[Oita Butsuo & Jirou Ryu] Yeni Açan Çiçek

Ishigakure'nin etrafını saran orman.
Locked
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Re: [Oita Butsuo & Jirou Ryu] Yeni Açan Çiçek

Post by GM - Naruto » January 21st, 2020, 10:14 am

Köye doğru ilerleyişiniz esnasından Ishichou’nun sizin fikirlerinizi sormasının ardından söze ilk giren Butsuo oluyor. Konuşmasını sükunet içinde ve muzip bir gülümsemeyle dinleyen Ishichou, Butsuo’nun konuşması bittikten sonra kafasını hafifçe Ryu’ya döndürüyor ve sağında ilerlemekte olan Butsuo’yu yumruk şekline getirdiği sağ elinin baş parmağı ile işaret ederken “Bunun beyni de kasa dönüşmüş bence.” diyor gülümseyerek. Ishichou’nun uzun süredir görmediğiniz bu gülen yüzü, sizi neredeyse çocukluğunuzdaki o saf günlerinize geri götürüyor. Kaoru, Riaru, Sanraku ve ismi cismi bilinmeyen daha nice size zorluk yaşatan, belki de sizi olgunlaştıran, sizi yıkan insanların olmadığı, o masum günlerin huzuru yayılıyor zihninize. Sıcaklık bütün bünyenize dağılırken Ishichou yüzündeki gülümsemeyi bozmadan Butsuo’ya dönüyor ve “Chomei-dono’ya da dedim, o sırada yumruklarını bileylemekle meşgul olduğun için duymadın herhalde. Orman halkıyla uzun süredir süren bir akdimiz var ve bu akdi sadece köy liderleri ve danışmanlarının bilmesine müsaade ediliyor. O yüzden daha ne olup bittiğini bilmeden, size köyde vahşi bir halk var, aman onlara dikkat edin…” diyor. Bu noktada konuşmasına bir anlık ara veren Ishichou kafasını yine Ryu’ya döndürüp kıkırdar gibi bir hareket yaparken “İçlerinde size saldıran olursa patlatmayın falan mı dememi bekliyordun?” diyor. Bu sözlerinin ardından kahkahasını tutamayan Ishichou, iticilikten uzak, samimi bir şekilde kahkaha atmaya başlıyor.

Ishichou kısa bir süre kahkahasına devam ettikten sonra Butsuo’ya bakışlarını dikerek “Banno konusunda bir hata yaptığın doğrudur. Eskiden olsa, belki de seni pasife çeker, saçma sapan devriye görevlerine atar, hatanı anla diye olabildiğince angarya iş yığardım. Ama artık eskide değiliz.” diyor hınzır bir şekilde gülerken. Sanki kafasında dönen kırk tilkinin kuyruğunu birbirine bağlamış da kırkının da bundan haberi bile yokmuş gibi bir edayla bakışlarını ikiniz arasında gezdiren Ishichou “Bir insanı hunharca parçalara ayırmanı hala tasvip etmiyorum, ancak yapmam gerekiyordu diyorsan, söyleyecek bir sözüm yok. Ama bu dediğimi sakın yanlış anlama Butsuo-san… Bugünü bir şekilde kurtardık, ancak karşımızda başka biri olsaydı, olayların bu haliyle çözülebileceğini düşünmüyorum.” diyor. Hemen ardından ise bakışlarını Butsuo’da kilitlerken “Yani anlayacağın, birilerini parçalara ayırman gerekiyorsa, ilk önce Ishigakure’nin, sonra yoldaşlarının ve sonra da kendinin zor durumda kalıp kalmayacağını düşün… Eğer bu sıralamadaki herhangi birine sıkıntı olmayacak bir durum varsa…” diyor ve birden sesini yükselterek “BUM! Patlat gitsin!” diyor.

Ishichou’nun bu sözleriyle birlikte, özellikle son savaşın ardından onda da bir şeylerin değiştiğini görebiliyorsunuz. Eskisi kadar ılımlı olmayan, vahşi yanını ortaya koymaktan çekinmeyen bir hale bürünmüş gibi duran Ishichou’nun bu hali kendinizce onu yorumlamanıza olanak sağlasa da, asık suratının ve sert mizacının yok olup, eskisi gibi güleryüzlü bir hal alması sizi de olumlu bir şekilde etkiliyor kuşkusuz. Ancak hala önceliğinin köy ve yoldaşlarınız olduğunu vurgulayan cümlesi, zihniyetinin değişmediğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Butsuo’nun Kaho konusundaki sorusu üzerine ise Ishichou “Şimdilik bir şey yapmamıza gerek yok. Vahşiler onunla başa çıkamayacaklar, belli. Yani tıpış tıpış bize gelecekler ve biz de Kaho’yu ehlileştireceğiz. Belki de onu bir Ishigakure shinobisi yaparız, bilemiyorum. Ama o çocuğun ormanda kalması, vahşiler için sıkıntı yaratacaktır. Yani anlayacağın Butsuo-san, bize gelip minnet etmek dışında bir seçenekleri kalmayacak.” diyor çoktan planlarını kurmuş ve planı doğrultusunda zaferi elde etmiş bir lider edasıyla.

Butsuo’dan sonra lafa giren Ryu’nun kısa ve öz cümleleri bir anda Ishichou’nun suratında şaşkınlık verici bir etki yaratırken, bu kez kafasını Butsuo’ya dönen Ishichou, az önce Butsuo’yu gösterdiği şekilde Ryu’yu işaret ederken “Belli ki Kuchikukan denilen yarma haberimiz olmadan Ryu-san’ın konuşma kabiliyetine zarar vermiş.” diyor ve kıkırdayarak “Soruyu sorarken senin pişmanlıkla başını eğip susacağını, Ryu-san’ın ise iki saat bıdı bıdı yapacağını düşünüyordum.” diyor. Hemen ardından ise büyük bir belayı atlatmış gibi derin bir nefes verip elinin arkasıyla alnındaki sembolik ter damlalarını silen Ishichou “İkisinin de canı cehenneme! Gerçi Kaoru biraz farklı ama…” diyor ve o noktada bir anda tıkanıp susmayı tercih ediyor. Bir anda oluşan bu suskunluğun nedeni sizin için anlaşılmaz olsa da, Ishichou ilk cümlesiyle genel hatlarıyla fikrini belirtmiş olduğu için bu konunun devamını getirmeye niyeti yok gibi duruyor. Dolayısıyla sizin de kolayca anlayacağınız üzere, birden halini ve duruşunu beceriksizce değiştiren Ishichou esas düşüncelerini gizlemek adına kulaklarına varan bir gülümsemeyle sizlere bakıyor ve "Kuchikukan ile aranıza nasıl girdim ama!? Tek hamlede devirdim yarmayı!" diyor kıkırdayarak.
Off Topic
Başkaca yapacağınız bir konuşma, aksiyon vs. yoksa son RP'lerinizi alıp konuyu sonlandırabiliriz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » January 21st, 2020, 12:14 pm

Sanırım tek değişen insan ben değilim. Ryu'yla çok bir münasebetim yok, o ne kadar değişti bilmiyorum ama Ishichou'nun değiştiğini anlamak zor değil. Gerçekten, sonuçları benim için olumlu bile olsa gidişat kafamdaki gibi olmadığında bir rahatsızlık hissediyorum. Yine de bu sürpriz etmenine ve beklenmedikliğe biraz daha olumlu bakmam gerekiyor sanırım. Riskli olsa da en azından hayatı daha eğlenceli hale getiriyor. Bak, nasıl da bir anda ormandaki vahşi bir kabilenin koruyucusu oldum!

Değişim hakkında da daha olumlu düşünmeliyim herhalde. Ishichou'nun değiştiğini şimdi anlasam bile kendimin ne kadar değiştiğinin farkındayım. Bu değişim, kabul ettiğim değerlerin ağırlıklarının tekrar dağıtılması, farklılaşan rutinim, ülkenin içinde bulunduğu yeni durum... Bunlar belirli bir ölçüde bana rahatsızlık veriyor ama neyim ki ben? Gencecik bir velet. Benim için değişmekten doğal bir şey olmasa gerek. Bir şeyler değişmese bir sıkıntı olurdu herhalde. Biraz daha kucak açsam değişime biraz daha rahatlayabilirim belki.

Ishichou'nun bu değişimi ise şaşırtıcı. Kırk yıl düşünsem gerekli görüyorsan düşmanlarını patlat diyeceğini düşünmezdim Ishichou'nun. Muhakkak girdiğimiz savaşın onun üzerinde de etkileri oldu. Ama bu etkiler sadece psikolojik anlamda değişimlere indirgenemeyecek değişimler bence. Öncelikle çok farklı şartlar var artık. Dediği gibi önceden beni pasife çekme lüksüne sahipti ama artık köy olarak bir savaşın içindeyiz ve büyük ihtimalle köy için kolay kolay yeri doldurulamayacak bir şeyim artık. Bunun sebebi benim çok üstün yetenekli olmam falan değil, yanlış anlaşılmalar olmasın. Sadece o kadar hassas bir denge üzerindeyiz ki benim varlığım veya yokluğum bile bu dengenin bozulması veya sağlanması adına önemli etkiler taşıyabilir.

Yanlış anlaşılmalar olmasın, üstün yetenekli değilim de demiyorum.

Savaş... bir yandan çok keyifli bir yandan da müthiş iğrenç bir şey. Ama köy içinde shinobilerin değerinin tekrar anlaşılması ve hatırlanması bakımından önemli etkileri olduğunu düşünüyorum. Bunda köyün ihtiyaçları kadar insanların hayatlarını ortaya koyması ve bu hayatların bir kısmının kaybedilmesiyle ortaya çıkan duygusal ortamın da etkisi olduğunu düşünüyorum. Öncelikle savaşın dehşetine şahit olmuş shinobilerin, yanlarında sürüsüne bereket yaralı dostları ve ölü müttefikleriyle beraber, köye dönmesiyle onların ruh hali köye de yansıyor. Sonuçta iyi durumda da yaralı da ölü de olsa bu insanlar birilerinin bir şeyleri. Köye dönmeleriyle de bu aile ağının merkezindeki güneş oluyorlar bir süreliğine olsa da. Bu güneşin çekim gücü olumsuzluk içeriyorsa bu durum etrafına da yansıyor tabii ki. Bu vatan millet havasında olmamız basitçe, birkaç etmen göz önüne alınarak bu şekilde incelenebilir diye düşünüyorum. Bu durum üzerinden Ishichou'nun ve biz shinobilerin konumu ve değeri, Ishichou ve bizim geçirdiğimiz değişim, köyün bizden beklentilerindeki değişim, önceliklerimizdeki değişim gibi bir sürü farklı konu yorumlanabilir. Ben de artık eylemlerimi bu değişmiş kıstaslara göre değerlendirmeye başlamalıyım.

Ishichou'nun sözlerini dinlerken başta biraz gergin olsam da onun rahat ve samimi olmasıyla ben de biraz gevşedim. Askerlik arkadaşı muamelesi yapmadım tabii, yine aramızdaki rütbe farkını gözettim onu dinleyip, bakışlarımla ve kafamla onaylarken. Kaho hakkında söylediklerine de yine tek sefer kafamı sallayarak cevap verdim.

Konunun Kaoru ve Riaru'ya geldiği bölümde oldukça meraklandım açıkçası ama Ishichou gösterip vermedi. Kaoru kimdir nedir cidden pek bir fikrim yok ama yanlış değilsem Sanraku ile işbirliği içinde olan biriydi ki bu benim ona büyük bir şüpheyle yaklaşmam için yeterli bir sebep. Şüphesiz emin olduğum bir konu varsa o Riaru konusudur ama! Açık konuşacağım, korkudan altıma sıçmış olsam bile o savaşta beni tatmin eden bir şeyler vardı. Tek bir hatada ölme ihtimalim olan bir yer ama bu durum bana büyük bir zevk verdi. Belki de o hatayı hiç yapmayıp hala hayatta olduğum için. Bilmiyorum, gerçekten bilmiyorum! Deliceydi ama delice keyifliydi de! Ganmaru şerefsizini elimde olsa kendi ellerimle parçalarına ayırırım ama kendi gücümün ve potansiyelimin sınırlarımda gezinmek bana büyük zevk verdi. Eğlenceliydi yahu! Açıkçası şansım olursa tekrar Amegakure'ye gitmek isterim. İstediğim gibi insan patlatabileceğim bir yer...

Keşke ben de tek hamlede yarmayı devirebilecek güçte olsaydım... Kıskanıyorum...
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » January 21st, 2020, 12:20 pm

Shinobi, günün yorgunluğunu zihninde ve bedeninde hissederken, sıcak bir yatağı ne kadar arzuladığını fark etti. Göz ucuyla son bir kez daha ormana baktığında ise sadece derin bir iç çekebildi.

İshichou'nun, Butsuo'nun lafına verdiği tepkisini izlerken, hafif bir şaşkınlık yaşadı Ryu. O, hayatı boyunca İshichou'nun hep sert yüzüyle karşı karşıya kalmış biriydi ve şimdi onun bu şen şakrak hali genç adamı oldukça şaşırtıyordu. Hatta öyle ki, Ryu bu yolculuğun azarlama ve bir ton iğneleme ile geçeceğini düşündüğünden çoktan kendini hazır kılmıştı; fakat tam olarak karşı karşıya kaldığı şey, bir anlam yükleyemediği saf bir şaşkınlıktı. Onu ansızın çekip uzaklara, özlem ve hasretle andığı çocukluğuna kadar götüren saf bir şaşkınlık... Hoş, Ryu'nun çocukluğu en az şu an olduğu kadar donuk ve soğuk bir buzulda geçmişti; fakat şu son yıllarda olan şeylerden sonra, çocukluğundaki o saflığı ve hayalperestliği o kadar özlem ve hasretle anmıştı ki, bir imkanı olsa yıllarını harcayarak geldiği bu noktadan tek celsede vazgeçip, çocukluğuna dönebilirdi. Ailesini bulacağını, dünyayı tek bir çatı altında toplayacağını şuursuzca söyleyebilen o çocuğu kesinlikle özlemişti.

Özlem duyduğu o çocuğun en nadir gülümsemesi gözlerinin önüne geldiği o anda, o gülümsemeyi baskılayacak kadar keskin başka bir gülümsenin gözlerinin önüne geleceğini hiç kestirememişti. İshichou, bir kez daha ona bakıp gülerken, sarf ettiği o sözler Ryu'nun hayatta boyunca unutamayacağı başka bir deneyimdi.

O bağırışlara, salt acılara ve hüzne alışıktı... Ama şimdi, tam olarak içinde bulunduğu bu ortam ona o kadar yabancı ve sıcak geliyordu ki, ne olduğunu söyleyemiyordu.

Hiç bilmediği bir deneyimdi.

Ve belki de asla bilemeyeceği...

Yavaşça öne doğru düşen bakışları, yaşadığı şaşkınlığın ağırlığı ile değil de, İshichou'nun sözleri ile gerçekleşti. Eskiden olsaydı Butsuo'ya vereceği ceza, bir süredir onun içinde bulunduğu temponun ta kendisiydi. Sıkıcı devriye görevlerine atanıyor, herhangi bir aktifliğin içine dahil edilmiyordu. Savaşta liderliğini ele aldığı grubun ölümün bedeli buydu ve bundan kesinlikle şikayet etmiyordu; ama içten içe Butsuo kadar şanslı olmayı da diliyordu. Gene de, tüm bu hislerine rağmen Butsuo'nun ne kadar şanslı bir insan olduğunu düşünmeden edemiyordu.

Savaş her yönüyle herkesi etkilemiş gözüküyordu öte yandan. Ryu, uzunca bir süredir kendisine liderlik eden bu kadını az çok tanıyacak kadar vakıftı ve onun değiştiğine yemin bile edebilirdi. Savaştan önce körelmiş bir kılıcı andıran İshichou, şimdi oldukça keskin ve tehlikeli gözüküyordu; ama tüm bunlara rağmen, o albenisinden hiçbir şey kaybetmemiş gibi de gözüküyordu. En azından Ryu, İshichou her gülümsediğinde o keskinlik ve öldürücülük kadar, huzur ve neşeyi de hissedebiliyordu.

Butsuo'nun gizemli kız hakkında sorduğu soruya İshichou'nun verdiği cevabın hemen ardından kendine söz hakkı düşen Ryu, bu mevcut tüm konuşmaların hiçbirinden kendine pay çıkarmadan kısa ve öz olan konuşmasını değiştirmeden İshichou'ya aktardı. İşte tam bu sırada ise bir şaşkınlık daha da yaşadı. Zira, İshichou'nun tepkisini görene ve sözlerini duyana kadar bu kadar çok konuşmaya başladığını hiç fark etmemişti. Şaşkınca İshichou'ya bakarken, eli hafifçe ensesine giden ve mahçup bir şekilde yere bakan shinobi, bunun sebebinin ne olduğunu düşünmeye koyulmuştu. O sırada ise İshichou'nun Kuchikukan ile olan olayı anlatışına kulak misafiri olsa bile bir cevap verememişti. Hoş, kısa bir haset ve hayranlıkla İshichou'ya bakıp, o olay hakkındaki düşüncelerini az çok belli etse de, hemen ardından kendini oldukça ciddi bir şeyi düşündüğünü belli eden bir çıkmaza itmişti. Öyle ki, bu dışarıdan oldukça belli oluyordu.

Dakikalarca sessizce düşündükten ve belki de konuşmanın üstünden oldukça zaman geçtikten sonra kendi kendine, "Sanırım Chisa bile çok fazla göreve çıktım." diyebilmişti bu saçma sözlere oldukça garip duran keskinlik ve ciddiyetle günün sonu geldiğinde.

Out: Elinize emeğinize sağlık.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
*[Varlık] Empati: 3

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 21st, 2020, 4:29 pm

Ishichou ile birlikte, çok özele kaçmadan genel köy durumları ve kişisel meseleleriniz üzerine konuşarak yaptığınız yolculuğun sonunda Ishigakure'ye varıyorsunuz. Görevinize bir şekilde Ishichou'nun da dahil olmasından dolayı, bu göreve mahsus olarak herhangi bir rapor yazma zahmetine girmiyorsunuz. Ancak Ishichou, her ikinize de ormandaki vahşilerden kimseye bahsetmemenizi sıkı sıkı tembih ediyor.Birkaç kez tekrarlanan bu hatırlatmayla aslında köydeki sayılı kişilerin bildiği gizli bir bilgiye eriştiğinizi anlayabiliyorsunuz.
Off Topic
Konu sonlanmıştır.
Oita Butsuo aşağıdaki özelliği kazanmıştır, imzasına eklemesi gerekmektedir.
Off Topic
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Off Topic
Oita Butsuo Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan olaylar neticesinde, bizzat Ishichou ile köye dönmüş ve gizli bir bilgiye haiz olmuş olması nedeniyle "Güvenilmez Shinobiler" özelliğini kaybetmiştir. Söz konusu özelliğin yarattığı olumsuz etkiler artık karakter üzerinde görülmeyecektir, imzasından silmesi gerekmektedir.

Görev Sonu:

Jirou Ryu
  • Net:
    • 25 GP GP
    • 55.000 Ryo
    • 1 PP
Oita Butsuo
  • Görev Sonu:
    • 35 GP
    • 75.000 Ryo
    • 1 PP
  • Penaltı:
    • Özellik: Gelir Kaybı -> -20.000 Ryo
  • Tedavi Masrafı:
    • -30.000 Ryo
Sonuç:
  • Net:
    • 35 GP
    • 25.000 Ryo
    • 1 PP
Off Topic
Oita Butsuo'nun sol el kemiklerinde çatlak oluşmuş olup, bu hasar "Ağır Yaralanmalar" kapsamındadır. Söz konusu hasara ilişkin Butsuo'nun "Temel Tedavi" veya "Etkin Tedavi" seçeneklerinden birini seçmesi gerekmektedir. Butsuo'nun tercihine göre durum değerlendirilmesi yapılacak ve tercihe göre oluşacak sonuç GM mesajında bildirilecektir.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » January 22nd, 2020, 6:18 pm

Etkin bir tedaviden geçmek istiyorum.

Bir de "Güvenilmez Shinobiler" özelliğini kaybettim ama "Gelir Kaybı" özelliği hala mevcut değil mi?
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Empati: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 23rd, 2020, 9:49 am

Off Topic
Oita Butsuo 30.000 Ryo karşılığında Etkin Tedavi'yi kabul etmiştir. Sol elindeki çatlak tamamen iyileşmiş haldedir ve herhangi bir dezavantaj yaratmayacaktır.
Off Topic
Görev sonu ödülleri güncellenmiştir. İmzanıza geçirebilirsiniz.
Locked

Return to “Shirakami Vadi Ormanı”