın anlaşmayla beş kuruş vermeden elindeki her şeyini aldığın ve borç batağına sürüklediğin adam! Mitsukuni-san senin yüzünden kendi hayatına son verdi! Geride bir karısı ve iki çocuğu vardı, lanet olası!” diyor. Adamın bu konuşmalarına karşın Jotaro halen daha tırsak ifadesini korurken “Bir anlaşma yapmıştık ve o da anlaşmaya uymadı! Ben ne yapabilirdim ki? Bu işe ben de para yatırmıştım!” diyor. Ancak bu cevap adamı daha da öfkelendirirken “Momo-san… Sana yalvarmam gerekiyorsa bunu da yaparım! Lütfen karşımızda durma! Adımızı seninle kavga etmiş insanlar olarak lekelemek istemiyoruz!” diyor. Bu cümlelerin, grup tarafından başlatılacak olası bir saldırı için son uyarı cümlesi olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsun. Tüm bu konuşmalar esnasında Tsugi dikkatli bir şekilde konuşmaları dinlerken, Rei ise avel bakışlarını konuşan kişiler arasında gezdiriyor. Tsugi’nin durumu kavradığı konusunda pek şüphe duymasan da Rei’nin bakışları olayı anlasa da ne yapacağını bilemez bir şekilde seninkilerle kesişiyor.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » August 5th, 2019, 9:30 am

Off Topic
Kotegawa Chisa ilk pasiflik uyarısını almıştır.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » August 7th, 2019, 9:53 pm

Karşımdaki insanların amacının Jotaro-san'a zarar vermek olduğunu biliyorum fakat neden böyle bir şey yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum. Sıradan haydutlar olmadığı oldukça bariz bir şekilde ortada, zira öyle olsaydı Jotaro-san'ın değil, mallarının peşinden giderlerdi. Ayrıca benimle uzlaşmak için herhangi bir girişimde de bulunmazlardı... Hmm... Bilmiyorum! Yani... Neler yaşandığını bilmeden herhangi bir çıkarım yapabilecek kadar zeki bir insan değilim. Elbette birkaç komplo teorisi üretebilirim ama neler olduğunu asla bulamam. O yüzden karşımdaki insanları dinlemeli ve neden böyle bir şey yaptıklarını öğrenmeliyim.

Grubun lideri beni son bir kez tehdit ettikten sonra Jotaro-san bağırmaya başladı. Karşımızdaki adamlar benim Momo olduğumu öğrendikleri anda biraz sakinleştiler. Birkaç saniye boyunca şaşkın bir şekilde bekledikten sonra lider tekrardan konuşmaya başladı. İlk olarak özür diledi, sonrasında beni sıkıntıya sokmak istemediğini söyledi. Hemen ardından ise yaşananları anlatmaya başladı. Söylediklerine göre kendileri Asakura'da bulunan tüccarların dostlarıymış. Aslında dosttan ziyade birer koruma olduklarını söylediler. Durum böyle olunca neden Jotaro-san'a zarar vermek istediklerini anlayamadım fakat sakin bir şekilde dinlemeye devam ettim.

Lider bana Jotaro-san'ın yaptıklarını teker teker açıkladı. Jotaro-san'ın birisini dolandırdığını ve o kişinin intihar ettiğini söyledi. Bunu duyduğum anda gözlerimde anlık bir öfke belirdi fakat derin bir nefes vererek kendimi sakinleştirmeyi başardım. Tam kendimi sakinleştirdiğim sırada Jotaro-san suçunu bir nevi kabul etti. Bunu duyduğum anda hızlıca arkama döndüm ve Jotaro-san'a sert bir bakış attım. Hemen ardından bakışlarımı tekrardan önümdeki adama çevirdim.

Jotaro'nun verdiği cevap karşımdaki adamı oldukça öfkelendirmişti, ki açıkçası bende bayağı bir öfkelenmiştim fakat sakin kalmam gerektiğini de biliyordum. Sağ elimi çenemin altına yerleştirdim ve düşünmeye başladım. Birkaç saniye boyunca düşündükten sonra suratıma her zamanki gülümsememi yerleştirip konuşmaya başladım. "Maskeli Lider-san, biraz sakin olun lütfen. İkimizin de birbirine zarar vermek gibi bir amacı yok, neden öfkeleniyoruz ki?" Ellerimle, kafamın üzerine kocaman bir çarpı işareti yaptıktan sonra "Savaşmak yok! Dövüşmek yok!" dedim. Hemen ardından ellerimi indirdim ve devam ettim. "Söylediklerinizde haklı olsanız dahi Jotaro-san'ı yargılayabilecek kişiler bizler değiliz... Hem hiç onu öldürdüğünüz takdirde ne olacağını düşündünüz mü? Kim olduğunuzu biliyorum, bilmesem dahi Ishigakure'nin yapacağı ufak bir araştırmayla hepinizin kimlikleri ortaya çıkacaktır. Sonrasında bir daha kervanları koruyamayacak, ailelerinizi göremeyeceksiniz... Gerçekten de bunun için değer mi? Onun size daha fazla zarar vermesini mi istiyorsunuz? Hayır, hiç sanmıyorum. Sizin istediğiniz şey Jotaro-san'ın yaptıklarının karşılığını alması değil mi? O halde neden onu mahkemeye çıkartmıyoruz? Benimle beraber Ishigakure'ye gelebilir ve mahkemede şahitlik edebilirsiniz. Eğer söyledikleriniz gerçekten de doğruysa Jotaro-san hak ettiği cezayı alacaktır." Bakışlarımı Jotaro-san'a çevirdikten sonra "Eminim Jotaro-san'da bu konu hakkında şikayette bulunmayacaktır. Sonuçta gerçekten de suçsuz olan bir insanın mahkemeden korkması için herhangi bir sebep yok." dedim gülümseyerek.

Jotaro-san'ın böyle kötü şeyler yaptığına inanmak istemiyorum fakat ikilinin arasındaki diyalog beni inanmaya itiyor. Eğer gerçekten de böyle bir şey varsa Jotaro-san cezasını çekmeli! Her şeyi kanunlara uygun bir şekilde yaptığı için kurtulabileceğini sanıyor olabilir fakat Ishigakure'nin mahkemesine olan güvenim sonsuz!

Tam konuşmamı bitirdiğimi düşünüyordum ki çok önemli bir şeyi unuttuğumu fark ettim. "Eğer teklifimi kabul ediyorsanız lütfen maskelerinizi çıkartın ve Ishigakure'ye olan yolculuğumuzda bize eşlik edin... Böyle olduğu takdirde dostça yolculuğumuza devam ederiz fakat hala Jotaro-san'a zarar verme niyetindeyseniz sizin düşmanınız olmak zorundayım. Fakat ne olursa olsun onun mahkemeye çıkmasını sağlayacağımı bilmenizi isterim!"

Karşımdaki adamların iyi yürekli insanlar olduğunu anlayabiliyorum, o yüzden onlarla savaşmak istemiyorum. Fakat bir Shinobi olarak görevim Jotaro-san'ı korumak... Gerçi onu pek koruyor olmayacağım. Sonuçta onu götürdüğüm yer mahkeme... Hmm... Suçluları da koruyoruz gerçi. Sonuçta onların mahkemeye çıkması için yolculuk etmesi gerekiyor. O süre içerisinde zarar görmemeleri için onları koruyoruz... Hmm... Hmmmmmmmm... Neyse! Fazla kafa yormamak gerekiyor böyle şeylere.
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » August 8th, 2019, 9:34 am

Off Topic
RP'nde Jotaro'nun Ishigakure'de yargılanmasından bahsetsen de, genel itibariyle bu durum mümkün değil. Ishigakure sadece Kaya Ülkesi içerisinde yer alan bir köy ve diğer köylerden tek farkı bir shinobi köyü olması. Dolayısıyla Ishigakure'de Jotaro gibi bir tüccarın yargılamasının yapılması gibi bir durum mümkün değil. Bu tür yargılamalar ancak Daimyo'nun bizzat veya görevlendirdiği kişiler vasıtasıyla yapılabilir.

Bu sebeplerden dolayı RP'ni dilediğin şekilde editleme imkanın var. Bizim sunmadığımız bir bilginin kullanılmasından dolayı böyle bir durum yaşandığı için herhangi bir kısıtlama veya yaptırım olmayacak. Eğer Jotaro'nun yargılanması yolundan gitmeye devam edeceksen, Minami Şehri'nde bir mahkeme bulunduğunu ve Kaya Ülkesi içerisinde işlenen suçlarda (Ishigakure shinobilerinin köylerine karşı işlediği suçlar hariç olmak üzere) yargılamaların burada yapıldığı bilgisine sahip olduğunu varsayabilirsin.

Son olarak RP'ni editledikten sonra bana özel mesaj atarsan veya konuya yeni bir mesaj olarak RP'ni gönderirsen daha çabuk görebilirim.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » August 8th, 2019, 11:13 am

Karşımdaki insanların amacının Jotaro-san'a zarar vermek olduğunu biliyorum fakat neden böyle bir şey yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum. Sıradan haydutlar olmadığı oldukça bariz bir şekilde ortada, zira öyle olsaydı Jotaro-san'ın değil, mallarının peşinden giderlerdi. Ayrıca benimle uzlaşmak için herhangi bir girişimde de bulunmazlardı... Hmm... Bilmiyorum! Yani... Neler yaşandığını bilmeden herhangi bir çıkarım yapabilecek kadar zeki bir insan değilim. Elbette birkaç komplo teorisi üretebilirim ama neler olduğunu asla bulamam. O yüzden karşımdaki insanları dinlemeli ve neden böyle bir şey yaptıklarını öğrenmeliyim.

Grubun lideri beni son bir kez tehdit ettikten sonra Jotaro-san bağırmaya başladı. Karşımızdaki adamlar benim Momo olduğumu öğrendikleri anda biraz sakinleştiler. Birkaç saniye boyunca şaşkın bir şekilde bekledikten sonra lider tekrardan konuşmaya başladı. İlk olarak özür diledi, sonrasında beni sıkıntıya sokmak istemediğini söyledi. Hemen ardından ise yaşananları anlatmaya başladı. Söylediklerine göre kendileri Asakura'da bulunan tüccarların dostlarıymış. Aslında dosttan ziyade birer koruma olduklarını söylediler. Durum böyle olunca neden Jotaro-san'a zarar vermek istediklerini anlayamadım fakat sakin bir şekilde dinlemeye devam ettim.

Lider bana Jotaro-san'ın yaptıklarını teker teker açıkladı. Jotaro-san'ın birisini dolandırdığını ve o kişinin intihar ettiğini söyledi. Bunu duyduğum anda gözlerimde anlık bir öfke belirdi fakat derin bir nefes vererek kendimi sakinleştirmeyi başardım. Tam kendimi sakinleştirdiğim sırada Jotaro-san suçunu bir nevi kabul etti. Bunu duyduğum anda hızlıca arkama döndüm ve Jotaro-san'a sert bir bakış attım. Hemen ardından bakışlarımı tekrardan önümdeki adama çevirdim.

Jotaro'nun verdiği cevap karşımdaki adamı oldukça öfkelendirmişti, ki açıkçası bende bayağı bir öfkelenmiştim fakat sakin kalmam gerektiğini de biliyordum. Sağ elimi çenemin altına yerleştirdim ve düşünmeye başladım. Birkaç saniye boyunca düşündükten sonra suratıma her zamanki gülümsememi yerleştirip konuşmaya başladım. "Maskeli Lider-san, biraz sakin olun lütfen. İkimizin de birbirine zarar vermek gibi bir amacı yok, neden öfkeleniyoruz ki?" Ellerimle, kafamın üzerine kocaman bir çarpı işareti yaptıktan sonra "Savaşmak yok! Dövüşmek yok!" dedim. Hemen ardından ellerimi indirdim ve devam ettim. "Söylediklerinizde haklı olsanız dahi Jotaro-san'ı yargılayabilecek kişiler bizler değiliz... Hem hiç onu öldürdüğünüz takdirde ne olacağını düşündünüz mü? Kim olduğunuzu biliyorum, bilmesem dahi Ishigakure'nin yapacağı ufak bir araştırmayla hepinizin kimlikleri ortaya çıkacaktır. Sonrasında bir daha kervanları koruyamayacak, ailelerinizi göremeyeceksiniz... Gerçekten de bunun için değer mi? Onun size daha fazla zarar vermesini mi istiyorsunuz? Hayır, hiç sanmıyorum. Sizin istediğiniz şey Jotaro-san'ın yaptıklarının karşılığını alması değil mi? O halde neden onu mahkemeye çıkartmıyoruz? Benimle beraber Minami''ye gelebilir ve mahkemede şahitlik edebilirsiniz. Eğer söyledikleriniz gerçekten de doğruysa Jotaro-san hak ettiği cezayı alacaktır." Bakışlarımı Jotaro-san'a çevirdikten sonra "Eminim Jotaro-san'da bu konu hakkında şikayette bulunmayacaktır. Sonuçta gerçekten de suçsuz olan bir insanın mahkemeden korkması için herhangi bir sebep yok." dedim gülümseyerek.

Jotaro-san'ın böyle kötü şeyler yaptığına inanmak istemiyorum fakat ikilinin arasındaki diyalog beni inanmaya itiyor. Eğer gerçekten de böyle bir şey varsa Jotaro-san cezasını çekmeli! Her şeyi kanunlara uygun bir şekilde yaptığı için kurtulabileceğini sanıyor olabilir fakat Kaya Ülkesi'nin mahkemesine olan güvenim sonsuz!

Tam konuşmamı bitirdiğimi düşünüyordum ki çok önemli bir şeyi unuttuğumu fark ettim. "Eğer teklifimi kabul ediyorsanız lütfen maskelerinizi çıkartın ve Minami'ye olan yolculuğumuzda bize eşlik edin... Böyle olduğu takdirde dostça yolculuğumuza devam ederiz fakat hala Jotaro-san'a zarar verme niyetindeyseniz sizin düşmanınız olmak zorundayım. Fakat ne olursa olsun onun mahkemeye çıkmasını sağlayacağımı bilmenizi isterim!"

Karşımdaki adamların iyi yürekli insanlar olduğunu anlayabiliyorum, o yüzden onlarla savaşmak istemiyorum. Fakat bir Shinobi olarak görevim Jotaro-san'ı korumak... Gerçi onu pek koruyor olmayacağım. Sonuçta onu götürdüğüm yer mahkeme... Hmm... Suçluları da koruyoruz gerçi. Sonuçta onların mahkemeye çıkması için yolculuk etmesi gerekiyor. O süre içerisinde zarar görmemeleri için onları koruyoruz... Hmm... Hmmmmmmmm... Neyse! Fazla kafa yormamak gerekiyor böyle şeylere.
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » August 9th, 2019, 9:41 am

Jotaro’ya attığın sert bakışla birlikte, Jotaro’nun tırsak ifadesi bir kat daha artıyor. Bu aşamaya kadar senin yanında olman nedeniyle yaşadığı güven duygusunun uçup gittiğini gördüğün anda, yolunuzu kesen grubun lideri konumunda olan kişiye hitaben konuşmaya başlıyorsun. Bu esnada Tsugi ve Rei’nin de senin ağzından çıkanları dikkatle dinlediğini ve ikisinin de tetikte beklediğini anlayabiliyorsun.

Tüm konuşman ortamdaki herkes tarafından dikkatle dinlenirken, sözlerini gruptakilerin maskelerini çıkarma veya düşman olman ikilemi arasında bir seçim yapma yönünden bitirdiğinde, karşındaki kişilerin duruşlarının pek bozulmadığını görüyorsun. Ortama yayılan sessizlik kısa bir süre devam ederken, gruptakilerin kendi aralarında hiçbir şey konuşmadan öylece durmaları, işin zora girmeye başladığının sinyallerini veriyor. Grubun lideri konumunda olan kişi bulunduğu noktadan bir adım öne çıkarken, elini yüzüne atıyor ve maskesini yavaşça çıkarmaya başlıyor. Adam maskesini tamamen çıkardığında, kavruk tenli, kısa kesilmiş saçları ve yüzünde ciddi bir ifade takınmış şekilde adamın köşeli suratını görebiliyorsun. Gruptaki diğer kişiler için elini hafifçe yana doğru kaldırarak onların herhangi bir hamle yapmasının önüne geçen adam “Momo-san… Benim adım Ogino Toshinobu! Savaşmak ve dövüşmek yok diyerek başladın ama cümlelerini bitirirken teklifini kabul etmezsek düşman olacağımızı söyledin. Hayal kırıklığına uğramamış gibi yapmayacağım.” diyor. Bu cümlelerinin ardından kısa bir nefes molası veren Toshinobu, sırasıyla Tsugi ve Rei’ye göz ucuyla baktıktan sonra “Jotaro’nun adil bir şekilde yargılanacağını bilsek ve onun bu dünyada başka birine zarar vermeyeceğine inansak, Minami’ye kadar sana seve seve eşlik ederdik. Daha önce yaptığı üçkağıtlardan dolayı onun kaç kere şikayet edildiğini biliyor musun? Elbette bilmiyorsun… Ama Jotaro her zaman bir yolunu bulup canımızı yaktı ve yakmaya da devam edecek.” diyor. Sözlerindeki kin Toshinobu’nun gözlerine fazlasıyla vururken, adamın giderek alnında belirginleşen damarları da görmeye başlıyorsun. Durum senin açından giderek daha kötü bir hal alırken “Bugün Jotaro’nun son günü olacak Momo-san… Sen karşımıza çıkacaksan da, istemesek bile buna razı olacağız! Kimliklerimizin ortaya çıkmasının, bizi ömür boyu hapse atmalarının veya öldürmelerinin hiçbir önemi yok. Ardımızda ailemizi bıraksak bile, içleri acımayacak ve bizi değil, Jotaro’ya gerekeni yapmadıkları için senin gibi onu kollayanları suçlayacaklar!” diyor. Bu cümlelerinin ardından bakışlarını senin üzerinde keskinleştirirken “Başta da söylediğim gibi, seninle dövüşmek istemiyoruz. Ancak senin bize karşı koyman durumunda Asakura’daki namının da bir önemi kalmayacağını bilmelisin Momo-san. Bu yüzden son kez söyleyeceğim…” dedikten sonra sesi hiç olmadığı kadar tehditkar bir tınıya bürünerek “Ya Jotaro’yu bize ver ya da hepimiz elimizden ne geliyorsa ortaya koyalım!” diyor. Ancak bakışları bu noktada bir kez daha Tsugi ve Rei’ye kayan Toshinobu “Ama çocukları bu işin dışında tutalım!” diyor.

Toshinobu’nun bu sözleri ile karşındaki grubun yapacağı bir saldırı için tamamen hazır olduğunu görüyorsun. Her ne kadar içlerindeki çoğunluk herhangi bir dövüş sanatını icra edecekmiş gibi bir duruşa sahip olmasa da Toshinobu ve onun hemen yanında bulunan iki kişi, sanki bu konularda eğitimliymiş gibi duruş alıyorlar. Nitekim bu kişilerin korumalık yaptığı bilgisiyle değerlendirdiğinde, en azından gruptaki herkesin nasıl yumruk atması gerektiğini bildiğini bilebiliyorsun. Ancak tüm bunların yanında, kayaların ve taşların üzerine çizilen mühür sembolleri ve hazırlanan tuzak, içlerinden bazılarında yumruk atmanın çok daha ötesinde şeyler bildiğini sana anlatıyor. Tüm bu yaşananlar esnasında Jotaro ise, sadece ardından pısmış bir şekilde durmaya devam ediyor. Mahkeme sözlerine karşılık tepkisiz kalışı ve herhangi bir çekince göstermemiş olması aklının köşesine kazınmışken, onun bu pısırıklığının ardında, tamamen senin kendisini korumakla yükümlü olduğuna dair düşünceler olduğunu da görebiliyorsun.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Kotegawa Chisa » August 10th, 2019, 12:54 am

İnsanların intikam denilen o iğrenç eylemi neden bu kadar arzuladığını anlayamıyorum. Aslında gayet iyi bir şekilde anlayabiliyorum ama bunun saçma bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Birilerini affetmenin oldukça zor olduğunu biliyorum fakat önemli olan zoru başarabilmektir. Karşımdaki insanlar Jotaro-san'ın yaptıklarını affettikleri takdirde sonsuz bir intikam zincirinin oluşmasına engel olabilirler. Aileleriyle, sevdikleriyle birlikte hayatlarının kalanını mutlu bir şekilde geçirebilirler. Yine de onlara pes etmelerini söylemiyorum. Eğer Jotaro-san gerçekten de söyledikleri gibi kötü yürekli bir insansa kesinlikle cezalandırılmayı hak ediyor. Onların yerinde olsaydım, Jotaro-san hak ettiği cezayı alana kadar peşinden dolaşmaya devam ederdim. Paçayı yırtamayacağına emin olduktan sonra ise gerekli makamlara başvurur ve ceza almasını sağlardım... Peki insanlar neden bu kadar basit bir yolu izlemek varken onun hayatını almak istiyor? Neden bir intikam zinciri oluşturmak istiyorlar? Neden sevdiklerini terk etmeye razılar? Ben... Anlayamıyorum, hiçbir zaman da anlayabileceğimi sanmıyorum.

Toshinobu-san konuşmasına devam ederken bakışlarımı çocuklara çevirdim. İkisi de konuşmayı pür dikkat dinliyor ve harekete geçmek için hazır bir şekilde bekliyorlardı. Açıkçası Rei-kun'un her zamanki gibi dalgın bir şekilde etrafı incelemesini bekliyordum fakat sanırım o da olayın ciddiyetini anladı. Burada dövüşmemiz gerekeceği kesin çünkü Jotaro-san'ı bırakma gibi bir niyetim yok. Her ne kadar kötü işler yapmış olsa da onun burada ölmesine izin veremem... Bunu düşünmemin sebebi göreve çıkmadan önce Ishichou-sama'dan duyduklarım değildi. Sadece gözlerimin önünde birilerinin daha ölmesini istemiyorum. Her ne kadar karşımdaki insan düşmanım olsa da, kötü birisi olsa da ölmesini istemiyorum... Zaten öldüğü takdirde hak ettiği cezayı çekemez! Bana göre zindanda geçirilmiş 10 yıl hayatını kaybetmekten daha kötü bir şeydir. 10 yıl boyunca her gün hiçbir şey yapmadan hayatını geçiriyorsun. Sadece sana yemeğini getiren görevli ile konuşabiliyorsun, o da birkaç saniyeden ibaret... Bunun yanında ölüm oldukça kolay bir yol gibi gözüküyor. Açıkçası her insanın bu acıya dayanabileceğini düşünmüyorum, sadece çelikten iradeye sahip olanlar aklını kaçırmadan zindandan çıkabilir.

Toshinobu-san'ın konuşmasının sonunda Rei-kun ve Tsugi-chan'ı dövüşün dışında tutmak istemesi onun ne kadar iyi bir insan olduğunun göstergesiydi. Açıkçası ona karşı kılıcımı çekmek zorunda kalacağım için üzgünüm. Yine de arkamdaki adamı korumak gibi bir görevim var ve bu görevimi terk etmeyeceğim. Onu başarılı bir şekilde Minami'ye götürdükten sonra suçlarının cezasını alması için elimden geleni yapacağım! Tabii eğer Toshinobu-san'ın söyledikleri gerçekleri yansıtıyorsa.

Konuşma evresi bittikten sonra karşımdaki insanlar saldırı pozisyonuna geçti. Toshinobu-san ve yanında duran ikili hariç herhangi birisinin Taijutsu stilinde uzmanlaştığını düşünmüyorum. Yani elbette yumruk, tekme atmayı falan biliyorlardır ama özellikle belli bir stilde çalışmıyor. Yine de bu onların güçsüz olduğunu göstermez. Aralarında mühürleri kullanabilen birisi olduğu kesin, bize en çok tehlikeyi o oluşturacaktır.

Bakışlarımı anlık olarak Jotaro-san'a çevirdiğim anda birkaç saniye öncekinden farksız bir şekilde durduğunu gördüm. Gözlerinden ne kadar korktuğunu anlayabiliyorum ve bu korkunun sebebi benim. Söylediklerimden sonra onu korumayacağımdan şüpheleniyor olabilir, ki bu gayet normal. Eğer Ryu-san gibi soğukkanlı birisi olsaydım ve suçluların ölmesi gerektiğini düşünseydim kesinlikle Jotaro-san'ı korumazdım. Fakat ben öyle birisi değilim! Jotaro-san'ı korumak için elimden geleni yapacağım.

Ellerimi çocukların kafalarına koyduktan sonra sadece onların duyabileceği bir ses tonunda konuşmaya başladım. "Açıkçası ikinizin de henüz böyle bir dövüş için hazır olduğunu düşünmüyorum. Yine de gördüğünüz üzere olaylar bu yönde ilerledi ve dövüşmek zorundayız... Birbirinizin eksiklerini az çok biliyorsunuz, o eksikleri kapatmak için elinizden geleni yapın. Zor duruma düştüğünüz anda tereddüt etmeden kaçın. Kaçarken yanınıza Jotaro-san'ı ve at arabalarını sürenleri almayı unutmayın." Kısa bir ara verdikten sonra suratıma her zamanki gülümsememi takınarak devam ettim. "Dediğim gibi hala hazır olduğunuzu düşünmüyorum. Yine de sizlerin harika shinobiler olduğunu biliyorum. Benim beklentilerimi aşabileceğinizi ve beni şaşırtabileceğinizi de biliyorum." Konuşmamı bitirdikten sonra gülümsememi koruyarak Toshinobu-san'a döndüm ve tekrardan konuşmaya başladım. "Toshinobu-san, asıl ben hayal kırıklığına uğramamış gibi yapmayacağım. Rei-kun ve Tsugi-chan'ın dövüşümüzün dışında kalmasını isteyecek kadar iyi birisiniz. Açıkçası sizin gibi iyi yürekli bir insanın intikam denilen o saçma arzuya tutulduğunu görmek beni üzdü. Keşke işleri konuşarak halledebilseydik."

Konuşmamı bitirdikten sonra Kokuangyou no Jutsu'nun mühürlerini yapmaya başladım. Olabildiğince fazla insanı jutsumun etkisi altına almaya çalışacağım. Mühürleri bitirdikten sonra ise Toshinobu-san'a doğru koşmaya başlayacak ve yeterli mesafeye geldiğimi hissettiğimde katanamı kınından çekecek ve çakra ile güçlendirdiğim kabzasıyla karın boşluğuna sert bir darbe indireceğim. Bu sırada yanında bulunanlar elbette boş durmayacaktır, onlardan gelecek herhangi bir darbeye karşı da hazırlıklı olacağım... Her ne kadar dövüşmek istemesem de bunu yapmak zorundayım.
Image
Künye

Motivasyon
Korumak!

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu

Taijutsu

Genjutsu

Sensör

Modlar
Barış

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » August 15th, 2019, 3:01 pm

Tsugi ve Rei, ağzından çıkan her bir kelimeyi özenle ve dikkatle dinlemeye başlıyorlar. Durumun ciddiyeti her ikisinin yüzünden de net bir şekilde okunurken, sonrasında yüzünde beliren tebessüm onların da yüzlerine kan getiriyor. Rei oldukça heyecanlı bir şekilde yerinde duramaz bir hale gelirken, Tsugi daha ayakları yere basan bir tavırla karşılıyor cümlelerini. Senin cümlelerin bitip Toshinobu’ya döndüğün sırada Rei “Tsugumi-chan, Harika shinobiler olarak hazır olduğumuzu gösterelim-ya!” diyor. Tsugi ise yüzünde beliren hafif bir tebessüm ve kararlı gözlerle “Tsugi.” diyor sadece.

Toshinobu ve grubuna hitaben sarf ettiğin sözler, bir dövüşün başlangıcını oluştururken gruptaki hazır tavrı daha net sezebiliyorsun. Sonunda ise Kokuangyou no Jutsu için el mühürlerine başlayarak savaşın başlangıcını yapıyorsun. Toshinobu ve ekibinin üzerini kapatan karanlık kütle, onları tamamen içine hapsettiğinde, aranızdaki mesafe nedeniyle bulunduğunuz noktaya göremiyor ve duyamıyor. İçine düştükleri şaşkınlık neticesinde, Toshinobu ve diğer iki kişinin deneyimli kişiler olduğunu daha net anlayabiliyorsun. Buna karşın Toshinobu ve diğer iki kişi, oldukça temkinli bir şekilde etraflarını saran karanlıkla mücadele etmeye çalışıyorlar. Bu konuda ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar başarılı olmaları mümkün görünmediği anda ise, sizin saldırınız başlıyor!

Tsugi ve Rei, sağında ve solunda olacak şekilde seni takip ederek ilerlemeye koyuluyorlar. Genjutsunun sınırı olarak 3 metreyi bildiğin için, Toshinobu ile aranızdaki mesafe 3 metreye indiğinde, katananı kınından çıkarıyor ve katananın kabza kısmına çakra yönlendirmeye çalışıyorsun. Ancak çakranı bu şekilde cisimlere geçirebilecek bir tekniğin olmadığı için, sadece çakranı katananın kabzasının tutan elinde yoğunlaştırmayı başarmakla yetiniyorsun. Yine de, karanlığın içinden oldukça hızlı ve Toshinobu’nun tepki vermesine olanak sağlamayacak bir şekilde çıkmanın ardından, senden gelen saldırıya ansızın yakalanan Toshinobu tepki veremiyor. Katananın kabzasıyla Toshinobu’nun karın boşluğuna net bir vuruş sergilemeyi başarıyorsun. Aldığı darbeyle geriye doğru savrulan Toshinobu ayakları üstünde durmakta güçlük çekerken, dikkatin Toshinobu’nun iki yanında bulunan adama yöneliyor. Hemen sağ tarafında bulunan ve kınından bir katana çıkaran adam saldırmak için hamlesini yapmaya koyulurken, sol tarafında kalan adam da bir jutsu yapmak için mühürler sergiliyor. Bu esnada Toshinobu tek dizi üstüne düşmüş bir şekilde, birkaç metre uzağında toparlanmaya başlıyor.

Senin Toshinobu'ya darbeni indirmenin ardından Tsugi ve Rei de kendi bölgelerinde savaşmaya başlamak üzereler ve şimdilik onların kanadından herhangi bir saldırı yaşanmamış durumda.
Locked

Return to “Minami Şehri”