[Kotegawa Chisa] Sorular

Ishigakure liderine ait yapı.
Post Reply
User avatar
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 176
Joined: August 31st, 2018, 1:59 am

[Kotegawa Chisa] Sorular

Post by Kotegawa Chisa » November 17th, 2019, 11:02 pm

Kış mevsiminin sonlarında olmamıza rağmen hava hala ilk günkü kadar soğuk. Hala dışarıya çıkarken üstüme kalın bir şeyler almam gerektiği için mutlu olduğumu söyleyebilirim. Tenini fazla göstermeyi sevmeyen bir insan olarak en sevdiğim mevsimin kış olduğunu da söyleyebilirim! Elbette artık insanlar eskisi gibi bana canavar gözüyle bakmıyor fakat yine de dik dik bakılmaktan pek hoşlanmıyorum. Yani, sonuçta kim dik dik bakılmaktan hoşlanır ki? İlgi odağı olmakla ilgili bir problemim yok fakat mümkünse gölgelerin arasında varlığımı sürdürmeyi tercih ederim. Bu söylediklerimin hayallerimle ters düştüğünün farkındayım. Dünya'nın en güçlü insanı olmak isteyen birisinin ilgi odağı olmamak istemesi tamamen bir saçmalıktan ibaret, bunun da farkındayım. Yine de mümkün olduğunca ilgiden uzakta olmak istiyorum, en azından şimdilik.

Paltomu giydikten sonra ağır adımlarla beraber Ishichou-sama'nın binasına doğru ilerlemeye başladım. Geçtiğimiz aylarda bir çok olay yaşadım ve aklımda bu olaylarla alakalı yüzlerce soru var. Motoki-kun'a ne olduğunu, Shijo-kun'un tedavisinin hangi aşamada olduğunu ve en son olarakta Jotaro ile ilgili bir şeylerin yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyorum. Elbette söylediklerimden iki tanesi tamamen bahanelerden ibaret, asıl merak ettiğim şey Shijo-kun'un tedavi edilip edilemediği. Bunca zamandır düşünmemeye çalışıyordum çünkü düşünmeye başladığım takdirde aklımdan atamayacağımı biliyordum. Edindiğim ilk arkadaşımın bu halde olması gerçekten de içimi acıtıyor. Sonunda onunla yakınlaşmaya başladığımı hissediyordum ve olanlara bak... Üstelik bunun sorumlularından birisi de benim. Eğer biraz daha erken savaş alanına gidebilseydik, eğer Shijo-kun bizi uyarmak için bağırmasaydı başına bunların hiçbiri gelmezdi. Sırtından giren katananın göğsünden çıkışını hala gözlerimi kapadığımda görebiliyorum. Onu Ishigakure'ye getirirken ki halini de hatırlıyorum. Bir ölünün beyazlığın sahip tenini, nefes alırken zorlanışını hala hatırlıyorum. Her ne kadar hatırlamak istemesem de hatırlıyorum...

Bir yerden sonra düşüncelere öyle dalmışım ki kendime geldiğimde Ishichou Binası'nın hemen önünde dikiliyordum. Derin bir nefes aldıktan sonra suratımdaki hüzünlü ifadeyi yok ederek içeriye girdim. Birkaç shinobiye selam verdikten sonra görevli olduğunu düşündüğüm shinobinin yanına giderek konuşmaya başladım. "İyi günler." dedim suratımda kocaman bir gülümsemeyle. "Ishichou-sama veya Juzo-san ile görüşmem mümkün mü? Kendileri müsait mi acaba?" Konuşmamı bitirdikten sonra alacağım cevabı beklemeye başladım. İkiliden hangisiyle görüşmem mümkünse onun yanına gitmeyi planlıyorum.
Last edited by Kotegawa Chisa on December 1st, 2019, 2:09 pm, edited 1 time in total.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Yaş: 16
Cinsiyet: Kadın
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 5
Kullanılabilir GP: 60
Ün: 30

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya çalışmaktadır.


Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.


Profil
Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 3
Potansiyel: 2
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
D - Rank: Shunshin

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri


Genjutsu
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu


Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1349
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Kotegawa Chisa] Sorular

Post by GM - Naruto » December 2nd, 2019, 9:56 am

Kış günlerinin soğukluğunun en fazla hissedilmeye başladığı günlerin birinde Ishigakure sokaklarına çıkıyorsun. İlk önce yatağından çıkarken hissettiğin soğuğa alışsan da, evdeki işlerini bitirip paltonun giymenin ardından dışarı çıktığında, ikinci bir soğuk dalgası seni karşılıyor. Ufak bir ürperti ile titremenin ardından, boynunu istemsizce vücuduna doğru çekiyor ve kollarınla vücuduna sıkı sıkı bastırarak soğuğa karşı içgüdüsel bir önlem alıyorsun.

Ishigakure sokakları, eski canlılığının çoktan yitirmiş bir halde karşılıyor seni. Evlerin bacalarından, sabah erken saatlerinde başlayan duman kendini belli ediyor. İnsanlar mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaya özen gösteriyor ve bu durum karşısında köyün sokakları neredeyse tamamen shinobilere kalmış oluyor. Dükkanlarını açan adamların sokaklara attığı tezgahların hiçbir eski yerlerinde bulunmuyor. Dükkanların hafif buğulu camların ardında görebiliyorsun bu tezgahları ve içeride oturan dükkan sahiplerini. Arada bir denk geldiğin insanlar, hızlıca adımlayarak geçip gidiyorlar yanından. Seni tanıdıkları ve hatta fark ettiklerini bile söylemek epey güç. Kimisi dünden alınmayı unutulmuş yiyeceklerle geçip giderken, bazılarının da gece mesaisinden evlerine döndüğünü anlayabiliyorsun. Hepsinin ortak noktası, soğuğun ve sabah mahmurluğunun üzerlerinde olması. Shinobiler ise, daha dinç bir şekilde gözüne çarpsa da, olumsuz hava koşullarının onları da rehavete sürüklediğini görebiliyorsun. Normalde çatıları kullanarak atılan devriyelerin hızının düştüğünü bariz bir şekilde görebiliyorsun. Fakat bu durumun bir güvenli zafiyeti yaşattığını da söylemek pek mümkün görünmüyor. Yani özetle, kış artık Ishigakure’yi fiziken ve ruhen tamamen ele geçirmiş görünüyor.

Ishichou Binası’na geldiğinde, üzerlerine ağız kısımlarına kadar yükselen boyun kısımları bulunan ve önlerini de kapatmaya yeten pelerinler giymiş iki shinobiyle karşılaşıyorsun. İkisinin soğuktan etkilenmediği yüzlerindeki pembelikten belli olurken, ikisi de saygılı bir şekilde seni selamlıyor. İçeriye girmene herhangi bir şekilde engel olmayan ikili, senin için giriş kapısının açmalarının ardından, kapıyı hızlıca geri kapatıyorlar. Ishichou Binası içerisindeki sıcaklık suratına çarptığı anda, kapıdakilerin neden kapıyı açma ve kapatma işini hızlıca yaptıklarını anlayabiliyorsun. Tenin sıcak ile mayışmaya başlarken, paltonun önünü açarak içeride adımlamaya başlıyorsun.

Tıpkı Ishigakure sokakları gibi, Ishichou Binası’nın içinde de pek bir hareketlilik olduğu söylenemez. Genelde sürekli elindeki evraklarla koşuşturan ve bir yerden bir yere aceleyle giden shinobilerle karşılaştığın binanın içinde, şu an bir huzur havası mevcut. Her ne kadar birkaç shinobi yine de elindeki evraklarla ile koridorları arşınlasa da, hiçbirinin acelesi yok gibi görünüyor. Sanki mesainin başlamasına birkaç saat daha varmış gibi hissettiğin binanın içinde, tanıdık bir görevli bulma umuduyla aranmaya başlıyorsun. Kısa bir süre sonra ise, daha önce bir yerlerde konuştuğun, siması tanıdık bir shinobi seni isminle selamlıyor. Bir anda isminin Taiji olduğunu hatırladığın Chuunine sen de selam veriyorsun ve bu esnada onunla olan tanışıklığını düşünmeye başlıyorsun. Tabi bu esnada sorularını da Taiji’ye yöneltiyorsun ve Taiji de “Ishichou-sama iki gün önce köyden ayrıldı. Nereye gittiği konusunda bizi bilgilendirmedi. Ancak Juzo-sama burada, odasında olmalı.” diyor. Taiji’nin sesindeki sıcaklık, onunla bolca vakit geçirdiğinizi sana anlatmaya yeterken, yaşadığın onca şeyden sonra aslından silik bir tip gibi görünen Taiji’yi nereden tanıdığını hatırlayamamak sana çok da tuhaf gelmiyor. Zihnin bu tanışıklığı düşünmeye devam ederken oluşan sessizlik ortamında Taiji “Seni götüreyim.” diyor sanki tüm işlerini kolaylaştırmak ister gibi. Küçük bir baş hareketi ile bu teklifi kabul etmenin ardından, Taiji’nin peşinden yürümeye başlıyorsun.

Binanın üçüncü katına çıkmanızın ardından, koridorun sol tarafına denk düşen ve toplantılar için kullanıldığını bildiğin odanın önüne geldiğinde, Taiji adımlarını sonlandırıyor. Kapıyı işaret ederek Juzo’nun burada olduğu mesajını verirken, zihninde bir anda Chuunin olmanın ikinci veya üçüncü ayında çıktığın bir köy devriyesinde Taiji ile birlikte olduğunu, bu devriyede üç tane yan kesiciyi yakaladığınızı hatırlıyorsun! Gözlerin bir anda geçmişten gelen bu silinmiş anıyla parlarken, iki yan kesiciyi alt edişin ve sonuncu adamı da Taiji’nin etkisiz hale getirmesi bir kez daha canlanıyor zihninde. O gece, bu başarınızla birlikte Taiji’nin Ishichou’nun yanında çalışmak istediğini, kendisinin bir saha adamından çok masa başı işlerini yapması gereken shinobi olduğunu anlattığı anlar da beliriyor aklında. Yapmak istediklerini başarmış gibi duran Taiji ile aynı dönemde olsanız da, onun sana karşı saygılı tavırları sanki ondan çok daha üstün biriymişsin hissi yaratıyor. Taiji ise bu durumdan hiç de şikayetçiymiş gibi görünmüyor. Aksine, sanki seninle kesişen bir gecelik zaman dilimiyle gurur duyuyor gibi bir hali olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliyorsun.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 176
Joined: August 31st, 2018, 1:59 am

Re: [Kotegawa Chisa] Sorular

Post by Kotegawa Chisa » December 3rd, 2019, 12:31 am

Ishichou Binası'nın önüne geldiğim anda dikkatimi çeken ilk şey kapıda bekleyen shinobiler olmuştu. İliklerime kadar işleyen soğuktan hiçbir şekilde etkilenmiyor gibi gözüken bu ikili oldukça garibime gitmişti. Bütün vücutlarını saran pelerinlerde bir çeşit ısıtıcı olup olmadığını düşünmeden edemedim açıkçası. Elbette ilk düşünmem gereken şey bu değildi fakat gerçekten de garibime gitmişti. Bu garipliği aşmayı başardığım anda ise neden kapının önünde beklediklerini merak etmeye başladım. Yine de sormak gibi bir niyetim yoktu çünkü aklımda daha önemli şeylerle meşguldü. Saygılı bir şekilde ikiliye selam verdikten sonra içeriye doğru yürümeye başladım. İkili bana aynı şekilde selam verdikten sonra hızlıca kapıyı açtılar, benim girmemle birlikte de kapadılar. İçeriye ilk adımımı attığım anda suratıma vuran sıcak hava, birkaç saniye öncesine kadar buz kesmiş kemiklerimi çözmeye başladı. Hatta sadece birkaç dakika içeride durduktan sonra sıcaktan dolayı paltomun önünü açmak zorunda kaldım... İnsanların neden burada çalışmak istediğini daha iyi anlayabiliyorum artık. Bütün köy soğukla mücadele etmeye çalışırken burada yaz havası bulunuyor, gerçekten de muhteşem.

Birkaç saniye boyunca ısındıktan sonra bakışlarımı etrafta gezdirmeye ve tanıdık bir yüz aramaya başladım. Bu sırada Ishichou Binası'nın olması gerekenden daha az karmaşık olduğunu gördüm. Normalde buraya her gelişimde insanlar elinde çeşitli belgelerle etrafta koşuştururdu. Bir şeylerin garip olduğu belli ama bu gariplikten memnun olmadığımı söyleyemem. Karşımdaki manzara Ishigakure'nin tam anlamıyla bir barış evresinde olduğunu gösteriyor. Elbette hala Riaru ile olan savaşımız devam ediyor fakat kış yüzünden bayağı bir yavaşlamış durumda.

Birkaç saniye etrafa bakındıktan sonra Taiji-san'ı gördüm. Aslında onun beni gördüğünü söylemek daha doğru olur, zira bana ilk selam veren kendisiydi. Bende aynı şekilde selamımı verdikten sonra sorumu ona yönelttim. Taiji-san, Ishichou-sama'nın köyde olmadığını fakat Juzo-san ile görüşebileceğimi söyledi. Taiji-san'ın adını nereden hatırladığımı bilmemek istemsizce de olsa kendimi kötü hissetmeme neden oldu. Bana karşı aşırı derecede samimi davrandığına göre bir şeyler yaşamış olmalıyız ama ne olduğunu bilmiyorum.

Taiji-san'ı takip etmeye başladığım anda her hücresini kullandığım beynim sonunda istediğim anıyı bulmamı sağladı. Gözlerimin önünden bir anda geçen görüntüler Taiji-san'ı nereden tanıdığımı anlamam için yeterli oldu... Henüz yeni Chuunin olduğum vakitte bir devriyede beraber görev almıştık. Birkaç yankesiciyi yakalamıştık ve sonrasında Taiji-san saha görevlerinden çekilmişti. Neden böyle bir karar verdiğini bilmiyorum fakat halinden memnun gözüküyor.

Taiji-san'ın bana gösterdiği saygı sanki çok farklı bir varlıkmışım gibi hissetmeme neden oldu. Bu durumdan rahatsız olmama rağmen söylememeyi tercih ettim. Zira ağzımdan çıkan bir kelimeyle beraber karşımdaki insanın duygularını incitebilirdim. Kapının önünde beklediğimiz anda Taiji-san'a doğru dönüp hafifçe öne doğru eğildim ve "Teşekkür ederim Taiji-san, işlerinizi aksatmanıza neden olduysam özür dilerim." dedim. Hemen ardından suratıma kocaman bir gülümseme takınarak kapıyı tıklattım ve içeriye girdim.

"Juzo-san içeriye girebilir miyim efendim, müsait misiniz?" Tabii bunları söylerken çoktan içeriye girmiştim bile, umarım bunu yaptığım için bana kızmaz. Açıkçası Juzo-san'dan bayağı bir korktuğumu söylemek istiyorum. Normalde de oldukça korkutucu bir tip olmasına rağmen öfkelendiğinde daha da korkutucu birisine dönüşüyor, ki onun öfkeli haliyle karşılaşmayı kesinlikle istemiyorum.

Juzo-san'ın onayını almayı başarabilirsem konuşmaya başlayacağım. "Juzo-san, bugün buraya gelişimin iki amacı var. Yani aslında tek bir amacım var o da soru sormak. Ama iki tane soru sormak istediğimden ötürü iki amacımın olduğunu söyledim. Eğer müsaitseniz beni dinlemenizi istiyorum." Kısa bir ara verdikten sonra Juzo-san'dan gelecek bir onayı bekledim. Eğer istediğim onayı alabilirsem devam etmeyi planlıyorum. "Shijo-kun'un durumu hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? Onu ziyaret edebilir miyim? Daha öncesinde ziyaret etmeye çalışmıştım fakat yasak olduğunu söylemişlerdi... Açıkçası Shijo-kun benim ilk ve tek arkadaşım. Hatta yaralanmasının en büyük nedenlerinden birisinin de kendim olduğunu düşünüyorum. Eğer Shijo-kun, o gün benim hayatımı kurtarmamış olsaydı yaralanmak zorunda kalmazdı... Neyse! Konumuz bu değil! Onu görebilir miyim efendim?"
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Yaş: 16
Cinsiyet: Kadın
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 5
Kullanılabilir GP: 60
Ün: 30

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya çalışmaktadır.


Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.


Profil
Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 3
Potansiyel: 2
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
D - Rank: Shunshin

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri


Genjutsu
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu


Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1349
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Kotegawa Chisa] Sorular

Post by GM - Naruto » December 11th, 2019, 10:02 am

Juzo’nun odasına girmenin ardından hızlıca izin isteyen cümlelerini sıralıyor ve aynı sırada odanın içerisini de gözlemlemeye başlıyorsun. Juzo’nun kalıbına nazaran oldukça küçük bir masanın arkasında, yine kalıbıyla bağdaşmayacak kadar küçük bir masada oturduğunu görebiliyorsun. Masanın üstündeki birkaç evrakla uğraştığı belli olan Juzo’nun bu görüntüsü aslında bir hayli komik ve eğlendirici görünüyor. Üstünden birçok şakanın çıkabileceği kadar absürt bu görüntü karşısında ciddiyetini korumaya çalışıyorsun, ancak yine de sırıtmaktan kendini alıkoyamıyorsun. Ne var ki, sözlerinin ardından Juzo’nun çatık kaşları ve yaptığı işten duyduğu memnuniyetsizliği iliklerine kadar hissettirdiği bakışlarını üzerine doğrulttuğu anda, yaşanan tüm bu neşeli anlar da en keskin bıçakla kesilmiş gibi son buluyor.

Juzo’nun sadece kafasını sallayarak sana karşılık vermesinin ardından konuşmana başlıyorsun. Bu esnada Juzo elindeki kalemle bir şeyler yazmaya, evrakların üzerindeki bir şeyleri çizmeye devam ediyor. Tüm konuşmanı umursamaz ve işini bitirmek istercesine dinleyen Juzo, senin konuşmanın sonlanmasının ardından yaklaşık yarım dakika yaptığı işe devam ediyor. Bu esnada boş odanın duvarlarını incelemek, yerde kaç tane taş döşeli olduğunu saymak, tavandan düşen boyanın bir köpek suretini andıran izine bakmak gibi zaman geçirici aktiviteler yapmakla yetiniyorsun.

Elindeki kalemi cılız masaya küfreder gibi bırakan Juzo bakışlarını sana çevirdiğinde konuşmaya başlıyor. İlk olarak sanki odadaki tüm oksijeni ciğerlerine doldurmak istercesine derin bir nefes alarak içindeki sıkkınlığı atmaya çalışan Juzo, parça parça çektiği havayı verirken“Shijo-san hastanede ve tedavisi devam ediyor. Ziyaretler ise hala kapalı. Diğer konu ne?” diyor bir an önce Shijo mevzusunu kapatmak istercesine.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Post Reply

Return to “Ishi-Chou Binası”