[Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Ateş ülkesi ile Çimen ülkesi arasındaki köprülerden biri.
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Re: [Asakura Midori & Kurosawa Haru] Hasıraltı

Post by GM - Naruto » January 10th, 2020, 4:47 pm

Çözüm önerilerinizi birbirinize sunup Haru'nun fikrini hayata geçirmeye karar veriyorsunuz.

Midori'yi arkasına takarak kalabalığa doğru ilerliyor Haru. Onları yararak yolu kapatan dörtlü vagonlara iyice yanaşıyor ve uygun bir aralık bulup sıyrılıyor aralarından. Midori'nin bu sıkışıklıktan geçmesi daha kolay oluyor haliyle. Tüccara ilerlerken ikinizi de durduran olmuyor bu yolda.

Adama iyice yaklaşıyorsunuz. Aranızdaki mesafe beş on adıma kadar düştüğünde toparlanmaya başlıyor o da. Elindeki katanayı bırakmadan oturduğu yerden kalkıp o da size doğru yürümeye başlıyor ve orta yerde buluşuyorsunuz. Orta yaşlarının sonunda olan, karga burnuna rağmen yakışıklı sayılabilecek bir adam karşınızda durmakta. Düzgünce giyinmiş, özellikle kaşkolunu bağlayış şeklinde bir zerafet görebiliyorsunuz. Karşınızda dimdik durmakta ve örgü eldiven geçirdiği ellerini katanasının üzerinde birleştirmiş, önünde salık bir şekilde tutmakta. Haru, adamın çatık ifadesini oldukça net bir şekilde görebiliyor. Hemen hemen aynı boyda oldukları söylenebilir.

"Shirai." diye karşılık veriyor adam. Başka bir şey eklemeden de Haru'nun söylediklerini araya girmeden dinlemeye başlıyor. Haru daha konuşmasının yarısındayken arkanızdan diğer shinobilerin de geldiğini hissediyorsunuz, fakat konuşmanızı bölmüyorlar. Adamın, söylenilenleri dinledikçe çehresini daha da yumuşatmaya başladığını izleyebiliyorsunuz. Tüm konuşmalar bittiğinde ise konuşmaya hazırlanıyor, fakat Haru kalabalığa döndüğü için beklemek durumunda kalıyor.

Haru'nun kalabalığa seslenmesiyle bir kaç kişinin işinin başına döndüğünü görüyorsunuz. Şüpheli bir durumdan ziyade neler olduğunu merak eden kalabalığın, yetkili kişileri görünce dağılma çabası bu. Kalan insanlardan ise hafif bir uğultu geliyor. "Kim çaldıysa yok oldu heralde.", "Ay, cidden görmedik ki ne oldu?", "Yok biz bir şey görmedik kim ne çalmışsa." cümleleri bu uğultudan seçebildikleriniz arasında. Kalan konuşmaların da bu temada olduğunu tahmin edebiliyorsunuz.

Shirai'ye tekrar dönüyorsunuz. "Bakın, ben kıyafet taşıyorum. Bu vagonda-..." Önce eliyle hala yatık olan vagonu gösteriyor, katanayı tek elinde tutmaya başlayarak. Ardından yetmiyor bir yandan Haru'ya bakarak yan yan vagona ilerlemeye ve daha iyi göstermeye başlıyor. "Tam sekiz kasa vardı." Vagona bakıyorsunuz. İçerisinde 5 adet zarar görmemiş kasa bulunmakta. Kasaları tutan halatın kopmamış kısımları sayesinde içerde durmaktalar. Yerde ise biri parçalanıp dağılmış, diğeri ise o kadar da derbeder olmamış iki kırık kasa bulunmakta. Dağılan eşyaları incelediğinizde adamın bulunduğunuz mevsime uygun, kalın kışlık kıyafetler taşıdığını görüyorsunuz. Saydığınız kasalardan da adamın lafının nasıl devam edeceğini tahmin edebiliyorsunuz.

"Biri şimdi yok, Haru-san! Hengamede çakalın teki aldı, götürdü belli ki!" diye sitem ederek bitiriyor lafını. Bir ayağını da sertçe yere vuruyor inat eden bir çocuk edasıyla.

Vagonu çektiğini tahmin ettiğiniz atlar vagonun hemen yanı başında durmakta. Sakin görünmekteler, vagonla olan bağları çözülmüş durumda. Vagonun devrildiği nokta ise köprü kenarında yakın bir konumda. Yerde kırılan kasalardan ve vagondan kopan tahta parçalar görebilmektesiniz, dağılmış kıyafetlere ek olarak.
Off Topic
Sizin için de uygunsa pasiflik sınırını 24 saate düşürelim.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kurosawa Haru
Kusagakure
Kusagakure
Künye:
Arena:

Post by Kurosawa Haru » January 11th, 2020, 2:04 am

Sakince dinledi söylenenleri, ortamın gerilmeye gittikçe kapanması onu daha çok mutlu ediyordu, bir sorunun yaşanması istediği son şeydi, hele ki Muika'ların acilen bu kalabalığı yarıp gitmeyi beklemeleri, Haru'yu her an biraz daha sıkıştırmakta, işlerini acele ettirmeye zorlamaktaydı. Midori'ye döndü, dinlerken. Muika'nın verdiği isimlerin hemen araştırılması ve önlerinin kesilmesi gerekmekteydi, fakat bu acil iş, Haru'nun kafasını karıştırıyor, hedeflerinin kaçmasına yol açıyor olabilirdi. Kısa arkadaşına döndü ve "Doura ve Kizaro ismindeki herkesin durdurulması için diğer Shinobi'lere bilgi vermeni istiyorum, şu an bu işi bana kilitledikleri için ben yapamıyorum ama, sen yapabilirsin, değil mi Midori-chan? Doura ve Kizaro, bunları kaçırmamamız gerekiyor. Çok önemli. Bunlarla karşılaştıkları zaman ne işle uğraşıyor olurlarsa olsunlar adamı durdurup bize haber versinler. İkimize de. İsimlerden başka hiçbir bilgi verme ve açıklama da yapma." diye fısıldadı, başka kimsenin duyamayacağı şekilde. Bu hengamenin ortasında bu kısa konuşmanın kimse tarafından fark edilmeyeceğine inanıyordu kar saçlı kız. Bu işi hallettikten ve mantarı şutladıktan sonra bu aciz adama yardım edebilmek için güler yüzünü takınacaktı.

"Yaşadıklarınız için üzgünüm, Shirai-san. Gördüğümüz üzere iki kasanız yerde, beşi vagonda. Peki biri... Siz birini gördünüz mü? Belki de göremeyeceğiniz bir yere düştü. Mesela, köprüden aşağı düşmüş olabilir mi? Siz buradaydınız, vagonunuz burada durduğundan beri kimse geçemiyor. E, haliyle kasalar da cebe konacak bir şey olmadığı için alıp saklamak da söz konusu değil. Aşağı baktınız mı, Shirai-san?" dedi ciddi fakat güleç bir ses tonuyla, ve adamın belirlediği hayali bariyere çok da yaklaşmadan, ona zarar vermeyeceğini belli edecek uzaklığı korurken ilerleyecek ve vagonun yanından geçip kasanın düşmüş olabileceği yerlere, vagonun arka kısımlarına, daha önemlisi köprüden aşağı bakacaktı. Bu kış kıyamette Kannabi Nehri'nin donduğunu düşünürse, eğer ki kasa aşağı düştüyse adamı hasarsız şekilde yolcu edebilir ve arterin akışını eskisi gibi sağlayabilirlerdi.

Kurosawa Haru

Fiziksel Profil

Seviye: C-Rank Rütbe: Chuunin
Ryo: 60.000 Prestij Puanı: 0 Ün: 26 Kullanılabilir GP: 10

Motivasyon: Haru’yu uyandıran, onu yaşatan istek, etrafındakilerin zarar görmesine engel olmak, masumları korumak ve Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirebilmek için yapabileceğinin en iyisini yapmak, hayatın ona sunduğu hiçbir fırsatı kaçırmamak olduğu düşüncesindedir. Bu uğurda kendi çocukluğundan ve duygularından vazgeçmiş olan Haru, başka insanların bunlardan vazgeçmemesi için elinden geleni yapacak, insanlığa daha iyi bir gelecek sunmak için çalışacaktır.

Komplikasyon: Albinoluk. Haru bir albinodur ve güneşten kendini koruması gerekmektedir. Bunun için güneş gözlüğü takar ve tüm vücudunu kaplayan kıyafetler tercih eder. Güneşe uzun süre maruz kalırsa çillenir, vücut yanıkları ortaya çıkar ve güneş onun için ölümcül olabilir. Işıktan daha çok etkilenir ve ışığın kör edici özelliği onun için çok daha etkilidir.

Savaşçı Profili
Güç: 6 Çeviklik: 7 Kondisyon: 5
Potansiyel: 7 Varlık: 2 Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Favori][Çeviklik] Akrobasi: 10 | [Çeviklik] El Hassasiyeti: 1 | [Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 4
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1 | [Varlık] Empati: 1 | [Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1 | [Zeka] Farkındalık: 1 | [Zeka] İzcilik: 1

Özel Mod
Majiwari
Majiwari: BANG! - Özel Mod Tekniği

Ninjutsu
Doton: Gansetsukon (El Mührü Azaltma, Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Doryuu Shiki (Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Moguragakure no Jutsu
Doton: Doryuu Heki (Chakra Azaltma Mevcut!)
Doton: Kadan (Özel Yaratım Teknik!)

Taijutsu
Nagatsu Tekniği B-Rank
Issen - Nagatsu Stili

Ekipmanlar

Gerçekliğin Kumaşı - Kıymetli Nadide Ekipman

Özel Üretim Cübbe
Özel Üretim Kalkan
Özel Üretim Gözlük

Yari (Normal Kalite)
3 Kunai (Normal Kalite) 5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite) 1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) 2 Sis bombası (Normal Kalite)
Asakura Midori

Post by Asakura Midori » January 11th, 2020, 10:44 pm

Aklıma ilk gelen fikri söylediğimde birkaç saniye için bunun en iyi seçenek olduğunu düşünmüştüm. Haru'nun yanıldığımı kanıtlaması çok uzun sürmedi... bana kalsa bu gece gereğinden fazla uzayacaktı muhtemelen, işte bu yüzden bence mükemmel bir ikiliydik. İşin büyük bir kısmını yapan gerçek bir kahraman ve yanında gezdirdiği, söylenmek ve saçma sapan hareketler yapmak dışında pek bir işlevi olmayan yan karakter. Belki bir gün kendi hikayemin başrolü olurum.. ama şuan bunu düşünecek ne halim ne de zamanım var. Bir an önce vagonlarda yaşanan hengamenin gizemini çözüp buradan defolup gitmek istiyorum.

"Memnun olduk Bay Shirai!"

Diye bağırdım ağzımın tamamını kapatan maskemin sesimi filtreleyerek normal bir desibelde çekmesine şahit olurken. Gözüm istemsizce adamın kılıcına kaymıştı.. katanası olan birini gördüğümde istisnasız her zaman aynı soru yankılanıyordu beynimde. "Kapışsak kim kazanır?" Evet, ne kadar da profesyönel bir shinobi gibi davranıyorum.. Gyaku iç sesimi duyabilseydi hayatım hiç de iyi bir yöne gitmezdi değil mi? Ayrıca bu anlamsız monoloğu sonlandırmadan önce şunu da net olarak belirtmek isterim ki, öyle bir kapışmada kesinlikle ben kazanırım. O burun ile benim için oldukça kolay bir hedef.

"Doura ve Kizaro? Doura ve Kizaro.. Doura ve Kizaro.."

Her bir tekrarda sesim giderek alçalarak yumuşak bir şekilde iç sesime dönüştü. Beynimde yankılanıyordu artık. İçimden isimleri tekrar ederken Haru'ya sadece başımı dikey eksende salladım ve hızlı adımlarla shinobilerin yanına doğru ilerledim. Doura ve Kizaro.. unutmamalıyım. TEK bir görevim var.. başarabilirim. Doura ve Kizaro. Kim bunlar? Bilmiyorum. Banane? Doura ve Kizaro... sadece git ve adamlara bunu söyle. Doura ve Kizaro.. hızlı adımlarımı temkinli bir şekilde daha da hızlandırdım.

"Doura ve Kizaro! Bu iki isim önemli.. bunların kaçmaması gerekiyor. Lütfen görürseniz ne olursa olsun durdurun ve bize haber verin."
Image
Image
İsim: Asakura Midori
Ryo: 30.00
Prestij: 10
Ün: 10
Element: Raiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.

Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, veya bunu hakaret olarak algılarsa, mantığını ve rasyonelliğini bir anda hiçe sayıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındakine saldırabilir.

Özellikler: -

Güç: 9
Çeviklik: 11
Kondisyon: 8
Potansiyel: 2
Varlık: 6
Zeka: 3

Beceri Listesi:

[Güç] Atletizm: 4 [FAVORİ]
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 2 [FAVORİ]
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu: -

Genjutsu: -

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank
Tsukikage no Mai - B Rank

Ekipman/Eşya:

Wabisuke (Katana) (İyi Kalite)
Mor Şeytan (Zırh) (İyi Kalite)

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 12th, 2020, 1:31 am

Kendi aranızda görev paylaşımınızı yapıyor ve işe koyuluyorsunuz.

Midori sayıklar bir şekilde diğer shinobilere dönüyor. Zaten yakınınızda oldukları için öyle pek yürümesi falan gerekli değil. Sayıklayışından mütevellit anlamsız bakışlara kısa süreliğine maruz kalsa da diğer shinobiler hızlıca toparlayıp ciddiyetle Midori'yi dinlemeye koyuluyorlar. Neden bu isimleri aradıklarını sorgulayacak gibi olsalar da, Midori'nin net konuşması nedeniyle bunu es geçtiklerini hissedebiliyorsunuz.

Yaşlı olan shinobi kadın olaya el atıyor. Önce Duara'ya dönüp onu trafiğin en arka kısımlarına gönderiyor. "Acele et ve kimseye sataşma sakın. Herkesi olabildiğince sorgula." diye onu yolladıktan sonra diğer shinobiye dönüyor. "Isao-san, siz bu ön tarafları halledersiniz." diye ona da bir görev veriyor ve son olarak Midori'ye dönüyor. Nazik ve sakin bir sesle "Biz de sizinle kalan orta kısımları sorgulayalım." diye Midori'ye de emrini verdikten sonra önden yürümeye başlıyor. Yaşına yakışmayan bir çeviklik sergilediğini izleyebiliyorsunuz.

Kadın ve Midori'nin orta kısımlara ilerlemesi beş dakika kadar alıyor. Bir beş dakikayı da kervanları, vagonları dolaşıp insanları sorgulamakla geçiriyorlar. Ellerine şimdilik geçen bir bilgi yok. Ayrıca yavaşlıktan dolayı Midori, bu işin en iyi ihtimalle akşama kadar uzayabileceğinin farkında. Bir strateji belirlemeniz gerek.

Haru tarafında da işlerin pek güllük gülistanlık gittiği söylenemez. İyi niyet dilekleri bir anlığına Shirai'nin suratını yumuşatsa da, kasayla ilgili diğer sorular tekrar sinirli bir ifadeye bürünmesine sebep oluyor. "Kanatlanıp uçacak değil ya! Çalınmayacak da ya ne olacak?!" diye önce tekrar bir depiniyor. Ardından, aşağıya bakıp bakmadığını sorgulandığında sinirle omuz silkip tekrar vagonuna yanaşıyor. Oturarak onu ilk gördüğünüz haline tekrar bürünüyor. Sinirden sizi muhattap almamaya başlamış olmalı. Fakat işinizi durduracak gibi de değil.

Haru adamın uzaklık bariyerine dikkat ederek etrafı incelemeye koyuluyor. Kısa bir süre sonra da bariyeri falan iplemeyi bırakarak daha rahat davranmaya başlıyor, adamın kendisini artık takmayışından mütevellit. Vagonun etrafında kayıp kasaya dair herhangi bir ipucu bulamıyor. Etraf da zaten hala aynı, kırık tahta parçaları ve bir kaç rastgele saçılmış kıyafet mevcut yerde. Bu sebeple Haru vagonun etrafında dolanmayı kesip planladığı gibi köprüden aşağı bakmaya gidiyor. Uzaklık fazla olduğu için anormal bir şey olup olmadığını Fark edemiyor. Kendini ne kadar sarkıtsa, daha net görebilmek için gözlerini falan kıssa da tek Fark edebildiği şey köprünün ayak kısmının kenarlarında birikmiş bembeyaz kar kütleleri ve havaya rağmen gürül gürül akmakta olan nehir oluyor. Kar kütlelerinin üzerinde bir şey varsa da bu uzaklıktan seçemiyor. Köprünün üç sağda, üç de solda olmak üzere altı ayağı mevcut. Her bir ayak arasında da suyun geçmesi için yapılmış oval boşluklar bulunmakta.

Midori, shinobi kadın ile beraber insanları sorgulama çabasına devam etmekte. Haru ise bu mesafeden net bir çıkarım yapamayacağının farkında. Aşağı inmeyi tercih edebilir veya başka bir şeyler düşünebilir.
Off Topic
Pasiflik sınırı ile alakalı soruma bir cevap vermediğiniz için kabul ettiğinizi varsayıyorum.
Kurosawa Haru
Kusagakure
Kusagakure
Künye:
Arena:

Post by Kurosawa Haru » January 13th, 2020, 5:40 pm

"Ben de onu diyorum işte..." dedi sakince. "Kanatlanıp uçacak değil ya? Cebe konacak bir şey de değil. Kocaman kasa. Sahip çıkmış olsanız burada binlerce insanı bekletmenize sebep olmayacak bir kasa." diye ekledi, laf çarpar şekilde, eliyle geçmek için bekleyen kervanları gösterirken.

Her geçen saniye biraz daha yük biniyordu, Muika'yı geçirememenin onun üzerindeki etkisi az değildi, ve bu yaşlı bunak işleri her geçen saniye zorlaştırıyordu. "Kasanızı nasıl tanıyacağım? İçinde kıyafet olan her kasa sahibini uzun uzadıya sorgulayacak değilim. Size edebileceğim yardım çok sınırlı ve işimizi ne kadar zorlaştırdığınızın farkında bile değilsiniz." Adamı makul bir konuşma düzlemine getirip sistemi durdurması hakkında mahcup hissetmesini istiyordu Haru, bir nevi manipüle etmeye çalışıyordu adamı. Çalışmayabilirdi, ama en azından aklına yerleşirdi. "Bakın, eğer kutu aşağı düştüyse yapabileceğimiz bir şey yok, nehir çok güçlü akıyor. Size bir önerim var Shirai-san. İnadınızı bırakın ve kervanların geçmesine izin verin. Eğer birisi sizin kasalarınızdan birini çaldıysa aracı geçecek olan sıradaki 3-5 araçtan birinde olmalı, çünkü bu kalabalığın içinde birinin kasa tuttuğunu göremiyorum ve kervanların geçişine izin vermediğinize göre araçların içinde olduğunu düşünüyorsunuz. Siz burada beklerken sıradaki 5 aracın içine Midori-san, sen ve ben bakacağız, yoksa yapacak bir şeyimiz kalmıyor. Ya da bana zararınızı söyleyin ve maddi olarak kaybınızı karşılayayım, gidip daha yeni giyecekler satın alın. Zaman gittikçe daralıyor Shirai-san, insanlar artık bu köprüden geçip gitmek istiyorlar. Arterin akışını sağlamak zorundayım, ve bana yardım etmek zorundasınız. Bu durumu tatsızlık yaşanmadan kapatmak istiyorum ama bu duruma yardımcı olmak zorundasınız.

Giderek taşan sabrı, üzerine binen yükle beraber sinirlerini zorluyordu. Bu adamı, düzeni bozmaktan dolayı istediği zaman tutuklatabileceğinin bilinciyle hareket etmek istemese de, bu sona yavaş yavaş yaklaştığını hissedebiliyordu.

Kurosawa Haru

Fiziksel Profil

Motivasyon: Haru’yu uyandıran, onu yaşatan istek, etrafındakilerin zarar görmesine engel olmak, masumları korumak ve Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirebilmek için yapabileceğinin en iyisini yapmak, hayatın ona sunduğu hiçbir fırsatı kaçırmamak olduğu düşüncesindedir. Bu uğurda kendi çocukluğundan ve duygularından vazgeçmiş olan Haru, başka insanların bunlardan vazgeçmemesi için elinden geleni yapacak, insanlığa daha iyi bir gelecek sunmak için çalışacaktır.

Komplikasyon: Albinoluk. Haru bir albinodur ve güneşten kendini koruması gerekmektedir. Bunun için güneş gözlüğü takar ve tüm vücudunu kaplayan kıyafetler tercih eder. Güneşe uzun süre maruz kalırsa çillenir, vücut yanıkları ortaya çıkar ve güneş onun için ölümcül olabilir. Işıktan daha çok etkilenir ve ışığın kör edici özelliği onun için çok daha etkilidir.

Savaşçı Profili

Beceri Listesi
[Favori][Çeviklik] Akrobasi: 10 | [Çeviklik] El Hassasiyeti: 1 | [Çeviklik] Saklanma: 1

Özel Mod
Majiwari

Ninjutsu
Doton: Gansetsukon (El Mührü Azaltma, Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)
Doton: Doryuu Shiki (Chakra Azaltma, Teknik Birleştirme ve Bilimum Geliştirme Mevcut!)

Taijutsu
Nagatsu Tekniği B-Rank
Issen - Nagatsu Stili

Ekipmanlar

Özel Üretim Cübbe
Özel Üretim Kalkan
Özel Üretim Gözlük

Yari (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite) 1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) 2 Sis bombası (Normal Kalite)
Asakura Midori

Post by Asakura Midori » January 13th, 2020, 8:59 pm

Plan en başta gerçekten kusursuz ve pratik gözüküyordu. Şüphelileri tespit edecek, kritik olarak etiketlediğimiz vagonları birkaç dakika içinde olabildiğince arayıp kayıp olan eşyaları bulacaktık. Dışarıdan bakıldığında mantıklıydı.. fakat genelde bu kadar mantıklı gözüken her plan gibi bunun da patlayacağını anlamamız uzun sürmemişti. Shinobi abla ile orta kısımları ararken içimden bir ses burada yaşlanacağımı sayıklayıp duruyordu.. isim Asakura Midori.. yaş 72.. ölüm sebebi aşırı doz memurluk..

Derin bir iç çekerken göz bebeklerimin büyümesi ile beraber istemsizce Haru'yu aradı bakışlarım. Geç saate kadar oturulan bir misafirlikteki 'hadi siktirolup kalkalım artık' mesajını vermek istedim gözlerimle, fakat denk gelemedik. Bunun yerine yapılacak olan şeylere biraz daha odaklanıp en iyi ihtimalle biraz daha kısa sürede bitirmeye gayret etmeye karar verdim. Sadece ben olamazdım, eminim ki diğerleri de şuan burada olmak yerine sıcacık yataklarını tercih ederdi. Bu da bizi aslında bir bağlamda kader ortağı yapıyordu.. bir daha birbirimizin yüzünü bile hatırlamayacağımız kutsal yol arkadaşları.

"Ninjutsu falan mı kullansan? Ceplerin içini gösterebilen bir göz tekniği gibi.. ne bileyim, vardır belki öyle yeteneklerin."

Kadına kafamı tam çevirmeden gözlerim ile bakıyordum. Kesinlikle kolay bir çıkış yolu aradığım düşünülmesin, yalnızca sahip olduğumuz şeyleri masaya döküp aralarından işimize yarayabilecek parçaları çıkarmayı öneriyorum. Taktiksel bir yaklaşım yani.. çünkü benim sahip olduğum tek şey dalından düşmeye hazır şekilde olgunlaşmış bir kırmızı elma rengindeki yanaklarım ve zarar vermekten başka hiçbir işe yaramayan bir savaş aleti. Biraz daha burada kalırsak, sanırım ikincisini kullanmaya daha da yaklaşacağım.
Image
Image

Motivasyon:

Boyu değil işlevi!
Midori dünya üzerindeki herkese, karşısındakinin görüntüsünün bir önemi olmadığını, güç ile kalıbın aynı anlama gelmediğini kanıtlamaya yemin etmiştir. Hem kendisi, hem de diğer 'ucube'ler için bu önyargıyı kırmakta kararlıdır.

Sırt kaşıyan
Midori'nin en büyük değerlerinden birisi de arkadaşlıktır. Kendisini koruyan arkadaşları olması ona büyük mutluluk verirken, yaşamayı en çok sevdiği his ise arkadaşlarını korumak için savaşmaktır.

Komplikasyon:

Fare tuzağı
Boyu ile ilgili yapılan dostça şakaları kaldırabilir, hatta yeterince komik ve zekice ise gülmelerine eşlik bile edebilir.. fakat bu tanımadığı veya sevmediği biri tarafından yapıldığında, veya bunu hakaret olarak algılarsa, mantığını ve rasyonelliğini bir anda hiçe sayıp yarın yokmuşasına öfke patlamaları yaşayarak karşısındakine saldırabilir.

Beceri Listesi:

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank

Ekipman/Eşya:

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 14th, 2020, 6:45 pm

Haru: Adam söylediklerini araya girmeden düzgün bir biçimde dinliyor. Suratı herhangi bir ifadeye bürünmüyor bu sırada. Gayet sana odaklanmış bir biçimde lafını bitirmeni bekliyor. Bitirdiğinde ise bir kaç saniye düşünüp derin bir nefes alarak ayağa kalkıyor. "Zararım tam tamına 250.000 Haru-san." diyor. En başta abartı geliyor sana bu rakam. Hatta belki de "Oha." diyesin geliyor. Fakat biraz vakit ayırıp düşündükçe adamın yalan söylemediğini, hakkaten de bir kasa kışlık kıyafetin bu kadar edebileceğini anlıyorsun.

Sosyal yeteneklerinin yetersiz oluşundan dolayı adamı ikna edemeyeceğini anlıyorsun bu noktada. Kelimelerini doğru seçiyor olsan da varlıklı bir karizmanın olmayışından ötürü adama ulaşamadığının farkına varıyorsun. İletişim konusunda bir yeteneğinin olmayışı adamla aranızdaki en büyük engel olmalı. Konuşmaya bir başkası devam ederse adam belki bir şeylere ikna edilebilir.

Midori: Kadın önce "Ne diyor bu?" dercesine çenesini iyice içeri çekip garip garip bakıyor sana. Ardından "Yani... Öyle bir tekniğim ne yazık ki yok." diye yanıtlıyor seni. Ekşi suratındaki bakışlarını senden zor da olsa çevirip kalabalıkla tekrar uğraşmaya başlıyor.

Adamları arama yönteminizde herhangi bir değişiklik yapmıyorsunuz haliyle. Böyle yavaş yavaş uğraşmaya devam ediyorsunuz. Hatta yavaşlığınızdan ötürü insanlar homurdanmaya başlıyor. Dikkatini verdiğinde direkt olarak size homurdanmadıklarını, aradığınız isimleri kendi aralarında sorguladıklarını fark ediyorsun. Bir süre sonra ilerlediğin her vagon sen daha sormadan "Yok, biz değiliz Doura'yla Kizaro." tarzında cevap vermeye başlıyor. Aradığınız isimlerin bütün kalabalığa yayıldığının farkına varıyorsun artık 3-4 sıra arkadan bile "Biz de değiliz biz de." diye cevaplar gelmeye başladığında.

Kimleri aradığınızın bu denli yayılması olumlu bir şey mi yoksa olumsuz mu bilemezsin tabi.
Asakura Midori

Post by Asakura Midori » January 17th, 2020, 4:32 pm

Kötü yazılmış bir komedi tiyatrosu gibi gelişen olaylar, giderek bir öncekinden daha can sıkıcı hale geliyordu. Kapana kısılmış gibiydik.. çözüm amaçlı yaptığımız her bir hamle işleri bir seviye daha karmaşık ve zor hale getirmekten başka bir işe yaramıyordu. Daha da kötüsü, ekibimden memnun değildim.

Kadına bir milisaniyeliğine de olsa güvenmek istemiştim oysa.. ellerini kenetleyip Byakugan aktif edebilirdi, ya da ne bileyip aşırı gizli S seviye jutsular ile kayıp eşyaların yerlerini tespit edebilirdi iki saniyede. Ama görüyorum ki işlevsiz ve vasıfsız ninjaları göndermişler.

Onları suçlamak istemiyorum, ne de olsa takviye gerektiği için gönderildik. Yeterince iyi ve yetenekli olsalardı zaten böyle iğrenç soğuk bir havada şuan burada olmamız gerekmezdi. Bu arada çoğul konuşuyorum, fakat bir süredir Haru'dan uzağım ve bu planın hiçbir işe yaramayacağını düşünmeye başladım.

Sonuçta.. şuan yapmakta olduğum şeyi herhangi biri yapabilir. Üstelik benden çok daha iyi yapabilir. Ancak Haru'nun görevi biraz daha komplike. O ihtiyarın bir şekilde ikna edilmesi gerekiyor ve Haru gibi manik depresif, seri katil özellikleri taşıyan bir ruh hastasının bunu başarabileceğini düşünmüyorum. Kesinlikle yanlış bir görev dağılımı yaptık.

"Siz devam edin. Geliyorum ben."

Dedim kadının yüzüne bile bakmadan ellerimi cebime koyup kendim için büyük, insanlık için küçük adımlarla Haru'nun olduğu yere yaklaşırken. Durumu açıklamaya gerek var mıydı emin değildim, biraz iletişim yeteneği var ise gözlerime bakıp yüz ifademden anlaması lazımdı. Yine de sanırım riske atmayacağım.. yanından geçerken Haru'ya 'çak' yapmak için elimi havaya kaldırdım. Ringe ben giriyordum. Yaşlı adamı ikna etmeyi denemeliydim.

"Sen diğerlerine yardım et.. ben konuşurum."

Adama doğru ilerledim. Hiçbir şey demeden birkaç saniye öylece durdum. Elimle çenemi kaşıdım.. adama biraz daha baktım. Kapüşonumu enseme kadar açtım ve ağzımı kapamakta olan bandanamı aşağı indirdim. Ellerimi savunmasızca iki yana açtım.

"Beyfendi.. eşyalarınızı bulmak için uğraşıyoruz. Geçişi engellemeye devam ederek hırsızları değil, masumları zor duruma sokuyorsunuz. İzin verin de işimizi daha rahat şekilde yapalım. Sizi temin ederim ki bu işten zararlı çıkmayacaksınız."
Image
Image

Motivasyon:

Boyu değil işlevi!

Sırt kaşıyan

Komplikasyon:

Fare tuzağı

Beceri Listesi:

Taijutsu:

Kendou Stili - A Rank

Ekipman/Eşya:

Kurosawa Haru
Kusagakure
Kusagakure
Künye:
Arena:

Post by Kurosawa Haru » January 18th, 2020, 1:38 pm

Sinirleri her geçen saniye biraz daha bozulan Haru, adamı veya yardım etmediği için diğer shinobileri öldürmemek için derin nefes almak zorunda olduğunu fark etti. Hiçbiri iş yapmayı bilmeyen, yardımcı olmadığı gibi köstek olan bir sürü insan, burada düzen sağlamaya çalışıyordu. "İmkansız." diye geçirdi zihninden Haru, bu aptal insanların işini, doğru dürüst yapması ihtimaline bir sıfat ararken. Haru ve Midori gelmeden nasıl yürüyordu tüm bu işler? Peki ya Haru ve Midori gelmeseydi, o zaman ne olacaktı?

En yakında insanları sorgulayan, bir çuval inciri berbat etmek için elinden geleni ardına koymayan shinobilerin yanına gitti. "Size insanların ismini öğrenin dendiği zaman onlara isimlerinin ne olduğunu mu sorarsınız yoksa isimlerinin Raizo ya da bilmem ne meret olduğunu mu sorarsınız? Aklınızı başınıza alın, yaptığınız işin ciddiyetinin farkına varın. Lütfen gidin ve aradığımız isimleri DİLE GETİRMEDEN insanların isimlerini öğrenmemiz gerektiğini tüm Kusagakure Shinobilerine söyleyin. O iki isimle karşılaşırsanız ADAMA ZARAR VERMEDEN beni çağırın. ADAMI KORKUTMAYIN. Adam bir suçlu değil, sadece konuşmam gereken, köy için önem taşıyan biri. Lütfen söylediğiniz Shinobiler de diğer shinobilere duyursun. O iki ismin bir daha sesli şekilde dile getirilmemesi gerekiyor. Lütfen bana köstek olmaya çalışmayın ve şu iğrenç günü sorunsuz kapatalım." diyecekti. Elinden başka ne geleceğini bilmiyordu, insanlara daha fazla yalvarmak veya yakarmak, işlerini öğretmek veya ortak sağduyu hakkında, basit bilgi paylaşımı hakkında dersler vermek istemiyordu. Bugünü çıldırmadan kapatmak istediği en önemli şeydi.

Kurosawa Haru

Fiziksel Profil

Savaşçı Profili

Beceri Listesi

Özel Mod
Majiwari

Ninjutsu

Taijutsu
Nagatsu Tekniği B-Rank
Issen - Nagatsu Stili

Ekipmanlar

Özel Üretim Cübbe
Özel Üretim Kalkan
Özel Üretim Gözlük

Yari (Normal Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » January 18th, 2020, 2:26 pm

Midori'nin olaya el atmasıyla inatçı tüccar konusundaki sıkıntılarınız bir nebze çözülüyor. Haru'ya göre sosyalleşme konusunda kısmen daha iyi olan Midori yaptığı konuşma ile tüccarı yarı yarıya ikna ediyor. Adam gönülsüzce de olsa köprüye set çektirdiği diğer arabalarını kaldırtıp, üç şeritli yolun iki şeridinin akmaya başlamasına izin veriyor.

Haru da kendi tarafında ufak çaplı bir sinir krizi geçiriyor. Güllük gülistanlık tepkiler almıyor elbette diğer meslektaşlarından. Fakat sergilediği tavıra karşılık aldığı tepkiler de öyle çok uzun sürmüyor. İşler kısa sürede düzene oturuyor ve daha tertipli bir şekilde isimleri aramaya koyuluyorsunuz. Yaklaşık yarım saatlik bir arayışın ardından Doura'nın çoktan köprüden geçtiğini, geçiş vaktinin ya tam siz buraya varmışken, ya da varmadan önce olabileceğini öğreniyorsunuz. Kaza yapan tüccar kimsenin geçmesine izin vermediğini söylediği için Doura'nın net geçiş vaktini öğrenemiyorsunuz. Kizaro hakkında ise elinize hiçbir bilgi geçmiyor.

Sorgulamaya katılmayan bir kaç shinobi ise kaza yapan tüccarın eşyalarını aramaya devam ediyor. Sizin Doura hakkında bilgilere ulaştığınız vakitler sırasında kayıp eşyalara dair haberler de duyuyorsunuz. Kasanın düşmüş olabileceği ihtimali akıllara geldikten sonra köprünün aşağısını incelemeye karar veriyorlar. Bu kararları sonucunda da köprü ayağına takılmış birkaç tahta parçası ile 1-2 kıyafet bulunuyor. Haberin tüccara iletilmesi ve adamın kendi eşyaları olduğunu teyit etmesiyle 3. şeridi kapatan vagon da yoldan tamir edilerek kaldırılıyor. Köprü üzerindeki bütün yollar, sizin buraya ilk gelişinizden yaklaşık 1 saat sonra tamamen akmaya başlamış oluyor böylelikle.

Bu noktada bir seçim yapmanız gerektiğini anlıyor ve düşünmeye başlıyorsunuz. Muika'ya verdiğiniz söz aklınıza geliyor. Köprüden şu an hemen geçebilmesi için Muika'nın ekibini ön kısma geçirmeniz gerekmekte. Bu da köprü üzerindeki akışta tekrar yaşanacak bir iki saatlik aksama ve insanlardan alacağınız muhtemel kötü tepkiler demek. Muika'yı öne geçirmemeyi, sırasını bekletmeyi de tercih edebilirsiniz elbette. Fakat bu, adamın bir on iki saat kadar en arkada beklemesi, yapacağı görüşmelere geç kalması ve verdiğiniz sözü tutmamanız demek.
Off Topic
Son birer RP alayım sizden. RP'lerinizde Muika konusuna dair kararınız bulunmak zorunda. Ardından ödüllerinizi verip konuyu kapatacağım.
Locked

Return to “Kannabi Köprüsü”