[Takım Chisa] Arayış

Ishigakure liderine ait yapı.
Post Reply
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure

[Takım Chisa] Arayış

Post by Kotegawa Chisa » January 30th, 2020, 12:20 am

Tsugi-chan ve Rei-kun'un tanıştığımız günden itibaren fazla gelişim gösteremediğini itiraf etmem gerekiyor. Bunun en büyük nedeninin ise benim bir eğitmen olarak yetersizliğim olduğunu düşünüyorum. Benim yerime daha deneyimli bir eğitmene sahip olsalardı şimdiden insanların gözlerini diktiği shinobiler haline gelebilirlerdi. İkisi de içlerinde harika birer potansiyel taşıyor olmasına rağmen henüz onu açığa çıkartabilmiş değilim, ki bu da benim eğitmen olarak yetersizliğimin kanıtı. Açıkçası Ishichou-sama'nın bu görevi bana vermesinin hala yanlış olduğunu düşünüyorum fakat bir yandan da ona minnettarım. Bunca zamandır hayallerini kurduğum işi yapıyor, gelecek nesilleri eğitiyorum. Ishichou-sama'da bana güveniyor gibi gözüktüğünden ötürü onu hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum. İşte bu yüzden normalde olduğundan daha fazla çalışmalı ve çocukların ne kadar harika shinobiler olduğunu herkese göstermeliyim.

İkilinin hala shinobilik açısından yetersiz olduğu bir çok alan mevcut fakat bunların arasından en fazla göze batanı dövüş tecrübelerinin olmaması. Normalde iki adet göreve çıkmış geninler azda olsa bir dövüş tecrübesine sahip olur. Lakin ikili çıktığımız görevlerin hiçbirisinde kendine denk kişilerle savaşma şansına erişemedi. Hatta tek tecrübeleri Jotaro'yu korurken karşılaştığımız birkaç siville dövüşmek. Açıkçası akademiden mezun olduktan sonra böyle bir olay yaşamak bir çok insanın egosunun büyümesine neden olabilir. Sonuçta ilk defa gerçek bir düşmanla karşılaşıyorsunuz ve onun karşısında hiç zorlanmıyorsunuz. Yani şahsen o yaşta böyle bir şeyle karşılaşsaydım şu an olduğumdan çok daha farklı birisi olarak burada duruyor olabilirdim.

Neyse! İlk olarak yapmam gereken şey çocukların dövüş tecrübesi eksiğini kapatmak! Bunun için ne yapmam gerektiğini de gayet net bir şekilde biliyorum. Çocuklarla aynı seviyede olan başka bir takımla iş birliği yapmam gerekiyor! Elbette bunun için biraz araştırma yapmalıyım. O yüzden bugünkü hedefim Ishi-Chou Binası!

Evimden dışarıya çıkıp, Ishi-Chou Binası'na doğru yürümeye başladığım anda güneş bulutların ardından kendini göstermeye başladı. Dükkan sahipleri dükkanlarını çoktan açmış olmasına rağmen üzerinden fazla bir zaman geçmediği gayet net bir şekilde belli oluyordu. Suratımda kocaman gülümsemelerle bana selam verenlere aynı şekilde karşılık vererek Ishi-Chou Binası'na kadar yürümeye devam ettim.

Binadan içeriye girdikten sonra görevli shinobilerden birisine saygılı bir şekilde selamımı verdikten sonra sorumu sormayı planlıyorum. "Genin takımları hakkında bilgi alabileceğim bir yer var mı? Yani onlar hakkında dosyaları erişebilme gibi bir şansım var mı? Takımımla eş seviyelerde bir takım bulmayı planlıyorum da." Sorumu sorduktan sonra alacağım cevaba göre hareket edeceğim. Eğer beni bir yere götürmek isterse peşinden gideceğim. Yani öyle yapmayı planlıyorum.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 1
Kullanılabilir GP: 10
Ün: 34

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 4
Potansiyel: 3
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
B - Rank: Zukokku

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri

Genjutsu
D-Rank: Görünmez Kılıç
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu

Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Re: [Takım Chisa] Arayış

Post by GM - Naruto » February 13th, 2020, 12:54 pm

Sabahın ilk ışıklarıyla yeni yeni canlanmakta olan Ishigakure sokaklarına atıyorsun kendini. Hava son zamanların aksine o kadar da soğuk değil bugün. Güneş yükseldikçe biraz daha ısıtıyor seni, muhtemelen en tepeye ulaştığı vakit buralar bahardan avans almışçasına neşeli bir hal alacak. Halbuki baharın gelmesine daha çok var, yine de mevsime göre sıcak geçmekte olan bugünün pozitifliği sen dahil herkesin yüzüne yansımış durumda. Köyün savaş sonrası hallerini aklına getirdiğinde minnet duyuyorsun aslında bu duruma. Seni selamlayanlarda, ayaküstü lafa tutanlarda gördüğün gülümseme diğer günlerden bir tık daha fazla. Güzel bir gün olacak gibi duruyor. Anın keyfini çıkara çıkara ilerliyor, Ishi-chou binasına varıyorsun.

Meydanın hemen karşısında dev bir silüetle yükselen binanın ana kapısından giriyorsun. Gördüğün manzara çok ilgi çekici değil. Oradan oraya hızlı adımlarla boyundan büyük evrak yığınları taşıyan tipler, görevden döndükleri her hallerinden belli olan yorgun argın iki eleman, merdivenden hararetlice bir şeyler tartışarak inen, ismen tanıdığın iki jounin. Klasik bir sahne, yine de giriş kat eskisine nazaran hala biraz tenha. Etrafa göz gezdirmeyi bırakıp sağındaki danışma masasına ilerliyorsun.

Girişte olmasından mütevellit diğer katlardakilerden daha büyük olan bu masada iki adet chuunin bulunmakta. İkisine de selam vermeyi deniyorsun ancak biri bir başka shinobi ile aceleyle evrak işi halletmeye çalıştığı için pek oralı olmuyor. Boştaki kadın da suratına bakmadan kafasını sallayıp önündeki dosyalarda bir şey aramaya devam ediyor, "Naber Chisa?" diyor sadece. Pek yakından tanıdığın söylenemese de, daha önce bir iki kelime illa ettiğin bu chuuninin senden 5-6 yaş kadar büyük, Toya isminde biri olduğunu hatırlıyorsun. Koyu kızıl renkte, kulak hizasında yuvarlak şekilde kesilmiş saçları mevcut. Boyu hemen hemen seninki ile aynı, ayrıca oldukça ince bir sesi var. Anlattıklarını dinlerken kafasını sallamaya devam ediyor hala dosyalarla uğraşırken. Lafını bitirdiğinde ise bir iki saniye cevap vermiyor. Sonra aniden "Ha?!" diye kafasını kaldırıp sana kocaman gözlerle bakıyor.

"Takımım mı? Senin takımın mı var?!" diye soruyor sana oldukça şaşkın bir sesle. Kaşları çatılıyor, seni şöyle bir süzüyor anlığına baştan aşağı çenesini geriye çekerek. Bir cevap vermek yerine soru sormaya devam ediyor kadın sana "Ne zamandan beri?" diye. Sesinde hala şaşkınlık mevcut, ancak arkasına gizlenmiş kuşkuyu da hafiften bir sezmiyor değilsin.

Off Topic
Bendeniz Cynic. Pasiflik sınırı 48 saattir.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure

Post by Kotegawa Chisa » February 13th, 2020, 4:06 pm

Tüm ihtişamıyla birlikte gökyüzünü kaplayan güneş sonunda bulutların arasından sıyrılmayı başardı. Güneşin kendisini göstermesiyle birlikte doğal olarak havalar da ısınmaya başladı. Elbette hala yeterince sıcak değil fakat en azından üşümüyorum. Umarım bir süre daha hava böyle devam eder çünkü artık kıştan sıkılmaya başladım. Her tarafın bembeyaz olması, soğuk hava falan güzel ama çok uzun sürünce sıkıcı oluyor. Yine de yazdan daha iyi! Eğer sonsuza kadar kış veya sonsuza kadar yaz mevsiminde yaşamak zorunda olsaydım kesinlikle kışı seçerdim. Bunun en büyük sebebi soğuktan korunabiliyor ama sıcaktan korunamıyor oluşumuz olurdu. Bir de terlemekten nefret etmem. Terleyince hem iğrenç kokuyor, hem de yapış yapış oluyoruz. Ben de her kız gibi yapış yapış şeyleri sevmem. Aslında kimse yapış yapış şeyleri sevmez.

Suratımda kocaman gülümsememle birlikte binaya doğru ilerleyişime devam ederken daha önceden tanıdığım birkaç kişiyle muhabbet ettim. Ortada acele etmemi gerektiren bir durum olmamasından ötürü oldukça rahat bir şekilde gitmeye karar verdim. Yolda karşılaştığım insanlarda dikkatimi çeken şey normalden daha da fazla gülümsüyor olmalarıydı. Havanın ısınmasıyla birlikte insanların içine de mutluluk gelmiş olsa gerek.

Uzun bir yürüyüşün ardından Ishi-chou binasına girdim ve son zamanlarda sıklıkla uğradığım danışma masasına doğru hareketlendim. Masada oturan iki kişiye selamımı verdim fakat aralarından birisi meşgul olduğu için cevap verme tenezzülünde bile bulunmadı. Yine de pek umrumda olmadı çünkü dediğim gibi kendisi meşguldü... Bana cevap veren kişi Toya-san oldu. İlk olarak kafasını sallayarak selamımı aldıktan sonra önündeki dosyaları kurcalarken nasıl olduğumu sordu. Ama söyledikleri bir sorudan ziyade selamlama gibiydi o yüzden konuşmamı yapmaya karar verdim.

Konuşmamı bitirdikten sonra Toya-san oldukça şaşkın bir şekilde bakışlarını bana çevirdi ve konuşmaya başladı. Benim takımım olduğunu duyduğunda neden bu kadar şaşırdığını anlayamadım. Tamam dört dörtlük bir shinobi değilim, öğretmen olmaya da uygun değilim ama... Ama... Harbiden bana neden takım verdiler ki? Hayır, hayır, bunun hakkında düşünmemeliyim. Önceden bunun hakkında bayağı bir düşünmüş ve herhangi bir cevap bulamamıştım. O yüzden bir daha bu konuyu kurcalamamaya karar vermiştim, kararıma sadık kalacağım.

Elimi çeneme koyup biraz düşündükten sonra konuşmaya başladım. "Hmm... Sanırım çocuklarla birlikte senle hiç karşılaşmadık Toya-san. Yani bilmemen normal, galiba..." Suratıma tekrardan gülümsememi yerleştirdikten sonra devam ettim. "Savaştan önce beni bir takıma eğitmen olarak atadılar. Bende öğrendiğimde senin kadar şaşırmıştım." Konuşmamı bitirdikten sonra hafif bir kahkaha atarak beklemeye başladım. Açıkçası onun nasıl bir tepki ve cevap vereceğini aşırı derecede merak ediyorum.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 1
Kullanılabilir GP: 10
Ün: 34

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya başlamıştır.

Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.

Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.

Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 4
Potansiyel: 3
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
B - Rank: Zukokku

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri

Genjutsu
D-Rank: Görünmez Kılıç
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu

Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Modlar
Barış

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 16th, 2020, 10:35 pm

Sesli bir "Oha." koyuyor Toya seni dinledikten sonra. Sesine öyle bir hakim olamıyor ki, merdivenden inmeyi bitirip arkanızdan geçen jouninlerin banko tarafına şöyle bir dönüp baktığını görebiliyorsun. Bir iki saniye hor gören bakışlar atıp geri aralarındaki muhabbete dönüyor, sonra da binadan çıkıp gidiyorlar. Toya pek umursamıyor bu durumu, bir eli belinde senle muhabbete devam ediyor.

"Eee, çok sıkıntı çıkarıyorlar mı bari?" diyor hafifçe öne, sana doğru eğilerek. "Ben de belki eğitimciliğe adarım kendimi diye düşünüyorum zaman zaman, ama çocuklarla uğraşırken çıldırır mıyım emin olamıyorum, heh!" Sesini biraz alçaltıyor bu sırada, ardından geri düzeliyor. Kendi kendine kıkırdayıp, eğreti bir şekilde önündeki dosyalarla uğraşmaya devam ediyor. Muhabbeti de yarıda bırakmıyor ama. Eli hala dosyalarda gezerken, bir yandan da "Gerçi bana illa çocuk olmasına gerek yok, koca koca adamlar bile deli ediyor beni." diye konuşmaya devam ediyor seninle.

Toya'nın sohbet faslından çıkmaya niyeti var mı, emin değilsin. Bıraksan muhtemelen muhabbet uzayıp gider, bilmediğin deryalarda sonlanır gibi duruyor. Büyük ihtimalle ilk sorduğun soruyu da çoktan unuttu laf arasında.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Post Reply

Return to “Ishi-Chou Binası”