[Oita Butsuo & Jirou Ryu] Yeni Açan Çiçek

Ishigakure'nin etrafını saran orman.
Locked
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Re: [Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Yeni Açan Çiçek

Post by GM - Naruto » October 14th, 2019, 9:12 am

Off Topic
Oita Butsuo ve Jirou Ryu ilk pasiflik uyarısını almıştır.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » October 16th, 2019, 11:46 pm

Kur geçme sınavım yaklaştı. İki hafta kadar yoğun bir quiz ve çalışma temposunda olacağım, pasiflik yapabilirim. Yazabilirsem de bu iki hafta içerisinde yazmaya çalışacağım, kusura bakmayın.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Varlık: 3
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » October 17th, 2019, 8:24 am

Söze girmemle bir nevi Mina'nın lafını bölmüştüm keza konuşmanın başında Ryu ona bir soru yöneltmişti. Ryu'nun Mina'ya "botanikçi" diye hitap etmesinin üstüne benim de sözünü kesmem pek hoş olmadı gibi hissettim. Bu yüzden konuşmaya başlarken Mina'ya bakıp sağ elimi yavaşça kaldırarak sırasını çaldığım için özür dilemeyi ihmal etmedim. Anlatacaklarımı anlattıktan sonra ise Mina konuşma sırasını aldı. Ryu'ya kendini tanıttıktan sonra bir botanikçi olarak gözlemlerini ve analizlerini sundu. Hiç şüphesiz ki söyledikleri şu an bizim için altın değerinde. Onun verdiği bilgiler ışığında kendimize bir yol haritası çizmek zorundayız.

Ayrıca ne kadar bulaşmak istemesem de anladığım kadarıyla bu mesele Kazuo ve beni aştı. Ryu ve Nanase ile de ortaklık yapmak durumundayız. Yine de bu görev en başta bize verildi, bu yüzden kontrolü elden bırakmak veya iktidarı Kazuo hariç biriyle paylaşmak istemiyorum. Oluşabilecek ters bir durumda sorumluluğu biz alacağız ve ben hele yanımızda Mina varken gereksiz risklere hiçbir şekilde girmek istemiyorum. Sistemsel yollarla, sık ve açık iletişim kurarak devam etmek hedefim. İşlediği yere kadar bürokrasiyi işletmek istiyorum, işlemediği yerlerde de kişilerin inisiyatifiyle devam ederiz. Bu konuda Nanase'nin jounin olması bize engel teşkil edebilecek bir durum ve bu konuda bir korkum yok değil. Yine de bir jouninse, rütbesinin hakkını verecek yeterlilikte olduğuna inanmaktan ve ona güvenmekten başka çarem yok.

Konuşmalar tamamlandıktan sonra oturduğum yerden kalkıp üstümü başımı silkeleyerek tekrar söze girdim. "Şu durumda Kazuo ve Nanase-san'ı bulup bulduklarımızı onlarla paylaştıktan sonra harekete geçmemiz daha iyi sonuç verecektir. Belki onlar da farklı bir şeyler bulmuştur." Sözlerim bittiğinde üstümü başımı silkelemem de bitmişti. Oluşan yeni sessizliği yine ben bozdum. "Mina, elimizdeki imkanlarla bu bitkiden bir numune alma şansımız var mı? Laboratuvar ortamında yapılan bir inceleme pek çok şeyi açıklığa kavuşturabilir." Ayrıca bize verilen asıl görevi de tamamlamış oluruz... Mina'nın cevabına göre numune alacağım veya almayacağım. O konuda ne olacağından emin olmasam da sonra ne yapacağımızı biliyorum, Kazuo ve Nanase'yle buluşacağız. Söylerken sanki gerçekleri konuşuyormuş gibiydim ama bu konudaki hareketlerim dikte eder tarzda olacak. Böyle olsun istemezdim ama ne yazık ki bu hareketlerin hedefi de Ryu oluyor. Gerçi şu seviyede bir fikir ayrılığına düşeceğimizi sanmıyorum ama yine de zor bir durumda fikir ayrılığına düşmeden bir şeyleri kararlaştırmak lazım. Ayrıca Kazuo ve Nanase'yi ararken Ryu'yu Mina hakkında bilgilendirmeyi de ihmal etmeyeceğim. "Ryu, bu görevdeki önceliklerimizden birisi Mina'nın sağlıklı bir şekilde köye dönmesi. Senin de bize yardımcı olmak için tek gözünün hep Mina'nın üzerinde olacağını umuyorum." diyeceğim hafif bir sırıtmayla. Umuyorum kısmı kesinlikle bir iyi dilek, dikte değil. İkisi arasında fark var...
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Empati: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » November 1st, 2019, 11:00 pm

Butsou'nun ağzından sıraya girmiş bir öğrenci sürüsü gibi tek tek dökülen kelimeler, beynime nüfuz ederken, aslında bir süzgeçten geçiyorlardı. Bu süzgeç onun düşünceleri ile benim düşüncelerimin kesiştiği ilmiklerden oluşuyordu. Haklılık payı olan görüşleri, usulca o ilmikleri aşıp, mantık havuzuna dolarken, geriye kalan artıklar bir hiçmiş gibi o ilmiğe takılı kalıyordu. Ama tüm bunları bu aşamaya getiren ben, konuşmasına sığdırdığı nefes alışverişlerini bile dikkatlice takip ediyordum. Son cümleleri ile birlikte, sarf ettiğim öneri ile onun söylediklerinin arasında koca bir boşlukta kalmıştım; ama bu sefer söze giren ve söze girdiği o andan itibaren, benim nazarımda bu olaya noktayı koyacak kişi olan botanikçi söze girdi. Daha doğrusu Mina... Zira ilk eylemi, bana nazikçe adını buyurmak olmuştu.

Mina söze girdiğinde, Butsuo'ya benzer bir tutumla dinledim ve bir o kadar da izledim onu. Bir botanikçi olarak öne sürdüğüm tezleri, tek tek açıklayarak ve bir nebze de yorumlayarak çürütürken, aynı zamanda aydınlattı beni. Bu noktada bir anda kendimi bulduğum bu ortamda, Mina-san gibi birinin olması Tanrı'ya şükretmem için oldukça geçerli bir nedendi. Derin bir nefes alırken, ortaya sunduğum fikrin, uzun bir vadede işe yarayacağını; ama bizim o kadar vaktimiz olmadığını anlayarak başımı salladım. Tam bunu onlara da aktaracak iken, ikinci kez konuşmaya girmek için yeltendiğini gördüğüm Butsuo'ya müdahale etmedim. Bu noktada, Mina'nın söylediği şeylerin üzerine ne ekleyeceğini merak ettim çünkü.

Butsuo'nun söylemleri mantıklıydı. Ne kadar kalabalık olursak veyahut ne kadar düşünen zihin bir arada olursa, Mina'yı o kadar verimli kullanabilirdik. Öte yandan bu numune alma işinden haberim olmadığı için, az önceki Butsuo'nun çiçeği çekip koparma eylemi şimdi gözüme daha bir anlamlı görünmeye başlamıştı.

Göz ucuyla çiçeği süzerken, uzunca bir nefes arası vermiş Butsuo'nun söylediklerini kafamda tartıyordum aynı zamanda... Aslında bu anda yaptığım tek şey gizem denen bu olgudan ne kadar nefret ettiğimi kendime yinelemekten başka bir şey değildi... İşin komiği ise, şu sıralar İshigakure'nin başına gelen her şeyde bir gizem vardı.

Son cümlelerini sarf eden Butsuo'ya başımı çevirip, onu onayladıktan sonra Mina'ya göz ucuyla baktım. Orman tehlikeliydi ve onu korumak sorumluluğumuzdu... Her ne kadar koruma düşüncesi, bende bir takım kötü anılar uyandırsa da, o zamanın üzerinden epeyce vakit geçmişti. Bu sefer farklı olması için elimden geleni yapacaktım en azından.

Hafif bir iç sonrası, "Mina-san'ı koruma konusunda elimden geleni yapacağım." diyerek söze girdim. Kısa bir an zehirli bitki ile göz göze geldikten sonra ise: "Sanırım haklısınız." dedim. Hemen ardından ise aklıma takılan bir soruyu sormak için ikiliye sırasıyla baktım: "Bu bitki zehirli olduğunu biliyoruz; ama ormandaki hayvanlar ile etkileşimi nasılmış peki? Bir bilginiz var mı? Zehirlenen hayvan bilgisi hiç ulaştı mı elinize? Eğer bir ihtimal bu bitki sadece insanlar üzerinde etkili ise bu işin arkasındakinin ne tür bir amacı olabilir?"
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » November 11th, 2019, 11:51 am

Sırayla yaptığınız konuşmaların sonunda ortak bir hareket planına ulaşıyorsunuz. Ancak bu esnada Ryu’nun sorusu, Mina’nın yüzünde hafif bir ekşimeye neden oluyor. Aslında bu ekşimenin, Ryu’ya karşı bir tepki değil de, bilinmeyen bir konunun sorulması üzerine olduğunu rahatlıkla kavrayabiliyorsunuz. Bu noktada Mina, Butsuo’ya fırsat vermeden lafa girerek “Bu konuda hiçbir bilgim yok.” diyor ve sonrasında yüzüne tatlı bir gülümseme yerleştirirken “Bu ormanda hayvan olup olmadığını bile bilmiyoruz.” diyor. Bu gülümsemesini kısa bir süre sürdüren Mina daha sonra “Nanase’nin bize anlattıklarında hiçbir hayvandan bahsetmediğini dikkate alırsak, bu konuda yapılan bir tespit de olmadığını düşünüyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırıyor.

Yaptığınız bu konuşmanın ardından, Butsuo’nun numune alma önerisine karşılık olarak Mina yanında durduğunuz bitkiyi dikkatli bir şekilde incelemeye başlıyor. Bitkinin altını üstünü dikkatle kontrol etmesinin ardından Butsuo’ya dönen Mina “Bitkinin gövdesinden tepesine doğru alalım. Zehirlenme ihtimaline karşılık dikkatli ol.” dedikten sonra bitkinin tepesine doğru elini yere paralel uzatan Mina “Yaklaşık 7-8 santim, bize yeterli olur. Yaprakların zarar görmemesine de dikkat et.” diyerek Butsuo’yu izlemeye başlıyor. Butsuo ise kendisine tarif edildiği şekilde bitkiye yaklaşıyor ve elindeki eldiven ile mümkün olduğunda nazik bir şekilde bitkiyi kavrıyor. Ardından Mina’nın işaret ettiği noktadan bitkiyi kesmek için kunaisini çıkarıyor ve yavaşça bitkinin gövdesine doğru sürtmeye başlıyor.

Butsuo bitkiyi gövdesinden ayırmak için nazik bir şekilde kesme hamlesini yapsa da, beklediğinden çok daha fazla bir dirençle karşı karşıya kalıyor. Sanki koca bir ağacın gövdesini kesmeye çalışır gibi karşılaştığı bu direncin üstesinden gelmek için daha fazla güç uygulayarak bitkiyi kesmeye çalışıyor. Tıpkı bitkiyi köklediği zamandaki gibi karşılaştığı dirençle şaşıran Butsuo, yine de pes etmeden amacına ulaşmak için daha sert kesme hamleleri yapmaya başladığında, istediği sonuca da ulaşmayı başarıyor. Bitkinin yavaş yavaş kesilmeye başlamasıyla, jel kıvamındaki mavi bir sıvı Butsuo’nun dikkatini çekiyor. Ancak birkaç damlanın ardından neredeyse buharlaşır gibi yok olan bu sıvı Mina ve Ryu’nun da dikkatini çekiyor. Tam bu esnada, Butsuo’nun karşılaştığı direnç de bir anda yok oluyor ve bitkinin tepe noktası basitçe ayrılıyor! Bu ayrılma esnasında ise Butsuo uyguladığı güç nedeniyle tamamen dengesini kaybediyor ve yüz üstü yere düşüyor!

Butsuo bu düşme esnasında olanlara tam şahitlik edemese de, Mina ve Ryu bitkinin ikiye ayrılması anında, az önce gördükleri jel şeklindeki mavi sıvının gökyüzüne doğru yükseldiğini ve hızla buharlaştığını görüyor! Bu esnada Butsuo’nun elinde kalan bitki parçası da doğaüstü bir hızda kuruyor ve kuru bir dal parçası ile yapraklara dönüşüveriyor! Birkaç saniye içinde yaşanılan bu doğaüstü olaylara karşı şaşkınlıklarını yüzlerinize yansırken, Butsuo da hızla kendisini toparlayıp ayağa kalkıyor ve birbirinizin suratlarına şaşkın şaşkın bakarken, hepinizin aklından aynı şey geçiyor: Bitkiden akan jel şeklindeki mavi sıvının çakra olduğu!
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » November 17th, 2019, 11:22 am

Ryu'nun Mina'yı korumak hakkında söylediklerini ağzımın kenarları az miktarda yukarı yönelirken kafamı hafifçe eğip geri kaldırarak onayladım. Sonrasında sorduğu soruyla beraber benim de gözlerim Mina'ya döndü. Ryu'nun sorusu muhakkak önemli bir soru keza hayvanlar biz insanlardan farklı olarak ormanda neyin doğal olduğunu ve neyin doğal olmadığını sezebilirler ve daha da önemlisi onlar da bu ormanın parçası oldukları için onları da korumak görevimiz dahilinde. Soru sonrasında Mina'nın yüzüne yerleşen ifadenin kötü şeylerin habercisi olacağını tahmin ediyordum. Yine de cevap beklediğimden iyiydi, direkt kötü bir cevap almak yerine bilinmezlikle karşılaştım.

Bilinmezler listesi git gide uzamaya devam ederken artık çözümlere geçebilmek adına yaptığım teklif ise Mina'nın dikkatli incelemesi sonrasında onaylandı. Açık ve net biçimde direktifleri de aldıktan sonra işe girişmek adına önümde hiçbir engel kalmadı.

Tarih kendini tekrar ederken bir kez daha bir obje olmaktan ileri gidemedim gibi hissediyorum. Yani tarih kendini çifte tekrar ediyor... Ya da hayır, direkt kendini tekrar ediyor, benim obje olmamın tekrarlanması bu tekrarlanmayı çifte tekrarlanma yapmaz. Tam bir tekrarlanma yapar...

Lanet olasıca bitki görüntüsünün aksine koca yaşlı bir çınar gibi davranıyor. Her seferinde! Kökleme konusunda yaşadığım zorluğu bu sefer de kesme konusunda yaşadım. Epeyce bir zorladı beni küçücük bitki ama sonunda kunaimi etine geçirmeyi başardım meretin. Akan birkaç damla mavi kan ise dikkatimden kaçmadı. Yine de dikkatimi daha çok çeken şey bu birkaç damla mavi kanın havaya karışarak yok olması oldu. Dikkatimi dağıtan şey ise bir anda karşılaştığım direncin yok olmasıyla yere kapaklanmam oldu. Kafamı tekrar kaldırdığımda ise elimde kalan bitkinin büyülü bir şekilde kuruduğunu gördüm. Artık şaşırmıyorum demek isterdim...

Yavaşça dikelirken suratımdaki aptal ifadeyle Mina ve Ryu'ya baktım. Onların yüzünde de aynı aptal ifadeyi göreceğime pek şüphem olmasa da insan bir şeylere anlam verebilmek, basit açıklamalarla yetinebilmek istiyor. Bir şey demeden önce kestiğimiz bitkinin kalanına bakacağım. Sapı ve kökleri hala aynı sağlamlıkta mı tekrar çiçek büyüteceğine dair bir işaret var mı bunlara göz atmak istiyorum. Kelimeler zaten gerçekliği anlatmaya yetmezken nefesimi yormaya çok da gerek yok gibi. Kısa gözlemlerimden sonra dönüp "O uçan şey gerçekten çakra mıydı?" diyeceğim yanlış görmediğime emin olmak için. Daha fazlasını şimdi konuşmaya gerek yok. Nasılsa bu bitkinin ormandan nasıl enerji çaldığını öğrenemeyeceğiz nasıl lanet bitkiyi yok edeceğimizi öğrenemiyorsak.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » November 19th, 2019, 12:14 am

Butsuo'nun Mina'yı koruyacağıma dair söylediğim sözlerimin ardından yüzünde oluşturduğu ifade, sıradan bir insanın gurur duyması gereken bir şeyken bende tam tersiydi. Korumaya dair zihnime doluşmuş tüm bu hatıralar, içimi yıpratıyordu. Zira bende korumaya dair pekte güzel hatıralar olduğunu söyleyemezdim... Eğer eskisi kadar güçsüz ve iradesi zayıf bir insan olsaydım, muhtemelen şu an yıkılmıştım; ama artık eskisi kadar zayıf olmadığımı hissediyordum. Olamazdım zaten... Çünkü artık zayıf olmak benim için bir seçenek değildi.

Derin bir nefesin ardından sarf ettiğim sözlerimin, Mina'nın verdiği cevaplarla birleşmesi bir hoşnutsuzluk ibaresiydi benim için; çünkü tam manası ile bir belirsizlik söz konusuydu ve bu belirsizlik olabildiğince can sıkıyordu. Tam olarak bu işin arkasındaki o esrarlı havayı çözümleyememek, eskiden kalma tüm o kötü hatıraları bir bir canlandırıyordu. Unutmak mümkün değildi ama asıl kötü olan, tüm bu geçmişte kalan şeylerin gelecekte gene karşıma çıkmasıydı. Aslında bu beni korkutuyordu, gerçek anlamda... Öyle ya da böyle korkuyordum.

Düşünceler yoğunlaşırken, kafamı kaldıran şey Butsuo'nun bitkinin kökünü alma önerisi oldu. Usulca bitkiyi ve bitkiyi bir süre inceledikten sonra onayı veren Mina'yı süzerken, dikkatim bir anda Butsuo'ya kaydı. Temkinli bir şekilde bitkiye doğru ilerleyen yapılı shinobi'yi bu sefer izlemeye koyuldum. O sırada ise ona direktif veren Mina'nın söylediklerini zihnimde hayal edip, Butsuo'nun hareketleri ile karşılaştırdım. Her şey prosedürde olması gerektiği gibi gözükse dahi bir terslik vardı. Butsuo olması gerektiğinden daha da zorlanıyordu... Aynı kökü yerinden sökmeye çalıştığı o andaki gibi. Kesinlikle bu bitki garipti; ama yenilmez değildi. En sonunda Butsuo, normal şartlarda bir ağaç kütüğüne uygulayacağı eforla bitkiyi yerinden ayırınca, adeta bomba patladı. Bitkiden sızan o mavi, jöle kıvamındaki yapı tüm dikkatimi çekti. O an Butsuo'nun yüz üstü yere düşmesini bile umursamadım, sadece bitkiden çıkan o chakra'yı ve onun hemen ardından bitkinin bir hiçmiş gibi solup gitmesini... Bu tahmin ettiğim şeydi ve korkularım artık daha da büyümüştü.

Hızla doğrulan Butsuo'nun o şaşkınlık dolu sorusu ile kendi şaşkınlığımdan sıyrılırken önce göz ucuyla Mina'ya baktım hemen ardından ise ufak bir baş hareketi ile Butsuo'yu onaylamak için yüzümü tekrardan o tarafa çevirdim. Hemen ardından ise: "Bunu hemen İshichou-sama'ya bildirmemiz gerektiğini düşünüyorum." diyerek fikrimi belirttim. İki avucumu Choune no Jutsu yapmak için birleştirip, avucuma fısıldadım:

"İshichou-sama, endişeleriniz de haklısınız. Bu bitki de Chakra var ve Chakra'dan kurtulunca, kuruyup gidiyor. Doğaüstü bir şey."
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
Motivasyon
Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » November 19th, 2019, 4:18 pm

Butsuo elinde kalan bitkiye odaklanırken, onun tamamen kurumuş olduğunu rahatlıkla anlayabiliyor. Bitkinin tekrar toprağa dikilmesi, sulanması ve hatta özenle bakılması halinde dahi yaşayamayacağını kavrayabilse de, bu konuda Mina’nın kısa ve net baş hareketi, sanki ölmüş birinin hayata döndürülemeyeceğini sembolize ediyor. Buna rağmen Butsuo’nun kurduğu cümleye, bu kez tasdikler şekilde baş hareketiyle cevap veren Mina, içine düştüğünüz durum karşısında bir hayli üzülmüş gibi görünüyor.

Bu esnada Ryu, olanları Ishichou’ya haber vermesi gerektiğini belirterek tekniğini aktif hale getiriyor ve avuç içine fısıldadığı cümleler, avucunu açmasıyla beraber bir kelebeğe dönüşüyor. Kelebek gökyüzüne uçup kısa sürede gözden kaybolurken, elinize geçen bilgileri tekrar değerlendirmeye başlıyorsunuz. Kısa bir sessizlik, aslında içine düştüğünüz kaçınılmaz boşluğu anlatmaya yeterken Mina “Madem öyle, sonuna kadar gidelim!” diyor bir anda. İkinizin de bakışlarının kendisinde sabitlendiğine emin olduğu anda Mina “Bitkileri takip edip nereye kadar gittiğini bulalım. Bu bitkiler gerçekten çakra ile besleniyorsa, onu besleyen bir kaynak olduğu kesin! Kaynağa ulaştığımız anda da bütün sorunun çözümünü bulabiliriz!” diyor büyük bir istek ve sanki kahramanca bir teori ortaya atmışçasına. Duruşu sizden onay almaktan ziyade ona eşlik etmeniz yönünde olan Mina, adımını atmak için sizden gelecek herhangi bir cevabı bekliyor.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » November 23rd, 2019, 6:52 pm

Sınavlarım var, en kısa zamanda yazacağım. Özür dilerim.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Görev Bilinci
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar

Üç Kişinin Sırrı

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » November 30th, 2019, 1:10 pm

Off Topic
Bugüne kadar herhangi bir mazeret belirtmemiş olduğu için Jirou Ryu ikinci pasifliğini almıştır. Tepe tepe kullansın!
Locked

Return to “Shirakami Vadi Ormanı”