[Taichi Dazai] Zorun Öyküsü

Taichi Dazai
Künye:
Re: [Taichi Dazai] Zorun Öyküsü

Post by Taichi Dazai » August 12th, 2019, 8:39 pm

Bazı insanlar kelimelerin sihirli gücünün olduğunu söylerlerdi. Ben de sık sık duymuştum hatta. Özellikle kitaplara gömüldüğüm anlarda.

Aynı şekilde ben de kelimelerin bir çeşit güce sahip olduğuna inanmıştım. Çünkü okumuş olduğum bazı kitaplar, zihnimde önemli yerler edinmişti. Hatta ve hatta fikirlerimi değiştirmiş ve bana yeni fikirler ihsan etmişti.

Şimdi düşününce, bunlar gerçekten yaşadığım şeylerdi. Okuduğum kitaplardaki, ana karakterlere duyduğum sempati falan… Yani düşününce, aynı şekilde şu an için bile zihnimde bırakmış olduğu izleri hissedebiliyorum. Bunu bu şekilde koyarken, malumunuz ben de bir kitap yazma planı içerisindeydim. Bu kitabın içeriğinin ve benim sözlerimin insanlara dokunmasını ve onlara ulaşmasını istiyordum.

Şu an için kendime koyduğum birinci vazife buydu… Daha başka ne diyebilirdim ki? Fakat gel gör ki, umut ettiğim şeyler ve aldığım dönütler birbiriyle tam olarak uyuşmuyordu. Şimdiden bahsediyorum. Kelimelerimin, cümlelerimin öyle sihirli bir gücü falan yoktu. Yaşlı adama da bile ulaşamamıştım. Köylülere de ulaşamamıştım. Kimseye ulaşamamıştım aslında. Bu yönümü bir eksiklik olarak görecektim bundan sonra. Tabii ki bundan sonra üzerine gidecek, o konuda kendimi geliştirecektim.

Neyse… Yaşlı şefin dediklerini düşününce, biraz fazla kastığımı hissettim. Parmak bastığı noktanın doğru olduğu konusunda şüphelerim yoktu. Gitmem sanırım en iyi seçenek olurdu. Bu şekilde beni farklı biri ve farklı bir amaç sahibi biri olarak görebilirlerdi. Yaptığım eylemleri köylüleri korumak için değil, kendi şahsi hedeflerim olarak yorumlayabilirdi. Büyük ihtimalle öyle olurdu. Yaşlı şef de öyle düşünüyor gibiydi. Bu seferlik ona uyacaktım. Ve yelkenleri salacak, rüzgarın akışında kaybolacaktım. Yeni hedefler belirlemenin sırası gelmiş gibiydi.

Sonucu olmayan bir yolculuk olarak görmesem de yaşananları, çok şey kazandığım da söylenemezdi. Bilmiyorum… Birçok soru, birçok kendini sorgulama; bu tarz şeyler işte. Ha, şu da yok değildi. Hayatta her şey bir tecrübeydi. Bunu sık sık söylüyor ve kendime telkin ediyordum. Tecrübenin iyisi kötüsü olmaz derdim. Her türlü tecrübe bir kazançtı. En azından benim açımdan öyleydi. Buradan kazandığım tecrübelerden kendime bir ders çıkaracaktım. Aynı şekilde burada yaptığım hataları, bir sonraki yaşayacağım olaylarda tekrar etmeyecektim.

Bir şeyler başarmış mıydım? Başarmıştım. Bir şeyler kazanmış mıydım? Kazanmıştım. Bugün yaşadıklarım dünyanın varoluşunda ufacık bir nokta olsa da, benim için büyük bir şeydi. Ne kadar ufak olsa da bu noktalar, eninde sonunda bir şekil alacaklardı. Derler ya, ‘Damlaya damlaya göl olur…’. Ben de o şekilde düşünecek ve o noktalardan olabildiğince çok yaratacaktım. Ardından tüm o noktaları tek bir yere yoğunlaştıracak ve kendi gölümü oluşturacaktım. O göl; benim kitabım olacaktı. O kitapta, bu gölü nasıl yarattığımı anlatacaktım. İnsanların fikirlerini değiştirecektim ve kalplerine ulaşacaktım. Tüm dediğim şeyleri kesinlikle başaracaktım. Bir sonuca ulaşacaktım!

Yolcu da yolunda gerekti. Ben de yavaştan kendi yoluma gideyim. Bunun için yaşlı şefe son birkaç kelam daha edecektim. “Demek istediğini anladım… Böylesi daha iyi diyorsanız, benim durmamın pek bir anlamı yok. En başından itibaren size zorluk çıkarmak gibi bir amacım yoktu. Ama şunu söylemeden de edemeyeceğim. Gençlere biraz daha sahip çıkın.”

Bunları dedikten sonra, aynı şekilde devam edecektim. “Hangi taraftan gidersem, Riaru’nun kampından daha kolay uzaklaşabilirim? Bu konuda yardımcı olursan her şey hallolmuş olur.” Diyecek ve bitirecektim. Cevabını bekleyecektim yaşlı şefin.
Künye
İsim: Taichi Dazai
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chunin
Ryo: 123.250 Ryo
Prestij: 13
Ün: -
Kullanılabilir GP: -
Motivasyon
En İyi Roman: Maceralarını içeren romanı yazmak için elbette bir sürü materyal gerecektir. Kitabı da, kendi maceralarına yaraşır bir şekilde, dünyanın en iyi romanı olmalıdır. Dünyanın en iyi romanına sahip olmak içinse, dünyanın en iyi yerlerine gitmeli ve hiç bilinmeyen, anlatılmamış mekanlarına gitmelidir. Bunu başarmak için elinden geleni yapmak bile, kendisini heyecanlandırmak için yeterlidir.
Komplikasyon
Değerli Defter: Maceralarını içeren sıklıkla not aldığı bu defter, onun için en değerli eşyalardan bir tanesidir. Yok olmasına dahi katlanabilir. Ama başkasının eline geçmesi, asla kabul edemeyeceği bir şeydir. Göğsünde bulunan iç cebine koyduğu bu defteri sıklıkla kontrol eder. Eğer ki bir gün defterini kaybederse, elinde bulunan her şeyi boş verip, defteri bulmak için gereken tüm fedakarlıkları gösterecektir. Maceralarını içeren bu defter, tıpkı bir yazarın yazdığı bir hikayenin, orta yerinde içindekilerinin çalınıp ortalığa yayılması gibi his yaşatacaktır kendisine.
Özellikler

Güç: 9
Çeviklik: 9
Kondisyon: 8
Potansiyel: 8
Varlık: 3
Zeka: 3
Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 2
[Çeviklik] Akrobasi: 2
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Favori Beceri][Kondisyon] Form: 3
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin no Jutsu - D-Rank[Geliştirme]
Ikazuchi no Kiba - C Rank
Raijin no Jutsu - B Rank
Raiton no Yoroi - A Rank
Taijutsu
Kendou - B Rank
Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar:
Temel Shinobi Çantası
Orta Seviye Katana
5 Adet Patlayıcı Parşömen, 5 Adet Sentetik Kartona yapışık.
Koruyucu Şemsiye
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » August 12th, 2019, 10:10 pm

"Gençlere sahip çıkın." Lafına karşılık acı acı gülümseyerek başını sallıyor yaşlı dede, ardından laflarının geri kalanını dinliyor. Onun lafını dinlediğini fark edince gözle görülür bir rahatlama algılıyorsun suratında. Parmağını ambarın sağ tarafında kalan bir yere doğru doğrultuyor; "Bu yönden devam edersen koruluklardan çıkınca bir ova ile karşılaşacaksın. Ovanın sonunda da tepeler var. O tepeleri aştın mı bu yöreden çıkmış olursun. Pek de o noktadan sonra seni aramaya devam etmezler." Diyor ve parmağını geri indiriyor.

"Evladım, iyi şeyler yapmaya çalıştığını biliyorum. Köylüler sana hürmet göstermemiş olsa da teşekkür ederim. Belki pirincimizden olacağız ama o pisliklere istedikleri gibi ellerini kollarını sallayamayacaklarını göstermiş oldun." Teşekkür edercesine başını öne eğiyor.
Off Topic
Eğer daha fazla bir şey yapmayacak ve kaçacaksan konuyu bitirebiliriz. Eğer "yapacaklarım var" diyorsan devam ediyoruz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Taichi Dazai
Künye:

Post by Taichi Dazai » August 12th, 2019, 10:41 pm

Acı, tatlı bir burukluk konuvermişti üzerime. Bu kısa anlık konuşmanın ardından aldığım ayrılık duygusu bile kalbimde bir dalgalanma yaratıyordu. Tabii ben yine gönlümden ne geçtiğini, bu konuda bile dışarı vurmamayı seçmiştim.

Kendi kendime sürekli tembih ettiğim bir davranıştı bu. Bahsettiğim şey tam olarak, duygularımı ve düşüncülerimi çok ekstrem bir durum olmadığı sürece saklamaktı. Ne kadar gizliysem, o kadar güçlüyümdür. Bu sık sık tekrar ettiğim ve kendime benimsediğim bir yoldu. Bir davranış biçimiydi. Bilinmezliğin ardında durmanın beni güçlü kılacağını düşünüyordum. Bunu yapmanın arkasında bazı sebepler vardı tabii. Aynı şekilde sonuçlar da.

Şimdi şöyle bir düşününce... Cevabını aramakta olduğum bir soru aklımda belirmişti. Çok gezen mi daha çok bilir? Yoksa çok okuyan mı? Her ikisini de yapma desturunu benimsemiş biri olarak ben, bilgiye olan saygımı gösterdiğimi düşünüyordum. Bilginin gücünü kavradığımı söyleyecek kadar yetkin biri değildim. Fakat bildiğim bir şey vardı. Bilgi güçtü! Ne kadar çok bilirsen, o kadar güçlüsündür. Bu karşı konulamaz, aksi söylenemez bir gerçeklikti. Ve tabii bunun ters paraleli olarak aynı şekilde bilinmemek de bir çeşit avantaj, bir çeşit güçtü.

Örneğin, iki taraf var diyelim. Bu iki taraftan biri, öteki hakkında bilgili. Karakterini, güçlerini ve yaşadığı şeyleri biliyor. Fakat diğer taraftan bilinen kişi, rakibi hakkında en ufak bir fikir sahibi değil. Bu durumda ne gibi bir sonuç ortaya çıkardı? Açık ve net bir şekilde bilen kişi, diğer kişiye karşı fırsat olarak görebileceği her şeyi kullanır ve rakibi yenerdi. Birebir mücadelede üstün olmasa bile, önceden yapmış olduğu plan ile açıklarını bildiği düşmana karşı avantaj sağlardı. Bu da onu zafere götürürdü. İşte benim demek istediğim de tam da bunun gibi bir şeydi.

Neyse. Kısa kesecektim. Bu saatten sonra çok da uzatmanın bir manası yoktu. Her şeye karar vermiş ve konuşabileceğimiz konular hakkında konuşmuştuk. Bundan sonra yaşlı şefe son bir kez daha bakacaktım. Veda eden birinin suretini taşıyacaktı bakışlarım. Sessizliği ilk baştan kırmayacaktım. Önce onun yaptığı gibi, öne doğru başımı hafifçe eğecektim. Nedense, en azından bu adama biraz saygı göstermek zorunda gibi hissettim kendimi. Belki, empati yapmış olabilirdim. Bilmiyorum. Bu saatten sonra bilmenin de pek bir lüzumu yoktu. Bana bu şekilde davrandığı için, aynısını göstermek konusunda bir sıkıntı olmazdı sanırım.

Bu eylemimin ardından sessizliği kıracak ve konuşacaktım. Son kez. Vedanın sözleri olacaktı, ağzımdan çıkacak kelimeler. Artık ayrı yollara gitmenin vakti gelmiş ve de geçiyordu.“Gelenler, kimdi diye sorarlarsa… İsmim Taichi Dazai. Bir gün, daha güzel bir dünyada karşılaşmak umuduyla. Elveda!” Bu kelimeleri bir önceki konuşmamdaki aynı tonu koruyarak söyleyecektim. Tabii parmak basmak istediğim bir nokta vardı. İsmimi veriyordum... Onca bilinmemezlik ile ilgili şeyleri söylememe rağmen. Biraz ters şekilde hareket ettiğimi kabul etmekten başka çarem yoktu. Fakat şartlar ve durumların getirdiği bir şeydi bu.

Şahsen fikrime gelirsek; geride bir isim bırakmaksınız gitmek, köylüleri zor duruma düşürürdü. Bu benim birinci düşüncemdi. İkinci olarak, gelecekte kitabımı yayımladığım zaman, insanların, tüm bu şeyleri uydurmuş olduğumu düşünmelerini istemezdim. 'Buraya gerçekten geldim ve tüm bunları gerçekten yaşadım. Dediklerimin ve yazdıklarımın canlı kanıtı ise köylüler...' Bunu demeye çalışacaktım. Üçüncü ve son olarak da, ismimi vermemin beni gerçekten çaresiz ve güçsüz yapacağını düşünmedim. Ayrıca şunu söylemekte fayda da vardı. Ben hiçbir zaman dünyanın en güçlüsü olmak için de çabalamamıştım.

Bu düşüncelerim ardından, bundan bir önceki eylemim olan konuşmanın ardından önce uzun saçlının üzerini arayacak, değerli ve işe yarar gördüğüm şeyleri kendime saklayacaktım. Daha sonra aynısını kele yapacaktım. Yapacak olduğum bu hareket, biraz adice bir yöntem olabilirdi. Bunu inkar edecek niteliklere ve yanlış bir zihne sahip değildim. Fakat şöyle de bir gerçek vardı ki... bu dünya kurtlar sofrasıydı. Bu yüzden de istemesem bile bazı şeylerin etikliğini sorgulamaktan vazgeçmeliydim. Bu benim düşüncelerimin ve değerlerimin de ötesinde olan bir şeydi. Dünya üzerindeki herkes bir şekilde yolunu bulmaya çabalıyordu sonuçta.

Bu işi de bitirdikten sonra ardıma bakmayacaktım. Düşüncelerimin zihnime yavaş yavaş dolmasını izlerken, yaşlı şefin bana gösterdiği yöne doğru yürüyecektim. Tabii bu yürüyüş hızlı olacaktı. Efektifliğimi korurken, olabildiğince seri olacaktım. Aynı zamanda zihnimin derinliklerine dalacaktım. Yaşananlar, çıkarılacak dersler, hatalar... Bundan sonrası hakkında uzun uzun düşünecektim. Düşünmeliydim. Zaten istemesem de düşünecektim. Evet... Saatler, yalnızlığa tekrardan kucak açma vakti olduğunu göstermekteydi. Rüzgara katılacak ve engelsizce uçmaya başlayacaktım. Bu öykünün de sonuna gelmiştim artık. Bundan sonra yeni bir yol, yeni bir umut, yeni bir hikaye arayacaktım. Görüşmek üzere, Taşköy adındaki köy! Her zaman kalbimde ve kitabımda yer alacaksınız.
Künye
İsim: Taichi Dazai
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chunin
Ryo: 123.250 Ryo
Prestij: 13
Ün: -
Kullanılabilir GP: -
Motivasyon
En İyi Roman: Maceralarını içeren romanı yazmak için elbette bir sürü materyal gerecektir. Kitabı da, kendi maceralarına yaraşır bir şekilde, dünyanın en iyi romanı olmalıdır. Dünyanın en iyi romanına sahip olmak içinse, dünyanın en iyi yerlerine gitmeli ve hiç bilinmeyen, anlatılmamış mekanlarına gitmelidir. Bunu başarmak için elinden geleni yapmak bile, kendisini heyecanlandırmak için yeterlidir.
Komplikasyon
Değerli Defter: Maceralarını içeren sıklıkla not aldığı bu defter, onun için en değerli eşyalardan bir tanesidir. Yok olmasına dahi katlanabilir. Ama başkasının eline geçmesi, asla kabul edemeyeceği bir şeydir. Göğsünde bulunan iç cebine koyduğu bu defteri sıklıkla kontrol eder. Eğer ki bir gün defterini kaybederse, elinde bulunan her şeyi boş verip, defteri bulmak için gereken tüm fedakarlıkları gösterecektir. Maceralarını içeren bu defter, tıpkı bir yazarın yazdığı bir hikayenin, orta yerinde içindekilerinin çalınıp ortalığa yayılması gibi his yaşatacaktır kendisine.
Özellikler

Güç: 9
Çeviklik: 9
Kondisyon: 8
Potansiyel: 8
Varlık: 3
Zeka: 3
Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 2
[Çeviklik] Akrobasi: 2
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Favori Beceri][Kondisyon] Form: 3
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin no Jutsu - D-Rank[Geliştirme]
Ikazuchi no Kiba - C Rank
Raijin no Jutsu - B Rank
Raiton no Yoroi - A Rank
Taijutsu
Kendou - B Rank
Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar:
Temel Shinobi Çantası
Orta Seviye Katana
5 Adet Patlayıcı Parşömen, 5 Adet Sentetik Kartona yapışık.
Koruyucu Şemsiye
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » August 16th, 2019, 1:14 am

Elveda dedikten sonra gitmeni beklerken yaşlı dede, sen oturup önce uzun saçlının, ardından da keltoşun üzerini arıyorsun. Dede bir kaç dakika yaptığın konuşmanın sonucu olarak gitmeni beklese de soğuk kanlılıkla cesetleri arayışından tedirgin olmuş hissedecek ki, geriye dönüp köylülerle konuşmaya gidiyor. Sen ise bir beş dakika kadar daha cesetlerle uğraşıyorsun. Herhangi bir şey elde edemiyorsun. Uzun saçlının kılıçları satılmayacak kadar kalitesiz görünüyorlar. Daha fazla vakit kaybetmemeye karar veriyorsun.

Arkanı dönüyor ve köyden çıkıyorsun. Yaşlının tarif ettiği tepeleri aştığında ise yöreyi komple terk etmiş oluyorsun. Seni takip eden birilerinin olmadığının da farkındasın.

İlerleyen zamanlardaki gezilerinde, mevsim kışa ilerlerken, çeşitli fısıltılar kulağına çalınıyor hanlarda veya konuk evlerinde. Bunlardan biri de "Derin Göl" yöresi ile alakalı oluyor. Sınırdaki savaştan sonra Riaru'nun elinden kurtarılan alan, Kusagakure kuvvetlerinin de desteği ile bağımsız ve güvenli bir bölge haline gelmişe benziyor. Her ne kadar sınıra yakın olmadığı için Kusagakure'nin tam olarak koruma alanı altında olmasa da en azından Riaru kuvvetlerine bağlı değil ve haraç durumu da sona ermişe benziyor.

Ancak Kusagakure'nin köye vardığında köyün epey kötü bir durumda olduğunu da duyuyorsun bir yerlerden. Riaru kuvvetleri geri çekilmeden önce ortalığı epey bir talan etmişe benziyor.

Orayı ziyaretin Kusagakure shinobileri sebebiyle pek mümkün görünmese de, en azından halkın güvende olduğunu biliyorsun. Senin hareketlerinin durumu nasıl etkilediği konusunda ise pek bir fikrin yok. Zamanla görecek gibisin.
Off Topic
Konu sonlanmıştır.

Taichi Dazai
  • Net:
    • 75 GP
    • 0 Ryo
    • 3 PP
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Yağmur Ülkesi”