[Amano Kagami] Çiseleyen Yağmur

Amano Kagami
Kaçak
Kaçak
Künye:
Re: [Amano Kagami] Çiseleyen Yağmur

Post by Amano Kagami » February 3rd, 2020, 11:55 am

Konuşmalarıma gelen cevapları dikkatlice dinliyordum adımlarımı Maguro-san’ınkilere uydururken. Anahtar konusunda istediğim malzemelerin tedariki konusunda bir sıkıntı olmayacağını duymak, şimdiye kadar aldığım en iyi haber olabilirdi. Ancak yine de, kafamdan geçen planın ne kadar hayata uyacağı konusunda tereddütlerim vardır. Ne var ki, hiçbir şey yapmamaktansa bir şeyler için çabalamak daha olumlu bir davranış olurdu. Nitekim, Maguro-san ile yaptığımızı uzun konuşmada, sürekli Izena’ya yardım etmek isteyen bir adamdan bahsetmiştim. Dolayısıyla karşılaştığım ilk sorunda hiçbir şey yapamayacağımı belirtmek, elbette bahsettiğim bu adam profili ile bağdaşmazdı. Bu yüzden de elimden ne geliyorsa, belki de hoyratça ortaya koymalıydım. Ancak bu şekilde sözlerimdeki samimiyeti Maguro-san’a geçirebilirdim.

Makinedeki kaçak sorunu için arzuladığım insan profiline ulaşmanın güç olduğunu duymak elbette hoş değildi. Fakat Maguro-san’ın bu iş için bir şeyler deneyeceğini duymak, bir nebze de olsa içimi rahatlatıyordu. Ishigakure’den ayrıldıktan sonra seçtiğim yaşam tarzı, şüpheci karakterimi bir hayli baskın konuma getirmiş olmasından dolayı, Maguro-san’a karşı olan bu türdeki duygularımı engelleyemiyordum. Fakat içten içe, onun da Izena için bir şeyler yapmaya çalışan bir adam olduğu düşüncesine kapılmadan edemiyordum. Hayatın birçok noktasında düştüğüm ikilemin bir başka tezahürü ile karşı karşıya kalmış olmanın verdiği garip hazla minnettar bakışlarımı Maguro’ya yönlendirebiliyordum sadece.

Son olarak, yağ konusunda Maguro-san’ın dediklerini dinlediğimde, bu kez öylece kabullenme seçeneğini seçmek aklıma yatmamıştı. Onun sorunu çözmedeki kararlı tavrına ve bu uğurda verebileceklerini dinlerken, en az onun kadar fedakarlık yapmam gerektiğini anlıyordum. Değirmen sorununu Izena’da kalarak nasıl çözebileceğim konusunda büyük sıkıntılar vardı ve şu anda kadar sürekli başka birilerinin bulunmasını arzulayan bir adam gibi göründüğümü düşünüyordum. Maguro-san’ın yağ konusunda söylediklerinden sonra ise, isteklerinin yerine gelmesini bekleyen bir adamdan fazlası olmam gerektiğini anlayabiliyordum. Yiyecek ve erzaklar için ancak para bulabilen bir toplumdan makine için ekstra bir fedakarlık yapmasına rağmen, bu sorunu kendimin çözdüğünü söylemenin doğru olup olmayacağı yönünden ciddi çelişkiler barındırıyordum. Bu sebeple bir karara varıyordum kendi içimde. Hem birilerini bulabileceğim hem de Izena’ya ekstra külfet gerektirmeyecek, aynı zamanda esas yeteneklerimi kullanabileceğim bir yöne doğru savruluyordum.

Aklımdan geçen bu düşünceler sırasında, Maguro-san ile beraber çoktan bir ara sokağa girmiş ve adımlarımızı bir parça hızlandırmış bulunuyorduk. Dinlenebileceğim bir ev olduğu belirten Maguro-san’ın bu sözlerinde geçen ev kavramı, içimi ısıtan ancak bir o kadar da garip gelen bir hisle doldurmaya yetmişti. Bu sebeple, aklımdan geçen düşünce bir anda yerini bu değişik hisse bırakıvermişti. Uzunca bir süredir, hatta annemle yaşadığım dönemlerde dahi, ev kavramı bana bir hayli uzaktı. Ishigakure’de ancak hak ettiğimiz kadar bir yerde barınabiliyorduk ve bu yere ev demek ne kadar doğruydu bilemiyordum. Arkadaşlarımın eve gitmeyi arzulayan tutumlarını ve evdeki o mistik havayı hiçbir zaman tadamamıştım. Kendi yaşadığım bir yer bile benim evim olamazken, Izena isimli bu yabancı topraklarda bir evde kalabilmek bana ne hissettirmeliydi, onu bile bilemiyordum. Maguro-san boş bir ev bulmanın Izena’da kolay olduğunu söylese de, benim içimdeki boşluğun bulacağı evi nasıl dolduracağı konusunda hiçbir fikrim yoktu. Bu sebeple, onun bu arzusu karşısında, minnet duygumu mu yoksa isteksizliğimi mi ortaya koymam gerektiğini bilemiyordum. Bir handa ya da bir sokak başında beni ısıtan bir ateşin başında uyuma fikri, bir evde sabahlamaktan çok daha cazip geliyordu. Ancak elbette bunu Maguro-san’a bu şekilde anlatamazdım. Bu yüzden, sadece adımlarımla onu takip edecektim, herhangi bir karşılık vermeden.

Bu noktada, ortaya koyduğum davranışın farklı anlamlandırılmasından da çekiniyordum bir taraftan da. Kalmak için bile olsa bana verilen bir ev olmasına tepkisiz kalmanın, gücendirici bir davranış olabileceğini düşünmeye başlıyordum ister istemez. Bu yüzden de, birkaç dakika önce aklımdan geçen fikri ortaya atarak, hem bu ev mevzusundaki tepkisizliğimi silmeye çalışacak hem de Izena adına daha iyi bir şeyler yapmak istediğim ortaya koyabilecektim. Adımlarım Maguro-san’ı takip ederken “Yağ konusundan herhangi birine ödeme yapmamıza gerek yok Maguro-san. Buradaki insanların hayatlarını ancak idame ettirebildiklerini düşününce, sonucunun neye varacağını kestiremediğimiz bir şey için onların emeklerine göz dikmenin doğru olmayacağını düşünüyorum.” diyerek söze girecektim. Aslında bu cümlem, bir noktada Amegakure’nin Izena halkına karşı gösterdiği tutumumu kabullenmeyişimi de üstü kapalı bir şekilde gösterse de, şimdilik bu konudan uzak durarak asıl meselemize odaklanacaktım. Sözlerime verdiğim kısa bir molanın ardından “Bu konuda bize yardımcı olabilecek bir tüccar var ise, onun için bir koruma görevi üstlenebilirim. En azından bu konuda makineleri tamir edebilmekten daha iyi olduğumu düşünüyorum. Bu sayede, hem yağı tedarik edebilme imkanımız olur hem de Izena’dan ekstra bir para çıkmaz. Ayrıca, gittiğimiz yerlerde tamir konularından anlayan birileriyle tanışıp konuşma imkanım da olur. Belki gidiş-geliş süreci bir nebze uzun sürer, ancak en azından daha etkili çözümler üretebilme imkanımız olur.” diyecektim. Sözlerimi bir ricadan çok, bir arzu tonundan çıkmasına gayret edecektim. Bu yolun, hem benim için hem de Izena için daha iyi olacağına inanıyordum. Gerçekten de süreç uzayabilirdi, ancak en azından işimizi şansa bırakmadan halletmek imkanına sahip olabilirdik. Bu sebeple de, konuşmamı elimden geldiğince net bir tavırla söyleyecektim. Olaylara mantık çerçevesinde baktığımızda, Maguro-san’ın bu düşünceme karşı geleceğini düşünmüyordum. Tüm olumsuzluklar bir araya gelse ve Izena’ya geri dönemesem bile, Izena adına oluşacak bir kayıp olmazdı. Ancak diğer türlü, makine için harcanacak para ve emeğin geri dönüşü olmayınca, Izena halkı daha da sıkıntılı bir konuma düşebilirdi. Bu sebeple, Maguro-san’ın bir tüccarla korumalığını yapmam konusunda anlaşması makul bir çözüm olarak görünüyordu.
Künye
İsim: Amano Kagami
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Kaçak (Chuunin)
Ryo: 98.750
Prestij: 8
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Kagami idealleri peşinde olan birisidir. Bu yüzden de köyden kaçmasına sebep olan soruların cevabını bulmayı amaçlamaktadır. Bu sorular kendinden başlayıp dünyaya yayılmaktadır. "Neden" ve "nasıl" şeklindeki bol soruları, bulduğu cevapların peşinden gitmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla Kagami ideallerini realiteye dökmeyi istemektedir.
Özellikler
Izena'daki Ev
Kagami, Izena adlı bir kuytu Yağmur Ülkesi köyünden bir eve sahiptir. Bu ev, onun rahatça saklanabilmesine, dinlenebilmesine ve maceraları arasında huzurlu bir vakit bulabilmesine olanak sağlar. Bu ev sebebiyle Kagami yorgunluğa ve dinlenmeye bağlı olan sağlık sorunlarından daha hızlı kurtulur, Izena'ya kısa sürede ulaşabileceği bir mesafedeyse avlanamaz ve bu evi değerli eşyalarını saklamak için kullanabilir.

Kagami'nin kısa sürede Izena'ya ulaşamayacağı ve avlanabilir olacağı durumlar GM tarafından gerekli turlarda bildirilecektir.

Kagami kurgusal sebeplerle bu eve olan erişimini kaybedebilir.

Güç: 3
Çeviklik: 4
Kondisyon: 6
Potansiyel: 9
Varlık: 7
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 2
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 5 (Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 5
[Varlık] Sosyalleşme: 4
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 4
Mod
Jikangan

Ninjutsu
Raigami no Jutsu (B-Rank)
Ikazuchiwana no Jutsu (C-Rank)
Geliştirme Açıklaması: Tekniğin aktivasyonu için işaretlenen alana birilerinin girmesi gerekirken, yaptığı antrenmanlar sonucunda Kagami işaretlenen alan üzerinde kontrol sağlamıştır. Bu sayede teknik açıklamada yazıldığı gibi kullanılabilirken, Kagami teknik için konulan işarette ufak bir değişiklik yaparak, tekniği tek el Tora mührü ile istediği zaman aktif hale getirerek patlamayı gerçekleştirebilir.

Geliştirme Açıklaması: Tekniğin gerçekleştirilebilmesi için sabit cisimler işaretlenebilirken, Kagami teknik üzerindeki kontrolü sayesinde, canlı cisimlerin üzerine de işaret bırakabilmektedir. Bırakılan işaretin, teknik için sabit cisimlere konulan işaretten bir farkı bulunmamaktadır.

Geliştirme Açıklaması: Teknik için el mühürleri yapıldıktan sonra, Kagami iki elini kullanarak iki işaret bırakabilir. Bu işaretlerin ikisi de aynı olmak zorundadır. Yani bir işaret kendiliğinden patlayan, diğer ise Kagami tarafından yapılacak el mührü ile patlayan cinsten olamaz. Diğer bir deyişle, İki işaret de ya kendiliğinden patlayan cinsten ya da tek el mührü ile patlayan cinsten olmak zorundadır.
Kangehika (C-Rank)
Shunshin no Jutsu (D-Rank)

Taijutsu
Suiseiki (D-Rank)

Genjutsu
Kasumi Juusha (C-Rank)
Kuroshiki (D-Rank)
Okuninushi (B-Rank)

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 22nd, 2020, 11:41 pm

Maguro, dediklerini sindiriyor bir kaç saniye boyunca. "Dediğin şeyi senden istemek açıkçası bana biraz koyar, Kagami-kun. O yüzden hele bir yağı bulalım, ödemeyi bir şekilde hallederiz. Dediğin gibi belki Izena halkına yük olmak gereksiz bir risk almak olacak. Fakat yarın ola, hayrola." diyor, sakin bir surat ifadesiyle. Ardından, bir ara sokağa giriyorsunuz.

Müstakil bir evin önünde duruyorsunuz. Tek katlı ve bahçesiz, tipik bir Japon evi, beyaz duvarlara ve siyah bir çatıya sahip. Oldukça ufak ancak bir kişi için yeterince büyük. Dar ve ara bir sokakta, ancak nehirden de uzakta değil. Hatta şu anda akan nehrin sesini usulca duyabilecek bir konumda. Civardaki evlerin bir çoğunun boş olduğu da aşikar fakat sokakta canlı izleri taşıyan diğer evler de mevcut.

Maguro ile kapıya yaklaşıyorsunuz. Evin duvarına yapışık bir şekilde duran ufak posta kutusunun arkasına elini atıyor ve bir anahtar çıkartıyor. "Eski bir tanıdığın evi. İhtiyacım olursa kullanabileceğimi söylemişti. Eh, şu anda da ihtiyaç var. O yüzden sıkıntı yok." diyor. Evin kilidini açtıktan sonra anahtarı sana fırlatıyor.

Buradan görebildiğin kadarı ile tek bir salondan ve bir tane de yatak odasından oluşan naçizane ufak bir ev. Salon aşırı sade, bir çok eşyayı ev sahibi giderken götürmüş ancak bir yer masası ve bir kaç minder hala mevcut. "Yatak ve yorgan var. Merak etme." diyor Maguro. Ardından içeri girmeni beklermişçesine sana bakıyor.
Off Topic
Maguro ile bir şeyler konuşabilirsin ancak konuşmayacaksan konuyu burada sonlandıracağım. Yeni konun bu evde bir hafta kadar yaşadıktan sonra geçiyormuş gibi kabul edilecek. Modunu da bu aralıkta keşfetmiş olabilirsin, eğer bunu bir kurguya bağlamak istersen.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Amano Kagami
Kaçak
Kaçak
Künye:

Post by Amano Kagami » February 26th, 2020, 5:06 pm

Teklifimin Maguro tarafından bu kadar kibar bir dille reddedileceğini açıkçası hiç hesaba katmamıştım. Her ne kadar şüpheci tavırlarım Maguro’yu temiz bir adam olarak adlandırmaktan uzak dursa da, şimdiye kadar yaşanan tüm olan biten içerisinde Maguro’nun gerçekten Izena’nın iyiliğini isteyen biri olduğu düşüncesi ciddi anlamda ağır basıyordu kafamda. Bu sebeple içimdeki şüpheciliği bir nebze aşağı seviyeye düşürmeye karar vermiştim, eğer başarabileceksem. Bu yüzden vermiş olduğu cevaba karşılık, kararına saygı duyduğumu belirten bir bakış atmaktan ötesini yapmayacaktım.

Müstakil bir evin önüne geldiğimizde ise, yeni konaklama yerimi tanıtmaya başlamıştı Maguro. Bu ev bir aile için ufak olsa da, benim gibi uykusunu genellikle bulduğu kuytuluklarda geçiren biri için malikane tadındaydı. Kaldı ki, kalacak yer olarak bir köpek kulübesi dahi gösterse, Maguro’ya itiraz edecek değildim. Onunla sadece saatlerdir birbirimizi tanıyorduk ve birbirimiz için elimizden geleni yapıyorduk. Dolayısıyla, bana sunulan ve hatta anahtarı bile bana teslim edilen bir ev için minnettar olmak dışında başka bir şey yapamazdım.

Anahtarı Maguro’dan aldığım sırada bir anda kafamda çakan şimşekler, tekrar beni o eski şüpheci halime sürüklüyordu. Hem değirmenin hem de evin anahtarının bende olması, bu köyde yaşanan sıkıntıların sebebi olmama neden olur muydu? Değirmen ben gelmeden önce de çalışmıyordu ancak etraftakiler beni oradan çıkarken görmüşlerdi. Her ne kadar Maguro yanımda olsa da, çarpık insan zihni rahatlıkla benim aleyhime düşüncelere sürüklenebilirdi. En kötüsü de, Maguro’nun bu düşüncelere bir şekilde destek vermesi halinde, varlığımı sürdürebileceğimi düşündüm topraklarda bambaşka sorunlarla karşılaşmam mümkündü. Gözlerim zihnimden geçen bu düşüncelerle hafifçe büyürken, Maguro sade bir iç dizayna sahip olan evde yatak ve yorganın olduğunu söylüyordu. Kafamı olumlu bir cevap anlamına gelecek şekilde öne doğru hafifçe eğerken, kafamda oluşan bu komplo teorisi benzeri düşünceleri de silmeyi amaçlıyordum. Her iyiden bir kötü, her kötüden çok daha kötüyü bulan zihnimin cevapsız suallerini ardımda bırakırken, elimdeki iki anahtara bir kez baktıktan sonra “Bu iyiliğinizi karşılıksız bırakmamak için elimden geleni yapacağım Maguro-san.” diyecektim. Hemen ardından ise “Teklifimin geçerlilik süresi yok. Yeter ki burada yaşayanlar için ekstra bir sıkıntı ve maliyete neden olmayalım.” diyerek açık bir kapı bırakacaktım. Ardından, zihnimdeki kötü düşünceleri bir kenara bırakabilmek umuduyla uyumayı planlıyordum. Artık rüyalarımda masallar olmasa da, masalların gerçek yüzünü görebiliyordum.
Künye
İsim: Amano Kagami
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Kaçak (Chuunin)
Ryo: 98.750
Prestij: 8
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Kagami idealleri peşinde olan birisidir. Bu yüzden de köyden kaçmasına sebep olan soruların cevabını bulmayı amaçlamaktadır. Bu sorular kendinden başlayıp dünyaya yayılmaktadır. "Neden" ve "nasıl" şeklindeki bol soruları, bulduğu cevapların peşinden gitmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla Kagami ideallerini realiteye dökmeyi istemektedir.
Özellikler
Izena'daki Ev
Kagami, Izena adlı bir kuytu Yağmur Ülkesi köyünden bir eve sahiptir. Bu ev, onun rahatça saklanabilmesine, dinlenebilmesine ve maceraları arasında huzurlu bir vakit bulabilmesine olanak sağlar. Bu ev sebebiyle Kagami yorgunluğa ve dinlenmeye bağlı olan sağlık sorunlarından daha hızlı kurtulur, Izena'ya kısa sürede ulaşabileceği bir mesafedeyse avlanamaz ve bu evi değerli eşyalarını saklamak için kullanabilir.

Kagami'nin kısa sürede Izena'ya ulaşamayacağı ve avlanabilir olacağı durumlar GM tarafından gerekli turlarda bildirilecektir.

Güç: 3
Çeviklik: 4
Kondisyon: 6
Potansiyel: 9
Varlık: 7
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 2
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 5 (Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 5
[Varlık] Sosyalleşme: 4
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 4
Mod
Jikangan

Ninjutsu
Raigami no Jutsu (B-Rank)
Ikazuchiwana no Jutsu (C-Rank)
Geliştirme Açıklaması: Tekniğin aktivasyonu için işaretlenen alana birilerinin girmesi gerekirken, yaptığı antrenmanlar sonucunda Kagami işaretlenen alan üzerinde kontrol sağlamıştır. Bu sayede teknik açıklamada yazıldığı gibi kullanılabilirken, Kagami teknik için konulan işarette ufak bir değişiklik yaparak, tekniği tek el Tora mührü ile istediği zaman aktif hale getirerek patlamayı gerçekleştirebilir.

Geliştirme Açıklaması: Tekniğin gerçekleştirilebilmesi için sabit cisimler işaretlenebilirken, Kagami teknik üzerindeki kontrolü sayesinde, canlı cisimlerin üzerine de işaret bırakabilmektedir. Bırakılan işaretin, teknik için sabit cisimlere konulan işaretten bir farkı bulunmamaktadır.

Geliştirme Açıklaması: Teknik için el mühürleri yapıldıktan sonra, Kagami iki elini kullanarak iki işaret bırakabilir. Bu işaretlerin ikisi de aynı olmak zorundadır. Yani bir işaret kendiliğinden patlayan, diğer ise Kagami tarafından yapılacak el mührü ile patlayan cinsten olamaz. Diğer bir deyişle, İki işaret de ya kendiliğinden patlayan cinsten ya da tek el mührü ile patlayan cinsten olmak zorundadır.
Kangehika (C-Rank)
Shunshin no Jutsu (D-Rank)

Taijutsu
Suiseiki (D-Rank)

Genjutsu
Kasumi Juusha (C-Rank)
Kuroshiki (D-Rank)
Okuninushi (B-Rank)

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » March 4th, 2020, 10:48 pm

Maguro son lafına içten bir gülümseme ile yanıt veriyor, ardından seni ev ile yalnız bırakıyor. Sıcak bir çatının altında uyuyacak oluşunun verdiği huzur ile geceni geçiriyorsun.

Amano Kagami
  • 65 GP
  • 3 PP
  • 0 Ryo
Amano Kagami aşağıdaki özelliği kazanmıştır. İmzasına eklemesi gerekmektedir.
Izena'daki Ev

Konu sonlanmıştır.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Yağmur Ülkesi”