Devriye

Çimenlerin ve ovaların köyü.
Post Reply
User avatar
Kasai Shigeki
Posts: 17
Joined: September 2nd, 2018, 1:20 pm

Devriye

Post by Kasai Shigeki » May 1st, 2019, 6:18 am

Dün aldığımız kötü haberin üzerine konumuzun theme songu bu.


Evde saçma salak bir geyik eşliğinde akşam yemeğini yiyorduk.

Ailecek.

Akşam eğer evde olursam mutlaka bu aile yemeklerine katılmam gerekiyor. Babam bazı konularda fazla baskıcı. Aile bağları. Beni de böyle yetiştirdi. Aile derken; bizim ikizler, anam, babam, babaannem, dedem, amcamlar, halamlar ve ben olarak baya geniş bir aile yemeği yani. Zaten tüm sülale aynı evde yaşıyoruz.

Dedem, amcam, eniştem ve babam yüksek sesle Kusagakure'nin gidişatından bahsederken ben de önümdeki tavuklu noodle'ı yemeğe çalışıyordum. Amcam sanki Kusagakure'nin tüm ileri gelenleri gelip bana danışıyormuş gibi, söylediği her şeyden sonra bana dönüp "Değil mi Shigeki? Sen daha iyi bilirsin." falan diyordu. Babam zaten, ben shinobiyim diye göğsünü kabarta kabarta oturuyor her zaman. İlk başta bu ilgi yüzünden çok mahcup olmuştum. Sonra farkettim ki, olay hiç bir zaman ben değildim. Olay ailemizdi, babamın kendisiydi... Çevredeki itibarımızdı. Bu yüzden artık cevap vermemin bile gerekli olmadığı sorulara kafamı kaldırmıyorum. Yemeğim ile bakışıp, her zamanki gibi yavaş yavaş yemeğimi yiyorum. Yani... Yiyordum. Ta ki, yengem "Geki-kun!!" diye seslenene kadar. Sesin geldiği yere, çaprazımda duran sandalyeye baktım. Yengem, etrafında ailemin dişi üyeleri ile dikkatini bana çevirmişti."Senin de evlilik çağın geldi. Var mı birisi?" diye sorarken yüzünde garip bir sırıtış vardı. Yüzümde bir sıcaklık hissettim. Durduk yere böyle bir soru beklemiyordum açıkçası. "Ben" dedim bocalayarak. Ancak annem atladı söze. Zaten çoğunlukla bana sorulan sorulara kendim cevap veremiyorum.

"Komşunun kızı var ya Bachiko. İşte onu düşünüyoruz!" derken sesi, sanki kızla kendisi evlenecekmiş gibi sevgi doluydu.
Yengemin tüm ilgisi benden anneme yöneldi. "Bachiko? Narita Bachiko mu?"
Annem kafasını olumlu anlamda salladı.
"Ayyy! O kız çok iyi bir kız! Sessiz sakin. Geki-kun ile cidden iyi olurlar." Bunu söylerken mutlu mutlu ellerini çırptı.

Ailem benim için iyi olacak şeyi, benden iyi biliyor sanırım.

En son Bachiko ile akademiye gitmeden önce konuşmuştum. Birlikte rol yapma oyunları oynardık. Sonra bir süre sadece selamlaştık. Genin olduktan sonra o da bitti. Eminim yan yana gelsek konuşacak konu bulamayız. Bir an Bachiko ile yatak odasında boş boş durduğumuzu ve birbirimizle konuşmaya utandığımızı hayal ettim. Kami-sama! Ne olur bana böyle bir an yaşatma. İştahım falan kaçtı tabi. Önümdekini bitirmeden ayaklandım.

Tabi bizimkiler de Bachiko'nun annesinin yatalak olduğu hakkındaki dedikodularını yarıda bırakıp hiç bir şey yemediğimi, biraz daha yemem gerektiğini hep bir ağızdan söylediler. Yine de kalktım. Devriyede güçsüz düşmemem gerektiği hakkında bir sürü cümle sırtıma saplanırken çıktım evden.

Narita'ların evinin önünden geçerken de Bachiko'yu gördüm. Selam vermeye utandığım için görmemiş gibi davrandım. Neden öyle yaptım ki! Belki gelecekteki eşim olacak... Lanet olsun.

Kendimden nefret ediyorum.

Gece devriyelerini sevmiyorum. Sabahları olan devriyelerde daha basit sorunlar çıkıyor. Gece olanlar sikim sonik çeteler yüzünden olunca saçma sapan işler çevirmek zorunda kalıyorsunuz. Ve ben, böyle işler çevirmekten nefret ediyorum. Bu gece Susumu adındaki chuunin gardaşım ile devriyemi paylaşacağım. Üstelik Kusagakure'nin biraz serseri bölümlerinden birinde. Umarım çok sorun çıkmaz ve Susumu da havasındadır. Elimden geldikçe ayak bağı olmamaya çalışacağım.

Görev yerine varınca şu evlilik ile ilgili düşüncelerimi geride bırakmaya çalışıp, gündüz çalışan chuuninlerden görevi devralmak için evrakları halledeceğim. Bu sırada Susumu da gelir herhalde.
Image
Künye
İsim: Kasai Shigeki
Yaş: 19
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C-rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.000 ryo
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
"O" : Shigeki şu hayatı boyunca aşırı saygı duyduğu, yolundan gitmeye değer gördüğü bir insan ile karşılaşmamıştır. Ancak tanışınca sürekli o kişiyi haklı görmeye, ona yardım etmeye kendini adayacak ve bir nevi o kişi için yaşamaya başlayacaktır. O kişiyi elde edemese, sevgisini kazanamasa da mutluluğu için uğraşacaktır. Bu kişinin yaşı, cinsiyeti, amacı, fikri önemli değil. Önemli olan tek şey Shigeki'nin bu kişiyi değer görmesidir. Bu da zamanla oluşacak bir şeydir.

Komplikasyon
Introvert: Bu durum bir çok açıdan kendini gösterebilir. Tanımadığı bir kişi ile ilk sohbeti açmakta zorlanmaktan tutun, çok zor bir insanla geçirilen bir kaç saat sonrası uzaklaşıp yalnız zaman geçirme isteğine kadar etkileri vardır. Alışınca oldukça sevimli bir insan olsa da, o duruma gelmek için bir süre geçmesi gerekir. İnsanlarla uğraşmak odağını ve enerjisini harcadığı için yalnız olduğunda daha verimli olur. Genel olarak kişilik özelliği olduğu için aşabilinecek bir durum değildir.

Özellikler
-

Profil
Güç: 3
Çeviklik: 3
Kondisyon: 4
Potansiyel: 6
Varlık: 7
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Shunshin
Mizurappa
Niji no Jutsu
Kasui no Jutsu
Mizu Subari no Jutsu

Taijutsu
Iaido (C-rank)

Genjutsu
Magen: Henge
Kuroshiki
Kanryousou
Raigen

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katana (normal kalite)
User avatar
Kitamura Susumu
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 193
Joined: August 31st, 2018, 1:49 am

Re: Devriye

Post by Kitamura Susumu » May 2nd, 2019, 11:06 pm

dilberayneamık
Avcuma doldurduğum suyun ellerimden yavaş yavaş akarak küvetle tekrar buluşmasını izledim bomboş gözlerle. Sanırsam bir saate yakındır suyun içerisindeydim. Gittikçe düşmekte olan ısı ve tenimde oluşmaya başlamış buruşukluklar bunu kanıtlar nitelikteydi ancak ben, zaman-mekan algımdan uzaklaşmıştım yine. Son birkaç haftada yaşanılan olaylar beni hayatın ahenginden koparmış, zaten gidişatı iyi olmayan duygu halimin içine etmişti.

Tekrar avuçlarıma su doldurdum, tekrar suyun geri süzülmesini izledim. Tekrar su aldım, tekrar suyun gitmesine izin verdim. Neden yaptığımı bilmiyorum. Beni rahatlatıyor mu? Bir şeyleri daha net düşünmemi sağlıyor mu? Belki beni hipnotize ediyordur, kötü düşüncelere dalmamı engelliyordur bu yaptığım. Bilmiyordum. Son bir kaç gündür hiçbir şeyden emin değilim ki! Hayatım nereye gidiyor, ben nasıl şekilleniyorum, hiçbirini bilmiyorum. Sanki tekrar 15 yaşında gibiyim, sanki tekrar kimlik krizi yaşıyor ve bir şeyleri inkar etmeye ya da kabullenmeye çalışıyorum. Evden dışarı çıkmak istemiyorum, fakat evde tıkılı kalmaktan da nefret ediyorum. Kimseleri görmek istemiyorum, fakat yalnız kaldığım her dakika beni biraz daha sinirlendiriyor. Belki de evi siyaha boyamalıyım, ya da önüme gelen her rengi alıp tüm evi Fuu'nun odasından hallice bir cümbüşe sokmalıyım. Saçlarımı mı kestirsem, yoksa bu saatte kalkıp antrenman yapmaya mı gitsem? Beni akşam karanlığında kısacık saçlarla ağaç falan döverken görenler eminim yaşadığım karmaşayı anlayabilir ve uzak durmayı seçebilirdi. Ellerime tekrar su almadım, onun yerine hızlıca suya indirip, her tarafa su saçılmasına izin verdim. Tekrar değişen duygularım şimdi de sinire evrilmişti. Kafamı geriye attım ve sırtımı küvette kaydıra kaydıra iyice aşağıya indim. Önce boynum, sonra çenem, en sonunda ise tüm vücudum suyun altında kalmıştı.

Gözlerimi kapattım ve duygularımın az önceki durgunluğa ulaşmasını bekledim bu haldeyken. Yüzme bilmiyordum, hatta boğulmaktan veya suyun karanlığında kaybolmaktan korkardım. Fakat banyo esnasında kendimi iyice suya sokmak beni rahatlatan, yer yer de eğlendiren bir şeydi. Kontrolün bende olduğunu bilmek, suyun dar alanda beni serbest ama minik hareketlerle sallaması ve kulaklarıma dolan nazik ses... Su gibi duygularım da değişmişti yine, beş saniyelik öfkemi geride bırakmış, durgunluğa geçmiştim önce. Ardından durgunluk da tekrar gitmeye karar vermiş, adını bilmediğim ancak hiç de hoş olmayan hislere bırakmıştı yerini. Sanki buradan kafamı çıkarmamı engelleyecek, her şeyi burada sonlandıracakmış gibi pis bir his. Eminim ki burada boğulmama izin verip karanlığa adım atsam, bu hız trenine binip durmaktan daha keyifli bir durum olurdu benim için. Zaten, Risa ve Iori dışında adam akıllı arkadaşım da yok, kımıl zararlısı bir herifim. Ölmem, köy için daha mı hayırlı olurdu acaba? Fuu eminim ki bir ay ağlayıp eski yaşantısına dönebilirdi. Keza, Risa da aynı şekilde. Fuu ile kafa kafaya verip zırlar dururlar, sonra bir şekilde normalleşirlerdi. Bak, Iori ağlamazdı mesela sanırım, o kadar net tanımasam da uğruma ağlayacak kadar yakın görmüyordur beni henüz. Hatta dibini dövdürmeyi seven sinsi bir piç olduğumu o anlamadan ölmem daha keyifli bile olabilirdi iki taraf açısından da. Bazı özelliklerimi kabullenmiş olsam da bu onlardan memnun olduğum anlamına gelmiyordu hala. İnsanlara belli etmek yerine ölmeyi tercih edeceğim durumlarla karşı karşıya kalabiliyor ve belki de bu yüzden insan ilişkileri kuramayan bir tipe evriliyordum gün geçtikçe. Gözlerimi suyun altında açtım, hızlıca da kafamı sudan çıkardım kocaman ve sesli bir nefes alarak. Banyonun soğuk havasının yüzüme çarpmasıyla biraz daha kendime geldim ve "Eh, yeter lan. Amma edebiyat kastım." diye söylene söylene sudan çıktım, kurulanıp giyindim. Bu hallerin bana yakışmadığı barizdi, zaten sinirli bir ibne olmaktan başka bir şeyi beceremiyordum da. Depresyon benim neyime?

Hızlı, pat pat adımlarla salona ilerleyip favori koltuğuma attım kendimi. Kucağıma bir yastık alıp, derin bir of çektim uzanır bir şekilde. Yok abi, bu havalarım hiç hoş değil. Bir an önce kendime gelmeli, son bir kaç haftanın derdinden kurtulmalıyım artık. "Silkelen ve kendine gel Susumu." diye mırıldandım kendi kendime, sonra sallandım yattığım yerde gerçekten silkelenir gibi. Konserve kutusu gibi tangır tungur ses çıkarırım diye düşünmüştüm ancak salondaki tek ses saatin tıkırtısıydı yine de. Sesin ritmi suyla oynarken olduğu gibi beni yavaştan hipnotize ediyor ve tekr- ANANI SİKEYİM DEVRİYEDE OLMAM GEREKİYORDU ŞU AN LAN BENİM!

BİLİYORDUM BU HALLERİN BAŞIMA DERT AÇACAĞINI.

BİLİYORDUM GÖTE GELECEĞİMİ, NEDEN UNUTTUM Kİ LAN?

KAFAMI SİKEYİM! IBIKI AĞAÇ OLMUŞTUR ŞİMDİ!

"Anan, anan, anan, anan, ANAAAAN!" bağırtıları eşliğinde odama koşturdum, uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmediğim çoraplar geçirdim kafama. Ay, yani ayaklarıma. Alın bandımı taktım, ekipman çantamı aldım. Kapıya koşturdum ancak, tam ayakkabılarımı giymiştim ki geri çıkarmak zorunda kaldım. Malum, alın bandıyla, çantasıyla dolanan kedi desenli pijamalı biri biraz garip kaçardı Kusagakure'nin kasvet basmış sokaklarına. Hızlıca üstümü de geri değiştirdim ve tekrar kapıya yöneldim. Topuklarım göte vurur bir şekilde koşmaya, belalı sokaklara doğru ilerlemeye başladım. Shumiki hatırladığım kadarıyla sessiz, sakin bir bebeydi ancak en son sakin dediğim bebe de şimdi beni evimden zorla alıp laf soka soka gezdirmişti şimdi. Emin olamıyorum o yüzden. Deparı iyice arttırdım. Peşime takılan bir iki köpeği atlattım. Az biraz daha çırpınış sonrası oradaydım, muhtemelen nöbeti çoktan devralmış olan Hibiki ile buluşmam gereken sokağın başında, tazı gibi nefes alıyordum.

"Ya... Ben... Şey... Shugeki... Şey oldu... Şey." diye bahane bulmaya çalıştım sesli sesli nefes alıp verişlerimin arasında. Bir manası var mıydı? On onbeş dakika geç kaldım diye kanla bıçakla mı dalacaktı sanki bana? Boşverdim. "Bir şey olmadı ya, unutmuşum devriyeci olduğumu. Özür dilerim Shuriki."
Image

Image

Image
Çizim ünlü ve müthiş pixel artisti ktc'ye aittir.
İsim: Kitamura Susumu
Yaş: 19
Cinsiyet: E
Boy: 172
Kilo: 58
Köy: Kusagakure
Element: Raiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 77,000
Prestij: 7
Ün: 25
GP: 50

Motivasyon
Sevdiklerini Korumak
Annesinin kaybıyla aile namına kalan tek değeri Fuu olduğu için ona fazla düşkün olan Susumu, onu ölümüne korumayı kendine görev edinmiştir. Asabi kişiliği dolayısıyla arkadaş edinmenin ne kadar zor olduğunu da keşfetmiş, kız kardeşini korurken, zaten çok az olan arkadaşlarını da koruma içgüdüsünü istemsizce edinmiştir. Susumu'nun uzun zamandır tek amacı, zaten çok az olan sevdiklerinin zarar görmesini engellemektir ve bu amacı, kızkardeşinin kaybolmasıyla daha da şiddetlenmiştir. Sevdikleri için kendini feda etmekten çekinmez, zamanında kızkardeşi için işlemediği suçları üstlenip boş yere ceza çektiği de olmuştur, takım arkadaşlarını korumak için onların önüne geçtiği de.

Komplikasyon
Hakaret
Susumu hakarete asla katlanamaz. Emirlere sadık biri olsa da özellikle annesinin mesleğiyle anılan hakaretlerde kontrolünü kaybeder ve vahşileşir. Henüz bu sıkıntısı yüzünden birilerine ciddi zarar vermiş biri olmasa da bir gün bir hakaret uğruna birini katletmeyeceğinin veya ağır yaralamayacağının garantisini veremeyiz. Bu duruma maruz kalmamak için aile muhabbetlerine girmekten kaçınır ve mümkün olduğunca annesinin mesleğini gizler.

Güç: 5
Çeviklik: 5
Kondisyon: 4
Potansiyel: 3
Varlık: 6
Zeka: 9

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 3
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 7 [Favori]
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 3
Efsanevi Yaratık
Hanabi | C-Rank | Köpek
Hikari | C-Rank | Kar Maymunu

Medic-Nin B-Rank
Kullanıcı savaş esnasında ameliyat yapabilir hale gelir. Bir çok açık yarayı, ağır stres altında kapatilir veya hastasına kritik müdahaleler yapabilir. Ayrıca kişinin genel olarak müdahaleleri aşırı derecede yüksek bir başarı oranına sahip olmaya başlar. Bu seviyede kullanıcı zehirleri tanımaya başlar ve etkilerini öğrenir, ancak tedavi edemez.

Bu seviyede kişinin Shousen Jutsu'su ufak ve orta seviyeli bütün yaraları çok kısa bir sürede kapatabilir hale gelir. Kırıklar saniyeler içerisinde düzelir, açık yaralar kapanır, yanıklar iyileşir. Aşırı ölümcül yaralar için kişinin önce müdahale etmesi gerekmektedir.


Ninjutsu


-Dendou no Jutsu, D Rank, Raiton
Kullanıcı aniden vücudunda bir elektrik akımı dolaştırır. Bu akım, ona dokunan herkesi çarpar, ancak hasar vermez. Genelde kişilerin kullanıcı üzerindeki fiziksel kontağını kesmek için kullanılır. El mührü gerektirmez ve anidir. Kullanıcı isterse tekrar tekrar tekniği aktif edebilir.

-Otonaku Ashi Jutsu, D Rank, Ninpou
Kullanıcı kısa bir el mührü dizisinin ardından, ayaklarının çıkardığı tüm sesi keser. Böylece, kullanıcının ayak sesleri yokolmuş olur. Bu, gizlice bir yerlere sızmada kullanıcıya yardım eder ve rakiplerine farkedilmeden yaklaşabilmelerini sağlar. Teknik açık kaldığı sürece chakra yer.

-Shunshin, D Rank, Ninpou
Kullanıcı bir elinin işaret ve orta parmağını dışarı açar ve vücudundaki chakraya odaklanır. Ardından, kullanıcı aşırı hızla hareket etme kabiliyetini kazanır. Genelde kullanıcıya bakan kişiler onun birden yokolduğunu görür, ancak teknik sadece aşırı hızdan oluşmaktadır. Kullanıcı çevresel etmenleri kullanarak hareketini gizler ve birden yerinde varolduğu izlenimini verir. Kullanıcı teknik ile chakrası yettiği sürece istediği mesafeyi katetebilir, ancak teknik süresince başka teknikleri kullanamaz ve saldırı yapamaz, bütün odağı tekniği açık tutmak üzerine olmalıdır. Teknik havada hareket etmek için kullanılamaz. Teknik kullanılarak rakibe hızlıca yaklaşılabilir ve uzaklaşılabilir, ancak avantajlı bir pozisyona geçmek aşırı derecede zordur, zira bir çok kişi Shunshin ile yapılan hareketi görebilir ve farkedebilir.

Denken Jutsu, D-Rank, Raiton
Kullanıcı bir eline odaklanır ve chakra göndermeye başlar. Ardından, kullanıcının avcunun içinden ışık çıkmaya başlar. Bu, bir fener olarak kullanılabilir veya kullanıcı uzak mesafelerden mors alfabesi ile mesaj gönderebilir. Akademi mezunu herkes mors alfabesini sorunsuz bir şekilde bilmektedir. Teknik açık kaldığı sürece aşırı minimal bir chakra yer.

Ikazuchi no Kiba, C-Rank, Raiton
Kullanıcı bir elini göğe kaldırır ve bir noktayı hedef alır. Ardından, aniden elinden çıkan bir elektrik akımı gökyüzüne fırlar, ardından kullanıcının hedeflediği noktaya düşer. Eğer bir kişiye isabet ederse, isabet alan kişi hasar görür ve az da olsa uyuşur. Teknik hızlı gerçekleşir ve 15 metreye kadar etkilidir.
Taijutsu

-Ayatsu Stili, B Rank
Kullanıcı tek bir hamlede iç organları iflas ettirebilecek hamleler yapmayı öğrenir. Göğse yapılacak sert ve yerinde bir hamle karşı tarafı nefessiz bırakabilir veya böbreklere yapılan bir hamle ile rakibin tüm vücuduna yayılacak bir acı dalgası oluşturulabilir ve dikkati dağıtılabilir.. Hamlelerin mükemmel bir isabet oranı ile yapılması gereklidir.
-Raiken, C Rank
Kullanıcı etrafında bir defa dönerek momentum kazanır ve bununla rakibin hassas bir noktasına saldırı yapar. Eğer saldırı rakip ile karşılaşırsa, rakibi acı içinde bırakır. Kafası karışan ve dikkati dağılan rakip ardından gelecek saldırılara daha açık bir hale gelir.
Genjutsu


-Magen: Henge, D-Rank
Kullanıcı kısa bir el mührü dizisinin ardından tekniği aktif eder. Bunun ardından, kullanıcıya bakan kişiler tekniğin etkisine kapılırlar. Teknik, Henge'nin Genjutsu versiyonu olarak çalışır. Kullanıcı kendisini bir kişinin kılığına sokmak yerine etki altındaki kişilere bu görünümü gösterirler. Herşey hedeflerin aklında olup bittiği için teknik daha inandırıcı bir hâl alır. Ayrıca, Henge'nin aksine, hayali kişilere de bu teknik sayesinde dönüşülebilinir. Teknik açık kaldığı sürece chakra yer.
-Kokohi no Jutsu, C-Rank
Uzun bir el mührü dizisinin ardından kullanıcı bu teknik ile çevrenin görünümünü değiştirebilir. Bu etkiler, bir kapı numarasını değiştirmek kadar basit olabileceği gibi bir çam ormanını bambu ormanına dönüştürmek gibi kompleks şeyler de olabilir. Bu etkiler ile varolan bir çevresel etmen yok edilemez veya doğa olayları yaratılamaz/kontrol edilemez, sadece varolan bir somut etmen değiştirilir. Teknik bir alan üzerine yapılır ve bu alana giren herkes bu tekniğin etkisine kapılır. Bu alan kendi içerisinde hareketsiz olmalıdır fakat hareketli bir şeyin parçası olabilir, örneğin bir gemi kamarası gibi. Tekniğin aktif kalma süresini kullanıcı belirler fakat yüksek süreler yüksek chakra gereksinimine sahiptir. Aynı şekilde, büyük alanlar ve kompleks değişiklikler de chakra kullanımını arttırır.
-Rakumei no Jutsu, D Rank
Kullanıcı yüzüne sert bir ifade takınarak tekniği aktif eder. Eğer 3-4 metre yakında, kullanıcının yüzüne bakan hedefler tekniğin etki alanına girer. Uzaktaki kişiler teknikten etkilenmez. Tekniğin etkisi altındaki kişiler, hedefin ölümcül ve tehditkâr bir aura ile kaplandığını hayal eder. Bu, tekniğin etkisi altındaki kişilerin kullanıcıdan şiddetli bir şekilde korkmalarını sağlar. Bu korkuya yenik düşen hedefler kullanıcıdan kaçmaya çalışabilir veya eğer kullanıcı gözdağı vermek istiyor ise bu blöfü yiyebilirler. Korkuya yenik düşmeyenler ise kısa süreliğine de olsa konsantrasyonlarını ve dikkatlerini kaybederler. Teknik 5-10 saniye gibi kısa bir süre çalışır ve rakibi korkuttuktan sonra kendiliğinden kapanır.
-Kanryousou, C Rank
Kullanıcı kısa bir el mührü dizisinin ardından tekniği aktif eder. Kullanıcının yumruklarına veya silah darbelerine maruz kalan kişiler tekniğin etkisi altına girerler. Tekniğin altında kalan kişiler, aldıkları her bir başarılı saldırının vücutlarında çatlaklar oluşturduğunu görür. Bu çatlaklar hedefe, vücudunun sanki çok kırılgan bir katı maddeden oluşmuş gibi bir his verir. Her bir saldırının ardından hedefin vücudunun bazı yerleri parçalanıp dökülmeye başlar. Hedef kırılıp dökülen uzuvlarını kullanamaz hale gelir. Eğer hedefin başı veya vücudunun tamamı parçalanırsa bayılma tehlikesi geçirir. İradesi yüzünden zihnini korumayı başarabilenler için teknik o an bozulur. Teknik açık kaldığı sürece chakra yer.
-Shibou no Jutsu, B Rank
Kullanıcı Tatsu el mührünü yapar ve o anda baktığı kişiyi tekniğin etkisi altına alır. Tekniğin altına girmek için hedefin kullanıcıya bakmasına gerek yoktur. Tekniğin etkisi altında olan kişi her 5 saniyede bir, kullanıcı tarafından hunharca öldürüldüğünü görür. Bu görüntüler 2 saniye sürer ve aşırı derecede gerçekçidir. Kullanıcı eğer isterse görüntüleri istediği gibi ayarlayabilir. Hedef git gide konsantrasyonunu kaybeder ve kullanıcıdan korkmaya başlar. Kötü ve rahatsız edici hisleri kullanıcı ile bağdaştırır. Savaş alanında kişilere göz dağı vermek, konsantrasyonlarını bozmak ve gerçeklik ile illüzyon arasındaki bağı koparmak için kullanılır. Diğer şartlar altında, işkence yapmak için kullanıldığı bilinmektedir. Teknik 2-3 dakika kadar açık kalır, ardından tekrar uygulamak gerekir.
-Magen: Bunshin, B Rank
Kullanıcı normal bir el mührü dizisini tamamlar ve etrafındaki kişilere odaklanır. O anda herhangi bir şekilde kullanıcıyı görebilen herkes tekniğin etkisi altına girer. Tekniğin etkisi altındaki kişilere, kullanıcı kendisinin klonunu yoktan varedip gösterir. Kopyanın oluşma biçimini kullanıcı belirler, eğer isterse bir dumanın ardından oluşturabilir, yerden çıkartabilir veya kendini ikiye ayrılıyormuşçasına bir görüntü sergileyebilir, tamamen kişinin yaratıcılığına bağlıdır. Kullanıcı eğer isterse, klonlar oluşurken kendini gizleyebilir. Ayrıca kullanıcı klonun görüntüsünü değiştirmeyi deneyebilir. Bir başkasına benzetebilir veya tamamen hayali özellikler verebilir, tek sınırlayıcı kural, klonun insan formunu -bipedal humanoid- bozmamasıdır. Kullanıcı klonu istediği gibi kontrol edebilir, konuşturabilir, tepki verdirtebilir. Klon hasar alsa da yokolmaz, yaraları hemen kapanır, uzvu koparsa tekrar oluşur, parçalanırsa tekrar toplanır. Klon kullanıcının bildiği diğer Ninjutsu tekniklerini uygulayabilir, ancak bunlar illüzyondan ibarettir ve gerçek hasar vermezler, bu hasar zihinsel acıya dönüşür. Fiziksel saldırılar da zihinsel acı yaratır. Kullanıcı 1 illüzyon içerisinde maksimum 5 klon barındırabilir. Teknik açık kaldığı sürece chakra yer.
Jubaku Satsu, B-Rank
Kullanıcı aşırı kısa bir el mührü dizisi uygular. Ardından, ellerini hedefine doğru uzatır. Eğer tam o sırada, hedef ile kullanıcı arasında 30 metreden daha kısa bir uzaklık var ise, hedef tekniğin etkisi altına girer. Kullanıcıyı görmesine gerek yoktur. Kullanıcının elleri, rakibi yakalayıp saracak bir objeye dönüşür. Bu obje sarmaşık, zincir veya ip tarzı şeyler olabilir, bunu kullanıcı kendi belirler. Kullanıcının dönüşen elleri rakibi yakalar ve sarar, hareket etmesini engeller. Kullanıcı bu noktadan sonra isterse aradaki mesafeyi hedefi kendine çekerek kısaltabilir veya hedefi saran şeyleri sıkarak şiddetli bir acı hissetmesini sağlayabilir. Hedef tamamen hareket kabiliyetinden yoksun olduğunu sanar, ancak yüksek iradeli kişiler bu etkinin altındayken bile minimal olsa da hareket edebilir. Teknik, kullanıcı odaklandığı sürece devam eder ve chakra yer.
Karakter Üzerindeki Ekipman ve Eşyalar
-Medikal Bel Çantası
-Standart Shinobi Çantası
-Wakizashi G-962
-Özel Üretim Ceket
Image
-Senbon, 17 Adet, İyi Kalite
-Chakra Hapı x3, İyi Kalite

Aşağıdaki eşyaların açıklaması için dükkan konumu okumak isteyebilirsiniz. > Dükkan

-İyileştirici Hap, İyi Kalite
-Medikal Kullanım İçin Özel Üretim At Arabası
-İlaç Dolu Çanta
-Tabure
-Uyku Tulumu
-Çeşitli Medikal Malzemeler & Sarflar
-Tekrar Kullanılabilir Cam Şırınga x 3
-Metal Kap
-Kurtarma Sedyesi
-Pil İle Çalışan Lamba & 10'lu Pil Seti
-Tansiyon Aleti ve Steteskop
-Çakmak
-Battaniye ve Yastık
User avatar
Kasai Shigeki
Posts: 17
Joined: September 2nd, 2018, 1:20 pm

Re: Devriye

Post by Kasai Shigeki » May 11th, 2019, 8:08 am

Öldü lan öldü! Kalpsiz karı!
"Hiç sorun yok Susumu-san!" dedim boş boş gülümseyerek. Kaç dakika gecikti bilmiyorum ama bu sırada; zamanından önce gidip kendi nöbetimi devraldım. Sonra Susumu'nun yerine geçeceği adamla biraz bekledik. Adam küfrederek evde karısının onu beklediğini söyleyeyip Susumu'nun anasına avradına sövdü. Ben de ona gitmesini ve Susumu gelince evrakları imzalatacağımı söyledim. Herif gözümü korkutmak için yakama yapışıp bir sorun olursa beni bulup öldüreceğini söyledi ve koluma garip bir mühür çizip gitti. Gerçek bir mühürlemeye benzemiyor. Bence benimle taşak geçmek için saçma sapan bir şey karaladı koluma ama ne olur ne olmaz. Biraz daha bekledim. Baktım gelmiyor, sikik nöbet kartını ben imzaladım önceki Susumu imzalarına bakarak ve onun nöbetini de ben tutmaya karar verdim, ki şimdi başlıyordum, geldi. Üstelik adımı bile düzgün telaffuz edemiyor. İçim yana yana "Bir şey olmadı. Nöbet kartlarını ben hallettim." dedim ve elimdeki kartı ona uzattım. Mühürsüz elimle uzatmaya dikkat ettim bir de. Bu kadar gerizekalı olmama sinir oluyorum. Kami-sama amıma koysa da düzelsem.


Bu arada imzan çok gey Susumu-san.

Aklıma Shirai geldi. 2. takımımdaki arkaşım. En sevdiği şey saçma sapan hikayeler uydurup beni kandırmaktı. Ben de mal gibi kanıp, ciddi ciddi anlattığı hikayeler uğruna böyle saçma hareketler yapardım. Bir süre sonra inanmasam da içten içe belki bu sefer doğru söylüyordur diye düşünüp diye de kanıyordum yani. Dışarıya göstermemeye çalışsam da gerizekalıyım. İçten içe saf bir tecavüz kurbanıyım resmen. Susumu'nun tek yaptığı gecikmekti. Ben neden götü başı dağıtıp "ONUN İŞİNİ DE BEN YAPAYIM BAŞINA İŞ AÇILMASIN!" moduna girdim ki. Yaptığım kahramanlığa sıçayım. 5 paralık adamım yemin ediyorum ya. Kolumdaki mühüre baktım. İş düzgün bir şekilde yapıldığı için kaybolmalıydı. Tabi, kaybolmadı. Çünkü yalandı amına koyayım! ULAN BE!

Tabi bende moral falan kalmadı. Durduk yere kendimi sikesim geldi. Omuzlarım düştü falan. Susumu yola çıksa da peşinden takip etsem diye durdum olduğum yerde. Birinin önüne geçip takip ettirmek pek benlik değil. Bizzat işim yer göstermek olmadığı sürece yapmıyorum öyle girişkenlikler. Şimdi moralimi düzeltecek tek şey, sakin sakin gezeceğimiz bir devriye geçirmek. Belki şanslıysam Susumu şarkı söyler. Hoş bir rüzgar eser...
Image
Künye
İsim: Kasai Shigeki
Yaş: 19
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C-rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.000 ryo
Prestij: 0
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
"O" : Shigeki şu hayatı boyunca aşırı saygı duyduğu, yolundan gitmeye değer gördüğü bir insan ile karşılaşmamıştır. Ancak tanışınca sürekli o kişiyi haklı görmeye, ona yardım etmeye kendini adayacak ve bir nevi o kişi için yaşamaya başlayacaktır. O kişiyi elde edemese, sevgisini kazanamasa da mutluluğu için uğraşacaktır. Bu kişinin yaşı, cinsiyeti, amacı, fikri önemli değil. Önemli olan tek şey Shigeki'nin bu kişiyi değer görmesidir. Bu da zamanla oluşacak bir şeydir.

Komplikasyon
Introvert: Bu durum bir çok açıdan kendini gösterebilir. Tanımadığı bir kişi ile ilk sohbeti açmakta zorlanmaktan tutun, çok zor bir insanla geçirilen bir kaç saat sonrası uzaklaşıp yalnız zaman geçirme isteğine kadar etkileri vardır. Alışınca oldukça sevimli bir insan olsa da, o duruma gelmek için bir süre geçmesi gerekir. İnsanlarla uğraşmak odağını ve enerjisini harcadığı için yalnız olduğunda daha verimli olur. Genel olarak kişilik özelliği olduğu için aşabilinecek bir durum değildir.

Özellikler
-

Profil
Güç: 3
Çeviklik: 3
Kondisyon: 4
Potansiyel: 6
Varlık: 7
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Shunshin
Mizurappa
Niji no Jutsu
Kasui no Jutsu
Mizu Subari no Jutsu

Taijutsu
Iaido (C-rank)

Genjutsu
Magen: Henge
Kuroshiki
Kanryousou
Raigen

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katana (normal kalite)
Post Reply

Return to “Kusagakure”