[Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 114
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » February 5th, 2020, 7:14 pm

Hiroji'nin davetine karşılık masaya hareket ettim ve oturdum Usagi-san'ın yanına doğru. İkiye karşı tek bir pozisyondaydık. Hala avantajlıydık, müzakereden başarılı çıkacağımızı düşünüyordum gizli kimliğimiz açığa çıksa da.

Hiroji'nin laflarını dinledim otururken, ben bağdaş kurduğumda hala konuşmaya devam ediyordu. Soruları vardı, şaşırmamıştım. Sıkıntı, ne kadarını cevaplamalıydık? Ne kadar taviz verebilirdik? Çok değil, fakat yalan söylemenin de pek bir olayı yoktu. İçindeki dezavantajlı durumu ona anlatıp anlaşmaya varmak ve kan dökmeden bu olayı bitirmek güzel bir son olabilirdi.

Usagi-san'ın sorusu mantıklı gelmişti fakat onun sorusuna karşılık Hiroji'ye de bir kaç bilgi verilmeliydi. Kısasa kısas. O yüzden lafa girdim Usagi-san'dan sonra; "Esir tutulan bir grup sivil görünce müdahale etmek istedik. Devriye gezerken fark ettik. Pek de saklamaya çalışmamışsınız zaten." dedim ifadesiz bir surat ve normal bir ses tonuyla. Yalan değildi. Sadece gerçekler konusunda ekonomik davranmış ve karşılaştığımız çocuktan bahsetmemiştim.

Fakat adamın "herşey yolunda" tavrı hoşuma gitmemişti. Sanki yakındaki yerleşke ve Shinobi'lerden haberi yok gibi davranıyordu ancak durumun gerçekten böyle olduğunu düşünmüyordum. Bilmediğimiz bir şeyler vardı.

"Hayatta kalmaya çalıştığınız aşikâr fakat bunu yapmanın doğru ve yanlış yolları var. Gördüğüm kadarıyla yanlış yolu seçmişsiniz. Takım arkadaşım Usagi-san ile burayı dümdüz etmememiz için bana bir sebep söyleyin ve fikrimi değiştirin Hiroji-san."

Tehditkar değildim. Sadece içinde bulunduğu durumu ve saflarımızı ona iletmeliydim; biz buraya bir iş görüşmesi için gelmemiştik. Kırmızı çizgilerimiz bariz olmalıydı ve adamın da bunları bilmesi gerekliydi. Eğer mantıklı olursa doğru yolu seçeceğini az çok hissediyordum. Daha doğrusu, umuyordum. Gerçekten birilerinin zarar görmesini istemediğim bir moddaydım şu an; Hiroji'nin de bunu anlamasını istiyordum aslında bir nevi.

Eğer anlamazsa daha açıklayıcı kelimeler seçebilirdim. Eğer inatla kabul etmek istemezse, yolumuza bakacaktık Usagi-san ile.
Off Topic
Meşguliyet sebebiyle kalitesiz ve geç bir tur yazmış bulunuyorum. Yanaklarınızdan öper, özür dilerim.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1456
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » February 6th, 2020, 5:07 pm

Hiroji’nin gevşek haline karşın, tüm sinirlerinizi her an harekete geçebilecek kadar gergin bir şekilde tutmaya devam ediyorsunuz. Bu noktada Usagi, soru sorma olayını üstlenip cevap verme rolünü ise Iori’ye veriyor. Bu nedenle Hiroji’nin sorusuna keskin bakışları ve suskunluğuyla yanıt veren Usagi, Iori’nin sorulan soruya bir cevap vermesini bekliyor. Iori ise kısa bir sessizliğin ardından konuşmasını yapmaya başlıyor. Baştaki konuşmalarında yüzünde pek bir değişiklik oluşmayan Hiroji’nin, Iori’nin sonraki cümleleriyle birlikte yüzünün düştüğünü rahatlıkla görebiliyorsun. Canını sıkan bir noktaya parmak bastığınız rahatça anlaşılır olsa da, Hiroji tavırlarındaki hoyratlığı bu konuda da gösteriyor. Elbette özellikle Iori, oluşan bu durumdan iyice rahatsız olmaya başlarken bu kez söze Usagi giriyor.

Hiroji bakışlarını Iori’de ayırmadan Usagi’yi dinlemeye koyulurken, Usagi’nin sorusunun bitmesinin ardından soruyu anladığını başının hafifçe öne arkaya atarak gösteriyor. Ancak hala bakışları Iori’de durmaya devam eden Hiroji “Maksat muhabbet değil mi?” diyor yüzündeki gerginliği eski haline devrederken. Yüzündeki ifade değişikliğine bakışları da eşlik ederken Usagi’ye dönen Hiroji “İzninle önce arkadaşına birkaç şey söylemek isterim.” diyor bir kadınla konuştuğunun farkında olarak. Elbette konumlarınız gereği bu gereksiz kibarlık ve incelik ortama eğreti dursa da, Hiroji’nin bunu bilinçli bir şekilde yaptığını anlamanız zor olmuyor.

Usagi’den tabiri caizse öylesine müsaade alan Hiroji, bir kez daha Iori’ye döndüğünde “Ne zamandır doğru ve yanlışa tek başına karar verebileceğini düşünüyorsun yüce shinobi-san!” diyor hafif alaycı bir şekilde. Hemen ardından iki kolunu da yere paralel olacak şekilde iki yana açan Hiroji “Doğru ve yanlış… İyi ve kötü…” dedikten sonra yavaşça indiriyor kollarını. Masanın önüne kollarının koymasının ardından ise “Bunlar olaylara nereden baktığına göre değişir tabi. En azından herkes böyle söyler oldu.” diyen Hiroji sözlerine “Yanlış mı yapıyorum? Belki… Doğru mu yapıyorum? Kim bilir…” diyerek devam ediyor. Bu cümlelerinden sonra hafif bir nefes alıp bu kez yüzünü Iori’ye doğru yaklaştırırken “Ama burayı dümdüz etmemeniz için bir neden söyleyeyim mi?” dedikten sonra yüzündeki sırıtışı iyice arttırıyor ve “Bunu yapabilecek gücünüz yok.” diyor. Birkaç saniye öylece sırıtarak Iori’nin suratına bakan Hiroji yavaşça geriye doğru çekilirken “Bundan sonra hep iyi bir insan olacağım ve yaşlıların ellerindeki poşetleri hep ben taşıyacağım desem fikrin değişir mi yüce shinobi-san?” diyor alaycı bir şekilde.

Iori’ye yönelik cümlelerinden sonra neredeyse konuşmasına ara vermeden Usagi’ye dönen Hiroji “Söyledim ya, yaşamaya çalışan adamlarız. Ne eksik ne de fazla…” diyor bu cevabının gayet yeterli olduğunu düşünürcesine. Birkaç saniyelik soluk almanın ardından ise “Riaru şimdilik hayatta kalmamızı sağlayan adam. Bu yüzden elimizden geldiğince ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak bunun ne kadar süreceğini kestirmek zor. Sonuçta yaşamayı sürdürmenin de yardımcı olmanın da bir bedeli var, değil mi? İlk önce hangimiz tahsilatı yapamayacak, bunu da zaman gösterir. Ama bahisler sanırım benden yana… Her zaman bir şekilde yaşamayı başardım, ancak Riaru’nun şansı bu aralar pek yaver gitmiyor gibi.” diyor alaycı tavrını sürdürmeye devam ederken.

Her ikiniz de zamanında bir şekilde Riaru’nun adamlarıyla münasebetiniz olmuş olmasından dolayı, Hiroji’nin bu kişilerden farklı bir tavır takınmış olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Riaru’nun adamlarındaki sadakatle kıyaslandığında, Hiroji’den hiçbir şekilde sadakat adına bir ışık göremiyorsunuz. Bu haliyle de, onun sıradan Riaru’nun adamları gibi olmadığını, altında başkaca sebepler var olduğunu hissedebiliyorsunuz. Bu haliyle de konuşmasında açık kapılar bırakan Hiroji, arkasına hafifçe yaslanırken “Peki sizden ne haber? Riaru’dan üstün geldiğiniz için onun peşinden koşmaya mı devam ediyorsunuz, yoksa kurduğunuz karargahlar vasıtasıyla Yağmur Ülkesi’ni ilhak etmeyi mi planlıyorsunuz? Daha basit soracak olursam, neden köylerinize dönüp kedi köpek peşinde koşmalı görevlerinizi yapmıyorsunuz da ülkemin topraklarında devriye atıyorsunuz?” diye soruyor gözleriyle ikinizi de taramaya devam ederken.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 120
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » February 8th, 2020, 3:39 pm

Usagi sorusunu sorduktan sonra Hiroji'nin cevabını, ardından onun yönelteceğini düşündüğü soruları dinlemeye hazırlanmıştı. Hiroji'den beklemeyeceği bir nezaket görünce bir an şaşırsa da, sonrasında bunun ortama ayak uydurmak için yapılan bir nezaket gösterisi olduğunu anlaması çok uzun sürmemişti.

Alaycı bir tavırla açılışı yapmıştı Hiroji. Doğru ve yanlış kavramlarına değinerek. Alaycı tavırlarını konuşmanın başından sonuna kadar sürdürmüştü. Bir an masanın üstünden Iori'ye doğru yakınlaşırken Usagi hamle yapmak için kendisini içgüdüsel olarak hazırlamış olsa da, sadece konuşacaklarını bildiği için sonradan herhangi bir hamle yapmamaya karar verdi. Tabi bu, Hiroji'nin tavırlarına sinirlenmediği anlamına gelmiyordu. Iori güzel bir kumar oynamıştı. Hiroji'de bu bahsi arttırmıştı. Ortada neden başladığını bilmediği bir koz gösterisi dönüyordu.

Hiroji konuşmasını bitirdikten sonra ara vermeden Usagi'ye dönüp soruları yanıtlamaya başlamıştı. Riaru'ya yardım etmelerinin tek sebebinin hayatta kalmalarına yardım etmesi olmasıydı. Bu durumda Ishigakure'nin yardım etmesi dahilinde Ishigakure için çalışabilirlerdi. Hiroji'nin değinmeye çalıştığı noktanın bu olduğunu düşünüyordu. Tabi Usagi'nin böyle bir görüşmeyi yapıp, böyle bir anlaşmayı bağlamaya rütbesi ve yetkisi bulunmuyordu. Bu sebeple bunu kendi rapor kağıdına not düşmek için aklının bir köşesine not etti. Belki ileride işe yarayabilirlerdi. Bu karar Ishichou'nun vermesi gereken bir karardı.

Hiroji cevap verme faslını bitirip soru sorma kısmına geldiğinde hafifçe arkasına yaslanmıştı. Yavaş yavaş Usagi'yi sinirlendirmeye başlamıştı. İğneleyici ve alaycı soruları ile üstlerine oynadığı belliydi. Usagi kendisini tutamayacağını bildiği için, tutmaya da çalışmadı. Iori'den önce lafa atlamıştı biraz önceki düşüncelerine tamamen ters bir şekilde. "Standart bir devriye görevindeydik. Malum, 'SENİN ÜLKENİN' topraklarında karargah kurup, benim ülkeme saldıran bir şerefsiz var." Senin ülkenin kısmını bastırarak söylemişti. Sanki ortada adam akıllı bir ülke kalmış gibi konuşmasına sinir olmuştu."Eğer sen ve senin gibi insanlar ülkesine sahip çıkıp Riaru gibi adamların ortada dolaşmasına izin vermeseydi, ben de kendi ülkemde kedi köpek koşturmalı görevlere çıkmayı çok isterdim. Ama gördüğün üzere..." Bir eliyle önce Hiroji'yi, sonrasında da etrafını gösterip alaycı bir tavır takınarak "...elimizde sadece köpek kovalamalı görevler kaldı." demişti. "Ha, doğru yanlış kısmına değinmem gerekirse eğer. Ahlaki olarak bazı doğru ve yanlışlar vardır. Senin yaptığın şey ne taraftan bakarsan bak 'YANLIŞ'." Biraz bekledikten sonra sözlerine devam etmişti. "Köylü insanları kaçırıp onlara işkence etmenin ne tarafı doğru olabilir ki? Nereden bakarsan bak. Bir de gelmişsin bana ülkemin topraklarını terk et diyorsun. Kendi yurttaşlarına böyle davranan bir insanın sözlerini dikkate alacağımı da nereden çıkarttın?" sözlerini bitirdikten sonra gözlerini Hiroji'den ayırmadan masanın alt tarafından Iori'nin görebileceği bir şekilde avuç içini yukarı doğru çevirmişti. 'Kusura bakma, tutamadım kendimi' dercesine...
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 87.500
Prestij: 5
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 50

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 114
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » February 13th, 2020, 12:57 pm

Hiroji'nin laflarını dinlerken olabildiğince düz bir surat takınmaya çalışmıştım fakat "gücünüz yetmez" dediğinde biraz olsun sırıtmadım desem yalan olurdu. Gerçekten güçlü olup olmadığımızdan ziyade, onun blöf yaptığını düşündüğümden sırıtmıştım. Zira savaşmak almak istediğim bir risk değildi. Onun da benzer düşündüğüne kanaat getirmiştim ve bunu dillendirerek blöfünü kırmaya çalışacaktım; onun denediği gibi.

Fakat Usagi-san'ın hiddetli lafları ortamı biraz germişti. Haklı zelzenişlerdi bunlar ancak bir görüşme masasında bizi olabildiğince geriye götürecek, sendeletecek bir hamle olabilirdi. O yüzden, fazla elektriğini topraklamak istermişçesine omzuna elimi koydum Usagi-san'ın ve "önemli değil" dermişçesine anlayışlı bir surat ifadesi takındım. Ardından Hiroji'ye gözlerimi odaklayıp lafa girecektim. Suratım tekrar eski duvar haline dönmüştü.

"Sanırım sende de bizi yok edecek güç yok Hiroji-san. Öyle olsa bu masada oturmazdık." Ardından kısa bir nefes aldım, Hiroji laflarımı sindirince devam ettim, blöfünü yemediğim anlamalıydı, fakat derdimizin kanlı bıçaklı kavga olmadığını da. "Fakat amacım karşılıklı yıkım değil. Hatta bu istediğimiz son şey. Bu ülkenin ihlakı veya kurtarılışı, üstlerimizi ilgilendiren konular. O konuda sana bir şey söyleyemem. Ancak sana şunu diyebilirim ki Riaru'nun günleri sayılı. Onun olmasa bile organizasyonunun. Sırtını daha belirgin bir güce yaslamanı öneririm. Mesela Kusagakure veya Ishigakure."

Tekrar nefes almak için bir kaç saniye durdum, Hiroji'nin dikkati üzerimden dağılmadan konuşmaya devam ettim; "Doğru veya yanlış göreceli şeyler. Bunu tartışmak manasız. Fakat bize göre yanlış yaptığın aşikar. Asıl önemli olan nokta bu, Usagi-san'ın da dediği gibi. Eğer bu hareketlerinize devam ederseniz bir gün bu iki gücü de aynı anda karşınızda bulacaksınız. Bence bu yoldan dönmek, hayatta kalmanız için yegane yol, Hiroji-san."

Her zamanki bekleyişimden biraz daha uzun bekleyecektim ve Hiroji'nin lafları özümsemesine şans verecektim. Ardından, araya bir soru sıkıştıracaktım; "Bunca insanla ne yapıyorsunuz ki zaten? Derdiniz ne?"

Gerçekten merak ediyordum bunu. Anlamlı bir sebepleri olmalıydı, yoksa bir karargaha bu kadar yakın bir yerde konuşlanmaları gerçekten mantık dışıydı. Kendilerine bu kadar güveniyorlarsa bile. Tüm Kusagakure-Ishigakure güçlerinin buraya çökmesi en fazla iki saat kadar sürerdi, öyle bir mesafedeydik. Böyle bir saldırıdan da sağ çıkmayı planlıyor olamazlardı; öyle olsa çoktan ölmüştük.

Belki de vakit kazanıyordu. Sağa sola sinyal gönderen bir tek biz olamazdık. Bu ihtimal karnımda bir karıncalanmaya sebep oluyordu. Belki de hızlıca bitirmeliydik bu işi. Fakat, son çare olarak görüyordum şiddeti şu anda. Bu kadar sivil varken savaşmak onların canını hiçe saymak olurdu. Öyle biri değildim ben ve olmayacaktım da. Umarım.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1456
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » February 17th, 2020, 1:20 pm

Usagi konuşmaya başladığı anda sersemlemiş bir dövüşçü edalarına bürünen Hiroji, yüzündeki ifadeyi değiştirmeden durmaya devam ediyor. Aranızdaki hafif gerilimi sersemlemiş gibi hareket ettirdiği başıyla biraz daha harlayan Hiroji’nin başından beri takındığı tavrı sürdürdüğünü anlamanız zor olmuyor. Usagi’nin ardından konuşmak için yeltenen Hiroji, konuşmaya Iori’nin girmesiyle eliyle Iori’ye konuşması için müsaade ettiğini belirten bir el işareti yapıyor. Sanki burada konumunun sizden üstün olduğunu göstermek istercesine girdiği bu tavır genel anlamda sizin pek de umurunuzda olmuyor. Iori’nin aralarda aldığı nefesle devam ettiği konuşması sonlandığında, Hiroji’nin yüzündeki ifade yerini hafif bir ciddiyete bırakıyor. Esas meselelerin konuşulmaya başlanmasından ileri geldiğiniz bu ifade, ilkine nazaran daha soğuk ve tehditkar geliyor size. Ancak buna rağmen, konuşmak dışında başkaca bir şey olacağına dair bir inanç hala dolanmıyor içinizde.

Iori’nin sorusunun ardından sizin konuşma faslınızın bitip bitmediğini bakışlarıyla sorgulayan Hiroji, hafifçe ellerini havaya kaldırıp Iori’ye bakarken “Müsaadenle önce arkadaşına bir şeyler söylemem gerekiyor yüce shinobi-san.” diyor. Daha önce benzer bir şeyi Usagi’ye söylemiş olan Hiroji, İori’ye hitaben söylediği bu cümlede daha kati bir ses tonu kullanmasına rağmen, bakışları Usagi’ye döndüğünde bir nebze daha yumuşuyor. “Bir şeyi yanlış anlamışsın sanırım…” diyerek konuşmaya giren Hiroji “Köpek, hayvan, yaratık ve daha söylemek istediğin ne varsa hepsini sırala, bunlar umurumda bile değil. Fakat konuşmamın başından beri size hakaret edecek bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Niyetimiz buysa, emin ol tahmin edebileceğinden çok daha fazla hakaretim var ve buna inan, hepsini hak ettiğinizi düşünüyorum.” diyor. Her ne kadar yüzünde yumuşak bir ifade belirse de, cümleleri oldukça keskin bir şekilde ağzından çıkan Hiroji, sözlerinin anlaşılmasını umut edercesine birkaç saniye bakışlarını Usagi’ye dikmiş bir şekilde hareketsiz kalıyor. Hemen ardından ise, kafasıyla kendi cümlelerini tasdikler bir işaret yapıp hafif geriye doğru çekilirken “Ben ülkeme sahip çıkıyorum. Bir ülkeye sahip çıkmak demek, illa otoriteyi takip etmek demek değildir. Riaru’nun duruşu ve ideolojisinin bu ülke için daha iyi olduğunu düşünüyorum, hepsi bu. Ülkemin iyiliğinin Riaru’dan geçtiğine inanıyorum.” diyor. Bu cümlelerinin ardından hafif bir nefes alan Hiroji “Ancak ülkem için birinin yanında olurken bunun karşılığını da görmek istiyorum. İtilip kakılmaktansa, yaptığım şeylerin karşılığını almak daha iyi geliyor. Evet, belki sizin ahlaki bakış açınızla ülkesi için bir şeyler yaptığını söyleyen birinin karşılık beklemesi onu bir köpek yapabilir. Fakat bu dünyanın köpeklere de ihtiyacı var.” dedikten sonra tekrar Usagi’ye yaklaşarak “Yoksa sizin şatafatlı tekniklerinizden çekinen insanlar nasıl hayatta kalacak? Birilerinin dişlerini size geçirmesi gerekiyor.” diyor.

Usagi’ye doğru yapmış olduğu konuşmasından sonra bakışlarını bu kez Iori’ye döndüren Hiroji, yüzüne alaycı bir ifade takınırken “Sana gelince yüce shinobi-san… Diyorsun ki Riaru’nun arkasından gitmeyi bırak, zaten yenildi ve seni yeteri kadar besleyemiyor. Onun yerine Kusagakure’yi veya Ishigakure’yi seçeyim ve yaşamaya devam edeyim.” diyor. Bu cümlelerinden sonra kocaman bir kahkaha ile çadırı inleten Hiroji’nin bu kahkahalarının neredeyse bütün çadırlardan ve dışarıdaki insanlar tarafından duyulduğunu düşünüyorsunuz. Yaklaşık yarım dakika kadar süren bu kahkaha faslının ardından Hiroji, gülüşlerinin arasına sıkıştırabildiği kadarıyla “Size mi güveneyim? Daha siz bile kendinize güvenmiyorsunuz ki? Kusagakure’nin arkasında kimler var? Ishigakure’yi kimler destekliyor? Hem Kusagakure hem de Ishigakure aynı anda Riaru’yla savaşırken değil de neden sonrasında işbirliği yapıyor?” diyor. Bir anda gülüşlerini kesen bakışlarını olabildiğince keskinleştiren Hiroji Iori’ye doğru kafasını yaklaştırırken “Bana istediğini de yüce shinobi-san ama sana doğruları söyleyeceğim. Hepiniz Kagelerin orospularından başka bir şey değilsiniz! Kimin altına yatacağınıza, kimin aletini emeceğinize karar veren onlar. Hangi savaşta kaç kage öldü? Ülkenizin hangi lideri kendi kanında boğuldu? HİÇBİRİ! Çünkü onların orospuları var ve siz orospular bu konuda o kadar maharetlisiniz ki, bu işi artık kendinizce bir zevke bile dönüştürmüşsünüz. Adına da ideoloji, hayal, fedakarlık, özveri ve daha bir sürü saçma sapan şey demişsiniz.Oysa tek yaptığınızın, liderlerinizi tatmin etmek! Ben bir köpek olarak duyduğum gururu üzerime alıp taşıyabiliyorum ama siz, günde onlarca kez becerilen değersiz orospular olduğunuz gerçeğini kabul edemeyecek kadar gurursuzsunuz!” diyor. Bu cümlelerinin ardından başını hızla Usagi’ye çeviren Hiroji “Üzgünüm, sana ne kadar hakaret edebileceğimi söylemiştim ve kendimi tutamadım. Ama işte, gerçeği ancak inkar edip yok sayabilirsiniz. Onu değiştiremezsiniz.” diyor.

Ortama ağır bir kokuymuş gibi çöken bu lafların ardından Hiroji yüzüne tekrar bir gülümseme takınırken “Her ikiniz de burada kaçırılan insanlardan bahsediyorsunuz. Size bir sır vereyim mi?” diyor ve hemen ardından yüzündeki gülümsemesini iyice arttırırken “Hiçbirini kaçırmadım. Zorla getirdiklerim var, kabul ediyorum. Ancak hiçbiri iradesi dışında burada tutulmuyor ki.” diyor. İki kolunu yere paralel şekilde yanlara doğru açan Hiroji “Bunu kabul edin veya etmeyin, ama durum bu. Benim bölgemde kimseyi iradesi dışında yanımda tutmam. Ben sadece onların savaşma duygularını açığa çıkartan bir elçiyim. Bunu da Riaru ve ülkem için yapıyorum.” dedikten sonra hafifçe eğilip sesini kısarken “Aramızda kalsın ama bu konuda gayet iyiyimdir.” diyor. Hafif gülümsemesini bir kat arttırıp geri çekilen Hiroji “Madem bu konu sizi rahatsız ediyor, buyurun gidelim. Kaçırıldığını düşündüğünüz kişilerden herhangi birini seçin ve ona durumu sorun. Eğer söylediklerimin aksine bir şey bulursanız, o zaman Riaru yerine sizinle işbirliği yaparım. Tabi bedelini ödemeniz şartıyla…” diyor kikirder gibi gülerken. Bu cümlelerinin hemen ardından ise “Ancak eğer durum benim dediğim gibiyse siz bana ne teklif ediyorsunuz? Dilerseniz içinizden birini veya her ikinizi de yanıma alabilirim. Buraya kadar gelip, benim karşımda cafcaflı laflar yaptığınızı düşününce, boş shinobiler olmadığınız ortada. İşime fazlasıyla yararsınız.” diyor. Hiroji bu şekilde konuşmasını sonlandırırken, her ikiniz de sözlerinde gerçekçi olduğunu anlayabiliyorsunuz. Katıksız bir dürüstlükle ve herhangi bir katakulliden uzak bu cümleler karşısında atacağınız adımları düşünmeye başlıyorsunuz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Post Reply

Return to “Yağmur Ülkesi”