[Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Yeni Açan Çiçek

Ishigakure'nin etrafını saran orman.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure

Re: [Shimada Kazuo & Oita Butsuo] Yeni Açan Çiçek

Post by Oita Butsuo » December 1st, 2019, 10:47 am

Acaba biz insanların içinden de çakra çekilip alınsa biz de böyle kuruyup gider miyiz? Tek dokunuşla parçalanıp toza dönüşecek bir şeye dönüştürür mü çakrasızlık bizi? Yaşam enerjimizden gelen bir şey çakra, ama yaşam enerjisi dediğimiz şeyin ta kendisi mi acaba? Bir de çakrayı bizim bünyemize bağlayan, bu bünyeden ayrılmasını engelleyen şeyin ne olduğu gibi hakikata ulaşmak için cevaplanması gereken bir soru daha var. Belki de çakra bize ait bir şey değildir, sadece bir şekilde bize bağlanan, odak noktasının bir şekilde biz olduğumuz bir şeydir. Sonuçta rivayete göre bütün doğa, dünya çakrayla dolup taşıyor ama bu çakra belirli durumlarda belirli bir nesnede toplanıyor. Değersiz hissettiriyor bu düşünceler beni, içten içe bilip kendi bilincimden bile sakladığım bir gerçeğin açığa çıkması gibi. Her şeyi olduğu gibi kabul ederken bir anda gerçeğin içine içine akması ve seni uykundan uyandırması, kendi hayatımızın bile öznesi olamamamız gerçeği ve her şeyin bir illüzyondan ibaret olma ihtimali. Yaptığım meslek ve bağlılıklarım dolayısıyla özne olmamın imkansızlığı zaten tartışmaya açık bir şey değil. Ne olduğunu bilmediğim bir özne tarafından nesneleştirilmiş bir araç olduğum gerçeğinin bilinciyle yaşıyorum ve bu durumu kabul ettim.

Kriz anları, karar almayı ve harekete geçmeyi gerektirir, düşünce akışları yoluyla arayışta olmayı değil. Zamanın göreceliğiyle ilişkilendirilebilecek andan sonra gözlerimi elimdeki kuru bitkiden kaldırıp daha nesnel bir zaman boyutuna geçiş yaptım. Mina'nın vücut diliyle beni onaylaması ve Ryu'nun varlığından bile bihaber olduğum bir teknikle Ishichou ile iletişime geçmesini izledim. Ardından Mina'nın teklifiyle avlayacak bir zavallı görmüş kedinin biri gibi kulaklarımı diktim.

Kendimi ağırdan satarcasına biraz düşündüm. Ryu'ya bir yan bakış attım. Tüm bu olaylar yaşanmadan önceki planımın geçerliliğini koruduğunu fark etmekte geç kalmadım. Bakışlarımı Ryu ve Mina arasında paylaştırarak konuştum sonrasında. "Kazuo ve Nanase-sanla bir bilgi alışverişi yaptıktan sonra onları da bu plana dahil edip hep beraber sorunun çözümüne ulaşalım." Sözlerimden sonra bakışlarım onay arayışı içinde Ryu ve Mina arasında mekik dokumaya devam etti.
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 225.000
Prestij: 6
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.
Komplikasyon
-
Özellikler
Güvenilmez Shinobiler
Karakter gerçekleştirdiği eylemler neticesinde yüksek rütbeli shinobiler arasında sevilmemekte ve güvenilmez olarak lanse edilmiş durumdadır. RP içerisinde yüksek rütbeli Ishigakure shinobileri tarafından olumsuz bir tutumla değerlendirilen karakter, köy sistemi içerisinde güven gerektiren işlere görevlendirilmeleri konusunda da olumsuz tavırlarla karşılaşmaktadır. Köy hizmetlerinden faydalanırken bu olumsuz durum zaman zaman karakterin karşısına çıkabilmektedir. Köyün güvenini tekrar geri kazanacak bir olay gerçekleştirene kadar bu durum sürecektir.
Gelir Kaybı
Karakter gerçekleştirdiği eylemler neticesinde, karakterin bundan sonra atanacağı görevlerde kazanacağı gelirden kesinti yapılmaktadır. Bu kesintiler RP içerisinde karakterin gerçekleştireceği diğer eylemler de dikkate alınarak Ishichou tarafından yapılmaktadır. Ishichou’nun bir sonraki emrine kadar bu kesintiler devam edecektir. Bu özelliği kaldırılması için karakterin kendisini Ishichou’ya ispat etmesi gerekmektedir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Taijutsu
B-Rank Juudaichi
C-Rank Oukashou
Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Kan Hapı (Normal Kalite)
Kondisyon Hapı (Normal Kalite)
İyileştirici Hapı (Normal Kalite)
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure

Post by Jirou Ryu » December 8th, 2019, 1:28 pm

Sudan arındırılmış bir toprağın süregelen o uzunca döngüsünden sonra kuruması gibi, kuruyan bir çiçekle göz göze gelmek zihnimde bir çok imge doğurdu. Bunların en başında ise hatıraları henüz zihnimde taptaze olan savaş alanı geliyordu... Islak ve bir o kadar da çamurlu bir toprağa sahip olan Yağmur Ülkesinin, o gün tamamen yağmurdan bağımsız bir şekilde ıslanıp çamurlaştığı zemini, üzerinde çürümeye başlamış insan cesetlerine ev sahipliği yapıyordu. Ve bu zehirli kökleriyle birlikte köyümü sarmalamak isteyen küçücük kurumuş çiçek bana o günü anımsatıyordu. Derin bir nefesle birlikte kurumuş bitkiden uzaklaşan bakışlarım, Butsuo ve Mina arasında mekik dokumaya başladı. Mina'nın konuşmaya girişmesi ile birlikte ise kısa bir süreliğine bakışlarım sadece onun üzerinde durdu. Sözleri, en sonunda benim dediğim noktaya gelmişti... Bu sevindirici bir haberdi; çünkü inanıyordum ki, bu işi ancak bu şekilde çözerdik.

Sözlerini onaylan kafa hareketim ile konuşma sırasına hiç dahil olmayarak, topu Butsuo'ya atmıştım. Butsuo ise biraz daha temkinli yaklaşıp, bu fikri önce diğer iki kişiyle de paylaşmak istediğini belirtmişti... Bu noktada ona pek katılmıyordum. Aslında söylediği şey kesinlikle mantıksız değildi; ama içimden bir ses burada harcadığımız her bir saniyenin, bu ormanda bir şeylere sebebiyet verdiğini söylüyordu. Oyalanmak... Bu terim bana savaştaki o anları hatırlatıyordu. Chisa ile olan tartışmam sonucu, kaybettiğimiz vakitlerin o bedeli kan dondurucuydu kesinlikle... Ve bu noktada kesinlikle korkuyordum; çünkü aynı şeylerin olmasını hiç mi hiç istemiyordum.

Gene de, Butsuo'ya karşı bir fikir üretmedim zihnimde. Konuşması bitince, zihnimdeki tavrı takip edecek nitelikte sözlerle: "Haklı olabilirsin; ama acele etmeliyiz, çok oyalanıyoruz." dedim net ve art niyeti olmayan bir tonda. "Hızlıca diğerleri ile buluşup, kökleri takip edelim. Ya da Mina-san ve ben önden kökleri takip etmeye başlayalım, sizde arkadan bize yetişin. İçimden bir ses hızlı olmamız gerektiğini söylüyor." dedim, aynı tonda. Butsuo benim gibi savaşta yer alan shinobiler'den biriydi... Hoş onun ön cephede, savaşın en kızgın olduğu o doruk zirvede yer aldığını duymuştum; ama sonuçta ikimiz de aynı adrenalini tatmış ve aynı manzaraya şahit olmuş insanlardık.

Vakit denen şeyin ne kadar değerli olduğunu o da biliyor olmalıydı. Zira saniyeler içerisinde onlarca insanın öldüğüne şahit olmuş bir çift göze sahipti.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 100.000 Ryo
Prestij: 1 PP
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler

Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 4
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 2
*[Kondisyon] Form: 3
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » December 11th, 2019, 9:52 am

Bundan sonra atacağınız adım konusunda fikirlerinizi söylemeye başladığınız anda, Mina’nın Butsuo’ya ilk tepkisi ekşittiği bir yüz ifadesi oluyor. Bu yüz ifadesinden, Nanase ve Kazuo ile buluştuktan sonra bir şeyler yapma fikrinin kendisine pek de uygun düşmediğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Bir an önce harekete geçmek, merakını dindirmek için bir şeyler yapmak istercesine duran Mina, bu kez konuşmayı devralan Ryu’ya bakışlarını döndürdüğünde, onun konuşması daha tatmin edici oluyor. İkiye ayrılma fikrine sıcak baktığını gözlemlenen Mina “Bence de ikiye ayrılabiliriz, Ryu-san’ın dediği gibi vakit kaybetmemiş oluruz.” diyerek vücut dilini söylemleriyle tasdik ediyor.

Bir karara varmanızın ardından, Butsuo Nanase ve Kazuo’nun ilerlediği yöne doğru hareketlenmeye başlarken, Mina ve Ryu’da bitkinin kökünü takip ederek ilerlemeye başlıyor.

Butsuo; Kazuo ve Nanase’nin ilerlediği yoldan dikkatle ilerlemeye başlıyorsun. Karşına çıkabilecek en ufak tehlikeye karşı tetikte ve başından beri ayrılmayı istemeyen tavırların nedeniyle biraz da öfkeli bir şekilde yapıyorsun bunu. Yine de Ryu ve Mina’nın niyeti konusunda pek de sıkıntılı olduğun söylenemez, zira Ryu’nun bugüne kadar yaptıkları senin de kulağına çalınmış olduğu için, onun da en az senin kadar yetenekli bir shinobi olduğunun bilincindesin.

Yaklaşık 20 dakikalık bir ilerlemenin ardından, herhangi bir dikkat çekici unsurla karşılaşmıyorsun. Bulduğunuz bitkinin kök kısmı hala ilerlemekte olduğu için bulunduğun bölgede başkaca zehirli bitki yok gibi görünüyor. Ormanın doğu tarafına doğru yaptığın bu ilerlemede, size bahsedildiği gibi ormanlık alanın sıklığının azaldığını, bu sebeple de görüşünün arttığını fark edebiliyorsun. Dolayısıyla, bu noktada bitkilerine her biri daha görünür bir halde olduğu için şüphe çeken bir durumu hemen fark etmen olası görünüyor. Ancak şimdiye kadar yaptığın ilerlemede, dikkat çeken bir bitkiye rastlamadığın gibi, ağaçların ardına gizlenmiş herhangi bir bitki de göremiyorsun. Etraf son derece sakin ve olması gerektiği gibi görünüyor.

İlerlemene 10 dakika daha devam ettiğin anda ise, ilk kez ilerleyişini durduracak bir hadise yaşanıyor. Bitkilerin arasında gördüğün bir kumaş parçası, tüm dikkatini hızlıca oraya doğru yönlendirmene sebep oluyor. Yaklaşık 150 cm. yüksekliğindeki ve tamamı yaklaşık 3 metre uzunluğunda olan bir çalı topluluğunun arasında gördüğün kumaş, shinobi hislerini de harekete geçiriyor. Çakran birden vücudunda hızlıca çalkalanmaya başlarken, dikkatli adımlarla bu noktaya yöneliyorsun. Çalıların arasından görünün kumaş parçasını daha net ve detaylı görebilmek adına, en uygun görüş açısını yakalamak için doğruca çalılara doğru değil, daha çok etrafında dolanır gibi ilerliyorsun. Bu sayede birkaç adım sonunda kumaş parçasına dair daha iyi bir izlenimin oluyor ve gördüğün az miktardaki kumaş parçasından, bunun siyah bir eşofman altı olduğu çıkarımını yapabiliyorsun.

Etrafın şu anda oldukça tenha ve dikkat çekici başkaca herhangi bir unsur bulunmuyor. Çalılar ile arandaki mesafe 5 metre civarında ve etrafına nispeten ağaçların açıklık oluşturduğu bir alanla çevrili. Yani herhangi bir gizlenme veya gizli bir saldırıya çok müsait olan bir ortamda değilsin gibi görünüyor.

Ryu; Mina ile birlikte bitkinin köklerini takip ederek ilerlemeye başlıyorsunuz. Gittiğiniz noktada orman giderek sıklaşmaya başlarken, kuzeye doğru yöneldiğinizi fark edebiliyorsun. İlerleyişinizin kılavuzu olan bitkiden yola çıkarak benzer bitkiler bulmak için bir hayli dikkatli ilerliyorsunuz. Dolayısıyla bu durum beklenenden daha yavaş hareket etmenize neden oluyor. Ormanın giderek sıklaşması, bitkileri bulmanızı zorlaştıran ana etmen oluyor. Bunun dışında yeni bir bitki ile karşılaştığınız anda, köklerinin nereye doğru ilerlediğini de tespit etmeniz gerekiyor. Tüm bu nedenlerle her ne kadar hızlı hareket etmek istesen de, bunun çok olası olmadığını kısa sürede anlıyorsun. Aslında bu noktada bitkilerden birini bulmanız halinde Butsuo’nun hızlıca kazarak köklerin yönünü tespit etme ve sizin de ilerlemeniz şeklinde bir organizasyonun daha iyi olabileceğini anlıyorsun. Fakat seçiminizi çoktan yapmış olmanız nedeniyle, bu hususta elinizden gelen pek de bir şey olmuyor.

Yaklaşık 10 dakika kadar ilerlemenizin ardından Mina kalın gövdeli bir ağacı sana göstererek “Burada!” diyerek sana bulduğunuzun hemen hemen aynısı özellikleri taşıyan bir bitkiyi gösteriyor. Tüm shinobi kabiliyetlerine rağmen, farkındalığının Mina’nınkine kıyasla epey düşük olduğunu bu olaydan rahatlıkla anlayabiliyorsun. Sana kalsa, söz konusu bitkiyi fark etmenin saatler bulabileceğini hissediyorsun, zira her ne kadar Mina sana eliyle bitkinin olduğu yeri işaret ediyor olsa bile, bitkiyi tam olarak gördüğün bile söylenemez. Bu noktada Mina’nın botanik konusundaki bilgilerinin bu farkındalığını arttırdığını düşünsen de, bitkileri bulma noktasında Mina’ya güvenmek dışında pek de bir şey yapamayacağını düşünmekten kendini alıkoyamıyorsun.

Mina ile birlikte bitkinin bulunduğu noktaya gittiğinizde, kendisini ustaca gizlemiş bitkiyi incelemeye başlıyorsunuz. Fiziksel olarak diğerinden pek bir farkı bulunmayan bitkinin köklerinin de benzer bir şekilde olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak yine de bu konuda gözle görülür net bir bilginiz bulunmamakta ve Mina da bu anda ne yapılacağı konusunu tamamen sana bırakmış gibi görünüyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Post Reply

Return to “Shirakami Vadi Ormanı”