Unutulacak Unutulmayan Şeyler Listesi

Çimenlerin ve ovaların köyü.
Post Reply
Akane Misa
Unutulacak Unutulmayan Şeyler Listesi

Post by Akane Misa » May 19th, 2019, 10:18 pm

6 yıl önce...

Omzuna astığı çantası ve bir eliyle açılmaması için eteğini tutarken korunaklı adımlar ile merdivenlerden iniyordu Misa. Sarı bir tepsi şeklinde olan dolunay ve arkasında güne veda eden güneşin bıraktığı mavi, turuncu renklerin ortaya çıkardığı görüntü kesinlikle unutulamayacak güzellikteydi. Bülbüller ise Misa gibi bir o kadar yalnız bir şekilde, veda şarkılarını söylüyorlardı. Bir yandan da hafif esintili ve ılık olan rüzgar bu şahane orkestraya eşlik ediyordu. Önünde duran bu mucizeler onun içini huzur doldursada evde ne ile karşılaşacağını bilememe korkusuyla birleşince içinde garip bir burkulma oluşturuyordu. Bir türlü ‘’Oh’’ diyemiyordu. Sanki bir bataklıkta yürüyordu ve onun çıkmasına yardım eden her çubuk onun ile birlikte tekrar düşüyormuş gibiydi. ‘’Neden?’’, ‘’Neden diğer çocuklar gibi olamıyordum?’’ Etrafına baktı. Kimse onun gibi yalnız gezmiyordu. Kimisi sevgilisini öpüyor, kimisi ise ailesinin şefkatli kollarına atlıyordu. Onu kucaklayan tek şey ise insanların şüpheci ve dışlayan bakışlarıydı. Alışmıştı artık sevilmemeye.. Hem okulunda, hem abisi.. Öğlenleri bile yalnız oturuyordu. İnsanların garip bakışlarına katlanamayıp çamur su demeden köşeye bir yerlere siniyordu. ‘’Derlerdi ya hani bu benim sınavım. Gerçekten de sevilmemek benim sınavım mı?’’

Okulun çıkışına kadar insanların yüzüne bakamadan yürümüştü. Ardından hisettiği bakışları geride bırakmak için adımlarını hızlandırdı. Hayır olmaz! Bugün ağlamayacaktı. Yetişkin bir kız olarak hayatına devam etmeliydi. ‘’Ama’’ diye geçirdi içinden. ‘’Ama yetişkinler daha çok üzülmez mi? Zaten ağlamayarak bir yetişkin mi oluyordum?’’ Karşısından esen rüzgar ile birlikte gözleri hafif kızarmış ve yaşları gözlerinin altını doldurmuştu. Kazağının üstüyle sildi yaşlarını. Havanın kararması ve rüzgarın sinirli bir şekilde esmesi eve geç kaldığını bildiriyordu ona. Abisi kızar mıydı acaba? Tekrar.. Tekrar vurur muydu? Herkesin yüzü pürüzsüz, yumuşacıktı. Fakat Misa için aynı şey söylenemezdi. Dayak yemekten morarmış yanakları ve sertleşmiş cildi onun en dikkat çekici özelliklerindendi. Hal böyle olunca Misa dikkat çekmemek için elinden geleni yapmıştı. Evine geldiğinde kapıyı anahtarıyla açtı. Evleri oldukça mütevaziydi. Yapımda genel olarak tahta kullanılmıştı. 1 mutfak 1 salon 1 banyo ve 2 odası vardı. Anne ve babalarından yadigar bir evdi. Kapının 3 kez dönen kilidi evde abisinin olmadığının kanıtıydı. Nefesini tuttuğunu farketti. Ciğerlerinde bulunan havayı boşalttıktan sonra içeriye adımını attı. Odasına doğru yürüdü. Çantasını yatağının üstüne koydu. Saçlarını tokasıyla topladıktan sonra üstünü değiştirdi. Zaten topu topu 3 kıyafeti vardı. Dün gece katlayıp koyduğu yerden alıp üzerine geçirdi. Üstünden çıkardığı şeyleri katlayıp yarın giymek için gardrobuna koyduktan sonra yüzünü yıkamak için tuvalete doğru gitti. Normal bir tuvalettin aksine her yerde sake şişeleri vardı. Aldırmadı. Alışmıştı artık. Her yerde buluyordu bunlardan. Yüzüne bir su çarptı. Suyun soğukluğu sanki yeniden diriltmişcesine bir etki bırakmıştı. Yüzünü birkaç kez daha ıslattıktan sonra kafasını kaldırıp aynada kendisine baktı. Suratında boydan boya bir yara izi vardı. Başka bir yara izi ise kaşında vardı. Fakat diğer yara izinin aksine bu geçiciydi. Misa’nın yaşıtlarından ayıran bir diğer özelliği ise onu olgun gösteren fiziğiydi. Boyu erken atmış, göğüsleri ise boyu ile orantılı büyümüştü. Kendisi çok dikkat etmesede abisi sarhoşken yaptığı tatsız şakalarından bunu çıkarıyordu. ‘’Ne güzel bir deneyim..’’

Odasına doğru yöneldi tekrar. Yemek yapmasına gerek yoktu. Dün yaptıklarını yerlerdi. Fakat canı bugün hiç istemiyordu. Öyle ki abisinin de takılacağı şeyler değildi bunlar. ‘’O zaten bırak düşünmeyi evin yolunu bulabiliyor muydu?’’ Kapısını kapattı. Masasına oturdu. Dersine çalışmalıydı. En azından ilerde abisinin durumuna düşmemeliydi. Ya da daha kötüsü... Başarılı bir shinobi olursa annesi gibi olabilir miydi? Ya da babası? Onunla gurur duyarlar mıydı? Baykuş ve cırcır böceğinin sesleri ile birlikte kafasının içinde dönen bin türlü düşünce vardı. Normal bir insanın düşünebileceği şeyler değildi bunlar. Belki de normal bir insan değildi. Belki de herkes deliydi?...

Sayfa 145
Image
Here comes the rain again
Falling on my head like a memory

Künye
İsim: Akane Misa
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.000
Prestij: -
Ün: 10
Kullanılabilir GP: -

Motivasyon

Sefilsizlik
Chuunin olunca Misa amaç belledi kendisine. Özgürlüğü kısıtlananların bir temsilcisi olacaktı. Biliyordu.. Çoğu çocuğun şiddet gördüğünü, istemeden çalıştırıldığını.. Kendisi gibi olan çocukları, özellikle kız çocuklarını, kurtarmak ve gerekirse bu köyün adalet bağlamında kılıcı olmak istiyordu. Fakat sözünü bir şekilde başkalarını dinletebilmeliydi. Çıkıp kendini yırtsa bile onu dinleyecek kaç kişi vardı? Şuan ki haliyle kimse onu umursamazdı. Kendisi ne başarmıştı ki? Kim güvenecekti ona? Önemli bir şey başarırsa birileri onu dinlerdi. Yüksek makamlara gelmek istedi. Böylelikle önemli çalışmalar yapıp amacını tüm dünyaya duyurabilecekti.

Önemli bir konuma gelmenin zaman alacağını biliyordu. Boş boş bekleyemezdi. Şimdiden başlayacaktı çalışmalarına. Yardıma ihtiyaç çocukların kurtarıcısı olup özgürlüğüne kavuşturacaktı. Annesiz çocukların annesi olacaktı Misa. Tek amaçladığı şey buydu.

Özellikler

-

Güç: 9
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 3
Varlık: 3
Zeka: 2

Beceri Listesi

[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 2
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu

Shunshin - Ninpou
Kullanıcı bir elinin işaret ve orta parmağını dışarı açar ve vücudundaki chakraya odaklanır. Ardından, kullanıcı aşırı hızla hareket etme kabiliyetini kazanır. Genelde kullanıcıya bakan kişiler onun birden yokolduğunu görür, ancak teknik sadece aşırı hızdan oluşmaktadır. Kullanıcı çevresel etmenleri kullanarak hareketini gizler ve birden yerinde varolduğu izlenimini verir. Kullanıcı teknik ile chakrası yettiği sürece istediği mesafeyi katetebilir, ancak teknik süresince başka teknikleri kullanamaz ve saldırı yapamaz, bütün odağı tekniği açık tutmak üzerine olmalıdır. Teknik havada hareket etmek için kullanılamaz. Teknik kullanılarak rakibe hızlıca yaklaşılabilir ve uzaklaşılabilir, ancak avantajlı bir pozisyona geçmek aşırı derecede zordur, zira bir çok kişi Shunshin ile yapılan hareketi görebilir ve farkedebilir.

Raiton no Yoroi - Raiton
Kullanıcı normal bir el mührü serisinin ardından vücuduna elektrik akımı salar. Bu akım, kullanıcının sinir sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar ve motor fonksiyonların performasını arttırır. Kullanıcı'nın refleksleri keskinleşir, daha hızlı hareket etmeye başlar. Algısında herhangi bir değişiklik olmaz fakat planladığı hamleleri daha hızlı yerine getirir. Teknik açık olduğu sürece Raiton dışında herhangi bir ninjutsu kullanamaz. Suiton saldırılarından ekstra hasar alır. Kullanıcıya teknik süresice aşırı yaklaşan kişiler bir elektrik akımı ile çarpılır. Teknik açık kaldığı sürece normal tekniklerden daha fazla chakra yer.

Taijutsu

Kendou - B Rank
Stilin disiplinini kavramaya devam eden kullanıcı kılıç ve benzeri silahlar ile nasıl blok yapılacağını öğrenir. Kullanıcının defans kabiliyeti yüksek derecede artar ve bir saldırıyı savunduktan sonra genelde sarsılmaz ve karşı saldırıya hazır olur.

Genjutsu

-

Sahip olunan eşyalar

-Katana(Orta kalite)

-Shinobi çantası
Akane Misa

Re: Unutulacak Unutulmayan Şeyler Listesi

Post by Akane Misa » July 16th, 2019, 4:58 pm

Günümüz. Saat 23.35

Gözlerim dolmuştu, bir diğer sayfayı okuyamayacaktım sanki. Eskiden ders çalıştığım masada kendimi yatar halde bulmuştum. Yine o baykuş ve cırcır böceğinin sesleri.. Yine bir dolunay. Fakat önümde kitap yerine sake şişesi ve kendimce ‘’Unutulmayan Şeyler Listesi’’ duruyordu. Normalde göz yaşı dökmezdim. Fakat uzun zamandır yüzleşmeye korktuğum bu listede en korkunç ana gelmiştim. Kimseye bahsemediğim, açıklayamadığım o karanlık şey.. Belki onu içimde saklamak yerine yüzleşirsem iyi gelir diye düşünmüştüm. Geçmişimi kabullenmem gerekirdi çünkü beni oluşturan şey ne kadar kabul etmesem de oydu. Sonunda özgürlüğünü kazanan bir gözyaşı damlası kendini defterin üzerinde buluyordu. Sağ elimde tuttuğum şişeyi daha sert kavradım. Büyük bir nefes aldım. Ardından..

6 yıl önce..

..kitabını kapattı. Abisinin yalpak adımları dışarıdan duyuluyordu. Fakat gelen tek kendisi değildi. ‘’Yine mi?’’ Gözlerini ovaladı. Saat kaç olmuştu? Abisi geldiği gibi saate bakma gereksiniminde bulmuştu kendisi. Öyle ki abisi geldiği gibi uyuyor numarası yapmak rahat bir gece demekti. Fakat bu sefer uykusu gelmişti. Abisinin arkadaşları kötü kişilerdi. Hatta abisi yanlarında iyi kaçıyordu. Misa onlardan korkuyordu. Öyle ki iletişime dahi girmek istemiyordu. Kitabını toplayıp çantasına koydu. Çantasını ise yarın sabah unutmamak adına yatağının dibine yasladı. Ardından ışığını kapatıp kendini yatağına attı. Yorganı ağzına kadar çekti. Gelen kahkaha sesleri sarhoş olduklarını bas bas bağırıyordu. Ayık olarak ne zaman eve geliyordu ki? Yılda 1 kez belki. O da anne ve babasının mezarını ziyaret edecekleri zaman oluyordu. Yumuşak yastığına kafasını koyduğunda aldığı en büyük haz bu olduğuna yemin edebilirdi.

İleride çok büyük bir shinobi olacaktı. Kararlı ve çetin ceviz. Erkeklere taviz vermeyen, herkesin örnek alacağı bir kadın. İstediği gibi büyük yerlere gelecekti ve shinobilik namı adı altında büyük şeyler başaracaktı. Kafasında bunları düşünürken birden abisi canlandı gözünde. Kafasında onlarca hayalin önünde bir zebani gibi dikiliyordu. O olmasaydı daha mı kolay olurdu? Daha rahat bir hayat yaşayabilir miydi? Belki de abisi ölmeliydi. O yeterince günah işlememiş miydi? Annesinin dediğini hatırlamıştı. Ona göre günahkar kişiler eninde sonunda ödüyorlardı. Fakat ne hikmetse tüm cezaları Misa ödüyordu. Buna adalet denebilir miydi? Göz yaşlarını tutmaya çalıştı. Ağlamayacaktı çünkü o güçlü bir kızdı. Güçlü kızlar ağlamazdı. Bundan sonra bazı şeyleri omuzlayıp kişiliğini ortaya koyacaktı. Kimseye boyun eğmeyecekti!

Kafasından geçen bu düşüncelere artık inancı kalmamıştı. Her gece aynı muhabbeti kafasında döndürüyordu. Fakat her sabah eski Misa devam ediyordu. Değişim, farklılık... Onun için değildi sanki. Sanki bir denizde dibe batmış da yukarı çıkmaya çalışırken abisi onu daha da derine çekiyormuş gibiydi. Tek abisi de değildi bu etkenler. Fakat en büyüğü oydu. Geceye eşlik eden baykuş ve cırcır sesleri ile birlikte dolunay güzel bir son hazırlıyordu Misa’ya. Göz kapakları halsiz ve yorgun bir şekilde bugüne veda ederken odasına yaklaşan bir ses, göz kapaklarındaki yorgunluğu atmıştı. Misa odasına girilmesi olasılığını düşünürken gözlerini bu sefer bilinçsiz değil de bilinçli bir şekilde kapatmıştı. Dışarıdan bakıldığında gözleri seyiriyordu. Fakat korkudan yapacak başka bir şey bulamamıştı. Sırtını kapıya döndü. Sadece uyumuya odaklandı.

Sayfa 146
Last edited by Akane Misa on August 18th, 2019, 1:05 pm, edited 2 times in total.
Image

Künye

Motivasyon

Sefilsizlik
Chuunin olunca Misa amaç belledi kendisine. Özgürlüğü kısıtlananların bir temsilcisi olacaktı. Biliyordu.. Çoğu çocuğun şiddet gördüğünü, istemeden çalıştırıldığını.. Kendisi gibi olan çocukları, özellikle kız çocuklarını, kurtarmak ve gerekirse bu köyün adalet bağlamında kılıcı olmak istiyordu. Fakat sözünü bir şekilde başkalarını dinletebilmeliydi. Çıkıp kendini yırtsa bile onu dinleyecek kaç kişi vardı? Şuan ki haliyle kimse onu umursamazdı. Kendisi ne başarmıştı ki? Kim güvenecekti ona? Önemli bir şey başarırsa birileri onu dinlerdi. Yüksek makamlara gelmek istedi. Böylelikle önemli çalışmalar yapıp amacını tüm dünyaya duyurabilecekti.

Önemli bir konuma gelmenin zaman alacağını biliyordu. Boş boş bekleyemezdi. Şimdiden başlayacaktı çalışmalarına. Yardıma ihtiyaç çocukların kurtarıcısı olup özgürlüğüne kavuşturacaktı. Annesiz çocukların annesi olacaktı Misa. Tek amaçladığı şey buydu.

Özellikler

-

Beceri Listesi

Ninjutsu

Shunshin - Ninpou
Kullanıcı bir elinin işaret ve orta parmağını dışarı açar ve vücudundaki chakraya odaklanır. Ardından, kullanıcı aşırı hızla hareket etme kabiliyetini kazanır. Genelde kullanıcıya bakan kişiler onun birden yokolduğunu görür, ancak teknik sadece aşırı hızdan oluşmaktadır. Kullanıcı çevresel etmenleri kullanarak hareketini gizler ve birden yerinde varolduğu izlenimini verir. Kullanıcı teknik ile chakrası yettiği sürece istediği mesafeyi katetebilir, ancak teknik süresince başka teknikleri kullanamaz ve saldırı yapamaz, bütün odağı tekniği açık tutmak üzerine olmalıdır. Teknik havada hareket etmek için kullanılamaz. Teknik kullanılarak rakibe hızlıca yaklaşılabilir ve uzaklaşılabilir, ancak avantajlı bir pozisyona geçmek aşırı derecede zordur, zira bir çok kişi Shunshin ile yapılan hareketi görebilir ve farkedebilir.

Raiton no Yoroi - Raiton
Kullanıcı normal bir el mührü serisinin ardından vücuduna elektrik akımı salar. Bu akım, kullanıcının sinir sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar ve motor fonksiyonların performasını arttırır. Kullanıcı'nın refleksleri keskinleşir, daha hızlı hareket etmeye başlar. Algısında herhangi bir değişiklik olmaz fakat planladığı hamleleri daha hızlı yerine getirir. Teknik açık olduğu sürece Raiton dışında herhangi bir ninjutsu kullanamaz. Suiton saldırılarından ekstra hasar alır. Kullanıcıya teknik süresice aşırı yaklaşan kişiler bir elektrik akımı ile çarpılır. Teknik açık kaldığı sürece normal tekniklerden daha fazla chakra yer.

Taijutsu

Kendou - B Rank
Stilin disiplinini kavramaya devam eden kullanıcı kılıç ve benzeri silahlar ile nasıl blok yapılacağını öğrenir. Kullanıcının defans kabiliyeti yüksek derecede artar ve bir saldırıyı savunduktan sonra genelde sarsılmaz ve karşı saldırıya hazır olur.

Genjutsu

-

Sahip olunan eşyalar

-Katana(Orta kalite)

-Shinobi çantası
Akane Misa

Re: Unutulacak Unutulmayan Şeyler Listesi

Post by Akane Misa » August 17th, 2019, 11:59 pm

Günümüz. Saat 23.50

Son damlalarını ağzıma döktüğüm sakemi elimden bırakarak masanın üstünde yuvarlanmasına izin veriyordum. Kaçacak bir yeri kalmayınca son çare olarak duvara tosluyordu. Sonrasında ise zoraki olarak bana tekrar yuvarlanıyordu. Özgürlüğü elinden alınmış bir şişe... Pek şaşırmamak gerekiyordu. Benim önemsediğim bu hususu çoğu kişi sikine bile takmıyordu. Köle alınmış çocuklar, eziyet gören kadınlar, devletin kendi çıkarları için birçok insanın harcanması... Ne var ki, özgürlük dediğim şey; insanların havalı gözükmek için ağzına aldığı laf karışıklığından başka bir şey ifade etmiyordu artık. Onlar için ne zaman etmişti ki? Kafamın hafiften döndüğünü, hatta kafa ağırlığımın arttığını hissedebiliyordum. Bu sebepten olsa gerek, aniden yükselen sinirlerim saolsun şişenin çıkardığı uyuz sesi durdurmak namına sert bir tokat atmıştım. Kendimi o cırtlak cam sesine hazırlarken onun aksine tok bir ses ile şans eseri kırılmadığını anlayabiliyordum.

*
*
*

Bu odada, bu masada ne yapıyordum? Neden bir tanesi yerde olmak üzere bir sürü sake şişesi etrafımı sarmıştı? Neden?... Neden hala kalbim acıyordu? Geçmiş aklımdan neden çıkmıyordu? Ne yapmam lazımdı bu lanetten kurtulmak için?... Bekledim. Dışarıda rüzgarın ağaçlara vuruşunu, cırcır böceklerinin baykuşlar ile atışmasını... Bekledim bana bir cevap vermeleri için. Nafile...

Hala okunması gereken son bir sayfa vardı. Son bir çile ve son bir son. Bana yabancı gelmese de ellerim ile emanet malı tutarmış gibi tuttuğum defterle birlikte salona doğru adımlamaya başladım. Bir geri ve iki ileri şeklinde yalpalayarak yürüyüşümün sonucunda belki de shinobiliğimdendir bilinmez, düşmeden hedefime varabiliyordum. Odama nazaran daha koyu bir temaya sahip olan bu salon köyün ışıklarını içinde barındırmıyordu. İçeride tek ışık kaynağı cayır cayır yanmakta olan şömineydi. Karşısındaki sandalyeye oturup defteri kucağıma aldım. Her şeyi ardımda bırakabilirdim. İnsanlara tekrardan hiçbir şey olmamış gibi davranabilirdim. Onları başka bir Misa'ya inandırmaya devam edebilirdim. Fakat bu içimdeki acıyı dindirir miydi? Bu defteri şömineyi atıp yanışını izlemek bana ne kazandırırdı? Orada sadece birkaç satır söz vardı. Peki ya aklıma demir parçası ile sertçe kazınmış hatıralar? Onları da bir defteri yaktığı gibi yakabilecek, küle döndürebilecek miydi? Hayır...

Ve bu gece yaptığı gibi tekrar o kapağı açtı. Karşısında duran şömineden ilham aldı. Neden kendisi de bir alev olamasın ki? Neden hatıralarını küle çeviremesin? Aksi takdirde onunla yaşamak ne kadar zor olduğunu biliyordu. Böylelikle son kez... Son kez hazırdı bu karşılaşmaya. Belki de hayatını yeniden yazmaya.

6 yıl önce...

...
Image

Künye

Motivasyon

Sefilsizlik

Özellikler

-

Beceri Listesi

Ninjutsu

Shunshin - Ninpou

Raiton no Yoroi - Raiton

Taijutsu

Kendou - B Rank

Genjutsu

-

Sahip olunan eşyalar

-Katana(Orta kalite)

-Shinobi çantası
Post Reply

Return to “Kusagakure”