[Ashikaga Shun] Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu

Ashikaga Shun
Kaçak
Kaçak

Re: [Ashikaga Shun] Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu

Post by Ashikaga Shun » November 14th, 2019, 2:36 am

Her şey birkaç saniye içinde olup bitmişti.

Adamların yaptığı saldırılardan, ufak bir adım salvosu ile kurtulmayı başarmıştım. Ne o, savruklaşıyor muydum yoksa? Rakiplerimi ciddiye alıp, onların bileklerini kopartmak istemiyor muydum? Yoksa sadece egoma kapılıp, onları küçümsemeye mi başlamıştım? Bu sorular zihnime hücum edip, onu işgal ederlerken; bedenim temposunu kaybetmedi. Elimde tuttuğum katanam, basit bir savurma hareketi ile havayı yardı; adamlardan bir tanesinin bıçak tutan eline isabet etti. Herifin bileğinde hatrı sayılır bir yara açılırken, bıçağı elinden uçtu. Ne vardı ki, beklediğim etkinin onda birini bile yaratamamıştım.

Ve birkaç saniye sonra, her şey olmuştu da...

'Kendini topla, Shun. Sen bundan daha fazlasısın. Nispeten önemsiz adamlarla dalaşmak ve kavga çıkarmak, izini ve yerini belli etmek için fazla akıllı değil miydin? Yok eğer amacın şatafatlı bir giriş yapmak ve geri kalan her şeyi siktir etmek ise... O zaman bunun HAKKINI VER! Kımıldamaya ve gerçek bir savaşçı gibi karşılık vermeye başla. Eğer böyle bir yerde düşüp gideceksen, istediğin ihtişamı alsa yakalayamazsın. Eğer böyle bir yerde bile ilgiyi toplayamayacaksan, neden Tsuneboshi'den kurtulmak için onca çabaya girdin ki? En azından orada, seni öldürmek için hazır bekleyen bir Tanrı vardı.'

Derince bir nefes aldım. Haklıydım, haklı olduğumu biliyordum.

İçinde bulunduğum duruma şöyle bir göz attım. Şu saatten sonra savaşmaya bir son veremeyeceğim için, esas planıma sadık kalmaya karar vermiştim: savaşacaktım. Adamların son durumlarına kısa bir göz attığımda, yaralı olanın; ötekinin hemen yanına çekildiğini fark etmiştim. Bıçağını yerden almamıştı, silahsız, yaralı ve bir 'saldırı' yapmaktan uzak görünüyordu. Ötekisi ise bıçağını bana doğrulmuş, ama bir yandan da arkadaşını kollamaya çalışıyordu. Auraları tamamen değişmişti, artık savruk ve bilinçsiz değillerdi. Daha temkinli ve kızgın bir auraya bürünmüşler, konuşmayı da kesmişlerdi.

"Çabanız..."

Aniden, boşta kalan elimi bir mühür için hazır hale getirdim. İçimde yanıp dolanan chakra, bir atımlık adımlama tekniği için gereken şekle hızlıca büründü ve uygulanmaya koyuldu:

Shunshin no Jutsu!

Eğer jutsum başarılı olursa, eli silah tutan adamın hemen yanına (yaralı olan adamın olmadığı tarafa) adımlamaya çalışacaktım. Adımlama başarılı olduğu anda, tekniğin doğasından habersiz bu insanların şaşkınlıklarını lehime kullanmaya çalışacaktım. Onlar bir anda yok olup, yanlarında bitivermeme tepki veremeden; ben katanamı tekrar savurmak için pozisyon alacaktım. Katanamı, yere dikey bir şekilde tutup, silahlı adamın 'silah tutan koluna' dar açılı bir saplama hareketi deneyecektim. Bu saplama hareketinin hemen ardından, katanamı tekrar kendime doğru çekip, birbiri ardına birden çok dar açılı saplama hareketi yapıp; adamın kolunu kopartmak için onlarca farklı yara açmayı deneyecektim. Her biri nispeten farklı yönlerden olacak darbeler, tamamen adamın bileği ile dirseği arasındaki bölgeye yoğunlaşmış bir şekilde gerçekleştirmeye çalışacaktım.

Adamlar bana karşılık vermeye yeltendiği anda, yerden güç alıp, sol ayağım ile önümdeki adamın karnına sert bir tekme geçirmeyi ve böylece iki adamı birbiri üstüne yıkmayı deneyecektim. Birbirlerinin içine sokuldukları için, yaralamayı hedef edindiğim adam daha sarsılmış bir hedef olacaktı ve tek bir tekme ile onu arkadaşının üzerine düşürebilirsem; iki adamı da gafil avlayabileceğim bir açık yakalamış olacaktım.

"...nafile!"
Image
Künye

İsim: Ashikaga Shun
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 1.000
Ün: 10
GP: 0
PP: 3

Motivasyon
Egosantrizm: Shun, hayatı tamamen tek kişilik yaşayan bir insandı. Bu hayatı, sadece kendisinin oynaması için oluşturulmuş bir oyun bahçesi olarak görüyordu. Tek gerçek insan oydu, her zaman oydu ve her zaman o olacaktı. Kendi arzularının peşinde koşmak, onun yaşama amacı haline gelmişti. Arzuladığı şeyleri söküp almak için güne uyanır, ertesi gün yine bu bilinçle uyanabilmek için uykuya dalardı. Değişken ruh hali ve sofistike zevkleri, o an için ne arzuladığını belirlerdi. Ama buradaki odak, Shun'un ne arzuladığı değil, arzuladığı şeyi elde etmek için gittiği yoldu. Bu yolda yürürken acı çekmek, hayal kırıklığına uğramak veya yolun sonunda coşkun bir mutluluğa kavuşmak... Yolun tümünden mutlu olan bir insandı Shun, yolu bitirebildiği ve arzusunu söküp alabildiği senaryolarda tabii. Geri kalan hiçbir şey veya hiçkimse önemli olmazdı. Düşündüğünü yapmalıydı, çünkü o tek ve özeldi. Ne olursa olsun, ne feda edilmesi gerekiyorsa edilsin. Her şeyin ve herkesin üstünde olmak, yaşama bilinciydi.

Galaksi Rehberi: Hangi yolu, nasıl yürümesi gerektiğine bu sayede karar verebilmişti Shun. Sofistik ve sanatsal zevkleri vardı bizimkinin, daha önce hiç görmediği bir yücelik karşısında erirdi. Yüce ve zengin şeylere sahip olmak, sanat eserlerinin doğumuna şahit olmak, kimsede ait olmayana sahip olmak gibi nice tutkuya sahipti. Fakat bunu asla ve asla, aynı yerde bağlı kalarak yapamazdı. Yepyeni şeyler görmeli ve her gördüğü muhteşem şeyi kendisine katmalı ve sahip olmalıydı. Bunu yapabilmek için yürürdü Shun, bir şeyler öğrenmek ve bunları kazanabilmek için. Kimsenin görmediğini görebilmek ve kimsenin sahibi olamadığı güzelliklere sahip olabilmek için. Zevkleri konusunda çok seçiciydi, paylaşmaktan da pek hoşlanmazdı Shun. Ama her zaman, ama her zaman onları göstermekten ve sahip olduğunun bilinmesinden hoşlanırdı. Onun galaksi rehberi de buydu işte, yüceliği söküp almak ve kendisine katmak!

Komplikasyon
Güvenli Alan; Varlık: Shun, kitleler arasında ki en dikkat çekici insan olması gerektiğini düşünür. Çünkü diğer insanlardan daha 'farklı' ve pekala daha özeldir. Shun'un güvenli alanı, en çok ilgi duyulanın, sözü dinlenilen ve akılda kalan insanın kendisi olduğu ortamlardı. Fakat normal insanlar gibi, aynı güvenli alanda yaşayabilen bir insan değildi o. Sürekli yoluna devam eden bir missing-nin olarak, ne yaparsa ve nereye giderse gitsin; kendi güvenli alanını da beraberinde getiren bir adamdı. En çok ilgi toplayanın (en etkileyicinin) Shun olmadığı, sözleri verenin ve tutanın o olmadığı her an, bu psikolojik ve toplumsal üstünlüğü geri almak için hemen hemen her şeyi yapabilir.

Özellikler
Ciğer Yarası: Karakter her ne kadar karaciğerindeki yaralanmayı iyileştirmişse de, tedavi sonrası rehabilitasyon süreci içerisinde kondisyon bakımından olumsuz etkilerle karşılaşması muhtemeldir. Bu nedenle karakter, eşit özellikteki kişilere nazaran daha çabuk yorulmakta ve yorgunluğu arttıkça direnci de düşmektedir. Karakterin aksiyonları rehabilitasyon sürecine doğrudan etki etmektedir. Tüm bu durum karakterin rutin hayatında herhangi bir engel oluşturmamaktadır.

Stat Listesi
Güç: 3
Çeviklik: 5
Kondisyon: 3
Potansiyel: 3
Varlık: 11
Zeka: 9

Beceri Listesi
Atletizm: 1
Akrobasi: 1
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 1
Form: 1
Ninshuu: 1
Aldatma: 1 {Favori}
Empati: 1
Sosyalleşme: 1
Tıp: 1
Farkındalık: 1
İzcilik: 1

Teknikler

Taijutsu
Shigure: C Rank

Genjutsu
Rakumei no Jutsu
Shibou no Jutsu
Magen: Bunshin
Teishi no Jutsu
Raigen

Ninjutsu
Shunshin

Ekipmanlar/Eşyalar
Yuna no Katana
2 Sentetik Misina, 5mt (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
4 Sis Bombası (Normal Kalite)
3 Kunai (Normal Kalite)
3 Shuriken (Normal Kalite)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » November 19th, 2019, 4:03 pm

İki kelimeden ibaret cümlenin ilki havaya karıştığı anda, tek el mührü ile Shunshin no Jutsu’yu kullanıyor ve bir anda belirmek istediğin noktaya adımlıyorsun. Senin bu hareketin karşındakileri mucizevi bir şey görmüş gibi şaşırtmasa da, anlık durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Bu şaşkınlık anı da senin lehine bir durum oluşturuyor ve katananı dikey bir şekilde rakibinin silah tutan koluna sapladığında anda adamın parmaklarının bir anda açılması sayesinde elindeki bıçağı düşürmesini sağlıyorsun. Bu noktada katananı sabit tutmak yerine, kullanım şekliyle çok bağdaşmasa da, birçok saplama hamlesini ardı ardına yapmaya başlıyorsun.

Her ne kadar yaptığın saplama hamleleriyle adamın kolunu koparmaya çalışsan da, birkaç saplamadan sonra elini kestiğin adam sana engel olmak için atılıyor ve bu kez sen de yerden aldığın güçle adamın karnına bir tekme indiriyorsun. Bu tekme ile iki adam birbirine çarpıp yere düşüyor ve sana da bir sonraki hamlen için fırsat vermiş oluyorlar. Ancak ikili geri geriye kaçmak için çabalamaya çalışır gibi duruyorlar. Bu esnada koluna birkaç kez katananı sapladığın adamın, artık dirseğinin altından itibaren kolunu kullanamadığını fark ediyorsun. İki adam da, sıradan bir insan için, fazlasıyla acı çeker gibi görünüyorlar. Ancak bu noktada, adamların dövüşmeye dair ruhları kırılmış gibi görünse de, sahip olduğun beceriler adamların ne yapacağını tam olarak kestirmene yetmiyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » November 30th, 2019, 1:09 pm

Off Topic
Bir pasifliği daha hak etmedin mi? Bence ettin! İkinci pasifliğin hayırlı olsun.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Ashikaga Shun
Kaçak
Kaçak

Post by Ashikaga Shun » December 2nd, 2019, 12:26 am

Elimde olmayan (aptal) sebeplerden ötürü online olup, rpyi yazacak vakti bulamadım. Pazartesi akşama doğru (başıma yine aptal bişi gelmezse) yollamış olacağım. İlgi ve bilginize arz ederim gm beyciğim.

Edit büdüt: Kafamı kaşıyacak vaktim yoktu, 1 gün sarktı maalesef. Persembe aksami olmemis olursam rpyi yollicam
Image
Künye

İsim: Ashikaga Shun
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 1.000
Ün: 10
GP: 0
PP: 3

Motivasyon
Egosantrizm: Shun, hayatı tamamen tek kişilik yaşayan bir insandı. Bu hayatı, sadece kendisinin oynaması için oluşturulmuş bir oyun bahçesi olarak görüyordu. Tek gerçek insan oydu, her zaman oydu ve her zaman o olacaktı. Kendi arzularının peşinde koşmak, onun yaşama amacı haline gelmişti. Arzuladığı şeyleri söküp almak için güne uyanır, ertesi gün yine bu bilinçle uyanabilmek için uykuya dalardı. Değişken ruh hali ve sofistike zevkleri, o an için ne arzuladığını belirlerdi. Ama buradaki odak, Shun'un ne arzuladığı değil, arzuladığı şeyi elde etmek için gittiği yoldu. Bu yolda yürürken acı çekmek, hayal kırıklığına uğramak veya yolun sonunda coşkun bir mutluluğa kavuşmak... Yolun tümünden mutlu olan bir insandı Shun, yolu bitirebildiği ve arzusunu söküp alabildiği senaryolarda tabii. Geri kalan hiçbir şey veya hiçkimse önemli olmazdı. Düşündüğünü yapmalıydı, çünkü o tek ve özeldi. Ne olursa olsun, ne feda edilmesi gerekiyorsa edilsin. Her şeyin ve herkesin üstünde olmak, yaşama bilinciydi.

Galaksi Rehberi: Hangi yolu, nasıl yürümesi gerektiğine bu sayede karar verebilmişti Shun. Sofistik ve sanatsal zevkleri vardı bizimkinin, daha önce hiç görmediği bir yücelik karşısında erirdi. Yüce ve zengin şeylere sahip olmak, sanat eserlerinin doğumuna şahit olmak, kimsede ait olmayana sahip olmak gibi nice tutkuya sahipti. Fakat bunu asla ve asla, aynı yerde bağlı kalarak yapamazdı. Yepyeni şeyler görmeli ve her gördüğü muhteşem şeyi kendisine katmalı ve sahip olmalıydı. Bunu yapabilmek için yürürdü Shun, bir şeyler öğrenmek ve bunları kazanabilmek için. Kimsenin görmediğini görebilmek ve kimsenin sahibi olamadığı güzelliklere sahip olabilmek için. Zevkleri konusunda çok seçiciydi, paylaşmaktan da pek hoşlanmazdı Shun. Ama her zaman, ama her zaman onları göstermekten ve sahip olduğunun bilinmesinden hoşlanırdı. Onun galaksi rehberi de buydu işte, yüceliği söküp almak ve kendisine katmak!

Komplikasyon
Güvenli Alan; Varlık: Shun, kitleler arasında ki en dikkat çekici insan olması gerektiğini düşünür. Çünkü diğer insanlardan daha 'farklı' ve pekala daha özeldir. Shun'un güvenli alanı, en çok ilgi duyulanın, sözü dinlenilen ve akılda kalan insanın kendisi olduğu ortamlardı. Fakat normal insanlar gibi, aynı güvenli alanda yaşayabilen bir insan değildi o. Sürekli yoluna devam eden bir missing-nin olarak, ne yaparsa ve nereye giderse gitsin; kendi güvenli alanını da beraberinde getiren bir adamdı. En çok ilgi toplayanın (en etkileyicinin) Shun olmadığı, sözleri verenin ve tutanın o olmadığı her an, bu psikolojik ve toplumsal üstünlüğü geri almak için hemen hemen her şeyi yapabilir.

Özellikler
Ciğer Yarası: Karakter her ne kadar karaciğerindeki yaralanmayı iyileştirmişse de, tedavi sonrası rehabilitasyon süreci içerisinde kondisyon bakımından olumsuz etkilerle karşılaşması muhtemeldir. Bu nedenle karakter, eşit özellikteki kişilere nazaran daha çabuk yorulmakta ve yorgunluğu arttıkça direnci de düşmektedir. Karakterin aksiyonları rehabilitasyon sürecine doğrudan etki etmektedir. Tüm bu durum karakterin rutin hayatında herhangi bir engel oluşturmamaktadır.

Stat Listesi
Güç: 3
Çeviklik: 5
Kondisyon: 3
Potansiyel: 3
Varlık: 11
Zeka: 9

Beceri Listesi
Atletizm: 1
Akrobasi: 1
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 1