[Jin Ryoken & Okawa Ringo] Dalgalar

Diğer ninja köylerine sahip ülkeler.
User avatar
Jin Ryoken
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 128
Joined: August 31st, 2018, 5:11 am

Re: [Jin Ryoken & Okawa Ringo] Dalgalar

Post by Jin Ryoken » June 3rd, 2019, 2:36 am

Minik bir köprüyü geçtikten sonra geminin pruvasına adım attık. Attığımız adımlarla beraber tahta zeminde gıcırdıyor, önceki geminin bu gemiden daha iyi olduğuna şahit olabiliyordum. Normalde yolculuk için pek kıyaslama yapan birisi değilim ancak bunun kıyaslamasını ister istemez yapıyorum. Özellikle deniz üzerinden giden bir yolculukta olduğumuz için, bu kıyaslamayı yapmam gerekiyor. Başka bir seçeneğim olsa kesinlikle bu gemiyi seçmezdim ancak başka bir seçeneğim olmadığı açıktı. O yüzden bu gemiyi seçtim ve kötü bile olsa göz yummak zorundayım. Tek istediğim sapasağlam bir şekilde Su ülkesine geçiş yapmak. Sonrasında ise Nobu denilen kişiyi bulmak ve kolumu halletmek. Artık bu kolun çıkarabileceği her sorundan kurtulmalı ve istediğim şeylere yönelmeliyim. Umarım bu son sorun olacak ve gerisi gelmeyecek.

Kaptan sağa sola emir vermeye devam ederken herkesin bir şeylerle uğraşıyordu. Yaklaşık 10 dakika kadar etrafı incelemeye devam ettim, bu süreçte kimse bir şey demedi veya bize karışmadı. Sanırım bu saatten sonra kendi başımıza takılacağız diye düşünmeye başlıyordum. Bu işlerin koordine bir şekilde hareket etmesi, herkesin işini bilmesi ve koşarken ne yapacağına emin olması ilgimi çekmiyor değildi. İlgimi çekiyordu ve bu yüzden izlemeye devam ettim. Yeni yeni başlayan kar yağışı ile birlikte gemi limandan ayrılmaya başladı. Derin bir nefes alıp verdim, Su ülkesine olan ikinci yolculuğumda her şeyin iyi gitmesini diledim sadece. Gitmese bile, kılıcımın kanla kaplanmasını diledim.

Güverte sakinleşmeye başladığında yanımıza geldi konuşmayı pek bilmeyen o eleman. Kaptanın etrafta çok dolaşmamızı istemediğini, kamaralara inmemizi söylediğini iletti bize. Kaptan dümenin başında sigara tüttürürken dinlemeye niyetli olduğum adamlarda onun yanında duruyordu. Bu yüzden bu işin yattığını söyleyebilirim. Yanımıza gelen o eleman ise kamaraların yerini gösterip uzaklaşıyordu. Yapabileceğimiz daha iyi bir şey veya başka bir alternatif olmadığından, Ringo'nun omzuna hafifçe iki kere vurarak ilerlemeye başladım.

Güverteye göre daha sakin, biraz da aydınlık bir ortamdı burası. En azından beklediğim gibi karanlık değildi. Bu durum ise geminin iki tarafından açılmış pencereler sayesinde oluyordu. Ancak, güzel bir düzenek kurulmuştu pencerelere. Olası bir geminin su alma durumunda kapanması için kurulmuş bir düzenek. Etraf tayfanın yüklemekte olduğu sandıklarla doluyken, üzerinde koyu lacivert bir cübbe olan, bacaklarında ve ellerinde metal zırhlar olan, hafifçe mırıldanarak yağan karı izleyen bir kızı fark ediyordum. Kızla ilgili olan bir garip durum ise, kını bacaklarında durun ve neredeyse kızın boyu kadar olan bir kılıç. Bizi fark etmiş değildi, bu sırada ise Ringo kızın onun olduğunu söylüyordu. Benim gönlüm zaten bir başkasında, Jounin Narita Nori'yi elde edene kadar başkasına bakma niyetim yok.

Ringo sonrasında kaptan hakkında konuştu. Gülümsedim hafifçe, aslında doğruyu söylüyor. Bu kaptanın bende pek yaşayacağını düşünmüyorum artık.

"Doğru diyorsun ancak ya onu hayatta tutan bu durumlarsa? Biliyorsun hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Ancak sigara konusuna bir şey diyemeyeceğim."


Sustum ve kenara doğru yattım. Kızla muhattap olmak gibi bir niyetim yok. Ringo'nun dediği gibi, onun olsun. İsterse muhabbet edebilir ancak benim pek niyetim yok. Çok lazım olursa araya girerim en fazla.
Image
Image
Künye
İsim: Jin Ryoken
Yaş: 19
Cinsiyet: Erkek
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 10.000 Ryo
Prestij: 6
Kullanılabilir GP: 70

Motivasyon

Başarı & Güç

Bir şeyleri başarmak, güçlenmek için her sabah yatağından kalkar Ryoken. Bu köyün en güçlülerinden biri sayılmak, ardından küçük geninleri güçlendirmek için yaşar. Kendi başarısını ve gücünü katladığında, geninleri bu yolda eğitecek ve onları en güçlü yapmak için uğraşacaktır. Onun amacı, güç ve başarıdır, ona her gün bir şeyler yapma gücünü verende budur!Komplikasyon

Büyük Korku: Ağabey ! (Ağır komplikasyon)

Abisinden ne kadar nefret etse ve onu öldürmek istese bile, içinde ona karşı koyamadığı bir şey vardır. Bunu kendisi anlamlandıramasa bile, ağabeyini gördüğü anda öncelikle karnına çok keskin bir ağrı saplanır, sonrasında elleri, kolları ve ayakları uyuşmaya başlar. Bir süre sonra, ayakları vücudu tutamaz hale gelir ve kendini bırakır. Yere düşen Ryoken, zar zor ve kekeleyerek konuşmaya başlar. Ağabeyi gidene ve kendisine görünmeyene kadar, vücudu hareket etmemeye, titremeye devam eder. Ryoken'in öldürmeden önceki ilk amacı, ağabeyinin korkusundan kurtulmaktır.

Özellikler
Özellik: Ölümsüz Kol

Kola çakra verildiğinde, ilk olarak kolun ve elin fiziksel özellikleri sayesinde, bir insanın veya derisi kalın olmayan bir hayvanın eti kopartılabilir. Koparma işlemi, çakranın yönlendirilmiş olduğu elin deriye teması ile başlar. Elden çıkan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, deriyi çürüterek eti normalden daha yumuşak bir kıvama getirir. Bu sayede pençeye benzer el yapısı sayesinde çürüyerek yumuşamış olan et koparılabilir. Daha kalın derisi olan canlılar açısından ise, çürüme işleminin gerçekleşmesi daha uzun süreceği için, temas süresinin de arttırılması gerekir.

Etin koparılması halinde, kopan kısımda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı ince bir tabaka olarak varlığını korur. Bu sayede kopan kısımdan dışarı kan sızmaz, kişi acı hissetmez, önemli bir kas dokusu zarar görmediği sürece hareket sınırlaması olmaz. Koparılan kısma yapışmış olan bu sıvı, 5 dakika sonunda çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sıvının yok olması halinde, et kopmasına bağlı yaşanması gereken bütün semptomlar varlığını göstermeye başlar.

Kola çakra verilmesi neticesinde oluşan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, katı cisimlerin çürümesinde de kullanılabilir. Ancak bu çürüme işlemi, katı cismin boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Avuç büyüklüğünde bir taşın çürütülerek yok edilmesi, 1 dakika kadar sürerken, kalın bir duvarın çürütülerek yok edilmesi saatleri bulabilir.

Kola verilen çakra sayesinde, kullanıcı vücudunda oluşan herhangi bir yarayı geçici olarak iyileştirebilir. Kullanıcı elini yarasına temas ettirdiği anda, siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı yarayı kapatmaya başlar. Temas ne kadar uzun sürerse, yara üzerindeki yayılma artar. Küçük kesiklerde sadece temas etmek yaranın geçici olarak iyileştirilmesi için yeterli olsa da, daha derin yaralanmalarda temas süresinin uzatılması gerekmektedir. Yaranın üzerinde ince bir tabaka olarak yayılan siyah ve yoğun kıvamlı jölemsi sıvı, 5 dakika boyunca oluşan yaranın yaratacağı semptomları ortadan kaldırır. Ancak yaralanma önemli bir kas dokusunda ise, kullanıcının hareket kabiliyeti kısıtlanır, sadece kan sızması ve acı hissetmeme gibi durumlar varlığını korur. Kullanıcı tarafından söz konusu sıvı tekrar tekrar yenilenebilir, ancak her bir yenileme çakra harcar. 5 dakika sonunda ise, siyah ve yopun kıvamlı jölemsi sıvı çakra yoğunluğunu kaybeder ve buharlaşarak yok olur. Sonrasında yaranın boyutuna göre oluşturacağı semptomlar kendisini gösterir.

Kolun kullanımına bağlı olarak, kola bir başka insanın kanın sürülmesi gerekmektedir. Bu gereklilik karakter tarafından bir pansuman yapılır gibi gerçekleştirir. Karakter bir başka insanın kanını bu pansuman için kullanmalıdır, hayvan kanı veya kendi kanını kullanamaz.

Bu gereksinim kendini oyun içerisinde iki şekilde gösterir, RP içi ve RP dışı. RP içi durumlarda karakterin o anda kan bulup pansumanı gerçekleştirmesi gerekir, RP dışı durumlarda ise karaborsadan veya bir başkasından zorla kan temin etmesi gerekmektedir. İlk durum RP içerisinde o anda oynanılarak çözülür, ikinci durum ise kamera arkasında gerçekleşir ve karakterin para ve benzeri kaynaklarını kullanmasını gerektirebilir. Karakterin kamera arkasında yapacağı illegal aktiviteler de onu pektabii takip edecektir. Kolunun kan ihtiyacı köy tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır, ancak kan ihtiyacının ne zaman ortaya çıkacağı henüz net olarak bilinmediği için, bu durum ancak köy sınırları içerisindeyken gerçekleşebilir.

Bu kol herhangi bir şekilde GP veya PP harcayarak geliştirilemez. Kol üzerinde yaşanacak geliştirmeler, GM inisiyatifinde ve oyuncunun genel gidişatı, RP kalitesi vb. kriterler dikkate alınarak, kurgusal durumlara göre RP içerisinde olabilir.
Profil
Güç: 3
Çeviklik: 8
Kondisyon: 5
Potansiyel: 2
Varlık: 10
Zeka: 10

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma:
[Varlık] Empati: 1 (Favori)
[Varlık] Sosyalleşme: 6
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
-
Taijutsu
-
Genjutsu
Kokuangyou no Jutsu. A-Rank
Magen: Bunshin, B-Rank
Jubaku Satsu, B-Rank
Shibou no Jutsu, B-Rank
Rishuu, C-Rank
Jigoku no Ban'nin, B-Rank

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
3 Kunai (Normal Kalite)
5 Shuriken (Normal Kalite)
5mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)
1 Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite)
2 Sis bombası (Normal Kalite)
Katana (İyi Kalite)
Post Reply

Return to “Diğer Ülkeler”