[Oita Butsuo & Jirou Ryu] Panzehir

Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:
Re: [Oita Butsuo & Jirou Ryu] Panzehir

Post by Jirou Ryu » February 16th, 2020, 7:56 pm

Dağın heybetli aurası her bir adımlarında biraz daha geride kalırken, dalgın bakışları ile etrafı kolaçan eden Ryu, diğer ikiliye kıyasla çok daha sessiz ve kendi halinde gözüküyordu. Sanki bedeni burada olmasına rağmen, aklı ve ruhunu tamamen başka bir furyaya kaptırmıştı.

Ne düşündüğünü ya da ne yapmak istediğini gerçek anlamda bilmediği bir boşlukta hissediyordu kendini. Buraya geliş amacı ve Sozen'i infaz etme arzusu, şaşmaz bir hedef olmasına rağmen, o şu an bulunduğu konumdan, gelecekteki hedeflerini sorguluyordu. Dünyaya barış getirme arzusu, tam olarak ucu açık olmayan bir hedefti... Ryu'ya göre, dünyaya barış getirmenin tek yolu, bölünmüş insanları tek bir amaç uğruna birleştirip, tek bir yumruk yapmaktan geçiyordu; ama bu ne kadar kolaydı? Hatta böyle bir şey gerçek anlamda mümkün müydü? O, şu an basit sorunlarla bile boğuşmaktan aciz bir insanken, nasıl böyle bir şeyin hayalini kurabilirdi bilmiyordu; ama buna rağmen, bu saçma hayale sahip olduğu için huzurlu hissediyordu kendini. Sanki, onu hayatta bağlayan küçük bir iplikti bu, o da koparsa Ryu'yu bu hayata bağlayan bir şey kalmazdı.

Derin düşüncelerin buğulaştırdığı bakış açısı, oldukça geç fark etmişti çorak toprakların yerini alan köyü. Hatta, Kaoru'nun söze girme gereksimi duymaması halinde, bu durumu uzunca bir süre fark edemeyeceğine neredeyse emindi. Bu, kocaman bir hata olarak yüzüne çarparken, aynı zamanda beraberinde büyük bir utanç kaynağı getiriyordu. Zira, bu kadar rahatlamasının sebebi, düne kadar düşmanı olarak ilan ettiği Kaoru'dan başkası değildi. Bedenini, canını ve görevinin başarısını, ansızın gelecek bir saldırıya karşın tamamen Kaoru'ya emanet etmişti.

Bu, kendisinin bile anlam veremediği bir tezatlıktı.

Bu durumun mevcudiyeti Ryu'nun kendi iç aksanlarında var olurken, bir yandan ise shinobi Kaoru'nun bulundukları köy hakkında söylediklerine kulak veriyordu. Savaşın yok ettiği ve insanların savaştan kaçarken tekrardan var ettiği bu Karappo adlı köy, Ryu'nun savaşa olan nefretini körüklerken, aynı zamanda bu savaşa direnen ve bir şekilde hayatta kalmış bu köyün insanlarına saygı duymasına vesile oluyordu.

Mevcut durum, gerçek acı bir durumdu. İster istemez Ryu, "Geçen savaşta yer alarak buna sebep olanlardan biri de biziz... Bu köy için olmasa bile, eminim bir köy bizim savaşımızda bu zorluklara gebe olmuştur. Keşke tüm savaşları bitirebilmenin bir yolunu bilseydim." diye iç geçirdi, Kaoru'nun konuşmaya ara verdiği anlardan birinde. Gözleri yere doğru yalpalanırken, öfke ve üzüntüyle sıktığı yumruklarını gizleme çabasına bürünmüştü bir yandan.

Bu durum, bir kez daha bir ses tarafından bozulurken, bu sefer farklı olan tek şey bu sesin Kaoru'ya değil de, bir kadına ait olmasıydı. Yere odaklanmış bakışları, usulca sesin sahibine doğru yönelirken, kadının Kaoru ile olan ilişkisi Ryu'ya hızlıca geçmişi anımsatmıştı.

Kaoru'nun şüphesiz insanlar üzerinde iyi bir etkisi vardı ve Ryu, içten içe biliyordu bu adam bunu iyi şeyler yaparak elde ediyordu. Belki de, ilk defa bir insan hakkında yanılıyorumdur, diye düşündü şuursuzca; ama bu düşüncesi çok hızlı bir şekilde silinip, yok oldu.

Kadının, kendisini ve Butsuo'yu süzen bakışlarına, rahatsız etmeyecek bir tutumla karşılık verirken, karşısındaki kadının kızıl saçlarının gecedeki vurgunluğunu bir kaç saniye amaçsızca izledi Shinobi. Hemen ardından ise bu şuursuz bakışlarını kadından çekip, başka bir noktaya yönlendirdi.

Göz ucuyla evlere baktı. Eskiden karargah olması için tasarlanmış yapıların, şimdi nasıl derme çatma bir eve dönüştüğünü zihninde hayal etmeye çalışıyordu.

Bu, daha önce şahit olmadığı bir şeydi.

Savaşın çok başka bir yönü daha karşısında öylece dikiliyordu Ryu'nun.

Kadını ve bir yandan Kaoru'yu takip ederken, iyice sessizleşen Ryu, bunu bakışlarına da yansıtmıştı. Butsuo ile zaman zaman göz göze gelme huyu, köye adım attığı andan beri uçup gitmişti. Ve tam olarak bu şekilde, kadının evine giriş yapmıştı. Evin, aynı dışarıdan gözüktüğü gibi önceden bir karargah olduğunu, yüzlerce kez karargah görmüş ve bunlarda burunmuş bir Shinobi olarak, hızlıca fark etse de, şu anki halinin de bir eve benzemediğini söyleyemezdi. Hele ki, oldukça yapay gözükmesine rağmen, kendi yaşadığı evden, daha çok bir eve benziyorsa.

Kadının sözlerine, Kaoru'nun bir karşılık vermediğini görünce, sessiz kalan Ryu, bu andan itibaren iplerin Kaoru'da olduğunu kabullenmişti. Eğer, bu akşam hareket etmek uygun değilse ve Kaoru buna katılıyorsa, Ryu itiraz etmeyecekti. Buraya ciddi bir görev için gelmişti ve sırf Kaoru'ya papaz olmak için, tipi çıkmış bir havada enerji kaybettiremezdi kendine.

Mutfağa geçtiklerinde ve kadının tüm bu zorluklara rağmen kocaman bir et parçasını hiçmiş gibi fırına atışını seyrettiğinde, bir tarafı buna müdahale etmek istedi; ama bu noktada bunun kadına yapılmış büyük bir ayıp ve küçümseme olacağını fark ettiğinde, bunu yapmamayı yeğledi.

Aynı diğerleri gibi... Ve kadın usulca mutfağı terk ederken, arkasından sadece saygıyla baktı.

Sessizlik, mutfağı kaplarken, bu sessizliği bozmak istemedi. İnsanların içinin ısınmasına ve Kaoru'nun kendi iradesiyle söze girmesine müsaade etti. Aceleye gerek yoktu.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 235.000 Ryo
Prestij: 2 PP
Ün: 29
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.

Güç: 10
Çeviklik: 11
Kondisyon: 6
Potansiyel: 5
Varlık: 3
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 10
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
*[Kondisyon] Form: 10
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu, A-rank
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi (Sırtında bulundurur)
-Özel Üretim Tantou (Belinde, ulaşımı oldukça kolay bir yerde bulundurur)
-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 18th, 2020, 1:39 pm

Burnunuza gelen pişmeye başlayan et kokusu, odaya sinen sessizliği bastırmaya yetmiyor. Acıkan karınlarınız bu sessizliği bozmamak adına guruldamaktan bile sakınırken, Kaoru’nun ikinizi de hızlıca süzdüğünü fark ediyorsunuz. Sonunda aldığı derin bir nefesin ardından kollarının dirsek kısmını önündeki masaya dayayan Kaoru “Kazetani Sozen…” diyerek lafa giriyor. Duymak istediklerinizi anlatacak olmanın verdiği bir havayla tüm dikkatinizi üzerinde toplanmasını arzu eden Kaoru kısa bir soluktan sonra “Karappo’ya yaklaşık yarım gün uzaklıktaki bir yerde kalıyor. Yer altına inşa edilmiş bir acil durum sığınağını saklanma yeri olarak kullanıyor. Tabi orada yalnız değil.” diyor. Açıklamalarına hızlıca devam etmek isteyen Kaoru konuşmasını yaparken sürekli ikinizi de süzmeyi ihmal etmiyor. Bakışları derin ve sinsi bir şekilde üzerinizde gezse de, sözlerinde herhangi bir yalan veya yanıltma hissettiğiniz söylenemez. Bu haliyle de, her ne kadar kuşkularınız olsa da Kaoru’nun başından beri size karşı dürüst bir duruş takındığını düşünmeye başlıyorsunuz. Kaoru “Başlarda onun Riaru ile işbirliği içinde olup olamayacağını düşündüm. Ancak Kuzuryu-gawa’da yaşanan hadisede, Riaru’nun planladığı işi Sozen’e yıkmaya çalışması muhtemelen aralarını açtı. Ne var ki, Sozen’in eylemleri bir şekilde Riaru’nun çıkarları doğrultusunda yürümeye devam ediyordu. Bu olayı biraz daha deştiğimde, karşıma bir paralı asker grubu çıktı.” diyen Kaoru, bu kısma kadar anlattıklarının anlaşıldığını anlamak için birkaç saniye sessiz kalarak size bakıyor. İkinizin de canlı bakışlarıyla karşılaşmasının ardından “Sozen bu paralı askerlerle birlikte çalışıyor ancak tam anlamıyla bir bağlılık söz konusu değil. Çıkarları doğrultusunda hareket ediyorlar yani.” diyerek devam ediyor konuşmasına Kaoru. Verdiği kısa bir nefes molasının ardından ise “Bulunduğu yer altı sığınağı ormanlık bir alanın içinde ve yaklaşık 10 kişilik bir grup. Hepsi de Sozen’in emrinde gibi…” diyor.

Kaoru kollarını masadan çekip iki yanına salarken hafifçe soluklanıyor ve sırtını sandalyesine yasladıktan sonra “Savaş sonrasında Sozen harekete geçecek gibi görünmüyor, ancak paralı askerlerin bir şeyler planladığını düşünüyoruz. Bu doğrultuda Sozen’in de sessizliği çok uzun sürmeyebilir. Her ne kadar savaş sırasında aktif bir konumda olmasa da, Riaru’nın yenilmesiyle oluşan boşluk onun iştahını açmıştır diye düşünüyorum.” diyor. Bu konuşmasının ardından Sozen’in saklandığı sığınağa gidiş yolunu size tarif eden Kaoru, anlatacaklarının bittiğini işaret edercesine sessizliğe gömülüyor. Bu noktada kendisine yönelteceğiniz sorulara cevap vereceğini düşündüğünüz Kaoru, bir yandan da pişmekte olan ete kaçamak bakışlar atıyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » February 20th, 2020, 5:18 pm

Sessizlik huzurluydu. Üç kişi, bir masanın etrafında oturmuş, konuşmuyor, havayı dolduran iştah açıcı et kokusu bu eylemsizliğin içindeki tek eylem. Herkes kendi düşünceleri ve hisleri içinde çözünüyor ama herkes ötekilerin varlığının farkında, yine de herkesin tercihi belli. Dert yok, tasa yok, tanrının unuttuğu ama insanların bir şekilde hatırladığı bir yerdeyiz, dünyanın geri kalanı anlatılanlara göre sadece hayatta kalma noktasında umursanabilecek bir mesele. Hata, zaten her şey hayatta kalma meselesi değil midir? Dünyanın geri kalanında izole olmak ne kadar mümkün ki? Değil. Zaman geçtikçe tansiyon artıyor. Konuşulması gereken konular var ve her geçen saniye bu konuşmanın gerçekleşme ihtimali artıyor. Odada bir saat olmasa da işitilebiliyor sesi, tik tok tik tok tik tok. Tansiyon yeterince yükselirse gerginlik olarak anılır. Odaya hakim olan hava gerginlik. Kendi iç dünyamda bulduğum huzur dış dünya tarafından sekteye uğratılıyor. Gerginlik sonucu stres seviyem artıyor. Stresten kurtulmak isteyen insanlar dertlerini paylaşır, kendi dertlerine başkalarını da ortak ederek kendi yüklerini hafifletirler. Her duygu için geçerlidir bu. Ama şu durumda stresin kaynağı tam da gerçekleşecek olan konuşma. Kalp ritmim saat seslerine eşlik ediyor. Odanın içindeki havanın çekildiğini hissedebiliyorum. Güzel et kokuları gelmiyor artık burnuma. Sıkıcı bir bekleyiş, iç karartıcı, iç daraltıcı. Benim için cennet olan iç dünyamdaki yalnızlığım artık tam bir işkence. Cehennem değil, yakmıyor, acıtmıyor, sadece içine çekildiğim bir boşluk, bir karanlık var. Belirsizlik. Konuşmak istiyorum artık. Korkunç.

“Kazetani Sozen…”

Eskisi kadar korkunç değil hiçbir şey. Sessizliği bozan bir ses var artık. Zifiri karanlık değil, sadece bulanık görüyorum, neye baktığımı kestiremiyorum. Yalnız değilim artık, bana sızan bir dünya var. İçim kararsa da daralsa da yolum gittikçe netleşiyor. Görebiliyorum. Zamanla beraber kalp ritmim de yavaşlıyor düşük tempoda. Kaçınılmaz son geldi ve geldiği için mutluyum. Hepimiz biliyorduk bu anın geleceğini. Hafifliyorum. Sinir stres, eksiliyor bünyemden. Dış dünyaya karışıyorum. Gerim gerim gerilen vücudum kendini bırakıyor. Omzum, sırtım, belim, çenem, şakaklarım... Tansiyon düşerken odadaki hava gerginlik adının hakkını vermemeye başlıyor. Kalbim zamana ve saate karşı bağımsızlığını ilan etti. Benden bile bağımsız olacak ki artık hissetmiyorum onu. İhtimaller. Karar vakti geldi ve geçti. Eşik aşıldı. Konuşma devam ettikçe mis gibi et kokusu tekrar burnumda tütmeye başladı. Ben bu dünyanın bir parçasıyım, dünyadan bağımsız değilim. Kokluyorum ve kokuyorum. Dünyaya gelmedim, dünyadan geldim. Hayatta kalmak için dünya işleriyle meşgul olmalıyım ve dünya işleri dert ve tasadan başka bir şey değil. Üç kişi, bir masanın etrafında oturmuş, konuşuyor, tatlı bir et kokusu burunlardan içeri süzülüyor. Konuşulan mesele insanı huzursuz ediyor.

"Sozen'in karakteri ve yetenekleri hakkında bilginiz var mı Kaoru-san? Bu yer altı sığınağı nasıl bir şey tam olarak? Yer altındaki bir tünel veya mağara gibi mi yoksa daha farklı bir şey mi?
Image
Künye
İsim: Oita Butsuo
Element: Doton
Ryo: 481.250
Prestij: 0
Ün: 31
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Bu özellik GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Bu özellik karakterin diğer shinobi ve kişilerle etkileşimine herhangi bir etkide bulunmaz. Bununla birlikte tamamen kurgusal bir yapısı bulunması nedeniyle, karakter bu özelliği kaybedebilir.
Güç: 11
Çeviklik: 7
Kondisyon: 9
Potansiyel: 2
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm(Favori): 12
[Çeviklik] Akrobasi: 7
[Kondisyon] Form(Favori): 6
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Empati: 1

Ninjutsu
Doton: Domu
Doton: Doryuu Shiki
Ninpou: Otonaku Ashi no Jutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
2xKondisyon Hapı (Normal Kalite+İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5x Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite)
5xÖzel Üretim Sis bombası
5xIşık Bombası
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » February 20th, 2020, 10:47 pm

Uğursuz bir tınının kulak zarında dolaştığını hissedebiliyordu, ama o an odaklanabildiği tek şey yorgunluğunun üstüne dem vurmuş açlığı ve o açlığını azdıran etin pişerken ki o tatlı süreciydi. O, ev ortamında yapılan yemeğin lezzetine ve tonuna alışık bir insan değildi. Keza, fırında pişen etin kalbinde ve odada oluşturduğu sıcaklık ona o denli yabancı ve karmaşık geliyordu ki, dünyaya yeni gözlerini açmış bir çocuktan pekte farksız gözükmüyordu. Acemi, saf ve heyecanlı... İşte, bu hislerden ötürü belki de sadece açlığından ötürü, o uğursuz tınıya kulak asmıyordu.

Derin bir nefes, pişmekte olan etin sıcaklığı ve o tatlı aromasına da beraberinde getirirken, hafif bir yutkunma ile ağzında biriken suyu silen Ryu, göz ucuyla Kaoru'ya baktı. Bu noktada, Kaoru'nun da kendilerine bakmak üzere olduğunu gördüğünde, o uğursuz adamın, uğursuz hikayesi için oldukça hazırsız hissediyordu kendini, ama buna rağmen uzak diyarlarda, sınırın ötesinde bir kötünün canını almak için oldukça hazır gözüküyordu.

Kaoru, sözlerine o uğursuz adamın ismiyle başladığında, Ryu içinde körükleşen öfkenin etkisiyle dişlerini ve yumruğunu sıktı, ama bundan öteye gitmeyerek, dişlerinden çıkan o gıcırtı sesi dışında, bir ses çıkartmadı. Kaoru, sözlerine devam ettiğinde ise, gittikçe çatılan kaşları ile usulca dinledi sadece.

Sozen'in sığınağı ya da kiraladığı paralı askerlerden ziyade, Ryu'nun o an dikkatini çeken nokta, Riaru ile Sozen arasındaki ilişki oldu. Bu ana kadar, Riaru ile Sozen'in birlikte çalışan iki ortak olduğunu düşünen shinobi, yanılmış olmanın getirdiği o arsız hisle, hafifçe şaşırdı; ama asıl anlamadığı şey, Kaoru'nun demek istediğiydi. Riaru'nun nehirdeki olayları Sozen'e yıkması ne demek oluyordu? Sozen'in bu işte parmağı hiç mi yoktu?

Öte yandan görevin gidişatı için yeni durumlar ortaya çıkmıştı. Paralı askerlerin seviyesi, sığınağın durumu ve türlü türlü onlarca şey, Ryu'nun aklını bir pirana sürüsü gibi kurcalıyordu.

Bu noktada, Butsuo'nun söze girmesiyle, aklında sormak istediği sorulardan bazılarının elendiğini görmüştü. Derin bir nefes alan Ryu ise, "Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler Kaoru-san, fakat aklımda bir takım soru işaretleri oluştu." diyerek söze girdi. "İlk olarak, Kuzuryu-gawa nehrinde yaşananlarla ilgili Sozen'in alakası hiç mi yok? Riaru bilerek işin içine zehir karıştırarak okları Sozen'e mi çevirmek istedi?" diye devam etti, görevle pekte alakası olmayan bir konuya giriş yaparak. Hemen ardından ise, "Öte yandan paralı asker grubunun seviyesi nedir? Ve en ummak istemediğim şey, ilk hedefleri bura olabilir mi?" diyerek eklemelerde bulundu konuşmasına, ama bu noktada sesini olabildiğince inceltti. Zira bu sözleriyle insanları korkutup, yersiz bir telaş oluşturmak istemiyordu. Sadece, masanın çevresindeki ikilinin duyması, onun için yeterliydi.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler
Yeni Avcılar Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

-Ryu'nun ekstra shinobi ekipmanlarını koymak için kullandığı özel üretim ekipman çantası (Sağ bacağında ulaşımı kolay bir yerde asılıdır.)
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 22nd, 2020, 11:00 am

Kaoru açıklamalarını yaptıktan sonra pişmekte olan ete ilgisini yoğunlaştırdığı sırada, Butsuo’nu sorusuyla zoraki bir şekilde bakışlarını Butsuo’ya çeviriyor. Kaoru’nun aslında oldukça acıkmış bir insanın vereceği türden bu olağan tepki, bugüne kadar onun hakkında hangi bilgilere sahip olmuş olsanız da, onun bir insan olduğu gerçeğini yüzünüze vuruyor. Karnı guruldayan, acıkınca mutsuz olan, yemek kokusuna kendisini kaptıran sıradan bir insan… Ancak konunun geldiği nokta gereği, her ikiniz de bu düşüncelerinizi geri plana atarken tekrar Sozen ile ilgili konuşmalara odaklanıyorsunuz.

Butsuo’nun sormuş olduğu sorunun aslında oldukça elzem bir konu olduğu konusunda tereddüdü olmadığını bakışlarıyla ortaya koyan Kaoru, pişen ette olan aklını tekrar masaya yatırdıktan sonra “Bildiğim kadarıyla kendisi taijutsu konusunda epey iyi. Ancak onu esas tehlikeli kılan zehirleri… Bunun bir kekkei genkai mi yoksa sıradan zehirlerin aktif dövüşte etkin kullanılması, bu konuda çok bir fikrim yok. Onunla hiç karşılaşmadım, sadece hakkında bilgi toparlayabildim ve elde edebildiklerim bu kadar. Ancak kullandığı ekipmanların da zehirli olduğunu düşününce, kekkei genkai ihtimali zayıf geliyor. Fakat yine de bu konuda onunla karşılaşmadan tam emin olmak mümkün değil.” diyor. Kısa bir nefesin ardından Kaoru “Sozen’in oldukça agresif bir insan olduğu söyleniyor. Çabuk sinirlenen, çabuk harekete geçen biri… Yani bir işe girerken sonunu düşünmekten çok nasıl yapacağını düşünen bir tip. Bu tavırları genel anlamda kendisini sıkıntıyı sokacak gibi olsa da, aktif dövüşte lehine olabilecek bir durum.” diyor.

Bu sırada oturduğunuz yerde yoğunlaşmaya başlayan pişen et kokusu, ufak ufak sizin de ilginizi dağıtmaya başladığı sırada, ister istemez acıkan karınlarınız aklınıza geliyor ve aynı şekilde biraz sonra önünüze servis edilecek olan eti nasıl bir iştahla midenize indireceğinizin hayallerini kurmaya başlıyorsunuz. Elbette eğitimli shinobiler olarak bu içgüdüsel tavrınızı kimsenin anlamayacağı şekilde bastırırken Kaoru “Yer altı sığınağının bir tüne gibi girişi bulunuyor. Tünele girmenizin ardından bir süre ilerledikten sonra oda oda olarak ayrılmış sığınaklara ulaşıyorsunuz. Burası insan yapımı ve muhtemelen savaşlarda sığınak için kullanılması için inşa edilmiş yerler. O yüzden içeride ilerlemesi pek zor değil. Ancak işin tehlikeli kısmı, böylesine bir yerde Sozen ile karşılaşmanız durumunda, sığınakta sıkışıp kalma ihtimaliniz. Kapalı alanda zehirlenme riskine ise hiç değinmiyorum bile. Yani size tavsiyem, onunla yapacağınız mücadeleyi sakın sığınaklarda yapmayın. Onunla ne yapacaksanız, bunu açık alanda yapın.” diyor. Butsuo’nun sorularına yanıt vermesinin ardından, sanki Ryu’nun da soracağı sorular olduğunu anlayan Kaoru, bakışlarını ona doğru çeviriyor.

Üzerinde yoğunlaşan bakışların ardından konuşma sırasının kendisinde olduğunu anlayan Ryu, konuşmasını yapıp sorularını sormasının ardından Kaoru, Ryu’nun teşekkürünü hafif bir baş sallamayla karşılık veriyor. Hemen ardından ise “Kuzuryu-gawa ile Sozen’in zerre alakası yok. O olay tamamen Riaru tarafından planlanan bir durumdu. Ishigakure’nin odağını Kuzuryu-gawa’ya kaydırıp Sozen ile uğraşmalarını sağlayacaktı. Bu sırada kendisi daha rahat hareket etme imkanına ulaşacaktı. Ancak, planına dahil etmediği şeyler oldu…” diyor. Konuşmasının son kısmında, Kuzuryu-gawa’daki hadiselere kendisinin dahil olduğunu ima eden Kaoru, bu konu üzerinde pek de durmadan “Paralı asker grubuyla ilgili olarak araştırmalarımız sürüyor. Kimdirler, ne yaparlar henüz yeterli bilgiye sahip değiliz. Şu an için tek bildiğimiz, Riaru adına çalıştıkları. Riaru’yla olan savaştan sonra hala varlıklarını sürdürdüklerini dikkate aldığımızda ve Sozen gibi biriyle işbirliği içinde olmaları bu grubun tekin olmayan kişileri barındırdığını belli ediyor. Hedefleri konusunda ise henüz yeterli malumata sahip değiliz. Ancak Karappo’yu veya benzer yerleri hedef almaları olası değil.” diyor.
Off Topic
Eğer konuşmayı sürdürmeyecekseniz, bir süre sonra Fumiya'nın geldiğini, size yemeği servis ettiğini, yemeği yediğinizi ve sonrasında dinlenmek için sizin için hazırlanan ayrı odalara çekildiğinizi, güzel bir uyku çektiğinizi ve sabah oldukça dinç bir şekilde uyanarak Sozen'in bulunduğu yere doğru harekete geçmeye başladığınızı belirtebilirsiniz.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » February 23rd, 2020, 11:35 pm

Et kokusu, tatlı, lezzetli, şehvetli. Kendi kendime girdiğim trans halinden tam olarak olmasa da çıkmamla beraber tüm ilgimi konuya vermeye çalıştım. Hem iş ahlakı hem de tekrar kendi içime dönmekten korktuğum için. Kendi içimde beni korkutan şeyler ise başka zamanın konusu, kurtulduğum şeyi eşeleyip durmanın zamanı değil daha.

Dikkatle inceledim Kaoru'yu. Nedir onu bizden farklı kılan anlamak istedim. Hepimiz etten kemikteniz, ama yeri geliyor öyle bir belli ediyor ki mayasının bizden farklı olduğunu inanamıyorum ham maddemizin aynı olduğuna. Tipini siktiğim...

Konuşma sıramızı kullanmamızla ilgisi ete kayan Kaoru ister istemez tekrar bizimle alakadar olmak durumunda kaldı. Et kokusu, tatlı, lezzetli, şehvetli. Bizim gibi onun da karnı acıkıyor, hatta büyük ihtimal bizden daha fazla acıkmış olacak ki yemeğe ilgisi bizden daha yoğun. Dağ başında bizi bulduğunda üşüyordu, halinden memnun değildi. Belki de keyfine düşkün bir insan bu Kaoru. Soğukta kalmak istemiyor, aç kalmak istemiyor. Keyfine düşkün birinin bu kadar güçlü olması mantıklı değil, rahatsızlığa gelemeyen birinin iradesi nasıl kuvvetli olabilir ki? Böyle irade testlerini çoktan aşmış durumda mı, belki de keyfini sağlam tutmak istediği için bu kadar güçlenmiştir. Ne olursa olsun bizim gibi insana benziyor Kaoru.

Taijutsu, zehir, ekipmanları da zehirli, agresif, çabuk sinirlenen, aynı çabuklukta harekete geçen, sonunu düşünmeyen. Sozen'i tanımlayan anahtar kelimeleri kafama kazımakta zaman kaybetmedim. Kafamda oluşan fikir bir şekilde yaralanmaktan kaçınmalıyız. Bir kere zehirlenirsek onun eline düşeriz. Belki de harekete geçmeden bir şekilde panzehire ulaşmayı denemeliyiz. Ama zehirlerle haşır neşir olduğu bilinen birinin farklı zehirler kullanması veya sık sık kullandığı zehirleri yenilemesi bu seçeneğin ölü doğmasına sebep veriyor. Ayrıca uğraşsak bile panzehir bulma ihtimalimiz ne ki?

Et kokusu, tatlı, lezzetli, şehvetli. Sığınak işi bana olumlu bir durum gibi geldi. Yer altındaki bir sığınağın aydınlatılması için büyük ihtimalle ateş kullanılıyor ve bu da bu sığınakta bolca gölge olacağı anlamına geliyor. Ryu'nun yeteneği düşünülünce onlar harekete geçmeden harekete geçersek ekstra bilgi toplayabileceğimiz hatta belki aradığımız panzehiri savaşa girmeden bulabileceğimiz ihtimali doğuyor. Ryu'nun gölgelere gizlenerek birilerini öldürmesi ihtimali de iştahımı kabartıyor tabii ki ama bu kadarı gereksiz risk almak olacaktır. Yine de Ryu'nun yeteneğinin oldukça işlevli olacağını düşünüyorum, belki Sozen'i katakulliye bile getirebiliriz. Aklımda bazı fikirler var.

Politik konular. Tatlı değil, lezzetli değil, şehvetli hiç değil. Et kokusu öyle mi, tatlı, lezzetli, şehvetli. Paralı askerler de kabiliyetsiz bir ekip değil anladık ki. Zaten küçük grupların güçsüz üyelerden oluşması pek alışıldık şey değil. Küçük grupların olayı budur, kabiliyetli üyeleri vardır ve bu üyeler yüksek mobiliteleri sonucu hızla hareket ederek can alıcı noktaları hedeflerler. Öyle ya da böyle onlardan da bir şekilde kurtulmamız gerekiyor. Sozen'i canlı ele geçirmek istesem bile geri kalan on kişiyi öldürmekten başka çaremiz yok, hatta bu on kişiyi tek seferde, planlı ve sistemli bir biçimde öldürmemiz gerekiyor. Ne bu kadar adamı canlı yakalayabilir ne de Ishigakure'ye geri götürebiliriz. Ayrıca köle kervanı mıyız biz, ne yapacağız on tane adamı.

Kaoru'ya sözlerinden sonra politik konumlarımıza yakışacak şekilde teşekkür ettim. Tekrar ediyorum, politik konumlarımız, hiyerarşik konumlarımız değil. Ardından işime gücüme odaklanıp kafamda ihtimalleri tartmaya başladım. Et kokusu, tatlı, lezzetli, şehvetli. Fumiya-san iyi bir insan olacak ki bizi uzun bir süre yalnız bırakmadı. Odalarımızın hazır olduğunu belirtip yemekle ilgilenmeye başladı. O yemekle uğraşırken Fumiya'yı göz ucuyla gözlemekten çekinmedim. Bunu yemeğimize zehir katıyor mu emin olmak için yapmadım, alıcı gözüyle baktım! Aşırı aşırı güzel demem ama alımlı da bir kadın Fumiya. Amaan, banane! Asıl notunu yemeği yedikten sonra vereceğiz. Koku tam not almış olsa da lezzet de bir o kadar önemli.

Şaka bir yana yemeğe zehir katıyor mu emin olmak için baktım.

Gerçeklerle devam edecek olursak yemek de benden tam not aldı. Daha da önemlisi yemeğin bu başarısının benim aç olmamla bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Gerçekten keyif aldığım bir yemekti. Son akşam yemeği, belki de. Karınlarımızı doyurduktan sonra da Fumiya-san'ın bizim için hazırladığı odalara dağılarak istirahate çekildik. Bu süreçte Ryu ile konuşmak için bir çabam olmadı, şu seviyede kendi fikirlerimizin oluşmasına ve kendi kendimize kalarak ruhsal olarak bu göreve hazırlanmaya öncelik veriyorum. Zamanı gelince fikir alışverişi yapacağız zaten, ama önce fikirlerimizin olgunlaşması lazım. Geceyi ise oldukça rahat geçirdim, hiç yerimi yadırgamadım, deliksiz bir uyku çektim. Fumiya-san ne kadar hamarat ise artık hiç çaktırmadan uyku ilacı atmış yemeğimize. Böyle güzel uyku çeken adam güzel uyanır. Ben de güzel uyandım. Enerjik, sağlıklı, pozitif, en azından düne göre öyle. İş başı yapmamız için hiçbir mani yok artık önümüzde. İstikamet yer altı sığınağı!

Bu arada gerçekten yemeğe zehir katıp katmadığına bakmak için süzdüm onu.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Butsuo, çocukluk aşkına adını duyurmak, hatta tekrar bir araya gelmek için yaşamaktadır. Bunun en kolay yolunun da ünlü olmak olduğuna karar vermiştir. Kumiko’nun duyduğunda gurur duyacağı, hoşuna gideceği hatta peşinden koşacağı bir ün.

Görev Bilinci
Butsuo, beklentisi veya umudu olmasa da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi kendine görev edinmiştir. Bu görev sonucunda bir ödül veya sonuç beklediği bir görev değil, elde edilen tatminin sadece görevini yapmak olduğu bir görevdir. Ayrıca iyi bir insan olduğuna kendini inandırabilmesi konusunda iyi bir insan olmanın gerektirdiği eylemleri yapmasının faydalı olduğunu da fark etmiştir. Kafasındaki Kumiko’nun ideallerini de desteklemektedir bu görev. Butsuo, kendini daha iyi hissetmek için faydalı işler yapma gereksinimi duymaktadır artık.
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Karakter, Shirakami Vadi Ormanı'nda yaşanan hadise neticesinde, tüm dünyadan izole bir şekilde bu ormanda yaşayan halkın koruyucusu konumuna gelmiştir. Bizzat Ishichou tarafından bu göreve atanması neticesinde, söz konusu halk nazarında güvenilir ve her işlerini halledecek kişi olarak görülmektedir. Aynı zamanda, söz konusu halkın istekleri olması halinde, karakter bu görevlere öncelikli olarak atanacak kişidir. Bu sebeple, karakter başka kurguların içinde olsa dahi, söz konusu halktan talep gelmesi halinde, durum ne olursa olsun bu halka yardım etmek zorundadır.
Yeni Avcılar
Karakter Bingo Kitabı’nda bulunan bir kaçağı başarılı bir şekilde avlamış olduğu için shinobiler içerisinde daha tanınır hale gelmiştir. Bu tanınmanın getirisi olarak da, diğer shinobilerle girdikleri etkileşimlerde, daha saygı duyulur ve sözleri daha dinlenir olmaktadır. Karakterin durum içerisinde mantıklı hareketleri –mevcut stat ve becerileri de dikkate alınarak- diğer shinobiler tarafından fazla sorgulanmaz.

Üç Kişinin Sırrı
Ishichou ile karakter arasında geçen konuşmalar sırasında karaktere verilen gizli görev nedeniyle, Ishichou’nun karaktere duyduğu güven artmıştır. Bu sayede karakter Ishichou’ya daha ulaşabilir olduğu gibi, karakterin bilgi erişimi, görüş alışverişi veya benzeri konularda Ishichou tarafından daha iyi bir yönlendirilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, Ishichou’nun artan güveni karakterler üzerinde başarı konusunda daha büyük baskı oluşturmaktadır. Karakter hatalı karar almaktan ve hatalı adımlar atmaktan çekinmektedir. Bu nedenle karakter, doğrudan bir aksiyon alırken daha öncekilere nazaran daha düşünceli bir şekilde hareket etmektedir.

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Jirou Ryu » February 24th, 2020, 12:35 am

Kaoru'nun ağzından dökülen cümleleri tek tek usta bir balıkçı edasıyla yakalayıp, kovasına koydu shinobi. Bunların görevin gidişatı hakkında oldukça önemli olan şeyler olarak görüyordu; ama öte yandan bu görevin başarısının tüm bunlardan öte, tamamen kendilerine de bağlı olduğunu biliyordu. Buna rağmen usta bir ağızdan dökülen sözlerin kıymeti, Ryu için paha biçilemez bir ölçütte idi.

Kaoru, Butsuo'nun sorularına cevap verirken, Ryu bir yandan tamamen içgüdüsel olarak onun yalan ya da bir art niyet saklayıp saklamadığını gözlemliyordu; ama bu noktada bu hareketinin oldukça yersiz olduğunu biliyordu. Kaoru, büyük bir balıktı ve belki de büyük balıklar içerisinde, düşman sayılabileceklerin arasında en dürüstü o olabilirdi Ryu'ya göre. Bu yüzden bu adamın, bu tarz ucuz numarala başvuracağına inanmıyordu.

Sozen hakkında bahsi geçenler, Ryu'nun gözünü korkutmasa bile, tereddüt haline geçmesine sebep oluyordu. Aklında fıldır fıldır dolaşan zehirlenme ihtimali, ucu tatlı bir ölümmüş gibi hissettirse bile, onun asıl endişelendiği şey zehirlenin kendisi değilde, Butsuo'nun olduğu bir senaryoydu. Zira işte o zaman, çekeceği vicdan azabı biraz daha artmış olacaktı ve işin kötüsü bir panzehir bulamazsa, gözleri önünde bir adamın ölüşüne şahit olacaktı; ama bu en kötü senaryoydu. Bu senaryo hiç gerçekleşmeyebilirdi ve bu görev, oldukça sorunsuz bir şekilde de bitebilirdi.

Ama bu ne kadar ihtimal dahilindeydi, bilemezdi.

Karargah hakkındaki bilgileri aklına kazırken, Kaoru'nun önerilerinin oldukça mantıklı ve hayati değerleri olduğunu görebiliyordu. Kaoru'nun bahsettiği durumların herhangi birinin gerçekleşmesi halinde olayların gelişim örgüsü hayal etmek istemeyeceği kadar kötü ve karanlık gözüküyordu.

Bu karanlık halinden çıkmak için Kaoru'ya soracağı sorulara sığınan Ryu, sorularını sorduktan sonra gelen cevapları da aynı soruları gibi bir dal gibi kullanıp, dinç tuttu kendini. Aldığı cevaplar ise bu kadar hayal kırıklığına uğrattı onu. İshigakure shinobilerini hedef almasıyla ünlü olan bu adamın, Kuzuryu-gawa nehrindeki olaylarla alakası olduğuna neredeyse emindi, ama şimdi öğreniyordu ki, oldukça kirli olan bu adam, nehrin çamuruna bulaşmamıştı. Öte yandan paralı askerler hakkında Kaoru'nun bile yeterli bilgiye sahip olmaması onu oldukça huylandırmıştı.

Tek canavar, Sozen olmayabilirdi.

Kaoru'nun cevaplarına usulca, "Teşekkür ederim." diyerek minnetini belli ettikten sonra, oluşan uzun süreli sessizliği ev sahibi bozmuştu. Üç adamda aç bir şekilde gözlerini fırına dikmişken, bu arzularını işitmiş gibi duran kadın bir anda çıkagelmiş ve yemekleri servis etmişti. İyi bir et deneyimi sonrası karnı doyan Ryu, günün yorgunluğunu hem fiziken hemde zihnen atmak için uykuya çekilmişti.

Sabah dinç bir şekilde uyanıp, yolculuk için hazırdı. Ev sahibine teşekkür ettikten sonra ise bu hazır halini çok bekletmeden yola koyulmuştu. Yol boyunca dikkatli olacak ve herhangi bir sürpriz yaşanmaması için gözlerini dört açacaktı. Zira, ava giderken, avlanmak istemiyordu.
Image
I'm Kita Usagi's bitch.
Künye
Motivasyon
Komplikasyon

Özellikler

Beceri Listesi

Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank

Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu
Shibou no Jutsu, B-rank

Özel mod
Kage no Senshi

GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » February 24th, 2020, 9:42 am

Hedefinize doğru harekete geçmek için kalktığınız sıcak yataklarınızda soğuk havaya geçişiniz, birkaç saniyelik titremeyle sonuçlanıyor. İçerisinin oldukça iyi ısıtılmış olması karşısında, dışarının soğuğu her ne kadar sizi üşütse de biraz daha kendinize gelmenizi sağlıyor. Sizden sadece birkaç dakika sonra Kaoru’da dışarıya çıkıyor, ancak sizin aksinize, duruşu ve tavırları onun burada kalmaya devam edeceği sinyallerini veriyor. İçinde şansınızın bol olmasını arzuladığı birkaç klişe cümlenin ardından Kaoru sizi son bir kez daha süzüyor ve yollarınız da bu noktada ayrılıyor.

Kaoru’nun akşamdan vermiş olduğu bilgiler ışığında, yarım günlük yolculuğunuz başlıyor. Etrafınızdaki karla karışık çamurlu toprakların, Kaoru’nun anlattığı haliyle olması, geri kalan güzergahın doğruluğu konusunda içinizdeki tereddütleri silmeye yetiyor. Yer yer ağaçların dalları üzerinden yaptığını yolculuk normalde yarım gün sürmesi gerekirken, bu süreden daha kısa bir zaman diliminde hedef noktanıza varmayı başarıyorsunuz.

Kaoru’nun tarifi üzerine vardığınız noktada, ilk dikkatinizi çeken detay, yol boyunca olmadığı kadar sık ağaçların bulunması oluyor. Bir sığınak için oldukça ideal bir yer olduğunu anladığınız bu alanın kuzey kanadı ise, bol kayalıklı bir tepeye dayanıyor. Tepenin eteklerine doğru kayalardaki sonradan oluşturulmuş bir nizam ise hemen dikkatinizi çekiyor. Muhtemelen sığınağın girişine yönlendirecek bu kayaları takip ettiğinizde, tepenin eteğinin 30 metre kadar ilerisinde, önünde kayaların durduğu bir geçidi fark edebiliyorsunuz. Sıradan bir insanın çok da dikkatini çekmeyecek kadar doğal bir şekilde inşa edilmiş bu girişin etrafında ise dolanan birileri bulunmuyor. Alanın çevresinin tamamen ağaçlarla kaplı olması ise, sığınağın güvenliğini bir kat arttırıyor. Ancak bu ağaçlık alanın, sığınağa doğru seyredildiğini ve dövüş yapılmasını muhtemel kılacak kadar açıklığı yarattığını da gözlemleyebiliyorsunuz.

Sığınağın iki insanın geçebileceği genişlikte ve neredeyse iki metreye yakın yükseklikte olan giriş kısmını tespit etmiş olsanız da, kafanızdaki en büyük soru işareti, kayalardan oluştuğu belli olan kapının nasıl açılacağı oluyor. Her ne kadar bulunduğunuz konumdan kayaların üzerinde herhangi mühür olup olmadığını göremeseniz bile, bu yönde bir his de uyanmıyor içinizde. Öte yandan sonradan dizildiği anlaşılan ve sığınağın girişine doğru gelen kayaların genel durumuna baktığınızda, kayaların epey uzun sayılabilecek bir süredir burada olduklarını anlayabiliyorsun. Diğer bir deyişle, sığınağın uzun yıllardır ayakta kalacak kadar sağlam olduğunu ve Sozen’in burayı kullanmaya başladığından beri pek de bir değişiklik yapmadığını düşünmeye başlıyorsunuz. Bu ilk izlenimlerinizle beraber, etraftaki sessizlik de kendisini korumaya devam ediyor. Hafif hafif yağan kar, yerdeki ince kar katmanını besleyecek gibi durmasa da, ara sıra yüzünüze düşen taneler, yavaş yavaş vücut ısınızın artmaya başladığını hatırlatıyor.
Oita Butsuo
Ishigakure
Ishigakure
Künye:

Post by Oita Butsuo » February 26th, 2020, 11:49 pm

Evet, evet, kader yüzümüze gülsün. Teşekkür ederiz. Neden bu adam bize babalık yapıyor gibi hissediyorum? Etraf yeterince ıslak olmasa arkamızdan su falan da döksün derdim ama hiç gerek yok. Şu çamurlu toprak bana kanla nemlenmiş savaş meydanını hatırlatıyor. İliklerime kadar sinen kan kokusunun hiç geçmeyeceğini düşünmüştüm, geçti. Şimdi öyle bir koku olmamasına rağmen beynim bana oyunlar oynuyor. Hafif midem kalkıyor, tüylerim diken diken oluyor, tüm sinirlerim ateş ediyor. Bir yandan iğreniyorum bir yandan da bu küf dolu çamur yuvasında yarım bıraktığımız işi bitirmeden rahata eremeyeceğimi hissediyorum. Keşke geberip gitseymişim o savaşta, derdimi sikeyim.

Yolculuğumuz sıkıntısız bir biçimde geçti. Yolculuk boyunca gizlenme konusunda eksiklerimiz olsa da herhangi bir devriyeyle falan karşılaşmadık. Sınıra bu kadar yakın bir bölgede devriye olmaması hem garip hem de değil. Son savaştan sonra bu bölge Amegakure shinobileri için pek güvenli olmasa gerek ama tam da bu sebepten de devriyelerin olması gerekirdi.

Kaoru bizi hafife almış olacak ki dediğinden daha kısa sürede sığınağa vardık. Hah! Nasıl bir yerdeyiz peki? Kayalık bir tepe ve Yağmur Ülkesinde görmeye pek alışık olmadığımız sık ağaçlar var. Bu tepe sıradan gözler için bir anlam ifade etmese bile kayaların dizilişindeki belirli bir örüntü eğitimli gözlerden kaçmıyor. Burada bir sığınak olduğu bilgisine sahip olmasam fark eder miydim bilmiyorum yine de. Bu örüntünün son elemanı ise sığınağın girişini denetleyen kayalar. Bu kayalar bu mesafeden anladığıma göre bir süredir buradalarmış, yeni olduklarına dair bir belirti yok keza. Girişi nasıl denetlediklerine dair görebildiğim bir iz ise yok.

Ne yapacağız peki şimdi? Kapıyı tıklatıp icazet isteyecek halimiz yok. Kapıya yaklaşıp incelemek de şu seviyede tehlikeli. Şu an kafamı girişi kapayan kayalara vurarak dağıtmak istiyorum. Neden Kaoru'ya sığınağın başka girişi çıkışı olup olmadığını sormadık biz? Büyük ihtimal başka bir kapı daha var, yer altında mahsur kalma riskinin bilinciyle yapılmış olsa gerek bu sığınak. İçeride erzakları ve hayatlarını devam ettirmeye yetecek kadar malzeme olsa gerek. Sıçma işini de içeride hallediyorlardır herhalde... Gerçekten kanalizasyon sistemi var mı acaba sığınağın... Belki boka batıp oradan sızmaya da çalışabiliriz.

Sessizliğimi bozup, etrafın sessizliğini pek bozmadan Ryu'yla iletişime geçtim. "Şu seviyede fazla cesur hareketler yapmadan biraz gözlem yapmak işimize gelir bence. Bu sığınağın başka bir girişi veya kaçmak için başka bir kapısı daha olsa gerek, yer altında mahsur kalma ihtimalini düşünmüşlerdir büyük ihtimalle. İstersen burada bekleyip neler olacak bekleyebiliriz ya da ayrılırız ve birimiz etrafı dolaşıp farklı bir şeyler bulup bulamayacağımıza bakar. Ne diyorsun?" Bakalım Ryu'nun kafasında neler var. Varlığımızı belli etmeyelim de şu anlık, kafidir.
Image
Künye

Motivasyon
Hayaletin peşinde…

Görev Bilinci
Komplikasyon
-
Özellikler
Korucu
Yeni Avcılar

Üç Kişinin Sırrı

Beceri Listesi

Ninjutsu
Taijutsu
A-Rank Juudaichi
A-Rank Headbutt
C-Rank Oukashou
Sensör
A-Rank Meishou-Dou
Genjutsu
-

Kan Hapı (İyi Kalite)
Chakra Hapı (İyi Kalite)
5xIşık Bombası
GM - Naruto
Game Master
Game Master

Post by GM - Naruto » March 12th, 2020, 9:23 am

Off Topic
Jirou Ryu ilk pasiflik uyarısını almıştır.
Locked

Return to “Yağmur Ülkesi”