[Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » May 2nd, 2020, 1:13 am

İhtimalleri kafasında tartmıştı daha önceden, en olası ihtimale karşı da önlemini almıştı haliyle. Bir shinobi olarak bunun için eğitilmişti. Ne var ki, durum pek de düşündüğü gibi gitmemişti. Yaklaşık on beş dakikalık yürüyüşlerinin ardından grup birden durmuştu. Haliyle grubun ortasındaki ikili de istemsiz bir şekilde durmak zorunda bırakılmıştı. Usagi o an için Iori'nin kafasından geçenleri pek bilmiyordu. Ama kendi kafasından geçen düşünceler gayet netti. Herhangi bir saldırı olması durumunda direkt olarak karşı saldırıya geçmek için hazırlanmıştı. Tabi bu hazırlığının biraz gereksiz olduğunu bir kaç saniye sonra anlamıştı.

Etraflarını saran grup açılarak karşılarında nizami bir şekilde sıraya geçmişlerdi. Sağ baştan saydığında on dört kişinin hepsini net bir şekilde görebiliyordu. Bu durumda bir saldırı olmayacağını anlamıştı. Saldırmayı düşünüyorlarsa da işleri kolay olacak gibiydi zira bu şekilde bir strateji oluşturmak her babayiğidin harcı değildi.

Karşılarında duran temsilciden talimatlarını almıştı. Usagi'nin arkasını göstererek o yönde gitmeleri gerektiğini söylemişti. Gözden kaybolana kadar da izleyeceklerini belirtmişti. Usagi tam bu anda saldırmayı düşünmüş olsa da, adamların duruşlarından yola çıkarak onların da Usagi gibi bir saldırıya hazır olduğunu anlayabilmişti. Bu durumda arkasını dönüp geldiği yoldan geri dönmekten başka mantıklı bir seçeneği yoktu.

Yüzündeki ifadesizliği hiç bozmadan arkasını dönmüştü istemeye istemeye. Burada kendisini tutamayıp bu adamları öldürseler bile, bu hareketleri ileride büyük sıkıntılar yaratabilirdi. Böyle düşüncesiz bir hareket yapmayı çok istese de yapmaması gerektiğini hissediyordu. Iori ile birlikte yavaş yavaş geldikleri yönde geri dönerlerken tam olarak ne yapması gerektiğini de bilmiyordu. Nereye gidecekti? Ne yapacaktı? Neyi rapor edecekti? Kafasında bunlar dönerken bir yandan da yaptığı hareketlerin sonucunu tartıyordu. Bir yaptırıma maruz kalacak mıydı? İnisiyatifi alıp harekete geçmediği için ceza yiyecek miydi? Yoksa sessiz sakin öğrenebildiklerini öğrenip oradan uzaklaştığı için bir aferin mi alacaktı? Peki bu aferin yeterli olacak mıydı? Kamptaki o kendini beğenmiş ile kafası uçuk kadınla konuştukları sonucunda kafasında bu soru da yer edinmişti. Ne var ki, bu sorunun cevabını raporunu teslim edip sonucu görene kadar bilemeyecekti.

O yüzden, şimdilik adım adım ortak üsse doğru yürümeye başlamıştı. Aklından söyleyecek pek bir şey geçmiyordu. Bu sebeple Iori bir şeyler söyleyip muhabbet başlatmazsa üsse kadar sessiz, düşüncelerle dolu bir yürüyüş geçireceğini tahmin ediyordu.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 87.500
Prestij: 5
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 50

Özellikler
► Show Spoiler
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure

Post by Tsujihara Iori » May 22nd, 2020, 10:32 pm

Beklediğim saldırı veya tehditkâr hareketler gelmemişti. Onun yerine, düz bir şekilde verilen cevap ile tüm niyetlerini belli etmişti adamlar. Kışkırtılmıyorduk, daha çok güdülüyorduk gibi. Önceki düşüncelerimle çelişen bu durum karşısında renk vermemeye çalıştım. Bundan ziyade, önüme odaklanmam gerekiyordu. Tutup heriflere kışkırtılmadığımdan saldıramazdım, direkt olarak açık bir savaşta değildik. Eğer öyle bir durumda olsaydık ve "tam" yetkim olsaydı, muhtemelen durum çok farklı olurdu.

Hem de çok.

Fakat şimdilik kuyruğumu bacaklarımın arasına sıkıştırıp yürümekten başka bir çarem yok gibiydi.

Usagi-san'a baktım kaşlarımı devirerek, ardından adamın "şu" yönden kastı olan istikamete doğru yürümeye başladım. Bu noktadan sonra artık bizi takip etmeyeceklerini umuyordum adamların zira artık yalnız kalıp konuşmamız gerekiyordu takım arkadaşımla. Şu aşamada burada bir arbede çıkarmanın da bir alemi yok gibiydi. O bağlamda, yürüyecektim.

Usagi-san'ın da beni takip ettiğinden emin olduktan sonra yürümeye devam edecektim. Beni takip etmiyorsa duruma göre bir hamle yapacaktım fakat ona o zaman karar verecektim. Tedibiri elden bırakmamak adına, dikkatlice yürüyecektim. Sağımda ve solumda konuşlanmış olan elemanlara da dikkat ederek tabii ki, ne olacağını hala yüzde yüz kestiremiyordum. Elemanlardan uzaklaştıktan sonra Usagi-san ile konuşmalıydık. Fakat ilk lafı onun etmesini bekleyecektim. O yüzden, adamlardan yeterince uzaklaşınca önce çevreyi inceleyecek, yalnız olduğumuzdan emin olunca da ona doğru dönüp söylemek istediği bir şey varsa dinleyecektim.

Eğer yoksa, kendi söyleyeceklerim de vardı tabii ki. Fakat laflarımı tam kurgulamak için uzaklaşmayı istiyordum şimdilik. Bununla aklımı doldurmak ve olası bir saldırı izini kaçırmak istemiyordum.

Kısaca, yürüyecektim. Son 15 dakikadır yaptığımız gibi.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Seviye: C - Rank
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane

Image

Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
  • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
  • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
  • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » May 23rd, 2020, 12:29 pm

Size verilen "talimat" karşısında benliğiniz ve shinobi dürtüleriniz aksini yapma konusunda ısrarcı bir tutum gösterse de, akılcı bir davranışla "talimata" uymaya karar veriyorsunuz. Arkanızı dönüp size belirtilen güzergahta ilerlemeye başlıyorsunuz. Ara ara omuz üstünde arkanıza attığınız bakışlarda, adamların oldukları yerden kıpırdamadıklarını, ancak gözlerinin üzerinizde sabitlendiğini görebiliyorsunuz. Bu şekilde yaklaşık 15 dakika kadar ilerlemenizin ardından, adamlar gözden kayboluyor ve size de ormanlık alanda yalnız başınıza kalıyorsunuz.

Yürüyüşünüzü kesmenizin ardından, ikiniz de dikkatli bir biçimde etrafınızı kolaçan ediyorsunuz ve herhangi bir şekilde takip edilmediğinizden ve yalnız başınıza olduğunuzdan emin olmak istiyorsunuz. Hızlıca etrafı taradığınızda çevreden gelen herhangi bir hissiyatınız olmuyor. Ormanın içinde bir başınıza, yalnız bir şekilde konumlanmış durumda gibi hissediyorsunuz. Size eşlik eden adamların Yuma'nın emirlerini uygulama konusunda gösterdikleri kararlılığı da dikkate aldığınızda, adamların sizi takip etmemiş olduğuna ikna olmak durumunda hissediyorsunuz kendinizi. Ancak elbette adamların geri dönüp dönmediği, tekrar aynı noktaya ilerlemeniz durumunda karşılaşıp karşılaşmayacağınız gibi soru işaretlerini kafanızdan silip atmanız da mümkün olmuyor. Böylesine bir durumda, sadece konuşarak da işlerin çözülemeyeceğine dair hisleriniz sizi tedirgin ediyor. Fakat şu an için kendi aranızda yapacağınız konuşmalara, herhangi bir canlının şahit olmayacağına son derece eminsiniz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure

Post by Kita Usagi » May 24th, 2020, 5:01 am

Adamların söylediği yönde ilerlemişlerdi, ve herhangi bir durumla karşılaşmamışlardı. Başta bir pusuya doğru yürüdüğü düşüncesi geçmişti kafasından, lakin adamlar gözden kaybolana kadar hiçbir şey olmamıştı. Şu andan sonra da olacağını pek düşünmüyordu. Etraflarında herhangi canlı bir varlığın kaldığını düşünmüyorlardı. Bu koca ormanlık alandaki iki kişiden fazlası değillerdi şu an. Yürüyüşlerini de kesmişlerdi, ilerlemeye devam etmeden önce konuşmaları gerekiyordu zira. Kamp alanına girdiklerinden beri baş başa kalıp konuşamamışlardı.

"Şimdi ne yapıyoruz? Üsse geri mi döneceğiz?" Bunu sormasının asıl nedeni, sunduğu seçenekten farklı, mantıklı bir seçenek ortaya çıkartabilme olasılığıydı. O insanları orada bırakmak konusunda da içi hiç rahat değildi. Belki Iori üsse dönmekten başka mantıklı bir seçenek sunabilirdi. Orada kaderlerine terk ettikleri mahkumlara yardım edebilecek bir seçenek. Bunu ümit ederek sormuştu sorusunu. Bu çaresizliğinin de ister istemez yüzüne yansıyacağını biliyordu. "O insanları orada kaderlerine terk etmek konusunda içim hiç rahat değil. Ama o an tek başıma karar alıp saldırmanın bencilce olacağını düşündüm."

Iori'nin cevabını bekleyecekti bu söylediklerinden sonra. Ne var ki, önündeki tek mantıklı seçeneğin her halükarda üsse geri dönmek olacağını düşünüyordu. Çünkü şu anki durumlarında başka mantıklı tek bir seçenek çıkacağını bile düşünmüyordu. Iori'de bu fikirdeyse eğer, onunla birlikte üsse doğru geri dönecekti. Eğer ki Iori'den başka bir fikir çıkarsa, takımın kas gücü şuan için Iori olduğundan dolayı onun dediği seçeneğe doğru yönelecekti ister istemez. Tek başına hareket etme durumu şimdilik Usagi için söz konusu değildi.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Seviye: C-Rank
Ryo: 87.500
Prestij: 5
Ün: 23

Özellikler
► Show Spoiler