[Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Ateş ülkesi ile Çimen ülkesi arasındaki köprülerden biri.
User avatar
Asakura Midori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 50
Joined: June 26th, 2019, 12:22 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Asakura Midori » October 21st, 2019, 11:24 pm

Atlı önünü kestiğinde istemsiz bir "vaov" sesi çıkmıştı minik dudaklarından. Zaten yere fazla yakındı, bir de böyle destansı bir karizmaya sahip insanlar epik pozlar verirken heyecanlanmaması mümkün değildi. Bir süre izledi adamı.. tatlı bir mutluluk yayıldı içine. Bazen oluyordu bu.. gördüğü herhangi birine kilitleniyor ve onun gibi olduğunu -veya bir gün olacağını- hayal edip beyninin içinde kayboluyordu. Bu güçlü bir savaşçı olabileceği gibi, bir ateş dansçısı da olabiliyordu. Fakat diğer zamanlardan farklı olarak, bu kez buna ayıracak zamanı yok gibiydi.

"Şöööyle geçiyim ben.."

Dedi açılan kapıya doğru bir yengeç gibi yan yan yürürken. İçerdeki görüntü pek beklediği gibi değildi.. öncelikle, adamın kendisi havalı bir savaşçıya değil de daha çok bir mafya babasına benziyordu. Gördüğü bir insanın iyi mi kötü mü olacağını anlayacak kadar büyümemişti henüz Midori. Gerçek dünyanın griliğinden bihaber bir şekilde, iyiler ve kötüler olarak kuruyordu kafasında bütün insanları. Bu adamda karanlık bir şeyler sezmişti.. fakat bunu eşelemek istemeyeceği kadar güçlü gözüküyordu. Tek parmak şıklatmasında bin beşyüz kişiyi üzerlerine çullandırabilecekmiş gibi..

"KESİNLİKLE!"

Diye bağırdı Haru'nun sorusuna kendini yırtarcasına. Muhtemelen yine dikkatleri garip ve uygunsuz bir şekilde üzerine çekecekti.. fakat adrenalin küçük bedenine hakim olduğunda sesinin tonunu ayarlayamamak gibi saçma sapan sorunlardı vardı. Tam da bir ninjadan beklenecek bir özellik ha? Sorun çıkmamalıydı.. her zamanki gibi konuşma kısmını Haru hallediyordu. Üstelik şuanki durum göz önünde bulundurulduğuna, bir elinin kılıcında olması için bir sebep yoktu. Muhtemelen buna gerek kalması durumunda ölmeleri uzun sürmeyecekti.
Image
Image
İsim: Asakura Midori
Yaş: 16
Cinsiyet: Erkek
Ryo: 75.000
Prestij: 0
Ün: 10
Element: Raiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Kullanılabilir GP: 0


Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.


Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, eğer bunu hakaret olarak algılarsa mantığını ve rasyonelliğini bir anda rafa kaldırıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındaki saldırabilir.


Özellikler: -

Güç: 6
Çeviklik: 10
Kondisyon: 8
Potansiyel: 2
Varlık: 6
Zeka: 3

Beceri Listesi:

[Güç] Atletizm: 3 [FAVORİ]
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 2 [FAVORİ]
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu: -

Genjutsu: -

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank
Tsukikage no Mai - B Rank

Ekipman/Eşya: Katana (İyi Kalite)

User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1625
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by GM - Naruto » November 3rd, 2019, 4:56 pm

Haru'nun şaşkınlık dolu ifadesiyle adamın tek kaşı kalkıyor havaya. Anlatılanlardan etkilenmek yerine daha çok 'ne diyor bu?' tadında bir surat ifadesine sahip. Haru'nun sonradan dizdiği memnuniyet sözlerini ise başını sıcak bir şekilde eğerek karşılıyor. "Ben de memnun oldum." Tekrar iskemleleri işaret ediyor. Israrla. Kafanızı çevirdiğinizde kadının boş ifadesiyle karşılaşıyor, bir an için neden oturmadığınızı sorgulayarak çöküyorsunuz. İstemsiz gelişiyor bu hareket.

Haru'nun konuşması bitene dek sabırla bekliyor, sorgular surat ifadesini de siliyor yavaştan. "İsmimin yankılandığı bir şehir. Keşke sadece söylenti olmasalar, öyle bir şehire sahip olsam. Bunlar sadece başarısının sırrını paylaşmayan bir iş insanı için kurgulanan teoriler." Hemen yanındaki camdan yeni bir şişe uzatılıyor bir el tarafından. Kibarca alıyor, kapağını yine kibarca açarak önündeki kadehe boşaltıyor yavaşça. Toynak seslerini işitiyorsunuz çamur zeminde yankılanan. Önceki sayıyla uyuşmuyor. Artıyor. Birkaç vagon sesi takip ediyor bunu. Gruba başkaları da katılıyor. Net bir sayı vermeniz zor. Muika içinde bulunduğunuz vagonun yanına sertçe bir tokat indiriyor. Onu takip eden birkaç talimat bağrınışı ile birlikte vagon hareketleniyor yavaşça.

"Memnuniyetle." diye ekliyor Muika kadehinden bir yudum aldıktan sonra. "Ancak karşılığında bir iyilik istemek durumundayım." Suratı, pazarlık yapan bir tüccarın ifadesizliğiyle kaplanıyor. "Yaklaşık 25 vagonluk bir grupla köprüye gideceğim. Ve Ateş'e gitme sebebim, ticari anlaşmamı yapacağım görüşmeye bir hayli geç kaldım diyebilirim." Ne isteyeceğini bu noktada az çok tahmin edebiliyorsunuz. "Köprüden geçişte bana öncelik ve kolaylık sağlarsanız, sadece sizi konuk etmekle kalmaz belki birkaç sorunuzu da dürüstçe cevaplayabilirim." Öne eğiliyor hafifçe, bakışları Haru'da kilitli. "İsminizi bana bahşetmeniz de bu anlaşmanın bir parçası olsun."
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Kurosawa Haru
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 132
Joined: October 12th, 2018, 9:09 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Kurosawa Haru » November 3rd, 2019, 9:46 pm

Aslanın inine başarıyla girmiş, hatta aslanların güvenini kazanmış bembeyaz bir kediydi Haru. Söyleyeceği herhangi bir şeyin ağırlığının farkına, Muika'nın ortam üzerindeki sonsuz kontrolünü fark ettiğinde varmıştı. Tıkır tıkır işleyen bir saatin pili, akrebi ve yelkovanı karşısındaydı, bu kervanı döndüren tekerlekti o. Herhangi bir yanlış hareket, bir garip gülüş, olmaması gereken bir bakış, sadece kendisinin zarar görmesiyle bitmeyecek bir reaksiyonun başlangıcını yaratabilirdi. Köyünün zarar görmemesi için bu sorumluluğu üstlenmeye hazır olup olmadığından emin değildi. "İsmim Haru. Kurosawa Haru." dedi nazik bir ses tonuyla. "Kervanın öncelikli ilerleyebilmesi için elimden gelen her şeyi yapacağıma emin olabilirsiniz. Oraya gönderilme amacımız Kannabi'deki kalabalığın yarattığı yükü bir şekilde hafifletebilmek. Sizinki gibi kallavi bir kervanı hızlıca geçirmek bizim de işimize gelecek, kalabalığı seyreltecektir efendim." diye devam etti sözlerine. Mümkün olduğunca mesafeli, alttan almacı ve uzlaşmacı yaklaşıyordu. Bu taktiğin işe yaradığını Gareki'den görmüştü, her ne kadar diğer adamı kırmış olsa da, yapılacak şeyin gerçekleşmesine en kısa yolu bu dil açıyordu. Yapılacak olanı yapacaktı, sadece biraz sessizlik.

Buraya geliş amaçlarının kötü niyetli olmadığını aktarabilmek için bir miktar rol yapmak zorundaydı. Direkt konuya girmesi... Bunu daha önce düşünmüştü. Kendi kendini yıprattığını fark etti. Kendi kendini korkuttuğunu. Ne olabilirdi ki en kötü? Kervandan atılmak mı? Dövülmek mi? Birkaç kervancının, köyün iki Shinobi'sini katletmesi, sessiz sedasız geçiştirilebilecek bir şey değildi. Özellikle de, Muika'nın onların yardımına ihtiyacı varken. Muika'yı eline alabilirdi aslında, sonuçta geç kalan oydu. Ocağa düşen oydu. İstemesi durumunda, belki, onu günlerce Kannabi'de bekletebilirdi. Güç ondaydı, ve birkaç kelimede bunu anlamasını sağlayabilirdi, fakat bu fikri aklından silmesi gerektiğini düşündü. Zira, bu Muika'nın ona düşmanca davranmasını da sağlayabilirdi. Birkaç dakika boyunca sessizliğini korudu, "Şimdilik aklımda bir soru yok, Muika-sama." dedikten sonra.

Bu sessizliği düşünüyormuş gibi yapmaya, ve oturmaya ayırdı Muika içkisini yudumlarken. Karizmatik bir adamdı, gücün sahibiydi, sözleri etkili ve ağırdı. "Bizi Kannabi'ye götürmeyi teklif ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bu karda ne yapardık en ufak bir fikrim bile yok. Her ne kadar giyim kuşamımız uygun bile olsa, bu fırtınada yolumuzu kaybetmemiz çok olasıydı." Sustu ondan sonra, ufak bir süre. Bir ritm tuttu parmaklarıyla, tatlı bir şarkı mırıldandı bir iki dakika, sesi güzel olmasa da.

"Aslında bunları söylerken, aklıma sorabilecek bir şey geldi... Hem de zamanı geçiririz. Köyün içinde kısık sesle konuşulan bir konuya denk geldim geçenlerde. Biliyorsunuz, Gyaku-sama yeni köy yöneticimiz. Birçok hediye gönderilmiş kendisine kutlama amaçlı. Sonuçta büyük bir onur, hem onun için, hem de biz için. Fakat bir hediye, kendisine ulaşmamış. Duyduğum kadarıyla çok değerli bir hediyeymiş. Sizin de yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi hatırlayıp size sorabileceğimi düşündüm. Bu tarz bir bilgiyi bilseniz bilseniz, siz bilirsiniz. Değil mi, Muika-sama? Sonuçta sizden gizli kuş uçmaz Dünya'da. Haksız mıyım? Hehe." Onu psikolojik olarak sıkıştırıp, başarısını paylaşmayan bir iş adamının yeteneklerini sunması için bir sahne oluşturmuştu. Bu bilginin değeri bedava olabilirdi ama, hediyeye ulaşmanın bedelsiz olacağını düşünmüyordu ama, en azından bilgi bir başlangıçtı.

Kurosawa Haru

Fiziksel Profil

Yaş: 19 Cinsiyet: Kadın Element: Doton
Seviye: C-Rank Rütbe: Chuunin
Ryo: 132.500 Prestij Puanı: 13 Ün: 15 Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon: Hayatında bir amaç ve sebep bulabilmek.

Komplikasyon: Albinizm. Albinizm genetik olarak, cilde, saça ve göze rengini veren melanin pigmentinin eksikliği veya hiç olmaması durumudur. Haru'nun saçları ve teni kar gibi bembeyaz, gözleri ölüm gibi kırmızıdır.

Savaşçı Profili
Güç: 6 Çeviklik: 7 Kondisyon: 5
Potansiyel: 7 Varlık: 2 Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Favori][Çeviklik] Akrobasi: 10 | [Çeviklik] El Hassasiyeti: 1 | [Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1 | [Varlık] Empati: 1 | [Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1 | [Zeka] Farkındalık: 1 | [Zeka] İzcilik: 1

Özel Mod
Majiwari

Ninjutsu
Doton: Gansetsukon (El Mührü Azaltma, Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Doryuu Shiki (Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Moguragakure no Jutsu
Doton: Doryuu Heki (Chakra Azaltma Mevcut!)

Taijutsu
Nagatsu Tekniği B-Rank
Issen - Nagatsu Stili

Ekipmanlar
Özel Üretim Kalkan
Özel Üretim Gözlük
Yari (Normal Kalite)
3 Kunai (Normal Kalite) 5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite) 1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) 2 Sis bombası (Normal Kalite)
User avatar
Asakura Midori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 50
Joined: June 26th, 2019, 12:22 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Asakura Midori » November 3rd, 2019, 10:27 pm

Aslanın inine şans eseri yuvarlanarak inmiş, aslanların aslan olduğunu bile idrak edemeyecek kadar küçük ve sarı bir fareydi Midori. Etrafında neler olup bittiğine dair en ufak bir fikri bile yoktu.. işler kötü giderse sonuçlarının nerelere varabileceği, veya iyi ihtimallerin sonucunda nasıl bir kazanç elde edebileceklerini tahmin edemiyordu. O kadar zeki ve tecrübeli bir shinobi değildi. Bu onun görevi de değildi zaten.. Gyaku'nun anlatmış olduğu onca şeye rağmen, kendi kendine vermiş olduğu tek bir spesifik misyonu vardı. Haru'yu canlı bir şekilde köye ulaştırmak. Bu olana kadar da gözünü dört açıp, anlamadığı şeyleri anlıyormuş gibi yapacaktı.

"Ben de Midori. Kılıcım var."

"NE DİYORSUN GERİZEKALI" diye bağırdı içinden bir ses.. az daha kendi alnına şaplak atacaktı. Saçmalamaya başlıyordu böyle panik zamanlarında.. en iyisi susması olacaktı muhtemelen. Maskesini minik parmakları ile yavaşça yukarı doğru çekti ve aynı renkteki mor kapüşonunu biraz daha yaklaştırdı ince kaşlarına. At seslerinin dikkatini dağıtmasına izin vermemeyi denedi önce.. fakat vagonun dışarısında neler olduğuna kafası takılmaya başlamıştı istemsiz ve içgüdüsel bir şekilde.

"UÇAMAZ!"

Diye bağırdı Haru cümlesini bitirir bitirmez. Yine durduramamıştı kendisini. Ayrıca Haru'yu da hiç bu şekilde görmemişti daha önce, buna emindi. Sanki.. her zamankinden çok daha sahte gibiydi. "Hehe" mi? Hayatı boyunca kaç kez böyle gülmüştü? Hayır.. sürrealist övgüler ve ses tonundaki tuhaflık normal değildi belli ki. Adama güvenebileceklerini düşünmüştü öncesinde, fakat öyle gözüküyordu ki bu yalnızca köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme macerası olacaktı. Köprü konusunda neler olabileceğini düşünmek istemiyordu. Geçiş önceliği diğer köylüleri sinirlendirebilirdi, fakat düşünmeleri gereken en önemli şey bu değildi muhtemelen.
Image
Image
İsim: Asakura Midori
Yaş: 16
Cinsiyet: Erkek
Ryo: 75.000
Prestij: 0
Ün: 10
Element: Raiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Kullanılabilir GP: 0


Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.


Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, eğer bunu hakaret olarak algılarsa mantığını ve rasyonelliğini bir anda rafa kaldırıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındaki saldırabilir.


Özellikler: -

Güç: 6
Çeviklik: 10
Kondisyon: 8
Potansiyel: 2
Varlık: 6
Zeka: 3

Beceri Listesi:

[Güç] Atletizm: 3 [FAVORİ]
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 2 [FAVORİ]
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu: -

Genjutsu: -

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank
Tsukikage no Mai - B Rank

Ekipman/Eşya: Katana (İyi Kalite)

User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1625
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by GM - Naruto » November 18th, 2019, 12:54 am

Haru'nun kendini tanıtması ve verdiği vaatlerden sonra adam kadehini kaldırıyor nazikçe anlaşmayı kutlarcasına. Teşekkür dolu cümleler ise suratında naif bir sırıtma oluşturuyor. "Her zaman. İnanın Kusagakure bana asla ödeyemeyeceğim iyilikler yaptı. Bunun lafı bile olmaz." Geriye yaslanıyor, yanındaki pencereden aslında fazlasıyla rutin olan manzaraya dalıyor.

Derin bir iç çekiyor Muika, Haru'nun mırıldandığı şarkıya ise parmaklarıyla bardağa vurmasıyla eşlik ediyor. Durumdan memnun. İşinin görülmesinden memnun. Suratına baktığınızda ne olursa olsun bir şekilde bu memnuniyetini koruyacağını düşünüyorsunuz. Suratındaki yapaylık ise ilk kez bu anda dikkatlerinizi çekiyor. Haru'nun birbiri ardına gelen cümleleri ve isteği dahi bozamıyor bunu. Dikkatle dinliyor adam, her bir cümleyi başını sallayarak takip ediyor. Adam ağzını açtığı anda gelen çığrınma ise ilk kez adamın suratında olumsuz bir ifade görmenize sebep oluyor. Hafif irkilmiş, anlamsız.

Midori'nin yarattığı garipliğin geçmesini bekliyor önce. "Gyaku-san." diyor gülümseyerek. "Ben de ona hediye gönderen şanslı kişilerden biriyim. Nise-sama'dan sonra... Gerçekten iyi bir tercih." Nefesleniyor. "Yaşım gereği onun döneminde birçok olaya şahitlik ettim. Gyaku hırslı. Genç. O adamın basit bir kaçağa milyonlarca ryo ödül koyduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Kardeşinin ölümünü bu kadar canlı bir şekilde atlatmış olması etkileyici." Kitlendiği manzaraya biraz daha düşünceli bir şekilde dalıyor. "Kusagakure'nin daha iyi bir yer olacağını düşünüyorum." Tekrar nefesleniyor, ardından tek bir saniyede tüm dikkatini dağıtarak öne doğru eğiliyor. "Olabilir." diyor sakince. "Resmi belgeler ardına sığınan bir çok hırsız var. Kaçakçı var. Belki ben dahi bunlardan biriyim. Vagonlarımda sadece pay alarak ulaştırdığım, daha açık olmak gerekirse kuryelik yaptığım birçok şey bulunuyor." Düşünüyor. "Belki de çalıntı şeylerdir. Sorgulamam. Kimse sorgulamaz. Sadece, Gyaku-san'a iletilecek bir hediye olmadığını garanti edebilirim." Sırıtarak dayıyor sırtını geriye. "Ancak dikkatsiz kişilerin ismi çabuk yayılır Haru-san. Bu işi sınır tanımadan yapanlar elbet bir noktada mimlenir." Bir şeyler erişebileceğinizi yavaştan anlıyorsunuz. "Doura. Savaş sırasında Çimen sınırlarına hapsolmuş ünlü bir hırsız. Muhtemelen köprüdeki tek sızıntıyı kullanmak isteyecektir." İsmi hafızanıza atmanız için bekliyor. "Ve Kizaro. Bir hırsız katili. İnanın görebileceğiniz en naif insandır. Bir şekilde tüm çalıntı malları kendinde toplar, ardında onlarca hırsızın leşini bırakır. Ardından yüksek kar oranlarıyla satar. O da köprüye ilerleyen büyük bir kervan grubunu yönetiyor."

Köprü göründü !


Dışarıdan gelen bağrış ile konuşmasını kesiyor Muika. "Verebileceğim isimler bunlar. Diğer dostlarımı zan altında bırakmak istemem." Sırıtıyor sinsice, ardından tekrar o rutin manzarasına dalıyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Kurosawa Haru
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 132
Joined: October 12th, 2018, 9:09 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Kurosawa Haru » November 23rd, 2019, 8:43 pm

"Kusagakure'nin sizin gibi bir ittifakı olması çok güzel. Köyüm sizinle büyük işler başarabilir, efendim." diye devam etti sözlerine. Bu işin kârlı kısmı, iki taraftı. Muika bilgi satar, başkaları bu bilgiyi kullanır... Hızlı bir kaynak, güvenilir olup olmaması ise tartışmaya açıktı ve o nadide hediye bulunana kadar da devam edecekti. Korkutucu bir adamdı Muika. Korkutucu kişiliği, her şeye hakim olması ve sakinliği, Haru'yu ürpertiyor, sözlerini sarf etmeden önce birkaç kez düşünmesine neden oluyordu. Mantar ise öyle değildi. Düşünmeden konuşup ortamı ve odağı dağıtıyordu. Saftı, tazeydi, savaşa daha hazırdı. Haru ise onu korumakla yükümlüydü. Midori'nin dizine elini koydu, mesajı alabileceğini düşünüp. Gerçi almasaydı da pek bir şey fark etmezdi. "Nise-sama bizi niye bıraktı, hiç kimse bize bir açıklama yapmadı ama, Gyaku-sama bizi asla bırakmayacaktır."

Ve konuştu Muika, döküldü hatta. Neden bunu yapıyor, hiçbir fikri yoktu Haru'nun. Kusagakure bu kadar mı değerliydi? Bir iki gün önde olabilmek için daha sonra dost edinebileceği adamları satması, bu adamın yaptığı işin temeline karşı değil miydi? Belli ki Kizaro ile arkadaşlık yapabilirdi, hatta onun mallarını satabilir ve çift taraflı kâr edebilirdi. Ama o Kusagakure'ye yardım etmeyi seçmişti. Kusagakure ve Haru elbette bunu unutmayacaklardı.

"Size ne kadar teşekkür etsem az kalır, Muika-sama. Size olan borcumu ödeyeceğim. Zaten ödeyeceğim yere de yaklaşıyor olmalıyız." dedi sessizce, onun konuşması bittikten sonra. Ardından da köprü gözükmüştü zaten, ve Muika ile olan anlamsız birliktelikleri de son bulacaktı. "Köprü göründü artık. Biz önden gitsek çok daha iyi olur. Kalabalık başlıyordur." dedi. "Buraya kadar getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Hem kendi adıma, hem de Kusagakure adına."

"Biz izninizi isteyelim. Çok sağolun." dedi ve sözü Muika'ya ve Midori'ye bıraktı. Sözleri bittikten sonra kervandan inecekler ve köprüye gideceklerdi. Ortamın nasıl işlediğini öğrenip, hemen harekete geçeceklerdi. Muika'yla olan konuşmalarından kimseye bahsetmeyecek, ama yine de adamın hızlı geçmesi için elinden geleni yapacaktı. Şimdilik ilk amacı Köprüye ulaşmak ve yetkili kişiye geldiklerini bildirmekti.

Kurosawa Haru

Fiziksel Profil

Yaş: 19 Cinsiyet: Kadın Element: Doton
Seviye: C-Rank Rütbe: Chuunin
Ryo: 132.500 Prestij Puanı: 13 Ün: 15 Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon: Hayatında bir amaç ve sebep bulabilmek.

Komplikasyon: Albinizm. Albinizm genetik olarak, cilde, saça ve göze rengini veren melanin pigmentinin eksikliği veya hiç olmaması durumudur. Haru'nun saçları ve teni kar gibi bembeyaz, gözleri ölüm gibi kırmızıdır.

Savaşçı Profili
Güç: 6 Çeviklik: 7 Kondisyon: 5
Potansiyel: 7 Varlık: 2 Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Favori][Çeviklik] Akrobasi: 10 | [Çeviklik] El Hassasiyeti: 1 | [Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1 | [Varlık] Empati: 1 | [Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1 | [Zeka] Farkındalık: 1 | [Zeka] İzcilik: 1

Özel Mod
Majiwari

Ninjutsu
Doton: Gansetsukon (El Mührü Azaltma, Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Doryuu Shiki (Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Moguragakure no Jutsu
Doton: Doryuu Heki (Chakra Azaltma Mevcut!)

Taijutsu
Nagatsu Tekniği B-Rank
Issen - Nagatsu Stili

Ekipmanlar
Özel Üretim Kalkan
Özel Üretim Gözlük
Yari (Normal Kalite)
3 Kunai (Normal Kalite) 5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite) 1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) 2 Sis bombası (Normal Kalite)
User avatar
Asakura Midori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 50
Joined: June 26th, 2019, 12:22 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Asakura Midori » December 1st, 2019, 6:38 pm

Her şey bir anda, olması gerekenden çok daha iyi bir hal almıştı. En azından o yöne doğru gitmeye başlamıştı.. şayet adamın Kusagakure'ye borçlu olması birçok anlama gelmekteydi. Birincisi ve en önemlisi, bu iki çaresiz shinobinin hayatları onların yanlarında oldukları sürece bir miktar da olsa daha güvende demekti. Karşılarında oturan adam tarafından paramparça edilmeyecek olmalarının yanısıra, dış etkenlerin sağlayabileceği olası tehditlere karşı da bir kuş yuvasındaymışlarcasına korunuyor olacaklardı. Daha ne isteyebilirlerdi ki?

Ninja olmak, Midori'nin şuana kadar tanıdığı pek çok akranı tarafından çok yanlış betimlenen bir olguydu. Sessiz, karanlık, sert, soğuk.. hayır. Böyle olmamalıydı. En temel ilkesi 'hayatta kalmak' olan bir varoluş biçimini benimsemiş bir kimsenin insanlıktan kendini bu denli soyutlaması yalnızca aç kurtlarla dolu bir ormanda tek başına kamp yapmak gibi bir şey olurdu. Yapılması gereken asıl şey ise, bağlantıları ve iletişimi kullanarak devasa bir diplomasi ağı kurmaktı. Zaten hem köyün, hem de köyden artakalan dünyanın bugüne kadar işleyişine bakıldığı zaman, 'arkadaşları' olan topluluklar başarabilmişti yalnızca hayatta kalmayı.

"Oha bayaa bildiğin bizim Gyaku mu?"

Kendi suratına iki eliyle tokat atarcasına hızlı ve sert bir şekilde kapattı elleri ağzını bir anda. Yine durduramamıştı çenesini.. ancak dinlediği şeylerin şokunu da kolay atlatabileceğini sanmıyordu. Pek tanıdığı söylenemezdi aslında bahsi geçen adamı. Elbette kulağına çokça efsane gelmişti uzun seneler boyunca.. fakat hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğuna birinci elden tanıklık edemeyeceğini kabullendiğinde sorgulamayı da inanmayı da bırakmayı seçmişti Midori. Şimdi ise, yeraltı dünyasının en karanlık adamlarından olduğunu tahmin ettiği bir herif, karşısında oturmuş neler anlatıyordu böyle? Haru'nun söylediklerine tam olarak odaklanamadı bile. Yalnızca son cümlesini ve kendisi ile kurduğu anlık göz kontağını algılayabildi beyni.

"Evet.. kalkalım biz."

Ah.. yere değmiyordu gerçi zaten ayakları.
Image
Image
İsim: Asakura Midori
Yaş: 16
Cinsiyet: Erkek
Ryo: 75.000
Prestij: 0
Ün: 10
Element: Raiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Kullanılabilir GP: 0


Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.


Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, eğer bunu hakaret olarak algılarsa mantığını ve rasyonelliğini bir anda rafa kaldırıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındaki saldırabilir.


Özellikler: -

Güç: 6
Çeviklik: 10
Kondisyon: 8
Potansiyel: 2
Varlık: 6
Zeka: 3

Beceri Listesi:

[Güç] Atletizm: 3 [FAVORİ]
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 2 [FAVORİ]
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu: -

Genjutsu: -

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank
Tsukikage no Mai - B Rank

Ekipman/Eşya: Katana (İyi Kalite)

User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1625
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by GM - Naruto » December 4th, 2019, 11:46 pm

Adam Midori'nin garip davranışlarına artık alışmış, bir nevi salmış durumda. Odağı Haru ve diğer kadın arasında ara ara dolanıyor sadece. Garip davranışlarına aynı derecede siz de alışıyorsunuz. Mimiklerini istediği gibi kontrol edebilmesi gerçeğini bir yana bıraktığınızda mantıksız davrandığına inanmanız için bir sebep yok.

Veda cümlelerinizi kadehini kaldırarak karşılıyor ve manzarasına dalıyor tekrardan. Vagon da sizin kalkış isteğinizle birlikte yavaşlıyor, saniyeler içinde doluyor. Önce bir uğultu olarak gelen konuşmalar ardından kusursuz kar örtüsünü titretecek bir karmaşaya dönüşüyor. Ufuktan gelen bağrışmalar küfürlerle süsleniyor, oduna inen balta sesleriyle garip bir ritme kavuşuyor. Vagondan ayrılıyorsunuz.

Bozulmuş, çamura bulanmış kar örtüsü karşılıyor sizleri. Muika'nın adamları vagonların çevrelerinden ayrılmıyor. Ancak ileriye baktığınızda, yaklaşık iki kilometre boyunca uzanan bir kaosla karşılaşıyorsunuz. Yoldan taşan, kaynak yapmaya çalışırken yolu kitleyen yüzlerce vagon. Vagonlarla ilerleyenlerin kimi birbiriyle kavga etmekte, kimi ise bu bekleyişi kabullenmiş durumda. Yol dışında, vagonlardan uzak bir noktada muşambalarla kendilerine korunacak alanlar yaratıp ufak bir ateş çevresine çökmüşler.

Vagonlar ilerlemiyor. Yolun kenarından devam ediyor, bu aralığı yürüyerek aşmak zorunda kalıyorsunuz. Karmaşa sizler köprü ağzına ulaşana dek artıyor. Birkaç vagonun tadilat halinde olduğunu görüyorsunuz. Uzun süre su alan tekerler birer pamuk gibi dağılmış. Kimi değneklerle destekliyor, kimisi yedek tekerleri takmak için didiniyor. Müdahale etmelik bir kavga görmediğiniz sürece devam ediyorsunuz. Zaten sizin geçtiğinizi gören çoğu kişi de o anda neye isyan ediyorsa, hiddetini bir seviye aşağıya çekiyor.

Kannabi köprüsü taştan, fazlasıyla yüksek iki yamacı birbirine bağlayan, yaklaşık beş yüz metre uzunluğunda. Yaklaşık üç vagonun yan yana geçebileceği genişlikte. Bu kapasiteyi fazlasıyla kaldırabilecek bir yapıya sahip. Her ne kadar sürekli çökme hikayeleri anlatılsada görünüşte fazlasıyla sağlam. Görünürdeki tek sıkıntı ise, köprü ağzını sıkıştırmak derecesinde kapatan dört vagon. Bunların yaklaşık 100 metre ötesinde ise yan yatmış bir vagon bulunuyor. Ufak bir kalabalık çevrelemiş durumda bu beşli vagonu. İçlerindeKusa alınbantlı üç kişi görüyorsunuz. Biri muhtemelen 13-14 yaşlarında, genin olduğunu düşündüğünüz bir oğlan çocuğu. Diğeri fazlasıyla yaşlı. Saçları tamamen beyaz ancak bel hizasında bir kadın. Bunların hemen arkasında, ürkek gözlerle durumu izleyen orta yaşlarda bir erkek. Ufak çocuk sizlerin yaklaştığını gördüğünde kar üzerinde patinaj atarak yanınıza koşuyor. "Hoi ! Köylüler !" Hızla yaptığı koşu dengesiz bir kaymayla sonlanırken Midori ile adeta sarılıyorlar. "Ben Duara ! Karakolda çalışıyorum !" Köprünün sağ tarafındaki ufak bir kulübeyi gösteriyor. Heyecanlı olduğunu görebiliyorsunuz. Pantolonuna sıkıştırdığı bir tomar kağıt bulunuyor. "Kaza yapan adam vagonunun kaldırtmıyor ! Diyor ki eşyalarım eksik. Biri çaldı ! Onu bulana kadar kaldırmam !" Suratındaki tatlı heyacan üzgün bir ifadeye bürünüyor bekleyenlere bakınca. "Yardım edelim dedik ama izin vermedi. Dedi ki burası mezarınız olur, hırsızı bulun !" Haru kafasını hafifçe uzattığında yan yatmış vagonun üstünde oturan birini görüyor. Elindeki katanayı vagonun zeminine yapıştırmış, sadece köprü önündeki topluluğu izliyor. "Kimse karşı çıkamıyor. Çoğu vagonun koruması benden beter !" Yaşlı kadın, önünüzdeki çocuğun hafif yükselmiş sesini yakalayarak mevcut konuşmasına ara veriyor ve sizlere dönüyor. Başıyla hafifçe selamladıktan sonra ise devam ediyor konuşmasına.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Asakura Midori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 50
Joined: June 26th, 2019, 12:22 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Asakura Midori » December 23rd, 2019, 1:07 am

Kalbim yerinden çıkacak gibiydi.. böylesine sert ve ürkütücü tipli adamların yanındayken kendim olamadığımı, kendim olamadıkça da gerildiğimi fark ettim. Evet.. ilk seferim olduğunu reddetmeyeceğim, fakat ne yalan söyleyeyim.. evde aynanın karşısında prova yaparken şuan olduğumdan en az yüz kat daha tehlikeli ve karizmatik gözüküyordum. Olsun.. en azından bize zarar vermeyeceklerine artık emin gibiyim. Bu da bir şey.. şimdilik sanırım tek yapmamız gereken köprüyü geçene kadar ayıya dayıcığım demek. Eğer yeterince şanslıysak bu krizi bir fırsata bile çevirebiliriz! Evet.. yapabiliriz bunu!

"Aiy.. yine mi yürüyeceğiz?"

Dedim bitkin bir şekilde Haru'ya bakarak. Bu yolculuk beni fazla yormuştu.. kimseye bunu göstermezdim, kimsenin bunun bilmesine izin veremezdim fakat Haru'ya karşı gardımı ve maskemi indirebilirdim.. insanın bu tip durumlarda sırtını yaslayacağı biri olması mükemmel bir şey. Ah bir de sırtım bacaklarının hizasına gelmiyor olsaydı.. öf be! Attığım her adımda biraz daha tedirgin hissediyordum.. nedendir bilinmez, hiç de öyle sona falan yaklaşıyormuşuz gibi gelmiyordu bana. Bu kadar kolay olamazdı. Herkesçe bilinen bir şey vardı ki, ben bir şom ağızlıydım!

"Nooluyo yaa?!"

Üzerime üzerime koşan şahsı bir geç fark etmiştim fakat istemsiz olarak ellerimle yüzümü korurken bunun dışarıdan bakıldığında komik gözükebilecek olduğunu fark edip ölme pahasına da olsa vazgeçtim. Konuşmaya başladığında isteksizce dinledim herifi. Bu biraz şey gibi gözüküyordu.. nasıl desem.. görev içinde görev! Bu sonsuz katmanlarda kaybolup gideceğiz.. cesedimizi kurtlar ve kuzgunlar yiyecek! Kafamı yukarı kaldırıp iyice süzdüm suratını.. o da en az bizim kadar durumdan şikayetçi gibiydi.

"Tamam.. herkesin üstünü arayalım. Biri çaldıysa fazla uzağa gitmiş olamaz. Di mi?"

Haru'ya bakıp kendimi onaylatma gereği duymuştum nedensizce.
Image
Image
İsim: Asakura Midori
Yaş: 16
Cinsiyet: Erkek
Ryo: 75.000
Prestij: 0
Ün: 10
Element: Raiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Kullanılabilir GP: 0


Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.


Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, eğer bunu hakaret olarak algılarsa mantığını ve rasyonelliğini bir anda rafa kaldırıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındaki saldırabilir.


Özellikler: -

Güç: 6
Çeviklik: 10
Kondisyon: 8
Potansiyel: 2
Varlık: 6
Zeka: 3

Beceri Listesi:

[Güç] Atletizm: 3 [FAVORİ]
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 2 [FAVORİ]
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu: -

Genjutsu: -

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank
Tsukikage no Mai - B Rank

Ekipman/Eşya: Katana (İyi Kalite)

User avatar
Kurosawa Haru
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 132
Joined: October 12th, 2018, 9:09 pm

Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by Kurosawa Haru » December 28th, 2019, 12:51 am

Köprüye varışlarının bir sevinç ve coşku gösterisi ile karşılanacağı hayalinden, kargaşanın içine düşüşleriyle beraber uyandı Haru. Sonu görünmeyen bir son, karlar altında saklanan vagonlar ve bıyıklarına buz yapışmış onlarca tüccar, akın akın köprüye geliyor, hızlıca defolup gitmek için ellerinden geleni yapıyorlardı. Üzerilerine gelen çocuğu başıyla selamladı Haru, Midori'yle çarpışmalarından birkaç saniye önce. Çocuğun söylediği her cümlede biraz daha devirdi gözlerini, biraz daha acıdı kendine, sonu gelmeyecek bu talepleri karşılayacak kişinin kendisi olacağı fikri, kendi cehennemine dönüşürken. Koca koca insanlara bebek bakıcılığı yapacaktı. Uzlaşmak istemeyen yüzlerce insan vardı sırada, ve tek istedikleri şey buradan gitmekti.

"Hemen mi işe girişeceğiz..." dedi Haru kendi kendine. Derin bir nefes aldı, alın bandının düğümünü belinden çözdü ve olması gereken yere, alnına geri taktı; gözlüklerini kafasının üst kısmına, alın bandının üzerine geçirdi. "Herkesin üstünü aramamıza imkan yok. Adamın ne aradığını bile bilmiyoruz. Bırakın ben halledeyim." dedi üstlenici abla yeteneklerini dışa vurur şekilde.

Yavaşça adamın kabul edebileceği bir uzaklığı koruyarak yanına yaklaşacaktı. "Merhaba, tüccar. İsmim Haru. Size elimden geldiğince yardım edeceğim, fakat önce sizin bana yardım etmeniz gerekiyor. Her şeyden önce, şu tehditkar söylemlerinize bir son verin. Ben buradayken kimse zarar görmeyecek. Size sadece yardım etmek için buradayım. Şimdi, neyin çalındığını düşündüğünüzü söyler misiniz? Her yere baktınız mı?" deyip kalabalığa döndü yüzünü. "Siz bir şey biliyor musunuz? Durumu lütfen bana açıklayın." diye bitirdi sözlerini. Kalabalık tarafından ilgi göreceğini düşünüyordu, çünkü sorunlara çözümcü yaklaşımın ilgi çektiğini, işe yaradığını bugün birçok kez birinci elden tecrübe etmişti.

Kurosawa Haru

Fiziksel Profil

Yaş: 19 Cinsiyet: Kadın Element: Doton
Seviye: C-Rank Rütbe: Chuunin
Ryo: 132.500 Prestij Puanı: 13 Ün: 15 Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon: Hayatında bir amaç ve sebep bulabilmek.

Komplikasyon: Albinizm. Albinizm genetik olarak, cilde, saça ve göze rengini veren melanin pigmentinin eksikliği veya hiç olmaması durumudur. Haru'nun saçları ve teni kar gibi bembeyaz, gözleri ölüm gibi kırmızıdır.

Savaşçı Profili
Güç: 6 Çeviklik: 7 Kondisyon: 5
Potansiyel: 7 Varlık: 2 Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Favori][Çeviklik] Akrobasi: 10 | [Çeviklik] El Hassasiyeti: 1 | [Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1 | [Varlık] Empati: 1 | [Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1 | [Zeka] Farkındalık: 1 | [Zeka] İzcilik: 1

Özel Mod
Majiwari

Ninjutsu
Doton: Gansetsukon (El Mührü Azaltma, Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Doryuu Shiki (Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Moguragakure no Jutsu
Doton: Doryuu Heki (Chakra Azaltma Mevcut!)

Taijutsu
Nagatsu Tekniği B-Rank
Issen - Nagatsu Stili

Ekipmanlar
Özel Üretim Kalkan
Özel Üretim Gözlük
Yari (Normal Kalite)
3 Kunai (Normal Kalite) 5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite) 1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) 2 Sis bombası (Normal Kalite)
Locked

Return to “Kannabi Köprüsü”