[Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1503
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » March 9th, 2020, 10:07 am

Yuma’nın sözlerinin ardından aranızda yaşanan ufak bir bakışma anından sonra Iori söze giriyor. Iori’nin konuşması sırasında göz göze geldiği Hiroji, yüzündeki sinsi gülüşü korumaya yeminliymiş gibi duruyorken, Usagi de Hiroji’nin vücut dilini anlamaya başlıyor. Yuma’nın geldiği andan itibaren, adeta ikinci plana düşmüş gibi görünen Hiroji’nin bu halinden herhangi bir rahatsızlık duymadığını anlayabilen Usagi, Hiroji’nin bakışlarında ise herhangi bir cevap verme eğilimi göremiyor. Iori bu durumu Usagi kadar net anlayamasa da, genel durum itibariyle Yuma’nın odadaki liderliği eline almış gibi hissediyor. Konuşmasının sonunda adeta Usagi’yi buradan ayrılma vakitlerinin geldiği ismini söylemesiyle belli eden Iori, başkaca bir şey söylemeden kalkıp çadırın çıkışına doğru giderken, Usagi de Iori ile aynı veya benzer hislerle onu takip ediyor. Çıkışa doğru adımlarınızı atmaya başladığınız esnada, Iori’nin cümleleri karşısında Yuma ve Hiroji’nin herhangi bir belirgin mimiğine veya bakışına denk gelmemiş olmanızı düşünüyorsun. Çadırın çıkışına geldiğiniz esnada ise “Konuşmayı biliyorsun, ancak ciddiye alınmıyorsun… Bu üzücü değil mi?” dediğini duyuyorsunuz Yuma’nın. Bu sözler sizi olduğunuz yerde durmaya iterken, cevabi konuşmaya Yuma’nın başlaması nedeniyle, onun Hiroji’ye nazaran daha üst bir mertebede olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz basit bir çıkarımla.

Yuma’nın sözlerinin ardından ikiniz de olduğunuz yerde durup vücutlarınızı tekrar ikiliye çeviriyorsunuz. Her ikisi de oldukça sakin ve durağan görünse de, Hiroji’nin halinde ufak bir değişiklik sezebiliyorsunuz. Her ne kadar onunla konuşmaya başladığınız andan beri kendine güvenen bir adam profili çizse de, Yuma’nın gelişinin ardından bu imajını daha da pekiştirmiş bir duruş sergiliyor. Ancak halen daha konuşmaya dahil olacak gibi durmayan Hiroji, yüzüne yapıştırdığı gülümsemesiyle olayları seyretmekle yetinecek gibi duruyor. Yuma ise, keskin bakışları ve dingin aurası ile ikinizi de süzmekle yetiniyor. Bir şeyler söyleyeceği aşikar dursa da, bunu bir an önce yapmak gibi bir niyeti olmadığını söylemek oldukça mümkün görünüyor.

Bakışlarıyla sizi kısa bir süre sezen Yuma, kafasını sanki kilitli bir kasanın şifresini bulmuş gibi öne doğru sallarken, dudaklarının kenarındaki yukarıya doğru hafif yükselme, başarısının temsili bir görüntüsü gibi duruyor. Yuma bu duruşunu bir süre daha korumaya niyetli gibi görünürken “Aslında her ikiniz de öylesiniz… Sözlerimi yanlış anlamayın ama muhtemelen buradan çıktıktan sonra unutulup gidileceksiniz. Auranız farklı olsa da, bu sadece savaşırken ortaya çıkıyor. Konuşurken… Basit insanlarsınız… Hayır, hayır… Sıradan… Ciddiye alınmaya değmeyen? Hayır, hayır… Ciddiye alınamayan.” diyor. Ses tonundaki yumuşaklığı derin bir keskinlikle harmanlayan Yuma’nın, salt konuşmasıyla bile ikna kabiliyetinin üst düzey bir insan olduğuna dair hisleriniz, onun her bir cümlesiyle daha da pekişirken Yuma “Burada lider Hiroji-san, ancak şahsım herhangi bir lideri tanımaktan uzak. Hayır, hayır… Bir liderin altında durabilecek kadar yok sayılmaya tahammülüm yok. Bulunduğum yer ile ilgili olaylar en az bulunduğum yerin lideri kadar beni de ilgilendirir. Ama yokluğumda yapılan konuşmaların anlatılmasıyla yetinemem… Hayır, hayır… Buna tahammül edemem.” diyor. Yaptığı konuşmanın ardından Hiroji’nin bu konuşmalara karşı gelir nitelikte herhangi bir tepkisinin bulunmaması karşısında, Hiroji’nin liderliği konusunda artık kafanızda bir tereddüt bulunmasa da, Yuma kadar sosyal anlamda baskın birinin ne şekilde burada olduğu sorusu kafanızda dolanmaya başlıyor ufaktan. Yuma’nın insanı içine çeken konuşma üslubu da işin içine eklendiğinde, Yuma giderek daha ilgi çekici biri haline dönüşüyor sizin için.

Yuma’nın konuşması birkaç saniyelik sessizliğin ardından “Elbette bana bir açıklama yapmadan çıkıp gidebilirsiniz. Fakat biliyorum, ikiniz de bunu istemiyorsunuz. Konuşmak size göre olmasa da, istemiyorsunuz… Hayır, hayır… Ama siz dövüşmeyi biliyorsunuz. Hem de çok iyi… Fakat burada dövüşemezsiniz, bunu da biliyorsunuz. Avantajlı mısınız? Hiroji’yi indirebilirsiniz, sonrasında çadırdan çıkıp hızlıca herkesi etkisiz hale getirebilirsiniz. Hayır, hayır… Çok riskli, biliyorsunuz. Başka bir seçeneğiniz olmalı… Bu yüzden konuşmalısınız. İkna etmelisiniz. Bir cevap bulmalısınız. Hayır, hayır… Bir kapı bulmalısınız. Oradan içeriye girip, buradaki herkesle sağ salim çıkabileceğiniz bir kapı.” diyerek devam ediyor. Konuşmalarındaki dinginlik kendini her bir kelimesinde belli ederken Yuma “Buradan çıkmanız halinde, elinizde Hiroji ve Yuma isimlerinden başka bir şey olmayacağını da biliyorsunuz. Etrafta gördüğünüz resimler ve iki isimle yetinebilir misiniz? Hayır, hayır… Bu yeterli değil. Daha fazlasına ihtiyacınız var. Hiroji isimli birinin Riaru ile işbirliği içinde hareket ettiği, insanları esir tuttuğu ve her iki köye de savaş açacak kadar çılgın biri olduğu bilgisiyle yetinmek mi? Hayır, hayır… Bu çok yetersiz… Neden sorusuna cevabınız yok ve bu cevap olmadığı sürece, bu cevabı almak için başka birileri gelecek. Siz ise, işinizi yarım bırakmış shinobiler olacaksınız. Hayır, hayır… İşi becerememiş shinobiler…” diyor. Yuma’nın cümleleri içerisinde size yönelik sarf ettiği kısımlarda, kesinlikle bir aşağılama veya rencide etme gayesi hissedemiyorsunuz. Sadece bir durum tespiti yapmış gibi, konu hakkında açıklamada bulunuyor gibi duran Yuma küçük bir nefes aralığından sonra “Elbette gidebilirsiniz. Elinizdekilerle yetinerek ve bir şeylere faydalı olacağını umarak. Hayır, hayır… Yetersizliğinizin açığa çıkmamasını umarak… Yazık… Oysa farklı olabilirdi. Kader? Hayır, hayır… Bunlar sadece basit tercihler.” diyor. Bu sözlerinin ardından kollarını göğüs hizasında birleştiren Yuma, gözlerini de kapatarak başkaca söyleyeceği bir şey olmadığını ima ediyor. Hiroji’nin ise, baştan beri konuşmaya dahil olmayacağını belirten tavırları halen varlığını koruyor. Ancak ikisi de halen daha oldukları yerde öylece oturmaya devam ediyorlar. Bu da size, geri dönüp konuşmaya devam etmek için açık bir kapı bırakıyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 121
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » March 9th, 2020, 12:04 pm

Yuma'nın lafa girmesi ile durup kalmış ve onu dinlemeye başlamıştık. Aslında konuşmanın ortasında çıkıp gitmeyi isterdim fakat kadını daha fazla dinleme isteğimi bastıramadığımı fark ettim. Aynı safta olsak, sabahtan akşama kadar muhabbet etmek isteyebilirdim aslında. Fakat şu anda sinsi bir yılandan farksız bir konumdaydı benim için. Güzel, tatlı dilli, ağzından bal damlayan. Laf çarparken bile mutlu edebilen bir yapısı vardı.

Ki dediği lafların hiçbiri de benim söylediklerimle pek alakalı değildi. Ciddiye alınmadığım konusunda olan yorumu bana hiç bir şey hissettirmemişti zira beni ciddiye alıp almaması onun tercihiydi; onun beni takmaması hiçbir yerde takılmayacağım anlamına gelmiyordu sonuçta. Söylediği diğer laflar da benzer cinstendi. Bizim kültürümüzü ve yapımızı anlamayan bir insanın yüzeysel çıkarımlarından öte şeyler değildi aslında. Böyle şeyler söyledikçe ona karşı olan pozitif düşüncelerim birer birer uçuyordu.

Yine de onun konuşmasını yarıda kesmek gibi bir düşünce aklımdan geçmemişti.

Kısa bir psikoalanliz seansından sonra, laflarını tükettiğine dair bir vücut dili takınmıştı. Benim de açıkçası diyecek bir şeyim yoktu. Dedikleri onun bir fikriydi, gerçekler değil. Gerçekleri bilebilme gibi bir şansı ise asla yoktu. Benim izimden gitmemiş, benim deneyimlerimi yaşamamıştı. Neler çektiğimi bilemez, gelecekte ne çekeceğimi de bu bağlamda tahmin edemezdi. Ha keza, Usagi-san için de öyleydi bu durum. İkimiz farklı köylerdendik fakat tek ortak noktamız şu anda içinde bulunduğumuz durumdu ancak ben bile bu durumda onun hislerini tahmin etme girişiminde bulunmuyordum. Bu kadar iyi kelimelerini seçebilen birisinin ise bunu kolayca yapabilmesi onun tek derdinin bizden fevri bir reaksiyon çıkarmak olduğu anlamına geliyordu.

Bu oyuna gelmemeliydik. Saldıramayacağımız konusu haklı olduğu tek konuydu. Fakat bu, elimizin kolumuzun bağlı olduğu anlamına da pek gelmiyordu. Öyle düşünmemizi istiyor, bu tuzağa düşmemizi bekliyordu muhtemelen.

Belki de bunun ötesinde, onu tuzağa düşürmeye çalıştığımızı düşünmemizi istiyor, bizi yönlendirmeye çalışıyordu. Bu da bir ihtimaldi ancak şu anda gerçekten düşük olduğunu düşünüyordum, o yüzden düşüncelerimi karıştırmasına izin vermeden bu fikri rafa kaldırdım. Fakat tamamen aklımdan da çıkarmadım.

Hiroji'nin tüm bu konuşmalardan ve laf çarpmalardan keyif aldığı aşikardı. Burada durup laf arbedesine devam etmek sadece bu ikiliyi keyiflendirecek, daha fazlası olmayacaktı. Suta zaten haber vermiş olmalıydı kampa. Şu noktada kadına cevap vermenin lafı uzatmaktan öteye götürmeyeceği belliydi. Usagi-san'a doğru baktım. O da bir şey demeyecekse dışarı çıkacaktım. O bir şey diyecekse de lafının bitmesini bekleyecektim.

Konuşma faslını geçmeliydik artık. Bu insanların yardıma ihtiyacı vardı.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 125
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » March 11th, 2020, 2:27 pm

Hiroji'nin vücut dilinden bir şeyler çıkartmayı ummuş olsa da, umduğunu pek bulamamıştı. Hareketlerinden yaptığı çıkarım, Yuma'nın odada ki liderliği ele geçirmiş olduğuydu. Tabi, bu da konuşmalarından az çok çıkarılabilecek bir durumdu. Ne var ki, Hiroji'den çok bir farkının olacağını sanmıyordu bu durumda. Yuma ile konuşsalar bile, Hiroji ile ilerlediklerinden bir adım öteye geçebileceklerini sanmıyordu. Bu bağlamda konuşmanın da çok bir anlamı yoktu. Iori'nin hareketlenmesi ile birlikte çıkışa doğru ilerlemeye başlamışlardı. Tam çadırdan çıkacaklarken Yuma'nın tekrar söze girmesiyle olduğu yerde kalmıştı. Hiroji'nin bir şeyler söylemesini beklemişti. Lakin Yuma'nın söze girmesi, biraz önceki çıkarımını doğrular nitelikteydi. Odada ki yetkili kişi Yuma'ydı.

İkilinin kendilerini tartan bakışları altında bir süre geçirdikten sonra Yuma başını sallamaya başlamıştı. Aradığı şeyi bulmuş gibi. Hafiften gülümsemeye bile başlamıştı bu bağlamda. Usagi ise tam bu sırada içine bir ürperti düşmesine engel olamamıştı. Hiroji'den korkmuyordu. Altı üstü bir kaç hakaret, takma isimler, hayatta kalma dersleri altında devam ederdi onun konuşması. Peki ya Yuma? Yuma'dan herhangi bir elektrik alamıyordu. Yani ne olacağı, ne söyleyeceği, ya da neyi bulduğunu kestiremiyordu. Bu bilinmezlik durumu da Usagi'nin içini ürpertmeye yetiyordu.

Yuma'nın konuşmaya başlamasıyla birlikte aklındaki sorulara bir kaç tane daha eklenmişti. Ciddiye alınmamak mı? Ciddiye alınmaktan kastı neydi? Başta bunu bir tartışmak lazımdı. Tabi, sonrasında bir liderin altında durmanın yok sayılmaya eş değer olduğunu söylediği cümlesi var. Bu cümleler böyle uzayıp gidiyordu. Usagi'nin ise aklında tek bir düşünce vardı. Yuma, karşısında duran ikiliyi cezbedip kendi safına çekmek için gereken her şeyi söyleyebilirdi.

Konuşmasının ilk kısmını bitirdiğinde ise aklına bazı cevaplar gelmişti. Burasının lideri belli ki Hiroji'ydi. Yuma, burada sadece elindeki yetenekler için bulunuyordu. Peki bu yetenekler neydi? Konuşmak. Konuşma, ikna etme kabiliyeti ne işe yarayabilirdi? Sorgulamak için. Yani, Yuma'nın burada bulunma sebebi dışarıdaki köylüleri sorgulamaktı. En azından Usagi'nin yaptığı çıkarım bu yöndeydi. Şimdiye kadar yaptığı çıkarımların yanlış çıkma yüzdesi çok azdı. Bunun da yanlış çıkacağını düşünmüyordu.

Usagi'nin aklından bunlar geçip, bulduğu şey karşısında içini hafif bir mutluluk kapladığı sırada Yuma da konuşmasına devam etmişti. Konuşmanın bu seferki özeti ise dövüşebilirsiniz, ama dövüşmemelisiniz. Tabi bu sözlerini öyle güzel kuruyordu ki, Usagi bir an için her şeyi bırakıp Yuma'nın dediğini yapmayı bile düşünmüştü. Tabi hemen ardından bu düşüncesinden vazgeçmişti.

Konuşmasına şimdi giderlerse görevi başaramamış iki shinobi olacaklarını söylemişti. Ne var ki, en başından beri görevleri gözcülüktü. Yani ortada kurtarma görevi yoktu. Haliyle ellerindeki bilgilerle bile görevi başarmış sayılırlardı. Tabi bunu dışarıya vurmayı düşünmüyordu Usagi.

Yuma'nın sözlerini bitirmesinin ardından tek kaşını kaldırıp Yuma'ya bir bakış atmıştı. Kazanmış birisinin atacağı bir bakıştı bu. İki tarafta karşılıklı olarak bazı şeylerden habersizdi. Usagi'nin avantajı ise, Yuma kozlarını bilmediği alan üzerinden oynamıştı. Ve başarısız olmuştu. Bu görevi beceremeseler bile, böyle bir görevi başaramadılar diye şimdiye kadar köye sundukları üstün hizmetleri bir çırpıda silip atmazlardı. En azından Ishi-chou böyle bir şey yapmazdı. Takım arkadaşı için söyleyebileceği pek bir şey yoktu bu konuda.

Sonuç olarak ise tek bir kelime bile etmeden arkasını dönüp Iori ile birlikte dışarı çıkacaktı. Lafı uzatmanın manası yoktu bu durumda. Dışarı çıktıktan sonra ilk iş olarak etrafını gözlemleyip korumalar ile ilgili bilgileri toparlayacaktı kafasında hızlı bir şekilde. Kaç kişi vardı? Nerelerde konuşlanmışlardı? Esirlerin başında kaç kişi vardı? Esirlerin konumu tam olarak neredeydi? Bu tip bilgiler şu an için en önemli bilgilerdi. Duruma göre bir plan oluşturmalılardı.

Bunları sadece bilgi edinmek için yapıyordu. Dövüşe girişmek gibi bir düşüncesi yoktu. Yani, dövüş başlatmak.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 87.500
Prestij: 5
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 50

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1503
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » March 12th, 2020, 9:36 am

Yuma’nın konuşmasının ardından, ikiniz de bir anlığına birbirinize bakıyorsunuz ve sonrasında tek bir kelime etmeden çadırdan dışarı çıkmak için tekrar ilerlemeye başlıyorsunuz. Aklınızda bulunduğunuz alanla ilgili gözlemler yapmak olsa da, çadırdan dışarıya adımınızı attığınız anda birden etrafınızı saran kişiler olduğunuz yerde durmanıza neden oluyor. Kimini aylak aylak yürürken kimini ise esirleri getirip götürürken gördüğünüz, çoğunluğu ise daha önce fark etmediğiniz yüzler çadırın kapısından başlayarak sıkı bir şekilde sıralanmış halde ters bir “U” şeklinde sizi çevreliyorlar. 14 kişiden oluşan grup adeta çevrenizdekileri görmenizi engelleyecek kadar birbirlerine sıkı ve size yakın bir şekilde dursalar da, hiçbirinde herhangi bir saldırı hareketliliği sezemiyorsunuz. Çadırın kapısından ileriye doğru attığınız birkaç adımı etrafınızı saran grup da aynı şekilde takip ederken çadırın içerisinde Yuma’nın “Alanın dışına kadar eşlik ederseniz sevinirim.” dediğini duyuyorsunuz. Bu cümlenin ardından, 13 kişilik grup mevcut formasyonunu korurken, çadırın yan tarafından gelen üç kişi tam arkanıza geçiyor ve grup adeta sizi dar bir karenin içine alıyorlar. Bu hareketlerinin ardından ise, yavaş adımlarla çıkış kapısına doğru ilerlemeye başlıyorlar.

Sizi de zorla ilerledikleri yöne götürecek gibi duran grupta halen daha bir saldırı ihtimali sezemiyorsunuz. Ancak adımlara uymamanız durumunda farklı bir muamele ile karşılaşabileceğinizi de çok iyi bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Bu noktadaki esas sorun ise, etrafınızı çeviren adamların çevrenizler herhangi bir göz teması kurmanızı engelleyecek kadar sıkı bir şekilde dizilmiş olmaları oluyor. Dolayısıyla çadırdan çıkarken etrafınızda olup bitenlere gözlemleme ve bir sonuç çıkarma çabanız, daha çadırın dışına adım attığınız anda kendini gösteriyor. Durum böyle olunca, içten içe Yuma’nın bilinçli bir şekilde etrafınızı saran adamları konuşlandırdığı düşüncesine engel olamıyorsunuz. Sanki tüm konuşma olayının sizi oyalamaktan ibaret olduğunu ve çadırdan çıkacağınızı bildiği için gerekli önlemleri aldığını düşünmeye başlamadan edemiyorsunuz. Bu haliyle adımlamakta tereddüt ettiğiniz anlarda arkanızdan gelen 5 kişi size bir adım mesafeye kadar yaklaşmış oluyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 125
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » March 21st, 2020, 6:10 am

Çadırdan dışarıya çıkarken aklında etrafı gözetlemek, duruma göre davranmak vardı. Ne var ki, kapıdan dışarıya kafasını uzattığı anda karşılaştığı manzara karşısında çok fazla bir şansı olmadığını anlamıştı. Kamp alanının kapısından içeriye girdikten, çadırın içine girene kadar neredeyse gördüğü herkes etrafını sarmıştı. Bunun olabileceğini tahmin etmemişti. Kafasında bu şekilde kurmamıştı.

Gördüğü manzara karşısında gülmesine engel olamamıştı. Kafasında oluşan düşünce ise çok barizdi. Madem saklayacak bir şeyleri yok, neden böyle bir zahmete girmişlerdi? Bu kadar çok kişiyi buraya dizip etrafı görmelerine engel olmalarının nedeni neydi? Saklayacak bir şeyim yok diyen birisi için bu tür bir hareket biraz şüpheli kaçıyordu haliyle. Usagi'nin beyni de bu şüpheyi gidermek için çalışmaya başlamıştı bile. Bu sır perdesinin arkasını görebilmek için.

İçeriden Yuma'nın seslenmesi ile birlikte kafasını arkasına çevirip bakmıştı. Belki Yuma'nın yüzündeki sırıtışı görmek için, belki de sadece içinden geldiği için. Tam emin olamamıştı. Emin olduğu tek şey o an gördüğü üç kişinin arkalarını da aynı şekilde kapatmalarıydı. Etrafı tam olarak çevrilmişti. Kendisini birden savaş meydanını düşünürken buldu. Orada da durumları çok farklı değildi. Yanına verdikleri iki kişi ile birlikte neredeyse böyle bir durumda kalıp savaşmıştı. Etrafı tamamıyla düşmanlarla çevrili iken hepsini tek tek öldürerek Ganmaru'ya ilerledikleri an.

O anları düşündükçe istemsiz bir şekilde kendisini savunma moduna almaya başlamıştı. Eli her an shinobi çantasına gitmeye hazır bir şekilde bekliyordu. Tek bir harekette bir kaç kunai çıkartıp etrafındaki bir kaç kişiyi öldürebileceğini adı kadar iyi biliyordu. Peki ya Ganmaru'nun ona bıraktığı hediyesi? O hediye ile neler yapabilirdi ki? Tek yapabileceği o kunaileri fırlatmak olurdu. Marketten aldığı bir kaç parça malzemeyi eve götürürken bile zorlandığı düşünüldüğünde, on dört kişiye karşı gireceği bir dövüşte en fazla yapabileceği o kunaileri fırlatmak olurdu. Ya da en azından kendisi böyle düşünüyordu. Sonuçta hiç kimse, güçlü olmaz zorunda kalmadığı müddetçe ne kadar güçlü olduğunu bilemezdi. Usagi bunu bilse de, öğrenmenin yerinin burası olmadığını düşünüyordu. Etrafında bu kadar sivil varken bunu yapamazdı. Onların hayatını riske atamazdı.

"Gençler, bu kadar zahmete girmenize gerek yoktu. Biz çıkış yolunu biliyoruz. İşinizden geri kalmayın. Bu kadar önemli işleriniz arasında." Alaycı bir tavırla etrafındaki adamlara söylediği bu lafa bir karşılık bulmayı beklemiyordu. Ne var ki, içten içe içlerinden birisinin diğerlerinden daha aptal çıkıp bir iki laf etmesini umut ediyordu. Belki bir ipucu. Zor bir ihtimal olsa da.

Herhangi bir cevap gelse de, gelmese de herhangi bir saldırı planlamıyordu. Sadece buradan dışarı çıkmayı düşünüyordu. Iori'nin ne düşündüğünü bilmiyordu ama onun herhangi bir şekilde saldırması durumunda da görev arkadaşını yalnız bırakmayacaktı.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 87.500
Prestij: 5
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 50

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 121
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » March 23rd, 2020, 8:43 pm

Hiç bir şey söylemeden dışarıya hareket etmiştik ve herhangi bir zorlukla da karşılaşmamıştık. En azından kapıdan çıkana kadar. Aslında arkamı döndüğümde bir saldırı veya başka bir şey bekliyordum ancak bu gelmemişti. Herhalde onlar da bizleri kışkırtmak istemiyordu. Velhasılkelam, dışarı çıktığımızda da etrafımızın sarılı olduğunu görmüştük.

Bir anlığına elim seyirdi ve kılıcıma doğru götürmek istedim. Fakat bunu yapmadım zira bize saldıracak gibi değillerdi. Gözlerimi kıstım ve çevreme bakındım. Elemanlar ötelerini görmemizi engelleyecek şekilde dizilmişlerdi. Kasti gibi duruyordu hatta. Bu zekice bir hamle miydi yoksa saçmalık mı, emin değilim. Fakat yine de bizlere daha fazla tölere etmeyeceklerinin bir göstergesi gibiydi.

Yuma'nın laflarının ardından Usagi-san'ın konuşmasını duymuştum. Ben ise bir şey demeyecektim ve tıpış tıpış dışarı yürüyecektim, bizi götürdükleri şekilde. O kadar Hiroji'nin çıkıp bakabilirsiniz demesine rağmen Yuma'nın böyle olaylara girişmesi asıl iplerin onun elinde olduğunun bir göstergesi gibiydi. Veya Hiroji de yalan söylüyordu. Bilemeyecektik bunu artık. Neyse, aşırı önemli bir detay değildi zaten. Bu insanlara yaptıklarını yanlarına koymak gibi bir düşüncem yoktu. Fakat herşeyin bir yeri ve zamanı vardı.

Dışarı doğru hareket ederken bizi çevreleyen adamları inceleyecektim. Silahlarını, ne kadar kaliteli olduklarını incelemeye çalışacaktım. Bununla beraber aralarında shinobi var mı algılamayı da deneyecektim, mutlaka farklı bir giyim tarzı ve silah tutuşuna sahip olacaktı diye tahmin ediyordum. Bunun dışında ise ekstra bir şey yapmayacak, kapının önüne koyulmayı bekleyecektim.

Kapının önüne çıkartılışımızın sıkıntısız olacağını tahmin ediyordum. Bunun ardından ne yapacağımızı konuşmak adına bir şey söylemeden uzaklaşacak ve ağaçların arasına doğru yürüyecektim Usagi-san ile beraber. Eğer yolda bir şey olursa ona göre davranacaktım. Fakat bizi kampın kapısından daha da ileriye kadar eskortluk edeceklerini düşünmüyordum. Öyle bir durum olursa ise adamlardan uzaklaştıktan sonra konuşmamızı yapabilirdik.

Kaldı ki saçma bir nokta daha vardı. Bizi kapıdışarı ettikten sonra en yakındaki ağacın tepesine çıkıp etrafı izleyebilirdik. Bundan bizi alı koyan bir şey açıkçası yoktu. Hem de dürbünüm de yanımdaydı. Hani böyle bir önlem almaları açıkçası çok anlamsız gelmişti. Tuzak olabileceği fikrini uyandırıyordu bu durum bana.

O yüzden, ekstra dikkatli olacaktım. Kapı dışarı edilene kadar ilk hamleyi ben yapmayacaktım ama chakrama odaklanmaya başlamıştım. Harlamada, sakin sakin, ani bir salınımla koluma göndermeye ve kılıcımı çekmeye hazır bir halde.

İlk hamleyi yapmayacaktım. Fakat onlar bir şeyler denerse, onların son denemesi olduğundan emin olacaktım.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
Post Reply

Return to “Yağmur Ülkesi”