Tebessümleri Saklamak

Ishigakure'nin içerisinde bulunduğu vadi.
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Tebessümleri Saklamak

Post by Okawa Ringo » November 24th, 2019, 1:50 am

Nefes almak gibi geliyor bazen. Yüksek bir tepeye tırmanmak, ardından koşmak. Nefes alıp verdikçe zaman geçiyor. Bazı şeyler ise hep aynı kalıyor... Tıpkı o tebessümü gördüğüm ilk gün gibi. Güven ve saygı dolu...

Yorucuydu. Elime ne bulduysam atmış, atmaya devam etmiştim. Benim için zorlayıcı olan bu antremanı daha fazla sürdüremeyeceğimi anlamaya başlamıştım. Çizik bırakmadığım ağaç, kesmediğim bir dal kalmamıştı. Elimde sağlam olarak kalan son iki kunai ise adeta 'Beni at! Beni at!' diye bağırınıyordu. Ben ise, istediğimi bir türlü elde edemiyordum. Amacım, ağaçlara koyduğum tüm hedefleri her defasında vurmak değildi! Her defasında, daha kısa bir sürede vurmaktı! İlk zamanlar çalışmaya devam etmek gerçekten çok kolaydı. İçime belli belirsiz bir mutluluk doğar, gelişimimin hızlılığı karşısında sevinirdim. Fakat artık gerçekten bir platoya giriyordum. Dümdüz bir platonun sonunda bir tepe göremiyordum ve tırmanamıyordum. Vazgeçecek miydim peki?

"Hayır!"
Elime geçirdiğim kunailerden biri ile dönmüş, aldığım momentum ile çok daha hızlı bir atış gerçekleştirmek istemiştim. Fakat alacağı falsoyu hesaba katmadığımdan olsa gerek; kunai attığım güzergahın çok dışına çıkmıştı. "Lanet olsun! Artık beynimle çalışmam gerekiyor!" demiş ve elimde parçalanmadan, yekpare şekilde kalmış son kunai ile göz göze gelmiştim. Benden önce lafa girmeyecek gibiydi, ben ise biraz odaklanmaya ve bunun kaçınılmaz sonucu olarak kara kara düşünmeye oldukça meyilliydim. Duyduğum dostane ses ise beni biraz şaşırtmıştı doğrusu.

"Haklı gibisin Ringo. Düşünerek hareket etmek size öğretilen ilk şeydi."

Duyduğum sesin sahibi, burada görmeyi hiç tahmin etmediğim bir kişiye aitti. Gerçekten o olabilir miydi? Buraya çalışmak için geliyordum çünkü burada yalnızdım. Kimselerden uzakta, gelinmesi asla tavsiye edilmeyen bu yere geliyordum çünkü kafa dinleyebiliyordum. Şimdi ise arkamı döndüğümde göreceğim surat, her gün görsem dahi sıkılmayacağım derecede hayranlık beslediğim bir kişiye aitti. Güçlü bir savaşçı, olmak istediğim gibi biriydi...

"G..Ginbushi-sama... Demek buradaydınız!" diyebilmiştim. Herkese karşı olan vurdumduymaz ve garip tavrım, ona karşı asla işlemiyordu. Ona karşı olduğumun tam tersi, tam zıttı bir kişiliğe bürünüyordum. Genel olarak üstüm olan herkese karşı çok saygılı davranırdım. Fakat o, bu köyde en çok saygıyı hissettiğim insandı. Aramızda özel bir ilişki yoktu, onu bir öğretmen olarak görürdüm hep. Akademi yıllarından beri genç shinobilerin eğitimlerini yakından takip ediyor ve bizlerle fırsat buldukça bilgilerini paylaşıyordu. Onun şimdi bile burada olması, bana asla sarsılamayacağını hissettiğim türden bir güven duygusu veriyordu. İçimde yeşeren bu güven duygusunun sonucu olarak ağzım kulaklarıma varana kadar gülüyor ve ona hayran gözlerle bakmayı sürdürüyordum...

"Chuunin olduğum ilk gün geldi aklıma. Tıpkı senin gibi bende ilk iş olarak çalışmaya devam ettim. Antrenman yaptım, hiç durmak istemedim. Eğer durursam; bu ilerleyişin biteceğini düşündüm. Ama buradan sonrası biraz farklı Ringo. Farklı yollara girmek iyidir. Başına biraz dert açsa bile, hep aynı şeyi yaparak yere çakılmaktan çok daha iyidir..."

"Teşekkür ederim Ishichou-sama! Her zaman olduğu gibi, yine desteğinizi esirgemiyorsunuz..." demiştim. Onun doğuştan sahip olduğu yeteneklerin yüzde onuna dahi sahip değildim. Yine de hakkımda söylediği ve öğütlediği her şeyi yapmaya çalışmıştım şu güne kadar. Her ne kadar onun gibi olamayacağımı bilsem bile, onun kişiliğine ve mentalitesine yaklaşmak için asla geri adım atmamıştım. Köyüm için nefes alan bir shinobiydim. Verdiğim son nefesin de köyüm uğruna olması için uğraşıyordum. Fakat her zaman için bu fikir en motive edici fikir olmuyordu. İşin içine ölüm ve kalım girince zaten doğal bir refleks şeklinde kendini gösteren o yaşama içgüdüsü devreye giriyordu. Zaten bununla savaşmayı ve ölümü göğüslemeyi göze almıştım daha önce. Fakat o, benim onunla boy ölçüşemeyeceğim kadar çok kez tehlikeye girmişti. Şu güne kadar da yenilmemişti. Ona olan hayranlığım, diğerlerinden daha uç seviyelerdeydi. Bunun nedeni ise çevremdeki kimsenin köyüne olan bu bağlılığı bu kadar derin yaşamayışıydı. Ben kendimi ait hissedeceğim bu yuvayı bulduğum gün, burayı benliğime gömmüştüm. Bir parçam olan bu topraklar, başındaki en büyük savaşçıyı da kendi parçam olarak görmeyi sağlıyordu. Onun bana karşı yaklaşımı ise, bu hayranlığımın giderek artmasına neden oluyordu.

"Dönüş yolunda sana eşlik edeyim. Daha fazla ağacı parçalamana lüzum yok artık..." Demişti gülerek. Ona karşı gülümsememi her geçen saniye arttırıyor, sözlerini cevaplarken kızarak yanaklarıma ise çare bulamıyordum.
"Haklısınız Ishichou-sama... Bugünlük kendime fazlasıyla işkence ettim sanırım öyle değil mi?" demiştim. Sanırım ettiğim muhabbet keyifli olunca, ne söyleyeceğimi düşünüp tasarlamama gerek kalmıyordu. İçimden geçeni söylüyor ve mutlu oluyordum. Uzun sürmemesi ise beni biraz üzmüştü bir anlığına. Dediklerini düşünmek için ise fazla vaktim yoktu. Ağzından şu anda çıkmakta olan her kelimeyi dikkatle dinleyip kendimi yargıladığım ve sonunda idam kararı çıkarttığım bir mahkeme kurmuştum. Şu anda yalansız ve dürüst bir şekilde Kurumi-sama'ya kuracağım cümlenin ipini arıyordum.

"Arkadaşların Ringo... İçindeki iyiliği ve şefkati hep görmüşümdür. Yalnızca senden güçlü olana değil, senin gibi olana da saygı duymalısın. Eski takımındaki kimse seninle göreve çıkmak istemiyor, ilginç bir detay sence de öyle değil mi?" Bu sözlerden sonra adımlarım yavaşlamış, yavaşladıkça da içimdeki mahcubiyet her geçen an artmıştı. Mahcup ve zavallı hissettim bir an. Sonra devam etmeye karar verdim. Kurumi-sama'ya karşı içimi açmalı ve ona dürüst olmalıydım. Bunu yapacaktım.

"Herkesin farklı bir hikayesi var işte. Benim buruk hikayemi siz biliyorsunuz. Sanırım böyle bir geçmişten sonra yeniden hayata alışmaya çalışmak çok zordu. İçimde biriken çok fazla nefret, çok fazla ağırlık vardı. Dışarı atmak için her yolu denedim. Çoğu zaman insanları kullanmak en basit yoldu. Korktum efendim, korktum... Hiç bir arkadaşımı gerçekten kırmak istemedim. Ama ben farklıyım, biliyorsunuz. Daha dikkatli olmak adına her şeyi yapacağım. Emin olabilirsiniz."

Söylediklerim benim için en mantıklı, en doğru sözlerdi. Onun için de öyle olacaktı ki, yüzünü gülümsetmeyi başarabilmiştim. Sanırım bu duyguyu özlemiştim. Onu gülümsetebilmek için hep çok çabalardım. Derslerimizi ve antrenmanlarımızı izlemeye her geldiğinde sırf onun gözüne girebilmek için yapmadığım şey kalmazdı. Onun benim için ne kadar önemli biri olduğunu biliyor muydu acaba? Gülümsediği her an, yüzünün her bir köşesindeki o pırıltıyı kalbimde bir köşeye, asla unutamayacağım hediye paketleri halinde istifliyordum. Tebessüm ettiği her anı saklıyordum. Olmak istediğim her şey, gözümün önünde canlı bir örnek olarak durmaktaydı.

"Yine oldu işte! Akademideyken bazen derslerimizi izlemeye gelirdiniz! Sizi güldürmek için her yolu denerdim. Uzun zamandır sizi gülerken görmemiştim aslında... Duygulandım gerçekten!"

"Öyle mi? Sana güldüğümü kim söyledi?"

"Anlarım ben, bir şekilde. Yolun geri kalanını giderken, genelde çok konuşmadık. Antrenmanın yorgunluğu kendini iyiden iyiye hissettiriyordu. Onun ise oldukça dalgın ve düşünceli olduğunu farketmiştim. Sebebini hiç sormamış, zaten söylemeyeceğini varsayarak yola devam etmiştim. Eğer düşündüğü şey stresliyse, onu biraz olsun bundan uzaklaştırmak ve kafasını dinlemesini sağlamalıydım. Yorgunluğum köy meydanına gidene kadar gün yüzüne çıkmamıştı. Sanırım nedenini içten içe biliyordum.
Image

Image
Künye
İsim: Okawa Ringo
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.500
Prestij: 0
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 0
Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocuk iken yaşadığı ağır ve derin travmalar; dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret, kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar, ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Özellikler
Sır Tutucu
Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda başka bir shinobinin sırrına vakıf olmuştur. Bununla birlikte, Ishichou'dan görevde eşlik ettiği shinobinin bilmemesi gereken başka bir emir almıştır. Bu, Ishichou'nun karaktere güvendiğini göstermekle birlikte karakteri olası ters bir durumda sorumluluğu alması gereken birinci kişi haline getirmiştir.

Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 7
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceriler
Atletizm: 4
Akrobasi: 4 - Favori Beceri
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 3
Form: 2
Ninshuu: 1
Aldatma: 1
Empati: 1
Sosyalleşme: 1
Tıp: 1
Farkındalık: 3
İzcilik: 1

Mod

Jūryokugan

Efsanevi Yaratık

Kaya Kartalı | Gin

Ninjutsu

Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki no Jutsu - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank
Fuuton - Sairi no Jutsu - B Rank [Gizli]

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin no Jutsu - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank

Taijutsu

Ninja Ekipman Ustalığı - A Rank
Kullanıcının elinde kunai, bir tantou veya wakizashi kadar etkili bir ölüm silahına dönüşür, hasar potansiyeli aşırı yükselir. Kunainin dayanıklılığı yettiği sürece defansif hamlelerinin etkisi tavan yapar. Havada hareket eden shurikenleri veya kunaileri bir başka shuriken veya kunai ile çarptırarak yönlerini değiştirebilir, yüksek derecelerde falso hareketini böylece oluşturabilir, bu hareketleri düşerken veya zıplarken yapabilir.

Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası
Kunai (Normal Kalite) x3
Shuriken (Normal Kalite) x5
Sis Bombası (Normal Kalite) x2
Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) x1
5 mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

Özel Üretim Cübbe
Kunai (İyi Kalite) x9
Shuriken (İyi Kalite) x10
Shuriken (Normal Kalite) x10
Shuriken (Düşük Kalite) x5