[Oita Butsuo & Jirou Ryu] Yeni Açan Çiçek

Ishigakure'nin etrafını saran orman.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: [Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Yeni Açan Çiçek

Post by Oita Butsuo » September 19th, 2019, 12:03 am

Kazuo'nun da aynı uyarıyı tekrarlamasıyla Mina hareketini yarıda kesti ve bulduğumuz bu yeni bitkiden ne kadar etkilendiğini dile getirdi ki tüm vücudunun haykırdığı bu gerçeği dile getirmesine bile gerek yoktu. Hızlanan hareketler, pasparlak gözler... Çocuksu bir heyecana kapıldığını görmek hiç de zor değil. Bu tarz sahneler beni mutlu etse de planladığımız şekilde hareket etmesini beklerdim. Çünkü bu çocuksu heyecan sonucu başına bir şey gelmesi beni çok daha fazla üzecek. Ve başımı belaya sokacak tabi ki...

Ne kadar heyecanlı olsa da işinin ehli bir insan olsa gerek Mina. En azından verdiği izlenim bu yönde diyebilirim. Konuyla uzaktan yakından alakam olmasa bile aklımda hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde ne yapmam gerektiğini anlatmayı başardı. Pek de zor bir şey değil gibi zaten. Bunun haricinde yaptığı gözlemler de isabetli gibi görünüyor. Dediğim gibi, konuda uzman olmadığım için pek bir yorum yapamıyorum ama yaptığı açıklamalarda mantıksız veya tutarsız bir şey yok en azından.

Edindiğimiz bu yeni bilgiler ise hiç de iç açıcı değiller. Doğal değil, dışarıdan getirilip buraya ekilmiş bu gudubet şey. Olmasından korktuğumuz şeyle karşı karşıyayız... Elimizdeki göreve odaklanmalıyız yine de. Şu durumda yapabileceklerimiz ciddi anlamda sınırlı. Daha çok bilgi edinmeliyiz. Gerek bitki hakkında gerek de çevre hakkında. Hatta belki bu bitkiyi buraya eken insanın takip ettiği rotayı veya bitki dikme düzeni hakkında da bir şeyler öğrenebiliriz...

Mina önerisi sunarken eldivenleri takıp, önerisine rağmen önlem olsun diye ağzımı ve burnumu kapatacak şekilde bezi bağlıyordum. Mina'nın sözlerinden sonra da bitkiye daha fazla yaklaşmadan aklımdakileri dile getirdim. "Mina, acaba toprağın neminden, eşelenme veya bitkinin dikilme şeklinden bu bitkinin ne zaman ekildiği hakkında bir tahmin yürütebilir misin?" Biraz Mina'nın önerisini duymazdan gelmiş gibi olsam da sorularımın bittiğini hiç belirtmemiştim... Daha sonra Mina'dan Kazuo'ya döndü gözlerim. "Kazuo, mümkünse bitkiyi bulduğumuz yeri haritada işaretleyebilir misin? Hatta bulduğumuz ilk bitki olduğu bilgisini ve Mina'nın verdiği bilgileri de bir şekilde not edebilirsen çok güzel olur." Bu sözlerden sonra gözlerimi tekrar Mina'ya odaklayarak ve bezin altından tahminen belli olmayan bir şekilde sırıtarak "Sonra fazla uzaklaşmadan etrafı aramanızda sakınca görmüyorum." diye ekledim. Eğer Mina bir şekilde bitkinin ne kadar zaman önce ekildiği hakkında tahmin yürütebilirse bu bitkiyi eken kişinin takip ettiği yol hakkında bir tahmin yürütebiliriz. Bir yerlerden başlamamız lazım sonuçta.

Sözlerimden sonra ise numune toplama işine giriştim. Mina'nın dediği gibi bitkinin herhangi bir şekilde tenime temas etmemesi için ekstra dikkatli olacağım ve köklerine zarar vermemek için olabildiğince hassas davranacağım. Umarım ölmem, hadi bakalım...
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 19th, 2019, 9:37 am

Off Topic
Shimada Kazuo 24 saat içerisinde konuya yazmadığı takdirde, üçüncü pasifliğini alarak konudan çıkartılacak ve karakteri sadece bu konu için NPC'ye dönüşecektir.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 24th, 2019, 11:01 am

Mina’ya yönelttiğin sorunun ardından, bitkiyi bir nebze daha inceleyen Mina “Çok sayılmaz, ancak yeni de demek güç. Aslında her ne kadar ekilmiş olduğunu söylesem de, bir ekim olduğunu söylemek bile güç. Belki bir yerleştirme… Anlayamıyorum.” diyor düşünceli bir şekilde. Mina’nın bu cümleleri işini kolaylaştırmak için pek de kalifiyeli olmasa da, Kazuo’ya bitkinin bulunduğu yeri işaretlemesini istiyorsun. Kazuo bitkinin yerini haritada işaretlediği sırada ise, bir anda arkanızda beliren Nanase “Birini bulmuşsunuz, bu güzel.” dedikten sonra, o anda Mina ve sana nazaran daha boşta duran Kazuo’yu işaret ederek “Gel bakalım, biz de diğer tarafları inceleyelim.” diyor. Her ne kadar birbirinizden ayrılma fikri baştan beri hoşunuza gitmeyen bir konu olsa da, Nanase’nin bulunduğu konum itibariyle sözlerini bir emir olarak algılamanız nedeniyle, bu duruma ses çıkaramıyorsunuz. Kazuo da bu emre boyun eğerek Nanase’nin peşine takılırken Nanase “Çok geç olmadan tekrar karargahta buluşuruz.” diyerek yanınızda ayrılıyor.

Bu noktadan sonra Mina ile baş başa kalıyorsun ve bu haliyle görevine devam ediyorsun. Bitkiden numune almak adına yavaşça dibini açmanın ardından bitkiyi köklemeye çalıştığında ise beklemediğin bir dirençle karşılaşıyorsun. Normal şartlar altında, bu boylarda bir bitkiyi köklemek senin için hiç de sorun olacak bir iş gibi görünse de, bu bitkiyi köklerken adeta onlarca yıllık bir ağacı köklemeye çalışır gibi bir dirençle karşı karşıya kalıyorsun. Salt güçle köklemenin imkansız olduğu bu bitkinin tek gizeminin sonradan ekilmiş veya yerleştirilmiş olması olmadığını rahatlıkla kavrayabiliyorsun.

Senin kökleme işine şahitlik eden Mina, tıpkı senin gibi olanlara anlam vermekte güçlük çekerken, sen halen daha bitkiyi köklemek için çabalarken sana ormanın içine doğru olan bir kısmı işaret ediyor. Odağını sen de bu noktaya kaydırdığın sırada ise, senin bitkiyi çekmeye başlamanla beraber, toprağın yüzeyinde bir çizgi şeklinde ilerleme olduğunu fark ediyorsun. Bu ilerleme, tıpkı bu bitkiye benzer başka bir bitki ile sonlandığında ise Mina “Bu iki bitkinin kökleri birbirine mi girmiş?” diyor kendisinin bile inanmadığı bir ses tonuyla. Fakat ikinci bitkinin onlarca metre uzakta olması, bitkilerden pek anlamayan bir insan için bile bu sonucun mantıksızlığını işaret ediyor. Ancak yine de bir kez daha kökleme için güç uyguladığında, toprağın hareketlendiğini ve diğer bitkide de ufak kıpırtılar olduğunu fark edebiliyorsun.
Off Topic
Shimada Kazuo karakterinin pasife alınmasını talep etmiş olması nedeniyle konudan çıkartılmıştır, karakteri konu içerisinde NPC olarak yönlendirilecektir.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » September 27th, 2019, 9:00 am

Off Topic
Jirou Ryu konuya dahil edilmiştir.
Kısa bir süre önce…

Klasik köy devriyesinde olduğun vakitlerde, dingin köy sokaklarını hafif aylak bir şekilde arşınlandığın sıralarda yanına gelen yüzü akademi yıllarından tanıdık olan bir Chuunin seni selamlıyor. Her ne kadar yaşıt ve aynı kıdeme sahip olsanız da, Chuunin sanki seni bir üstü gibi saygılı bir şekilde selamladıktan sonra, Ishichou’nun derhal seni görmek istediğini sana iletiyor. Şu an için hastanede olduğunu belirtmesinin ardından devriyeyi kendisinin devralacağını da söylüyor. Senin ayrılman esnasında tekrar saygılı bir şekilde sana selam veren Chuunin, bu selamıyla seni uğurluyor.

Olabildiğince hızlı bir şekilde hastaneye geldiğinde, hemen kapının yanında duran Ishichou dikkatini çekiyor. Doğruca onun yanına gittiğinde, Ishichou’nun bir hayli dalgın bir şekilde, ellerini göğüs hizasında bağlamış, sırtını da duvara yaslamış bir şekilde durduğunu fark ediyorsun. Senin gelişini bile birkaç saniye sonra idrak edebilen Ishichou, yüzüne hafif bir tebessüm yerleştirirken “Seni apar topar çağırdığım için kusura bakma Ryu-san. Durum biraz acil olduğu için böyle olması gerekti.” dedikten sonra bakışlarını hafif keskinleştirerek “Shirakami Vadi Ormanı’nda bir sıkıntımız var. Bölgede olmaması gereken bir bitkinin varlığı köye haber verildi ve ben de durumu incelemeleri için bir ekip gönderdim. Shimada Kazuo ve Oita Butsuo, yanlarına konusunda ehil bir botanikçi ile beraber bölgeye intikal ettiler. Ancak onların gidişinin ardından zehirlenme vakası olarak köye bir shinobi daha gönderildi. İkinci bir zehirli bitkinin buna sebep olduğunu bize bildirdiler ve bu konuda Kazuo-san ve Butsuo-san’a destek için bölgeye gitmeni istiyorum.” diyor. Bu cümlelerinin ardından yüzünü hafifçe ekşiten Ishichou “Burnuma kötü kokular geliyor, ancak bir yandan da derin bir gizem kuyusuna çekiliyormuşum gibi hissediyorum. Bu yüzden bölgede sıra dışı bir şeyler olabileceğinden şüpheleniyorum.” diyor. Yüzündeki ekşi ifadeyi bir anda tatlı bir tebessüme döndüren Ishichou “Ortada bir gizem varsa, senin orada olmaman büyük kayıp olurdu, değil mi?” diyerek konuşmasına devam eden Ishichou “Bölgeye gittiğinde sana daha detaylı bilgileri vereceklerdir, bu yüzden zaman kaybetmeden köyden ayrılmanı istiyorum.” diyor. Ardından yüzünde belki de görülmesi özlenen bir tebessümle sana bakmayı sürdürüyor.
Ishichou’nun emriyle beraber yola çıkmanın ardından Shirakami Vadi Ormanı’na varıyorsun ve bölgedeki shinobilere Ishichou tarafından gönderildiğin bilgisini veriyorsun. Konuştuğun shinobiler, bölgedeki karargahın lideri olan Esumi Nanase’nin şu an bölgeye gittiğini belirtmelerinin ardından, seni de oraya götürebileceklerini söylüyorlar. Bu teklife elbette olumlu bir yanıt veriyorsun ve iki shinobi ile beraber Kazuo ve Butsuo’nun bulunduğu yere doğru yola çıkıyorsun.

Kısa bir ilerlemenin ardından, ağaçların arasında daha önceden tanıdığın Butsuo’yu ve yanında sarı saçlı bir kadını görüyorsun. Yanındaki shinobilere eşlik etmelerinden dolayı teşekkür ederek onları geri gönderiyor ve kısa bir süre Butsuo ve yanındaki kadını izlemeye başlıyorsun. Butsuo’nun kalın gövdeli bir ağacın dibinde olan bir bitkiyi köklediğini görsen de, bitkinin hareketsiz kalışı senin de dikkatini çekiyor. Bu esnada kadının bir şeyler işaret ettiğini ve Butsuo’nun da bitkiyi köklemeyi bırakıp bir şeylere baktığını fark ediyorsun. Kadın gösterdiği noktada Butsuo’nun bitkiyi köklemesi sırasında toprağın hafifçe hareket ettiği senin de gözünden kaçmıyor. Bu sebeple daha fazla gözlemlemek yerine, Butsuo’nun yanına giderek ona eşlik etmeye karar veriyorsun.
Off Topic
Ryu; Bulunduğunuz yer ile ilgili olarak önceki GM mesajlarına bakabilirsin. Pasiflik sınırı senin için de aynen geçerlidir.

Genel; Bu mesajın ardından her iki oyuncu için pasiflik süresi işlemeye başlayacaktır. Bu tur ilk olarak Ryu’nun RP yazması gerekmektedir. Butsuo’nun konuya yazması halinde, Ryu’nun RP’sine göre Butsuo’nun bir tur daha alma hakkı olabilecektir.
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » September 28th, 2019, 11:15 pm

Soğuk havanın amansız ısırıklarını göz ardı ettiğim dalgın bir an, göz bebeklerimin, bedenimin aksine görevini yerine getirmekten oldukça aciz olduğu dakikalara denk gelmişti. Devriye... Rutin ve her İshigakure shinobisi'nin köy içerisindeyken yapmakla sorumlu olduğu bir görevdi; ama görevi yerine getirmiyordum. Bedenim sokakları gezse ve gözlerim olan biteni izliyor gibi görünse bile, aslında olan tek şey dalgın bir adamın devriye görevi ile gizlenmiş yürüyüşüydü. Sanırım yanı başımda bir kavga çıksa, bunu idrak edebilmem olabildiğince güç olurdu. Hoş bunu bilemezdim, en azından dibime kadar girip, bana seslenen başka bir shinobi'nin varlığını, ancak o seslenince fark ettiğim bu an olmasaydı. Sert bir tokat gibi yüzüme oturan bu seslenişe, irkilmiş bir şekilde tepki vermemin ardından, yüzü çocukluğumdan hafızama kazınmış olan shinobi'yi kısa bir an göz ucuyla süzmüş, hemen ardından ise derdini dinlemek için gözlerimi onun gözlerine çapa atmıştım.

Chuunin'in dostumun konuşmaya başlaması ile uzun bir aradan sonra İshichou ile tekrardan görüşecek olmamın getirdiği garip bir heyecan ile kaplanmıştım; ama asıl garipsediğim şey, eski tanıdığın tavırlarıydı. Bir dönem aynı sınıfta ders gördüğümüz ve şu an aynı rütbede olduğumuz bu adamın, bana göstermiş olduğu tutum şaşırtmıştı beni; çünkü bunu hak edecek biri olduğumu düşünmüyordum. Nehir'de olanlar ve savaşta yaşananların ardından, bana gösterilen bu tutum hak ettiğim bir şey değildi. Yani bu tarz tutumların olmasını normal karşılıyordum; ama dürüst olmak gerekirse, bu tutumun hedefindeki kişi olmamı normal karşılayamıyordum; çünkü yaşananlar beni o noktadan itiyordu.

Soğuk havayı ciğerlerime dolduran derin bir nefesi takip eden elim Chuunin'in omzuna dostça konduktan sonra, yanından geçip gitmiştim hızlı adımlarla... En azından devriye sırasındaki savsak adımlarıma kıyasla, bu adımlarımın çok daha hızlı ve atik olduğu bir gerçekti. Öyle ki, çok kısa bir süre sonra kendimi, hastane koridorlarında İshichou'yu ararken bulmuştum; ama onu bulduğumda, adeta devriye sırasındaki kendimi, bu köyün liderine bakarken gördüm. Dalgın ve düşünceli gözüken hali onu öyle sarıp sarmalamıştı ki, o büyük bir güç barındıran bedeni beni fark etmekte geçikmişti; ama asıl mesele, beni fark ettikten sonra ki tutumuydu. En son ki birebir görüşmemizde yaşananlar, beni bu şaşkınlığa itiyordu. Galiba o unutmuştu; ama benim hâlâ aklımın bir köşesindeydi o tatsız anlar.

O sözlerini sıralama başladığında, saygın bir tonda selamımı verip, onu dinlemeye koyulmuştum... Ama söyleyeceklerinin beni bu kadar tedirgin edeceğini hiç düşünmemiştim; çünkü ağzından çıkan her bir kelime, bana Kuzuryu Gawa Nehrin'de olan şeyleri anımsatıyordu. Ve o nehirde olanlar ister istemez beni hırpalıyordu. Özellikle köyümün benim o fevri kararım karşısında edindiği sonuçlar ve kurtaramadığım o çocuk... Eğer o çocuğu kurtarabilseydim, o adamı öldürmezdim ve o adamı öldürmesem, İshigakure belki de bugün böyle zor bir durumda olmazdı.

Sorumluluğu ağır olan bu düşünceleri zihnimde taşımak zor olsa da, belki de tüm bunları yaşamış olmanın getirdiği tek olumlu yan ile hepsinin altından kalkıp, damarlarımdan o buzun akmasına izin vermiştim. Soğukkanlı bir şekilde İshichou'yu dinlerken, beni bekleyen şeyin varlığından az çok emin olmuştum.

İshichou'nun sözlerinden ve tutumundan memnun olsam bile, bunu çoktan göz ardı edip, göreve odaklanmıştım. Tüm o sözlerinin ardından sarf ettiği tebessüme, saygın bir şekilde baş sallayarak karşılık verdikten sonra olabildiğince hızlı bir şekilde yola koyulmuştum. Butsuo ve Kazuo-san... Bu göreve yollanan iki yetenekli shinobiydi. Onlar orada olduğu için içim rahat olsa da, asıl mesele İshichou'nun bir üçüncüye daha ihtiyaç duymasıydı bu görev için... Galiba şüphelerinde haklı olabilirdi. İkinci bir Kuzuryu Gawa Nehri vakası ile karşı karşıya olmamız oldukça olası gözüküyordu.

Çok geçmeden Shirakami Vadi Ormanı'na vardığımda, ilk iş bölgedeki shinobiler ile kontak kurmak olmuştu benim için. Onlara hızlıca durumdan bahsettikten sonra ise Esumi Nanase adındaki karargah yetkilisinin bizim ikiliye eşlik ettiğini öğrenmiştim. Çoktan olay yerine varmış olmalıydılar. Bu yüzden beni onların yanına götürmeyi teklif eden shinobiler ile hızlı bir şekilde yola koyulmuştum.

Sığ ağaçların arasında süregelen ilerleyişimiz bir yol ayrımının ardından son bulmuştu; çünkü o yol ayrımın ardından Butsuo ve yanındaki sarı saçlı bir kadının görüntüsü sonunda menzilim ile buluşmuştu. Hoş Nanase adlı kişi ile Kazuo'yu görememiştim; ama ikilinin hareketlerinden, herhangi bir sorunsuz durum olmadığını, gruplara ayrıldığı sonucunu çıkartmıştım. Hızlı bir göz atmanın ardından, eşlik eden shinobiler'i uğurladıktan sonra biraz daha izlemiştim. Butsuo kalın bir ağacın gölgesine sığınmış, bir bitkiyi avuçlayıp çekme gayretindeydi; ama tek bir harekette kökünden ayırması gereken bitkiyi bir türlü yerinden sökememiş olması oldukça şaşırtıcıydı. Muhtemelen bu, İshichou'nun bahsettiği bitkiydi. Ama asıl dikkat çekici nokta, kadının Butsuo ve kısmen beni yönlendiren beden diliydi. Kadının gösterdiği noktaya baktığımda, gördüğüm şey daha şaşırtıcıydı. Toprak canlı bir uzva sahip gibi hareket ediyordu adeta!

İşte bu beni harekete geçiren nokta olmuştu. Bilerek adımlarımı sesli bir şekilde atıp, varlığımı belli ederken yeteri kadar yaklaştığımda: "Jirou Ryu, İshichou tarafından ikinci bir zehirlenme vakasının ardından size destek olmak için gönderildim." diyerek kendimi ve burada bulunma amacımı hızlıca belirtecektim. Kısa bir an ikiliyi süzdükten sonra, hızlıca toprağa çevirecektim bakışlarımı. "Bu o bitki mi?" diye soracaktım.

Keskin bakışlarım şüphe ile doluydu. Eğer olan biteni Nehir vakası ile karşılaştırsam, bu sefer neyi amaçladıklarını kestiremiyordum. Öte yandan bu işin arkasında kimin olduğunu bile kestirmek zordu. Bir elim ekipman çantama, diğer yanım ise Wakizashi'ye oldukça yakın iken, her şeye karşı hazırlıklıydım.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
*[Varlık] Empati: 3

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » September 30th, 2019, 1:10 am

Peki... Elimizde bir bilgi olduğunu söylemek güç bu durumda. Ümitlerimizi kaybetmemize gerek yok, bu bitkiden daha fazla bulacağımıza eminim. Belki yeni numunelerden bir şeyler çıkarabiliriz.

Mina'nın bir bilgi verememesinden sonra Kazuo, rica ettiğim gibi haritada bitkiyi bulduğumuz yeri işaretliyordu ki pek de anlaşamadığım bölge yetkilisi Jounin Nanase belirdi. Bu durum bende şüphe uyandırmadı dersem yalan söylemiş olurum. Geniş bir bölge tarif etti bize, burada olduğumuzu nereden bildi? Ne zamandır peşimizde ya da şimdi mi buraya geldi? Dün pek bir sinirliydi aslında... Yani, yine de sinirlendiği için görevine ihanet edeceğini düşünmüyorum ama... Şimdilik şüphe duymamı gerektirecek yeterli veri yok elimde. Yine de ona güvenirken daha dikkatli olacağım.

Bir anda başarımıza çöker gibi gelen Nanase'nin Kazuo'yu da alıp gitmesiyle kökleme işlemine devam etmekten ve Kazuo'ya güvenmekten başka çarem kalmadı. En azından Nanase'nin üzerinde bir çift gözümüz olacak. Ama Mina'nın üzerinde bir çift az gözümüz olacak... Kökleyelim hacım...

Bahçe, bitki işlerinden anlamam ama bu boyutta bir bitkiyi kökünden çıkarmak bu kadar zor olmamalıydı. Uyguladığım kuvvetle küçük bir ağacı yerinden sökebiliyor olmam lazımdı. Bu bitkinin gizemi sandığımız kadar kolay çözülebilecek bir şey olmayabilir... Yeni ekilmiş bir bitkinin toprağa bu denli kök salması imkansız. Öteki bitkiler ve insanlar üzerindeki etkisi hakkında ise daha hiçbir fikrimiz yok. Eğer varsa ,ki kesin vardır, düşmanlarımızdan epey gerideyiz. Daha bitkiyi kökleyemedik...

Yine de kökleme çalışmaları sırasında bu gizemi çözme yolunda önemli bir keşif yaptık. Ben bitkiyi çektikçe toprakta çeşitli hareketlenmeler oluyordu. Bu hareketler daha çok doğrusal şekildeydi ve çizginin ucunda bu bitkiye benzer bir bitki vardı. Ben başta anlam veremesem de Mina'nın yorumuyla kafamda bir şeyler oluşmaya başladı. Yine de saçma, bu iki bitki arasındaki mesafe azımsanmayacak kadar az. Bu bitkiyi çektiğimde öteki bitki de bundan etkilense de...

Bu sırada daha da beklenmedik bir şey oldu. Duyduğum adım sesiyle beraber aniden kafamı çevirdim. Bu olay oldukça kısa zaman almış olsa da o an karşıma çıkan şeyi öldürmeye hazırdım. Mina'yı korumam gerekiyor ve artık ben de ne merhamete karşı bir sempati ne de öldürmeye karşı bir tereddüt kaldı. Şu an yaptıklarım sadece yan işler sonuçta. Yine de böyle bir şey olmasına gerek kalmadı. Geleni tanıyordum: Jirou Ryu. Çok bir muhabbetim olmasa da köyde bilinen bir rütbedaşım. Onu tanıyor olsam bile gardımı indirmeden yaklaşıp söyleyeceklerini beklemeye başladım. Ryu, yeterli mesafeye gelince zehirlenme vakası üzerine Ishichou tarafından destek olmak için görevlendirildiğini söyledi ve bahsedilen bitkinin bu bitki olup olmadığını sordu. Karşımdaki insanın gerçekten Ryu olup olmadığını çözmek için onu baştan aşağı tekrar süzdüm. Ne yazık ki Ryu hakkında çok bir bilgim olmadığı için sonuçsuz bir çabaydı. Yine de bu kadarının gereksiz tedbir olacağının farkındayım. Beraber çalıştığım herkesten şüphe edemem...

"Aslında daha biz de bilmiyoruz. Bu bulduğumuz ilk bitki. Söylenene göre ikinci bir cins daha bulunmuş." dedim yavaşça tedbiri elden bırakırken. Yine de salmadım tabii ki kendimi. Daha sonra bir şey demeden gidip bu bitkinin bağlandığı öteki bitkinin dibini kazmaya başladım. Amacım numune toplamak olsa da şu an bir şeyleri keşfetmek öncelikli. Bu yüzden kendime öncekine göre daha çok hareket alanı vereceğim ve bitkinin çevresini, öteki bitkiyle bağlandığını düşündüğümüz doğrultuyu kazarak açığa çıkaracağım. Bu sırada da Ryu'ya sorularımı yönelteceğim. "Köyden yeni bir bilgi veya emir var mı? Zehirlenen adamın durumu hakkında bir şeyler söylediler mi?"
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 2nd, 2019, 9:23 am

Ryu’nun da olay yerine gelmesinin ardından, Butsuo’nun Mina’yı gözetleme konusundaki endişeleri bir tık azalıyor. Fakat esas amacınız bitkilerin gizemini çözmek olduğu için, Butsuo vakit kaybetmeden ikinci bitkinin olduğu yere gidiyor. Tüm ekip Butsuo’yu takip ederken, Mina durumu anlamak için toprağı inceleyerek, yavaş adımlarla sizi takip ediyor. Butsuo aynı türdeki ikinci bitkinin yanına geldiğinde, hemen hemen ilkiyle aynı duran ve yine bir ağacın gölgesine sığınmış bitkinin köküne doğru kazma işlemine başlıyor. Bitkinin boyu ve yapısına bakıldığında, genel hayat tecrübelerinize göre, bitkinin kökünün toprağın çok altında olmaması gerekse de, Butsuo bitkiye zarar vermeyecek şekilde yaklaşık bir metre kadar kazı işlemi yaptığında, bitkinin tek bir kökü olduğunu ve bu kökün bir anda ikiye ayrıldığını görebiliyor. Ayrılan köklerin biri ilk bitkiye doğru yol alırken, ikinci kök tersi yönde düz bir hat üzerinde ilerliyor. Bitkinin kökünün en tuhaf kısmı ise, hiç de kalın olmamasına rağmen bu denli sağlam oluşu oluyor. Normal şartlarda, gerçekten de topraktan sökülmesi bir hayli kolay görünen bu kökün, nasıl bu denli dayanıklı olabildiği ise hala bir muamma.

Butsuo’nun kazdığı yerleri Mina da incelemeye başlarken, Butsuo bu kez iki bitki arasındaki bağlantı güzergahını kazmaya başlıyor. Yaklaşık bir metrelik bir kazının ardından ise, iki bitki arasındaki kök bağlantısı tamamen gün yüzüne çıkıyor. İlk bitkinin, tıpkı ikincisi gibi ikiye bölünmüş köklerinden bir tanesi ikinci bitkinin köküyle bağlantılı dururken, kökün ikinci ayağı bu kez batı yönüne doğru yol almış gibi görünüyor. Ancak bu noktada kökün henüz daha çok uzun olmadığını, diğer bir deyişle sanki yeni yeni oluşmaya başladığını görebiliyorsunuz. Bu haliyle de, ikinci kökün başkaca bir bitkiye bağlanmadığı noktasında hepiniz emin oluyorsunuz.
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » October 6th, 2019, 2:06 pm

Donmuş bir hayvanın o buz kırağının ardından dünyayı izleyen donuk bakışları gibi, donuklaşmış bakışlarım konuşmaya başlayan Butsuo'nun gözlerine kitlenmişti. Sözlerini ufak bir baş sallaması ile onayladıktan sonra, göz ucuyla bitkiye bakmıştım. Bitkilerle pek aram yoktu; ama bu bitkinin ardındaki gizemin tonu bana çok tanıdık geliyordu. O yüzden bir an önce bu bitkinin ardına ulaşmak istiyordum. Orası benim zincirlerimden kurtulduğum dünyanın sınırlarıydı ve eminim ki o sınırların ardında beni bekleyenler çok tanıdıktı.

Butsuo'nun bitkiye doğru yönelmesi ile vücudumu biraz daha tetik bir hale getirip, herhangi bir ani olaya karşı hazır bir konuma sokmuştum; fakat bu hareketimi sadece bitkiden gelecek tehlike ile kısıtlamamış, bakış açımı geniş tutmuştum. İshi'nin bu ormanı, vahşi hayvanları ile ünlüydü ve ansızın çalıların arasından fırlayacak bir yırtıcıya karşı temkinsiz kalmak, ölümcül bir hata olurdu. Butsuo ikinci bitkiye doğru yönelirken, adımlarımı ona ayak uydurmaktan ziyade botanikçi kıza karşı düzenlemiştim. Buradaki tek savunmasız insan oydu ve onu korumak bizim sorumluluğumuzdu... Hoş savaşın hemen ardından ilk edindiğim görevin böyle bir özellik barındırması canımı biraz yakıyor olsa dahi bu sefer başarılı olacağımdan emindim. O sırada, bitkinin kendisi ile uğraşan Butsuo'nun sarf ettiği sözlerin, bir soru olduğunu fark ettiğimde kafamdan hızlıca İshichou'nun söylediği sözleri geçirmiştim; ama ekstra bir bilgi olduğunu sanmıyordum. "Hayır, yeni bir emir yoktu; ama İshichou-sama'yı tedirgin edecek kadar ciddi bir olayın içerisindeyiz." diye söze girdim. Göz ucuyla etrafımı kolladıktan sonra: "Öte yandan zehirlenen shinobi hakkında bir bilgim yok; ama İshichou-sama ile hastanede bir araya geldim. Yani bizzat İshichou kendisiyle ilgileniyor. Umuyorum ki iyi olacaklar." diye devam ettim sözlerime.

Butsuo kazma işlemine başladığında, bir bitki hakkında sıradan bir insandan daha fazla bilgisi olmayan ben bile bu işte bir bokluk olduğunu anlamıştım. Butsuo kazmaya devam ettikçe, o kökün daha derinde olduğunu görmek ürkütücüydü. Bu da aslında Butsuo'nun neden o bitkiyi kökünden çıkartamadığının bir cevabı gibiydi. Bir bitkiyi değil, bin yıldır ayakta duran bir ağacın toprağa salmış olduğu o sonsuz kökleri topraktan çekip almaya çalışıyormuş adeta! Ama asıl olay bu değildi. Butsuo en sonunda köklere ulaştığında, kökün ikiye ayrıldığını görmüştük. Köklerden biri diğer bitkiye bağlıyken öbürü batı yönünde bir yöne doğru ilerliyordu; ama henüz tamamlanmış değildi. İşte bu gizemin kokusunun en yoğun hissedildiği yerdi. Hızlı bir düşünüşün ardından botanikçi kıza yönelen bakışlarım: "Bu bitkiler bu şekilde çoğalıyor olabilir mi? Eğer ağaçların dibinde oluşuyorlarsa, ağaçtan büyümek için gerekli olan enerjiyi de çekiyor olabilir. Bunu kim yaptıysa, bu şekilde tüm ormanı etki altına almak istiyor olabilir ve bunu yaptığında ne olacağını bilemeyiz." diyerek fikrimi belirttim. Kısa bir an batı yönünden ilerleyen bitkinin güzergahını süzdükten sonra: "Siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama neler olduğunu anlamak istiyorsak, şu batı yönündeki kökün hedefine ulaşmasına izin verelim ve ne olacağını gözlemleyelim. Eğer bu süreci takip edersen, bu konu hakkında daha iyi bir sonuç elde edersin değil mi Botanikçi?" diye devam ettim son kısımda bakışlarımı botanikçi kıza çevirirken. Bu ormandaki pis kokular, beni oldukça rahatsız etmeye başlamıştı.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
*[Varlık] Empati: 3

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » October 6th, 2019, 9:29 pm

Ryu'nun bize katılması içimde bir ferahlama etkisi yaratmış olsa da içimdeki sıkıntının azaldığını söylemek yanlış olur. Bu bitkilerin sadece ormanı değil benim içimi de kemirmesi, sadece zamanın değil sabrımın da tükenmesine ön ayak oluyordu. Hala yeterince sabrım olduğunu söyleyebilirim, ama zaman hakkında benzer bir öngörüde bulunacak cesareti kendimde bulamıyorum. Sadece ümit edebiliriz. Şimdiden bu işin sandığımızdan daha karışık olduğunu anlayabiliyorum ve bu işin ucunun nereye varacağı hakkında hiçbir fikrim yok.

Bitkinin yanında çömelmiş bulanmış zihnimi temizlemek için kendime birkaç saniye vermiştim. Bakışlarıma boşluğun ve çaresizliğin hakim olduğunu görebiliyorum, her ne kadar gözlerim içeriye, bulanık zihnime küçük bakışlar atsa bile. İçim sıkılıyor, açık hava dar geliyor... Görev... görevimi yerine getirmeliyim!

Her şeyi bir kenara bırakıp, gereklilik, sadece gereklilik hissiyle tekrar harekete geçtim. Şüphelerimin, bilinmezliklerin aklımı bulandırmasına, görüşümü kapamasına izin vermedim. Küreği tekrar kaptığım gibi soluğu öteki garip bitkinin yanı başında aldım. Ryu'ya aklımı meşgul eden bazı soruları yöneltirken toprağı ve doğayı eski biçiminden azat ettim. Bazı şeyler daha açık seçik biçimde gözler önündeyken ise zihnimin en arka köşelerinde tedirginliğin biriktiğini hissediyordum. Ishichou'yu tedirgin edecek bir olay... Küçük bitkilerin derin, ikiye ayrılıp birbirine kenetlenen kökleri...

Bağdaş kurmuş düşünürken Ryu'nun söylediklerini kafamdan tekrar ettim. Ağaçlar, enerji, birleşen ve birleşecek olan kökler... "Bu bitkilerin hala ne tür etkileri olduğunu bilmiyoruz, iyi bir plan ama köklerinin büyümesini ve birleşmesini gözlemlemek için yeterince zamanımız olmayabilir. Bir şekilde en azından bir numuneyi incelenmek üzere hazır etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde bitkinin insan ve bitkiler üzerindeki etkisini ve faydalı bir şeyler için kullanılıp kullanılamayacağını da öğreniriz. Kök büyümeye devam ederken bu bitkilerin yerlerini harita üzerinde belirlemeliyiz. Belki bir şekil ya da rota falan çıkar. Her şey bu kadar garipken bitkilerin köklerinin büyüme yönünün rastgele olmama ihtimalini de düşünmeliyiz. Belki sadece belirli bir bölge zehirlenmek istiyordur ve bitkiler buna göre yerleştirilmiştir. Hatta belki daha tam büyümemiş bir bitki bile bulabiliriz. Ayrıca bitkilerin dibinde yetiştiği ağaçların da bir sınıflandırmasını yapalım. Böylece bitkilerin ağaçlarla alakası olup olmadığı hakkında bir fikrimiz olur." Uzun süren konuşmam ardından tepkilerini ve nefesimi yakalamak için kısacık bir mola verdim ve devam ettim. "Nanase-san'dan eleman yardımı isteyebiliriz aslında... Süreci hızlandırmış oluruz." Bu sırada da çantamdaki haritayı çıkararak bulduğumuz bitkilerin yerini işaretlemeye başladım.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Görev Bilinci
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar

Üç Kişinin Sırrı

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » October 7th, 2019, 9:46 am

Ryu’nun soruları ve önerisinin ardından Mina ağzını açıp konuşmaya yeltenmek isterken, Butsuo’nun lafa girmesiyle cümlelerini yutuyor ve onu dinlemeye koyuluyor. Butsuo’nun fikri Ryu’nunki ile çelişirken, Mina da sanki kafasından durumu analizi yapmaya başlıyor. Butsuo haritada bitkilerin yerini işaretlemeye başlarken Mina Ryu’ya dönerek “Öncelikle adım Mina, bana bu şekilde hitap edebilirsin.” diyor tatlı bir ses tonuyla. Hemen ardından ise bakışlarını Butsuo’nun açığa çıkarttığı köklere çevirirken “Bitkilerin köklerle bağlı olması, aslında onların gelişimini net bir şekilde ortaya koyuyor. Normalde topraktan besin alan kökler, bu örnekte birbirlerine bağlılar. Yani bu demek oluyor ki, bitkilerin besin aldığı nokta toprak değil.” diyor. Bu noktada bakışlarını boştaki köke yönelten Mina “Bu kök boşta görünse de, topraktan besin alır gibi bir görüntüsü yok. Sadece bir diğer bitkiye bağlanmak için duruyor gibi. Bu yüzden bitkilerin ağaçlardan enerji alıyor olmasının imkanı yok.” diyor. Hemen ardından bakışları iki bitki arasında gidip gelen Mina “İki bitkinin de mevcut durumu birbiriyle hemen hemen aynı. Yani bu bitkilerin en fazla bu kadar büyüdüğünü ve sonrasında yeni bir bitki için hareket ettiğini düşünebiliriz. Bitkilerin büyük ağaçların ardında olmasını ise, basit bir gizlenme olarak değerlendirmek mümkün. Ormanın bu kesimlerinde çok insan olmadığı düşünülünce, böylesine bir gizlenme dikkat edilmedikçe fark edilemeyecek düzeyde.” diyor. Sesindeki heyecanı giderek bastırmakta güçlük çeken Mina son olarak “Ben de Butsuo gibi düşünüyorum… Yeni bir bitkinin nasıl ve ne zaman oluşacağını kestirmek güç. Elbette böylesine bir duruma şahitlik etmek bize çok faydalı olur. Ama dediğim gibi, bunun ne zaman olabileceğini hiç bilemeyiz ve boşa vakit kaybetmiş olabiliriz. Fakat kökleri takip edersek, bitkileri besleyen kaynağa da ulaşabiliriz diye düşünüyorum.” diyor.

Mina’nın bu cümlelerinin ardından grubunuz içinde farklı iki yol seçmeniz mümkün görünüyor. Dolayısıyla bu noktada ilerlemenizi sağlayacak adımlar atmak için ortak bir paydada buluşmanız gerekiyor. İkinci bitkiden çıkan ve ilk bitkiyle birleşmeyen kökün gittiği yolu az çok kestirebiliyor olsanız da, görünürde herhangi bir yeni bitki bulunmuyor. Bu noktada da eğer Mina’nın teorisine uyarak kaynağı bulmayı hedeflerseniz, bitkinin kökünün hangi doğrultuda gittiğini de keşfetmeniz gerekiyor. Buna karşın Ryu’nun fikriyle yola devam edecek olursanız, beklemek dışında yapmanız gereken bir şey yok gibi görünüyor.
Locked

Return to “Shirakami Vadi Ormanı”